Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

csi22 írta:Sziasztok!
Lehet volt már erről szó de én nem találtam így keresésben és elég fontos kérdés nyomaszt így mz tulajdonos ként hozzátok fordulok segítségül.
Lenne egy mz ts 125 papíros motorom 1975 gyártású.
A problémám az lenne hogy vétel után nem igazán ment és megállapítottam szimeringes a gép így hát nem kerülhetem el a generált.A blokkot szépen szétszedtem ügyelve mindenre szépen megtakarítottam és az alkatrészeket felújítattam.
A probléma a célegyenesbe kapott el.A két blokkfél ránézésre nem egyezik,eltérések vannak az illesztésnél és a párosító számokat se találom,bár azt se tudom melyik lenne az illetve hol keressem.
Aki hasonló motort birtokol vagy hasonló problémája lenne a blokkal az kérem segítsen.Esetleg ha van valakinek hasonló blokkja akár képeket is küldhetne az illesztésekről,számokról rajta.
Teszek fel 1-2képet hogy szemléltessem a problémám.
Illetve a képeken nem látszik de a blokk és henger közti csatlakozásnál az egyik oldalt 3 borda a másik oldalt 2 borda van.
Ez egy korabeli ES blokk, szintén nem a legpontosabb az öntvények illesztése.
A két/három borda nem hiba, a jobb blokkfélen a csavarokhoz való hozzáférés miatt nem fért el a legalsó.

Az öntvény "díszítőelemeinek" illesztésénél fontosabb hogy a csavarokkal összeállítva a blokkfeleket a tengelyek furatai pontosan szemben vannak-e, ha nem, hamar "megeszi" a csapágyakat vagy durvább esetben szorulnak a tengelyek. Az összetartozó blokkfeleken együtt munkálták meg ezeket a furatokat, az előbbi jelenség kiküszöbölésére.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
csi22
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.05.24. 22:21
MZ-d típusa: MZ ts 125 1975

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: csi22 »

Sziasztok!
Lehet volt már erről szó de én nem találtam így keresésben és elég fontos kérdés nyomaszt így mz tulajdonos ként hozzátok fordulok segítségül.
Lenne egy mz ts 125 papíros motorom 1975 gyártású.
A problémám az lenne hogy vétel után nem igazán ment és megállapítottam szimeringes a gép így hát nem kerülhetem el a generált.A blokkot szépen szétszedtem ügyelve mindenre szépen megtakarítottam és az alkatrészeket felújítattam.
A probléma a célegyenesbe kapott el.A két blokkfél ránézésre nem egyezik,eltérések vannak az illesztésnél és a párosító számokat se találom,bár azt se tudom melyik lenne az illetve hol keressem.
Aki hasonló motort birtokol vagy hasonló problémája lenne a blokkal az kérem segítsen.Esetleg ha van valakinek hasonló blokkja akár képeket is küldhetne az illesztésekről,számokról rajta.
Teszek fel 1-2képet hogy szemléltessem a problémám.
Illetve a képeken nem látszik de a blokk és henger közti csatlakozásnál az egyik oldalt 3 borda a másik oldalt 2 borda van.

Kép


Kép


Kép


Kép



Kép



Kép

Kép

Kép
levai197
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015.04.12. 13:20
MZ-d típusa: mz ts 250/1

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: levai197 »

Sziasztok na szoval ts 250/1 most szedem szét a blokkot mert 3 dikba szaggatot meg beragadt most a végén szét szedtem 2 sebesség fogaskerekei bol kitört 3 darab 3 dik sebesség sértetlen Léptetö villák is jok mi tol nem vette be a 3 ast?
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

Smekon írta:Sziasztok! Vettem egy motort körülbelül 2 hete. A tulaj azt mondta hogy működik csak a kuplungbowdent kell kicserélni.Ki is cseréltem nem tudtam beállítani a kuplungot sehogy se csúszott de nem is fogott. Jó kicseréltem a lamellákat de így se jó sehogy se nem tudom beállítani...
" hete minden nap szétszedem összerakom ebből áll ki a napom de már nagyon el vagyok keseredve hogy nem sikerül ! ](*,) Ha valaki tudna segíteni esetleg debreceni vagy netalántán józsai és el tudna jönni beállítani vagy legalább megmondani mi a baja annak nagyon hálás lennék !!!!
Itt láthatod hogy kell elő feszíteni a kuplungot,50. perc környékén
https://www.youtube.com/watch?v=6ptXHE2i0x0
Smekon
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.05.19. 15:24
MZ-d típusa: Mz Etz 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Smekon »

Sziasztok! Vettem egy motort körülbelül 2 hete. A tulaj azt mondta hogy működik csak a kuplungbowdent kell kicserélni.Ki is cseréltem nem tudtam beállítani a kuplungot sehogy se csúszott de nem is fogott. Jó kicseréltem a lamellákat de így se jó sehogy se nem tudom beállítani...
" hete minden nap szétszedem összerakom ebből áll ki a napom de már nagyon el vagyok keseredve hogy nem sikerül ! ](*,) Ha valaki tudna segíteni esetleg debreceni vagy netalántán józsai és el tudna jönni beállítani vagy legalább megmondani mi a baja annak nagyon hálás lennék !!!!
Trubica
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.09.01. 20:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Trubica »

Miklós_88 írta:Ha ferdén áll a blokk, ott érdemes kompletten kicserélni a blokktartókat. Hiába hajlítgatod, meggyengül az anyaga, és ugyanúgy visszaáll keresztbe...
Blokk ki és beszerelést pedig én úgy csinálok, hogy van egy kerekeken guruló krokodil emelőm. Azt betolom a blokk alá, ráteszek valami puha fát, és megemelem vele kicsit a blokkot. Ilyenkor a csavarok könnyen kijönnek. Ha meg minden kint van, az emelőnél fogva simán kihúzom a helyéről a blokkot. Visszafelé ugyanez.
Igaz, hogy 250-es ETZ, de szerintem nálad is működne ez a trükk.
Köszi a tanácsot. Másik motorról bontott blokktartókat raktam rá. Úgy becsusszantak a csavarok, hogy öröm volt nézni \:D/
Avatar
Miklós_88
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2012.07.09. 20:44
MZ-d típusa: ETZ 250 (300) Deluxe
Tartózkodási hely: Iváncsa

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Miklós_88 »

Ha ferdén áll a blokk, ott érdemes kompletten kicserélni a blokktartókat. Hiába hajlítgatod, meggyengül az anyaga, és ugyanúgy visszaáll keresztbe...
Blokk ki és beszerelést pedig én úgy csinálok, hogy van egy kerekeken guruló krokodil emelőm. Azt betolom a blokk alá, ráteszek valami puha fát, és megemelem vele kicsit a blokkot. Ilyenkor a csavarok könnyen kijönnek. Ha meg minden kint van, az emelőnél fogva simán kihúzom a helyéről a blokkot. Visszafelé ugyanez.
Igaz, hogy 250-es ETZ, de szerintem nálad is működne ez a trükk.
Trubica
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.09.01. 20:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Trubica »

Sziasztok!

Nemrég hazafele munkából elszakadt a lánc. Tegnap felraktam az újat, és látom hogy akadozva jár. Belenézek, keresztbe áll a blokk nem is kicsit.

A blokktartók jónak tűntek. Azért hajlítottam rajta hátha. De már nem akart bekapni a csavar a lemezbe. :cry: Még ma megpróbálkozok hátha bepattan és jó lesz.

Mi a hivatalos eljárás ilyenkor mikor ferdén áll a blokk szerintetek? Jól kezdtem, hogy meghajlítottam kicsit a tartókat.
És ha tudtok valami jó tippet, hogy a blokkot hogy a legegyszerűbb visszatenni a helyére, ne tartsátok magatokban kérlek. Mert amit leművelek már majdnem kabaréba illő :oops:
mzmotor125
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.05.09. 14:06
MZ-d típusa: MZ125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: mzmotor125 »

behan írta:
mzmotor125 írta:Sziasztok, segítséget szeretnék kérni:
Apukámtól örököltem egy piros színű MZ ETZ125-ös motorkerékpárt. Nem találok hozzá forgalmit, sem papírokat. Be tudom szerezni, vagy ha eladom így mennyit kérhetek érte? köszönettel várom a választ. juli
Jól vélelmezem,apukád elhalálozott,és így örökölted meg a motort!Gondolom,hogy a motor nem lett felvéve a hagyatéki leltárba,és nem lett átírva az örökös nevére.Elveszett,elkajlódott okmányokat, pótolni, az jogosult kérvényezni, akinek a nevén van a motorkerékpár.Így utólag nehéz lesz hivatalosan utána járni.Legegyszerübb eladni alkatrésznek,kivéve ha van hozzá érzelmi kötödésed! Egy járható út van,ha az az eset áll fen amit írtam,akkor közjegyzőnél póthagyatéki leltárt kell kérni,és annak alapján névre írhatja az örökös,de ez esetben a közjegyzői költség hozzá jön pluszban!Javíts ki,ha valamit rosszul gondoltam!
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a segítséget. Azt gondolom nem képvisel akkora értéket egy ilyen kaliberű motor, hogy újból elkezdjem a hagyatéki ügyet, ami több hónapig tart, megpróbálom értékesíteni alkatrésznek. Amennyiben valakit érdekel hétvégén szívesen teszek fel róla képet. juli
szabados
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.06.14. 17:59
MZ-d típusa: MZ TS 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: szabados »

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy egy ts 125 váltója némelyik fokozatban össze akad nem lehet át forgatni mi lehet a gond ?
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

zudori írta:Az sok, sokk!
Még a szezon elején vagyunk, sec, pec meg lesz! :?
Már készül! Azert a kondit csak kicsereltem :)
Etz 150 87'
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zudori »

Az sok, sokk!
Még a szezon elején vagyunk, sec, pec meg lesz! :?
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Sziasztok!

Ma voltam lánc, meg lánckerék cserén, ez szep es jó, rossz hír hogy kb. 3mm-t lóg a főtengelyem :(
Etz 150 87'
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

levai197 írta:SzevesztokMz ts 250/1 re válto vissza a helyezésrol szeretnék kérdezni meg a lépteto villák behelyezésérol
video megfelel? :)
levai197
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015.04.12. 13:20
MZ-d típusa: mz ts 250/1

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: levai197 »

SzevesztokMz ts 250/1 re válto vissza a helyezésrol szeretnék kérdezni meg a lépteto villák behelyezésérol
behan
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.10.27. 18:21
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: behan »

mzmotor125 írta:Sziasztok, segítséget szeretnék kérni:
Apukámtól örököltem egy piros színű MZ ETZ125-ös motorkerékpárt. Nem találok hozzá forgalmit, sem papírokat. Be tudom szerezni, vagy ha eladom így mennyit kérhetek érte? köszönettel várom a választ. juli
Jól vélelmezem,apukád elhalálozott,és így örökölted meg a motort!Gondolom,hogy a motor nem lett felvéve a hagyatéki leltárba,és nem lett átírva az örökös nevére.Elveszett,elkajlódott okmányokat, pótolni, az jogosult kérvényezni, akinek a nevén van a motorkerékpár.Így utólag nehéz lesz hivatalosan utána járni.Legegyszerübb eladni alkatrésznek,kivéve ha van hozzá érzelmi kötödésed! Egy járható út van,ha az az eset áll fen amit írtam,akkor közjegyzőnél póthagyatéki leltárt kell kérni,és annak alapján névre írhatja az örökös,de ez esetben a közjegyzői költség hozzá jön pluszban!Javíts ki,ha valamit rosszul gondoltam!
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: szketo »

pnlaci írta:
mzmotor125 írta:Sziasztok, segítséget szeretnék kérni:
Apukámtól örököltem egy piros színű MZ ETZ125-ös motorkerékpárt. Nem találok hozzá forgalmit, sem papírokat. Be tudom szerezni, vagy ha eladom így mennyit kérhetek érte? köszönettel várom a választ. juli
Szia Juli. Lehet hogy a válasszal várnod kel egy-két napot,mert akik ebben profik azok a túrán vannak a hétvégén.
Addig próbáld megkeresni a papirjait a mocinak,mert nélküle nem sokat kapsz érte.
Üdv.Laci
ui:Az adás-vétel topicban,az eladó részben 3.hó31.én pont egy hasonló kérdésre válaszoltak.Nézd meg.
Szia Juli!

Sajnos azt kell mondjam amit Laci is javasol,hogy nagyon fontos lenne a motor papírjai. De,ha még se lenne meg akkor kivételes esetekben ha meg van a rendszáma,akkor ennek alapján még egy utolsó lehetőségként az Nemzeti Közlekedési Hatóságnál,(NKH) egy utolsó próbálkozást megér.Nem könnyű de, vannak esetek mikor még találnak róla valamit a jármű még forgalomba lévő múltjáról. Ha nem jársz sikerrel akkor csak alkatrésznek tudod értékesíteni ami 20-és 60-ezer körül mozog,figyelembe véve a motor műszaki állapotát..Vagy!!!...veszel egy forgalmival rendelkező MZ ETZ -125-150 vázat, és ebbe átépíted az össze motort..úgy tudom még ez az út járható,de így csak NKH vizsga állomáson tudod ismét forgalomba helyezni..Tehát ilyen kis vizsga állomásokon nem..Hát sajnos a bürokrácia még ilyen nálunk..Remélem segítettünk.Sok sikert kívánok. Üdv:szketo
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

mzmotor125 írta:Sziasztok, segítséget szeretnék kérni:
Apukámtól örököltem egy piros színű MZ ETZ125-ös motorkerékpárt. Nem találok hozzá forgalmit, sem papírokat. Be tudom szerezni, vagy ha eladom így mennyit kérhetek érte? köszönettel várom a választ. juli
Szia Juli. Lehet hogy a válasszal várnod kel egy-két napot,mert akik ebben profik azok a túrán vannak a hétvégén.
Addig próbáld megkeresni a papirjait a mocinak,mert nélküle nem sokat kapsz érte.
Üdv.Laci
ui:Az adás-vétel topicban,az eladó részben 3.hó31.én pont egy hasonló kérdésre válaszoltak.Nézd meg.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
mzmotor125
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.05.09. 14:06
MZ-d típusa: MZ125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: mzmotor125 »

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni:
Apukámtól örököltem egy piros színű MZ ETZ125-ös motorkerékpárt. Nem találok hozzá forgalmit, sem papírokat. Be tudom szerezni, vagy ha eladom így mennyit kérhetek érte? köszönettel várom a választ. juli
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

pnlaci írta:
hell írta:Tán tetszik? Van az a pénz amiért eladom... :twisted: :D
A kedvesétől az ember nem válik meg! :mrgreen: Ha meg igen,akkor már nem a kedvese.
De a nevét még mindig nem tudjuk.Titok?
Nem vagyok annyira fanatikus még, hogy nevet adjak neki. Szerintem már nem is leszek ha eddig nem. MZ azt annyi. Meg persze nem a kedvesem csak egy motor.

Persze természetesen kicsit sok lesz már ide az OFF! Elnézést a moderátor ÚR-tól!
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

hell írta:Tán tetszik? Van az a pénz amiért eladom... :twisted: :D
A kedvesétől az ember nem válik meg! :mrgreen: Ha meg igen,akkor már nem a kedvese.
De a nevét még mindig nem tudjuk.Titok?
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

OFF
Ok mostmár megvan a 3:0 oda. Még jó hogy a három a magyar igazság. Mostmár illeni fog törlesztenem...
Bár ez ultra gyenge volt azért... :twisted: :D
ON
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2800
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

:OFF
hell írta: ... javában megy a szezon én meg alig mentem vele. ...
http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/w ... etben-7782

:ON
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Tán tetszik? Van az a pénz amiért eladom... :twisted: :D
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

Ha, piros akkor nőnemű! :-D ;-)
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

hell írta:Az idén még alig érkeztem vele menni(nyilván megsértődött :) ). Ilyen még nem nagyon volt a tizen pár év alatt amióta nálam van már javában megy a szezon én meg alig mentem vele. Meg kell hajtanom valamikor mostmár, hogy átjárja az erő nyilván... :twisted: :D
Biztos női lelke van! :mrgreen: Nevet kapott már a drága?
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

sell írta:Úgy, ha egyszerre, csak egy dolgot cserélsz, majd próba. Így tudod kiszűrni. Szerintem kezd a legolcsóbbal ( kondi), ha nem jó, tovább.
Köszi, kedden úgy is szerviz lesz :shock:
Etz 150 87'
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

Úgy, ha egyszerre, csak egy dolgot cserélsz, majd próba. Így tudod kiszűrni. Szerintem kezd a legolcsóbbal ( kondi), ha nem jó, tovább.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Köszi a válaszokat! Kedden lesz legközelebb időm komolyabban megnézni akkor remélem megoldódik.

Átnézem a vezetékeket, sarukat. Valahol olyat is hallottam, hogy akár kondenzátor, trafó hiba is okozhat ilyet. Azt hogy tudnám megállapítani ha az a ludas?
Etz 150 87'
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Norbedlee , itt egy sorstársad és rá egy válasz:
csoka írta:
Kajku írta:Heló mindenkinek van 1 kis bajom az mz motorommal (etz 250) valamiért durrog de csak 3300 fordulatnál kezdi és maximum 4000-ig durrog alatta és fölötte nem. Menet közben is ez a probléma vele és kb 1 km után ha hagyom leesni a fordulatot le is áll . Utána várni kell vele hogy ujra be lehessen indítani. Nem gyári karbi van rajta 1 dellorto phbh28 van rajta . A motoron megszakítós gyújtás van . Egy problémáját tudom a motornak a főtengely csapágy házak ki vannak és tengely irányban mozdul a főtengely,a szimering mögötti lemez össze is volt törve sajnos. A lemezt és a szimeringet kicseréltem és jelenleg nem is mozdul meg a főtengely tengely irányban Amiket cseréltem eddig : feszültségszabályozó ,gyertya , megszakító,kondi, trafó, gyertyapipa,gyújtásoldali szimering . A trafó amivel próbáltuk új olajos trafó volt aminek nem tesz jót a fekvő helyzet, de azzal is durrogott igaz csak fekve néztük vele . A durrogás nem csak a kipufogóban hanem a szívóágban is jelen van. Ha kiderülne mi a baja nagyon jó lenne mert lassan lejár a műszaki is róla. Előre is köszönöm a válaszokat!
Ha ilyen sok mindent cseréltél,akkor a vezetékek között lehet részleges szakadás.Bizonyos rezonancia,vagy teljesítmény hatására nem érintkezik a szakadt rész...
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Nekem ugyan ez volt 2 hete, vettem után gyártott gyújtókondenzátort, kb 15 km-t bírt. (tünetek ugyan ezek voltak mikor tönkre ment)
MZ ETZ 251e '89
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Sziasztok!

Szeretném segítségeteket kérni. Tünet a következő:

Etz 150, 3-4 ezre fordulat között (amikor kihúzatom) elkezd dadogni, meg "szaggatni" mintha nem kapna elég üzemanyagot? (vagy ha pl zárt csappal mennénk kb az az érzés)

Könnyen indul (ahogy a nagykönyvben megvan írva) alapjárat stabil. Mi lehet a gond? Gyújtásnál kellene keresgélni?
Etz 150 87'
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Annak is örülnék ha a környező pecás vizekre lejutnék már pár órára. De még az sem jön össze...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hell 2015.05.08. 12:44-kor.
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: bluerider »

A pilis túra remek alkalom lenne hogy meghajtsd! Mi meg fogjuk! 8)
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára!
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MrDok »

ceri20 írta:Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Mz trophy 125 kuplungot szeretném leszedni!
Addig eljutottam hogy a lamellákat leszedtem, de a kuplung kosarat nem sikerült.
Mit kell kitámasztanom vagy minek kell ellent tartanom hogy letudjam lazítani a csavart?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel: Ádám
Mivel nem válaszolt neked kis MZ-s, veszem a bátorságot.
http://www.tolna.net/~dombaikaroly/szer ... zamok.html
Jobb alsó kép, az kell neked. 8)
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Az idén még alig érkeztem vele menni(nyilván megsértődött :) ). Ilyen még nem nagyon volt a tizen pár év alatt amióta nálam van már javában megy a szezon én meg alig mentem vele. Meg kell hajtanom valamikor mostmár, hogy átjárja az erő nyilván... :twisted: :D
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Hab? Akkor az víz!
Vagy kapuccsínó?
Agyon cirógattad, mosogattad a garázsban biztos. :D :wink:
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Már megoldva abbahagyta. Ledobta a habját biztos. :twisted: :D Bár hogy a fenébe mikor 2 éve cseréltem benne és azóta sosem csinált ilyet minden rendben volt vele. Kis zavar volt az erőben. Minden szezonkezdésnél van valami. :D
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Hággyerekek , ebbe be kell hogy kapcsolódKép
JAK !

Itt a tipikus esete annak, hogy megnéztem, minden jó, és mégis rossz!
Hell, ilyen nincs!
Valami szar!
Ha csak oldalsztenderre tételkor folyik az olaj akkor sok olaj van a blokkban! Gondold végig logikusan. Az okot lehet még nyomozni.
Tehát: álló motornál!ha oldalra támasztod nem az hogy párásodik hanem folyik. Mi ez ha nem túl sok olaj ? :shock:
A bowdenház fekete műanyag támasz csak támasz, nem szigetelés! A gumiharang porvédő funkciót lát el, ez nem szimering vagy gumigyűrű, azért más a neve.
Hell, sóók aaaz, óólajj !
Kedvemért engedd le, üzemmeleg állapotból a leírtak alapján, és töltsél vissza bele nyolc decit.
Ha ezeket elvégezve is fent áll az állapot én beállok az Xakták táborba. :lol:
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
mztsszázhuszonöt
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.06.01. 23:13
MZ-d típusa: ts 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: mztsszázhuszonöt »

Hali! olyan kérdésem lenne ha lejárt papíros etz 125-ös motort veszek akkor mennyibe kerülne nekem és mlyien intézkedéseket/hol kell végrehajtanom hogy érvényes okmányokkal az én tulajdonomban legyen?
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Tiszta X akták!
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

MrDok írta:
hell írta:Semmi gond az olajszintel.
Ok, akkor viszont nem is folyik!!!!!! :wink:
Már kifolyt így nem folyik... :twisted: :D

A gumisapka az romokban van rajta...
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

Akkor, ha a gumisapka a bovdenen is ép és egészséges, és a kis támcső ( vagy minek nevezzem, amire a bovden támaszkodik) sincs a blokkban fellazulva, akkor rejtély.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MrDok »

hell írta:Semmi gond az olajszintel.
Ok, akkor viszont nem is folyik!!!!!! :wink:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Semmi gond az olajszintel.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

Hy, az olajszintet nézted ? Akkor végül is több olaj van (volt benne)?
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Mert ott van olyan? :)
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: csoka »

Esetleg ellenőrizni,az olajfolyás helyénél található tömítést-gumigyűrűt...
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Oké köszönöm a remek összefoglalót! Így még csak 2,5:0 oda akkor. :twisted: :D
2 évig nem engedte(nem volt cserélve se semmi ilyesmi) most egyik pillanatról a másikra igen szaglászás megvolt isteni hajtómű olaj szagú. És nem füstöl...
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2800
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

hell írta:...De ez nem az a játék...
Kaptál választ, de akkor megpróbálom összefoglalni:
1. túl sok az olaj a váltóban
2. főtengely szimmeringes >> lásd 1. pont.

Javaslat: engedd le a nívócsavarnál a felesleget, de lehetőleg az előírt pozícióban álljon a motor (vízszintes talaj, középsztenderen). Közben szaglászd az olajat, hogy nem benzinszagú-e.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég