Meg ne vedd!!!

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Troster »

Patrik írta:Sziasztok!
Vettem még késő ősszel egy új kuplung bowdent. Felraktam és csodálkoztam, hogy rá kell állítani teljesen a karnál a spanolót :? én naiv.
Ma megmértem egy eredeti bowdent egy gyári etz-n. Mindössze 25cm-rel volt hosszabb amit vettem. :shock:
Elmentem egy Yamaha márkakereskedésbe ami motor szerviz is egyben kértem egy bowdent, hogy próbáljuk hozzá erre a srác nagyokat csodálkozott, hogy ő is milyen sz...rt árul. Gondolom Kínába egy fénykép alapján gyártják az alkatrészeket.
Tudom, hogy a legtöbbeteknek ez a bowden dolog nem újdonság,de ha valaki még nem szaladt bele ebbe akkor nagyon gondolja meg,hogy ha kell inkább csináltasson egyet.
és ez még nyúlni is tud :D
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Sziasztok!
Vettem még késő ősszel egy új kuplung bowdent. Felraktam és csodálkoztam, hogy rá kell állítani teljesen a karnál a spanolót :? én naiv.
Ma megmértem egy eredeti bowdent egy gyári etz-n. Mindössze 25cm-rel volt hosszabb amit vettem. :shock:
Elmentem egy Yamaha márkakereskedésbe ami motor szerviz is egyben kértem egy bowdent, hogy próbáljuk hozzá erre a srác nagyokat csodálkozott, hogy ő is milyen sz...rt árul. Gondolom Kínába egy fénykép alapján gyártják az alkatrészeket.
Tudom, hogy a legtöbbeteknek ez a bowden dolog nem újdonság,de ha valaki még nem szaladt bele ebbe akkor nagyon gondolja meg,hogy ha kell inkább csináltasson egyet.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: gabsic »

ETZmanus írta:Sziasztok!

Én is írnék egy két-viszonylag friss (rossz) tapasztalatot. Ezzel nem a boltokat bírálom, hanem a termékek gyártóit..

MOFAKER-es csatos karbi subertű: az állítólemez bevágásai nincsenek elég mélyen beleesztergálva (szinte alig van mélyítve) = nem használható.

MOFAKER-es hátsófék pálca: 250-es ETZ-re rövid, a gyárinál biztosan rövidebb. Szükség esetén felrakható, de nem az igazi... Persze lehet állítani a fékkulcson lévő fékkart a "ricniken", de akkor az már nem fog az optimális szögben állni.

Fordulat motoralkatrész: fényszóróházba a belépő kábelek bevezető (magyar gyártmányú) gumitömítései: nem akadnak be a lyukba, mert a belső perem túl kicsire van kiképezve = könnyen kifordulnak.
Ez szép, selejt mindenhol van, hála kínának és indiának, de ami ezután következik, az nem mindegy:

- Extreme trader: kb 30-adik próbálkozásra felvették a telefont, aztán mikor kiderült reklamálni akarok, akkor kinyomták. E-mailre sem jött válasz.

- Mofa: kissé morogva, kissé kioktató stílusban, de cserélték a rossz terméket.

- Webmotors (fordulat): sajnos náluk is futottam bele egy olyan indiai fogaskerékbe ami nem volt jó, ez tény. De mikor ez ügyben felhívtam őket, elnézést kértek a hibáért, és rögtön visszavették. Én nem a pénzt kértem vissza, hanem levásároltam, ilyen korrekt helyen öröm költeni a pénzt. Nem tudom valami marketing csodatanfolyamra jártak-e, hogy az elégedett kuncsaft a jó kuncsaft, vagy alapból ilyen vevőkozpontú a hozzáállásuk, de valamit nagyon tudnak :)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
ETZmanus
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.10.15. 17:58
MZ-d típusa: ETZ 250 (volt)
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: ETZmanus »

Sziasztok!

Én is írnék egy két-viszonylag friss (rossz) tapasztalatot. Ezzel nem a boltokat bírálom, hanem a termékek gyártóit..

MOFAKER-es csatos karbi subertű: az állítólemez bevágásai nincsenek elég mélyen beleesztergálva (szinte alig van mélyítve) = nem használható.

MOFAKER-es hátsófék pálca: 250-es ETZ-re rövid, a gyárinál biztosan rövidebb. Szükség esetén felrakható, de nem az igazi... Persze lehet állítani a fékkulcson lévő fékkart a "ricniken", de akkor az már nem fog az optimális szögben állni.

Fordulat motoralkatrész: fényszóróházba a belépő kábelek bevezető (magyar gyártmányú) gumitömítései: nem akadnak be a lyukba, mert a belső perem túl kicsire van kiképezve = könnyen kifordulnak.
szaxxa
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.04.09. 19:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 150

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: szaxxa »

moyos írta:
szaxxa írta:Üdv Mindenkinek!

Remélem jó rovatba írok. Szeretnék venni a verdára (ETZ 150) egy túradobozt. A kiválasztáshoz kérek segítséget, kinek milyen tapasztalata van típus, tartósság, biztonság terén?

A Givi-re sajnálnám a használtan is 20.000 Ft-ot, viszont vannak ilyen (gondolom vmi csájnya gyártmány)
http://www.kepesmotor.hu/motoros_taska_ ... 0&st=doboz
dobozok is, szinte baráti áron. Erősen gondolkodok, hogy mit spórolhattak ki belőlük, talán ez is "meg ne vedd kategória", mint sok utángyártott alkatrész.
Az lenne a jó, ha minél nagyobb lenne, akár 2 db zárt bukó beleférne. Szóval megéri megvenni az ilyen márkáshoz képes gyanúsan olcsót (mondván a szocimotoros úgyis csóró, nem törjük fel a dobozát), vagy ha nyugodtan akarom otthagyni a motort a parkolóban, akkor mindenképpen ilyen 30.000 feletti márkás dobozt vegyek?

Bónusz kérdés: a kétsisakos 45-50l feletti doboz az ETZ-n nem néz ki túl "puttonyosan", ha nincsenek oldaldobozok hozzá?

Előre is köszönöm a választ!

Széles utat!
Kinek a papné... Mindenesetre azt írom, hogy a 150es TZ soványka egy akkora vitorlához, amekkorát egy 2sisakos doboz képvisel.
Magáról a dobozról annyit, hogy amelyiket akarják, azt feltörik. Sajnos ez egy ilyen világ. Azt pedig nem hiszem, hogy samsonite-terméket szertnél motorosítani...
Anyagra nem tudok okosat mondani. Bemennék a helyedben motorosboltba és meglesném a felhozatalt, hogy mit mutatnak. Az már egy kiindulási alap lehet a későbbiekhez.
Az a baj a helyi motorosbolttal, hogy gagyit adnak sok pénzért (legalábbis MZ alkatrészek terén eddig mindig ráfáztam ](*,) ), és dobozból nem nagyon van. A közeli városokban biztosan vannak normálisabbak, de 2X.000-et nem szívesen adnék érte (tekintve, hogy a járgány árának a negyede egy műanyag doboz :? ) Azért gondoltam erre az olcsóbb névtelen fajtára, ami nagyrészt munkába járáshoz, és néha egy kis 2 személyes utazáshoz megfelelne.
Tehát megéri az kínait megvenni akár újan 10-15.000 között, vagy inkább vmi márkásat használtan, max 20.000-ig? :-k
Avatar
moyos
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2009.02.22. 13:18
MZ-d típusa: ES 150/1 (kisTrophy)
Tartózkodási hely: Martonvásár

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: moyos »

szaxxa írta:Üdv Mindenkinek!

Remélem jó rovatba írok. Szeretnék venni a verdára (ETZ 150) egy túradobozt. A kiválasztáshoz kérek segítséget, kinek milyen tapasztalata van típus, tartósság, biztonság terén?

A Givi-re sajnálnám a használtan is 20.000 Ft-ot, viszont vannak ilyen (gondolom vmi csájnya gyártmány)
http://www.kepesmotor.hu/motoros_taska_ ... 0&st=doboz
dobozok is, szinte baráti áron. Erősen gondolkodok, hogy mit spórolhattak ki belőlük, talán ez is "meg ne vedd kategória", mint sok utángyártott alkatrész.
Az lenne a jó, ha minél nagyobb lenne, akár 2 db zárt bukó beleférne. Szóval megéri megvenni az ilyen márkáshoz képes gyanúsan olcsót (mondván a szocimotoros úgyis csóró, nem törjük fel a dobozát), vagy ha nyugodtan akarom otthagyni a motort a parkolóban, akkor mindenképpen ilyen 30.000 feletti márkás dobozt vegyek?

Bónusz kérdés: a kétsisakos 45-50l feletti doboz az ETZ-n nem néz ki túl "puttonyosan", ha nincsenek oldaldobozok hozzá?

Előre is köszönöm a választ!

Széles utat!
Kinek a papné... Mindenesetre azt írom, hogy a 150es TZ soványka egy akkora vitorlához, amekkorát egy 2sisakos doboz képvisel.
Magáról a dobozról annyit, hogy amelyiket akarják, azt feltörik. Sajnos ez egy ilyen világ. Azt pedig nem hiszem, hogy samsonite-terméket szertnél motorosítani...
Anyagra nem tudok okosat mondani. Bemennék a helyedben motorosboltba és meglesném a felhozatalt, hogy mit mutatnak. Az már egy kiindulási alap lehet a későbbiekhez.
szaxxa
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.04.09. 19:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 150

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: szaxxa »

Üdv Mindenkinek!

Remélem jó rovatba írok. Szeretnék venni a verdára (ETZ 150) egy túradobozt. A kiválasztáshoz kérek segítséget, kinek milyen tapasztalata van típus, tartósság, biztonság terén?

A Givi-re sajnálnám a használtan is 20.000 Ft-ot, viszont vannak ilyen (gondolom vmi csájnya gyártmány)
http://www.kepesmotor.hu/motoros_taska_ ... 0&st=doboz
dobozok is, szinte baráti áron. Erősen gondolkodok, hogy mit spórolhattak ki belőlük, talán ez is "meg ne vedd kategória", mint sok utángyártott alkatrész.
Az lenne a jó, ha minél nagyobb lenne, akár 2 db zárt bukó beleférne. Szóval megéri megvenni az ilyen márkáshoz képes gyanúsan olcsót (mondván a szocimotoros úgyis csóró, nem törjük fel a dobozát), vagy ha nyugodtan akarom otthagyni a motort a parkolóban, akkor mindenképpen ilyen 30.000 feletti márkás dobozt vegyek?

Bónusz kérdés: a kétsisakos 45-50l feletti doboz az ETZ-n nem néz ki túl "puttonyosan", ha nincsenek oldaldobozok hozzá?

Előre is köszönöm a választ!

Széles utat!
Szentmártoni
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.04.04. 20:37
MZ-d típusa: yamaha

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Szentmártoni »

Sziasztok uj forumozo vagyok lehet hogy rossz hejre irok.Az lenne a kèrdèsem ki tudnaMZ TROPHY 250/ 2ÜGYBEN segiteniközeljövöben szeretnèk egyet venni de napi használatra kène.Fel lehet e ujitani teljesen megbizhato állapotra.Évi 10 000 km föleg nyuzos város sok vàltogatás gyorsitás fèkezès stb.
Avatar
gesszti
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1130
Csatlakozott: 2012.04.02. 08:45
MZ-d típusa: MZ TS 250 standard
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: gesszti »

xxgabikaxx írta: Még nem próbáltam ki,hogy ez miatt zörgött e az ETZ,majd hétvégén :)
Ha most nincs benne semennyi gumi csillapítás, és bekerakod mindet, meg fogsz lepődni, hogy mennyivel csendesebb lesz. Én se hittem el, amíg meg nem csináltam.

...mondjuk én találtam 10 mm vastag gumilapot, vágtam egyforma stuplikat, és körbetűzdeltem a bordákat. 1 sniccerpenge tört el, szóval kb. 50 Ft költségből megvolt az egész.
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

Sziasztok!

Gondoltam meg osztom az észrevételemet :)
Többen említettétek,hogy azért zörög az ETZ-m mert nincs rajta rezgéscsillapító gumi.
Na hát elmentem a veszprémi motorosboltba és vettem.Sajnos csak 2db volt raktáron a 4 helyett,és darabja 450ft volt.hát mondom egye fene megveszem,bár sokalltam h 2 gumidarabért fizettem 900 ft-ot.
Itthon nézegetem az olalakat és rájöttem,hogy örülhetek,hogy 450 volt 1 db,mert itt: http://www.ket-kerek.hu/webshop/webshop ... ist_num=10 látok 800ft-ért is 1 db-ot :)


Még nem próbáltam ki,hogy ez miatt zörgött e az ETZ,majd hétvégén :)
koriadam
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.11.16. 03:29

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: koriadam »

Sziasztok!

Ki vett már új török gyártmányú etz 250 ülést? Mi a véleményetek róla? A lemeze a gyárival megegyező kialakítású? Horganyozva vagy festve van a lemez? A szivacsa sárga tömör habszivacs vagy csak valami egyszerű fehér szivacs? Nem szívesen vennék ilyet, de nagyon nehéz hibátlan gyári lemezt és szivacsot szerezni!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Én ilyenkor annyit szoktam mondani, hogy "AGGYÁÁ RÁÁ PÉNZT!!"
Vannak megdöbbenő emberek... :lol:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Pasno
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.10. 17:36
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Pasno »

Hellósztok!
Nos ha jól emlékszem valaki már volt a fórumon aki panaszkodott a küllőző meseterre valahol vidéken.Most a minap Én is beugrottam valakihez a környékünkön hogy rákérdezzek hogy mennyiért is rakna össze egy szettet ,mert szeretett motorom rozsdás küllőit szeretném fényesebbre varázsolni nikkelezés által és nemártana felpolírozni a felnit is.Ami a lényeg hogy megkérdeztem hogy vállal e Mz-re küllőzést amire a válasz:ha viszek új felnit és új küllőket akkor vállalja,meg amúgy is miért nem veszek egy normális motort vagy másik Mz-zét.Nos én ezek után már inkább leléptem angolosan .
Milyen ember ez???Felháborító hogy egyesek ilyen tahók!A többi helyen is csak a szeretett mocim fikázását fogom hallani ha felszeretném újítani a küllőimet meg a felnimet?
Üdv Mindenkinek!
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: sunbim »

gabsic írta:
sunbim írta: Mitől az Gabsic? :-k
Ez egy kínai koppintás ami külsőre hasonlít az eredeti NGK-ra.
...
Azt megcsináltam, hogy tettem az oldalára egy pötty pillanatragasztót, és visszanyomtam a helyére, de nem volt vele szikra :S
Ennyire jól szigeteli a nagyfeszültséget a pillanatragasztó! :wink:

Ok, tanultunk belőle.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: gabsic »

sunbim írta: Mitől az Gabsic? :-k
Ez egy kínai koppintás ami külsőre hasonlít az eredeti NGK-ra.
Hajtottam rá a kábelre, és szépen kijött belőle a közepe. Az a menetes rész ami belecsavarodna a kábel közepébe. Fél menetet ment bele a kábelbe.
Nincs semmi konkrét (préselt, forrasztott, egy anyag, vagy stb) kapcsolata a gyertyára rácsúszó réz résszel. Csak bele van fröccsöntve a műanyagba, ráadásul úgy, hogy sima az oldala, semmi recézés, vagy valami, hogy jobban fogná a műanyag.
Azt megcsináltam, hogy tettem az oldalára egy pötty pillanatragasztót, és visszanyomtam a helyére, de nem volt vele szikra :S
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: sunbim »

gabsic írta:Mofakeres NGK-utánzat gyertyapipát NE vegyetek! http://www.mofaker.hu/termek/Gyertyapip ... eb__963500
dobhattam egyből a kukába, használhatatlan!
Mitől az Gabsic? :-k
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Illetve mladinak is van egy új 125-ös MZ-je. A blokkja ugyanaz mint az RT-nek.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

motoros51 írta:Üdvözlök mindenkit, nem rég regisztráltam mivel sikerült vennem egy MZ RT 125-kis gépet.Ehhez kérnék egy kis segítséget, ha van valakinek tulajdonába vagy tud akinek ilyen gépe van úgy próbáljon összehozni minket E-mail címem: kgl007@freemail.hu Mobilom 06 30 670-1900.Előre is köszönöm.
Matyifi az embered ;)
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
motoros51
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.03.17. 21:30
MZ-d típusa: MZ RT 125

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: motoros51 »

Üdvözlök mindenkit, nem rég regisztráltam mivel sikerült vennem egy MZ RT 125-kis gépet.Ehhez kérnék egy kis segítséget, ha van valakinek tulajdonába vagy tud akinek ilyen gépe van úgy próbáljon összehozni minket E-mail címem: kgl007@freemail.hu Mobilom 06 30 670-1900.Előre is köszönöm.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Mofakeres NGK-utánzat gyertyapipát NE vegyetek! http://www.mofaker.hu/termek/Gyertyapip ... eb__963500
dobhattam egyből a kukába, használhatatlan!
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
moderator
a cenzúra ura
a cenzúra ura
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2007.07.18. 11:24
Tartózkodási hely: Mindig a hátad mögött!

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: moderator »

Úgy látom nem mindenki érti meg Dénes kérését!
Innentől azok a hozzászólások, amelyek nem a topic témájához tartoznak, azonnal törölve lesznek (mint ahogyan most is törölnöm kellett).
Majdnem mindenről lehet beszélgetni, de mindennek megvan a helye (ott a Csevegő vagy a Zúzda például)

Azok, akik ezt nem értik meg, kitiltást kapnak! :evil:
Szigorú vagyok, de roppant igazságtalan!
Motorom > > >
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Unalmas a téma. Itt nincs ilyen, nem nézzük le a kisebb motorosokat. Sorolhatnám a példákat, de nem fogom. Jönnek 125-ös Ts-el is túrára!
Fejezzük be, az amugy is értelmetlen az offolást, vannak kisebbségi komplexusos emberek, rajtuk meg nem lehet segíteni. Had sajnáltassák magukat...
Szóval mi az amit ne vegyünk meg?

ON:
István79
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.02.07. 19:01
MZ-d típusa: MZ TS 150
Tartózkodási hely: Tata

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: István79 »

kupi írta:Sajnos az élet már csak ilyen,nem mindenki tudja értékelni a jót"mi MZ sek is lassan kihaló faj leszünk szerintem így velünk együtt eltűnhet egy életérzés is....Még jó,hogy van ez az oldal és ez a klub ami azért összetart ennyi rendes MZ szerető embert.Sajnos tisztába kell lenni azzal is hogy van olyan ember aki nem becsüli sőt talán utálja esetleg irigyelte régen az MZ-t ezeket az embereket is el kell viselnünk mert nem vagyunk egyformák.Nekünk kis125/150 MZ-ETZ s-eknek különösen igaz!Minket sajnos sokszor saját márkatársaink a NAGY MZ sek"" is semmibe vesznek esetleg megmosolyognak(tisztelet a kivételnek),ez van nem kell foglalkozni vele.Inkább építeni szépíteni fejleszteni a szeretett masinánkat legalább az legyen jó úgy is elég sxar a világ.
''''.Nekünk kis125/150 MZ-ETZ s-eknek különösen igaz!Minket sajnos sokszor saját márkatársaink a NAGY MZ sek"" is semmibe vesznek esetleg megmosolyognak"""

Ezek,azok a tipusu emberek akik, ha alájuk kerülne egy 350es vagy nagyobb motor még a 250 es ETZ-seket is lenéznék,kiröhögnék.(tisztelet a kivételnek)
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: csoka »

A barátaimmal úgy 10 éve vettünk ts/es 125-öket,amik halálra voltak ítélve,műszaki,forgalmi,és rendszám nélkül,és minden vasárnapdélután rendeztünk TS vasárnapot(a név a telesport után).Néhány órát kirándultunk mezőgazdasági utakon,a körös gátjain.Ezek többnyire versenybe mentek át,és soha nem volt gondunk,izgalmas volt az egyenlő esélyek miatt.Mindegyikőnknek volt nyugati nagymotorja,mégis ugyan olyan élvezettel,és szeretettel mentünk MZ-zni.Ezek a versenyek idő hiány miatt abba maradtak.
Avatar
Ghostbikerboy
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.07.28. 19:31
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 '91
Tartózkodási hely: Pocsaj

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Ghostbikerboy »

A gyújtás végett nagyobb odafigyelést igényel (ahogy hallottam), de örömmel hallom, amit mondasz!
Üdv.:
Ghost
István79
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.02.07. 19:01
MZ-d típusa: MZ TS 150
Tartózkodási hely: Tata

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: István79 »

Ghostbikerboy írta:
kupi írta:Sajnos az élet már csak ilyen,nem mindenki tudja értékelni a jót"mi MZ sek is lassan kihaló faj leszünk szerintem így velünk együtt eltűnhet egy életérzés is....Még jó,hogy van ez az oldal és ez a klub ami azért összetart ennyi rendes MZ szerető embert.Sajnos tisztába kell lenni azzal is hogy van olyan ember aki nem becsüli sőt talán utálja esetleg irigyelte régen az MZ-t ezeket az embereket is el kell viselnünk mert nem vagyunk egyformák.Nekünk kis125/150 MZ-ETZ s-eknek különösen igaz!Minket sajnos sokszor saját márkatársaink a NAGY MZ sek"" is semmibe vesznek esetleg megmosolyognak(tisztelet a kivételnek),ez van nem kell foglalkozni vele.Inkább építeni szépíteni fejleszteni a szeretett masinánkat legalább az legyen jó úgy is elég sxar a világ.
Akinek nincs, adatik. Akinek van, még az is levétetik, amije van. Az MZ-sek soha nem fognak úgymond kihalni, én úgy gondolom. Miért? Azért, mert a pénztelenség egyre kezd eluralkodni és sokan nem engedhetik meg magunknak a "szebbet és jobbat". Valamint, ha magamból és baráti körömből indulok ki, azért még vagyunk páran (mint a fiatal korosztály képviselői), akik tisztelik ezeket a motorkerékpárokat. Az sem ritka esett, hogy az öregebb korosztály is előveszi a garázsából a felújításra váró, poros MZ-t és felújítja vagy éppen vesz magának egyet, csak azért, hogy nosztalgiázzon és egy jót motorozzon. Mert, hogy jót motorozzon az ember arra bőven elég egy MZ, még akkor is, ha kétszemélyes motorozásra vágyik. MZ? Ugyan már, ha beéred az egy személlyel, akkor egy Simo' is sokat adhat számodra. Még valami. Egy MZ TS 125-ös volt az első emcet, amivel motorozhattam. Most ETZ 250-em van, de tudod mit? Imádtam. Pedig kisebb is és véleményem szerint megbízhatatlanabb is, de szerettem... Elnézést kérek, amiért a fenti gondolatomat rossz helyen tettem közzé. Széles utat, tele tankot! :wink:
Hát én nem is tudom. De én szerény véleményem szerint a TS 125 a leg megbízhatóbb,17 éve motorozok MZ-kel : ES 125 3db,TS 125 5db, TS 150 2db,TS 250 1db,(TS 250/1 kölcsön volt nálam)ETZ 125 4db,ETZ 150 1db,ETZ 250 6db,ETZ 251 2db. (Fél évnél tovább egy se volt meg ,de az addigi tapasztalataim alapján a ES/TS 125/150 tipusok mutatkoztak a leg megbízhatóbbnak .
Avatar
Ghostbikerboy
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.07.28. 19:31
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 '91
Tartózkodási hely: Pocsaj

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Ghostbikerboy »

kupi írta:Sajnos az élet már csak ilyen,nem mindenki tudja értékelni a jót"mi MZ sek is lassan kihaló faj leszünk szerintem így velünk együtt eltűnhet egy életérzés is....Még jó,hogy van ez az oldal és ez a klub ami azért összetart ennyi rendes MZ szerető embert.Sajnos tisztába kell lenni azzal is hogy van olyan ember aki nem becsüli sőt talán utálja esetleg irigyelte régen az MZ-t ezeket az embereket is el kell viselnünk mert nem vagyunk egyformák.Nekünk kis125/150 MZ-ETZ s-eknek különösen igaz!Minket sajnos sokszor saját márkatársaink a NAGY MZ sek"" is semmibe vesznek esetleg megmosolyognak(tisztelet a kivételnek),ez van nem kell foglalkozni vele.Inkább építeni szépíteni fejleszteni a szeretett masinánkat legalább az legyen jó úgy is elég sxar a világ.
Akinek nincs, adatik. Akinek van, még az is levétetik, amije van. Az MZ-sek soha nem fognak úgymond kihalni, én úgy gondolom. Miért? Azért, mert a pénztelenség egyre kezd eluralkodni és sokan nem engedhetik meg magunknak a "szebbet és jobbat". Valamint, ha magamból és baráti körömből indulok ki, azért még vagyunk páran (mint a fiatal korosztály képviselői), akik tisztelik ezeket a motorkerékpárokat. Az sem ritka esett, hogy az öregebb korosztály is előveszi a garázsából a felújításra váró, poros MZ-t és felújítja vagy éppen vesz magának egyet, csak azért, hogy nosztalgiázzon és egy jót motorozzon. Mert, hogy jót motorozzon az ember arra bőven elég egy MZ, még akkor is, ha kétszemélyes motorozásra vágyik. MZ? Ugyan már, ha beéred az egy személlyel, akkor egy Simo' is sokat adhat számodra. Még valami. Egy MZ TS 125-ös volt az első emcet, amivel motorozhattam. Most ETZ 250-em van, de tudod mit? Imádtam. Pedig kisebb is és véleményem szerint megbízhatatlanabb is, de szerettem... Elnézést kérek, amiért a fenti gondolatomat rossz helyen tettem közzé. Széles utat, tele tankot! :wink:
Üdv.:
Ghost
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Szerintem arról, hogy itt mennyire vannak lenézve a kisMZ-sek, kiszsebi tudna mesélni. De ez innentől csevegő!
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: kupi »

Sajnos az élet már csak ilyen,nem mindenki tudja értékelni a jót"mi MZ sek is lassan kihaló faj leszünk szerintem így velünk együtt eltűnhet egy életérzés is....Még jó,hogy van ez az oldal és ez a klub ami azért összetart ennyi rendes MZ szerető embert.Sajnos tisztába kell lenni azzal is hogy van olyan ember aki nem becsüli sőt talán utálja esetleg irigyelte régen az MZ-t ezeket az embereket is el kell viselnünk mert nem vagyunk egyformák.Nekünk kis125/150 MZ-ETZ s-eknek különösen igaz!Minket sajnos sokszor saját márkatársaink a NAGY MZ sek"" is semmibe vesznek esetleg megmosolyognak(tisztelet a kivételnek),ez van nem kell foglalkozni vele.Inkább építeni szépíteni fejleszteni a szeretett masinánkat legalább az legyen jó úgy is elég sxar a világ.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: bg »

Na csak hogy helyére tegyem a dolgokat.
A küllő ára: 5000 Ft a horganyzott? Ennyi pénzért legyen krómozott!
3900 a nagykerben ugyanez! Ne értse félre senki, nem 1200 Ft on vagyok felakadva.

De a hangnem igenis érdekel. Milyen jogon szólja le valaki az mz imet, akár mind a négyet? Milyen jogon 5000 Ft os motorozza le azt, amit az életében nem látott?

Mondtam én valaha bármelyik Pannóniásnak, hogy dugja fel magának a motorját és vegyen mz –t? Nem.
Mert tisztelem az elhívatottságot, amivel emberek tudják szeretni a vasat.

Mindössze érdeklődtem tisztelettudóan, és kissé vitába szálltam amikor rám akarta erőltetni hogy a 18 as kerékbe 153 mm hosszú küllő kell. Mert ő tudja!

Továbbra is fenntartom, hogy egy elvakult baromarcú volt.
Én nem fogok hozzá menni az fix. Ha kereket fűzök, akkor kiveszem a régit és 140 Ft ért anyával együtt lekrómoztatom.
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: kupi »

Troster írta:A probléma abból adódik, hogy vannak kiváló szakemberek akik űzik még az ősrégi szakmát(itt értsd küllőzés, nyereg bőrözés,hajszálcsíkozás,kerékfűzés stb.) és ezzel tisztában is vannak.Jelentős részük idős ember, és a korral alapba némi házsártosság is jár és nagyképűség, és mi csak taknyos ma kezdő szaros kis motoros huligánok vagyunk, hiába is valaki mondjuk 40 éves, és 30 éve motorozik....
Ha ezt valaki lenyeli mert szüksége van az ő szakmunkájára az egy dolog, ha ezt nem viseli el az is teljesen érthető.Az biztos, hogy nem kis nyomozásba kerül míg az ilyen öreg szakikat megtalálja az ember, és épp ezért is beszél vele óvatosan, mert további 50 embert küldhet el ezáltal a picsába.Mondhatjuk, hogy megyek a másikhoz, de ha csak az az egy van akkor nincs mit tenni le kell nyelni a békát sajnos és hajbókolni...
Nekik a pénz már nem számít, nem is dolgoznak drágán, ebből ők már nem gazdagodnak meg, csak a szabad idejüket töltik.Azt az időt pedig mindenki úgy választja meg ahogy akarja.
Ettől függetlenül maradjon meg embernek az ember....
Teljesen egyet értek veled,sajnos az öreg szakik már csak ilyenek ha józanok...Belegondolom magam a helyükbe és valahol azért meg is értem őket talán olyan lehet a viszonyuk az MZ hez mind simsonosnak a robogóhoz.Sajnos ezt már én is tapasztaltam sokszor igaz az ilyen öreg mesteremberek lassan kihalnak.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Troster »

A probléma abból adódik, hogy vannak kiváló szakemberek akik űzik még az ősrégi szakmát(itt értsd küllőzés, nyereg bőrözés,hajszálcsíkozás,kerékfűzés stb.) és ezzel tisztában is vannak.Jelentős részük idős ember, és a korral alapba némi házsártosság is jár és nagyképűség, és mi csak taknyos ma kezdő szaros kis motoros huligánok vagyunk, hiába is valaki mondjuk 40 éves, és 30 éve motorozik....
Ha ezt valaki lenyeli mert szüksége van az ő szakmunkájára az egy dolog, ha ezt nem viseli el az is teljesen érthető.Az biztos, hogy nem kis nyomozásba kerül míg az ilyen öreg szakikat megtalálja az ember, és épp ezért is beszél vele óvatosan, mert további 50 embert küldhet el ezáltal a picsába.Mondhatjuk, hogy megyek a másikhoz, de ha csak az az egy van akkor nincs mit tenni le kell nyelni a békát sajnos és hajbókolni...
Nekik a pénz már nem számít, nem is dolgoznak drágán, ebből ők már nem gazdagodnak meg, csak a szabad idejüket töltik.Azt az időt pedig mindenki úgy választja meg ahogy akarja.
Ettől függetlenül maradjon meg embernek az ember....
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Dénes írta:A vevőnek mindig igaza van!
Ezt az elvet elég kevesen vallják manapság. Egy vevőhöz mindig a lehető legudvariasabban, készségesen kell hozzáállni, még ha bődöletes hülyeségeket is mond. Aki ezzel keresi a pénzét, abban lehetne egy kis tisztelet.
A vevő k.. anyját hogy pénzt akar elkölteni, mi? Persze tele van idiótákkal a világ, de ha az ember nem akar foglalkozni velük, az keressen más megélhetést.
Hát azért ez igy nem teljesen jogos.Nem tudom te mennyit dolgoztál olyan helyen,ahol emberekkel kell foglalkozni,de biztosithatlak hogy nem mindig lehet ezt betartani.Nálunk is első szempont hogy az utasnak igaza van,de küldtem már el én is melegebb éghajlatra embereket,pedig már azért ismerhettek,nem vagyok az a kötekedő tipus.
Sajnos mindig vannak idióták ahogy emlitetted és nem igazán hatja meg őket a kedves szó!
Tudnék mesélni!
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

gabsic írta: 5000Ft-os MZ
Ja igy már értem. :D
Hát nem tudom,engem nem zavar az ilyen.Na meg a szövegkörnyezetből lett kiemelve a dolog.Nagyon valószinűnek tartom hogy voltak már jópáran Mz-vel,akik igy reagálhattak a küllők árára"na ne hogy már annyiba kerüljön a küllő mint a motorom értéke?"
De ez is csak feltételezés és lehet hogy tényleg lenézi az Mz-ket.Nem tudom. :-k
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Dénes »

A vevőnek mindig igaza van!
Ezt az elvet elég kevesen vallják manapság. Egy vevőhöz mindig a lehető legudvariasabban, készségesen kell hozzáállni, még ha bődöletes hülyeségeket is mond. Aki ezzel keresi a pénzét, abban lehetne egy kis tisztelet.
A vevő k.. anyját hogy pénzt akar elkölteni, mi? Persze tele van idiótákkal a világ, de ha az ember nem akar foglalkozni velük, az keressen más megélhetést.

Bambi is olyan szépen tudja elküldeni az őt roncs Simsonokkal megtalálókat. :)
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: gabsic »

zsakfos írta:Már bocs de én nem értem hol itt a probléma :-k
Melyik része volt sértő?
Nekem még igy sem volt az,hogy csak a sértett leirását ismerem.
Nem vagytok ti egy kicsit túl érzékenyek?

Nem vagyok benne biztos,de szerintem tőle vettem egyszer küllőt a szigetszentmiklósi börzén.

Ha ő az,akkor azt kell mondjam hogy velem a piacon nagyon kedves és segitőkész volt.
Túlérzékeny vagyok? LEhet. Ha az autómat/motoromat szólják le (5000Ft-os MZ) szólják le, azért nekem kinyílik a zsebemben a bicska.

Ha egy kisiparos azt mondja az autómra mikor viszem a főtengelyemet hogy "szar szemétdomb", akkor fogom a cuccom és viszem máshoz, nem kuncsorgok ilyen parasztoknál.

Ettől függetlenül mint mondtam nem ismerem a jóembert, úgyhogy nem nyilatkozom ez ügyben, lehet egy csodás kedves bácsika is - de mivel nem tervezek küllőt cserélni, ezért különösebben nem is érdekel a dolog. :-"
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Már bocs de én nem értem hol itt a probléma :-k
Melyik része volt sértő?
Nekem még igy sem volt az,hogy csak a sértett leirását ismerem.
Nem vagytok ti egy kicsit túl érzékenyek?

Nem vagyok benne biztos,de szerintem tőle vettem egyszer küllőt a szigetszentmiklósi börzén.

Ha ő az,akkor azt kell mondjam hogy velem a piacon nagyon kedves és segitőkész volt.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: gabsic »

z25z írta: A clubot ugye nem emlitetted neki? Mert vagyunk joparan akik mar igenybe vettuk a szolgaltatasait. En spec meg voltam elegedve. Amugy mekkora osszeget vartal 36 db kullore? igy szamolva 138 ft-ba jon ki darabja. Boltban ennyiert nem is kapsz, raadasul ilyen meretet nem, mivel specialis meret lehetne akar 200Ft/db is. Es nem volt amugy igaza? Ha egy 300 ft-os lopott kisbiciklibe kell, akkor is ennyi a legyartasanak a koltsege.....szerintem. Mindenesetre ovatosan a leanyazassal, mert lehet hogy egyszer megiscsak ra leszel szorulva.

ui.: ha jol sejtem 16-os felnihez kellene, regebben irtam, klikk (lap alja) jo kis olvasmanyos, kicsit hosszu, lehetne akar onallo fejezet is, avagy egy kullozes kalvariaja:

http://www.mzclubhungary.com/forum/view ... start=1650" onclick="window.open(this.href);return false;
Szerintem nem az árral volt a probléma (az kifejezetten olcsó), inkább a hangnemmel.

Azon lehet nekem sem tetszett volna. (főtengelyköszörüléssel foglalkozó kisiparost hasonlóért küldtem már el a jó anyjába)

Mondom ezt úgy hogy nem hallottam a beszélgetést, nem ismerem a körülményeket, és én sem beszéltem soha a küllős jóemberrel.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Nemazért, de én is elküldtem volna az öreget....
Az ár az teljesen ok. De mi az, hogy ismeretlenül sérteget? Ha már én adok neki munkát, és ezért majd pénzt, elvárom, hogy megtiszteljen. Ahogy én is őt.

Hogy reagált volna, ha úgy megy oda, hogy szeretnék küllőt gyártatni. Már ha képes MZ-be is.... [-X
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: z25z »

bg írta:Valahol a neten találtam küllőkészítéssel foglalkozó kisiparost.
Békésen.
Nevet nem írok, gondolom nem él ott olyan sok.

Felhívom, mondom neki hogy gyárt-e Mz be valót?
Azt mondja: ha meg tudja fizetni az Mz-s akkor igen. :shock: :shock: :shock:
Na itt már nem volt szimpatikus. :smt071 :smt070
Aztán kis önfényezés után, azt mondja: 5 000 be kerül a készlet, akár tetszik, akár nem.

Mert, és itt figyeljetek! Mindegy hogy 500 000 Ft os Pannónia, vagy 5 000 Ft os mz be kell, /gondolom küllő áron számolja a motort is/ egy áron van. ](*,) ](*,) ](*,)
Régen anyáztam le embert, de ez úgy felbaszott, hogy nehéz volt megállnom.

A tuskó parasztja…

Én a magyar ipart akartam gazdagítani, de egy ilyen elvakult barom csak gyártson Pannóniába küllőt. Egész életében.

A clubot ugye nem emlitetted neki? Mert vagyunk joparan akik mar igenybe vettuk a szolgaltatasait. En spec meg voltam elegedve. Amugy mekkora osszeget vartal 36 db kullore? igy szamolva 138 ft-ba jon ki darabja. Boltban ennyiert nem is kapsz, raadasul ilyen meretet nem, mivel specialis meret lehetne akar 200Ft/db is. Es nem volt amugy igaza? Ha egy 300 ft-os lopott kisbiciklibe kell, akkor is ennyi a legyartasanak a koltsege.....szerintem. Mindenesetre ovatosan a leanyazassal, mert lehet hogy egyszer megiscsak ra leszel szorulva.

ui.: ha jol sejtem 16-os felnihez kellene, regebben irtam, klikk (lap alja) jo kis olvasmanyos, kicsit hosszu, lehetne akar onallo fejezet is, avagy egy kullozes kalvariaja:

http://www.mzclubhungary.com/forum/view ... start=1650" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Troster »

Kicsit paraszt volt a küllős bácsi..Lehet neki is ki van lazulva jónéhány... :smt021
Amúgy én boltból vettem, az sem volt olcsóbb a 72db-ért fizettem nagyker áron 10.000-et.
Összefüzettem, centíroztattam, és semmi bajom vele.Azt sem vettem észre, hogy gyengébb minőség lenne.Bár hosszban voltak eltérések,én a gyári küllőhöz mértem, az a 16"os keréknél 121mm.
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: bg »

Valahol a neten találtam küllőkészítéssel foglalkozó kisiparost.
Békésen.
Nevet nem írok, gondolom nem él ott olyan sok.

Felhívom, mondom neki hogy gyárt-e Mz be valót?
Azt mondja: ha meg tudja fizetni az Mz-s akkor igen. :shock: :shock: :shock:
Na itt már nem volt szimpatikus. :smt071 :smt070
Aztán kis önfényezés után, azt mondja: 5 000 be kerül a készlet, akár tetszik, akár nem.

Mert, és itt figyeljetek! Mindegy hogy 500 000 Ft os Pannónia, vagy 5 000 Ft os mz be kell, /gondolom küllő áron számolja a motort is/ egy áron van. ](*,) ](*,) ](*,)
Régen anyáztam le embert, de ez úgy felbaszott, hogy nehéz volt megállnom.

A tuskó parasztja…

Én a magyar ipart akartam gazdagítani, de egy ilyen elvakult barom csak gyártson Pannóniába küllőt. Egész életében.
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Biker írta:Szerintetek 60 euróért megéri 2 db eredeti Krauser K1-es oldaldoboz (szép állapotban) + a hozzávaló tartó? 251-re felszerelhető egyáltalán?
Anno ennek a magyar elég silány koppintását lehetett kapni. Haverom hetekig csiszolt, illesztett, vasat hajlított, bontóból biztonsági öv csatot kunyerált (nem akarták kiadni, nehogy visszaépítse autóba), míg felpakolta az ETZ-jére. Némi vassal kell pótolni a méretbeli eltéréseket, de ha jól sikerül, használható jószág lesz.
Azt hiszem én belevágnék ennyiért. Az eredeti biztos egészen más, mint a magyar koppintás.
Avatar
Nandor
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2009.03.22. 16:40
MZ-d típusa: MZ ts 250/0.5
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Nandor »

Van valakinek tapasztalata az E-Motornál kapható krómos sárvédőkkel?
Leginkább a tartósság tekintetében vannak aggályaim.

http://e-motorparts.addel.hu/products.p ... 62b6dd3529
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Biker »

Szerintetek 60 euróért megéri 2 db eredeti Krauser K1-es oldaldoboz (szép állapotban) + a hozzávaló tartó? 251-re felszerelhető egyáltalán?
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Biker »

Találtam egy szerbiai web-shopot, ahol elég sok ETZ alkatrész is van. Sajnos az alkatrészek eredetét nem írja (tartok tőle, hogy a magyar kisipar gyengébb minőségű cuccai lehetnek) ezért kérném a tapasztaltabbakat, a képek alapján mondjanak véleményt:
http://shop.motobike.rs/index.php?_a=viewCat&catId=153" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

nagyarpi írta:
szabad tudni,Hol?
ebay-en a legolcsóbb azt hiszem
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: z25z »

szerintem bambi mesternel kerdezz ra, hatha tud tippet adni....
Avatar
nagyarpi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2010.05.26. 20:10
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Mátraszentistván

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: nagyarpi »

z25z írta:sajnos igen....eredeti nemetet eleg nehez beszerezni, de nem lehetetlen
szabad tudni,Hol?
Avatar
Melák
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2007.12.08. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251,150, Ural
Tartózkodási hely: Inárcs

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Melák »

KILL3R etz írta:Létezik, és nem szabad megvenni... Nekem is ilyen van, 30.000 alatt szarrákopott... :evil:
Az szép, így már értem miért 13.000 az ára....
MZ-Deutsche Demokratische Motorrad
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég