Boltajánló

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Chris1979
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2018.08.01. 23:07
MZ-d típusa: Mz ES 125/1
Tartózkodási hely: Bucsa

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Chris1979 »

Szia!
Nem tudom, mert egyelőre csak a kuplungbowdennel foglalatoskodtam. Az szakadt a járgányon. Az stimmt.
A km spirál még a kérdőjeles, de azzal meg csak akkor fogok foglalatoskodni, ha lerakom. Jelenleg egy kis TS spirál van benne (ami eleve hosszú oda) elszakadva; az órával meg történt valami keheség, mert a km számláló nem ment rajta. Szóval elég lesz akkor berámolnom, ha rendbeszedem (vagy cserélem a km órát is).

Ha fontos az infó, a 7végén összenézem a hosszakat (legalább a bowdenházat).
Üdv:
moyos
[/quote]

Hello.
Nem sűrgős, még csak most spórolok a motor teljes felújjítására amit jövőre kezdek el. Nálam csak a szivatóhoz tartozó kábel ment tönkre, de cserélem majd az összeset. Én a km órát elküldöm egy átnézésre mert le kell cseréltetnem a króm keretet is.

Üdv.
Chris
Avatar
moyos
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2009.02.22. 13:18
MZ-d típusa: ES 150/1 (kisTrophy)
Tartózkodási hely: Martonvásár

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: moyos »

Chris1979 írta: 2019.09.17. 06:35

Hello.
Köszönöm a tippet. Stimmelt minden méret?
Szia!
Nem tudom, mert egyelőre csak a kuplungbowdennel foglalatoskodtam. Az szakadt a járgányon. Az stimmt.
A km spirál még a kérdőjeles, de azzal meg csak akkor fogok foglalatoskodni, ha lerakom. Jelenleg egy kis TS spirál van benne (ami eleve hosszú oda) elszakadva; az órával meg történt valami keheség, mert a km számláló nem ment rajta. Szóval elég lesz akkor berámolnom, ha rendbeszedem (vagy cserélem a km órát is).

Ha fontos az infó, a 7végén összenézem a hosszakat (legalább a bowdenházat).
Üdv:
moyos
Avatar
Chris1979
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2018.08.01. 23:07
MZ-d típusa: Mz ES 125/1
Tartózkodási hely: Bucsa

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Chris1979 »

[/quote]
Csaó!
Trophy bowdengarnitúrához... nem reklámozom, csak tudom, hogy van mert innen vettem egy garnitúra szürkét:
https://futarmotorosbolt.hu/termek//mz- ... e----11880
Van még náluk fehér ill. fekete házas is.
[/quote]

Hello.
Köszönöm a tippet. Stimmelt minden méret?
Avatar
moyos
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2009.02.22. 13:18
MZ-d típusa: ES 150/1 (kisTrophy)
Tartózkodási hely: Martonvásár

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: moyos »

Chris1979 írta: 2019.07.03. 10:47 Hello.
Bocs, hogy csak így beledumálok. Én egy kisTrophy felújítása előtt állok és én itt: http://warfor.hu/?fbclid=IwAR2nhQC1Ox3t ... _AcokNsSKI érdeklődöm majd ha esetleg valamilyen bowdenből nem találok megfelelő méretűt.
popitty írta: 2019.07.01. 18:36 Sajna itt Miskolcon ez nem egyszerű feladat mert a boltban csak a kis ETZ bovdenje van és ez nem jó hozzá. Semmi mással nem stimmel úgy hogy barkácsolnom kell. A jó eredeti méretek: a ház hossa 1140 mm; a bovden hossza a szemekkel együtt 1300 mm. Ez a tökéletes de még jó az is. Ház hossza 1200 mm; bovden hossza a szemekkel 1300 mm. A kis ETZ kuplungbovden mérete : ház hossza 1140 mm; a bovden hossza a szemekkel 1160 mm. Tök sz. Esetleg ha valaki megkímél vágás cinelés borzalmaitól és elkészíti az első méretet vevő vagyok! Hát e' van!
Csaó!
Trophy bowdengarnitúrához... nem reklámozom, csak tudom, hogy van mert innen vettem egy garnitúra szürkét:
https://futarmotorosbolt.hu/termek//mz- ... e----11880
Van még náluk fehér ill. fekete házas is.
Avatar
Chris1979
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2018.08.01. 23:07
MZ-d típusa: Mz ES 125/1
Tartózkodási hely: Bucsa

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Chris1979 »

Hello.
Bocs, hogy csak így beledumálok. Én egy kisTrophy felújítása előtt állok és én itt: http://warfor.hu/?fbclid=IwAR2nhQC1Ox3t ... _AcokNsSKI érdeklődöm majd ha esetleg valamilyen bowdenből nem találok megfelelő méretűt.
popitty írta: 2019.07.01. 18:36 Sajna itt Miskolcon ez nem egyszerű feladat mert a boltban csak a kis ETZ bovdenje van és ez nem jó hozzá. Semmi mással nem stimmel úgy hogy barkácsolnom kell. A jó eredeti méretek: a ház hossa 1140 mm; a bovden hossza a szemekkel együtt 1300 mm. Ez a tökéletes de még jó az is. Ház hossza 1200 mm; bovden hossza a szemekkel 1300 mm. A kis ETZ kuplungbovden mérete : ház hossza 1140 mm; a bovden hossza a szemekkel 1160 mm. Tök sz. Esetleg ha valaki megkímél vágás cinelés borzalmaitól és elkészíti az első méretet vevő vagyok! Hát e' van!
Avatar
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2013.06.22. 21:23
MZ-d típusa: MZ Ts 150
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: popitty »

Sajna itt Miskolcon ez nem egyszerű feladat mert a boltban csak a kis ETZ bovdenje van és ez nem jó hozzá. Semmi mással nem stimmel úgy hogy barkácsolnom kell. A jó eredeti méretek: a ház hossa 1140 mm; a bovden hossza a szemekkel együtt 1300 mm. Ez a tökéletes de még jó az is. Ház hossza 1200 mm; bovden hossza a szemekkel 1300 mm. A kis ETZ kuplungbovden mérete : ház hossza 1140 mm; a bovden hossza a szemekkel 1160 mm. Tök sz. Esetleg ha valaki megkímél vágás cinelés borzalmaitól és elkészíti az első méretet vevő vagyok! Hát e' van!
popitty írta: 2019.07.01. 09:59 Szasztok!
Sokáig nagy örömömre kifogástalanul használtam a vasamat ám most meggyűlt a bajom a kereskedelemmel, ugyanis belátható térrészben nem találok kis Ts-hez kuplungbovdent. Az ETZ -és nem igazán jó hozzá bütykölni meg nincs kedvem. A kérdésem: tud-e valaki boltot vagy olyan megszállottat ajánlani ahol vagy akinél kapok kész 150-es TS-hez kuplungbovdent. Ha van ilyen a cucc megszerzése utánvét csomag. Kösz!
Csőváz!
E szerint egy és ugyan az lenne a kis TS és a kis ETZ kuplung bovdenje.
https://www.gabors-mz-laden.de/index.ph ... 00/5188/c/_/_/?_
Esetleg vidd be a régi bovdent motorosboltba és keressetek hozzá méretben megegyezőt, hátha más motorhoz való stimmelne, a gumi ütközőt meg át lehet rakni.
Nem emlékszek már pontosan, de valaminek az elsőfékbovdenja pont jó volt (már én is jártam így)!
[/quote]
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

popitty írta: 2019.07.01. 09:59 Szasztok!
Sokáig nagy örömömre kifogástalanul használtam a vasamat ám most meggyűlt a bajom a kereskedelemmel, ugyanis belátható térrészben nem találok kis Ts-hez kuplungbovdent. Az ETZ -és nem igazán jó hozzá bütykölni meg nincs kedvem. A kérdésem: tud-e valaki boltot vagy olyan megszállottat ajánlani ahol vagy akinél kapok kész 150-es TS-hez kuplungbovdent. Ha van ilyen a cucc megszerzése utánvét csomag. Kösz!
Csőváz!
E szerint egy és ugyan az lenne a kis TS és a kis ETZ kuplung bovdenje.
https://www.gabors-mz-laden.de/index.ph ... 00/5188/c/_/_/?_
Esetleg vidd be a régi bovdent motorosboltba és keressetek hozzá méretben megegyezőt, hátha más motorhoz való stimmelne, a gumi ütközőt meg át lehet rakni.
Nem emlékszek már pontosan, de valaminek az elsőfékbovdenja pont jó volt (már én is jártam így)!
Avatar
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2013.06.22. 21:23
MZ-d típusa: MZ Ts 150
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: popitty »

Szasztok!
Sokáig nagy örömömre kifogástalanul használtam a vasamat ám most meggyűlt a bajom a kereskedelemmel, ugyanis belátható térrészben nem találok kis Ts-hez kuplungbovdent. Az ETZ -és nem igazán jó hozzá bütykölni meg nincs kedvem. A kérdésem: tud-e valaki boltot vagy olyan megszállottat ajánlani ahol vagy akinél kapok kész 150-es TS-hez kuplungbovdent. Ha van ilyen a cucc megszerzése utánvét csomag. Kösz!
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

metalmuvek írta: 2018.06.10. 08:17 Köszönöm a választ!

Nem a hajszálpontosságra törekszem, tisztában vagyok vele, hogy 38 éves technikáról beszélünk... viszont hallottam már sokkal szebben járó TS 125-öket, az enyém valóban csörög. Nem csoda, 39.000 van benne. Nem tudjátok, esetleg a CCM Motors kint lesz most 23-án, a kecskeméti veterán börzén?

Köszönöm!
Valószínűleg. Ha biztosra szeretnél menni, írj nekik: https://www.facebook.com/ccmmotors/ (ezt az elérhetőséget találtam, a régi weboldal megszűnt, az újon nincs "kapcsolat" fül...)
metalmuvek
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:29
MZ-d típusa: TS 125

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: metalmuvek »

Köszönöm a választ!

Nem a hajszálpontosságra törekszem, tisztában vagyok vele, hogy 38 éves technikáról beszélünk... viszont hallottam már sokkal szebben járó TS 125-öket, az enyém valóban csörög. Nem csoda, 39.000 van benne. Nem tudjátok, esetleg a CCM Motors kint lesz most 23-án, a kecskeméti veterán börzén?

Köszönöm!
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

metalmuvek írta: 2018.06.09. 12:36 Sziasztok,

nemrég vásároltam egy gyári állapotban lévő MZ TS 125-öt. 1980-as évjárat, egész jó bőrben van, 2 évet állt. A majdnem kötelező csapszeghangon és a nehézkes induláson (kb. 3-ik rúgásra indult) próblémája még, hogy nincs alapjárat. Szívatóval is lefullad, ha nem húzol neki kis gázt. A lényeg, ráncba kell szedni a motorblokkot.

Az lenne a kérdésem, hogy jó minőségű alkatrészt hol tudok hozzá vásárolni / rendelni? Távolság nem probléma, pláne, ha van webshop... de egyébként sem csinálok belőle problémát. A motort sem a szomszédban vásároltam. Kecskeméten lakom, a motort Pécsen vettem. A lényeg az, hogy megbízható legyen az alkatrészek minősége. Gyári alkatrészt lehet egyébként még kapni ezekhez? Közel gyári minőség létezhet még?

Köszönöm megtisztelő válaszotokat. Köszönettel,

Krisztián
Ezen a típuson nemnagyon lesz alapjárat. Nincs ütközőcsavar a karburátoron, csak a gázbowden előfeszítésével tudod elérni hogy elengedett gáznál ne zárjon le teljesen a tolattyú. Szerintem egyszerűbb megszokni hogy mindig tartod kis gázon, mint a feszes bowdennel szenvedni.
A 3 rúgásra indulás nem hiba. KGST motor, soha nem lesz hajszálpontos a működése.
A zörgés szintén inkább a típus jellemzője, a dugattyú szokta okozni, nem a csapszeg kopott. Ezt is meg kell szokni. Esetleg felfúrathatod, szoros illesztéssel, és óvatosan bejárathatod - akkor egy ideig csendben lesz aztán újrakezdi. Mindenesetre csapszeggyanús esetnél húzd le a hengert és nézd meg inkább.

Alkatrészek szempontjából teljesen vegyes a kép, van használhatatlan hulladék és gyárinál akár jobb minőségű is. Érdemes egyenként rákeresni/rákérdezni amit be akarsz szerezni.

Összesen két nagyker foglalkozik MZ alkatrészekkel, így a boltok kínálata nagyrészt megegyezik; az árakban és a vásárlóhoz hozzáállásban van különbség.
Ezekben érdemes körbenézni:
- mz-b.hu / motoralkatresz24.shop
- futarmotorosbolt.hu
(érdemes megnézni a "vélemények eladókról" témakört, van ott "finomság" pár boltról is ;) )

Emellett ajánlom a börzéken a CCM Motors boltot felkeresni, nekik saját (és nagyrészt gyári) készletük van sokmindenből.
metalmuvek
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:29
MZ-d típusa: TS 125

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: metalmuvek »

Sziasztok,

nemrég vásároltam egy gyári állapotban lévő MZ TS 125-öt. 1980-as évjárat, egész jó bőrben van, 2 évet állt. A majdnem kötelező csapszeghangon és a nehézkes induláson (kb. 3-ik rúgásra indult) próblémája még, hogy nincs alapjárat. Szívatóval is lefullad, ha nem húzol neki kis gázt. A lényeg, ráncba kell szedni a motorblokkot.

Az lenne a kérdésem, hogy jó minőségű alkatrészt hol tudok hozzá vásárolni / rendelni? Távolság nem probléma, pláne, ha van webshop... de egyébként sem csinálok belőle problémát. A motort sem a szomszédban vásároltam. Kecskeméten lakom, a motort Pécsen vettem. A lényeg az, hogy megbízható legyen az alkatrészek minősége. Gyári alkatrészt lehet egyébként még kapni ezekhez? Közel gyári minőség létezhet még?

Köszönöm megtisztelő válaszotokat. Köszönettel,

Krisztián
Avatar
Kékbetyár
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.11.21. 23:50
MZ-d típusa: MZ.ETZ.250.De lux.
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Kékbetyár »

Sziasztok!
Mivel pár apróságot akartam vásárolni a motoromhoz,gondoltam elugrok Egerbe a Pacsirta utcába.
mivel megtudtam márkatársamtól hogy érdemes elmennem inkább Gödöllőre mert ott is van motoros bolt és mivel ott még nem jártam(már a boltba)
Motorra pattantam és ellátogattam a fent említett kereskedelmi egységbe.
Mindenkinek tudom ajánlani!
Korrekt kiszolgálás,széles választék.
ui:Legközelebb is itt fogok vásárolni:HevérKkt. Szabadság út 69.
Kell egy kipufogó hátsó bilincs mert elhagytam a Mátrába ](*,)
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Úgy gondoltam, ezt megosztom Veletek, mert régen csalódtam így...

Gumiszerelő vasakat szerettem volna vásárolni, hiszen Zólyomban megszabadítottak tőle a színesfémtolvajok. Találtam a neten egy üzletet, ahol korrekt áron normális minőségű szerszámot kínáltak. Az üzlet a munkahelyemtől 3 percnyi sétára van, így őket választottam.

Történt hétfőn délután, 5 perccel a bolt zárása előtt: kértem az eladótól a vasat, amit megkaptam. Mielőtt viszont a táskámba raktam volna, egy másik eladó felhívta a figyelmem egy jobbnak tűnő termékre (nagyobb méretű vasakra). Megvizsgáltam, de maradtam a kicsiknél, mert az jobban elfér a szerszámosban. Fizettem, majd távoztam. Otthon szembesültem balgaságommal: ottfelejtettem a vasat a pulton :(
Másnap sajnos nem volt lehetőségem bemenni a boltba, csak szintén zárás előtt pár perccel. Mikor megemlítettem, hogy otthagytam a kifizetett árut, már tudták is, miről van szó: minden vita nélkül átadták a cuccost, sőt, még ők kértek elnézést, hogy megkevertek.

Róluk van szó:
http://universalmotor.hu/fooldal/


Korrektségből jelesre vizsgáztak, főleg, hogy a sorban előttem lévő a próbafülkében felejtett nem olcsó órájáért ugrott be, amit szintén visszakapott.
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

motrosmano írta:Halihó!

Valaki rendelt már a https://molnarmotor.hu/ -ról? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra!
Bár, ahogy néztem eddig a legtöbb webshop ugyan olyan árukészlettel dolgozik, esetleg minimális eltérés van.

Üdv.: Jani
Pár hete rendeltem tőlük egy utángyártott kuplung menesztőt, ami végül nem lett jó. Szó nélkül visszavették. Szerintem teljesen korrektek, és segítőkészek.
Árukészletben meg kb ugyanazt tudják, mint bármelyik másik hasonló bolt.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: z25z »

én már többször, nagyon korrekt. Egyetlen bajom volt vele, hogy többször jártam úgy, hogy olyan tétel szerepelt raktáron lévő státuszban, ami nem volt. De gyakorlatilag 1 órán belül csörgött a telefon és tök normálisan elmondta, hogy mi a helyzet és felajánlotta, hogy beszerzi, csak késéssel. Volt úgy hogy oké mondtam, hagyjuk azt az egy dolgot és küldje a többit ami van. Másnap hívott, hogy beszerezte a hiányzót és ha kell küldi azt is a többi után a saját költségére. Szóval nálam nagyon pozitív értékelést kapott.
Amúgy Áron nagyon jól mondta, a boltok ugyanabból a raktárból rendelnek, a készletben nem sok a különbség, viszont az árakban lehet elég eltérő. A motoralkatresz24.hu-t javaslom még pár dolog lényegesen olcsóbb, rengeteget rendeltem tőlük is, extra korrekt volt az ottani ügyintéző is, nagyon jól áttekinthető a webáruház és napra (ha nem percre) kész a készletinfó. Valamint ha 5-ig beérkezik a rendelés másnapra nálad a cucc.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

motrosmano írta:Halihó!

Valaki rendelt már a https://molnarmotor.hu/ -ról? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra!
Bár, ahogy néztem eddig a legtöbb webshop ugyan olyan árukészlettel dolgozik, esetleg minimális eltérés van.

Üdv.: Jani
Mert összesen 2-3 nagyker van ami KGST motorok alkatrészeivel foglalkozik. Az új cuccokat (és jópár megmaradt gyárit is) így mindenki ugyanonnan hozza, az eltérés az esetleg régről megmaradt/felvásárolt saját raktárkészletekben lehet.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Halihó!

Valaki rendelt már a https://molnarmotor.hu/ -ról? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra!
Bár, ahogy néztem eddig a legtöbb webshop ugyan olyan árukészlettel dolgozik, esetleg minimális eltérés van.

Üdv.: Jani
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Athem »

Vásároltam nemrégiben a motoshop Kft.-től, erősen pozitív tapasztalattal. A KM spiráljuk volt az ami nagyon gut lett nekem, az előzőekhez képest. Mentem 200km-ert és cserélhettem. Most túl vagyok 400km-en is és semmi gond, szépen teszi a dolgát. Nem csak azért mert 1,840 Ft hanem, mert kiszedhető és könnyen bezsírozható, nem úgy mint a tw, ch verziók... Hosszra pont elég lett nekem. Szóval ezt mindenképp merem ajánlani. Viszont fordulatszámmérőre még nincs jobb, mármint amiket én találtam...
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: hell »

Ismét megtér pár ember az elektronikusra. Én is pár éve már igaz nekem a megszakítóssal sem volt sok gondom soha. :) Attól meg nem kell félni beszarik az elektronika még annak sem aki nem szerelő. Haza lehet tolni vagy otthagyni vagy utánfutó vagy akármi szóval nagy baj nem lehet... :) Aki meg szerelő az megszereli a porban vagy épp ahol megszivatta azt annyi... :D 3 éve volt az én gyárim stroboszkoppal belőve azóta hozzá se nyúltam most generál volt ismét belövik azt meg ameddig megy... :) De ezután én majd a jó német autó gyujtását fogom tesztelni bár vagy itthon még egy garnitúra gyárim, de az autónak a legendáját ki akarom próbálni miszerint egy tehenet agyonüt olyan szikra van... :D
MZsGabi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.08.05. 16:50
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: MZsGabi »

Köszi!

Már rendelem is.
Széles utat.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Nem kell hozzá. Az a nagydarab fóliakondi amire gondolsz, csak a megszakítós tartozéka, ahogy z25z is írta :)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: z25z »

Tudomásom szerint nem, mivel a kondenzátor feladata alapvetően az üllő és kalapács közötti szikrázás enyhítése.
MZsGabi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.08.05. 16:50
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: MZsGabi »

Úgy gondolom kipróbálom az elektronikus gyújtást. Kondi ehez is kell?
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: zudori »

Nem fogsz elakadni, jó és részletes a leírás, simán fel fogod tenni!
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: z25z »

aronpfabian írta:A Futáros link meg a "gyújtás jeladó tirisztorral" ugyanaz a Mecseki-féle gyújtás. Mindkét leírás teljesen hibás, mert se nem mágneses, se nem tirisztoros. Optikai jel (a bütyökre szorítandó műanyag gyűrűn a csík) alapján egy tranzisztor kapcsolja a trafót. Az elektronika a megszakító helyére megy, semmi egyéb termék nem kell a működéséhez.
Valamennyi 0.75mm2 (vagy vastagabb) vezetékre van csak szükség mert le kell vezetni hozzá egy kapcsolt pozitív szálat, pl. a trafó 15-re egy plusz szemessarut akasztva és onnan továbbhúzva.

A harmadik "95-19.201-HUN" cikkszámú cucc egy nem túl bizalomgerjesztő kinézetű utángyártott Hall-jeladó, önmagában nem működik. Ehhez még kell a gyári (vagy azzal azonos működésű) tranzisztoros gyújtásvezérlő doboz.

Nagyon köszi a választ, úgy döntöttem bepróbálom, megrendeltem, ha elakadok a bekötésnél - bár remélem csak nem fog ki rajtam- akkor sikítok, hogy segííítség :D
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

A Futáros link meg a "gyújtás jeladó tirisztorral" ugyanaz a Mecseki-féle gyújtás. Mindkét leírás teljesen hibás, mert se nem mágneses, se nem tirisztoros. Optikai jel (a bütyökre szorítandó műanyag gyűrűn a csík) alapján egy tranzisztor kapcsolja a trafót. Az elektronika a megszakító helyére megy, semmi egyéb termék nem kell a működéséhez.
Valamennyi 0.75mm2 (vagy vastagabb) vezetékre van csak szükség mert le kell vezetni hozzá egy kapcsolt pozitív szálat, pl. a trafó 15-re egy plusz szemessarut akasztva és onnan továbbhúzva.

A harmadik "95-19.201-HUN" cikkszámú cucc egy nem túl bizalomgerjesztő kinézetű utángyártott Hall-jeladó, önmagában nem működik. Ehhez még kell a gyári (vagy azzal azonos működésű) tranzisztoros gyújtásvezérlő doboz.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: z25z »

Köszi! :smt023 Közben láttam az FB-s hsz-eket is. Biztos, ami biztos alapon oda is feltettem :roll:
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: zudori »

Jó lesz ez, nyugodtan tedd fel! Csak viszonylag árnyékos félhomályos helyen állítsál majd gyújtás, mert ez fényvezérléses és a közvetlen erős napsütésben nem igazán fog működni.
Avatar
Vaspali
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.03.09. 17:50
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Vaspali »

A múlt héten vettem ilyet:

http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=3834

Mivel a blokk még szét van szedve, nem tudtam kipróbálni. Akit kérdeztem róla, neki bevált jó szívvel ajánlotta. Ha lesz tapasztalatom vele megírom.
2 stroke force...
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: z25z »

Gexxx írta:Én a helyedben vennék inkább egy ilyet:

http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=3834

ilyet használ amúgy valaki, mi a tapasztalat?
gondolom ez nagyjából ugyanaz:
http://www.motoralkatresz24.hu/term%C3% ... 0000109036


vagy esetleg ez? valon mi a különbség az előzőkhöz képest?
http://www.motoralkatresz24.hu/term%C3% ... 0000098460
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Én a helyedben vennék inkább egy ilyet:

http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=3834
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: z25z »

van pedig az oldalon, találomra itt van pár link, de van fent többféle is
http://motoralkatresz24.hu/term%C3%A9k- ... 0000015088
http://motoralkatresz24.hu/term%C3%A9k- ... 0000006697
http://motoralkatresz24.hu/term%C3%A9k- ... 0000003658

csavart meg bármelyik csavarboltban tudsz hozzá venni
MZsGabi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.08.05. 16:50
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: MZsGabi »

z25z írta:mi az amit keresel?
Megszakító, kondi, alaplap. Remélem az alaplaphoz járnak csavarok is.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: z25z »

mi az amit keresel?
MZsGabi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.08.05. 16:50
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: MZsGabi »

z25z írta:nekem eddig a motoralkatresz24.hu nagyon bejött. Nagyon jó a választék/kínálat jók az árak, ugyan előfordult hibás teljesítés, de nagyon korrekten és gyorsan korrigálták szó nélkül. Gyorsak, amit délig megrendeltem másnapra megérkezett. Csomagkövető szerződésük is van.
Én nem találok gyújtás alkatrészt.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: hell »

A Binghez nem tudtak jó szivatóbowdent küldeni ez feketepont a motrakatrész-nek... :)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: z25z »

nekem eddig a motoralkatresz24.hu nagyon bejött. Nagyon jó a választék/kínálat jók az árak, ugyan előfordult hibás teljesítés, de nagyon korrekten és gyorsan korrigálták szó nélkül. Gyorsak, amit délig megrendeltem másnapra megérkezett. Csomagkövető szerződésük is van.
MZsGabi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.08.05. 16:50
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: MZsGabi »

Szisztok!

ETZ 250-hez honnan érdemes gyújtás alkatrészeket rendelni?
Nem sokára műszaki és nincs sok időm kísérletezni.

Köszi!
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Szintén nekem is ez a tapasztalatom velük.Megjött,az amit rendeltem és Mz-s papirzacsiban :)
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Butcher88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.06.13. 12:37
MZ-d típusa: MZ ES250/2

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Butcher88 »

aronpfabian írta:Megjött, az jött amit kértem, gyári volt ahogy írták. Plusz ajándék eredeti DDR papírzacsi :)
Királyság :-)
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Megjött, az jött amit kértem, gyári volt ahogy írták. Plusz ajándék eredeti DDR papírzacsi :)
Butcher88
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.06.13. 12:37
MZ-d típusa: MZ ES250/2

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Butcher88 »

Sziasztok!
Vásárolt már valaki a www.gabors-mz-laden.de oldalról?
Ha igen,mi a tapasztalat?
A válaszokat előre is köszönöm!
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: hell »

csoka írta:
hell írta:Esetleg tudna valaki ajánlani egy boltot ahol lehet venni tutira dupla ajkas viton szimeringet? Vagy tud nekem valaki szerezni teljesen mindegy lenne. Ismerős van a szimering gyárban és azt mondta 6 gyártót felhívott de sehol nem csinálnak dupla ajkasat. Így simát hozott amitől szerintem pánikszerűen meg akarok szabadulni ha kapok duplásat...
Feltételezem,hogy a főtengelyhez kell.Abban a méretben sajnos nincs...ha nincs mély "szimering vágás"a főtengely érintkező felületén,akkor nyugodtan tedd bele.
Hogy ne lenne dupla ajkas viton 25x72x7. Csak azt nem tudom hol lehet beszerezni tutira!? Nem is értem miért nem gyártanak itthon(vagy csak ezek kamuztak egyet).
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: csoka »

hell írta:Esetleg tudna valaki ajánlani egy boltot ahol lehet venni tutira dupla ajkas viton szimeringet? Vagy tud nekem valaki szerezni teljesen mindegy lenne. Ismerős van a szimering gyárban és azt mondta 6 gyártót felhívott de sehol nem csinálnak dupla ajkasat. Így simát hozott amitől szerintem pánikszerűen meg akarok szabadulni ha kapok duplásat...
Feltételezem,hogy a főtengelyhez kell.Abban a méretben sajnos nincs...ha nincs mély "szimering vágás"a főtengely érintkező felületén,akkor nyugodtan tedd bele.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: hell »

Esetleg tudna valaki ajánlani egy boltot ahol lehet venni tutira dupla ajkas viton szimeringet? Vagy tud nekem valaki szerezni teljesen mindegy lenne. Ismerős van a szimering gyárban és azt mondta 6 gyártót felhívott de sehol nem csinálnak dupla ajkasat. Így simát hozott amitől szerintem pánikszerűen meg akarok szabadulni ha kapok duplásat...
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: hell »

Pink motor rendben van!
Amit kértem az jött.


Kép
két kerék
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.11.29. 12:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XVII

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: két kerék »

http://motoshop.startuzlet.hu/cms/rende ... telek.html
Ha a XVl. ker.megfelel akkor ez a te boltod.


Köszönöm. Jó lesz ez. Nincs is nagyon messze (XVII)
A sipoló telefonból arra következtetetk, hogy ma ők is jól megérdemelt pihenésüket töltik.
Pedig az idő...

Z
két kerék

ha gurul, ha pöfög, ha kerek, ha tolod...
ha beindul és megy, az mennyei dolog...
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

két kerék írta:Talán nem ez a megfelelő topic vagy mi, de kéne egy kis segítség...

Elszakadt a gázbovden. Törött részt külön nem találtam, mintha csak a "gumo" fáradt volna le a sodronyról a gázkarnál.
Hogyan tudom megméri milyen hosszú kell nekem és hol érdemes megvenni, rendelni.
Pesti helyek előnyben.

ETZ 250-esről van szó.

Közben persze kiderült, hogy azért kotyog a gázkar, mert el van törve a gázkar háza (már ha ez a neve).
Szóval az, amit rá tudsz szorítani egy csavarral a kormányra és nem forog körbe, ebbe csúszik bele a gázmarkolat a bovdenvéggel együtt.
Ez is kellene. Viszont ezt még nem találtam sehol.

Nem panaszkodom - rendes gép ez. A jó időre való tekintettel előcsomagoltam. Karbi, benzincsap visszaszerel, aksi feltöltve vissza a helyére. Tank feltölt. 3.-ra indult is, hurrá - szép nagy próbakör. Aztán a kapu előtt megadta magát.
Jól nevelt masina ez kérem - igaz messzire nem is mertem menni vele.

Z
http://motoshop.startuzlet.hu/cms/rende ... telek.html
Ha a XVl. ker.megfelel akkor ez a te boltod.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
két kerék
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.11.29. 12:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XVII

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: két kerék »

Talán nem ez a megfelelő topic vagy mi, de kéne egy kis segítség...

Elszakadt a gázbovden. Törött részt külön nem találtam, mintha csak a "gumo" fáradt volna le a sodronyról a gázkarnál.
Hogyan tudom megméri milyen hosszú kell nekem és hol érdemes megvenni, rendelni.
Pesti helyek előnyben.

ETZ 250-esről van szó.

Közben persze kiderült, hogy azért kotyog a gázkar, mert el van törve a gázkar háza (már ha ez a neve).
Szóval az, amit rá tudsz szorítani egy csavarral a kormányra és nem forog körbe, ebbe csúszik bele a gázmarkolat a bovdenvéggel együtt.
Ez is kellene. Viszont ezt még nem találtam sehol.

Nem panaszkodom - rendes gép ez. A jó időre való tekintettel előcsomagoltam. Karbi, benzincsap visszaszerel, aksi feltöltve vissza a helyére. Tank feltölt. 3.-ra indult is, hurrá - szép nagy próbakör. Aztán a kapu előtt megadta magát.
Jól nevelt masina ez kérem - igaz messzire nem is mertem menni vele.

Z
két kerék

ha gurul, ha pöfög, ha kerek, ha tolod...
ha beindul és megy, az mennyei dolog...
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 46 vendég