Üzemanyagellátás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: young boys »

kiszsebi írta:
young boys írta: Az az igazság hogy nekem is bingre fáj a fogam vagy valami jó kis japán cuccra...
Valami ilyesmikre gondoltam...
Mikuni TM24

Keihin BGM8500

A mocim belülről 150-es de a karbi még a gyári 22-es rajta...
Úgy gondolom optimálisabb lenne a gép 24-es karbival...
Na ezért keresek rá valamit...
viszont a vezérlésed, csatornák méretei is 125-ösek :(
Jaja...

EM125 EM150 EM150/1
Szívás 151° 151° 155°
Átömlés 114° 114° 120°
Kipufogás 165,5° 169,5° 179°
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2804
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

young boys írta: Az az igazság hogy nekem is bingre fáj a fogam vagy valami jó kis japán cuccra...
Valami ilyesmikre gondoltam...
Mikuni TM24

Keihin BGM8500

A mocim belülről 150-es de a karbi még a gyári 22-es rajta...
Úgy gondolom optimálisabb lenne a gép 24-es karbival...
Na ezért keresek rá valamit...
viszont a vezérlésed, csatornák méretei is 125-ösek :(
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: young boys »

Atilla írta:
young boys írta:Ezt érdemes megvenni?

http://molnarmotor.hu/termek/etz_150_-_ ... r_kpl.html
Én egyszer vettem tajvani karburátort, igaz ETZ 250-hez de ez sem hiszem, hogy különb lenne.
Tapasztalatok: Nem bírtam beállítani, hetekig küzdöttem vele. Végül menni kellett túrázni, a régi nagyon szar volt már úgyhogy elmentem új karbival. Nem tetszett ahogy megy, de némi kompromisszummal túrázni jó volt.
Keveset evett a gép, a gyertya szép volt, a többit meg inkább hagyjuk.
A túrán egyszer felakadt a gáz, mert annyira elkopott a pöcök ami megvezeti, hogy keresztbe állt és megszorult a gázdugattyú. :shock: Majd rövid idő alatt ugyanúgy csörögni kezdett mint a régi. :shock: Hazaérve egy hét állás után valamitől úgy beszorult benne a gázdugattyú, hogy nem bírtam kivenni még satuban sem. :shock: Végül addig feszegettem, hogy eltört. #-o
Fúvókákat- úszót megmentettem, a többi meg kuka.
Azóta inkább hallgatom a gyári csörgését!
Elátkozott szerkezet! Azóta Bingre fáj a fogam, de rohadt drága, úgyhogy még csak a nyálcsorgatásig jutottam. :-)

Ja igen a legjobb poén az volt, hogy a tű alumíniumból volt benne!!! #-o
Ilyet még nem is láttam!
Az az igazság hogy nekem is bingre fáj a fogam vagy valami jó kis japán cuccra...
Valami ilyesmikre gondoltam...
Mikuni TM24

Kép

Keihin BGM8500

Kép

A mocim belülről 150-es de a karbi még a gyári 22-es rajta...
Úgy gondolom optimálisabb lenne a gép 24-es karbival...
Na ezért keresek rá valamit...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Atilla »

young boys írta:Ezt érdemes megvenni?

http://molnarmotor.hu/termek/etz_150_-_ ... r_kpl.html
Én egyszer vettem tajvani karburátort, igaz ETZ 250-hez de ez sem hiszem, hogy különb lenne.
Tapasztalatok: Nem bírtam beállítani, hetekig küzdöttem vele. Végül menni kellett túrázni, a régi nagyon szar volt már úgyhogy elmentem új karbival. Nem tetszett ahogy megy, de némi kompromisszummal túrázni jó volt.
Keveset evett a gép, a gyertya szép volt, a többit meg inkább hagyjuk.
A túrán egyszer felakadt a gáz, mert annyira elkopott a pöcök ami megvezeti, hogy keresztbe állt és megszorult a gázdugattyú. :shock: Majd rövid idő alatt ugyanúgy csörögni kezdett mint a régi. :shock: Hazaérve egy hét állás után valamitől úgy beszorult benne a gázdugattyú, hogy nem bírtam kivenni még satuban sem. :shock: Végül addig feszegettem, hogy eltört. #-o
Fúvókákat- úszót megmentettem, a többi meg kuka.
Azóta inkább hallgatom a gyári csörgését!
Elátkozott szerkezet! Azóta Bingre fáj a fogam, de rohadt drága, úgyhogy még csak a nyálcsorgatásig jutottam. :-)

Ja igen a legjobb poén az volt, hogy a tű alumíniumból volt benne!!! #-o
Ilyet még nem is láttam!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Szerintem a kopott gyári még mindig közelebb van a 35-höz, mint a 40-es utángyártott. Én visszatenném a helyedben...
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: young boys »

Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
Nandor
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2009.03.22. 16:40
MZ-d típusa: MZ ts 250/0.5
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Nandor »

KILL3R etz írta:Ha a 120-assal jó volt a csere előtt akkor mi a gond?
Az utángyártott fúvókáknak pedig általában közük nincs a bele ütött mérethez... :?
Ha a levegő csavarra nem reagál, akkor valahol farsot szív... Teljesen betekerve le kellene hogy álljon a motor.
A 120-assal akkor volt jó amikor még a gyári kopott alapjárati volt benne.
Fogalmam sincs, hogy hol szívhat falsot.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Ha a 120-assal jó volt a csere előtt akkor mi a gond?

Az utángyártott fúvókáknak pedig általában közük nincs a bele ütött mérethez... :?

Ha a levegő csavarra nem reagál, akkor valahol farsot szív... Teljesen betekerve le kellene hogy álljon a motor.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Nandor
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2009.03.22. 16:40
MZ-d típusa: MZ ts 250/0.5
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Nandor »

Karbi gurukhoz lenne egy kérdésem, mostanában van egy-két kellemetlen probléma vele.

Gyári fúvókáim voltak még nemrég amik az évek és a megtett kilóméterek miatt nagyobb méretűre koptak.
Első körben kicseréltem a főfúvókát vettem is pár méretben.
Meglepődve tapasztaltam, hogy a 120-as lett jó bele, teljesen jól működött és az alapjárat is jó volt. Elösször még azt hittem, hogy biztos rossz számot ütöttek bele, viszont amikor kicseréltem az alapjáratit is iszonyú keveset kapott /felpörgés stb./. Ekkor jöttem rá, hogy a főfúvóka és az alapjárati együtt biztosítja az üzemanyag ellátást minden fordulaton.
Mit volt mit tenni gyári méretű új 135-öst raktam a 120-as helyébe. Meg is oldódott a problémák egy része, viszont az alapjárat azóta tulajdonképpen kiszámíthatatlan.
Ha felpörgetem a motort nagyon nehezen, lassan vagy egyátalán nem áll vissza alapjárati fordulatra. Ha viszont visszaáll akkor nem tudja tartani mert hamar leesik és lefullad, viszont ha adok egy kis gázt akkor viszont nagyon felpörög.
Az állító csavarok tekergetésére semmit se reagál, valamint próbálkoztam a súber tű feljebb emelésével de akkor sem változott semmi.
Most 135-ös fő 45-ös alapjárati /tudom 35-ös kellett volna de nem volt/ és 110-es dúsító van benne.
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Máté »

KILL3R etz írta:Máté!

Tegyél fel egy gyárit... :wink:
Csak emlékezz vissza, amikor mentünk gurulni, megkérdezted, hogy az enyém 300-as-e? Pedig akkor full gyári volt még. 19-es fogaskerékkel, oldaldobozokkal.
Csak éppen gyári cső volt fent.

Mindenki szidja, aki le tudta váltani gyárira.
Utángyártott előtt eredeti volt fönn. Kicist már szétesett belül, és csúnya is volt, biztos emlékszel rá. Ráraktam az utángyárottat, és ugyan olyan jól vagy talán még jobban megy, fogyasztás meg csökkent.
Csak arra akarok kilyukadni, hogy nem feltétlenül az utángyárott kipuff lehet a hibás.

Mrdok! Nem bántottál meg, csak párszor már láttam hogy szídod az utángyártottat pedig nem mindig ludas.
Na vége az off-nak.
Avatar
KrisszETZ251
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.11.19. 19:07
MZ-d típusa: ETZ 251 ETZ 250
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KrisszETZ251 »

Csatos karbim van, nem akarom a plombát basztatni.
Lehet még lejjebb teszem a tűt, meglátjuk mi lesz. A gyári az a csatosnál felülről a 4., most a 3.ban van, meglátjuk a 2.ban mit produkál. :-DDDD
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Perec »

Szerintem a kiputól annyiban függ, hogy hozzá kell karburálni és esetleg adott esetben nem lehet rendesen.

Mehet az a tű lefele, észre fogod venni, ha túl mélyen van.

Üresjáratot is állíthatsz: CO befelé, de a főfúvin is csökkenthetsz, amíg nem fullad nyélgázon.
KrisszETZ251 írta:Úgy látom az előttem szólóknak is hasonló gondjai voltak/vannak. Még annyi kérdésem lenne, hogy a kipufftól lehet-e, hogy a gyertya száraz, korom fekete?

Nekem is MOFA-s kipuffom van, gyújtás elvileg jó. Egy dolgot nem néztem még, hogy a szikra nem gyenge-e.
Kép
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

MrDok írta: Bevált módszer: flex, kalapács (samu), 50cm cső vagy vasrúd! :mrgreen:
Persze ne utánozd, ha még össze akarod rakni az eredeti belsőséggel! :-k
Nekem nem az a célom mint neked hogy összehajtogassam a hangtompitó részt. :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

zsakfos írta: Na meg ha már itt tartunk.Ha szétszedem,mivel lehet a legkönnyebben kitakaritani a szutykot belőle?
Bevált módszer: flex, kalapács (samu), 50cm cső vagy vasrúd! :mrgreen:
Persze ne utánozd, ha még össze akarod rakni az eredeti belsőséggel! :-k
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Kérj kölcsön másik kipuffot,azt csak utána kukázd ha a kölcsönkérttel jobb.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
KrisszETZ251
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.11.19. 19:07
MZ-d típusa: ETZ 251 ETZ 250
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KrisszETZ251 »

zsakfos írta:
KrisszETZ251 írta:Úgy látom az előttem szólóknak is hasonló gondjai voltak/vannak. Még annyi kérdésem lenne, hogy a kipufftól lehet-e, hogy a gyertya száraz, korom fekete?

Nekem is MOFA-s kipuffom van, gyújtás elvileg jó. Egy dolgot nem néztem még, hogy a szikra nem gyenge-e.
Nekem speciel a Mofakeres kipuffal amig jó volt,addig gyönynörű barna volt a gyertyám.
Utána fekete kormos.
Szerintem simán lehet a kipufftól száráz fekete kormos.

Azt hiszem akkor kuka a kipufogóm. Már tényleg nem tudok mit kitalálni, mert amúgy megy a gép rendesen, de azért ne 100 legyen már a vége, meg sokat eszik.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

KrisszETZ251 írta:Úgy látom az előttem szólóknak is hasonló gondjai voltak/vannak. Még annyi kérdésem lenne, hogy a kipufftól lehet-e, hogy a gyertya száraz, korom fekete?

Nekem is MOFA-s kipuffom van, gyújtás elvileg jó. Egy dolgot nem néztem még, hogy a szikra nem gyenge-e.
Nekem speciel a Mofakeres kipuffal amig jó volt,addig gyönynörű barna volt a gyertyám.
Utána fekete kormos.
Szerintem simán lehet a kipufftól száráz fekete kormos.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
KrisszETZ251
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.11.19. 19:07
MZ-d típusa: ETZ 251 ETZ 250
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KrisszETZ251 »

Úgy látom az előttem szólóknak is hasonló gondjai voltak/vannak. Még annyi kérdésem lenne, hogy a kipufftól lehet-e, hogy a gyertya száraz, korom fekete?

Nekem is MOFA-s kipuffom van, gyújtás elvileg jó. Egy dolgot nem néztem még, hogy a szikra nem gyenge-e.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Ja még egy szösszenet!

A télen vettem egy TS 250 gyári dobot.
Pont a hétvégén próbáltam vele a motort.
Eddig ezzel ment a legszarabbul.
Persze fogalmam sincs hogy mennyire van eltömődve,hisz nem égettem ki,csak feltettem azt kipróbáltamAzt sem tudom hogy egyáltalán jó-e a /1-hez.
A Hogyan Tovább Mz könyv azt irja hogy cserélni kell a kipuffot,ha /1 blokkot tesz valaki a TS250-be.Tehát valószinű nem is jó a TS250 kipuff a /1-hez.Nem tudom.
Szívesen feliratkoznék a Bambi rezóra,de fogalmam sincs hogy a /1-hez jó lenne-e.
Bár igaz miért is nem kérdezem meg Bambit telefonon? :-k ](*,) :-"
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Nekem az a kevés tapasztalatom a következő.
Gyári dobom nem volt még.
Utángyártottat vettem Mofakernél és azzal a /1-em pontosan 115 km/h-át tudta huzamosabb ideig is.
Aztán lett közben egy hengerfúrásom,bejáratás és a motor nem ment úgy ahogy addig.Gondoltam szarul járattam be,vagy karburálni kéne másképp,de akármit csináltam nem jött össze.Még 100-al sem akart menni.Az elméletileg erősebb blokkal(hisz nagyobb köbcentis lett a fúrással).A max sebssége 95 volt.A sok karbi csesztetés közben még BING karbimat is sikerült üzemképtelenné tennem.Na elő a BVF karbi.Ugyanolyan szar maradt a moci.Ekkor elvittem Bambihoz.Közölte hogy valami elengedte magát a kipuffban.Halhatóan zörgött benne valami.
Kaptam tőle egy Etz dobot és az van fenn most is.Jobb lett tőle a motor,de még mindig nem az igazi.
Ezzel most 105 a max,de marha nehezen éri el ezt a sebességet.Amit könnyedén elér megfelelő nyomatékkal az 95 km/h.Utána csak erőlködik,nem akar rendesen kipörögni,csak nagyon lassan.Az alatta levő fokozatokban viszont frankón kipörög.
A lényeg:
Nekem eddig a legjobban a Mofakerben vett kipuffal ment.
Hamarosan sort keritek a szétvágására,mert egyrészt megakarom csinálni,másrészt most már marha kiváncsi vagyok a belsejére.
Fogok képeket feltenni.
Na meg ha már itt tartunk.Ha szétszedem,mivel lehet a legkönnyebben kitakaritani a szutykot belőle?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára zsakfos 2011.04.26. 23:04-kor.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Máté írta: Szerintem nem feltétlenül az utángyártott kipuff az oka. Nekem és több ismerősnek is jók a tapasztalatai és azért mert Neked nem jött be attól még nem kéne minden egyes alkalommal lehúzni. A motorom tök jól megy utángyártottal és baromi keveset fogyaszt. Lehet hogy nem kéne teljesen lehúzni.
Bocsánat ha megbántottalak! Nem volt szándékos!
Miután már jó rég lecseréltem a gyári kopott, ütött dobot utángyártottra, van tapasztalatom vele. Sokáig állt is a motor, aztán mikor elővettem újra valahogy nem akart menni. Próbáltam gyújtást állítani, karbit hangolni, és mégsem változott.
Tünet: hatalmas lyuk a teljesítményben 3500 körül, nem akar 5500 fölé pörögni, és 5. ben nem megy 95-100 nál többet, hiába húzod neki a gázt, csak hörög, erőtlen.
Gyári dob vissza (karbi, gyújtás beállítások maradnak), és megtáltosodik a motor!
Ezeket már leírtam párszor ide, nem fogom többet.
Ha jól tudom (innen a fórumról) van többféle utángyártott dob, nem csak egy cég csinálta, így ezek biztos különböznek egymástól, lehetnek jobbak is mint az enyém, és még jónéhány klubtársé (akik szóról szóra ugyanezt tapasztalták-ják mint én).
Röviden: nem akarom lehúzni amit nem kell, csak tapasztalatot írtam le. Azért téged is megkérlek nézz rá a kipuf topicra, ahol is láthatod szétszedve azt a csodadobot ami engem szomorított. Ha szerinted így kell kinézzen belülről egy 2 ütemű kipufogó, akkor biztosan nekem kell még fejlődnöm a témában.
És nem kötekedésből írtam ezt! :-"
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Nekem utángyártott van fenn, és mégis megyeget a motorom (ugye nem kell bemutatni). :-" Persze, próbálkoztam sokfélével... eddig még nem találtam tökéletest. (szép gyári kéne) :D

Biztos van többféle utángyártott...
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Máté!

Tegyél fel egy gyárit... :wink:
Csak emlékezz vissza, amikor mentünk gurulni, megkérdezted, hogy az enyém 300-as-e? Pedig akkor full gyári volt még. 19-es fogaskerékkel, oldaldobozokkal.
Csak éppen gyári cső volt fent.

Mindenki szidja, aki le tudta váltani gyárira.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Máté »

MrDok írta:
KrisszETZ251 írta:Sziasztok!

Ma voltam egy kisebb (50km-es kis úton), meg szombaton megjártam Pest-Szeged távot. Tapasztalat a következő: sehogy sem tudom feltornászni a gépet 100-105 fölé. Csatos karbi van rajta, minden fúvóka gyári méretű. N15C gyertya van benne. A gyertyakép bortányos, mert korom fekete. Próbáltam a gyári tű állással és eggyel szegényebbel is. Ugyan az. Akkor megnéztem a szivatónak a kicsi súberjét, annak mintha kicsit meg lett volna dagadva a tömítése,arra gyanakodtam hátha nem zár rendesen és ott szív falsot, azt kicseréltem egy másikra és ugyanaz a gyertyakép. Akármit csinálok nem akar őzbarna lenni. Pluszba még szerintem sokat is eszik. A felújítás óta 3000km van benne, és a hajtóműolaj megfelelő szinten áll, tehát elvileg azt sem eszi.

Valakinek valami ötlete?
Van: kipufogó utángyártott? Látom igen...... na azért.
Olvass vissza kicsit a kipuf topicban. Nemrég szedtem szét az enyémet, ugyanezzel a jelenséggel.
Szerintem nem feltétlenül az utángyártott kipuff az oka. Nekem és több ismerősnek is jók a tapasztalatai és azért mert Neked nem jött be attól még nem kéne minden egyes alkalommal lehúzni. A motorom tök jól megy utángyártottal és baromi keveset fogyaszt. Lehet hogy nem kéne teljesen lehúzni.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

KrisszETZ251 írta:Sziasztok!

Ma voltam egy kisebb (50km-es kis úton), meg szombaton megjártam Pest-Szeged távot. Tapasztalat a következő: sehogy sem tudom feltornászni a gépet 100-105 fölé. Csatos karbi van rajta, minden fúvóka gyári méretű. N15C gyertya van benne. A gyertyakép bortányos, mert korom fekete. Próbáltam a gyári tű állással és eggyel szegényebbel is. Ugyan az. Akkor megnéztem a szivatónak a kicsi súberjét, annak mintha kicsit meg lett volna dagadva a tömítése,arra gyanakodtam hátha nem zár rendesen és ott szív falsot, azt kicseréltem egy másikra és ugyanaz a gyertyakép. Akármit csinálok nem akar őzbarna lenni. Pluszba még szerintem sokat is eszik. A felújítás óta 3000km van benne, és a hajtóműolaj megfelelő szinten áll, tehát elvileg azt sem eszi.

Valakinek valami ötlete?
Van: kipufogó utángyártott? Látom igen...... na azért.
Olvass vissza kicsit a kipuf topicban. Nemrég szedtem szét az enyémet, ugyanezzel a jelenséggel.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
KrisszETZ251
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.11.19. 19:07
MZ-d típusa: ETZ 251 ETZ 250
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KrisszETZ251 »

KILL3R etz írta:Milyen kipuff,gyújtás van rajta?

A kipuff az utángyártott, a gyújtás tranzisztoros-jeladós.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Milyen kipuff,gyújtás van rajta?
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
KrisszETZ251
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2009.11.19. 19:07
MZ-d típusa: ETZ 251 ETZ 250
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KrisszETZ251 »

Sziasztok!

Ma voltam egy kisebb (50km-es kis úton), meg szombaton megjártam Pest-Szeged távot. Tapasztalat a következő: sehogy sem tudom feltornászni a gépet 100-105 fölé. Csatos karbi van rajta, minden fúvóka gyári méretű. N15C gyertya van benne. A gyertyakép bortányos, mert korom fekete. Próbáltam a gyári tű állással és eggyel szegényebbel is. Ugyan az. Akkor megnéztem a szivatónak a kicsi súberjét, annak mintha kicsit meg lett volna dagadva a tömítése,arra gyanakodtam hátha nem zár rendesen és ott szív falsot, azt kicseréltem egy másikra és ugyanaz a gyertyakép. Akármit csinálok nem akar őzbarna lenni. Pluszba még szerintem sokat is eszik. A felújítás óta 3000km van benne, és a hajtóműolaj megfelelő szinten áll, tehát elvileg azt sem eszi.

Valakinek valami ötlete?
KEHeS
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.04.11. 17:56
MZ-d típusa: Mz Ts 125/160

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KEHeS »

csdani írta:
nova001155 írta: Helytelen üzemagyag szintnél bármi lehetséges. :D

A szint a 2 jel között van, az alacsonyabbhoz közelebb

Logikus, egyszerű a magyarázat.
ilyenkormég ugye hideg a motor, mikor adod neki a naftát, a keverék-üzemanyag nem porlasztódik el rendesen, mert a "hideg" hüvelyre kicsapódik az olaj, ezáltal az olajszegény benzin nagyobbat durran, mint az "égést lassító olajjal".
tehát míg be nem melegszik, ezért füstöl a motor...
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: seagateh »

Alfa írta:
gabsic írta: magas benzinszint? rosszul záró tűszelep?
inkább az utóbbi
nekem attól folyt hogy tűszelep rosszul zárt, minden reggel pár csepp volt a motor alatt
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: bambi »

pedro121 írta:Csáó mindenki! 250-es ETZ-nél van vmi jó módszer a síberzörgés megszüntetésére? Azt tudom h ki van kopva a síber és ha csak ennyi lenne vennék újat. De a karbim fala is ki van kopva. Nem lehet ezt anélkül megoldani h másik karbit tegyek rá? Főleg h ennyi idős motoroknál már nem igen van aminek nincs a karbija is kikopva valamennyire. Egy új utángyártott karbi meg sztem nem a legjobb megoldás. A válaszokat előre is köszönöm!
Meg lehet perselyezni.
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: seagateh »

nekem a tű csörgött mint a háborodás. megblankoltam egy réz vezetéket és a szigetelés ráhúztam a tűre ami szépen beleszorította. öngyújtóval megkell melegíteni akkor könyebb ráhúzni és pontosan szépen rögzíti a tűt.
azóta teljesen csendben van :) magát a súbert próbáld meg utángyúrtottal vagy keresni valami jobb állapotó gyárit az a legjobb valamennyire biztosan fog csörömpölni mert öreg :)
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
pedro121
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.03.04. 22:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: pedro121 »

Csáó mindenki! 250-es ETZ-nél van vmi jó módszer a síberzörgés megszüntetésére? Azt tudom h ki van kopva a síber és ha csak ennyi lenne vennék újat. De a karbim fala is ki van kopva. Nem lehet ezt anélkül megoldani h másik karbit tegyek rá? Főleg h ennyi idős motoroknál már nem igen van aminek nincs a karbija is kikopva valamennyire. Egy új utángyártott karbi meg sztem nem a legjobb megoldás. A válaszokat előre is köszönöm!
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Teleskopgabel Zentralkastenrahmen 250 - Drágább motor van, de jobb nincs! :)
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

gabsic írta:
htg182 írta:Nekem mindig folyik a benzin a túlfoyón. Ez mitől lehet??
magas benzinszint? rosszul záró tűszelep?
inkább az utóbbi
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

htg182 írta:Nekem mindig folyik a benzin a túlfoyón. Ez mitől lehet??
magas benzinszint? rosszul záró tűszelep?
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
htg182
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2011.04.06. 15:07
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: htg182 »

Nekem mindig folyik a benzin a túlfoyón. Ez mitől lehet??
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Bambi közben kiokított a témában, olyan hogy helytelen üzemanyagszint, nem nagyon van. Nem sokat számít a benzinszint, ne legyen túl alacsony (a bizonyos borda szintje alatt, lásd lentebb), és ne folyjon túl a túlfolyón. Ebben a tartományban akárhol van, nem fog rosszul menni.
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

csdani írta:
nova001155 írta: Helytelen üzemagyag szintnél bármi lehetséges. :D

A szint a 2 jel között van, az alacsonyabbhoz közelebb
utángyúri fúvóka vagy csak valami szutyok volt idáig a rendszerben.
Avatar
csdani
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2009.07.19. 13:08
MZ-d típusa: ETZ-251
Tartózkodási hely: Lábatlan/Veszprém

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: csdani »

nova001155 írta:
csdani írta:Szevasztok!

300-as, csatos karbi, létezik az, hogy 1-el szegényebb tűállás kell neki, (mint a megadott gyári alulról a 2?) Mert hidegen mintha jobban pörögne..
Helytelen üzemagyag szintnél bármi lehetséges. :D

A szint a 2 jel között van, az alacsonyabbhoz közelebb
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

csdani írta:Szevasztok!

300-as, csatos karbi, létezik az, hogy 1-el szegényebb tűállás kell neki, (mint a megadott gyári alulról a 2?) Mert hidegen mintha jobban pörögne..
Helytelen üzemagyag szintnél bármi lehetséges. :D
Avatar
csdani
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2009.07.19. 13:08
MZ-d típusa: ETZ-251
Tartózkodási hely: Lábatlan/Veszprém

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: csdani »

Szevasztok!

300-as, csatos karbi, létezik az, hogy 1-el szegényebb tűállás kell neki, (mint a megadott gyári alulról a 2?) Mert hidegen mintha jobban pörögne..
KEHeS
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.04.11. 17:56
MZ-d típusa: Mz Ts 125/160

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: KEHeS »

régebben szívózott velem a benzinszűrő...
éreztem, mintha nem lenne elég a kenés, pedig már 40es keverékkel mentem.
fogtam a szűrőt, szétvágtam, és nini, olyan mintha agyonbitumenes lenne a "belepállott" 2T olajtól, ez papírszűrős volt.
tesómnak akkor volt egy E30as 2000es Bmw-je, pont találtam benzinszűrőt,
kitisztítható, műanyagkosaras pont annyira hosszú csak, hogy 3-3 cm marad el a végeinél( karbi-csap)
Mindenkinek ajánlom, simán jobb, mint 3 havonta cserélni 500ft-ért a szűrőt.
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: seagateh »

az komoly:D itt a Bükkbe is tolja valaki egy 250essel de úgy megy hogy kanyarba nemlehet fogni állítólag egy idősebb fószer
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: z25z »

turista osztalyu geppel a 120-130 az mar teljesen korrekt, most eszembe jutott taxis haverom, amikor felhivott orkeny kornyekerol: zoli b+ megyek itt az autopalyan a Vitoval 120-szal es most huzott el mellettem 2 MZ, nem tudod mi van itt? :lol: :lol:
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: seagateh »

szerintetek mennyit kellene hogy mennyek egy 250es? 120-130? az úgy korrekt?
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: seagateh »

Ahogy Alfa is írta 2500ig tényleg nem pöffent vissza nagyon szépen csendesen jár :)
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: seagateh »

az tény és való hogy nem kicsit hibátlan lett az öreg vas:) voltam ma egy kisebb kört mentem vele nagyon szépen fát és ami érdekes a gyári főfúvókával hidegen sem áll le.. ez tetszik azért :)
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Alfa írta:Találós kérdés.


Ennyi mindent okozhat egy dúsabbra állítás?
Igen.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
punisher
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2009.12.30. 09:11
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Göd

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: punisher »

A szívócső nincs merpedve és kábelkötözőt nem rakok bowdenre (ronda #-o ).
De most megyek is még egyszer karbit állítani (HÁTHA)! :-k
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: seagateh »

én is felhúztam teljesen a tűt mert ha alacsonyfordulaton horkol, fullad de ha fordulatrakap akkor húz rendesen most felhúztam teljesen most nem fullad 2000nél is tol elég szépen ezek szerint keveset kapott? :S
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 29 vendég