Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
vlala67
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.12.17. 22:53
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Ráckeve

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: vlala67 »

Sziasztok!
A kuplung oldali szimmeringet cseréltem, és az összerakásnál kimaradt az olajterelő lemez. A drága viton szimmeringet már sajnáltam kibarmolni, és összeraktam így a gépet. Valaki járt már így esetleg? Okoz ez valamilyen problémát? Előre is köszönöm a segítséget!
Avatar
vlala67
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.12.17. 22:53
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Ráckeve

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: vlala67 »

csoka írta:Ha "M-zárolt" készletből való,akkor sok évig egy raktárban állt.Csak a telephelyi járműveket indították rendszeresen,az állóhelyi,raktári járművek csak rovancsolva(lajstromba véve)voltak évente egyszer.
A szimeringet cseréld ki.Nekem most pont egy ilyen szimering vágta vályú miatt fáj a fejem.Még nem találtam meg a jó megoldást...a keménykrómozás horror drága...
Csatolmányok
SKF2.jpg.pdf
(30.33 KiB) Letöltve 211 alkalommal.
SKF.jpg.pdf
Nekem rozsdamarta volt a szimmering pályánál, és ilyen megoldást találtam: SKF Speedi Sleeve. Keress rá neten. Érden kaptam a Rolling Kft-nél.
(18.84 KiB) Letöltve 198 alkalommal.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Bambi mestert keresd fel! Ő segít szinte mindenben ami MZ.
gabos666
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016.08.16. 14:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: gabos666 »

Sziasztok!

Sajnos nem sokat haladtam a 250-es ETZ-vel, a segítségeteket kérném ismét! A gondom, hogy berúgás után üresben is hajtaná a kereket a motor, és nagyon rázkódik is közben. Gyorsan le is állítottam. Jól gondolom, hogy kuplung lesz a ludas? Kicseréltem a bowdent, mert nagyon meg volt nyúlva, és a blokknál ki is volt alátétezve 2 nagy anyával. Ezeket eltávolítottam, gondoltam visszaállítom a gyári állapotot. A youtubos szerelési videó alapján próbáltam mindent visszaállítani. Gondolom nem sikerült, vagy valami nagyobb baj is van az öreglánnyal. Ötletetek van valami? Vagy van valaki, aki itt Budapesten foglalkozik még ilyen régi motorokkal, és tudna segíteni nekem rendbe hozni szegénykét? Köszönöm
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Zsakfos!

Tudom hát! Megfelelő helyen dolgozom, azért lett meg az utolsó darab. Ez a legutolsó, amit eladtak. A TS és az ES mellett majd jól mutat a katonai 250 - es ETZ. Meló lesz vele tudom, de megéri feltámasztani.
Hatalmas
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.03.17. 18:31
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Hatalmas »

Sziasztok!

Egy komoly problémával fordulok a csoporthoz! Mivel van egy blokk problémám, így inkább ide írom. A mai nap előkerült nagyapám régi MZ ETZ motorja millió daradban, a blokk az nincs meg hozzá, így ismeretség révén szereztem egy blokkot hozzá. Ez lesz életem első motorja, így szeretném összerakni és körbejárni az országot vele. Ezzel kapcsolatosan 2 kérdésem lenne:

1. Van- itt a csoportban vagy tudtok-e ajánlani, olyan szmélyt aki eme blokott Á-tol Z-ig átnézné nekem és megjavítaná? Borsodban élek így itt lenne célszerű, de ha nagyon nincs, akkor a távolság sem olyan nagy gond, kocsival tudom szállítani.

2. Mivel életemben nem láttam MZ-t, így segítséget szeretnék abban kérni, hogy a részeit, hogyan is kelln összerakni,lefesteni, mi mire való. Amit tudok persze levadászom netről. Ha esetleg majd képekkel, leírásokkal tudnátok segíteni a világ legboldogabb emberévé tennétek!! :lol: :lol: \:D/ \:D/ \:D/
Avatar
Tsigga
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.10.11. 15:07
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Tsigga »

Sziasztok!
Lehet kicsit hülye kérdés, de... 250-es ETZ-nél van valami olyan finomítás, változtatás, esetleg gépmunka, amit egy versenyzésre szánt blokkon érdemes megcsinálni, ha már úgy is szét van borítva (kuplung- és malomkerék könnyítést leszámítva)? A blokkház állapota jó, csapágyak nem estek ki belőle maguktól, tömítőfelületek szépek stb. Ez az első MZ blokkom, nem vagyok még képben a praktikákkal... egy-két menetes furat van csak, amit érzésre lehet inkább heli-coiloztatnék állapottól függetlenül, preventív jelleggel, aztán lehet hogy teljesen fölösleges.
Köszönöm előre is!
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

Bár egy hónapja még úgy gondoltam, hogy én itt többet nem fogok írogatni, de ez kissé változott. 54 évesen a több mint 30 éves MZ-s szívet nehéz átprogramozni, ezért írok egy lehetőséget. Van egy ismerősöm Tatabánya környékén ( a második ETZ-met tőle vettem ) aki megvett egy "köteg katonai M zárolt ETZ-t" Azokat rendbe szedve, vagy éppen bontva értékesíti. Ha valakinek tényleg nagy szüksége lenne ez ügyben segítségre, tudok segíteni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tri-Ton 2017.03.16. 08:14-kor.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Lóri írta:Üdv Urak!

Tanácsokat szeretnék kérni, elsősorban olyan Társaktól, akik ETZ 250 -nel járnak. Úgy néz ki a dolog, hogy néhány napon/héten belül szert teszek egy 250-es katonai ETZ-re.

Köszönettel: Lóri
Szerencse fia vagy tudod e?
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

Amikor én voltam katona, konkrétan az M-zárolt állományból javítottunk. Azok voltak a donorok, kellett valami alkatrész, mentünk a főtörzsel az M-zárolt telephelyre " böngészni".
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: csoka »

Ha "M-zárolt" készletből való,akkor sok évig egy raktárban állt.Csak a telephelyi járműveket indították rendszeresen,az állóhelyi,raktári járművek csak rovancsolva(lajstromba véve)voltak évente egyszer.
A szimeringet cseréld ki.Nekem most pont egy ilyen szimering vágta vályú miatt fáj a fejem.Még nem találtam meg a jó megoldást...a keménykrómozás horror drága...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csoka 2017.03.15. 09:55-kor.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

Nem mondasz hülyeséget.... :roll: Ha kapott kenést akkor is? Nem ismerem az eljárást az ilyen járműveknél, de nem úgy van, hogy időnként azért megjáratják? Vagy csak van , elvan egy raktárban csendesen 10-20 éve és el van felejtve?
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Én inkább cserélnék szimeringet... Ha nagyon ki van keményedve a régi, akkor akár ki is eheti a főtengely felületét, amiből csak a szívás van később... A cserét megúszni meg ilyen idő távlatából gyakorlatilag képtelenség sztem... :roll:
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Szia!

Köszi a tanácsot! Ha nálam lesz, prezentálok képeket!

Lóri
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

Villamos rendszert átnézheted, de ha nem volt kitéve korrodáló környezetnek akkor nem gondolnám, hogy baj lesz vele. A szimering stb cserének sem ugranék neki egyből. Használnám és ha működik nem szív falsot és nem zabikálja el a váltóolajat akkor nagyon kár lenne megbontani: generátor kuplung le stb. Csak ha muszáj!! Üzemanyag rendszer takarítás jó ötlet. Féket se bántsd, mert elrontókészlet amit árulnak. Ha menthetetlen és nem akarsz az eredetiségre törekedni akkor robogó főfékhenger. A gumik cseréjén gondolkoznék el. Ezen akkor jó eséllyel több tizenéves lehet.


kiegészítés: féknyerget írtál, én meg főfékhengerre asszociáltam, a nyereggel sem hiszem, hogy baj lenne, a főfékh. szokott inkább romlani, de ahoz használni kell keményen. Ebben is inkább csak cseréld le az olajat és teszteld, ha jó akkor happy -miért ne lenne... és ne bonts amíg nem muszáj
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Üdv Urak!

Tanácsokat szeretnék kérni, elsősorban olyan Társaktól, akik ETZ 250 -nel járnak. Úgy néz ki a dolog, hogy néhány napon/héten belül szert teszek egy 250-es katonai ETZ-re. Mivel honvédségi volt, jó ideje áll. Tudom szimmeringek...stb cseréje fontos. Üza rendszer tiszítását is el fogom végezni. Ki mit javasol, mik azok a területek, amelyeket indításelőtt fontos átnézni? Villamosan is ellenőrzöm. Főfékből milyen alkatrészeket érdemes megvásárolni, vagy mivel lehet kiváltani? Féknyereg felújító...stb, vagy mely más típus féknyergével váltható ki. Bocsánat, ha kicsit a blokk témától elkanyarodtam! A motorban 9500 km van óra szerint.

Köszönettel: Lóri
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Ezt még az asszony is díjazná! :D
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Mindjárt mutatunk nektek a dugattyú felhasználásra egy példát! :wink:

...

pl.:

Kép

Majd tjacint bővebben kifejti! :D
Avatar
tjacint
defektes
defektes
Hozzászólások: 887
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:34
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: tjacint »

Athem írta:Én meg tudod a német ablak mosóval álltam volna neki... áhh... Majd legközelebb...
Ha már dugattyú, ki mit csinálna egy dugattyúval ha nem tudja hasznosítani (nem dobálóznék vele, dísztárgynak gondolom első körben)?
DDR-es csapágyakkal 5let?
Nekem már van ilyen dísztárgyam a polcon!
Kép
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

lenne egy kérdésem ha a mz ts 250/1 esem be szeretném ki cserélni a fötengelyt akor a etz 250 esé jolene bele mert it valahol azt olvastam hogy igen meg ha ki cserélném a régi 6 voltos dinamot simán rá lehetne teni? vagy kelene valamit alakitani?
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Nem mondtál butaságot...
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Függönykarnis csúszógyűrű, korracél rúdon. :D ... garázsba. :wink:
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

Athem írta: DDR-es csapágyakkal 5let?
én szétbontottam a csapágyakat mert a külső és belső gyűrűket számtalan helyen fel lehet használni távtartónak sőt valamelyik külseje pont ideális teleszkóp szimering beütő stb


Kép
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

MrDok írta:
Athem írta:Föttögésre utaló nyomot mertem észre venni. Utoljára egy Jawa 350-es dugattyút láttam így de az gyári volt. Mosdatás után kiderült, milyen szép színe van neki mint a ténsasszonynak, olyan sárga. :D
A föttögés nyomok eltávolítására mint tudjuk az ideális szerszám a fruttyfrutty, ebbe durvább polírkorongot fogatva szép lesz ismét az alany.
Néha elég a féktisztító is. :mrgreen:
Én meg tudod a német ablak mosóval álltam volna neki... áhh... Majd legközelebb...
Ha már dugattyú, ki mit csinálna egy dugattyúval ha nem tudja hasznosítani (nem dobálóznék vele, dísztárgynak gondolom első körben)?
DDR-es csapágyakkal 5let?
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Athem írta:Föttögésre utaló nyomot mertem észre venni. Utoljára egy Jawa 350-es dugattyút láttam így de az gyári volt. Mosdatás után kiderült, milyen szép színe van neki mint a ténsasszonynak, olyan sárga. :D
A föttögés nyomok eltávolítására mint tudjuk az ideális szerszám a fruttyfrutty, ebbe durvább polírkorongot fogatva szép lesz ismét az alany.
Néha elég a féktisztító is. :mrgreen:
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Föttögésre utaló nyomot mertem észre venni. Utoljára egy Jawa 350-es dugattyút láttam így de az gyári volt. Mosdatás után kiderült, milyen szép színe van neki mint a ténsasszonynak, olyan sárga. :D
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

sunbim írta:Egy kis kiegészítés, ilyen csapágyat még nem láttatok:...
Ragadásilag semmi baja, a dugó elég kormos. Valakinek vélemény?
Így sokkal puhábban jár a váltó, mert a főtengely forgása nem zavarja. :mrgreen:
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Nekem tetszik a csapágy! Ez legalább kék! 8) De legközelebb olyat tegyél bele amibe megvan minden golyó! :smt110 :smt023
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MrDok »

sunbim írta:Egy kis kiegészítés, ilyen csapágyat még nem láttatok:
A kék kockára gyúrt golyók. :lol: :(

Mire sikerült szétszedni, be kellett áldoznom a nagy,külső kuplung kiemelő csigát, ez csere, mert lepattant az egyik sarka. ... és a papír dekni tömítés is elszakadt wazzee!! #-o :lol:

Ugye előszőr ragadásra gondoltam, a henger dugó így néz ki:

Ragadásilag semmi baja, a dugó elég kormos. Valakinek vélemény?
Persze, mert nem értel hozzá!
Annak ilyennek kell lennie, így szép. Japán csapágy, nem német, ez kockásan gördül. :mrgreen:
Ha már lekaptad a hengert, rakjál bele új gyűrűket. A maiak nem olyanok mint rég, nem tartósak, cserélhető évente, simán.
Meg persze nem racingos kétgyűrűssel kéne járni.
Ez szerintem a kuplung generálod idején is ilyen lehetett kb. Vagy nem néztél rá a hézagolására.
Ha eléggé bent van a kuplung, akkor ez a csapágyház váll simán felül a deknin, és feszülve jár a csapágy.
Meg járasd meg a vasfűrészt a hengered alján, a csavarok tövétől kifelé (oldalra) csinálj egy vájatot, hogy a víz ki tudjon szivárogni a tőcsavartól.
Ezeknek amúgy mindegy már, tekerj bele újakat.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

Köszi a válaszokat.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

ez jól látom sima 6302, de ide C3 kellene, lehet ez is közre játszott? :-k
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Egy kis kiegészítés, ilyen csapágyat még nem láttatok:

Kép

Kép

Kép

A kék kockára gyúrt golyók. :lol: :(

Mire sikerült szétszedni, be kellett áldoznom a nagy,külső kuplung kiemelő csigát, ez csere, mert lepattant az egyik sarka. ... és a papír dekni tömítés is elszakadt wazzee!! #-o :lol:

Ugye előszőr ragadásra gondoltam, a henger dugó így néz ki:

Kép


Kép

Kép

Kép
Ragadásilag semmi baja, a dugó elég kormos. Valakinek vélemény?
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

ES250, ETS250, TS250, ETZ 250 primer kereke szinte ugyan az, Lehet alig van eltérés, 68 fog van rajta, ugyanabba a szögbe helyezkedik el.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Az ötsebességeseké felcserélhető. A négysebességesé is lehet jó rá de nem vagyok benne 100% biztos
Avatar
Jimy
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016.06.08. 17:12
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tata

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Jimy »

sell írta:Hali, lenne egy hü..e kérdésem. A TS kuplung, és malomkerék, miben különbözik az ETZ ugyanezen alkatrészeitől. Itt nem a nyomólap anyagára és a lehúzómenetre gondolok. Esetleg kompatibilisak lehetnek egymással?
Ha jól sejtem az említett típusoknál a kuplung kúpja más szögű, ez eleve kizárja a kompatibilitást. Javítsatok ha tévedek.
A malomkerékről nincs infóm.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, lenne egy hü..e kérdésem. A TS kuplung, és malomkerék, miben különbözik az ETZ ugyanezen alkatrészeitől. Itt nem a nyomólap anyagára és a lehúzómenetre gondolok. Esetleg kompatibilisak lehetnek egymással?
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sunbim »

sunbim írta: Amúgy nagyon jól kiemel, vaj lett a válto.
Nem ugrik egyesbe rakáskor! Pedig ,,csak,, hykomol 80-90et kapott. Csak klattyan egy finomat,ahogy bekerül eggybe.
Mint uj korában. :-)
Persze, ha nem forog a főtengely, akkor nem is ugrik :mrgreen:
Nysgm. 8)
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

sunbim írta:
Amúgy nagyon jól kiemel, vaj lett a válto.
Nem ugrik egyesbe rakáskor! Pedig ,,csak,, hykomol 80-90et kapott. Csak klattyan egy finomat,ahogy bekerül eggybe.
Mint uj korában. :-)[/quote]

Persze, ha nem forog a főtengely, akkor nem is ugrik :mrgreen:
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sunbim »

[/quote]Kihagytad a 6 db alátétet az alu nyomólap alól?[/quote]

Nem maradt a csavaros tálban semmi. :-)
Ha kihagyom nem emel bele a nyomólap a malomkerékbe Bambi?

Kapott 4db új fém lamellát, 1parafát.
Érdekes hogy a kuplungagy fele esö lamella
agy felőli oldala volt kopottabb 2tizeddel. Inkább az acélok néztek ki szarul,voltak kopottabbak.

Amúgy nagyon jól kiemel, vaj lett a válto.
Nem ugrik egyesbe rakáskor! Pedig ,,csak,, hykomol 80-90et kapott. Csak klattyan egy finomat,ahogy bekerül eggybe.
Mint uj korában. :-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sunbim 2017.03.05. 11:37-kor.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: bambi »

sunbim írta:Tegnap levettem a kuplungomat mert élvezhetetlen volt a motorozás. Már rég meg kellett volna tennem, a téli állás alatt el is felejtettem hogy ennyire szar. csütörtökön pénteken motorral mentem melózni,de életveszély. Pont körforgalomban kezdett el rángatni, nna mondom ennek fele sem tréfa. Az új kuplung már össze van rakva, felhúzáshoz előkészítve minden, dekni tömítő felületek felpucolva, kúpok zsírtalanítva stb. Reggel folytatom. Hajnal 7kor kelek és folytatom. :-) .

Kép

Kép

Kép

Kép
Majdnem 3mm.
Kihagytad a 6 db alátétet az alu nyomólap alól?
Avatar
BlackIce
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2015.05.09. 21:42
MZ-d típusa: MZ ETZ "250"
Tartózkodási hely: Budapest, XI.ker.

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: BlackIce »

Matthej01 írta:Na látod az lehet. Akkor a gurulás sztornó :?:
Lesz gurulás, most írtam ki a topikba :)
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Na látod az lehet. Akkor a gurulás sztornó :?:
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Szerintem elkuplungolta a napját...
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Hogy megy a dolog Laci?
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Tegnap levettem a kuplungomat mert élvezhetetlen volt a motorozás. Már rég meg kellett volna tennem, a téli állás alatt el is felejtettem hogy ennyire szar. csütörtökön pénteken motorral mentem melózni,de életveszély. Pont körforgalomban kezdett el rángatni, nna mondom ennek fele sem tréfa. Az új kuplung már össze van rakva, felhúzáshoz előkészítve minden, dekni tömítő felületek felpucolva, kúpok zsírtalanítva stb. Reggel folytatom. Hajnal 7kor kelek és folytatom. :-) .

Kép

Kép

Kép

Kép
Majdnem 3mm.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, arra gondoltam kellene ezekből az extrém kopott, vagy kókányolt alkatrészekből egy galériát nyitni. ;-) lehetne a neve "És mégis ment..." ;-) hamarabb is eszembe juthatott volna, nálam is előfordult már jónéhány "érdekesség". =D>
Sarto
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.02.21. 19:39
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Sarto »

Köszi, azóta már beszereztem egy jó állapotú bontottat.
Már le is tisztítottam, este jöhet a hengerfej csere.

u.i: hamutál eladó
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

csoka írta:Ha van olyan ismerősöd,aki tud Argon védőgázas Wolfram elektródás Ívhegesztővel (AWI) hegeszteni,azzal fel tudod töltetni,és vissza lehet munkálni eredeti méretűre.Ha fizetned kell érte,olcsóbban megúszod egy bontott jóval.
Félő, hogy a sok hegesztés melegétől deformálódik a hengerfej, és akkor más gépmunkákat is végezni kell! Én a Zsaki féle hengerfejet javasolnám!
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: csoka »

Ha van olyan ismerősöd,aki tud Argon védőgázas Wolfram elektródás Ívhegesztővel (AWI) hegeszteni,azzal fel tudod töltetni,és vissza lehet munkálni eredeti méretűre.Ha fizetned kell érte,olcsóbban megúszod egy bontott jóval.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Van eladó hengerem,hengerfejem.Akár külön is :D
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég