Üzemanyagellátás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
dudi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.05.29. 07:22
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: dudi »

ötvöscsöpi írta:
dudi írta:sziasztok. a gondom a következő. voltam egy 320 km-es túrán a 250-es etz-vel. volt alkalmam fogyasztást mérni amit eddig nem tettem!! 80-90-ritkán 100-as tempónál kereken 6 litert evett a gép!!! nagyon sokallom. valakinek valami ötlete hogy mit tegyek vele. hall gyújtás 3mm-es előgyújtás, benzinszint jó, a főfuvóka 125-ös a többi gyári méret. légszürő 3000km futott. a fék nem fog lánckerék gyári méret. indul hidegen melegen jól. segítsetek
Kép
Nekem ugyan nincs 250esem, de ha megnézed a motor leírásában a fogyasztási görbéket, akkor láthatod, h a 6 liter/100km az teljesen reális fogyasztás 100-as tempóval való hosszú motorozás után a ts250 és etz250-nél.
az a helyzet hogy a haver gépe ezen az úton egyszerre tankolva egyforma tempónál 4.6l jött ki. csak ennyi a problémám.
Avatar
ötvöscsöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.05.25. 19:38
MZ-d típusa: TS125 Standard

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ötvöscsöpi »

Iványi Balázs írta:Üdv!
Van valakinek személyes tapasztalata a sthil szintetikus kétütemű motorolajról?!
kép: http://www.megatool.hu/custom/megatool/ ... 198053.png
Vagy esetleg még a hardt oil-ról?!
kép: http://autopartsshop.unas.hu/shop_order ... 1395672932
A sthilnek ezt a fajtáját még nem próbáltam.A hardt oilt viszont igen,de attól füstölt a kis etz 250-em 70 nél...
A stihl 2t olaj hosszútávon még kárt is okozhat a motorban, túl alacsony a lobbanáspontja az olajnak és a viszkozitása sem megfelelő.

A hardt olaj az mehet bele.

Amúgy repsol moto town 2t, mol sprint 2t, eni ride scooter 2t: ezek olcsók(1500-1600ft) és mehetnek bele.

Nagyon nem javaslom az agip 2t sm olajt, és az agip mix 2t olajt sem, mol arol 2t..... És észnél kell lenni a szuper full szintetikus 2t olajokkal is, mert attól, hogy drága, még nem biztosan jó mz-be és kárt csinálhat.
Avatar
ötvöscsöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.05.25. 19:38
MZ-d típusa: TS125 Standard

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: ötvöscsöpi »

dudi írta:sziasztok. a gondom a következő. voltam egy 320 km-es túrán a 250-es etz-vel. volt alkalmam fogyasztást mérni amit eddig nem tettem!! 80-90-ritkán 100-as tempónál kereken 6 litert evett a gép!!! nagyon sokallom. valakinek valami ötlete hogy mit tegyek vele. hall gyújtás 3mm-es előgyújtás, benzinszint jó, a főfuvóka 125-ös a többi gyári méret. légszürő 3000km futott. a fék nem fog lánckerék gyári méret. indul hidegen melegen jól. segítsetek
Kép
Nekem ugyan nincs 250esem, de ha megnézed a motor leírásában a fogyasztási görbéket, akkor láthatod, h a 6 liter/100km az teljesen reális fogyasztás 100-as tempóval való hosszú motorozás után a ts250 és etz250-nél.
dudi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.05.29. 07:22
MZ-d típusa: etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: dudi »

sziasztok. a gondom a következő. voltam egy 320 km-es túrán a 250-es etz-vel. volt alkalmam fogyasztást mérni amit eddig nem tettem!! 80-90-ritkán 100-as tempónál kereken 6 litert evett a gép!!! nagyon sokallom. valakinek valami ötlete hogy mit tegyek vele. hall gyújtás 3mm-es előgyújtás, benzinszint jó, a főfuvóka 125-ös a többi gyári méret. légszürő 3000km futott. a fék nem fog lánckerék gyári méret. indul hidegen melegen jól. segítsetek
Kép
Iványi Balázs
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.11.08. 18:16
MZ-d típusa: Etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Iványi Balázs »

Lóri írta:
Iványi Balázs írta:Üdv!
Van valakinek személyes tapasztalata a sthil szintetikus kétütemű motorolajról?!
kép: http://www.megatool.hu/custom/megatool/ ... 198053.png
Vagy esetleg még a hardt oil-ról?!
kép: http://autopartsshop.unas.hu/shop_order ... 1395672932
A sthilnek ezt a fajtáját még nem próbáltam.A hardt oilt viszont igen,de attól füstölt a kis etz 250-em 70 nél...


Fűrészbe való olaj a fűrészbe kell! A zümmögőben nem ég e, illetve nincs indok arra, hogy ezt a magasfordulatú olajat alkalmazzuk a motorba! Ha olaj, akkor repsol, mol 2t sprint. Amit ne: arol 2t és favorit 2t. De olvass vissza, ki van ez vesézve rendesen. :)
eddig sem arol 2 t vel hazsnáltam,avval max csak szörpöt iszok mert annyit is ér... :D
eddig elf szintetikus olajjal jártam,de azt most nem tudok szerezni,aztán most próbálgatom az olajakat,de végülis majdnem mind1 csak ne favorit vagy arol legyen.
köszönöm a választ! ;)
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Iványi Balázs írta:Üdv!
Van valakinek személyes tapasztalata a sthil szintetikus kétütemű motorolajról?!
kép: http://www.megatool.hu/custom/megatool/ ... 198053.png
Vagy esetleg még a hardt oil-ról?!
kép: http://autopartsshop.unas.hu/shop_order ... 1395672932
A sthilnek ezt a fajtáját még nem próbáltam.A hardt oilt viszont igen,de attól füstölt a kis etz 250-em 70 nél...


Fűrészbe való olaj a fűrészbe kell! A zümmögőben nem ég e, illetve nincs indok arra, hogy ezt a magasfordulatú olajat alkalmazzuk a motorba! Ha olaj, akkor repsol, mol 2t sprint. Amit ne: arol 2t és favorit 2t. De olvass vissza, ki van ez vesézve rendesen. :)
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
Iványi Balázs
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.11.08. 18:16
MZ-d típusa: Etz 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Iványi Balázs »

Üdv!
Van valakinek személyes tapasztalata a sthil szintetikus kétütemű motorolajról?!
kép: http://www.megatool.hu/custom/megatool/ ... 198053.png
Vagy esetleg még a hardt oil-ról?!
kép: http://autopartsshop.unas.hu/shop_order ... 1395672932
A sthilnek ezt a fajtáját még nem próbáltam.A hardt oilt viszont igen,de attól füstölt a kis etz 250-em 70 nél...
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: nyakas »

sexi22 írta:Üdv.
Hozzám került ma egy karburátor de nem tudom mit kezdjek vele vagy egyáltalán fel tudnám-e tenni az etz-re.
K62 ennyi van ráírva a karbi oldalára alá pedig cccp.
Eseteleg valaki találkozott már ilyen karbival?
vagy hogy tudnám én ezt felrakni az etz-re mert más a csatlakozása.
orosz gyártmány IZS jupiter vagy IZS szeturnuszra váló,
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: zudori »

sexi22 írta:Üdv.
Hozzám került ma egy karburátor de nem tudom mit kezdjek vele vagy egyáltalán fel tudnám-e tenni az etz-re.
K62 ennyi van ráírva a karbi oldalára alá pedig cccp.
Eseteleg valaki találkozott már ilyen karbival?
vagy hogy tudnám én ezt felrakni az etz-re mert más a csatlakozása.
Bocs a kérdésért, de minek kinlódsz vele, ha nem az MZ-hez gyártották.
Rengeteg karburátor van még mindig, de van utángyártott is. BVF, Bing
sexi22
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.04.16. 21:22
MZ-d típusa: etz125

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: sexi22 »

Üdv.
Hozzám került ma egy karburátor de nem tudom mit kezdjek vele vagy egyáltalán fel tudnám-e tenni az etz-re.
K62 ennyi van ráírva a karbi oldalára alá pedig cccp.
Eseteleg valaki találkozott már ilyen karbival?
vagy hogy tudnám én ezt felrakni az etz-re mert más a csatlakozása.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Köszönöm a tanácsot akkor pontosan be fogom tartani az előírt mennyiséget, vagy ha soknak érzem csökkentem.

Hamarabb találtam mint gondoltam az első utamba eső Mol kúton volt,bár a kutas srácnak fogalma nem volt,hogy mit akarok,amikor megmutattam neki a polcon akkor megkérdezte hogy ez mire való. :D
Még nem öntöttem a benzinbe mert emiatt a gyönyörű időjárás miatt nem volt alkalmam motorozni,hátha holnap kisüt a nap.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

Szia Patrik !
Szó szerint régi motoros vagyok, bár itt a klubban új. A FIMOL-t még a 80-as évek közepén-végén nagyon ajánlották a kétütemű motorok hengerfúrás utáni bejáratásához. Az adagolással viszont vigyázni kell, mert való igaz, hogy a motor szempontjából javítja az üzemanyagot, viszont ha sokat töltesz a benzinbe a porlasztás romlik. Abban az időben használtuk még a váltóba is, sokat finomított rajta.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Sziasztok!
Ki akarom próbálni a fimolt a motoromba,eddig soha nem használtam nincs vele tapasztalatom ígyhát utána olvasgattam.
Ettől csak jól elbizonytalanodtam sok jót és rosszat olvastam róla,itt az oldalon sem volt egyhangú a vélemény,de a jó volt döntő többségben ha a nagy egészet nézem. Így akadtam erre egy trabis fórumon:
http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9039109
http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9039109

"FIMOL nem csak súrlódáscsökkentő hatású, 100% az üzemanyag szerkezetét is megváltoztatja ( az olaj, és így az üzemanyag is sokkal jobban ég el ),
talán pont a finom grafit tartalma révén az üzemanyag "lazább" porózusabb állagú lesz..."
(persze a messziről jött ember... :-" )

Na ezzel lehet,hogy nem sok újat mondtam a tapasztaltabbaknak,de ezek alapján úgy döntöttem használni fogom,a következő felújításnál kiderül az igazság.
(remélem jó sokára) :D
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Mi a helyzet az utángyártott karburátorokban lévő tűkkel,mondjuk egy normálisabb német karbi?
Azokban csak használható tű van vagy ha vesz egyet az ember azzal is csak szenved?
Mert ha azok használhatóak akkor csak belehet szerezni valahonnan olyan tűt nem?
Avatar
Miklós_88
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2012.07.09. 20:44
MZ-d típusa: ETZ 250 (300) Deluxe
Tartózkodási hely: Iváncsa

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Miklós_88 »

Akkor ezek szerint jó a rajz, amit valaki feltöltött előttem. Az alapján csinálok majd egy tűt, és megírom, hogy milyen lett.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Miklós_88 írta:Én is láttam amit MrDok leírt, és el is hiszem neki, de egy mérés nem mérés.
Legalább még egy másik, független mérési eredmény is kellene, hogy biztos legyek a dolgomban.
Motorozz erre, és hozz egy komplett mérőlabort, én is csak tolómérővel mérek, viszont párszor megcsináltam, hogy leírható méreteket kapjak, jó lenne precízebben leméretezni, de úgy gondolom a százados pontosság elég ebben az esetben, ha már közelít, akkor a pozícióval/benzinszintel lehet korrigálni a bekarburálás során. A tizedes "pontossággal"van gondunk. 0.05 mm-t kopott tűvel nagyon másképp kapja az anyagot a motor.
És ha már erre jársz, ki is próbálhatod a mintaként alapul vett tűt.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

zsakfos írta: Mit nem lehet ezen érteni?Teljesen értelmezhető.Az már más kérdés hogy ahogy körülirtad,a méretezése nem biztos hogy jó.

Adott egy 2,5 mm átmérőjű és 70,5 mm hosszú tű,amit 41,5 mm-re a végétől egyeneletesen leesztergálnak kúposra úgy hogy a végén az átmérő 1,2 mm-re jöjjön ki.
Most a tűtartó lemez hornyait nem részletezném.
Igazad van, érthető, de szerintem nem a hornyok a lényegesek az esetünkben, hanem a tű kúpossága.
Ehhez viszont kezdeti és hosszméretet ad meg, ami jó alap az esztergán, de ellenőrizni a saját tűdet nem tudod vele.
A kúp egyenletes, a felső részén csípték le a sarkát, átmenetet képezve a kúpos és hengeres felület között.
Gyári- nem gyári: ha már láttál párat nem kérdezed.........
Kopás: elég szépen el tud kopni, a tű és a tűs fúvóka is idővel, több anyagot engedve a motorba
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Miklós_88
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2012.07.09. 20:44
MZ-d típusa: ETZ 250 (300) Deluxe
Tartózkodási hely: Iváncsa

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Miklós_88 »

Zsakfos, kérlek mérd meg nekem a te súbertűdet, amit találtál. Elég lesz tolómérővel is, hogy stimmelnek-e a táblázatban szereplő méretek. Az tized mm pontosan tud mérni, annyi meg itt elég a táblázattal való összehasonlításhoz.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Tri-Ton írta:Sziasztok !

A csatolt táblázat szerint van C3 és C6 tipusú is. Ezek hosszra és átmérőre is különböznek. Azt lenne jó tudni, hogy melyik mihez való. Hisz hiába teszünk gyári C6-ot a C3 helyére, mert kisebb, könnyen befér de nem lesz jó. Tud valaki motor, vagy karburátor tipust mondani a tűkhöz ?
Persze, a kézikönyvben benne van:

Kép

Kis TS C3, nagy TS C6. ETZ-ket nem tudom, olyanom nincs.
TS powa!
Kép
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

Sziasztok !

A csatolt táblázat szerint van C3 és C6 tipusú is. Ezek hosszra és átmérőre is különböznek. Azt lenne jó tudni, hogy melyik mihez való. Hisz hiába teszünk gyári C6-ot a C3 helyére, mert kisebb, könnyen befér de nem lesz jó. Tud valaki motor, vagy karburátor tipust mondani a tűkhöz ?
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: m-tom »

zsakfos írta:
m-tom írta: A gyáriba tutira bele van ütve, hogy C6..... persze, lehet, hogy egy jobban sikerült utángyártottba is.....
Na ez az.Honnan tudható hogy nem ütötték bele az utángyártottba is a C6 jelölést? :-k

Nekem van egy olyan tűm amibe bele van ütve a C6 és még a színe is olyan régies(patinás),szóval nagy valószínűséggel gyári.
Szívesen megmérem ha kell,bár itthon ez nem egyszerű mérőeszköz hiányában.Csak tolómérőm van,de az ilyen méreteknél nem egészen pontos.
Még a végén kiderül, hogy a világ legnagyobb biznisze az MZ súbertűk hamisítása és mindannyian egy nagy átverés részesei vagyunk..... :mrgreen:

Van-e köztünk valaki, aki ezek után meri azt állítani, hogy eredeti súbertűje van? ;-)
Avatar
Miklós_88
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2012.07.09. 20:44
MZ-d típusa: ETZ 250 (300) Deluxe
Tartózkodási hely: Iváncsa

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Miklós_88 »

Első körben azt kellene megnézni, hogy a kúpos rész alkotója egyenes, vagy görbe. Tedd egy sík valamire a súbertű kúpos részét, és tartsd a fény felé. Ha nem látszik fényrész, akkor sík a kúp alkotója. Ez az egyszerűbb eset, mert akkor elég csak a kúp kezdőpontját, illetve vég átmérőjét lemérni.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

m-tom írta: A gyáriba tutira bele van ütve, hogy C6..... persze, lehet, hogy egy jobban sikerült utángyártottba is.....
Na ez az.Honnan tudható hogy nem ütötték bele az utángyártottba is a C6 jelölést? :-k

Nekem van egy olyan tűm amibe bele van ütve a C6 és még a színe is olyan régies(patinás),szóval nagy valószínűséggel gyári.
Szívesen megmérem ha kell,bár itthon ez nem egyszerű mérőeszköz hiányában.Csak tolómérőm van,de az ilyen méreteknél nem egészen pontos.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: m-tom »

zsakfos írta:Na már csak azt kellene tudni,hogy mik a gyári tű ismérvei?
Honnan lehet tudni hogy melyik gyári és melyik utángyártott?
Van a gyári tűn bármiféle jelölés amiből egyértelműen kiderül?
Ugyanis nekem is van egy C6 tűm,ami szerintem gyári,de mivel én sem a boltban vettem a motort újonnnan,így csak gyanitom,mert "olyan gyárinak" tűnő.

A másik kérdés az,hogy egy tű mennyire kopik az évek során?Kopik egyáltalán?Mert ha igen,akkor a mérések pontatlanok lesznek továbbra is. :-k
A gyáriba tutira bele van ütve, hogy C6..... persze, lehet, hogy egy jobban sikerült utángyártottba is.....
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Na már csak azt kellene tudni,hogy mik a gyári tű ismérvei?
Honnan lehet tudni hogy melyik gyári és melyik utángyártott?
Van a gyári tűn bármiféle jelölés amiből egyértelműen kiderül?
Ugyanis nekem is van egy C6 tűm,ami szerintem gyári,de mivel én sem a boltban vettem a motort újonnnan,így csak gyanitom,mert "olyan gyárinak" tűnő.

A másik kérdés az,hogy egy tű mennyire kopik az évek során?Kopik egyáltalán?Mert ha igen,akkor a mérések pontatlanok lesznek továbbra is. :-k
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Miklós_88
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2012.07.09. 20:44
MZ-d típusa: ETZ 250 (300) Deluxe
Tartózkodási hely: Iváncsa

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Miklós_88 »

Én is láttam amit MrDok leírt, és el is hiszem neki, de egy mérés nem mérés.
Legalább még egy másik, független mérési eredmény is kellene, hogy biztos legyek a dolgomban.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Miklós_88 írta:Most már értem akkor, miért nem tudom rendesen beállítani a karburátoromat.
Kiszereltem a benne levő súbertűt, és összemértem a rajzi méretekkel. Az eredmény elég lesújtó. :(
A hossza, illetve a recék helyzete egyezik meg egyedül, minden más rossz.
Az átmérője csak 2,4 mm, illetve a kúpos része is vagy 4 mm-el rövidebb, később kezd el szűkülni és a kúpszöge is más.

Pest környékén csak ugyanezt a rossz darabot lehet kapni, összemértem vagy 10 darabot, különböző boltokból, és mind rossz volt. Még az is, amit MrDok linkelt be. :(
Hihetetlen, hogy nem lehet normális tűt szerezni, és emiatt szívunk.

Viszont volna egy javaslatom:
Ha valakinek van egy valóban gyári súbertűje, írja meg nekem légyszíves a kúpos rész méreteit, és én az alapján legyártok egyet bronzból. Gyanítom, hogy nem egyszerű kúpról van szó, hanem valami görbét lehet fektetni a mérési pontokra.
A gyártás után természetesen megírom a tapasztalatokat, és ha minden rendben van, kezdődhet a sorozat gyártás :)
Őőő: Ez szerintem a kúpos részre vonatkozik:
Szűkülni kezd: 43mm-nél
45-> 2.36mm
50-> 2.10mm
55-> 1.84mm
60-> 1.58mm
65-> 1.32mm
70->1.08mm

Ha valakinek van kedve, számolja ki, hogy ez most egyenletes szűkülés vagy nem...
TS powa!
Kép
Avatar
Miklós_88
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2012.07.09. 20:44
MZ-d típusa: ETZ 250 (300) Deluxe
Tartózkodási hely: Iváncsa

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Miklós_88 »

Most már értem akkor, miért nem tudom rendesen beállítani a karburátoromat.
Kiszereltem a benne levő súbertűt, és összemértem a rajzi méretekkel. Az eredmény elég lesújtó. :(
A hossza, illetve a recék helyzete egyezik meg egyedül, minden más rossz.
Az átmérője csak 2,4 mm, illetve a kúpos része is vagy 4 mm-el rövidebb, később kezd el szűkülni és a kúpszöge is más.

Pest környékén csak ugyanezt a rossz darabot lehet kapni, összemértem vagy 10 darabot, különböző boltokból, és mind rossz volt. Még az is, amit MrDok linkelt be. :(
Hihetetlen, hogy nem lehet normális tűt szerezni, és emiatt szívunk.

Viszont volna egy javaslatom:
Ha valakinek van egy valóban gyári súbertűje, írja meg nekem légyszíves a kúpos rész méreteit, és én az alapján legyártok egyet bronzból. Gyanítom, hogy nem egyszerű kúpról van szó, hanem valami görbét lehet fektetni a mérési pontokra.
A gyártás után természetesen megírom a tapasztalatokat, és ha minden rendben van, kezdődhet a sorozat gyártás :)
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

MrDok írta: C6, avagy egy részterheléstű esete a részleges pontossággal.
Részterheléstű méretezése:Kép
Aki ezt érti, annak gratulálok.
Mit nem lehet ezen érteni?Teljesen értelmezhető.Az már más kérdés hogy ahogy körülirtad,a méretezése nem biztos hogy jó.

Adott egy 2,5 mm átmérőjű és 70,5 mm hosszú tű,amit 41,5 mm-re a végétől egyeneletesen leesztergálnak kúposra úgy hogy a végén az átmérő 1,2 mm-re jöjjön ki.
Most a tűtartó lemez hornyait nem részletezném.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: hell »

Az tény megváltás lenne ha le lehetne gyártatni méretpontos tűket... :)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

A tűkérdéshez:
C6, avagy egy részterheléstű esete a részleges pontossággal.
Részterheléstű méretezése:Kép
Aki ezt érti, annak gratulálok, de az sem használ, mert a méretei nem teljesen pontosak.

Adott egy gyári, kopásmentes C6-os részterheléstű. Kopásmentes karbiban a motorba szerelve, jó gázreakciókkal, minden tartományban jó üzemanyagellátással. Nosza, méretezzük csak le, hátha segít más MZ-sen is. Talán kevesebb lesz a megragadó, vagy kezelhetetlen viselkedésű motor.
A gyári méretei:
BVF C6 részterheléstű méretei újszerű gyári alapján
Hossza: 70.84mm Alsó rovátka: 10.30mm Átmérője: 2.50mm
Szűkülni kezd: 43mm-nél 45-> 2.36mm 50-> 2.10mm 55-> 1.84mm 60-> 1.58mm 65-> 1.32mm 70->1.08mm

Mintaként van még egy pár kopott eredeti, rosszul méretezett kisipari, és egy elég jó kiindulási alap közelítő méretekkel.
-A kopott gyári főleg a 35-45mm körüli részen látható kopás, de a tű kúpos része sem egyenletes átmérőjű körkörösen. Kis gázállásnál ömlik az anyag a motorba, mintha szivatóval menne.
-Hibás kisipari: átmérője 2.45mm, amivel sosem lehet normális beállítást elérni.
Kép
-Jó alap, a képen is látható darab, közelítő méretekkel. Jellegzetessége, hogy a megmunkálása bordásra sikeredett, érezni a felület recéit, látszik is. A kúpos rész határa szöget zár be a felső résszel, nincs letörve a „sarka”.
Méretei majdnem jók, csak egy kicsit hosszabb, egy kicsit vastagabb, a kúpos rész átmérői azonos távolságban nem azonosak a gyárival, és a két tesztpéldány sem volt egyforma. Egy kis csiszolással ebből hozható ki a legjobb eredmény. 0.05 mm már nagyon nagy eltérés, 1-2 század lehet a pontatlanság az átmérőkben, adott magasságban.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Patrik írta:Megnéztem egy tartalékba vett tűt a múlt héten és összehasonlítottam egy gyárival ami most teljesít szolgálatot a karbimban,hát nem tudom látszik e a különbség? :D

Kép
Jesszus! Ettől szebbet csinálok otthon egy tolómérővel, fúróval meg smirglivel. :)
TS powa!
Kép
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Megnéztem egy tartalékba vett tűt a múlt héten és összehasonlítottam egy gyárival ami most teljesít szolgálatot a karbimban,hát nem tudom látszik e a különbség? :D

Kép
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Karburálás tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

m-tom írta: Csatlakozom a doktor úrhoz!

Ha valaki birtokában van az egyetemes tudásnak, a jó súbertű pontos méreteinek, finom hajlatainak, gömbölyűségeinek, selymességének, ízének - színének - szagának ismeretében ugyan tegye már közkinccsé mások bajainak orvoslására....

Már-már mániákusan gyűjtöm a súbertűket (persze utángyártott), de az igazira még nem akadtam...... Ez lenne a (súber)tűt a szénakazalban effektus?

A beteg nép nevében
Az internet bugyraiból az alábbi kép került elő az imént:

Kép
Kiindulási alapnak talán jó lesz...
Egyébként a Dellortoba keresek X-es kétütemű tűt, ehhez kerestem méreteket. :)

Nahát-nahát, úgy tűnik, X18-as tű kell nekem a PHBH30-ba, hogy pontosan a gyári értékeket tudja. :)
http://robogoalkatresz.eu/spaw3/empty/d ... _w_pdf.pdf
TS powa!
Kép
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: allllli »

Olyan gondom van, hogy hideg motornál indításkor néha kihagy a gyújtás. Legalábbis olyan, mintha kihagyna. Minden vezetéket és csatlakozást átvizsgálta., új megszakító, új kondenzátor, új trafó, ús saruk ezeken, de még mindig csinálja. Bemelegedve alapjáraton is néha fogja magát és leáll. Lehet ez üzemanyag probléma? Mondjuk eltömődött alapjárati fúvóka vagy hasonlók?
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Karburálás tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: m-tom »

MrDok írta: Üdv!
Köszi az írást a nép nevében! =D>
Egy megjegyzés: az 50-es alapjárati fúvóka kicsit nagy lehet, 45-ös az előírt de ez persze függ a karbi állapotától, kopottabba nagyobb jó.
Ha a tűket próbálgatással méretezted pontosra, jó lenne a használható méretekkel egy rajz, hátha segítenél jó pár hasonló problémával küzdő márkatársnak......... (arra az esetre, ha valaki a kopott gyári helyére betesz egy szép új tűt, aztán nagyon nem megy a motor.........), mert mint tudjuk, a méret a lényeg. :mrgreen:
=D>
Csatlakozom a doktor úrhoz!

Ha valaki birtokában van az egyetemes tudásnak, a jó súbertű pontos méreteinek, finom hajlatainak, gömbölyűségeinek, selymességének, ízének - színének - szagának ismeretében ugyan tegye már közkinccsé mások bajainak orvoslására....

Már-már mániákusan gyűjtöm a súbertűket (persze utángyártott), de az igazira még nem akadtam...... Ez lenne a (súber)tűt a szénakazalban effektus?

A beteg nép nevében
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: seagateh »

A napokban fogok feltenni rajzot a pontos méretekkel. :)

Ma délután még tesztelek vagy kettőt szerintem. :)
Súbertűt úgy érdemes venni (ha nincsen csomagolva) kérni a boltba vagy 6ot és tolómérővel megmérni legalább a hosszát.
Némelyiknél elég komoly külömbésgek vannak szó szerint ahány annyi féle. A rovátkák is valamelyiknél vastagabb, vékonyabb..

Nehéz megérteni ha volt egy méret, egy "szám" az 1980as években aztmondtuk hogy pl.: 2,35 az most miért 2,24
Az hogy az anyag minősége gyenge az egy dolog de a számok valamint mértékegységek nem változtak kár hogy nemtudják betartani. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára seagateh 2014.05.07. 11:35-kor.
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Karburálás tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: MrDok »

seagateh írta:Tisztelt fórumozók!
Néhány tapasztalatomat szeretném megosztani veletek amivel hetek óta küzdök.

Vásároltam néhány súbertűt. A képeken fog látszani százados tűrésnél itt TIZEDES! problémák is akadnak a kisipari munka remekműveivel. Általánosíthatnék is az utángyártott alkatrészek minősége egy nagy ló**** de hát ezt szerintem mindenkini tudja :) :D
Üdv!
Köszi az írást a nép nevében! =D>
Egy megjegyzés: az 50-es alapjárati fúvóka kicsit nagy lehet, 45-ös az előírt de ez persze függ a karbi állapotától, kopottabba nagyobb jó.
Ha a tűket próbálgatással méretezted pontosra, jó lenne a használható méretekkel egy rajz, hátha segítenél jó pár hasonló problémával küzdő márkatársnak......... (arra az esetre, ha valaki a kopott gyári helyére betesz egy szép új tűt, aztán nagyon nem megy a motor.........), mert mint tudjuk, a méret a lényeg. :mrgreen:
=D>
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Karburálás tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: allllli »

seagateh írta: Mivel az utángyártott úgyszók súlya közel sem egyegyznek meg gyárival ez a szerízkönyvben előírt "27-28 /- 33 mm" nekem teljesen rossz eredményt hozott.(Magas benzinszint, folyt a benzin a túlfolyón stb.)
Na most már értem, hogy miért nem volt nekem se jó a gyárilag előírt benzinszint. Túl magas volt, szivárgott a benzin a tömítésnél, meg sokat is kapott, nagyon sötét barna gyertya, szinte fekete, a fogyasztásom meg nem ment 5 l alá. Lentebb vittem és azóta nekem is jó. Mindig tanul valamit az ember.
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Karburálás tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: seagateh »

Tisztelt fórumozók!
Néhány tapasztalatomat szeretném megosztani veletek amivel hetek óta küzdök.

Vásároltam néhány súbertűt. A képeken fog látszani százados tűrésnél itt TIZEDES! problémák is akadnak a kisipari munka remekműveivel. Általánosíthatnék is az utángyártott alkatrészek minősége egy nagy ló**** de hát ezt szerintem mindenkini tudja :) :D pl a súbertűk íme:

Kép

Elég jelentős.

Az egyik viszonylagosan valamire való tűnek a kúpját állványos fúrógépbe egy 500as, 1000res majd 2000res csiszolópapírral megformáztam használhatóra. (Ezt eléggé finoman kell. Akinek nincs jó szerelő vénája az inkább bízza szakira.) ((Több próbakör után érzésre kell "esztergányolni":) hogy hol kap keveset a motor))

Kép

Végül az állandó tű csörgést úgy oldottam meg, hogy a súberlyukat megnagyobbítottam 0,5mm -el és egy megfelelő méretű rézdrótot leblankoltam, ráhúztam a tűre majd így feszesen de érzésre toltam bele a súberbe.
Előtte a súber maga nem csörgött csak a tű de az annyira, hogy meglehetett zavarodni még a környéken is.

Kép


Kép


A sikerek öröme:
Adott egy jól működő blokk. (nem szimmeringes, nem csörög-csattog)
Gyújtás: optikai jeladós, tranzisztoros (Nagyon sokat számít) [Brisk N14YC gyertya jobban bernyúlik az égéstérbe nekem sokkal nyomatékosabb]
Karburátor: gyári 30 N-2-5 (csavaros) fúvókák tű csavarok cserélve, nincsen teljesen szétkopva
((Egy új BING itt 63.000 Ft. rendelésre))

2 személyel 50 km/h sebességgel 21fogas lánckerékkel gázadásra megindul normálisan. Nem horkol, nem kell pörgetni.
Valamint, 3000 fordulat után nicsen ez a "hírtelen megindul" tehát valamennyire egyenletesebben húz.

rólam tudni kell nemszeretem pörgetni a motort többnyire városba járok így jobban szeretem ha alacsonyabb forulaton is húz.

Fogyasztást nemfogok tudni mondani, nem nézem, nem érdekel. Lényeg hogy rendesen működjön.
Főfúvóka: 125 (ki kell cserélni vissza 130ra)
Alapjárati:50es
Tűszelep:20
Levegőcsavar: mint gyátilag 1 teljes fordulatra nyitva (máshogy nekem nemjó)
Tú felülről számolva a 2. állásba
Benzinszint (nagyon fontos!) a pohárban lévő "felöntésig" Addig kell állítani amíg ez nem pontos!!
Kép

Mivel az utángyártott úgyszók súlya közel sem egyegyznek meg gyárival ez a szerízkönyvben előírt "27-28 /- 33 mm" nekem teljesen rossz eredményt hozott.(Magas benzinszint, folyt a benzin a túlfolyón stb.)

Sok sikert mindenkinek!
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: zudori »

zudori írta:Sziasztok!
Kitakarítottam a tankot a tanktisztító szettel, jó lett. Tettem fel új benzincsapot,-olaszt-
(itt sokan dicsérték), ezzel kapcsolatban kérdeznék:
Normális dolog,hogy tartalék állásban, már csak kb. 2 dl benzin marad a tankban? Pontosítok: tartalék állást elérve, már csak 2 dl. benzin marad.
Előre is köszi a válaszokat!
Sziasztok!
Most ugye magamat idéztem, de megoldottam a problémát!
Az olasz benzincsapon egy műanyag benzinszűrő van, műanyag cső van benne. Beletettem egy hosszabb csövet, kifúrtam a szűrő tetejét és már lett közel 3 liter tartalék benzin! Ezt így leírtam, de egész délután ezzel vacakoltam! :)
Használ valaki Fimolt?
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

Mostanában sok ilyet olvasok, hogy tompítottal fullad a motor alapjáraton. Szerintem ez nem természetes, mert nekem simán megy fordulatszám esés nélkül akkor ha minden fogyasztót bekapcsolok egyszerre, amit csak tudok (távolsági, index, duda). Érdemes lenne átnézni az elektromos dolgokat.
VS461
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2013.05.02. 21:59
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: VS461 »

Üdv!

Üresjáratot bekapcsolt világítással, vagy anélkül érdemes beszabályozni? Most úgy tűnik, hogy a tompított és az irányjelző egyszerre sok neki, ha lámpánál állok:(
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Köszönöm szépen a technológiai utasítást! :)


Lóri
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

sunbim írta: Én felmelegíteném a karburátor felső részét ~150C-re és tekergetve finoman kihúznám a csonkot. De lehet hogy a csatlakozó csonk belső végén van egy váll és ez így nem fog menni.
Ha mégis kijön:
Felcsizsolnám körkörösen a csonkot és a furatot is és valamilyen LOCTITE ragasztóval bekenve visszakocogtatnám, szintén melegítve az alu felső részt.
Erre a pillanatragasztó tökéletesen megfelel. :-"
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Lóri írta:Sziasztok!

Kérdezni szeretnék valamit. A karburátorba nekem a benzincső csatlakozó bele van préselve. Azt valami úton-módon ki lehet szedni belőle? Mert úgy látom, hogy az illesztésénél szivárog a drága benzin... :) Ha valaki tudja miként lehet azt javítani, vagy kiszedni akkor ossza meg velem. Az én elképzelésem, hogy kiveszem, és menetet készítek a helyére, és esztergálok egy menetes csonkot...

Köszi előre is!

Lóri
Én felmelegíteném a karburátor felső részét ~150C-re és tekergetve finoman kihúznám a csonkot. De lehet hogy a csatlakozó csonk belső végén van egy váll és ez így nem fog menni.
Ha mégis kijön:
Felcsizsolnám körkörösen a csonkot és a furatot is és valamilyen LOCTITE ragasztóval bekenve visszakocogtatnám, szintén melegítve az alu felső részt.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: hell »

szediati írta:Sziasztok. Ha a karbi meg az alu szívócső közt farsot kap a motor és emiatt rossz az alapjárat mivel lehet orvosolni? Gondoltam már hogy levágok a szivocsőből és egy gumi csővel összetoldom.
Az is egy megoldás. Vagy FBS óvatosan vagy jobb benzinálló cucc (pl.:LOCTITE) odaken és örül... :twisted: :D
szediati
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.02.26. 17:16
MZ-d típusa: etz250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: szediati »

Sziasztok. Ha a karbi meg az alu szívócső közt farsot kap a motor és emiatt rossz az alapjárat mivel lehet orvosolni? Gondoltam már hogy levágok a szivocsőből és egy gumi csővel összetoldom.
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék valamit. A karburátorba nekem a benzincső csatlakozó bele van préselve. Azt valami úton-módon ki lehet szedni belőle? Mert úgy látom, hogy az illesztésénél szivárog a drága benzin... :) Ha valaki tudja miként lehet azt javítani, vagy kiszedni akkor ossza meg velem. Az én elképzelésem, hogy kiveszem, és menetet készítek a helyére, és esztergálok egy menetes csonkot...

Köszi előre is!

Lóri
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék valamit. A karburátorba nekem a benzincső csatlakozó bele van préselve. Azt valami úton-módon ki lehet szedni belőle? Mert úgy látom, hogy az illesztésénél szivárog a drága benzin... :) Ha valaki tudja miként lehet azt javítani, vagy kiszedni akkor ossza meg velem. Az én elképzelésem, hogy kiveszem, és menetet készítek a helyére, és esztergálok egy menetes csonkot...

Köszi előre is!

Lóri
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég