Kipufogó

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok, van 1 másik topik , üzemanyag ellátás ezek már ida tartoznak mert itt már eléggé eltértünk a kipuktól üdv. juragy
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Olyan átfolyási sebessége van a normál szelepnek,hogy nemcsak 130/ó. tud, hanem akár 160/ó.Amit egy átlag ETZ ugyi
ugysem tud!
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok szerintem is ennél a 130/óránál olyan fogyasztés lépet fel hogy a szelep nem birta a benzin utánpótlást valamikor nagyn régen mentm 1 kört 1 ETZvel ilyen 130/ órával ott is ez volt a helyzet üdv. juragy
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Az is előfordulhat hogy jó a méret,de valami miatt nem nyit rendesen.PL.rosszul van beállítva az úszó,bár a benzinszint
jó.(beragad a tűszelep néha)És elfogy a nafta,vagy szarik elzárni és túlfolyik.Érdemes megnézni és beállítani.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sell »

Igen arról. 2 mm a furat rajta.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

sell írta:
Tri-Ton írta:A tűszelep egy cserét megér, mint mondod, de ha mégsem, akkor miért fogyott ki ??? Hisz a benzinszint állandó kéne, hogy legyen. ( hazafelé a régi kipufogóval semmi gond nem volt, bár 110 fölé csak lejtőn sikerült )
A 250-esbe a tűszelepnek 200-asnak kellene lenni.
Ha arról a tűszelepről beszéltek amit az úszó nyit,akkor az a 250 es ben 20 as fúvóka! Ez fix!
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

sell írta:
Tri-Ton írta:A tűszelep egy cserét megér, mint mondod, de ha mégsem, akkor miért fogyott ki ??? Hisz a benzinszint állandó kéne, hogy legyen. ( hazafelé a régi kipufogóval semmi gond nem volt, bár 110 fölé csak lejtőn sikerült )
A 250-esbe a tűszelepnek 200-asnak kellene lenni.
Ezt nem tudtam, azt gondoltam ott is 150-es van, mint a kicsinél. Akkor lehet, ott a bibi. Ha ennek ellenére is kifogy, pedig bele való a tűszelep, akkor a szivató nem zár le teljesen.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sell »

Az a baj, ha egy motor kifejezetten jól megy, valószínűleg túlfogyasztás is lessz, az örömteli gázhuzogatás miatt. ;-) sajna nehéz megállni, hogy ne húzza neki az ember dinamikusan, mikor a motor meg még " úgy menne". :-D
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

sell írta:Hát , van is mitől. 3.2liter ?!!? Ez azért már valami.. ;-) azthiszem az én szemem is kikerekedne. ;-)
Köszi és most vagyok ott, hogy egyáltalán hozzá nyúljak-e, kell-e nekem a 120-130 , 4-5 literért ?
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sell »

Tri-Ton írta:A tűszelep egy cserét megér, mint mondod, de ha mégsem, akkor miért fogyott ki ??? Hisz a benzinszint állandó kéne, hogy legyen. ( hazafelé a régi kipufogóval semmi gond nem volt, bár 110 fölé csak lejtőn sikerült )
A 250-esbe a tűszelepnek 200-asnak kellene lenni.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sell »

Hát , van is mitől. 3.2liter ?!!? Ez azért már valami.. ;-) azthiszem az én szemem is kikerekedne. ;-)
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

A tűszelep egy cserét megér, mint mondod, de ha mégsem, akkor miért fogyott ki ??? Hisz a benzinszint állandó kéne, hogy legyen. ( hazafelé a régi kipufogóval semmi gond nem volt, bár 110 fölé csak lejtőn sikerült )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:sziaztok Tóni nekem ez a mai kipu csere próba vége 100km. lett viszont a vásárlás az nem sikerült ugyanis a pénz othon maradt valamint a jogsi is, ez a TESCO előt derült ki na gondolhatod tükön ültem hazáig és én rendkivül örvendek jogy jó eredmény született azért azt megjegyzem hogy ilyen gyors járatban tőbb lesz a fogyasztásod de gondolom ezt te is tudod üdv. juragy
Sajnálom Gyuri ! Segítettem volna, bár motoron úgysem hallottam volna meg a hívást, remélem nem lett más problémád. A fogyasztástól dobtam egy hátast. 146 kM-re 4,6 litert tankoltam. ( púposra )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Tri-Ton írta:
jura györgy írta:sziasztok , Tóni akkor nekem is a jövő7 lenne jobb. üdv.: juragy
Köszönöm a lehetőséget Gyuri ! A kipufogóddal újra elértem a 130-at, pedig a sajáttal 110 körül van a vége. Zudori klubtárs, neked is köszönöm a hasznos tanácsot. Oda jutottam, hogy a jelenlegi fúvókákkal jó a fogyasztás és a kipufogó csere tényleg sokat számított. Viszont következik a jóslatod szerinti javítás is. 130 környékén cca. 1/2 - 1 perc és kifogyott az üzemanyag, majd gáz vissza és újra él a motor. Ez meg valószínű, mint ahogy mondtad a kicsi tűszelep lesz. Viszont a végére csak el jutok oda, hogy megy is ha kell, meg 80 - 100 környékén nem is fogyaszt sokat. A héten következik a kipufogó szétvágás, takarítás és ha jó-jó, ha nem akkor Bambi-3 . ( majd tudósítok, vagy további ötleteket fogok kérni )
Nagyon szívesen!
De nem valószínű, hogy a tűszelep kicsi, űgy tudom azon 150-es átmérő van, nem lehet, ha nyit, csuk rendesen, hogy az legyen a baj okozója. Bár ki tudja, lehet, hogy valamikor az előző gazdája belepiszkált. Egyszerű a csere, egy próbát megér!
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziaztok Tóni nekem ez a mai kipu csere próba vége 100km. lett viszont a vásárlás az nem sikerült ugyanis a pénz othon maradt valamint a jogsi is, ez a TESCO előt derült ki na gondolhatod tükön ültem hazáig és én rendkivül örvendek jogy jó eredmény született azért azt megjegyzem hogy ilyen gyors járatban tőbb lesz a fogyasztásod de gondolom ezt te is tudod üdv. juragy
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:sziasztok , Tóni akkor nekem is a jövő7 lenne jobb. üdv.: juragy
Köszönöm a lehetőséget Gyuri ! A kipufogóddal újra elértem a 130-at, pedig a sajáttal 110 körül van a vége. Zudori klubtárs, neked is köszönöm a hasznos tanácsot. Oda jutottam, hogy a jelenlegi fúvókákkal jó a fogyasztás és a kipufogó csere tényleg sokat számított. Viszont következik a jóslatod szerinti javítás is. 130 környékén cca. 1/2 - 1 perc és kifogyott az üzemanyag, majd gáz vissza és újra él a motor. Ez meg valószínű, mint ahogy mondtad a kicsi tűszelep lesz. Viszont a végére csak el jutok oda, hogy megy is ha kell, meg 80 - 100 környékén nem is fogyaszt sokat. A héten következik a kipufogó szétvágás, takarítás és ha jó-jó, ha nem akkor Bambi-3 . ( majd tudósítok, vagy további ötleteket fogok kérni )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

pnlaci írta:
bambi írta:20db bambi 3-as ETZ 250 tipusra kipufogó rendelhető kb 1 hónap az elkészülés.
15000ft futárral 16500ft
Befizetési határidő.2015. 06- 20
személyesen a bp műhelyemben.
vagy priviben utalással
Szia bambi. Könyök esetleg van? Mert nekem az is kellene még,mert le van hervadva az egész kipufogóm.
Üdv. Laci.
azt a boltban veszem
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok , Tóni akkor nekem is a jövő7 lenne jobb mert most hétvégén még megy az épitkezés, talán most már ami fontos elkészül de minden idöjárás függő , a motorozás és az épitkezés is, például most IS el van boulva üdv. juragy
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

bambi írta:20db bambi 3-as ETZ 250 tipusra kipufogó rendelhető kb 1 hónap az elkészülés.
15000ft futárral 16500ft
Befizetési határidő.2015. 06- 20
személyesen a bp műhelyemben.
vagy priviben utalással
Szia bambi. Könyök esetleg van? Mert nekem az is kellene még,mert le van hervadva az egész kipufogóm.
Üdv. Laci.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

20db bambi 3-as ETZ 250 tipusra kipufogó rendelhető kb 1 hónap az elkészülés.
15000ft futárral 16500ft
Befizetési határidő.2015. 06- 20
személyesen a bp műhelyemben.
vagy priviben utalással
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:sziasztok Tóni ha 7végén jó az idö eljöhetsz szombat vagy vasárnap is jó , Actiunnal beszéld meg lehet ide szald ő is Kissomlyó Petőfi 19 be keressél (tek) üdv. juragy
Szia Gyuri !

Meglátjuk, nem kizárt a szombat, de mint már írtam előtte időpont egyeztetés miatt mindenképp hívlak telefonon. Az eső miatt nagyon sok dolgom elmaradt és most azok fontosabbak mint a motor, ami így is használható. Inkább a jövő hét tűnik nyerőnek, de meglátjuk. Hívni foglak egy-két nappal előtte és ha neked mégsem lesz jó az időpont, akkor keresünk újat. ( miattam nehogy készenlétben állj, semmi sürgős, semmi fontos, majd meglesz ) Köszi, üdv.: Tóni
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok Tóni ha 7végén jó az idö eljöhetsz szombat vagy vasárnap is jó , Actiunnal beszéld meg lehet ide szald ő is Kissomlyó Petőfi 19 be keressél (tek) üdv. juragy
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:sziasztok Tóni akor könyék marad én benne vagyok mindenbe üdv. juragy
Köszönöm Gyuri !

Egyeztetünk a mikorról, ha jobb idő lesz hívlak telefonon.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok Tóni akor könyék marad én benne vagyok mindenbe üdv. juragy
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Őszre ígérte Bambi a következő adagot,arra én is benevezek.Belülről jó a kipufogóm,de kívülről? #-o
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:sziasztok Tóni persze hogy aszisztálok de 1 körmös kulcspt hozzál magaddal mert ez nekem nincs üdv. juragy
Szia Gyuri !

Hát igazán én a könyököt nem venném le, csak a dobot. Szerintem ne gyilkoljuk feleslegesen a henger kipufogó menetét. Mit szólsz hozzá ?
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

Patrik írta:Sziasztok.
Nekem ugyan ez a helyzet,3,8-4l körül fogyaszt a gép úgy,hogy sok városi mászkálás van benne,de 110-nél mint amit elvágtak és szintén 4.ben gyakorlatilag eléri a végsebességét,bár ezt nem sokat próbálgatom.
130-as főfúvóka van benne,135-ös már sok volt 3000-alatt nem volt élet fult bele a kajába utána viszont repült,igaz a 135-ös nem volt ellenőrizve és használt volt szóval nem tuti a mérete.
A múltkorában fellazult a kipufogó hollanderem (úgy rendesen) és 120km/h lett a vége (utángyártott kisipari kipufogó).
Szóval a kipufogó piszkosul fojtja gondolom én,de nem a lerakódások miatt ez egy tiszta kipu,a hangján is hallani.
Van egy másik kisipari pufóm azzal nem forog 5000 fölé 4.ben sem.

A lényeg az,hogy kegyetlen fos kipufogók vannak forgalomban,csak azért nem szántam még rá magam egy Bambi féle kipufogóra,mert a végsebességtől függetlenül jól megy,jól fogyaszt és 100km/h felett ritkán motorozom,szóval mindig inkább valami mást csinosítok rajta.
Nálam már megvan a Bambi-3 kipufogó elhatározás. Beszéltem is vele, rövidesen indul a következő gyártási projekt. Addig meg a próba és utána jön az "ennek már úgyis mindegy alapon" a fúrás, faragás, kísérletezés.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zsakfos írta:A tű helyzete végsebesség tekintetében,teljes gázállásnál nem játszik.Inkább a főfuvóka mérete,ami ott számít.
Szia Zsaki !

Igazad van, teljes gázon már nem számít a tű. Főfúvóka 130-as gyári méret. ( ellenőrizve ) Ezért gyanús a kipufogó.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zudori írta:A tű hol áll? Mennyire van fent?
Egyébként amit leírtál, teljesen normális elvárás, ha kell, repüljön, tök mindegy, mennyit eszik, de ha nem rohanunk, akkor alig egyen. Ezt a gázkarral lehet befolyásolni. Kérdés, hogy a gázkar húzásával kap-é elég anyagot. Erre kell a tű variálása, no meg mivel a karburátor már nem a régi, akár az is kopott lehet. Ebből kifolyólag a főfúvóka gyári méretéhez sem kell a végsőkig ragaszkodni, próbálmi kell, nagyobbal is.
Szia István !
A tű le van téve, felülről a második rovátkában van. A karburátor nem kopott, súber passzos, nem csörög, fuvókák + tű cserélve ( gyári méretre ) Meglátjuk Gyuri kipufogójával mit mutat.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Akkor így már más a gyerek fekvése. Ne égessél ki semmit, Gyurinál próbáld ki a kipufogót, karburátorhozse nyúljál. Majd rendeljél egy új Bambi 3-ast.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zudori írta:Visszaolvastam, és felmerült bennem egy kérdés, amit én előtte természetesnek gondoltam, Tóni! A kipufogód gyári? Ha igen akkor fent tartom, karburálás, gyújtás, kipufogó lemérés, csak is ezek után az égetés, ha viszont nem gyári, akkor Gyurihoz és próba-csere.
Köszi, sajnos már nem gyári, viszont ezzel együtt vettem és nem tudom mi történt a gyárival. Úgy - hogy marad a próba - szerencse és Gyuri. Az NDK találkozón volt egy ETZ, szétvágás után kiszedett kipufogó belsővel. Bár brutál hangja volt, ettől függetlenül a 21-es lánckerékkel úgy gyorsult és ment, mint a rakéta. ( ez indította nálam a hangyát )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Visszaolvastam, és felmerült bennem egy kérdés, amit én előtte természetesnek gondoltam, Tóni! A kipufogód gyári? Ha igen akkor fent tartom, karburálás, gyújtás, kipufogó lemérés, csak is ezek után az égetés, ha viszont nem gyári, akkor Gyurihoz és próba-csere.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zudori 2015.05.22. 05:29-kor.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Sziasztok.
Nekem ugyan ez a helyzet,3,8-4l körül fogyaszt a gép úgy,hogy sok városi mászkálás van benne,de 110-nél mint amit elvágtak és szintén 4.ben gyakorlatilag eléri a végsebességét,bár ezt nem sokat próbálgatom.
130-as főfúvóka van benne,135-ös már sok volt 3000-alatt nem volt élet fult bele a kajába utána viszont repült,igaz a 135-ös nem volt ellenőrizve és használt volt szóval nem tuti a mérete.
A múltkorában fellazult a kipufogó hollanderem (úgy rendesen) és 120km/h lett a vége (utángyártott kisipari kipufogó).
Szóval a kipufogó piszkosul fojtja gondolom én,de nem a lerakódások miatt ez egy tiszta kipu,a hangján is hallani.
Van egy másik kisipari pufóm azzal nem forog 5000 fölé 4.ben sem.

A lényeg az,hogy kegyetlen fos kipufogók vannak forgalomban,csak azért nem szántam még rá magam egy Bambi féle kipufogóra,mert a végsebességtől függetlenül jól megy,jól fogyaszt és 100km/h felett ritkán motorozom,szóval mindig inkább valami mást csinosítok rajta.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok Tóni persze hogy aszisztálok de 1 körmös kulcspt hozzál magaddal mert ez nekem nincs üdv. juragy
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

A tű helyzete végsebesség tekintetében,teljes gázállásnál nem játszik.Inkább a főfuvóka mérete,ami ott számít.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

A tű hol áll? Mennyire van fent?
Egyébként amit leírtál, teljesen normális elvárás, ha kell, repüljön, tök mindegy, mennyit eszik, de ha nem rohanunk, akkor alig egyen. Ezt a gázkarral lehet befolyásolni. Kérdés, hogy a gázkar húzásával kap-é elég anyagot. Erre kell a tű variálása, no meg mivel a karburátor már nem a régi, akár az is kopott lehet. Ebből kifolyólag a főfúvóka gyári méretéhez sem kell a végsőkig ragaszkodni, próbálmi kell, nagyobbal is.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zudori írta:Szerintem, ha megméred a kipufogó súlyát, abból ki lehet következtetni a benne lerakódott olaj és koksz mennyiségét. Az értéket nem tudom, de biztosan lesz itt olyan kolléga aki kapásból vágja.
Az én véleményem szerint keveset kap, ez a 3,5 literes fogyasztás erre enged következtetni. Alacsonyan van a tű, vagy kicsi a fúvóka, vagy mind a kettő.

Nekem 150-es van, kb 4 liter a fogyasztása, normálisan vezetem, 90 fölé csak nagyon ritkán. Ja és BING van rajta.
Szia, köszönöm !
Én is gondoltam erre, csak sajnos nem találom, hogy mennyi kellene lenni az új koksz nélküli kipufogó súlya. Való igaz, hogy ez lenne a legegyszerűbb megoldás. Aztán következik a próba csere, majd a javítási próba és végül az új felszerelése. Mindezek után pedig kiderül, hogy kevés az anyag és a 3.5-ös fogyasztással csak ennyit tud. A 6,5-el 140 fölé ment könnyedén, viszont 90-nél is 6,5 volt a fogyasztás. Azt szeretném elérni, hogy 90 környékén legyen 4 körül, ha viszont menni kell menjen és egyen akár 6,5-et, de valahol legyen lehetőségem befolyásolni és annyit egyen amennyit elvárok tőle. ( ugye nem egy nagy kívánság ) Ne az legyen, hogy mindig 3,5 és nem megy, vagy megy ugyan, ha kell, de mindig 6,5. ( light-osan is ) Ja és a az összes fúvóka a gyári megadott méretre cserélve lett pár hete. ( kaliberrel ellenőrizve )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Szerintem, ha megméred a kipufogó súlyát, abból ki lehet következtetni a benne lerakódott olaj és koksz mennyiségét. Az értéket nem tudom, de biztosan lesz itt olyan kolléga aki kapásból vágja.
Az én véleményem szerint keveset kap, ez a 3,5 literes fogyasztás erre enged következtetni. Alacsonyan van a tű, vagy kicsi a fúvóka, vagy mind a kettő.

Nekem 150-es van, kb 4 liter a fogyasztása, normálisan vezetem, 90 fölé csak nagyon ritkán. Ja és BING van rajta.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:sziasztok Tóni én 3,5 fogyasztással nem banrálnék semmit de ha megfelel próbának 1 egy éve használ Bambi féle én adom 1-2 körre de te szerelsz mert nekem már a könyökömön jön ki a szerelés de gondolom meg kell vátni a jó időt üdv. juragy
Szia Gyuri !
Köszönöm a felajánlást, valószínű élni fogok vele.. Természetesen a jó időt megvárjuk. Gondolom azért a szerelésben némi asszisztenciát bevállalsz, főleg úgy, ha viszek kóstolóba a saját boromból. ( egy kis gondűzőnek tökéletes ) Egyébként a 3,5-ös fogyasztással semmi gondom. A problémám ott van, hogy 110 a vége. Ezt 3/4-ed gázon tudja és utána a többit hiába húzom oda neki, semmi változás. Ezt viszont 4.-ben is tudja, ezért a Füredi mini túrán is elég sokat kellett 4.-ben mennem, mert csak 4000-es ford. körül jön meg az erő, (ott menne 6000 fölé is ) viszont kissé 5000 alatt 5.-ben meg el is fogy az erő. No ezért gondoltam, hogy vagy kipufogó gond, vagy több üzemanyag kell, ( lehet, hogy csak súbertű emelés ) mert a 3,5l csak erre elég. ( szeretném tudni melyik az igaz )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok Tóni én 3,5 fogyasztással nem banrálnék semmit de ha megfelel próbának 1 egy éve használ Bambi féle én adom 1-2 körre de te szerelsz mert nekem már a könyökömön jön ki a szerelés de gondolom meg kell vátni a jó időt üdv. juragy
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

pnlaci írta:
Tri-Ton írta:Sziasztok !

Jövök szerencsét próbálni. Mielőtt kiégetném, vagy szétvágnám a kipufogómat, segítséget kérek. Keresek GY-M-S megyében, vagy Győr 50 kM-es körzetében olyan klubtársat, aki egy próba erejéig kölcsön adná a jó állapotú ETZ-250-es kipufogóját. Akár úgy is, hogy nála lenne a csere, próbakör ( 5-10 kM ) és vissza csere. Előre köszönöm és várom a segítő ajánlatokat.
Szia Tóni. Igaz segíteni ebben nem tudok neked,de az biztos hogy a sok olaj lerakódást ha eltávolítod javulni fog a jószág
hatásfoka.Multkor írtad hogy neked mindegy ha égeted a kipufogót,úgysem szép.Akkor meg hajrá,adjál neki! Utána meg
legrosszabb esetben is le fújhatod hőálló sprayal.
üdv.laci.
Éppen ez a tervem Laci. Csak előtte szeretnék egy próbát másik kipufogóval, mert a hangja alapján nincs tele és feleslegesen nem szeretném szétbarmolni. Ha tele van akkor égetés, vagy benevezek egy Bambi által gyártottra. Az viszont úgy tudom csak időszakosan van és itt a nyár, valamivel meg menni kell.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Tri-Ton írta:Sziasztok !

Jövök szerencsét próbálni. Mielőtt kiégetném, vagy szétvágnám a kipufogómat, segítséget kérek. Keresek GY-M-S megyében, vagy Győr 50 kM-es körzetében olyan klubtársat, aki egy próba erejéig kölcsön adná a jó állapotú ETZ-250-es kipufogóját. Akár úgy is, hogy nála lenne a csere, próbakör ( 5-10 kM ) és vissza csere. Előre köszönöm és várom a segítő ajánlatokat.
Szia Tóni. Igaz segíteni ebben nem tudok neked,de az biztos hogy a sok olaj lerakódást ha eltávolítod javulni fog a jószág
hatásfoka.Multkor írtad hogy neked mindegy ha égeted a kipufogót,úgysem szép.Akkor meg hajrá,adjál neki! Utána meg
legrosszabb esetben is le fújhatod hőálló sprayal.
üdv.laci.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

Sziasztok !

Jövök szerencsét próbálni. Mielőtt kiégetném, vagy szétvágnám a kipufogómat, segítséget kérek. Keresek GY-M-S megyében, vagy Győr 50 kM-es körzetében olyan klubtársat, aki egy próba erejéig kölcsön adná a jó állapotú ETZ-250-es kipufogóját. Akár úgy is, hogy nála lenne a csere, próbakör ( 5-10 kM ) és vissza csere. Előre köszönöm és várom a segítő ajánlatokat.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Sörtank írta:
zudori írta:Én már lefutottam ezeket a köröket, sajnos legalább 40-50 db rendelése esetén lenne rentábilis a dolog. Annyian nem vagyunk, jó ha 4-5 db össze jönne.
Hát én meg arra is gondoltam berendelek 50db-ot aztán akinek kell annak meg eladogatom. :)

1db-ra vevő lennék :twisted: :twisted:
Etz 150 87'
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Ezek alapján lehet. Tudja a fene, mi lenne a jó megoldás.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

zudori írta:
Sörtank írta:
Hát én meg arra is gondoltam berendelek 50db-ot aztán akinek kell annak meg eladogatom. :)
Ez közel 800 ezer Ft., szerintem más irányba kell fordulnunk.
A lengyelek információim szerint készítenek az eredetivel megegyező kipufogókat. németeknél is kapható, de ott gondban vagyok,mert nagyon sokszor a magyaroszagi dobokat árulják ott is.
A török vonal szerintem járható lenne, ők gyártották tovább, szerintem azok az eredeti tervek alapján gyártódhatnak.
Múltkor meséltél a török dobról, de csak most esett le hogy 125/150 köbcentisre lesz. Olyat nem gyártottak soha a törökök, csak a "nagy" ETZ licenszét vették meg! Ezek alapján a török dob is lehet akármilyen :(
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Sörtank írta:
zudori írta:Én már lefutottam ezeket a köröket, sajnos legalább 40-50 db rendelése esetén lenne rentábilis a dolog. Annyian nem vagyunk, jó ha 4-5 db össze jönne.
Hát én meg arra is gondoltam berendelek 50db-ot aztán akinek kell annak meg eladogatom. :)
Ez közel 800 ezer Ft., szerintem más irányba kell fordulnunk.
A lengyelek információim szerint készítenek az eredetivel megegyező kipufogókat. németeknél is kapható, de ott gondban vagyok,mert nagyon sokszor a magyaroszagi dobokat árulják ott is.
A török vonal szerintem járható lenne, ők gyártották tovább, szerintem azok az eredeti tervek alapján gyártódhatnak.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

Egészség a lényeg pénz nem számít... :twisted: :D
Avatar
Sörtank
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2008.05.31. 18:38
MZ-d típusa: ETZ

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Sörtank »

zudori írta:Én már lefutottam ezeket a köröket, sajnos legalább 40-50 db rendelése esetén lenne rentábilis a dolog. Annyian nem vagyunk, jó ha 4-5 db össze jönne.
Hát én meg arra is gondoltam berendelek 50db-ot aztán akinek kell annak meg eladogatom. :)
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sell »

Szia, z25z-vel egyetértek, ezt már tapasztalatból mondom. Kiegészítés képpen, mondanám készíts mindent kézhez, hosszabító előre bedugva, stb ha beindul az izzás, ne legyen késlekedés a levegő utánpótlásból, ha kialszik nehéz, vagy nem is sikerül újragyujtani.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég