Üzemanyagellátás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Robi
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.07.31. 12:40
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Rángatás

Hozzászólás Szerző: Robi »

Szia Bambi

Azt szeretném tõled kérdezni, hogy szerinted miért rángathat a motorom (ETZ 250) olyan 3000 fordulatszámnál szinte minden sebességben, talán kivétel az 5. A sástói túra után kicseréltem az elsõ fogaskereket kissebre ahogy tanácsoltad, de érdekes módon így is rángat, de az még érdekes hogy ugyanúgy 3000 fordulatszámnál, és nem annál a sebességnél amenyivel a nagyobbik fogaskerékkel mentem 3000 fordulatnál.
Valamint még mitõl lehet szerinted hogy az indexem a fordulatszám függvényében hol gyorsabban hol lassabban villog ?

Várom nagyon válaszod.
Elõre is köszönöm szépen
Tisztelettel Robi
Motorra fel !
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: bambi »

moderator írta:
Jozsi250 írta:Hali!

Új tagjelölt vagyok, és nagyon jó motorom van (250-es). Jól átnéztem amit lehet, és gyanítom, hogy végül a porlasztó miatt vacakol néha. Lámpánál leáll 1x-1x, ha fogyóban a tankban a benzin (nem üres!), és amikor berúgom, nagy puffanással újra leáll. Trafót cseréltem, úgyhogy úszóra, fúvókákra lehet gondolni, vagy súberre (hacsak nem az elõgyújtást kell õsszel másként állítani, súbert átakasztani, de a gyertya új Brisk).

Az alapjárat is nagyon magas, kb 2000-re tudtam csak belõni, pedig a gyári 1300 volna jó. Esetleg kopott a tolattyú? Menthetõ a karbi, vagy jobb teljesen lecserélni?

Szeretném, ha létrehoznátok egy PORLASZTÓ nevû témát is az ilyen jellegû kérdések közvetlen rendezésére a SZERVIZ topicban.

Köszi szépen.

Üdv: Józsi
Általában csalnak a fordzsám mérõk,lehet hogy jó úgy az alapjáratod.
Avatar
moderator
a cenzúra ura
a cenzúra ura
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2007.07.18. 11:24
Tartózkodási hely: Mindig a hátad mögött!

Üzemanyagellátás

Hozzászólás Szerző: moderator »

Jozsi250 írta:Hali!

Új tagjelölt vagyok, és nagyon jó motorom van (250-es). Jól átnéztem amit lehet, és gyanítom, hogy végül a porlasztó miatt vacakol néha. Lámpánál leáll 1x-1x, ha fogyóban a tankban a benzin (nem üres!), és amikor berúgom, nagy puffanással újra leáll. Trafót cseréltem, úgyhogy úszóra, fúvókákra lehet gondolni, vagy súberre (hacsak nem az elõgyújtást kell õsszel másként állítani, súbert átakasztani, de a gyertya új Brisk).

Az alapjárat is nagyon magas, kb 2000-re tudtam csak belõni, pedig a gyári 1300 volna jó. Esetleg kopott a tolattyú? Menthetõ a karbi, vagy jobb teljesen lecserélni?

Szeretném, ha létrehoznátok egy PORLASZTÓ nevû témát is az ilyen jellegû kérdések közvetlen rendezésére a SZERVIZ topicban.

Köszi szépen.

Üdv: Józsi
Szigorú vagyok, de roppant igazságtalan!
Motorom > > >
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] valamint 43 vendég