Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
amatőr
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2015.04.28. 10:34
MZ-d típusa: ETZ 250 Tour
Tartózkodási hely: Balatonszárszó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: amatőr »

Vlala67! Ezek milyen formátumú képek? Mert a jpeg-et,nem fogadja el a felület.
Amatőr,... a rádióamatőr
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MrDok »

vlala67 írta:Sziasztok!

Ma fel akartam rakni a frissen fúrt hengert, hogy a jó időben tudjam is járatni kicsit. Előtte még a bal oldali főtengely szimmeringet is cserélni akartam, mert fogy a váltóolaj, és füstöl is a motor. Ez a kép fogadott:
Ha jól látom, ez fel volt hegesztve, és nem nagyon fog tömíteni a szimmering.
Kérdésem: cserélni kell, vagy lehet valamit kezdeni még vele? Ha cserés, milyet és hol érdemes venni?
Kérem a tanácsaitokat!

Üdv: vlala67

Ez inkább Dunában tárolásnak a nyoma. Állt a víz a szimeringen belül.
Megette a felületet.
Megoldás a javító gyűrű amit Kill írt, főtengely csere, és a felület visszacsiszolása egy ép rétegig.
A felületjavító gyűrűt javasolnám. Ha van ebben a méretben.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Keresni/gyártatni kell hozzá szimeringet, aminek máshol fekszik fel a tömítőajka, vagy fel kell tenni a tengelyre egy tömítőfelület javító gyűrűt. SKF-nél pl biztosan van. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: csoka »

Nekem nagyon mély "szimering vágás" van rajta.Engem is érdekel,hogyan javítható.
Avatar
vlala67
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.12.17. 22:53
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Ráckeve

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: vlala67 »

Sziasztok!

Ma fel akartam rakni a frissen fúrt hengert, hogy a jó időben tudjam is járatni kicsit. Előtte még a bal oldali főtengely szimmeringet is cserélni akartam, mert fogy a váltóolaj, és füstöl is a motor. Ez a kép fogadott:Kép, Kép
Ha jól látom, ez fel volt hegesztve, és nem nagyon fog tömíteni a szimmering.
Kérdésem: cserélni kell, vagy lehet valamit kezdeni még vele? Ha cserés, milyet és hol érdemes venni?
Kérem a tanácsaitokat!

Üdv: vlala67
Kép

Kép
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Pàr órát bele fektettem már a cikkbe, de előtte egyeztetek MrDokkal mert igazából ő látja mi volt mi lett. Nehogy butaságot írjak. Képekkel dúsítom majd. No meg egy plusz videóval ha ösezejön. Árat nagyon nem tudok még. Csak annyit amit utaltam alkatrészekre.
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

zsakfos írta: Ha ezt közben tudom hogy abból akarod a blokkot megvenni,azonnal lebeszéltelek volna.


A közbülső vevő amúgy nem kicsit kereshetett rajt(bár nem tudom mennyiért vette,de 30000-nál biztos nem fizetett többet,de gondolom inkább kevesebbet),ráadásul neki azért lehetett volna sejtése arról hogy ez nem kóser blokk,pont az árából és a leirásból.

Én sem tudtam :-) Szegedi hirdetésben találtam rá, aztán nem firtattam nagyon, hogy honnan. Mert a közbenső vevő sem ismerte a pontos előéletét. Annyit mondott, hogy a dunántúlról hozta működőképesen. Biztos, hogy keresett rajta(m). Nem akarom magasztalni, de mentségére legyen szólva, hogy ő sem szedte szét így nem tudhatta mekkora gáz van benne. Ez a srác amúgy egy jó szándékú (rokkantnyugdíjas) gyerek, aki ezzel egészíti ki a kis keresetét, hogy olcsón megveszi a motorokat és kiárulja, így látott egy jó üzleti lehetőséget amikor azt a fost megvette. Beszéltem vele azóta párszor és láttam rajta, hogy őszintén sajnálta, hogy ilyen hulladékot adott el. Mindegy, én végül is jól elszórakoztam vele :-) mint ahogy a szösszenetből látszik. Ha úgy adódna szivesen belefognék mégegyszer :-D Gondoltam, hogy el kellene adni és belefogni egy másikba, de hát ha meghirdetném amennyibe kijött asszem első körben körberöhögnének aztán elzavarnának a halál f.szára blokkostól... :twisted:
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Itthon minden MZ-t felújítanak eladás előtt... 8-[
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

z25z írta:

Azt nem mondom, hogy olyan hejj de regényes. Inkább megdöbbentő/elgondolkoztató. Az FB-re írtam valakinek aki épp azt a szerelési tanácsot adta egy másik kommentelőnek, hogy savazza fel a kuplungot. Kicsit elszállt az agyam és mondtam, hogy ezért van tele a piac ilyen hulladék blokkokkal, mert az ilyen sufni kókányok kezébe kerül, aki még normális szerszámot se látott, csak a nagykalapácsot ismeri. Csak egy kis rávilágítás arra, hogy bizony nem kevés összeg egy bontott blokkot teljesen rendbe tenni, főleg egy szakszerűtlen gazda után. Mondjuk az én esetem már inkább hasonlít összevásárolt alkatrészekből építésnek, mint sima felújításnak, de akit érdekel, íme:

https://1drv.ms/w/s!Asishv5EE3EHsUVqo8srNGvJy6ST



ui.: kiváncsi leszek Athem blokkja mennyiben fog megállni, mert ha jól tudom, annak is elég ezermester gazdája volt előtte... :?
Ebben a sztoridban az a legidegesitőbb,hogy mint utólag kiderült ez egy siófoki motorból való blokk.
Ha ezt közben tudom hogy abból akarod a blokkot megvenni,azonnal lebeszéltelek volna.Tettem anno ajánlatot a motorra én is mert helyben volt,de szinte 90%-ban tudtam hogy sok jóra nem lehet számitani.Épp ezért 15000-et ajánlottam az egész motorért.Annyiért nem adta,de 30000-ért hozhattam volna.
A közbülső vevő amúgy nem kicsit kereshetett rajt(bár nem tudom mennyiért vette,de 30000-nál biztos nem fizetett többet,de gondolom inkább kevesebbet),ráadásul neki azért lehetett volna sejtése arról hogy ez nem kóser blokk,pont az árából és a leirásból.Ezt írta nekem a srác üzenetben anno a 30000 ft-os motorról"Fel van ujitva!
Semmi baja" Na meg ezt "Oke en tudom mert fel éve lett felújítva kb es alig ment"

Hát persze.Tudjuk mennyi még egy alapfelújitás is és akkor 30000 a komplett egész motor mi?
Na mint látjuk ennyit érnek ezek az olcsó és "most lett felújitva" motorok ](*,)
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

BlackIce írta:
z25z írta:

Azt nem mondom, hogy olyan hejj de regényes. Inkább megdöbbentő/elgondolkoztató. Az FB-re írtam valakinek aki épp azt a szerelési tanácsot adta egy másik kommentelőnek, hogy savazza fel a kuplungot. Kicsit elszállt az agyam és mondtam, hogy ezért van tele a piac ilyen hulladék blokkokkal, mert az ilyen sufni kókányok kezébe kerül, aki még normális szerszámot se látott, csak a nagykalapácsot ismeri. Csak egy kis rávilágítás arra, hogy bizony nem kevés összeg egy bontott blokkot teljesen rendbe tenni, főleg egy szakszerűtlen gazda után. Mondjuk az én esetem már inkább hasonlít összevásárolt alkatrészekből építésnek, mint sima felújításnak, de akit érdekel, íme:

https://1drv.ms/w/s!Asishv5EE3EHsUVqo8srNGvJy6ST



ui.: kiváncsi leszek Athem blokkja mennyiben fog megállni, mert ha jól tudom, annak is elég ezermester gazdája volt előtte... :?
Egy teljes felújításról kezdtem el írni. Az első oldal már megvan. Kb februárra lesz meg a memoárom :)

bocsi, csak közben javítottam a linkemet, és az előző hsz-ednél beillesztett már nem mutat sehova (ez a jó)
Avatar
BlackIce
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2015.05.09. 21:42
MZ-d típusa: MZ ETZ "250"
Tartózkodási hely: Budapest, XI.ker.

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: BlackIce »

z25z írta:
sell írta: Akár érdekelhet is, ha esetleg olyan regényesen, olvasmányosan van megfogalmazva ( azokat különösen kedvelem). ;-);-) és manapság egy mz blokk felújítás szerintem népmesékbe illő fordulatokat rejt valamint körülbelü hasonló erőpróbákat is. Így szinte biztosra mondhatom, igen!! ;-) :-D

Azt nem mondom, hogy olyan hejj de regényes. Inkább megdöbbentő/elgondolkoztató. Az FB-re írtam valakinek aki épp azt a szerelési tanácsot adta egy másik kommentelőnek, hogy savazza fel a kuplungot. Kicsit elszállt az agyam és mondtam, hogy ezért van tele a piac ilyen hulladék blokkokkal, mert az ilyen sufni kókányok kezébe kerül, aki még normális szerszámot se látott, csak a nagykalapácsot ismeri. Csak egy kis rávilágítás arra, hogy bizony nem kevés összeg egy bontott blokkot teljesen rendbe tenni, főleg egy szakszerűtlen gazda után. Mondjuk az én esetem már inkább hasonlít összevásárolt alkatrészekből építésnek, mint sima felújításnak, de akit érdekel, íme:

https://1drv.ms/w/s!Asishv5EE3EHsUUbWzwfhrAm0ABy



ui.: kiváncsi leszek Athem blokkja mennyiben fog megállni, mert ha jól tudom, annak is elég ezermester gazdája volt előtte... :?
Egy teljes felújításról kezdtem el írni. Az első oldal már megvan. Kb februárra lesz meg a memoárom :)
"A benzin a drogom, a Shell a dílerem..."
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

sell írta: Akár érdekelhet is, ha esetleg olyan regényesen, olvasmányosan van megfogalmazva ( azokat különösen kedvelem). ;-);-) és manapság egy mz blokk felújítás szerintem népmesékbe illő fordulatokat rejt valamint körülbelü hasonló erőpróbákat is. Így szinte biztosra mondhatom, igen!! ;-) :-D

Azt nem mondom, hogy olyan hejj de regényes. Inkább megdöbbentő/elgondolkoztató. Az FB-re írtam valakinek aki épp azt a szerelési tanácsot adta egy másik kommentelőnek, hogy savazza fel a kuplungot. Kicsit elszállt az agyam és mondtam, hogy ezért van tele a piac ilyen hulladék blokkokkal, mert az ilyen sufni kókányok kezébe kerül, aki még normális szerszámot se látott, csak a nagykalapácsot ismeri. Csak egy kis rávilágítás arra, hogy bizony nem kevés összeg egy bontott blokkot teljesen rendbe tenni, főleg egy szakszerűtlen gazda után. Mondjuk az én esetem már inkább hasonlít összevásárolt alkatrészekből építésnek, mint sima felújításnak, de akit érdekel, íme:

https://1drv.ms/w/s!Asishv5EE3EHsUVqo8srNGvJy6ST



ui.: kiváncsi leszek Athem blokkja mennyiben fog megállni, mert ha jól tudom, annak is elég ezermester gazdája volt előtte... :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára z25z 2016.12.10. 11:12-kor.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

BlackIce írta:Teljes motorépítés? :D Júniusban rommá törtem, és most építettem össze 1,5 hónapja. Pár apróság van még hátra. :)
És te , hogy vagy? Neked is jól áll a felépülés?
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

z25z írta:

nekem van egy, hogy mibe kerül egy blokkfelújítás :evil: , ha érdekel :D
Akár érdekelhet is, ha esetleg olyan regényesen, olvasmányosan van megfogalmazva ( azokat különösen kedvelem). ;-);-) és manapság egy mz blokk felújítás szerintem népmesékbe illő fordulatokat rejt valamint körülbelü hasonló erőpróbákat is. Így szinte biztosra mondhatom, igen!! ;-) :-D
Avatar
BlackIce
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2015.05.09. 21:42
MZ-d típusa: MZ ETZ "250"
Tartózkodási hely: Budapest, XI.ker.

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: BlackIce »

Teljes motorépítés? :D Júniusban rommá törtem, és most építettem össze 1,5 hónapja. Pár apróság van még hátra. :)
"A benzin a drogom, a Shell a dílerem..."
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

sell írta::D =D> Az igazán jó lenne, szerelős felújítós cikket már régen olvastam. ( vagy legalábbis remélem, hogy ilyesfélét küldenél) ;-)

nekem van egy, hogy mibe kerül egy blokkfelújítás :evil: , ha érdekel :D
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

:D =D> Az igazán jó lenne, szerelős felújítós cikket már régen olvastam. ( vagy legalábbis remélem, hogy ilyesfélét küldenél) ;-)
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Ma a kuplungot is rendbe rakta nekem, lassan tényleg össze áll. :) Cikkekkel kapcsolatban kinek kell írnom? :) Szeretnék beküldeni.
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

Azt észre sem fogod venni, a ferde fogazás miatt átfedik egymást.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

MrDok szerint jó lesz, két fog van minimálisan megsérülve, a teszt során derül ki mi kell még esetleg. azért köszönöm!
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Basszus, és tényleg kihagytam...

Am. ma érkezik egy malomkerék MrDok-hoz, ha nem jó akkor vissza posta, és lehet érdekelne az ajánlatod.
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

z25z írta:jut eszembe! van már malomkerék? Ma voltam a "kollegánál" és láttam nála.
Persze még nincs fasza! :D
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

jut eszembe! van már malomkerék? Ma voltam a "kollegánál" és láttam nála.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

És bertáék nem tudnak 72-est gyártani MZ-hez? :shock:
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MrDok »

z25z írta:Lehet a képen nem látszik csak jól, de a préssáv mérést nem a dugattyú tetejénél méred, hanem a szélénél. Az ok, hogy a kupola magasabb, de a széle nekem egyformának tűnik, vagy csak a kép nem adja vissza?
A hengerfejnek van egy homorú felület, abban egy égéstér. Ezt azért illene követnie a dugónak, hogy ki tudjon alakulni a süritési arány.
Így a széléig tolva a cint 2.5 mm jön ki.
Szóval ez a próbálozás a 71 feletti túlmérettel nem nyert.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

jahhh.....és tényleg, úgy már más a leányzó fekvése :twisted: :lol: (b.meg lassan tényleg szemüveg kell :? ) pár napja v oltam üzemorvosnál távolra kurva jól megy még a kis pilótabetűket is láttam, de közlre kezd baj lenni
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

z25z írta:Lehet a képen nem látszik csak jól, de a préssáv mérést nem a dugattyú tetejénél méred, hanem a szélénél. Az ok, hogy a kupola magasabb, de a széle nekem egyformának tűnik, vagy csak a kép nem adja vissza?
nagyítsd a képet, vazze!
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

Lehet a képen nem látszik csak jól, de a préssáv mérést nem a dugattyú tetejénél méred, hanem a szélénél. Az ok, hogy a kupola magasabb, de a széle nekem egyformának tűnik, vagy csak a kép nem adja vissza?
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Athem írta:A következő irományt MrDok engedélyével adom közre.
A lényeget meg kihagyod......
Hogy miért is nagy a préssáv:
Kép
Köszi a dicséretet, de csak egyszerűen az eddigi tapasztalataimat és azt a néhány célszerszámot használom a rendberakáshoz....... :D
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

A következő irományt MrDok engedélyével adom közre.

A motorom MrDoknál van műtő asztalon már egy ideje. Első sorban prés méret és váltó gond miatt, kértem ki szakértelmét, hozzáértő kézügyességét. A bontás után megvilágosodtunk, mert több a gond a motorral mint azt elsőre tudni lehetett.Amit doki közölt velem az eléggé elszomorított több ízben is, de hát ez egy ilyen popszakma, mint az informatika.
MrDok a következőket állapította meg a túl méretes dugattyúról (6.) Berta 72.00Ø ami a motoromban volt:

"Első látásra a trabi másolat dugattyúteteje laposabb, lejjebb vannak a gyűrűk, és a szoknyája rövidebb.
Második látásra a dugattyú belsejében a gyűrűhornyok számára megvastagított rész a lejjebb került hornyok miatt érzésre és közelítő mérésre vészesen kevésnek tűnik. Vagyis a vastag rész alsó pereme szinte egy magasságban van az alsó horony aljával.
Ami nem látszik, a csapszeg az anyag zömülése miatt nagyon könnyen esik be a helyére. Nagyon kicsi a kottyanása, de ilyenek az agyonhasznált dugók szoktak lenni. "

Kép

baloldali a kopott gyári a jobboldalon a berta dugó.

Kép

Kértük ez ügyben a segítségüket, egy igen válaszra vártunk... Hogy tudnak-e gyárihoz jobban kinéző dugattyút készíteni? De sajnos nem fognak nekünk ebben segíteni. Pedig jó lett volna.

Ezután 3 lehetőséget vázolt elém MrDok.

1 marad ez a felállás, használod míg el nem kopik, akkor fúrás 300-ra, ahhoz van rendes dugó.
2 lengyel dugó beszerzése (erre gondoltam)
3 másik henger/dugó, esetleg egy még normál mérettartományban lévő megvétele, fúrása. Itt

Ötleteket szívesen várok Ti mit javasolnátok!

Ezúton is Köszönöm szépen az eddigieket MrDok-nak mély tisztelettel hajlok meg tudása és hozzáértése előtt. Minden hozzá közel, távol lakó MZ barátot szívesen rábeszélnék, hogy ő hozzá vigye beteg motorját. Eddig csak pozitívan csalódtam benne, és abban amit csinál...
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Közel 400 kalória 16perc alatt motoron ülve az nem is rossz. Egy komolyabb túra és elfogysz. :twisted:
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

alakul ez, még mindig nem volt koppon, csak nem mertem tovább húzni, mintha kezdett volna elkevesellni, de addig finomítom, amíg azt nem tudja amit gyárilag írtak róla :twisted:
Kép
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Elektronikus fordulatszámmérő? :roll:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

MrDok írta:
mzetz125 írta:Azért kérdem,mert a bal oldali blokkfelet cserélném,amin van lyuk a fordulatszámmérő kihajtásnak felül.A simsonnál úgy van,hogy bal oldali blokkfélen van a motorszám.
Áron írja a tutit, nem cserélgetünk blokkfelet, csak végszükség esetén.
Össze vannak fúrva, illesztve. Párban.
Ezt nem is mertem említeni mert nyilvános lincselés szokott lenni belőle... :D mindenkinek tökéletesen működik a háromféle blokköntvényből összetákolt blokkja, és mi maradjunk csendben ;)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MrDok »

mzetz125 írta:Azért kérdem,mert a bal oldali blokkfelet cserélném,amin van lyuk a fordulatszámmérő kihajtásnak felül.A simsonnál úgy van,hogy bal oldali blokkfélen van a motorszám.
Áron írja a tutit, nem cserélgetünk blokkfelet, csak végszükség esetén.
Össze vannak fúrva, illesztve. Párban.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
kocsisgab
furik
furik
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2011.09.13. 12:41
MZ-d típusa: MZ ETZ125
Tartózkodási hely: Abaújszántó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kocsisgab »

mzetz125 írta:Azért kérdem,mert a bal oldali blokkfelet cserélném,amin van lyuk a fordulatszámmérő kihajtásnak felül.A simsonnál úgy van,hogy bal oldali blokkfélen van a motorszám.
ETZ-nél jobb oldalon van! ;)
"Ha egy cápa a tenyeredből eszik.... A lábadból is fog!" ;)
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

mzetz125 írta:Azért kérdem,mert a bal oldali blokkfelet cserélném,amin van lyuk a fordulatszámmérő kihajtásnak felül.A simsonnál úgy van,hogy bal oldali blokkfélen van a motorszám.
Sejtettem hogy erre gondolsz, leírtam hogy miért nem javaslom :)
mzetz125
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016.11.19. 18:28
MZ-d típusa: Mz Ts 125
Tartózkodási hely: Békésszentandrás

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: mzetz125 »

Azért kérdem,mert a bal oldali blokkfelet cserélném,amin van lyuk a fordulatszámmérő kihajtásnak felül.A simsonnál úgy van,hogy bal oldali blokkfélen van a motorszám.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

mzetz125 írta:Mz Etz 125-ön hol van a motorszám?A motor melyik részén van?
A blokk tetején lesz.
Én továbbra sem próbálkoznék a gyári hajtással. Főleg a bontott blokk(felek) általános állapotát tekintve... ha a tieden még vannak csapágyfészkek, örülj neki, és ne megszabadulni akarj tőle!

Kis ETZ-nél még hatalmas ötlet volt a gyár részéről hogy a már említett besajtolt fordulatszámhajtás-tengely fészke a forgattyúsházba vezet. Ha valaki már feszegette vagy rendkívül szakszerűen cserélte, akkor nem érted majd miért falsol meg olajozza össze a gyertyát amikor minden szimering rendben van.
mzetz125
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016.11.19. 18:28
MZ-d típusa: Mz Ts 125
Tartózkodási hely: Békésszentandrás

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: mzetz125 »

Mz Etz 125-ön hol van a motorszám?A motor melyik részén van?
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

ejjjha, mindig tanul az ember valami újat! :smt023 azt tudtam, hogy 250-esből látezik standard (ford.mérő nélküli), de, hogy kicsiből is volt... :shock:
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

A Standard kivitelnél ("egy órás") csak az öntvényben van meg a kihajtás helye, nincs kifúrva és nincs besajtolva a csigahajtás tengelye sem. Ez gyárilag ilyen, nem kókányolással tüntették el. Elég ritka az ilyen motor amúgy, ismerek pár embert aki akár ölne egy ETZ Standard műszerfalért ;) Semmiképpen sem kezdeném el kifúrkálni, főleg mert előbbre sem lennél vele: a gyári mechanikus fordulatszámmérő nem egy túl pontos sem gondozásmentes műszer.

Elektronikus fordulatszámmérő kapható ezeregy változatban az ebayen, olyat kell keresni ami nem a gyújtásvezérlőtől kapja a jelet (mert ilyen MZ-n nincs) hanem a nagyfeszültségű kábelről veszi indukciós elven (magyarul: rátekered a drótját kívülről)
mzetz125
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016.11.19. 18:28
MZ-d típusa: Mz Ts 125
Tartózkodási hely: Békésszentandrás

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: mzetz125 »

Ez olyan Etz,hogy még az óratartó konzol is egy órás.A fordulat.mérő óra helyén van a gyújt.kapcsoló.
Avatar
kocsisgab
furik
furik
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2011.09.13. 12:41
MZ-d típusa: MZ ETZ125
Tartózkodási hely: Abaújszántó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kocsisgab »

Lennie kell pedig gyárilag kihajtásnak! :) Ha csak tervezel venni, megnyugtatlak, hogy lesz rajta! ;)
"Ha egy cápa a tenyeredből eszik.... A lábadból is fog!" ;)
mzetz125
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016.11.19. 18:28
MZ-d típusa: Mz Ts 125
Tartózkodási hely: Békésszentandrás

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: mzetz125 »

Köszi a választ z25z!Mz-khez nem értek annyira,én egyenlőre Simsonos vagyok.Mz-t csak tervezek venni.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

hááát nem, kuplung oldali dekninek semmi köze hozzá, kicsinél a blokkfélből van a kihajtás. gyárilag lennie kellene, nem csak le van vakdugózva vagy egyéb sufnikókányolással eltüntetve?
Kép
mzetz125
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2016.11.19. 18:28
MZ-d típusa: Mz Ts 125
Tartózkodási hely: Békésszentandrás

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: mzetz125 »

Sziasztok!Egy olyan kérdésem lenne,hogy Mz Etz 125-höz fordulatszámmérőt szerelnék be,de nincs a motoron fordulatszámmérőnek kihajtás hely.A kuplung deknit kell csak cserélni?Előre is köszi!
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zudori »

z25z írta:Jól mondja nyakas, a lengyellel nem járnál rosszul. Almot K20, volt alkalmam mikroszkóp alatt megnézni az anyagszerkezetét, lenyűgözött. De ebben a méretben én sem találtam sehol. Indiait semmiképp ne vegyél, nekem van egy vadi új indiai, feleslegessé vált feltettem ide-oda hirdetésben, remélem sikerült már levennem mindenhonnan, mert nem az eladható kategória, mint kiderült - a dugattyú csapszeg átesik rajta. Kizárásos alapon marad a berta. Hidd el nagyon jó dugattyú! Zsomborék méricskélték a hőtágulását stb és meglepően jól szerepelt.

Így igaz, jó a Berta!
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

Jól mondja nyakas, a lengyellel nem járnál rosszul. Almot K20, volt alkalmam mikroszkóp alatt megnézni az anyagszerkezetét, lenyűgözött. De ebben a méretben én sem találtam sehol. Indiait semmiképp ne vegyél, nekem van egy vadi új indiai, feleslegessé vált feltettem ide-oda hirdetésben, remélem sikerült már levennem mindenhonnan, mert nem az eladható kategória, mint kiderült - a dugattyú csapszeg átesik rajta. Kizárásos alapon marad a berta. Hidd el nagyon jó dugattyú! Zsomborék méricskélték a hőtágulását stb és meglepően jól szerepelt.
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Jééé a nyakas! 8)
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára!
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 53 vendég