Optikai tuning, fényezés, polírozás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

Melák írta:Hello! Nem ismer valaki horganyzót Pesten, vagy Pest közelében ami hosszabb nyitvatartási idővel dolgozik? Akár még szombaton is le lehet adni anyagot. Szinte mind 7-14.00 között működik....

Ha Inárcsi vagy, akkor tudom ajánlani Felsőpakony ipartelepen a Turcsán kft-t. Nagyon szépen dolgoznak, és elfogadható áron. A nagyon csinos, és kedves főnökasszonyt Csillának hívják, és a 20-5822999-es számon beszéljél vele, mikor tudják átvenni az anyagot.
Avatar
Melák
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2007.12.08. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251,150, Ural
Tartózkodási hely: Inárcs

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Melák »

Hello! Nem ismer valaki horganyzót Pesten, vagy Pest közelében ami hosszabb nyitvatartási idővel dolgozik? Akár még szombaton is le lehet adni anyagot. Szinte mind 7-14.00 között működik....
MZ-Deutsche Demokratische Motorrad
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Miket nem talál az ember itt a klub honlapján :D

http://www.mzclubhungary.com/index.php/cikkek?id=23
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Attila19900318
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015.12.27. 20:57
MZ-d típusa: MZ Ts125
Tartózkodási hely: Sajókaza

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Attila19900318 »

behan írta:
Attila19900318 írta:üdv ide teszem fel a kérdésemet Mz Ts 125 kilométer órát hogyan kel szétszedni van róla valami rajz vagy ilyesmi?
Nikkelezett karimát alulról kihajtogatod,így lejön az üveglappal együtt.Következő lépésben lehajtod a nagy csavart az alján,és kihúzhatod a belsejét.Nullázni akarod,azt nem tudom pontosan,hogy kell,de meglátod,ha a kezedben lesz! :D
Neem csak beleset egy kis izzó és csörög benne:)
Eazy Rider.
behan
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.10.27. 18:21
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: behan »

Attila19900318 írta:üdv ide teszem fel a kérdésemet Mz Ts 125 kilométer órát hogyan kel szétszedni van róla valami rajz vagy ilyesmi?
Nikkelezett karimát alulról kihajtogatod,így lejön az üveglappal együtt.Következő lépésben lehajtod a nagy csavart az alján,és kihúzhatod a belsejét.Nullázni akarod,azt nem tudom pontosan,hogy kell,de meglátod,ha a kezedben lesz! :D
Attila19900318
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015.12.27. 20:57
MZ-d típusa: MZ Ts125
Tartózkodási hely: Sajókaza

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Attila19900318 »

üdv ide teszem fel a kérdésemet Mz Ts 125 kilométer órát hogyan kel szétszedni van róla valami rajz vagy ilyesmi?
Eazy Rider.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

pnlaci írta: Csavarozzátok le egy sík felületre!
:smt023
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Patrik »

pnlaci írta:
Dgergely írta:Köszönöm a válaszokat. Homokozásnál nem fog sérülni a tömítő fél?

Ha értelmes ember csinálja vigyáz rá,de ha egy picit kráteres is lesz sok jelentősége nincs úgyis pasztával rakod össze nem?
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: szketo »

pnlaci írta:
Dgergely írta:Sziasztok!
Nemrég vettem egy 150-es etz-t és eldöntöttem, hogy a lehető legjobb állapotba szeretném hozni. Az lenne a gondom, hogy a blokkdekli festés(gyári) elég ütött-kopott, és nem tudom a festést semmilyen módon leszedni. Azt szeretném kérdezni, hogy erre van valamilyen trükk, vagy inkább vigyem homokozásra?
Ez a lehető legjobb ötlet.Hacsak nem akarsz egy csiszolóval félnapig kínlódni.Én úgy csináltam,jó móka!
Én is!! Borzalom volt.
Kép
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Dgergely írta:Köszönöm a válaszokat. Homokozásnál nem fog sérülni a tömítő fél?
Csavarozzátok le egy sík felületre!
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

Köszönöm a válaszokat. Homokozásnál nem fog sérülni a tömítő fél?
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Ha van lehetőséged homokszórásra, nem érdemes szerintem se csiszolgatni. Se érdesítésig, se fémig.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Dgergely írta:Sziasztok!
Nemrég vettem egy 150-es etz-t és eldöntöttem, hogy a lehető legjobb állapotba szeretném hozni. Az lenne a gondom, hogy a blokkdekli festés(gyári) elég ütött-kopott, és nem tudom a festést semmilyen módon leszedni. Azt szeretném kérdezni, hogy erre van valamilyen trükk, vagy inkább vigyem homokozásra?
Ez a lehető legjobb ötlet.Hacsak nem akarsz egy csiszolóval félnapig kínlódni.Én úgy csináltam,jó móka!
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

Dgergely írta:Sziasztok!
Nemrég vettem egy 150-es etz-t és eldöntöttem, hogy a lehető legjobb állapotba szeretném hozni. Az lenne a gondom, hogy a blokkdekli festés(gyári) elég ütött-kopott, és nem tudom a festést semmilyen módon leszedni. Azt szeretném kérdezni, hogy erre van valamilyen trükk, vagy inkább vigyem homokozásra?
Szia ! Én nem szedném le a gyári festést, hanem megcsiszolnám a régit, és úgy festeném újra.
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

Sziasztok!
Nemrég vettem egy 150-es etz-t és eldöntöttem, hogy a lehető legjobb állapotba szeretném hozni. Az lenne a gondom, hogy a blokkdekli festés(gyári) elég ütött-kopott, és nem tudom a festést semmilyen módon leszedni. Azt szeretném kérdezni, hogy erre van valamilyen trükk, vagy inkább vigyem homokozásra?
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

=D> :smt023
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Szépülés folyamatban

Kép

Kép
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
ottgyorgy
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.02.01. 21:15
MZ-d típusa: etz 150

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: ottgyorgy »

Köszi szépen a választ.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

ottgyorgy írta:Sziasztok.

Lenne egy kérdésem felétek.
Van egy ETZ 150-em. Csak az a baj, h kb. tíz éve vettem, és nem lett átíratva, csak egy kézzel írott adásvételi, régi forgalmi,rendszám van.
Hogy lehetne ezt a motort lepapírozni rendesen?
Talán legegyszerűbb, ha még elérhető a régi tulaj és egy új adás-vételit írtok.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
ottgyorgy
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.02.01. 21:15
MZ-d típusa: etz 150

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: ottgyorgy »

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem felétek.
Van egy ETZ 150-em. Csak az a baj, h kb. tíz éve vettem, és nem lett átíratva, csak egy kézzel írott adásvételi, régi forgalmi,rendszám van.
Hogy lehetne ezt a motort lepapírozni rendesen? Tudom, h nem témába vág, ezért egy-két kép a vasról. :wink:
Kép

Kép

Kép
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

:smt023
Huba írta:Sziasztok !

A múltkor kaptam egy keveset futott géphez gyári NDK-s javítószínt.
Még lötyög benne :shock:


Kép

Kép
:smt023
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Huba
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.07.21. 22:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Huba »

Sziasztok !

A múltkor kaptam egy keveset futott géphez gyári NDK-s javítószínt.
Még lötyög benne :shock:


Kép

Kép
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: z25z »

ETZmanus írta: Most vettem tartalékba én is egy tárcsát, melynek festését szintén rendbe akarom rakni.
A válaszra ezért én is kívácsi vagyok.
A festés technikai részéhez nem szólnék hozzá, de a tárcsa felfekvő felületét nem festeném le.
Üdv

Elgondolkodtató meglátás...ezt még az előző tulaj festette utoljára (kb. 23 éve) és az a része is le volt fújva. Logikusnak tűnik, hogy ne legyen az agy és a tárcsa között egy "puha" festék/lakk réteg, de ennek kicsit ellentmond, hogy a kerékagy is festett...Mindenesetre azt a kis részt kimaszkolni már gyerekjáték lesz. Nem kis időmbe volt mire a tárcsa mindkét oldalára felragasztottam, rásimogattam, szikével levagdostam stb. a vége felé már azon gondolkoztam, hogy hagyom a f.szba és poháralátét lesz belőle :twisted:

Közben google a barátom és utánanézegettem a maszkolási technikáknak, több helyen azt javasolják, hogy azonnal eltávolítandó. Szóval akkor marad a 2x ragasztgatás. :evil:
Avatar
ETZmanus
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.10.15. 17:58
MZ-d típusa: ETZ 250 (volt)
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: ETZmanus »

z25z írta:csoka: :smt023
Tisztelt festésben járatos klubtársak! Újabb kérdésem lenne.
Eljutottam a féktárcsáig. Régi festék lemarva, csiszolva, zsírtalanítva, kimaszkolva.......
Szia!
Most vettem tartalékba én is egy tárcsát, melynek festését szintén rendbe akarom rakni.
A válaszra ezért én is kívácsi vagyok.
A festés technikai részéhez nem szólnék hozzá, de a tárcsa felfekvő felületét nem festeném le.
Üdv
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: z25z »

csoka: :smt023

Tisztelt festésben járatos klubtársak! Újabb kérdésem lenne.

Eljutottam a féktárcsáig. Régi festék lemarva, csiszolva, zsírtalanítva, kimaszkolva.
Kép


Kép

Szóval az a kérdésem, hogy a festés és a lakkozás között mennyi a minimum idő, aminek el kell telnie? Mint látható az a terv, hogy nemcsak a középrész lesz fújva, hanem a tárcsa széle is. De ugyebár a maszkot festés után le kellene húzni. Egy alkatrészt sikeresen elb..tam azzal, hogy túl sokáig rajta volt a maszk és amikor lehúztam berepesztette a majdnem száraz festést és cakkos lett a széle. De nemcsak festeném, hanem kapna egy szép fényes védőlakk réteget.
Hogy kellene ezt csinálni? Még nem száraz festésre ráfújni a lakkot és eltávolítani a maszkot, vagy festés után közvetlen levenni, hagyni, hogy tökéletesen megszáradjon, újra maszkolni és úgy lakkozni?

Üdv!
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: csoka »

autós,motoros bolt,szerszám bolt.Alufelni tisztítót keress.Az aktív sampon nem jó!Még egy ötlet,gumiszerelő műhely.Ott kannás kiszerelésűt használnak,ha van ismerősöd,kérj,vagy vegyél tőlük.Az sem utolsó szempont,hogy ott megnézheted hogyan használják,és milyen lesz az eredmény.Fél literért 2-3 000ft jó ár,és a gumis havernak is jól jön ennyi plusz,a főnöknek meg nem tünik fel,hogy a 20Literből 0,5 hiányzik.Legyél talpraesett!Az MZ-sek ilyenek. :mrgreen:
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Köszi az infót, az lehet, a gumit nem bántotta, de bekentem ecsettel és ahol lecsöppent ott pezsgett a föld csuparendesen. Az alu viszont olyan tiszta lett, hogy csuda és csillogott utána, mint Salamon pöcse :-) Azt nem tudod/tudjátok, hogy hol lehet esetleg ilyenhez hozzájutni?
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: csoka »

z25z írta:Nem tudja véletlenül valaki az alu tisztitó titkos receptjét? Egyszer kaptam egy pár dl-nyit, amiben különböző vegyi anyagok voltak összekeverve, de nem árulta el aki csinálta, hogy miből van, de nagyon szépen letakarított mindent, és szép fényes lett tőle a felület. Hasonlóképp, mint az autómosóknál, amikor keréktisztítást kérek, akkor lespriccelik valamivel az alufelnit és tök szépen ragyog utána. Boltban kapható alutisztító nevű förmedvény hozzá képest szart sem ér.....
Alusavnak csúfolják,amit keresel.Pár éve vettem 0,5 litert 8 000Ft volt.Az lehozott mindent.A fő összetevője foszforsav.Vegyész,vagy kémikus ezt részletesen el tudja magyarázni.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

z25z írta:Nem tudja véletlenül valaki az alu tisztitó titkos receptjét? Egyszer kaptam egy pár dl-nyit, amiben különböző vegyi anyagok voltak összekeverve, de nem árulta el aki csinálta, hogy miből van, de nagyon szépen letakarított mindent, és szép fényes lett tőle a felület. Hasonlóképp, mint az autómosóknál, amikor keréktisztítást kérek, akkor lespriccelik valamivel az alufelnit és tök szépen ragyog utána. Boltban kapható alutisztító nevű förmedvény hozzá képest szart sem ér.....
Autosol Metal Polish paszta, meg rongy :)
Etz 150 87'
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Savas felnitisztító töményen,mondjuk berner,auto glym stb.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Nem tudja véletlenül valaki az alu tisztitó titkos receptjét? Egyszer kaptam egy pár dl-nyit, amiben különböző vegyi anyagok voltak összekeverve, de nem árulta el aki csinálta, hogy miből van, de nagyon szépen letakarított mindent, és szép fényes lett tőle a felület. Hasonlóképp, mint az autómosóknál, amikor keréktisztítást kérek, akkor lespriccelik valamivel az alufelnit és tök szépen ragyog utána. Boltban kapható alutisztító nevű förmedvény hozzá képest szart sem ér.....
Avatar
serif01
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.11.21. 19:19
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: BAZ megye

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: serif01 »

zsakfos írta:
serif01 írta:Sziasztok!
Van egy 125-ös ETZ-m, és olvastam, hogy a trabant H4-es fényszórója csereszabatos az MZ-jével. A trabantokba meg elvileg a golfok angel eyes fényszóróját rakosgatják. Van most egy ilyen golf lámpa eladó, de a tulaj szerint 180mm az átmérője, az MZ-be viszont csak 170mm-es fér be. A golf 1-2 lámpája viszont nem csereszabatos az MZ-jével? Csinált már valaki ilyet? Mert MZ-be is megoldották már valahogy (https://www.youtube.com/watch?v=Wn47bIYK2a4). Hogy lehet belerakni az MZ-be? Vagy nem is az való bele?
A Trabi H4 fényszórója 170 mm az tuti.
Nekem az van a /1-be.
A videón nem látszik rendesen a krómkeret.Lehet azzal variáltak valamit hogy beférjen a 180 mm-es is.
Kitudja?
Viszont rohadt jól néz ki :)
A videón láthatóan nem csináltak semmit a krómkerettel: https://www.youtube.com/watch?v=BxZfIEHFbJs (ez ugyanaz a motor, 0:30-tól elég jól látható a lámpakeret is)
Mindegy.. ötezerért lehet, hogy nem próbálkozom, inkább veszek majd normál H4-et. Pedig nagyon beleéltem magam...
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

serif01 írta:Sziasztok!
Van egy 125-ös ETZ-m, és olvastam, hogy a trabant H4-es fényszórója csereszabatos az MZ-jével. A trabantokba meg elvileg a golfok angel eyes fényszóróját rakosgatják. Van most egy ilyen golf lámpa eladó, de a tulaj szerint 180mm az átmérője, az MZ-be viszont csak 170mm-es fér be. A golf 1-2 lámpája viszont nem csereszabatos az MZ-jével? Csinált már valaki ilyet? Mert MZ-be is megoldották már valahogy (https://www.youtube.com/watch?v=Wn47bIYK2a4). Hogy lehet belerakni az MZ-be? Vagy nem is az való bele?
A Trabi H4 fényszórója 170 mm az tuti.
Nekem az van a /1-be.
A videón nem látszik rendesen a krómkeret.Lehet azzal variáltak valamit hogy beférjen a 180 mm-es is.
Kitudja?
Viszont rohadt jól néz ki :)
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
serif01
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.11.21. 19:19
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: BAZ megye

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: serif01 »

Sziasztok!
Van egy 125-ös ETZ-m, és olvastam, hogy a trabant H4-es fényszórója csereszabatos az MZ-jével. A trabantokba meg elvileg a golfok angel eyes fényszóróját rakosgatják. Van most egy ilyen golf lámpa eladó, de a tulaj szerint 180mm az átmérője, az MZ-be viszont csak 170mm-es fér be. A golf 1-2 lámpája viszont nem csereszabatos az MZ-jével? Csinált már valaki ilyet? Mert MZ-be is megoldották már valahogy (https://www.youtube.com/watch?v=Wn47bIYK2a4). Hogy lehet belerakni az MZ-be? Vagy nem is az való bele?
Gyurcy
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.11.12. 16:01
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Gyurcy »

szketo írta:
Gyurcy írta:Üdv Mindenkinek.

A minap vettem egy ETZ 250-et , azzal a problémával szembesültem hogy ha a kuplung kart be húzom akkor fura hangot ad a motor. Illetve 5.-ben is , kérdésem az hogy mi lehet az oka , és hogy mit lehet vele kezdeni.

Köszönetem
Szia! Mióta van nálad az ETZ?.Vagy is mióta használod a motort?.Az hogy fura hangot ad,nagyon táv fogalom. Kérdés,mihez képest fura a hang..Készítsz egy videót, és talán jobban segíthetünk..Sok összetett dolog lehet.
Üdv:szketo
Szia ha be húzom a kuplungot , vagyis ha a karhoz egy kicsit is hozzá érek hogy be húzzam súrlódó hangot ad , minden sebességben jól húz , csak 5.-ben lassul le , és akkor is fura sikító hangot ad. Az egész tank bele remeg. Kb ennyi a helyzet , mindössze 50-100-km mentem vele megvételt követően a haza úton. Tökéletes gyári állapotban van nem egészen 11-ezer km van benne. Videót ha tudok készítek majd , Köszi a segítséget előre is.
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: szketo »

Gyurcy írta:Üdv Mindenkinek.

A minap vettem egy ETZ 250-et , azzal a problémával szembesültem hogy ha a kuplung kart be húzom akkor fura hangot ad a motor. Illetve 5.-ben is , kérdésem az hogy mi lehet az oka , és hogy mit lehet vele kezdeni.

Köszönetem
Szia! Mióta van nálad az ETZ?.Vagy is mióta használod a motort?.Az hogy fura hangot ad,nagyon táv fogalom. Kérdés,mihez képest fura a hang..Készítsz egy videót, és talán jobban segíthetünk..Sok összetett dolog lehet.
Üdv:szketo
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Gyurcy
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.11.12. 16:01
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Gyurcy »

Üdv Mindenkinek.

A minap vettem egy ETZ 250-et , azzal a problémával szembesültem hogy ha a kuplung kart be húzom akkor fura hangot ad a motor. Illetve 5.-ben is , kérdésem az hogy mi lehet az oka , és hogy mit lehet vele kezdeni.

Köszönetem
Avatar
ötvöscsöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.05.25. 19:38
MZ-d típusa: TS125 Standard

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: ötvöscsöpi »

z25z írta: Igen fekete lesz az a 9005, ez egyelőre a töltő-alapozó (nem emlékszem pontosan, de ha gondolod otthon megnézem , valami ilyesmi APP 2K HS 5:1), ebben 2 féle volt fehér és szürke. Majdnem teljesen mindegy milyen az alapozó, de sötétebb alá mégis jobb a szürke.
Köszönöm megtaláltam az alapozót és variánsait, majd egyeztetek a festővel.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: z25z »

sunbim írta:
z25z írta:Sunbim!

320ast nem az alapozó alácsiszolásához írja? Vagy lehet gépi csiszoláshoz ír 320at.

Na, csak tudsz Te valamit :D , szerintem jól sejted gépihez írhatta, mert a dobozán láttam egy piktogrammot amin egy csiszológépforma volt alatta a 320-as számmal.
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

z25z írta:Sunbim!
Köszönöm és megfogadom a tanácsodat, akkor így teszek. Tegnap az egyik kisebb alkatrészt "megsimogattam" 600 -as papírral. (az alapozó dobozán 320-ast ír) de a 600-at is soknak találtam (vagy erősebben nyomtam, mint kellene-mert nekem úgy tűnt sima lett, de sokat leszedett belőle) Valószínűleg bőven elég lesz az 1000-es finoman. A víz pontosan mi célt szolgál? Csak, hogy lemossa azonnal a lecsiszolódott finom port, hogy ne karcoljon vagy van más oka is?
Így van, a víz lemossa a lecsiszolt szemcséket, és velük együtt a szennyeződéseket. Tisztán tartja a csiszpapírt. Sima szivacsból is jó rácsurgatni a csiszolt felületre de a legjobb a ,,fényező szivacs, , összepréselt sárgás lapka alakban adják a boltban, a víztől felveszi rendes,szivacs alakját. Sokkal jobban magában tartja a vizet, nem ,,esik ki,, a zsivacsból hirtelen, csak ahogy nyomod össze a markoddal úgy engedi ki magából.1-2száz forintos tétel/db .
A vízfilm a már megcsiszolt felületen egybefüggő kell hogy legyen, ha széthúzódik akkor ott vagy még nincs megcsiszolva, vagy valami szennyeződés, olaj stb van. Azt hamar észre fogod venni.
Jó hogy 2K-s alapozót használsz,örömmel olvasom, nem valami sprays sz@rt.

320ast nem az alapozó alácsiszolásához írja? Vagy lehet gépi csiszoláshoz ír 320at.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: z25z »

ötvöscsöpi írta:Igen igen nézzétek mit találtam

http://www.ral-farben.de/content/applic ... lours.html

4 féle szín táblázatuk is van http://www.ral-farben.de/

Na ez arra jó, hogy kiderüljön milyen szarul van bekalibrálva a monitor :twisted: :twisted: Legalábbis így nézve minden színt tök másnak látok, mint amilyennek lennie kellene és nyilván nem a kódolás van elbaszva :D
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: z25z »

ötvöscsöpi írta:
Milyen alapozót használtál, RAL kód, vagy a végleges szín szempontjából mindegy csak valami szürke legyen?
RAL7062(Einschicht Silber)? milyen festék ez a 2K szürke?

Közben megkerestem a 9005-t te fekete színt akarsz ezek szerint?, már a szívbaj jött rám, h rossz színt rendeltem.
Igen fekete lesz az a 9005, ez egyelőre a töltő-alapozó (nem emlékszem pontosan, de ha gondolod otthon megnézem , valami ilyesmi APP 2K HS 5:1), ebben 2 féle volt fehér és szürke. Majdnem teljesen mindegy milyen az alapozó, de sötétebb alá mégis jobb a szürke.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára z25z 2015.10.27. 23:34-kor.
Avatar
ötvöscsöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.05.25. 19:38
MZ-d típusa: TS125 Standard

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: ötvöscsöpi »

Igen igen nézzétek mit találtam

http://www.ral-farben.de/content/applic ... lours.html

4 féle szín táblázatuk is van http://www.ral-farben.de/
Avatar
ötvöscsöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.05.25. 19:38
MZ-d típusa: TS125 Standard

Re: piros szín

Hozzászólás Szerző: ötvöscsöpi »

Tib76 írta:Sziasztok!

MZ Ts gyári piros színéhez mi a legközelebbi RAL szín?
Úgy tudom van egy "narancsos piros" meg egy "sötétebb piros" szín (utóbbit Ts250/1-en láttam inkább) utóbbi érdekelne.
Köszönöm!

flammrot RAL 3000 http://www.simantik.de/mz-farben.shtml ez alapján
http://www.ral-farben.de/content/applic ... lours.html
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ötvöscsöpi 2015.10.27. 20:10-kor.
Avatar
ötvöscsöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.05.25. 19:38
MZ-d típusa: TS125 Standard

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: ötvöscsöpi »

z25z írta:Végül is beszereztem egy vízleválasztót, uhh nem gondoltam volna, de mire az alapozás végére értem volt a gyűjtő aljában 4-5 ml víz. Na de az alapozás (2K szürke) már pipa. Holnap csiszolgatás, aztán megy rá a RAL 9005.
Kép

Kép
Ne idegesítsen már mester :) RAL 9006 az nem??? :shock: Most vagyok benne a slamasztikában, Weissaluminium a böcsületes neve ha igaz?

Milyen alapozót használtál, RAL kód, vagy a végleges szín szempontjából mindegy csak valami szürke legyen?
RAL7062(Einschicht Silber)? milyen festék ez a 2K szürke?

Közben megkerestem a 9005-t te fekete színt akarsz ezek szerint?, már a szívbaj jött rám, h rossz színt rendeltem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ötvöscsöpi 2015.10.27. 20:17-kor.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Sunbim!
Köszönöm és megfogadom a tanácsodat, akkor így teszek. Tegnap az egyik kisebb alkatrészt "megsimogattam" 600 -as papírral. (az alapozó dobozán 320-ast ír) de a 600-at is soknak találtam (vagy erősebben nyomtam, mint kellene-mert nekem úgy tűnt sima lett, de sokat leszedett belőle) Valószínűleg bőven elég lesz az 1000-es finoman. A víz pontosan mi célt szolgál? Csak, hogy lemossa azonnal a lecsiszolódott finom port, hogy ne karcoljon vagy van más oka is?
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Zé.

Javasolnék az átcsiszolás után, azaz ez nem is igazán átcsiszolás hanem ,,átsimogatás,, dörzsi csiszolóhálóval,szárazon, vagy lehet 1000es vízpapírral, vizesen is, az is szép eredményt ad,talán egy fokkal szebbet, csak addig csiszold amíg a szórógitt narancsossága el nem halványul. Majd jól ki kell szárítani a vizet a felületről, falcokból, nútokból légfújópisztojjal,hőlégfúvóval, vagy csak simán ott hagyod egy hétre hadd száradjon.
Nem szabad kikopnia, mert ahol kikopik /látszik a fém/ ott ha lefényezed készre, pikk pakk felhólyagosodik a rozsdától. Felnyomogatja a fényezésed két három év alatt, km és időjárás függő .
Fényezés előtt bő nitrohígítós át törölgetést javaslok sűrű rongy váltással, mert amúgy csak szétkened a szennyeződést.
Én az MZ-men még ,,bőlevű,, szilikon lemosós ronggyal áttörölgettem a fényezendő alkatrészeimet,közvetlenül a nitrós áttörölgetés után, mert tudtam hogy a gumiharangot meg ezt azt fujogattam szilikonnal .

A vízleválasztó bölcs döntés volt!

Ha va mégkérdésed itt vagyok ... nem vagyok fényező, de azért kapisgálom :lol:
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
titok1
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.05.07. 19:59
MZ-d típusa: Mz Ts-125

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: titok1 »

Üdv urak, egy Mz Ts 250/1 felújjítás vége felé közeledek, s olyan kérdés merült fel bennem, hogy milyen fajta rendszámtábla tartó volt rajta eredetileg? 1.X-alakú (Etz) 2. Olyan mint a kis Ts-e, egy közdarabbal felrakva? Valaki tudna képet mellékelni? esetleg méreteket? előre is köszönöm.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Végül is beszereztem egy vízleválasztót, uhh nem gondoltam volna, de mire az alapozás végére értem volt a gyűjtő aljában 4-5 ml víz. Na de az alapozás (2K szürke) már pipa. Holnap csiszolgatás, aztán megy rá a RAL 9005.
Kép

Kép
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Patrik »

z25z írta:Uraim tudja-e valaki, hogy:
Festésnél mennyire fontos, hogy a kompresszor és a szórópisztoly között legyen vízpára/olajleválasztó egység? Tényleg el lehet baszni az egész fényezést anélkül?

Volt amikor hibátlan festést csináltünk vízleválasztó nélkül és volt,hogy 10000Ft-ot csesztem el mert teleköpködte és olyan kráteres lett mint a Hold felszíne.

Annyit szoktam csinálni,hogy a kompresszor alján lévő vízleengedő szelepet,olyan 4-5 bar-os nyomásnál kinyitom ez kiszokta csapni a víz nagyrészét,de ezt csak csendben jegyeztem meg,ha valakinek letépi a fejét a nyomás nem vállalok felelősséget érte. :D
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég