Meg ne vedd!!!

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Amúgy melyiket érdemes megvenni a 250-est vagy a 251-est? ](*,) :roll: :D
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

az jó. :D akkor megnyugodtam.köszi
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: csoka »

Két ETZ 250-em volt,Az egyiket 3évig használtam,a másikat 2évig.Egy alkalommal volt lánc szakadásom,a saját hibámból,mert nem húztam utána a nyúlásnak,és lépten-nyomon kapartattam,meg egy kerekeztem vele.Az elszakadt láncról jónéhány görgő hiányzott,tehát nem is zsíroztam/olajoztam elégszer.Szerintem nem szaggatja a láncot.
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Hali.én most a közeljövőbe tervezem hogy beszerzek egy ETZ 250-es MZ-t és szeretném kérni a véleményeteket a motorral kapcsolatban.Pl.:igaz-e az a pletyka hogy az ETZ-k szaggatják a láncot...stb.:-)kösz szépen előre is. 8)
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

Anno amit én vettem hosszabbat, azzal is jól működött a motor, a likak átmérőjére nem emlékszem. A jól működött alatt azt értem, nem lett rosszabb, mint a gyárival.
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: bela700 »

Akkor az most IFA-ba való :?: #-o :mrgreen:
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

ambrusviktor írta:... egyébként rá van írva, hogy IFA.
Sajnos manapság sok szálláson is ki van írva, hogy IFA, mi mégis megvesszük :(

tehát az nem jelent semmit, hogy rá van írva valami... ](*,)
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Vettem tűszelepet a 250es ETZ hez. Nos 1mm el hosszabb, mint a gyári, az egyik lyuk kisebb (alja) a másik kettő (teteje a tű két oldalán) nagyobb mint a gyári. Nem tudom, hogy megfelelő anyagot enged-e át, mert egyből elpakoltam a szekrény mélyére, bár lehet hogy az előbbit majd kipróbálom, mert azért érdekelne, hogy legalább erre jó-e... egyébként rá van írva, hogy IFA.
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Hujber »

MiszterQ írta:Vettem utángyártott láncvédő bakelitet, bele való Km-óra meghajtótengelyt és hüvelyt.
Ha jól emlékszem moped91 kft-sek. A tengely és a hüvely még hagyján...
A bakelit egy akkora elméretezett sz@r, hogy olyat még nem b@sztam.
Sok flexelés-reszelés-csiszolás-hézagolás után fel tudtuk tenni, de a meghajtótengely egyszerűen nem passzol bele! Benne van, de hajtáskor egyszerűen tolja ki magából mint az eszement! Oka: a két ferde fogaskerék nem merőlegesen ér egymáshoz...ezért kifelé akarja tolni...ha valaki jól berögzíti az egészet, annak előbb-utóbb törés (esés,égés mint a Reichstag, stb.) a vége...de ezt is csak úgy tudtuk beletenni, hogy még egy extra távtartóval, különben a lánckerék beledarál a meghajtótengely hüvelyébe! A távtartó miatt viszont darálja a láncot!!
De ez még nem lenne elég, mivel a meghajtótengely lejjebb nyomja a lánckereket, és az beledarál a bakelitba.
Km-óra kihajtás nélkül kell mennem, amíg nem szerzek normális bakelitot.

Tehát, óvva intek mindenkit ettől a szutyoktól, inkább hamutartónak jó vagy még arra sem, inkább tessék venni a fáradságot és keresni használtan-vateráról stb, lényeg hogy GYÁRI legyen. Még ha retkes, is akkor is többet ér, mint a bolti.

Szia! Nekem is ilyen szutyok volt, de levettük a hátsó kereket, és a tengelyre húztam egy gumigyűrűt, távtartónak, majd beállítottam hogy optimálisan érintkezzen a két fogasrész (már amennyire lehet) és ott ahol a spirál belemegy (tehát a hüvely és a láncvédőbakelit találkozásánál) keresztül fúrtam mind a kettőt a meghajtótengely fölött a keréktengellyel párhuzamosan, és beletoltam egy 40mm hosszú szöget (ezáltal nem tudja kitolni magából). Azóta jól működik, és nem ad ki gyanús hangot. Megpróbálok valami képet csinálni, hogy érthetőbb legyen.



Na a painttel összedobtam gyorsan, hogy én hogy is oldottam meg.


Kép
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
MiszterQ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2010.01.31. 12:57
MZ-d típusa: ETZ 250, BMW F650ST
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: MiszterQ »

Vettem utángyártott láncvédő bakelitet, bele való Km-óra meghajtótengelyt és hüvelyt.
Ha jól emlékszem moped91 kft-sek. A tengely és a hüvely még hagyján...
A bakelit egy akkora elméretezett sz@r, hogy olyat még nem b@sztam.
Sok flexelés-reszelés-csiszolás-hézagolás után fel tudtuk tenni, de a meghajtótengely egyszerűen nem passzol bele! Benne van, de hajtáskor egyszerűen tolja ki magából mint az eszement! Oka: a két ferde fogaskerék nem merőlegesen ér egymáshoz...ezért kifelé akarja tolni...ha valaki jól berögzíti az egészet, annak előbb-utóbb törés (esés,égés mint a Reichstag, stb.) a vége...de ezt is csak úgy tudtuk beletenni, hogy még egy extra távtartóval, különben a lánckerék beledarál a meghajtótengely hüvelyébe! A távtartó miatt viszont darálja a láncot!!
De ez még nem lenne elég, mivel a meghajtótengely lejjebb nyomja a lánckereket, és az beledarál a bakelitba.
Km-óra kihajtás nélkül kell mennem, amíg nem szerzek normális bakelitot.

Tehát, óvva intek mindenkit ettől a szutyoktól, inkább hamutartónak jó vagy még arra sem, inkább tessék venni a fáradságot és keresni használtan-vateráról stb, lényeg hogy GYÁRI legyen. Még ha retkes, is akkor is többet ér, mint a bolti.
Relax, don't do it
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

dKora írta:Csao!
Ha valaki ETZ-hez súbertűt szeretne, jól nézze meg mit vesz! Az Odormotornál (gondolom nem csak náluk van ilyen szar) vettem ETZ-250hez, mert a régi már lötyögött az állító lemezkén. Sajna nem néztem meg mielőtt beszereltem, hogy van-e különbség. Pedig van! Az újon hosszabb a kúpos rész! A régin ez a rész csak az újnak a kb. kétharmada. Mivel csak most vettem a gépet még nem volt alkalmam kitapasztalni a régivel, mert ahogy megvettem mindjárt szét is szedtem a vázat újrafesteni. Összeszerelés után nem volt valami tökéletes: nagy gáznál jól működött, enyhe gáz mellett, pl. ha városban 50-60km/h-t akartam tartani, nagyon rángatott! Akárhogy állítottam a tű magasságát és a levegőcsavart a hiba nem szűnt meg! (elég idegesítő volt) Végül próbaképp visszatettem a régit és a hiba megszűnt!!!
Az új aranyszínű, a kúpos rész a csúcstól 35mm, a régi ezüst színű (sztem ez sem gyári), a kúpos rész csak kb. 2/3-a az újnak! (nem mértem le nem akartam újra szétszedni, mert annyira lötyög, hogy csak kiszerelt karbinál tudom visszatenni)
Aki venni akar vigyen egy vonalzót, ha ilyet vesz számíthat rá hogy nem lesz tökéletes!
Ha igazán jó tűt akarsz faragsz magadnak... egyébként pontosat már nehéz kapni, én most futármotorosboltban vásároltat vettem, az egész jó, ha picit hozzáállítod a gépet. De legjobb farigcsálni...
dKora
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.06.13. 11:30
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: dKora »

Csao!
Ha valaki ETZ-hez súbertűt szeretne, jól nézze meg mit vesz! Az Odormotornál (gondolom nem csak náluk van ilyen szar) vettem ETZ-250hez, mert a régi már lötyögött az állító lemezkén. Sajna nem néztem meg mielőtt beszereltem, hogy van-e különbség. Pedig van! Az újon hosszabb a kúpos rész! A régin ez a rész csak az újnak a kb. kétharmada. Mivel csak most vettem a gépet még nem volt alkalmam kitapasztalni a régivel, mert ahogy megvettem mindjárt szét is szedtem a vázat újrafesteni. Összeszerelés után nem volt valami tökéletes: nagy gáznál jól működött, enyhe gáz mellett, pl. ha városban 50-60km/h-t akartam tartani, nagyon rángatott! Akárhogy állítottam a tű magasságát és a levegőcsavart a hiba nem szűnt meg! (elég idegesítő volt) Végül próbaképp visszatettem a régit és a hiba megszűnt!!!
Az új aranyszínű, a kúpos rész a csúcstól 35mm, a régi ezüst színű (sztem ez sem gyári), a kúpos rész csak kb. 2/3-a az újnak! (nem mértem le nem akartam újra szétszedni, mert annyira lötyög, hogy csak kiszerelt karbinál tudom visszatenni)
Aki venni akar vigyen egy vonalzót, ha ilyet vesz számíthat rá hogy nem lesz tökéletes!
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Hát... annyira szeretem az MZ-ben, hogy minden nap okosabb leszek tőle :)

Ma pl annyival okosabb lettem, hogy már tudom, hogy az utángyártott kuplung belső menetsztő, és malomkerék az kutyát dobálni sem jó.
Még jó h netes vásárlás, így holnap küldöm vissza a feladónak...
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

attis91 írta:Fiúk, lányok! ISOLATOR gyertyát se vegyetek, ha tehetitek! Rakás kaki, kb minden második szikra van meg csak, dadog vele szegény MZ, mint a veszedelem! :)
Ajánlom Figyelmedbe :d http://simson.hu/index.php?mit1=cikkek& ... 78&fokat=6
attis91
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.05.17. 14:00
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: attis91 »

Fiúk, lányok! ISOLATOR gyertyát se vegyetek, ha tehetitek! Rakás kaki, kb minden második szikra van meg csak, dadog vele szegény MZ, mint a veszedelem! :)
KEHeS
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.04.11. 17:56
MZ-d típusa: Mz Ts 125/160

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: KEHeS »

Tegnap tesómékkal vetettem Ts-re Ifa MZ matricát 2 db, illetve a kuplung és első fék állító csavart (M6) + 1 db mhátsófék állító csavart (M8).
Ezeket!!! Egerben a Pacsirta úton lévő Motorosboltban tették meg tesómék.
A Fószer erre, mert tesóm közölte velük, h öcsémnek kellenek a cuccok, hozzábaszott egy matrica-szettet, ami 150es Etz-é, (bár a 2db Ifa-Mz matrica jó), illetve a szemét még olyan M8-as állítócsavart ad, ami sűrűmenetes!!!
Hát az anyját teherbe vágja az ilyen, nem tétel, mert 300Ft-om bánta, de akkor se jó....
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Máté »

Alfa írta:
Máté írta:Mofakeres indextartó vasat senkinek nem ajánlom. Nálam egy évet bírt és eltört.
Nálam annyit se,és a hegesztésnél megrepedt majd letört.
Inkább ráhegesztettem egy másik lapot ez már biztos nem törik el. Jobb így mint évente újat venni.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Máté írta:Mofakeres indextartó vasat senkinek nem ajánlom. Nálam egy évet bírt és eltört.
Nálam annyit se,és a hegesztésnél megrepedt majd letört.
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Máté »

Mofakeres indextartó vasat senkinek nem ajánlom. Nálam egy évet bírt és eltört.
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: dkari »

gabsic írta:E-motorparts webshopos rendelésem csodás minőségi darabjai:
-oldalsztender, török; kb 0.8 mm falvastagságú csőből, semmire se jó
-első villába "dugattyúgyűrű", török; fröcscsöntési hibás, anyaghiányos, sorjás, kukába való
-ETZ 251 karbi felújító szett, lengyel; nincs benn tűszelep, és súbertű, de van benn úszótengely, 2db állítócsavar, meg 3db NEM HOZZÁ VALÓ MÉRETŰ FÚVÓKA. ez még menthető, mert a fúvókák kisebbek a szükségenél, fel tudom dörzsárazni.
-blokktartóvas alá való műanyag persely, török; röhelyes hogy mennyire nem pontos a mérete, kuka

Igazából csak azt nem tudom hogy egyesek miért gyártanak olyan terméket ami semmire jó???
Sziasztok! Csatlakozom az E-motorparts oldalt senkinek sem ajánlók klubjához! Én először ts mz hez rendeltem cuccokat. Ezek még úgy ahogy megérkeztek, pár apróság hiányzott. Kérdés e-mailben MIÉRT NEM JÖTT MEG MINDEN?, válasz:SEMMI. Másodszorra mivel wettem egy 350-es jawat szintén teljes felujitásra: Küldtem mailt hogy az összes alkatrész amit tőlük vennék meghaladja a 100e ft-ot van e kedvezmény? Válasz szinte azonnal:van! Irjam a közlemény rovatba hogy "10% kedvezmény". Rendelést elküldtem. Az áru három nap mulva megérkezett. Már gyanus volt a fizetendő összeg ami 73e ft volt. Hát gondoltam ekkora kedvezményt nem kaptam..?! Hát nem! Az alkatrészek egyharmada meg se jött! Persze erről semmi tájékoztatást nem adtak. Ráadásul a beigért 10% kedvezmény sincs megadva! Azóta küldtem két mailt de a jóember még válaszra se veszi a fáradtságot! Kár hogy az ilyenek(és sajnos csak az ilyenek) ebben az országban megélnek! A gond hogy máshol sincs jobb tapasztalatom. A Szocibonto nevű motorbontotol rendeltem a jawahoz (350 638) első lengéscsillapitót mert az enyémeken a krómozás a csövön megadta magát. És mit küldtek? EGY PÁR MZ-TS ELSŐ LENGÉSCSILLAPITOT! EMBEREK! MOTORBONTÓ!!! Na ez van!
Avatar
Cickány
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2009.03.31. 15:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 de Luxe
Tartózkodási hely: UK, Skócia

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Cickány »

Postafordultával küldd vissza, de előbb hívd fel őket vagy küldj egy mailt nekik, hogy mi a helyzet.

Ragaszkodj az elállási jogodhoz és tájékoztasd őket a lent felsorolt blama dolgokról.

Infó itt: http://jogiq.com/elallasi-jog-internete ... as-eseten/
Kicsi Brümi megy, mint vaddisznó.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Bazzeg, romlott már el valakinek az úszó tengelye, vagy csavarok? :twisted: Max el lehet hagyni ezeket.

Küldjed nyugodtan vissza ezt a sok cuccot, vissza kell, hogy vegyék.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: gabsic »

E-motorparts webshopos rendelésem csodás minőségi darabjai:
-oldalsztender, török; kb 0.8 mm falvastagságú csőből, semmire se jó
-első villába "dugattyúgyűrű", török; fröcscsöntési hibás, anyaghiányos, sorjás, kukába való
-ETZ 251 karbi felújító szett, lengyel; nincs benn tűszelep, és súbertű, de van benn úszótengely, 2db állítócsavar, meg 3db NEM HOZZÁ VALÓ MÉRETŰ FÚVÓKA. ez még menthető, mert a fúvókák kisebbek a szükségenél, fel tudom dörzsárazni.
-blokktartóvas alá való műanyag persely, török; röhelyes hogy mennyire nem pontos a mérete, kuka

Igazából csak azt nem tudom hogy egyesek miért gyártanak olyan terméket ami semmire jó???
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: petrvs »

Sziasztok,

251-re való utángyártott hátsó lámpát vettem (történetesen a Mofánál )
-ócska alapanyagból igénytelenül kialakított pontatlan, sorjás krómbevonatú műanyag reflektor
-semmi gyenge rézlemezekből kialakított érintkezők, nem biztosítanak normális kontaktust
Hipergagyi, csak szívok vele. :evil: :smt067
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: nyakas »

kr írta:Üdv!

Ezek vajon ugyan az az alkatrészek amit itthon is lehet kapni, csak dupla áron??

http://www.yatego.com/teilesiggi/p,4976 ... nadellager

http://cgi.ebay.de/Pleuelsatz-Pleuel-St ... 0301009919

http://www.oldtimerteile-haase.de/produ ... 04.%20Gang

Amúgy ES hajtókar + fogaskerék. Kíváncsi lennék, akinek több forog a kezében biztos találkozott már vele.

kr.
ugyan az :!:
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
kr
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008.12.21. 22:54
MZ-d típusa: ES250/2 Zephyr 750
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: kr »

Üdv!

Ezek vajon ugyan az az alkatrészek amit itthon is lehet kapni, csak dupla áron??

http://www.yatego.com/teilesiggi/p,4976 ... nadellager

http://cgi.ebay.de/Pleuelsatz-Pleuel-St ... 0301009919

http://www.oldtimerteile-haase.de/produ ... 04.%20Gang

Amúgy ES hajtókar + fogaskerék. Kíváncsi lennék, akinek több forog a kezében biztos találkozott már vele.

kr.
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Boge írta:Egy haver járt a Hubernél. Adtam neki egy listát, hozzon egy pár dolgot mivel ott olcsóbb. Hozott is. De nem tetszik amit látok. Egy új alkatrész miért nem hibátlan? Miért nem egyezik a mérete a gyárival? Most az új repedt láncvédő gumit, hogy cseréltessem ki? Sehogy!!!! Nem fogok sem utazgatni (500 km), sem postázgatni mert annyiba lesz mint itt Nagykanizsán. Mellékelek két képet. Tanúljatok a hibámból. Mással nem hozatunk SEMMIT!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
Szia

Szerintem is ugyanaz a méret, a bal oldali ki van már tágulva.

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Boge írta:Egy haver járt a Hubernél. Adtam neki egy listát, hozzon egy pár dolgot mivel ott olcsóbb. Hozott is. De nem tetszik amit látok. Egy új alkatrész miért nem hibátlan? Miért nem egyezik a mérete a gyárival? Most az új repedt láncvédő gumit, hogy cseréltessem ki? Sehogy!!!! Nem fogok sem utazgatni (500 km), sem postázgatni mert annyiba lesz mint itt Nagykanizsán. Mellékelek két képet. Tanúljatok a hibámból. Mással nem hozatunk SEMMIT!!!!!!!!!!!
Sok szar utángyártott alkatrész van,de ez speciel szerintem jó.
Mi bajod a méretével?
Ugyanolyannak tűnik a képről.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: csikin »

A telóguminak jó a mérete, a láncvédőről nem tudok mit mondani.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
Boge
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2010.03.20. 21:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Tartózkodási hely: Becsehely

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Boge »

Egy haver járt a Hubernél. Adtam neki egy listát, hozzon egy pár dolgot mivel ott olcsóbb. Hozott is. De nem tetszik amit látok. Egy új alkatrész miért nem hibátlan? Miért nem egyezik a mérete a gyárival? Most az új repedt láncvédő gumit, hogy cseréltessem ki? Sehogy!!!! Nem fogok sem utazgatni (500 km), sem postázgatni mert annyiba lesz mint itt Nagykanizsán. Mellékelek két képet. Tanúljatok a hibámból. Mással nem hozatunk SEMMIT!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
"nem letudni akarom az utat, hanem gyönyörködni benne"
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: conus »

1 mm vastag már jó. ha nem akkor el van csámpásodva a karburátorod :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Abból vágtam a múltkor, csak szerintem a mienk ami van túl vékony, összefogattam és orrán száján jött a benzin :(
Majd megpróbálok szerezni vastagabbat.
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: conus »

alfa,

már sokadjára írom le: kringeritből vágjál. [-o< :-({|= :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Van olyan gumi karbitömítés ami megtartja a méretét? :shock:

Hát olyan nekem is kell. A futáros nem rossz, de az is megdagad, 3.ra már nem lehet összerakni vele...
Avatar
punisher
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2009.12.30. 09:11
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Göd

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: punisher »

Kép

A baloldali Mofakeres a jobboldali helyi boltos karburátor tömítés.
Szerintem egyértelmű hogy mit nem ajánlok! :mrgreen:
(Ja félnapig áztattam mindkettőt benzinben)
Avatar
Seri19
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.10.21. 02:00
MZ-d típusa: MZ Etz 251
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Seri19 »

conus írta:de ez a fémcsavar horganyzott acél vagy lágyf.svas, amit megzabál a benzin :!:
ezért kell bronzból esztergáltatni :idea:
Kép
A tank is abból van. mmint vasból. amennyi idő alatt megeszi anyi idő alatt már 4szer cseréltél a csapban tömítést.
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: conus »

de ez a fémcsavar horganyzott acél vagy lágyf.svas, amit megzabál a benzin :!:
ezért kell bronzból esztergáltatni :idea:
Kép
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Seri19
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.10.21. 02:00
MZ-d típusa: MZ Etz 251
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Seri19 »

emlékeztem h vhol olvastam, és ,megtaláltam: http://simson.hu/index.php?mit1=cikkek& ... t=5&alkat=
Asszem regelni is kell hozzá.
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: festékes »

conus írta:hy,

én simsonnál jártam ugyanígy 3 éve. akkor perpill jobb híján teflonszalaggal betekertem azt a kis műanyag fütyit, és úgy maradt addig, amíg nem csináltattam egy esztergályossal 2 db-ot bronzból(azért bronzból, mert azt nem eszi rozsdásra a benzin):

Kép

alatta van egy piros papírbakelit gyűrű tömítés, oszt jónapot. többet nem kell ezzel sem foglalkozni :P :mrgreen:
Tényleg jó \:D/ Jegyzem a noteszomba,eszergályos ismerős van :D
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: conus »

hy,

én simsonnál jártam ugyanígy 3 éve. akkor perpill jobb híján teflonszalaggal betekertem azt a kis műanyag fütyit, és úgy maradt addig, amíg nem csináltattam egy esztergályossal 2 db-ot bronzból(azért bronzból, mert azt nem eszi rozsdásra a benzin):

Kép

alatta van egy piros papírbakelit gyűrű tömítés, oszt jónapot. többet nem kell ezzel sem foglalkozni :P :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: festékes »

Utángyártott már itt minden basszus!Benzincsövet cseréltem ma na mire lehúztam a régit az 1 hónapos benzincsapról,pedig óvatosan csináltam,szétment az a kis bütyök amire húzom a csövet ](*,) Na irány zsibvásár kisöreg sokminden kócerája van neki,mondom mi kell.Van eredeti 1300 piz.mondom nekem csak az a kis csücsök kell amire a cső rámegy ne szivasson a boltba kommplett csap 1650.Akkor miért nem ott veszem, azt meg ott külön ugyse kapok. Vitázom vele,hogy ebbe meg a szürő sz*r azt se biztos,hogy kapok külön.Válasz,vegyem ki az otthoniból az nem baj h nem eredeti #-o Végül egy ezresért elhoztam,a szükség nagy úr!A kettőből fabrikálltam egyet,szavam se lehet és a zsebem is könnyebb lett 3 liter benzin árával :-"
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Ez a cég engem most szivatott meg éppen!!!!!http://e-motorparts.addel.hu/index.php? ... 465b22452f

Csomagküldéssel kértem nem személyes átvétellel.

Ráadásul több ponton is megszivattak!

-több dolgot nem küldtek és erről bactak értesiteni előre hogy ne számitsak rá.Ez azért gond mert ha valaki azért rendel náluk mert máshol nincs az a cucc és akkor már rendel hozzá ezt-azt ami amugy is kéne.Ha viszont nincs az a ritka áru,akkor lehet nem is onnan venne az ember más dolgokat.Meg egyébként is szerintem egy webáruház nem tehet ilyet hogy nincs az termék ami a netes oldaluk szerint van.

-5W-os helyzetjelző izzó helyett 21W/5W-os izzót küldtek

-az általuk hirdetett 7Ah-ás akksi 6Ah!!! a 25-ös tétel.
http://e-motorparts.addel.hu/products.p ... 18&count=1

-az áruk minősége hagy némi kivánnivalót maga után,bár erről nem feltétlenül ők tehetnek hisz ők csak webáruház,innen-onnan szedik össze a cuccot.

-a gumidugó blokközépbe az valójában kőkemény műanyag!!
-Az Etz uni fékkar teljesen másképp néz ki mint ami a webáruház képén levő.
"36. ETZ UNI FÉKKAR HÁTSÓ FÉKFEDÉLHEZ * 05-25.115-IND"
Ráadásul elég gagyin néz ki.
Aki teheti személyes átvétellel vegye azt jól nézze meg mit akarnak adni neki.
Én biztos hogy nem rendelek tőlük többet futárral,csak személyes átvétellel.De inkább sehogy.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: festékes »

szaké írta:Sziasztok!
Tegnap elmentem a HUBER MOTOR """MOTOROS BOLTBA""(!!!!!!!!)
Tudom, hogy bonyolult kérés, de kértem egy ETZ megszakítóbütyköt. Mivel soha nem kellett leszednem, nem tudtam a méreteit, egyébként sem hordok magammal tolómérőt, esztergapadot stb., ezért bíztam abban, amit egy "komoly" szerelő overállt viselő MOTOROS BOLTI ELADÓ mond. Szépen hazaviszem, szétkapom a motort... és nini kb.1mm-rel nagyobb az átmérője a befogadó résznél. (Még tegnap a fórumon MrDok. (kösz neki) mondta, hogy szinte biztos, hogy a TS-é). Én jóhiszeműen vissza autózok (és ez már pontosan 2x annyival több kilométer, benzin, idő stb. mint amennyinek kellene lennie. tőlünk a HUBER 17km) és teljesen természetesnek veszem, hogy kicserélik.(HANGSÚLYOZOM, NEM EGY HIBÁS ETZ ALK.R.-RŐL AN SZÓ, HANEM ARRÓL, HOGY NEM TUDJÁK MIT ADNAK EL, EGY TELJESEN MÁS ALKATRÉSZT) Tehát odaértem, ahol közlik velem, hogy ők "azt hitték" , hogy ez az amit kértem.Továbbá azt, hogy nekik most nincs ilyen alkatrészük, de majd valamikor lesz akkor kicserélik. Én erről azt gondoltam, hogy nem "valamikor" akarom a motoromat megcsinálni, ezért kértem, hogy adják vissza a pénzt és megyek máshová ahol ki tudnak szolgálni. Erre ők azt mondták, hogy nem lehet, vásároljam le.Ilyen dumák: vegyek olajat, gyertyát, az úgyis kell !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ekkor kezdett a vérnyomásom felmenni) ELRONTANAK VALAMIT, ÉS AZZAL INTÉZNÉK EL, HOGY VÁSÁROLJAK NÁLUK OLYAN DOLGOKAT, AMIRE NINCS SZÜKSÉGEM!!!!!!!! Erre még én kaptam a pofámra, hogy miért veszekszem velük, HISZEM NEM ŐK TEHETNEK RÓLA. A beszállítókra fogták (csak az a bibi, hogy a fogy.véd. törv. szerint nem lehet ez magyarázat, az nekik kell velük lefocizni.) Jött még olyan duma,hogy biztos nem szakember szerelte az alkatrészt és lehet hogy jó.(Igen, a szakember beletud tenni egy 12mm-es acél furatba egy több mint 13mm-es ugyancsak acél csapot.gratulálok) ekkor sarkon fordultam és kijöttem) Az lenne a kérdésem hozzátok:
TI MIT TENNÉTEK??? (Azon kívül, hogy panasszal éltek a fogy.véd. felé--már megtettem)

(de gondoljátok, hogy nem az az 1300Ft a dühítő)
Remélem elmondtad nekik,hogy az ország minden valamirevaló Mz-se tudni fog erről,még egy két ilyen huzás és nem vásárol náluk a kutya se! [-X
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

szaké írta:Sziasztok!
Tegnap elmentem a HUBER MOTOR """MOTOROS BOLTBA""(!!!!!!!!)
Tudom, hogy bonyolult kérés, de kértem egy ETZ megszakítóbütyköt. Mivel soha nem kellett leszednem, nem tudtam a méreteit, egyébként sem hordok magammal tolómérőt, esztergapadot stb., ezért bíztam abban, amit egy "komoly" szerelő overállt viselő MOTOROS BOLTI ELADÓ mond. Szépen hazaviszem, szétkapom a motort... és nini kb.1mm-rel nagyobb az átmérője a befogadó résznél. (Még tegnap a fórumon MrDok. (kösz neki) mondta, hogy szinte biztos, hogy a TS-é). Én jóhiszeműen vissza autózok (és ez már pontosan 2x annyival több kilométer, benzin, idő stb. mint amennyinek kellene lennie. tőlünk a HUBER 17km) és teljesen természetesnek veszem, hogy kicserélik.(HANGSÚLYOZOM, NEM EGY HIBÁS ETZ ALK.R.-RŐL AN SZÓ, HANEM ARRÓL, HOGY NEM TUDJÁK MIT ADNAK EL, EGY TELJESEN MÁS ALKATRÉSZT) Tehát odaértem, ahol közlik velem, hogy ők "azt hitték" , hogy ez az amit kértem.Továbbá azt, hogy nekik most nincs ilyen alkatrészük, de majd valamikor lesz akkor kicserélik. Én erről azt gondoltam, hogy nem "valamikor" akarom a motoromat megcsinálni, ezért kértem, hogy adják vissza a pénzt és megyek máshová ahol ki tudnak szolgálni. Erre ők azt mondták, hogy nem lehet, vásároljam le.Ilyen dumák: vegyek olajat, gyertyát, az úgyis kell !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ekkor kezdett a vérnyomásom felmenni) ELRONTANAK VALAMIT, ÉS AZZAL INTÉZNÉK EL, HOGY VÁSÁROLJAK NÁLUK OLYAN DOLGOKAT, AMIRE NINCS SZÜKSÉGEM!!!!!!!! Erre még én kaptam a pofámra, hogy miért veszekszem velük, HISZEM NEM ŐK TEHETNEK RÓLA. A beszállítókra fogták (csak az a bibi, hogy a fogy.véd. törv. szerint nem lehet ez magyarázat, az nekik kell velük lefocizni.) Jött még olyan duma,hogy biztos nem szakember szerelte az alkatrészt és lehet hogy jó.(Igen, a szakember beletud tenni egy 12mm-es acél furatba egy több mint 13mm-es ugyancsak acél csapot.gratulálok) ekkor sarkon fordultam és kijöttem) Az lenne a kérdésem hozzátok:
TI MIT TENNÉTEK??? (Azon kívül, hogy panasszal éltek a fogy.véd. felé--már megtettem)

(de gondoljátok, hogy nem az az 1300Ft a dühítő)
Szerintem illett volna visszafizetni a pénzedet.
Amikor én legutóbb a Hubernél jártam,ugyanigy rám akart sózni egy mágneses olajleeresztő csavart.Nekem Etz-hez kellett volna,de szemmel látszott hogy kisebb.Ilyenkor nehéz eldönteni hogy nem tudja,vagy tudja, de ránksózza. :-k
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
szaké
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2010.07.27. 18:14
MZ-d típusa: etz 125 e

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: szaké »

Sziasztok!
Tegnap elmentem a HUBER MOTOR """MOTOROS BOLTBA""(!!!!!!!!)
Tudom, hogy bonyolult kérés, de kértem egy ETZ megszakítóbütyköt. Mivel soha nem kellett leszednem, nem tudtam a méreteit, egyébként sem hordok magammal tolómérőt, esztergapadot stb., ezért bíztam abban, amit egy "komoly" szerelő overállt viselő MOTOROS BOLTI ELADÓ mond. Szépen hazaviszem, szétkapom a motort... és nini kb.1mm-rel nagyobb az átmérője a befogadó résznél. (Még tegnap a fórumon MrDok. (kösz neki) mondta, hogy szinte biztos, hogy a TS-é). Én jóhiszeműen vissza autózok (és ez már pontosan 2x annyival több kilométer, benzin, idő stb. mint amennyinek kellene lennie. tőlünk a HUBER 17km) és teljesen természetesnek veszem, hogy kicserélik.(HANGSÚLYOZOM, NEM EGY HIBÁS ETZ ALK.R.-RŐL AN SZÓ, HANEM ARRÓL, HOGY NEM TUDJÁK MIT ADNAK EL, EGY TELJESEN MÁS ALKATRÉSZT) Tehát odaértem, ahol közlik velem, hogy ők "azt hitték" , hogy ez az amit kértem.Továbbá azt, hogy nekik most nincs ilyen alkatrészük, de majd valamikor lesz akkor kicserélik. Én erről azt gondoltam, hogy nem "valamikor" akarom a motoromat megcsinálni, ezért kértem, hogy adják vissza a pénzt és megyek máshová ahol ki tudnak szolgálni. Erre ők azt mondták, hogy nem lehet, vásároljam le.Ilyen dumák: vegyek olajat, gyertyát, az úgyis kell !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ekkor kezdett a vérnyomásom felmenni) ELRONTANAK VALAMIT, ÉS AZZAL INTÉZNÉK EL, HOGY VÁSÁROLJAK NÁLUK OLYAN DOLGOKAT, AMIRE NINCS SZÜKSÉGEM!!!!!!!! Erre még én kaptam a pofámra, hogy miért veszekszem velük, HISZEM NEM ŐK TEHETNEK RÓLA. A beszállítókra fogták (csak az a bibi, hogy a fogy.véd. törv. szerint nem lehet ez magyarázat, az nekik kell velük lefocizni.) Jött még olyan duma,hogy biztos nem szakember szerelte az alkatrészt és lehet hogy jó.(Igen, a szakember beletud tenni egy 12mm-es acél furatba egy több mint 13mm-es ugyancsak acél csapot.gratulálok) ekkor sarkon fordultam és kijöttem) Az lenne a kérdésem hozzátok:
TI MIT TENNÉTEK??? (Azon kívül, hogy panasszal éltek a fogy.véd. felé--már megtettem)

(de gondoljátok, hogy nem az az 1300Ft a dühítő)
Avatar
Ekecs
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2008.07.07. 19:29
MZ-d típusa: ES 125/1
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Ekecs »

Panaszkönyv nem komoly,válaszol rá ajánlott levélben,oszt nem oldottál meg semmit.
A pult másik oldalán is emberek állnak,ha lejár a munkaidő mindenkiből ügyfél lesz.
Ha alkalmazott áll ott,az azt csinálja amit a főnök mond-vagy mehet.
Kérd a főnököt,aztán ha normálisan beszélsz akkor megértő fülekre is találhatsz.
...végül is ketten maradnak:isten és a bor.
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

És ha még szívóik a boltos csótány akkor hab a tortára kérd el a panasz könyvet ztán írd tele neki. Ettől félnek mind ördög a tömjéntől :twisted:
Avatar
Cickány
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2009.03.31. 15:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 de Luxe
Tartózkodási hely: UK, Skócia

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Cickány »

Kovax írta:
Gshp írta:Komolyan mondom a legundorítóbb és legrosszabb dolog amivel találkoztam eddig ... Forgalmazó : Moped 91 KFT. : Számozott végû utángyártott kipufogó potom 8200 ft ... megvettem feltettem , mentem 150 km-tert ---> mondom jó gyerünk kunmadarasra (160 km ) 20 km országúti hajtás után széthullott belülrõl és lehetett visszamenni a régi dobért ! áááá nem voltam ideges a rohadt anyját hát nem teszteli le mielõtt kiteszi a boltba ? miért nem lehet 8200 forintért normális munkát végezni ? Emiatt álltunk másfél órát .............. rajtam kívül 7 ember nagyszerû érzés volt . Köszönöm Moped 91 és a kedves gyártónak !!!!! :roll: :twisted: :lol:

én ilyenkor visszavinném a boltba és csengesse vissza a lovettát..
Régi hsz, de sajnos mindennapos eset...
Még szép, hogy vissza kell vinni. Minden elméretezett, gyárilag unfrankó, rendeltetésszerű használat során meghibásodott dolgot.
Elvileg 72 óra múltán csak javíttatnia kell, de ha ez nem lehetséges (hivatkozván a gyári hibára), akkor kérheted a cserét vagy a vételárat vissza. Ha szívózik, akkor el kell küldenie bevizsgáltatni, persze mindezt a saját költségén. Van rá max 30 naptári napja. Ne hagyd magad megdumálni, hogy ez nem így van. ha esetleg akciós áron volt, arra is vonatkozik ugyanez. Hacsak nem tájékoztattak róla, hogy hibás a termék, azért ennyi.
Ez a törvény. Persze mindezt csak akkor, ha megvan a blokkod róla.
Kicsi Brümi megy, mint vaddisznó.
Avatar
Roncskutya
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010.07.08. 13:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1,Simson
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Roncskutya »

Ha valaki nem akar szórakozni az utángányolt fék betétekkel akkor ferodoloztasa meg a gyáriakat az a legbiztosabb és ugyananyiba is kerül.
MZ TS 250/1 Mindhalálig!!
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Nekem is olyan van de még nem akart szét esni. Lehet ezt pont nem meo-zták. Hát szar érzés az biztos.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot], Google [Bot] valamint 52 vendég