Kipufogó

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

csikin írta:
kiszsebi írta: Igen, olvasni kell :!: :!: :!:
Srécok ezt nem értem #-o Én írtam valami rosszat?
Nem te írtál rosszat... 8)
Csak a sportdob várható fényképe miatt írtam. :-"
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

kiszsebi írta:
Stravkó írta: Rezeg a léc!!! :-" :-# [-o< [-( #-o :twisted:
Igen, olvasni kell :!: :!: :!:
Srécok ezt nem értem #-o Én írtam valami rosszat?
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Stravkó írta: Rezeg a léc!!! :-" :-# [-o< [-( #-o :twisted:
Igen, olvasni kell :!: :!: :!:
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

csikin írta:
arovado írta:szerintem ha jó gyorsulás stb-t szeretnél akkor tehetnél rá sport dobot... azok egész jók szoktak lenni...lehet hogy megérni azt a 10e ft ot.
Tennél fel képet arról a sportdobról?
Rezeg a léc!!! :-" :-# [-o< [-( #-o :twisted:
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

arovado írta:szerintem ha jó gyorsulás stb-t szeretnél akkor tehetnél rá sport dobot... azok egész jók szoktak lenni...lehet hogy megérni azt a 10e ft ot.
Tennél fel képet arról a sportdobról?
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
arovado
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.02.03. 20:53
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: arovado »

szerintem ha jó gyorsulás stb-t szeretnél akkor tehetnél rá sport dobot... azok egész jók szoktak lenni...lehet hogy megérni azt a 10e ft ot.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Lehet, ha még rátennél egy értelmes kipufogót is magadhoz nyúlnál! :D Sok gond forrása lehet egy szar kipufogó.
Avatar
Laczkó
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:47
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Laczkó »

Faterral megbeszélem :D Kösz amugy. Most raktam fel a gépre egy gyári új ndk karbit, sikerült szereznem nem olcsón, és most megy szépen és gyorsul is ahogy kell, úgyhogy ha nem tudok kimenni börzére hagyom ezt a rövid kipufogót szerintem. Kösz mégegyszer Üdv!

waresz írta:
Laczkó írta:Szevasztok! Mivel le akarom cserélni ezt a rövid kipuffot, az etz-men segítségeteket kérném esetleg valakinek elfekvőben egy eladó gyári kipuffja, megköszönném a ssegítséget mert hiába keresek mindenféle netes oldalon vagy bontott motorokon nem találok gyári kipuffot. De ha nincsen, akkor utángyártott lesz a vége... kösz Üdv!
márc 7. pestszentlőrinci piac. old motors börze. minden esélyed meg van arra, hogy akár több gyári példányt is találsz.
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

Laczkó írta:Szevasztok! Mivel le akarom cserélni ezt a rövid kipuffot, az etz-men segítségeteket kérném esetleg valakinek elfekvőben egy eladó gyári kipuffja, megköszönném a ssegítséget mert hiába keresek mindenféle netes oldalon vagy bontott motorokon nem találok gyári kipuffot. De ha nincsen, akkor utángyártott lesz a vége... kösz Üdv!
márc 7. pestszentlőrinci piac. old motors börze. minden esélyed meg van arra, hogy akár több gyári példányt is találsz.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
Laczkó
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:47
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Laczkó »

Szevasztok! Mivel le akarom cserélni ezt a rövid kipuffot, az etz-men segítségeteket kérném esetleg valakinek elfekvőben egy eladó gyári kipuffja, megköszönném a ssegítséget mert hiába keresek mindenféle netes oldalon vagy bontott motorokon nem találok gyári kipuffot. De ha nincsen, akkor utángyártott lesz a vége... kösz Üdv!
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Üdv!

Köszönöm szépen a segítséget!
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Dénes írta:Azért kertesházas övezetben is illik rákérdezni, hogy nem tereget-e éppen a szomszéd, vagy nincs-e kertibuli.
Én amikor simsonét égettem előtte kiráztam ami kijött, aztán átmostam benzinnel (jó sokáig ráztam), aztán porszívó és disznópörzsölő segítségével ment az égetés. Bár durva füstje volt, nem tartott sokáig.
Igen, ez természetes. Viszont várom a viharos szeles, esős időt.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Azért kertesházas övezetben is illik rákérdezni, hogy nem tereget-e éppen a szomszéd, vagy nincs-e kertibuli.
Én amikor simsonét égettem előtte kiráztam ami kijött, aztán átmostam benzinnel (jó sokáig ráztam), aztán porszívó és disznópörzsölő segítségével ment az égetés. Bár durva füstje volt, nem tartott sokáig.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

waresz írta:na, mert akkor mi van ha füstöl? :D ki nem sz@rja le??? én pl tojok rá. amúgy ha beáztatjátok, se lessz kevesebb füstje, sőt, még jobban kormol az égés. arra jó az áztatás, hogy akkor biztosabb a végeredmény. pl egy 5 éve száradó használaton kívül kipuff marha nehezen "kap lángra"
Még jó, hogy itt vagy nekünk, megosztod velünk a tapasztalataidat.

Szóval, a helyzet az, hogy lakóparkban lakom, nagy népsűrűséggel. Ha csak minden 10. polgár akar nekem esni, már az is rengeteg. Ráadásul szélirányban :(

Egyébként a füstölés nem csak csúnya, de rendkívül környezetszennyező. Nekem az az elvem, hogy amennyire csak lehet, védeni kell. És erre a gondolatra ide egy nagy .

A motor pedig 13 évig aludt. Jelen esetben akkor Te is áztatnád :?: :!:
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

na, mert akkor mi van ha füstöl? :D ki nem sz@rja le??? én pl tojok rá. amúgy ha beáztatjátok, se lessz kevesebb füstje, sőt, még jobban kormol az égés. arra jó az áztatás, hogy akkor biztosabb a végeredmény. pl egy 5 éve száradó használaton kívül kipuff marha nehezen "kap lángra"
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bakimate »

Szia!
Boltban nem, vagy csak nagyon ritkán lehet kapni ferdén vágott végűt. Sima egyenest (TS125/150), bárhol, bármikor.
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Üdv!

Mz ES 125 / 1 es motoromhoz keresnék kipufogót. Üzletben lehet ilyesmi eszközt vásárolni?

Köszi Lóri
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

waresz írta:lehet próbálkozni, csak ilyen esetben nagyobb esély van arra, hogy leégeti a haját, vagy még csúnyább baja is lehet. a koksz már magába is olyan tisztességeset tud durranni, hogy az már magában meglepő.. ezt benzinnel turbózni túlzás.
csdani is írta, hogy meg kell várni, még kiszárad. Jómagam is a beáztatós módszerhez teszem le a voksom. Talán így kevesebb füst jön ki... :?: :?:
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
csdani
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2009.07.19. 13:08
MZ-d típusa: ETZ-251
Tartózkodási hely: Lábatlan/Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csdani »

Persze, azt gondoltam, hogy akinek van egy kis gógyija, az azé megvárja, amíg valamelyest kiszárad. Múlt héten csináltam egy Star kiput, az még nem is pukkant, az ETZ-nél azért volt egy diszkrét kis...
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

csdani írta:De ha kimossátok benyával, akkor nem kell tartani a szomszédoktól, alig lesz füstje.
Fél-0,7 l anyagból megvan, meg nem is tart addig az égetés. Nekem mindegyik kipum megvolt max 5 percből
lehet próbálkozni, csak ilyen esetben nagyobb esély van arra, hogy leégeti a haját, vagy még csúnyább baja is lehet. a koksz már magába is olyan tisztességeset tud durranni, hogy az már magában meglepő.. ezt benzinnel turbózni túlzás.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
csdani
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2009.07.19. 13:08
MZ-d típusa: ETZ-251
Tartózkodási hely: Lábatlan/Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csdani »

De ha kimossátok benyával, akkor nem kell tartani a szomszédoktól, alig lesz füstje.
Fél-0,7 l anyagból megvan, meg nem is tart addig az égetés. Nekem mindegyik kipum megvolt max 5 percből
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

waresz írta: ne aggódj, mire kiér a szerv, már nem találnak semmit se :D amúgy tényleg változó.. 15-40perc. az utóbbi a kedvencem, mert akkor hatalmas javulást mutat a végeredmény. kezdd a vége felöl az égetést, és fúvasd(ahogy a cikkemben van) de úgy hogy a könyököt is beledugod az elejébe.. így lehet gázt és fáradtságot spórolni. ha megvagy, egy vas pálcával kapard végig a könyök belsejét, meg a dob elejének belső falát, ekor kipotyog a maradék koksz is könnyen.
A 40 perc az gáz, de akkor megvárom, még frankó szeles lesz az idő :)
Ja, és köszi a tapasztalatcserét!
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

sanyez írta:És akkor honnan tudom meg hogy az enyém gyári e vagy után gyártott? Van vmi. árulkodó jel? Mert ha gyári akkor csak kiégetném csiszi-miszi és króm.
króm?:D drága dolog az....
Bokodi Áron- WARESZ
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

kiszsebi írta:
horhaus írta:Szerintem attól függ menyi benne a korom. Nekem kb fél óra volt. Nem füstölt jobban mint fűtési szezonban a szomszéd kéménye. Volt már róla itt néhány szakszerű írás.
Igen, olvastam is mindet, de kicsit aggódom. Remélem, nem gondolják, hogy az önkormányzatnál elment valakinek az esze és most rendelnek szúnyogírtást
:lol: :lol: :lol: :lol:
ne aggódj, mire kiér a szerv, már nem találnak semmit se :D amúgy tényleg változó.. 15-40perc. az utóbbi a kedvencem, mert akkor hatalmas javulást mutat a végeredmény. kezdd a vége felöl az égetést, és fúvasd(ahogy a cikkemben van) de úgy hogy a könyököt is beledugod az elejébe.. így lehet gázt és fáradtságot spórolni. ha megvagy, egy vas pálcával kapard végig a könyök belsejét, meg a dob elejének belső falát, ekor kipotyog a maradék koksz is könnyen.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Samu »

Olvass vissza, sokszor beszéltünk már róla!
sanyez írta:És akkor honnan tudom meg hogy az enyém gyári e vagy után gyártott? Van vmi. árulkodó jel? Mert ha gyári akkor csak kiégetném csiszi-miszi és króm.
Avatar
sanyez
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.06.18. 15:53
MZ-d típusa: MZ, Pannónia, Simson

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sanyez »

És akkor honnan tudom meg hogy az enyém gyári e vagy után gyártott? Van vmi. árulkodó jel? Mert ha gyári akkor csak kiégetném csiszi-miszi és króm.
Avatar
Laczkó
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:47
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Laczkó »

Gyanús volt ez nekem, ugyanis a motorom (igaz, hogy most lett furva 1. tulméretre) , nem akar nagyon pörögni, a 125 ös etz ugy otthagy mint a fene a 250es haveré ellen meg esélyem nincs. Egyszerüen nem megy... mutattam már pár mz-s nek és azt mondták, hogy attól, hogy furva van, ennyire nem szabadna gyengének lennie. Karbim se valami jó, meg a kipuff se. Ugyhogy most ezzel vagyok bajban... Kösz a választ. Üdv! Laczkó
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Laczkó írta:
waresz írta:ja, ez a számozott fajta utángyártott.. ez a simsonosoknál sláger, még ma is, mindegyik azt hiszi, ez a fasza.kivágták belőle a hasát, mert ott nincs amúgy semmi se. szerintem hülyén is néz ki :D olyan kis csutka. nem zajos? megvan egyáltalán a tompító része? gyári dobot börzén lehet turizni, elég jó eséllyel. legközelebb márc7. pestszentlőrinc.
ha bejön ez a rövid forma, akkor lehet gyári 251est keresni, az tuti jól fogja vinni a motort. utángyártott is viszi a motort, de alul gyengébb, és forogni se szeret igazán. tiszta gyári meglepő tud lenni. amellett, hogy csöndes.
És akkor azzal, hogy ennek kivágták a közepét, csökken a motorteljesítmény sajna mi? Üdv!
Nagy a valószinűsége
Avatar
Laczkó
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:47
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Laczkó »

waresz írta:ja, ez a számozott fajta utángyártott.. ez a simsonosoknál sláger, még ma is, mindegyik azt hiszi, ez a fasza.kivágták belőle a hasát, mert ott nincs amúgy semmi se. szerintem hülyén is néz ki :D olyan kis csutka. nem zajos? megvan egyáltalán a tompító része? gyári dobot börzén lehet turizni, elég jó eséllyel. legközelebb márc7. pestszentlőrinc.
ha bejön ez a rövid forma, akkor lehet gyári 251est keresni, az tuti jól fogja vinni a motort. utángyártott is viszi a motort, de alul gyengébb, és forogni se szeret igazán. tiszta gyári meglepő tud lenni. amellett, hogy csöndes.
És akkor azzal, hogy ennek kivágták a közepét, csökken a motorteljesítmény sajna mi? Üdv!
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

horhaus írta:Szerintem attól függ menyi benne a korom. Nekem kb fél óra volt. Nem füstölt jobban mint fűtési szezonban a szomszéd kéménye. Volt már róla itt néhány szakszerű írás.
Igen, olvastam is mindet, de kicsit aggódom. Remélem, nem gondolják, hogy az önkormányzatnál elment valakinek az esze és most rendelnek szúnyogírtást
:lol: :lol: :lol: :lol:
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: horhaus »

Szerintem attól függ menyi benne a korom. Nekem kb fél óra volt. Nem füstölt jobban mint fűtési szezonban a szomszéd kéménye. Volt már róla itt néhány szakszerű írás.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Kipufogó kiégetése

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Lassan közeledik a motorom beindításának ideje. Viszont mielőtt ezt megtenném, szeretném kiégetni a kipuffot. Mivel elég sűrűn lakott helyen lakom, ezt itthon nem merem megtenni. Kérdésem a következő: mennyi idő alatt tisztul/ég ki a kipufogó?
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

sanyez írta:Sziasztok. Mi a véleményetek az után gyártott kipufogókról? Vannak olyan jók mint a gyáriak? Más: ha a kipu. hátsó részéből belenézek a kipifogóba akkor végig kellene látnom rajta, mert nekem rögtön a tompító végétől pár centire van egy lemez benne!?
hopp-... a végébe ha belenézel, akkor a gyáriba szinte bele se látsz. amúgy valóban mindkettőnél egy gát van. ebbe a lemezbe a gyári esetében 3 cső, vagy zárt szelvény torkollik, ellenben az utángyártott szarral, ahol két cső hagoltalanúl végződik.
Bokodi Áron- WARESZ
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

ez folyamatos téma

a gyári több fordulattartományban is többet tud mint az utángyártott. hangja kulturáltabb, egészségesebb, és halkabb. va motort kíméli, a végén nincs olajsár.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
sanyez
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.06.18. 15:53
MZ-d típusa: MZ, Pannónia, Simson

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sanyez »

Sziasztok. Mi a véleményetek az után gyártott kipufogókról? Vannak olyan jók mint a gyáriak? Más: ha a kipu. hátsó részéből belenézek a kipifogóba akkor végig kellene látnom rajta, mert nekem rögtön a tompító végétől pár centire van egy lemez benne!?
Avatar
Laczkó
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:47
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Laczkó »

waresz írta:ja, ez a számozott fajta utángyártott.. ez a simsonosoknál sláger, még ma is, mindegyik azt hiszi, ez a fasza.kivágták belőle a hasát, mert ott nincs amúgy semmi se. szerintem hülyén is néz ki :D olyan kis csutka. nem zajos? megvan egyáltalán a tompító része? gyári dobot börzén lehet turizni, elég jó eséllyel. legközelebb márc7. pestszentlőrinc.
ha bejön ez a rövid forma, akkor lehet gyári 251est keresni, az tuti jól fogja vinni a motort. utángyártott is viszi a motort, de alul gyengébb, és forogni se szeret igazán. tiszta gyári meglepő tud lenni. amellett, hogy csöndes.
Nem zajos, hát ez ennyi részből áll csak :D Jah értem csak az a gáz h Sárvári vok :D Üdv!
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

ja, ez a számozott fajta utángyártott.. ez a simsonosoknál sláger, még ma is, mindegyik azt hiszi, ez a fasza.kivágták belőle a hasát, mert ott nincs amúgy semmi se. szerintem hülyén is néz ki :D olyan kis csutka. nem zajos? megvan egyáltalán a tompító része? gyári dobot börzén lehet turizni, elég jó eséllyel. legközelebb márc7. pestszentlőrinc.
ha bejön ez a rövid forma, akkor lehet gyári 251est keresni, az tuti jól fogja vinni a motort. utángyártott is viszi a motort, de alul gyengébb, és forogni se szeret igazán. tiszta gyári meglepő tud lenni. amellett, hogy csöndes.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
Laczkó
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:47
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Laczkó »

Megköszönném, esetleg ha valakinek van gyári etz 250es kipuffja eladó vagy esetleg tudna segíteni a keresésben. Köszi mindenki Üdv!
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

Én úgy tippelem egy ilyen lehetett eredetileg:
http://www.vatera.hu/etz_kipufogo_250_es_162669219.html
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Laczkó írta:Segítséget kérek akkor ezt a kiput mindenképp le akarom cserélni, akkor mi a vélemény, milyet vegyek? Segítsetek, ha tudtok, köszönöm. Üdv!
Gyári lenne a tuti,de az utángyártott is megfelelő
Avatar
Laczkó
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:47
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Laczkó »

Segítséget kérek akkor ezt a kiput mindenképp le akarom cserélni, akkor mi a vélemény, milyet vegyek? Segítsetek, ha tudtok, köszönöm. Üdv!
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Laczkó írta:Na itt van a kipuffom hátulról, remélem látjátok a képet Üdv
Kép

Kép
Ennél a kipufogónál lehet teljesítmény csökkenés.
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

Ez egy kisipari ETZ 250 kipufogó aminek ki van vágva a közepe. 100% hogy nem kis ETZ mert annak is két varrata van és bele se férne a könyök.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: conus »

ez egy utángyártott kipuff, azon se lennék meglepődve ha kisTZ-jé lenne :P :-({|= :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Laczkó
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:47
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Laczkó »

Na itt van a kipuffom hátulról, remélem látjátok a képet Üdv
Kép

Kép
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Szerintem 125/150-es kipuff. Elég vékonkának tűnik. Hosszra meg kb stimmel.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

Ilyen kipufogót láttam Utasi Viktor motorját annó! Itt is volt tag ha jól emlékszem. Kecskemétre járt a GAMF-ra és ott nézegettem ez milyen lenne, de nem jöttem rá!
Avatar
Laczkó
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:47
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Laczkó »

csikin írta:Krómos a hegesztés? :-k De csak egy varrat van rajta nem?
Érdekes.... nem tudnál közeli képeket csinálni varratról is meg a végéről is?

Üdv.: Csikin
Holnap kihozom itt világosba csinálok pár képet aztán meglátjuk miez :D Kösz! Üdv: Laczkó
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

Krómos a hegesztés? :-k De csak egy varrat van rajta nem?
Érdekes.... nem tudnál közeli képeket csinálni varratról is meg a végéről is?

Üdv.: Csikin
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
Laczkó
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:47
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Laczkó »

csikin írta:Na ilyet se láttam még :)
Ki van vágva a közepe :mrgreen:
Rendes hosszú 250-es kipuff volt szerintem egykor :wink:
Komoly? :D Pedig még a hegesztés is krómos :D Egyszerüen nem értem milyen kipu lehet :D
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég