Boltajánló

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Troster »

etzzsolt írta:Kassain lévő bolti srác ts levegőszűrőt akart adni Etz-hez 1.5 éve szaktudása annyi mint tyúknak az ÁBC-hez!!
Igen azt már én is tapasztaltam, egy párszor kihozta belőlem az állatot :evil:
Pedig alapba jámbor vagyok :smt048
Avatar
etzzsolt
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2011.01.17. 21:58
MZ-d típusa: etz251
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: etzzsolt »

Kassain lévő bolti srác ts levegőszűrőt akart adni Etz-hez 1.5 éve szaktudása annyi mint tyúknak az ÁBC-hez!!
A rock örök és halhatatlan!!
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Troster »

Halhatatlan írta:a péterfia utcai a legjobb!Sokkal olcsóbb mint a Hüse!!!!!
Én is Ő rájuk szavazok :smt023
A sok ramaty utángyártottak közül ők tartják a legjobbakat, a Kassais a leggagyibbat.Ráadásul az eladógyerek nem tudom mit szív de mindíg be van lassúlva, és a segítőkészség is a béka segge alatt.
A Péterfiás legalább jó arc, ha vmi gyárilag rossz, gond nélkül visszaveszi. Nekik az anyabolt H.böszörményben van, ők is korrektek, ott alkudni is lehet. 8)
Halhatatlan
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.10.08. 12:15
MZ-d típusa: Mz etz 125

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Halhatatlan »

a péterfia utcai a legjobb!Sokkal olcsóbb mint a Hüse!!!!!
Avatar
etzzsolt
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2011.01.17. 21:58
MZ-d típusa: etz251
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: etzzsolt »

festékes írta:Debrecenben a Péterfia utcai motorbolt:0652420372 a telszámuk,illetve az Kassai úton van egy meg Hüséék a Bethlen utcán,viszont gyári cuccok nem nagyon vannak,csak ut.gyártott,legalábbis én ezt tapasztaltam,de sztem a legtöbb helyen így van :-k


Sajna ez így van gyári cuccot max. börzén ha talál az ember!A Kassai úti húzós árban van aránylag jó cuccokat adtak el nekem kívéve a kuplung lamellákatt vastagabbak mint ami gyárilag előírt s így nem lehetett összerakni a kuplungott!!A másikk 2-őtt meg nem is tudtam hogy van!! ](*,)
A rock örök és halhatatlan!!
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: festékes »

Debrecenben a Péterfia utcai motorbolt:0652420372 a telszámuk,illetve az Kassai úton van egy meg Hüséék a Bethlen utcán,viszont gyári cuccok nem nagyon vannak,csak ut.gyártott,legalábbis én ezt tapasztaltam,de sztem a legtöbb helyen így van :-k
Sárkányfűárus
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.09.14. 15:28
MZ-d típusa: ts 250

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Sárkányfűárus »

Hello, mindenkinek!
Vki tud nekem Nyíregyházán és környékén olyan boltot ajánlani, ahol megbízható minőségű alkatrészeket tudnék venni a gépsashoz?
Előre is köszi!

ui: ha errefelé nagyon nincs, akkor esetleg Debrecen és környéke?...
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

gabsic írta: Extreme tradert szerintem ne ajánlagassuk... Jó pár embert átb@asztak itt is, nagyon nem korrekt cég!
Többek közt engem is.Meg szerintem már nincsenek is.
A webmotors.hu viszont megbizható szerintem.Legalábbis pár apróságot rendeltem tőlük és korrektek voltak.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: gabsic »

etzzsolt írta:http://motoroswebaruhaz.hu/sct/0/

http://e-motorparts.addel.hu/index.php

Sokk érdekesség van benne elérhető áron!!!
Extreme tradert szerintem ne ajánlagassuk... Jó pár embert átb@asztak itt is, nagyon nem korrekt cég!
Webmotorsnál ugyanaz a kínálat, és ők megbízhatók!
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
etzzsolt
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2011.01.17. 21:58
MZ-d típusa: etz251
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: etzzsolt »

http://motoroswebaruhaz.hu/sct/0/

http://e-motorparts.addel.hu/index.php

Sokk érdekesség van benne elérhető áron!!!
A rock örök és halhatatlan!!
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Pötyee,
Gyönyörű a motorod, én is csatlakozom a gratulálók csapatához. =D>
Szép régi emlékek, a kedvencem a 250/1-es volt, csak piros színű. Nézem a sok krómozást és polírozást, a Ts 125-öst csináltam így meg, darabjaira szedtem és amit lehetett lekrómoztattam, még a csavarokat is. Télen raktam össze a második emeleten a lakásban. Nézett a postás tavasszal, amikor az előszobában egy motorba ütközött. 8) Éppen akartam levinni, mert már csicseregtek a madarak a tavaszi napsütésben. \:D/
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

csoka írta:Részvétem a szerencsétlen javításodhoz.Az ilyen szaralakok sok motort tönkre tesznek,és sok motorost kiábrándítanak a szeretett motorukból.Szerintem a fórumon keress a közeledben megbízható szerelőt.
Viszont nagyon alaposan összeragasztotta a blokkot, órákig szedtem le a tömítőanyagot. Annyira alapos volt, hogy a blokk két fele közé még tömítést is tett, ami még a gyári robbantott ábrán sem szerepel és a boltosok is csak néztek nagyot, mit keresek.
Régen sokat szereltem MZ-t, végigmentem a palettán TS125 -> TS250/1 -> ETZ 250 DL. Az ETZ-m a Magyarországra bekerült első darabok egyike volt, mintadarabnak küldték a németek. Mára kicsit kopott a tudásom, de sok mindennek utána olvastam. A motor sajnos nem az enyém, hanem kollégám fiáé, aki nagyon ragaszkodik hozzá, helyre akarja állítani amennyire lehet eredeti állapotába. Az alkatrész beszerzést újra kellett tanulnom, az én időmben bementem a raktárba és minden eredetiben kaptam, kicsit egyszerűbb volt mint most nektek.

Itt az elvert főtengely vége:
[img][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/110817/F_t ... es.hu_.jpg[/img]
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Seclusion írta: Kis lánckerekem szerintem van főtengőre. Ha érdekel, akkor szólj, és megnézem.
Köszönöm ez segítene, nem szeretném úgy összerakni, hogy bizonytalan a tartása. Közben a láncot megmértem rendesen, benne van a 8-10 mm-es lógásban, csak rossz volt az elképzelésem, bele mértem a lánc vastagságát is. :oops:
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: festékes »

Nálunk egy évben kétszer van börze,de sajna eddig nem jártam sikerrel,úgyhogy itt mondom a klubtársaknak,bocsi tudom ez nem az adásvétel topic,szal ha valaki tudna szerezni nekünk,légyszi szóljon,köszi \:D/
Avatar
Pötyee
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2011.08.15. 18:59
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Hollandia
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Pötyee »

köszönöm a gratulációt! Sajnos nekem még nehezebb, mivel hollandiában vagyok, és nincs lehetőségem még a bőrzéket sem járni. A karbi és légszűrőház közötti gumiról már nem is beszélek, az is totál szét van repedezve, de azt sem lehet eredeti gyárit kapni.

Viszont TUDOM!! hogy hol lehet kapni eredeti gyári megszakitót MZ-hez!! az eredeti papir csomagolásában van, vagy 30 éve ott van az embernél.

Bp, Nagymező utca 45, bicikli bolt, Nagy Lajosnak hivják. (lehet már megszűnt a boltja az öregnek, de rengeteg motoralkatrésze van)
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: festékes »

Pötyee írta:Nekem is lenne egy kérdésem, ha már van ilyen topik.

Hol találok GYÁRI láncvédő gumit 250/1-eshez? az utángyártottat nem lehet szépen feltenni, összevissza gyűrődik és kidarálta már a lánc az oldalát.

A megtisztelő segitséget előre is köszönöm!
Szia!
Először is gratula a géphez nagyon szép =D>
Sajna itthon nem könnyű nekem ugyanez a problémám,már régen vadászom rá,de eddig még nem sikerült,úgyhogy továbbra is az ut.gyártottal küzdöm,de már szét is hasadt! :(
Jut eszembe a szocimotoros honlapon még nem próbáltam,talán megnézhetjük ott is,itt az adásvételben már próbáltam érdeklődni,de még nem jött össze,boltban pedig legalábbis itt nálunk még utángyártottat sem kaptam,de az amúgy sem kell [-X
Avatar
Pötyee
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2011.08.15. 18:59
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Hollandia
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Pötyee »

Nekem is lenne egy kérdésem, ha már van ilyen topik.

Hol találok GYÁRI láncvédő gumit 250/1-eshez? az utángyártottat nem lehet szépen feltenni, összevissza gyűrődik és kidarálta már a lánc az oldalát.

A megtisztelő segitséget előre is köszönöm!
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

Thorwald írta:Az újnak mondott kis lánckerék meg láthatólag a mintának adott elsz@rt lánckerék, amit esztergán húztak le, így kb 1 mm-es sávon ül fel a főtengelyre.
Kis lánckerekem szerintem van főtengőre. Ha érdekel, akkor szólj, és megnézem.
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: csoka »

Részvétem a szerencsétlen javításodhoz.Az ilyen szaralakok sok motort tönkre tesznek,és sok motorost kiábrándítanak a szeretett motorukból.Szerintem a fórumon keress a közeledben megbízható szerelőt.
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Sziasztok.
Kérlek segítsetek, hol kapok Budapesten jó minőségű duplex kuplung, vagy primerláncot TS 125-ösbe, esetleg ugyanilyen paraméterekkel kis lánckereket.
Főnököm jó ismerőse "segített" anyagot beszerezni, az újnak mondott kuplunglánc jobban ki van nyúlva mint az én bontott 20 éves láncom. A kis lánckereket meg az előző "szerelő" ráverte a szétvert végű főtengelyre, miáltal a belső palástját is tönkretette. Az újnak mondott kis lánckerék meg láthatólag a mintának adott elsz@rt lánckerék, amit esztergán húztak le, így kb 1 mm-es sávon ül fel a főtengelyre. Arról már nem beszélek, hogy az újnak mondott főtengely csak felújított..... Én még láttam anno gyári új alkatrészeket, tudom milyen. Most szedtem szét másodszorra, mert a főtengelyszimeringből is a legolcsóbb gagyi vackot szerezte be (ezt innen tudtam meg a fórumról, mit nem szabad megvenni).
Hát lehet vitatkozni a főnök cimbijével?! ](*,)
bendeguz
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.06.25. 16:37
MZ-d típusa: MZ-TS 150

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: bendeguz »

Köszi szépen, a négykelemen volt, Zichy Jenő u 30 alatt vannak, volt még egész pontosan 5db bütyök náluk, kettőt gyorsan magamévá is tettem, kőkemény 1990Ft/db áron :)
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Seri19 írta:
4kelemen?
Nem tudom a nevét, de múltkor a futárban nem kaptam fogtam magam sétáltam 15 métert oda is nagy betűkkel ki van írva hogy motorosbolt és MZ és stb, és ott volt még bütyök. (akkor). Egyébként ha régi bütyök is megteszi azt pont nemrég kaptam kettőt szóval ha kell tudok adni akár én is...
Avatar
Seri19
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.10.21. 02:00
MZ-d típusa: MZ Etz 251
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Seri19 »

ambrusviktor írta:
Én nemrég a futármotorosbolt mellett (kb 15m) lévő boltban vettem, de talán a futárban is van.

4kelemen?
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

bendeguz írta:Megszakító bütyköt keresnék 250-es ETZ-hez, 2 db-ot. Már pesten végigtelefonáltam az összes boltot, sehol nincs, nem is volt, és nem is lesz. Tudtok üzletet, ahol lehet kapni?
Én nemrég a futármotorosbolt mellett (kb 15m) lévő boltban vettem, de talán a futárban is van.
bendeguz
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.06.25. 16:37
MZ-d típusa: MZ-TS 150

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: bendeguz »

Megszakító bütyköt keresnék 250-es ETZ-hez, 2 db-ot. Már pesten végigtelefonáltam az összes boltot, sehol nincs, nem is volt, és nem is lesz. Tudtok üzletet, ahol lehet kapni?
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Erdély túra előtt rendeltem pár dolgot a webmotors.hu-ról.
Jelentem rendben megérkezett a csomag.Az volt benne amit rendeltem és azon az áron.Első ránézésre tehát azt mondom megbizható webáruház.
Rendeltem 2 db főtengely szimmeringet Viton fajtából.http://webmotors.hu/spd/2100000066100/S ... 2X_7_VITON
Barna színűek.Elméletileg ha jól tudom akkor a Viton szimmeringek barnák,tehát ez is rendben volna.Igaz nincs ráirva hogy Viton,de a színe az rendben volna.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
kisbocsi
matekzokni
matekzokni
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2008.03.13. 12:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: kisbocsi »

Üdv!

Tud nekem valaki mondani jó boltot budaörsön, vagy a 11. ker közelében?
Kellene vennem pár dolgot, gyertyát, bovdent, belsőket....
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Atilla »

Gondolom mindenki VITON szimeringet keresett, mert papíron csak az a fajta benzinálló, ezért minden motoros boltban minden főtengely szimering VITON lett. :D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Atilla írta:
Természetesen a felirat, 700 pénzért nem veszel viton szimeringet!
Érdekes hogy itt is ugyanaz a Huber van Vitonként árusitva.de legalább itt drágább :D :D :D
http://etbike.com/index.php?productID=1815
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

Szerencsére én még nem futottam bele ezekbe a mocskokba!Ha valami kell és nem olyan nagy tétel,azt megveszem a helyi boltokban(bár néztek már ott is hülyének),de ha kis tételről van szó,nem szarozok.Eddig ami nagyobb cucc volt(gumik,egyszerre sok alkatrész) azt a Mofától rendeltem,rendben ment minden.

Jó hogy vagytok ti,és leírjátok ezeket a tapasztalatokat,mert sok embert óvtok meg a farok,kizsákmányoló "üzletektől"! =D>

Üdv:Máté
Mert azért az Mz a király....!:)
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Máté »

Kár hogy ezeket a hozzászólásokat nem olvassák ezek a mocskok és akkor talán észbe kapnának egy kicsit.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Gondolom teljesen véletlenül rossz a felirat, mint a bembonál az évek óta nem kapható cuccok reklámozása, az extremnél a sosemvolt bing (?) szivócső.... ajjaj van mit mesélni. :)

Extreme velem extrémebb volt:

Rendeltem X db árut Y Ft-ért.

Küldtek X-n db árut és fizettem (nem voltam jelen) Y+m pénzt. :) Ki lehet számolni hogy a zsidósági faktor igen magasra hág. :D
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Atilla »

gabsic írta: Vagy a kép rossz, vagy a felirat, nem tudom, ha most épp onnan akarnék venni akkor megkérdezném tőlük.
Természetesen a felirat, 700 pénzért nem veszel viton szimeringet!
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Atilla »

Egyszer rendeltem tőlük, nem küldték meg a cuccnak csak kb a 10%-át. Persze telefonon elérhetetlenek voltak, az emailra pedig nem válaszoltak. Sebaj, legalább megmaradt a pénzem. Azóta, ha veszek valamit az csak boltban! Legalább már tudom miért extreme a nevük. #-o
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atilla 2011.06.16. 21:57-kor.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Dunába lőni, Mohácsnál kihalászni és a szájukba szarni az összesnek! Uff. (extreme és társai)
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Atilla írta:Megnéztem a boltot, rögtön a főoldalon megjelent ez: http://webmotors.hu/spd/2100000066094/S ... 7X_7_VITON

Viton mi?
Zöld színű HUBER feliratos kenődős fajta fos az, nem viton! :evil:
Van egyáltalán Magyarországon olyan MZ-s bolt, ahol nem hazudoznak össze-vissza? :x
Vagy a kép rossz, vagy a felirat, nem tudom, ha most épp onnan akarnék venni akkor megkérdezném tőlük.
De csapágyat, szimeringet nem motorosboltban szoktam venni :)
Viszont a dugattyú, meg lábtartó amit tőlük rendeltem, ma jött meg és tökéletes :)
Normálisan DOBOZBAN jött, nem pedig nejlonzacskóban mint az Extremetől.
(Aki nem tudná, kb 3 hete vettem extreme-től 301-es dugattyút. Egy nejlonzacsiba volt bedobva, bármiféle védelem nélkül. Mikor megjött, el volt repedve. Extreme válasza: biztos leejtettem. Így bukik az ember kapásból 7 rongyot (dugó + futár))
Szóval amiket eddig boltoltam Webmotorssal azzal nem volt gondom. (Illetve ami mégis: az utángyártott malomkerék gagyi volt, nem passzolt, írtam nekik, másnap postára adtam, 2 nap múlva már vissza is jött a pénz (futárköltséggel együtt!!!!). Extreme-nél ugyanez: visszaküldöm, 3 hétig levelezünk és fenyegetőzök mire nagy nehezen visszajön a lóvé, persze futárköltség nem, csak a cucc ára.

Azért sztem érezni a kettő között a különbséget :)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Atilla »

Megnéztem a boltot, rögtön a főoldalon megjelent ez: http://webmotors.hu/spd/2100000066094/S ... 7X_7_VITON

Viton mi?
Zöld színű HUBER feliratos kenődős fajta fos az, nem viton! :evil:
Van egyáltalán Magyarországon olyan MZ-s bolt, ahol nem hazudoznak össze-vissza? :x
Avatar
Seri19
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.10.21. 02:00
MZ-d típusa: MZ Etz 251
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Seri19 »

gabsic írta:Ha már boltajánló...
Netes vásárláshoz ajánlom mindenkinek a http://www.webmotors.hu -t, ugyanaz a választék mint ExtremeTradernél, csak itt sok esetben jobbak az árak, és EMBERI HOZZÁÁLLÁS van a vevőhöz. Értsd: telefonon érdeklődök, és visszahívnak a válasszal, stb.
Ha gond van korrekten kezelik a problémát. Én már csak tőlük rendelek cuccot :)
Elég sok minden van. Jónal tűnik.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Ha már boltajánló...
Netes vásárláshoz ajánlom mindenkinek a http://www.webmotors.hu -t, ugyanaz a választék mint ExtremeTradernél, csak itt sok esetben jobbak az árak, és EMBERI HOZZÁÁLLÁS van a vevőhöz. Értsd: telefonon érdeklődök, és visszahívnak a válasszal, stb.
Ha gond van korrekten kezelik a problémát. Én már csak tőlük rendelek cuccot :)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Boge
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2010.03.20. 21:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Tartózkodási hely: Becsehely

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Boge »

Hali!

Információim alapján Bp, VI. ker Mozsár utcában van egy kis üzlet ahol tudnak sérült cordura ruhát javítani.
Valaki esetleg utánna tudna járni? Szükségem lenne egy-két apró javításra.

Kösz
"nem letudni akarom az utat, hanem gyönyörködni benne"
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: MrDok »

young boys írta:
Na ezért lesz nekem 2 db oldaltáskám...
A bukó meg el fér a kezemen...vagy rá láncolom a gépre...
Nagyon nem bírom a hátsó dobozokat...
Csak nem szereztél még egy gépkoffert?
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

DrV írta:Azt gondoltam, egyértelmű, h a hátsóba kell, mert elöl nem tudom, h hova kellene betenni :D
Hátsóba kell. Gondolom a szilent az a lengéscsillapító aljánál és tetejénél lévő gumik, ahol a vázhoz, lengővillához csatlakozik. Ez csúnyán magyartalanra sikeredett mondat lett, de remélem érthető. Perpillanat fáradtságom okán szövegértésem olyan, mint egy átlagos középiskolásnak...
a hátsó villába is kell szilent, én arra gondoltam. Olyat meg akár a Mofában is kaphatsz. Én azt hiszem, a Hubernél vettem.
http://hubermotor.hu/fooldal.php
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: DrV »

kiszsebi írta:
DrV írta:ETZre szilentet hol érdeme venni pesten?
a villába?
mindenképp olyan helyen, ahol be is szerelik...
de sajna nem tudok ilyet.
Azt gondoltam, egyértelmű, h a hátsóba kell, mert elöl nem tudom, h hova kellene betenni :D
Hátsóba kell. Gondolom a szilent az a lengéscsillapító aljánál és tetejénél lévő gumik, ahol a vázhoz, lengővillához csatlakozik. Ez csúnyán magyartalanra sikeredett mondat lett, de remélem érthető. Perpillanat fáradtságom okán szövegértésem olyan, mint egy átlagos középiskolásnak...
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

DrV írta:ETZre szilentet hol érdeme venni pesten?
a villába?
mindenképp olyan helyen, ahol be is szerelik...
de sajna nem tudok ilyet.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: DrV »

ETZre szilentet hol érdeme venni pesten?
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

A dobozt ha megfúrod, az erős "felszegelhető" a krauzerre, csak valóban kell hozzá néhány fémlap egy ami felülről, egy ami alulról feszíti le, de ezáltal megszűnik "leszedhetősnek" lenni. Illetve leszedhetős csak nehezen :D
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: young boys »

nova001155 írta:Kíváncsiságból kérdeztem hogy belefér-e a buko de találtam a futármotorosboltban 9900 ért ugyan ezt lehet majd onnan fogom megrandelni ha megveszem de még nem 100% arra kellene ha valahova megyek beledobom a táskát azt jóvan nem mindig a hátamon lógjon már mert az agyamra megy.
Na ezért lesz nekem 2 db oldaltáskám...
A bukó meg el fér a kezemen...vagy rá láncolom a gépre...
Nagyon nem bírom a hátsó dobozokat...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Alfa »

nova001155 írta:Kíváncsiságból kérdeztem hogy belefér-e a buko de találtam a futármotorosboltban 9900 ért ugyan ezt lehet majd onnan fogom megrandelni ha megveszem de még nem 100% arra kellene ha valahova megyek beledobom a táskát azt jóvan nem mindig a hátamon lógjon már mert az agyamra megy.
Én pontosan azt vettem, 45l, Ztech Motor van ráírva. Figyelj a rögzítő pöckökre, és az alaplap se valami virgonc.

De a 14-es csavar feje PONTOSAN illeszkedik a doboz vájatába. Teendő: pöcök kifűrészel, egy laposvasra ráhegeszteni a 2 csavart a megfelelő magasságban, majd felszerelni. Hegeszteni akkor kell, amikor már készen van az egész, lepróbálva, és jó, ott amikor már az alaplapon van a cucc. Minden problémát megold. A doboz maga amúgy fasza minőségű.
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

Kíváncsiságból kérdeztem hogy belefér-e a buko de találtam a futármotorosboltban 9900 ért ugyan ezt lehet majd onnan fogom megrandelni ha megveszem de még nem 100% arra kellene ha valahova megyek beledobom a táskát azt jóvan nem mindig a hátamon lógjon már mert az agyamra megy.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Boltajánló

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Ezeket a dobozokat bizony veglegesen fel kell csavarozni az alaplapra. Vagy gyartani vmi strapabb felfogatast.

Bembo:

A honlapjuk csak vasarlocsalogato. A negyede sincs a boltban, tobbsege mar nem is rendelheto. Csak mondom h en mar szoptam meg naluk emiatt, h neten neztem, milyen cuccaik vannak.
"Ja bocs, elfelejtettuk torolni a honlaprol."

Erdekes modon szinte minden fasza aru csak honlapon letezik. :)
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég