Kipufogó

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
tigris
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2007.07.17. 09:27
Tartózkodási hely: Békés-Budapest

Hozzászólás Szerző: tigris »

Az FBS külsõ rétege kb 10-15 perc után kikeményedik,mikor én tömítettem,mire meghúztam a hollnadert meg felöltöztem (mert csak ne alsógatyában menjek már vele :D ),már mehettem is.A teljes kikeményedési idõre 24 órát adnak meg.
Arra figyelj oda,hogy legyen megfelelõen zsírtalanítva minden felület,különben nem fog jól tömíteni!
A kisTZ-s :D
"Adjátok vissza a hegyeimet"
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

z25z. köszi, holnap amint megszerzem az anyagot, meg is csinálom, kipróbálom, aztán majd írok hogy mi sült ki a dologból
köszi még egyszer, mindenkinek
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: z25z »

kend be, huzd meg, menj egy kort es huzz utana ez igy nalam egy jol bevalt modszer lett miota fbs-sel tomitek
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

Samu.

Köszi. Nekem a 251-es tetszik:), amúgy gyári a kipufogó rendszere. Azt mondod próbáljam meg esetleg tömítés nélkül is? Te mit javasolsz az fbs-hez? megvárjam míg megköt vagy?...
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

z25z, köszi a gyors választ.
Még esetleg annyit, ha bekenem ezzel az fbs-el utána várjam meg míg megköt, vagy menjek egy kört és melegen húzzak utána a hollandernek, és utána várjam meg míg megköt ez a cucc?
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Samu »

Szia!

Gratulálok a jó választáshoz :) Igen, FBS-el el tudod tömíteni, festék boltban is lehet kapni, szilikon alapú tömítõanyag. Ha jól tudom gyárilag nem volt tömítés alatta, ugyanis a gyári könyöknek nem volt olyan hullámos a pereme mint a mai utángyártottaknak :roll:

Fogyasztás attól függ mennyire húzod, milyen állapotú a karbid stb stb. 4-6 literig bármi lehet.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: z25z »

mar leirtak jonehanyan, de a lenyeg hogy barmelyik haztartasi boltban kapsz fbs-t szilikonbazisu biszbasz zoldes tubusos csomagolasban, es figyelj a technikara: a dob legyen lelazitva, hogy a konyok egyenletesen fel tudjon fekudni
a simsont nem érdemes az mz fogyasztasahoz viszonyitani, siman bekap 2x annyit a 250/251 mint egy 50 ccm-es simson, de nagyon hasznalatfuggo
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

Sziasztok!
Kérném a segítségeteket. Nemrégiben vettem egy 251-es ETZ-t, és sajna mint utólag kiderült megvan szakadva a menet a hengerben. Csöpög belõle az anyag, füstöl, egyszóval kellemetlen ez az állapot. Szétszedtem és valami elég vastag alu tömítés volt benne(gondolom gyári). Tettem bele egy vékonyabbat, szintén alu-t, ez már annyiból volt jó hogy a hollandert megtudtam szorítani, ott épp nincs megszakadva a menet, viszont ez a tömítés nem tömít, ennél még jobban kifúj a dolog mintha lazán hagyom a hollandert.
Ha valakinek van valami ötlete hogy mit lehetne vele kezdeni annak nagyon örülnék. Olvasgattam a fórumot és írták többen is az FBS-t, ez pontosan micsoda? Estleg nekem is segítene? Valamint még egy olyan gondom lenne hogy ez a tömítetlenség okozhat e több fogyasztás? Simoról váltottam át és kicsit sokallom hogy mennyit eszik. ETZ 250 és 251-esektõl kérdezem, hogy kinek mennyit eszik kb a gép?
Válaszaitokat és segítségeteket elõre is köszi.
Avatar
tigris
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2007.07.17. 09:27
Tartózkodási hely: Békés-Budapest

Hozzászólás Szerző: tigris »

coco írta:Ez nagyon csunya sracok... kicsit jobban bedolsz kanyarba s vege is van :D! Maradok a hagyomanyos sport kipufogonal, inkabb veszek 2t ennek az arabol :D Ez telleg novel 4,5 LE a teljesitmenyen?? :D
A hagyományos sportdob alatt a kisipari rezót érted?Azzal vigyázni kell,mert nincs jól méretezve és inkább árt,mint használ.
A legjobb a gyári/gyári mintájára utángyártott :wink:
A kisTZ-s :D
"Adjátok vissza a hegyeimet"
Jumper
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008.07.23. 14:05
Tartózkodási hely: Vaskút

Hozzászólás Szerző: Jumper »

Sziasztok!

Ez a kipufogó iszonyat ocsmány. Ezért inkább nekik kéne fizetni, hogy egyáltalán felrakjam.

Tamás
Jumper
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: coco »

Ez nagyon csunya sracok... kicsit jobban bedolsz kanyarba s vege is van :D! Maradok a hagyomanyos sport kipufogonal, inkabb veszek 2t ennek az arabol :D Ez telleg novel 4,5 LE a teljesitmenyen?? :D
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

Tudom hát, itt lakik a faluban...
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Apol77

Hozzászólás Szerző: Apol77 »

Stravkó írta:
Apol77 írta:Sziasztok

Szeretném megkérni a hozzáértõket hogy nézzék meg a http://www.simsonbolt.hu/ oldalon a kipufogóknál az MZ rezót.
Milyen lehet? Kinézetre jóval másabb mint a kisipari magyar, az áráról nem is beszélve :)
Megköszönöm ha megosztjátok a véleményeteket.
Szerintem botrányosan csúnya,és drága is! Ettõl még lehet jó,de könyörgöm hol marad az esztétika? Ráadásul ilyen drágán! Én nem tenném föl a motoromra,az tuti! (jobbra nem tudnék kanyarodni,ha fönt van a futó,he-he)
A Leo Vince ami egyel alatta van,na az szép,de az meg Simsoné lehet. Ennyi lóvéért az MZ dobnak is minimum így kéne kinézni!
Na igen, az esztétika tényleg kritikán aluli. Nem hinném hogy ilyet fogok venni, fõleg ennyiért.

Bakimate Te tudod ki gyártja ezt? Elméletileg az oldaluk alapján mindent külföldrõl hoznak, de a válasz mailjük alapján amiben pl a tuningot is kérdeztem nem ezt bizonyítja :( Szvsz csak felhasználták azt az oldalt reklámnak......
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Hozzászólás Szerző: bakimate »

Ezt az egyik helyi ARC (nem véletlenül írtam nagybetûvel, gondolom rájöttök) csinálja. Pár évvel ezelõtt azt mondta, hogy "Név akarok a szakmában lenni"... Na de könyörgöm...
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

Apol77 írta:Sziasztok

Szeretném megkérni a hozzáértõket hogy nézzék meg a http://www.simsonbolt.hu/ oldalon a kipufogóknál az MZ rezót.
Milyen lehet? Kinézetre jóval másabb mint a kisipari magyar, az áráról nem is beszélve :)
Megköszönöm ha megosztjátok a véleményeteket.
Szerintem botrányosan csúnya,és drága is! Ettõl még lehet jó,de könyörgöm hol marad az esztétika? Ráadásul ilyen drágán! Én nem tenném föl a motoromra,az tuti! (jobbra nem tudnék kanyarodni,ha fönt van a futó,he-he)
A Leo Vince ami egyel alatta van,na az szép,de az meg Simsoné lehet. Ennyi lóvéért az MZ dobnak is minimum így kéne kinézni!
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Apol77

Hozzászólás Szerző: Apol77 »

Sziasztok

Szeretném megkérni a hozzáértõket hogy nézzék meg a http://www.simsonbolt.hu/ oldalon a kipufogóknál az MZ rezót.
Milyen lehet? Kinézetre jóval másabb mint a kisipari magyar, az áráról nem is beszélve :)
Megköszönöm ha megosztjátok a véleményeteket.
Avatar
TZrider250
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2007.10.11. 10:57
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Budapest

Zajok és zörgések

Hozzászólás Szerző: TZrider250 »

Hello Rájderek!

Szerintem egy rájder ne sokat költsön, inkább töltsön.

Louithebad írta korábban, hogy egyik kipu zörög, a másik nem. Zörgéssel én is találkoztam többször, és sikerült megoldani a gondot. Megkurtított kipu van a 250-esemen, így vettem elsõ tulajtól. Akkor még "lefektettem" az órát, 140-et tartósan tudott menni. Most nem megy ennyit, de ennek más az oka, nem a kipu.

Z25Z (?) írta, hogy a "lamellák" elszabadultak a kipu végében. Így én is jártam, adott fordulaton erõsen csörömpölt. Lekocogtattuk a kipu kupakját, kivettük a három négyszögletes "furulya" közül az elszabadultat, azóta nem zajong. Hogy ez a teljesítményre hogy hat? Ki tudja. Nem romlott tovább a végsebesség (felfúrás óta lecsökkent 110-120 közé, viszont sokkal erõsebbnek tûnik). Talán picit mintha hangos volna.

Egy másik esetben a kipu nyiszorgni kezdett a hátsó telóval, amikor felszereltük a lehajthatós oldalcsomagtartót. Valószínûleg egy korábbi csavarelhagyásnál rossz szögben rögzítettem vissza a dobot. Ezért fellazítottunk minden kipu csavart, egyikünk csõfogóval próbálta fordítani kifelé a dobot (szögben hajlik mindegyik 250-es ETZ dobja), a másik meg a végénél próbálta két marokkal forgatni ugyanabba az irányba. Most már nem ér semmihez.

Ha a "blokk" zörög, lehet, hogy csak a karbiban a súbernek (tolattyú) hordósra kikopott a hengere. Jellegzetes kelepelõ hangot ad tipikusan valamivel 4000 fölött, mert azzal a tolattyú állással megy a rájder legtöbbet. Ha nagy az eltérés, be tud rezonálni, és rondán csörömpöl.

Másik "blokkcsörgés", amikor a kuplung kelepel. Sajna már nem igazi a kúp, mert egy szereléskor nem vigyáztak rá, és nem fért vissza a zajcsökkentõ alátét. Majd ha elkopik a fõtengely, lecserélem, és jók lesznek a méretek, meg visszakerül a zajcsökkentõ. (Sok ETZ kuplungja ad más hangot üresben, ha behúzzák a kuplungkart)

A porlasztó csörgését nagyjából 10.000 km óta vettem észre, a kuplungét kicsit elõbb. Azóta megjártam a Kárpátokat, és a Tátrát Lengyelben, plusz voltam túrázni sokszor. Semmi nem változott a gépen, csak a kilomáterszámláló állása. Tehát ezek esztétikai jellegû hibák - egyelõre. Valaki írta az egyik topikban, hogy a csörgõs karbi tönkretette a súbertût, vagy mit. Egyelõre azonban megbízhatóan mûködik a motorom, és keveset fogyaszt. Az utasaim nem tudják ezeket a hangokat megkülönböztetni a normál üzemi hangtól, csak engem zavarnak. Ugyanakkor sajnálom kidobni a "jó" fõtengelyt, és karbit, meg heteket állni a szervizben szezon közepén. Aki esztétikus motort akar, költhet ilyesmire tízezreket, de a tankban jobb helye van az ezreseknek.

Remélem, most sok rájder megnyugodott.
Miért nincs rendes gumi a motorodon? Elvitte a cica?
Csodaszarvas
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2008.06.17. 10:46
Tartózkodási hely: Biatorbágy

Hozzászólás Szerző: Csodaszarvas »

Én is hasonlóan csinálom, mint Conus. A fontos hogy leghamarabb a csonkot(dob nélkül) kell a hengerhez rögzíteni.(erõsen)
Még külön tömítés sem kell. Legalább is nálam nincs.
Avatar
kosian
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2008.04.11. 10:04
MZ-d típusa: Mz Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: kosian »

tigris írta:A hollander izomból meghúzásával azért óvatosan,ha ráraksz egy méteres csövet,azért meg tudod szakítani a blokkban a menetet és akkor hiszti van.
Persze, erre azért vigyázok. Nem vagyok híve amúgy sem az ész nélküli dolgoknak...
Avatar
tigris
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2007.07.17. 09:27
Tartózkodási hely: Békés-Budapest

Hozzászólás Szerző: tigris »

A hollander izomból meghúzásával azért óvatosan,ha ráraksz egy méteres csövet,azért meg tudod szakítani a blokkban a menetet és akkor hiszti van.
A kisTZ-s :D
"Adjátok vissza a hegyeimet"
Avatar
kosian
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2008.04.11. 10:04
MZ-d típusa: Mz Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: kosian »

conus írta:
kosian írta:Ja 100 forintért vettem hozzá, de az valami alumínium volt. A könyök peremére tökéletesen rásimult, szóval szerintem azzal nincsen gond, viszont úgy látom, hogy mikor már meg van húzva a hollander, nem pontosan középen van benne a csõ. Ezzel nem tudtam mit csinálni, pedig próbáltam. Egyszerûen így áll be...
lazítsd ki a kipuffogódobtartó rúd mind2 csavarját, meg a blokk aljához hozzáfogó bilincset, és utána hollandermeghúzás közben lõdd be középre a csövet, majd ha meghúztad a hollander izomból akkor rögzítsd a tartórúd mind2 csavarját meg a bilincset a blokk alján. megmutatni egyszerûbb lenne mint leírni... :roll:
Rendicsek, ezt megpróbálom. Köszi.
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Hozzászólás Szerző: conus »

kosian írta:Ja 100 forintért vettem hozzá, de az valami alumínium volt. A könyök peremére tökéletesen rásimult, szóval szerintem azzal nincsen gond, viszont úgy látom, hogy mikor már meg van húzva a hollander, nem pontosan középen van benne a csõ. Ezzel nem tudtam mit csinálni, pedig próbáltam. Egyszerûen így áll be...
lazítsd ki a kipuffogódobtartó rúd mind2 csavarját, meg a blokk aljához hozzáfogó bilincset, és utána hollandermeghúzás közben lõdd be középre a csövet, majd ha meghúztad a hollander izomból akkor rögzítsd a tartórúd mind2 csavarját meg a bilincset a blokk alján. megmutatni egyszerûbb lenne mint leírni... :roll:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
tigris
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2007.07.17. 09:27
Tartózkodási hely: Békés-Budapest

Hozzászólás Szerző: tigris »

Énn is tettem alá alugyûrût,mégis köpi kicsit az olajat,ha nagyon megmelegszik,mert akkor meg tud lazulni egy kicsit.FBS-t is raktam neki,de szerintem nem takarítottam le rendesen,szóval érdemes jól lemosni (olajmentes) benzinnel vagy gázolajjal az FBS-ezendõ felületeket.
A kisTZ-s :D
"Adjátok vissza a hegyeimet"
Avatar
kosian
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2008.04.11. 10:04
MZ-d típusa: Mz Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: kosian »

Ja 100 forintért vettem hozzá, de az valami alumínium volt. A könyök peremére tökéletesen rásimult, szóval szerintem azzal nincsen gond, viszont úgy látom, hogy mikor már meg van húzva a hollander, nem pontosan középen van benne a csõ. Ezzel nem tudtam mit csinálni, pedig próbáltam. Egyszerûen így áll be...
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: z25z »

kosian írta:Üdv. Az lenne a problémám, hogy a hollandernél csöpög az olaj. Már tettem alá tömítést is, de így is csöpög. Mi lehet a baj?
ket jo megoldasa van:

1.: boltban 100 ft koruli aron lehet olyan rezgyurut venni, amiben azbesztzsinor van, ezt hasznaltam, nem volt vele gond

2.: nagyon sokaig szkeptikus voltam vele, hogy fbs-sel kell letomiteni, aztan egyszer azzal lett tomitve es az is tokeletesen mukodott

lenyeg, hogy meghuzod a hollandert mesz egy kort felmelegszik melegen jol utanahuzod es jonak kell lennie, persze ha nem amiatt van hogy a konyok felfekvo pereme iszonyatosan deformalt
Avatar
kosian
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2008.04.11. 10:04
MZ-d típusa: Mz Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: kosian »

Üdv. Az lenne a problémám, hogy a hollandernél csöpög az olaj. Már tettem alá tömítést is, de így is csöpög. Mi lehet a baj?
Avatar
Sittes
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2008.07.10. 12:18
MZ-d típusa: MZ ETZ 150
Tartózkodási hely: Csökmõ

Hozzászólás Szerző: Sittes »

Értem! És nem tud vki aki már jártas a készítésben???
Kevés vagy mint taposóaknán a lábnyom!
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

hello!

A boltokban vagy netes boltokban kapható rezók utángyártottak,de azon kívül,hogy hangosabb lesz a motorod és többet eszik tõle és persze lassabban megy nem nyersz vele,max jobban néz ki!Ha igazán jó rezót akarsz,akkor azt csináltatni kell,de az nagyon sokba kerül!Szerintem érdemes meggondolni,hogy lecseréled e a gyári kipuffot!

Üdv:Máté
Mert azért az Mz a király....!:)
Avatar
Sittes
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2008.07.10. 12:18
MZ-d típusa: MZ ETZ 150
Tartózkodási hely: Csökmõ

Hozzászólás Szerző: Sittes »

Hello!
Nem tud valaki ötletet honnan vegyek a 150-es ETZ-re rezót? A boltokba amit eddig néztem nevetséges áron volt de gondolom ez nem a legjobbak közé tartozik tehát Made in China! Tehát egy jó bevált rezót szeretnék link is jó csak tudjak valahonnan venni! THX! Sittes
Kevés vagy mint taposóaknán a lábnyom!
ghostrider

Hozzászólás Szerző: ghostrider »

Gshp írta:Az utángyártott dobbal + könyökkel szívni fogok ? Mert megvettem , és jónak tûnik bár utángyártott , a dob olyanféle hogy számok vannak a végén .
Nekem is olyan van, bár egy kicsit rozsdás már szegény...
...de ki van ám égetve ahogy kell, üzem közben :twisted:
Nem lesz vele gond, sokan használunk ilyet.

Üdv. Ghost
Avatar
Gshp
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2007.08.01. 21:48
Tartózkodási hely: Hódmezõvásárhely

Hozzászólás Szerző: Gshp »

Az utángyártott dobbal + könyökkel szívni fogok ? Mert megvettem , és jónak tûnik bár utángyártott , a dob olyanféle hogy számok vannak a végén .
Köd elõttem, füst utánam !! \:D/ [-=UNW-042=-]
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Hozzászólás Szerző: conus »

kipuffkönyök/dob rendesen rögzítve van? mert annak a lötyögése is produkálhatja ezt. amúgy FBS-t használnak itt egy páran a hollander menetjére...
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
torokb
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2008.05.03. 15:54
Tartózkodási hely: Péteri

Hozzászólás Szerző: torokb »

Szervusztok!

Az MZ-men egy nem túl súlyos (remélem...) de annál bosszantóbb hiba jött elõ: állandóan kilazul a kipufogót a hengerhez rögzítõ csavarmenetes izé (hollander a rendes neve?). Próbáltam hidegen meghúzni, próbáltam melegen meghúzni, de szép lassan elõbb utóbb mindig kilazul. Megoldás, tippek, ötletek?
Avatar
Shancus
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.01.30. 12:47
Tartózkodási hely: Taksony

Hozzászólás Szerző: Shancus »

oké, köszönöm! :)
MZ Forever! ;)
Avatar
RR_ZOZY
4 kéz, 4 láb
4 kéz, 4 láb
Hozzászólások: 1445
Csatlakozott: 2007.07.18. 11:05
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe '84
Tartózkodási hely: Kaposvár, Somogy vármegye ;-)

Hozzászólás Szerző: RR_ZOZY »

Shancus: Rezó méretezésben ha kell segítség, akkor keresd a www.simson.hu oldalon a "Mihu" nicknevû srácot, MZ-hez is méretez & farag rezócsöveket.
Üdv:
Zozy
http://www.youtube.com/watch?v=ERrhMn3IWDc

"Rossz az, aki rosszra gondol......de hülye aki nem." ;-)
Avatar
Shancus
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.01.30. 12:47
Tartózkodási hely: Taksony

Hozzászólás Szerző: Shancus »

Világos, nem értettem fére! 8)
MZ Forever! ;)
Avatar
tigris
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2007.07.17. 09:27
Tartózkodási hely: Békés-Budapest

Hozzászólás Szerző: tigris »

Terveztethetsz profi rezódobot,ugye azt nem kell mondjam,hogy többe fog kerülni a motorodnál (és most nem a motorodat fikázom ezzel :D ).
A kisTZ-s :D
"Adjátok vissza a hegyeimet"
Avatar
Shancus
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.01.30. 12:47
Tartózkodási hely: Taksony

Hozzászólás Szerző: Shancus »

Elöször is köszönöm a válaszokat!
Mássodszor meg van olyan rezódob amitöl azt várhatom amit leírtam, vagy maradnak az után gyártot dobok?
MZ Forever! ;)
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Samu »

Felejtsd el a rezót!
Avatar
RR_ZOZY
4 kéz, 4 láb
4 kéz, 4 láb
Hozzászólások: 1445
Csatlakozott: 2007.07.18. 11:05
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe '84
Tartózkodási hely: Kaposvár, Somogy vármegye ;-)

Hozzászólás Szerző: RR_ZOZY »

Shancus: Egy szóval? Felejtõs! A képen az ún. "gagyirezó" látható...........csak a hang és a fogyasztás növelésére funkcionál jól, de legalább gyengébb lesz vele a motor :-/
Üdv:
Zozy
http://www.youtube.com/watch?v=ERrhMn3IWDc

"Rossz az, aki rosszra gondol......de hülye aki nem." ;-)
Avatar
Shancus
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.01.30. 12:47
Tartózkodási hely: Taksony

Hozzászólás Szerző: Shancus »

Hello!

Véleményetekre vagyok kíváncsi, mit gondoltok ezzekröl a rezódobokrol amiket lehet kapni tömegcikben!
Én nekem azért kéne mert az szeretném elérni h nyomatékosab legyen a motor, azt hallottam h ezzel a dobal veszit a végsebességéböl, de nekem az nem fontos csak h nyomatékos legyen! :)
Kép
MZ Forever! ;)
Avatar
merojoc
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2008.05.22. 20:59
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye:Vértesszõlõs

Kipuff

Hozzászólás Szerző: merojoc »

Oké köszi.
ETZ 251
mzgergõ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.07.18. 19:11

Hozzászólás Szerző: mzgergõ »

ha nem fúj ki a könyök, és a dob között, akkor nem. ha kifúj "kipufogó csonk tömítésnek én alufoliát használok. összecsavarok egy csíkot, majd gyûrûbe tekerem. Minniél tömörebbre kell, mert amikor ráhúzod a kiput összenyomja úgy is. Ez a módszer jobban bevált mint a hivatalos tömítõgyûrû és lényegesen olcsobb." by keri a szocimotoros honlapján.
Avatar
merojoc
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2008.05.22. 20:59
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye:Vértesszõlõs

Kipuff

Hozzászólás Szerző: merojoc »

Megjött végre az új kipufogom könyökkel együtt.
Szokot valaki tömítést használni a könyök és a dob közé?
Kaptam tömítést a könyök és a henger közé is. Hát ílyet nem is tudtam ,hogy van ilyen
de komolyan volt már pár etz-m de nem volt egyikben sem.
Tuti lessz ha összerakom.
ETZ 251
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Hozzászólás Szerző: conus »

ghost!

negatív diagnózis :(
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
piki24
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2007.07.18. 21:24
MZ-d típusa: Etz 150
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: piki24 »

ghostrider írta:Lecsiszoltam a kipufogó végérõl a koszt és pár betû meg egy csomó szám van beleütve körben...
...akkor ez még a gyári cucc :?: :roll:

Üdv. Ghost
Szerintem az utángyártott,legalább is nekem az utángyártott kipuf van körbeirva számokkal.
ghostrider

Hozzászólás Szerző: ghostrider »

Lecsiszoltam a kipufogó végérõl a koszt és pár betû meg egy csomó szám van beleütve körben...
...akkor ez még a gyári cucc :?: :roll:

Üdv. Ghost
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

wer

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

Igazából én még a kis Ts-em hangjához vagyok szokva,és kicsit nehéz még hozzászoknom az ETZéhez.De igazából nincs vele olyan nagy bajom,nem hiszem,hogy hozzányúlok....egyébként is úgy vettem,hogy a gyári dob egy kicsit rövidebbre van vágva rajt,lehet az elõzõ tulaj mást is csinált vele...mondjuk egy kiégetés azért ráférne :P
Mert azért az Mz a király....!:)
Avatar
tigris
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2007.07.17. 09:27
Tartózkodási hely: Békés-Budapest

Hozzászólás Szerző: tigris »

e.istvan8 írta:Szia Tigris!

Az olaj,amit használok:ESSO 2T
A kipuffogom annyira új,hogy talán,ha 500 km van benne.
Lehet,hogy máshol kell keresni a bajt?
Szia!

Ezt az olajat nem ismerem,de ha 2T félszint,akkor valszeg jó.
Én erre gondoltam,nekem az eltömõdött kipu okozott hasonlót,így nincs konkrét ötletem...
Talán üzemanyagellátás,piszkos fúvóka,úszószint...

Matee!
Miért akarod megszûntetni ezt a hangot,ez a legjobb! :D

Szabi!

A sportlégszûrõrõl írtak tapasztalatokat asszem az üzemanyagellátás rovatba.Negatív tapasztalatokat.Nem érdemes játszani vele sztem.
A kisTZ-s :D
"Adjátok vissza a hegyeimet"
Szabi89
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008.05.17. 22:23

Hozzászólás Szerző: Szabi89 »

Próbáltatok már sportlégszürõt Etz-n?
Papírbetét helyett sportlégszûrõ szivacs
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég