Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

Ahoj!

Azon filózok így szerelés előtt, ha a gyertya helyére beszerelek egy csavart, akkor azzal meg lehet támasztani a dugattyút? (persze úgy, hogy annak semmi baja ne legyen :D ) Hosszú menetes gyertyát szoktak ajánlani, de szerintem egy csavar azért barátibb. A kipufogót nem akarom megint leszerelni, és fával kitámasztani. Mit gondoltok?
Urobert
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.03.19. 09:46
MZ-d típusa: ETZ-150

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Urobert »

Üdv mindenkinek!

A blokk felújításába hajtottuk fejünket miként Danton. 1000 hiba mellett felfedeztük azt is, hogy a főtengely csapágyai (véleményünk szerint) nem szorulnak kellőképpen a helyükön, pedig kéne... Kérdés: milyen (kíméletes és költséghatékony) módszerekkel lehetne "odaszegezni" őket? Sőt! Gondoltuk: ha már úgy is szét van kapva az egész, esetleg nem ártana felújítani magát a főtengelyt is... Valóban megérné? Azaz mik azok a jelek, melyek mindenképp szükségessé teszik ezt? És ha ezek nem is jelentkeznek olyan szembetűnően, hibát követünk el, ha hagyjuk, és nem újítjuk?
Avatar
pedro121
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.03.04. 22:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pedro121 »

Jah és köszönöm a választ :wink:
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Teleskopgabel Zentralkastenrahmen 250 - Drágább motor van, de jobb nincs! :)
Avatar
pedro121
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.03.04. 22:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pedro121 »

Hát nem ajánlom neki h leforogjon mert légkulccsal lett felrakva. xD Krétázva is lett szóval csúnya lenne! :D
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Teleskopgabel Zentralkastenrahmen 250 - Drágább motor van, de jobb nincs! :)
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

Az semennyire nem lazul meg,kivéve,ha már leforgott! Néha lehúzóval se jön le egykönnyen! 8)
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
pedro121
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.03.04. 22:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pedro121 »

Helló Mindenki!
Olyan primitív kérdésem lenne kizárólag saját magam megnyugtatására, hogy ha levesszük a kuplung felőli deknit és ugye levesszük azt a csavart amivel fel kell húzni a kuplungot a kúpra, a csavar levételével maga a kuplung is lelazul a tengelyéről vmennyire? Én véleményem szerint nem különben nem kéne hozzá lehúzó. De nem vagyok benne biztos azért kérdezem :D Aki még nem dobta el az agyát ez után a kérdés után az válaszoljon már pls. xD 250-es ETZ-ről van szó.
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Teleskopgabel Zentralkastenrahmen 250 - Drágább motor van, de jobb nincs! :)
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: conus »

jobb csapágyboltokban lehet kapni a viton szimeringet meg koyo csapágyat :P :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
KantulyJani
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009.10.14. 15:46
MZ-d típusa: Nincs már MZ-m!
Tartózkodási hely: Vásárosnamény

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KantulyJani »

Megoldódott a gondom, csak a láncom volt meglazulva. :lol:
Vigyázz a motoromra Viktor!
Avatar
Geritoo
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.03.18. 08:56
MZ-d típusa: TS 250 '73
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Geritoo »

Gödöllő kertváros rész (Királytelep).
Én is SZIE-re jártam de már 3 éve, hogy végeztem.

Köszi az infót a dugattyúval kapcsban, akkor megmérem a hengerfuratot aztán veszek hozzá illőt. Gyanítom (illetve remélem) még alapméretes fog kelleni.
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: csikin »

Valóban gyári, vagy azonos minőségű.
Merre laksz? Én a C koliban tengődök.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
Geritoo
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.03.18. 08:56
MZ-d típusa: TS 250 '73
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Geritoo »

Hello csikin!

Gödöllő? Én is ott lakok!! :)
A jó minőség mit jelent? Az valóban gyári vagy csak jó minőségű?
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: csikin »

Geritoo: Amit vaterán láttál dugó az jó minőségű. Gyárilag 50.000km-enként kell dugót cserélni, úgy tudom.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
Geritoo
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.03.18. 08:56
MZ-d típusa: TS 250 '73
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Geritoo »

Köszi a segítséget!
Az utóbbi hetet csak olvasással töltöttem. Ha nem muszály nem fogom fúrni feleslegesen. Megvan a gyári szerelési könyve is abban benne van a tűrés amit még elbír fúrás nélkül. Szerencsére van otthon mindenféle szerszám, műszer még esztergapad is, majd megmérem. Csak a tapasztalatotokra vagyok kívácsi, hogy mi a tendencia 41 e km-nél.
Ha esetleg nem kell fúrni akkor komplett dugó + gyűrű vagy elég csak gyűrűt cserélni?
(természetesen ha majd lehúzom a hengert akkor kiderül minden, mert akkor már látom a dugattyút is)

Ez a barna viton szimering ez taiwani gyártmány? Hol lehet beszerezni?
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: conus »

üdv a fórumon,

olvass sokat először mielőtt nekiesel a generálnak!
röviden:
-szimeringből barna színű viton a legjobb,
-csapágyból koyo a jó ár/érték miatt,
-a fúrást a helyedben még nem erőltetném,
-blokkot rezsón szoktam felforrósítani miután mindent leszereltem a blokkfelekről aztán gumikalapáccsal meg egy darab keményfadarabbal elől-hátul a bal oldalit leválasztom a jobb oldaliról. :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Geritoo
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.03.18. 08:56
MZ-d típusa: TS 250 '73
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Geritoo »

Sziasztok,

Új vagyok itt a fórumon. Pár hete kezdtem neki egy TS 250/0 Deluxe 4 sebes(’73) felújításának.
A motort édesapám vette még Németországban, egy szalonban és azzal jött haza. A motorban 41e km van és a blokk még nem volt szétszedve, csak kuplung lamella volt cserélve benne kb 20 éve.
A motor 2000-től a garázsban állt letakarva a henger a jól beolajozva és néha átforgatva.
Tegnap aztán került bele egy akksi, karbipucolás, új tömítések a karbiba + tank kimosás friss benzinnel + 1:40 keverék majd kb fél perc rugdosás után már indult is.
Nagyon erős csörgő hangja volt, gondolom a tűgörgők. Meg amikor bemelegedett ingadozott az alapjárat füstölt kicsit és nem járt szépen.
Kikaptam a gyertyát fekete volt és olajos, gondolom a 37 éves szimmeringek már nem a legjobb állapotban vannak.

A motorját szeretném teljesen felújítani. Új csapágyak szimmeringek stb.
A hengerfejt már lekaptam, a henger falán nincs olyan váll amiben a körmöm megakad csak egy kis egyenetelenség onnatól fölfelé ameddig a gyűrű elér.
Szerintetek 41 ezer kilométernél kell már fúrni?

Illetve dugattyúból milyet érdemes venni? Gyártmány, márka?
Amit a vaterán lehet kapni az tényleg eredeti gyári? http://www.vatera.hu/mz_ts_250_gyari_du ... 24318.html

A segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv.: Geritoo
Avatar
KantulyJani
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009.10.14. 15:46
MZ-d típusa: Nincs már MZ-m!
Tartózkodási hely: Vásárosnamény

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KantulyJani »

Valami csörög belül egyfolytában, mikor megyek a motorral.
Ezért nem tudom mi a gond.

Egyébként van egy másik fontos kérdésem is!

Tudja valaki, hogy mi a különbség az ES250 és a TS250 blokkok között?
Gondolok itt felépítésre, egyikből jók-e az alkatrészek, tömítések a másikba?
Henger és jobb oldali deklin kívül.
Vigyázz a motoromra Viktor!
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

nyakas írta:
Seclusion írta:Szerintem ott léptetővillatörés lesz :/
szerintem semmi gond en mindig elindulaselottbehuzom parszor a kuplungkart ha huzamosabb ideig all a moci ugyanis picit ugymond leszarad akuplung es ugrik de kesobb lazan szedi a fokozatokat :wink:
Legyen úgy :)
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: nyakas »

Seclusion írta:
KantulyJani írta:Sziasztok!

A mai nap szerettem volna motorozni a Trophy-val, de mikor behúztam a kuplungot és egyesbe kapcsoltam, reccsent egyet a motor és ugrott egy jó nagyot előre. Aztán leállítottam, megkerestem az üreset, majd beindítottam és újra beraktam egyesbe. Ekkor csak egy kisebb kattanás hallatszott, majd mikor engedtem felfelé a kuplungot lassan szaggatva indultam el és csörömpölés hallatszik a blokk felől. Felkapcsoltam kettesbe is, hogy ott is ilyen-e, ott is csörgés van. ](*,)

Valószínű meghaltak a váltó fogaskerekek? :(
Szerintem ott léptetővillatörés lesz :/
szerintem semmi gond en mindig elindulaselottbehuzom parszor a kuplungkart ha huzamosabb ideig all a moci ugyanis picit ugymond leszarad akuplung es ugrik de kesobb lazan szedi a fokozatokat :wink:
A viz szalad, a kő marad!
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

KantulyJani írta:Sziasztok!

A mai nap szerettem volna motorozni a Trophy-val, de mikor behúztam a kuplungot és egyesbe kapcsoltam, reccsent egyet a motor és ugrott egy jó nagyot előre. Aztán leállítottam, megkerestem az üreset, majd beindítottam és újra beraktam egyesbe. Ekkor csak egy kisebb kattanás hallatszott, majd mikor engedtem felfelé a kuplungot lassan szaggatva indultam el és csörömpölés hallatszik a blokk felől. Felkapcsoltam kettesbe is, hogy ott is ilyen-e, ott is csörgés van. ](*,)

Valószínű meghaltak a váltó fogaskerekek? :(
Szerintem ott léptetővillatörés lesz :/
Avatar
KantulyJani
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009.10.14. 15:46
MZ-d típusa: Nincs már MZ-m!
Tartózkodási hely: Vásárosnamény

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KantulyJani »

Sziasztok!

A mai nap szerettem volna motorozni a Trophy-val, de mikor behúztam a kuplungot és egyesbe kapcsoltam, reccsent egyet a motor és ugrott egy jó nagyot előre. Aztán leállítottam, megkerestem az üreset, majd beindítottam és újra beraktam egyesbe. Ekkor csak egy kisebb kattanás hallatszott, majd mikor engedtem felfelé a kuplungot lassan szaggatva indultam el és csörömpölés hallatszik a blokk felől. Felkapcsoltam kettesbe is, hogy ott is ilyen-e, ott is csörgés van. ](*,)

Valószínű meghaltak a váltó fogaskerekek? :(
Vigyázz a motoromra Viktor!
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

Én az 500/1500-as programot szoktam használni: az első 500 km alatt nem pörgetem a motort, ilyen 4000-4500-as fordulatig max, utána pedig picit durvábban :) Persze azért arra odafigyelek, hogy emelkedőn meglegyen a 4000-es, mivel nem tudna fölkepeszteni rendesen, és ettől is csak melegedne. Ilyen 4000 körül mindenhol gond nélkül megy (persze ez 250es)
Most a nagyobbikat úgy járattam be, hogy az elején igen finoman, nem mentem vele többet, mint 10 km-es távokat, ezt az első 100 km-ig. Utána már bevállaltam a 20 km-ert is, és közelegve az 500 km-hez már bátrabban pörgetem, és huzatom ki. Na persze nem ész nélkül :) A hátsó gumi mérete miatt eleve nem is tudom túlzottan pörgetni, szóval jelenleg az egy áldás :D
Leketyeg az 500 km, utána még egy 1000 kmig csak módjával (ugye 1000+500 = 1500), és mehet a buli azután :) Ja és természetesen minimum 1:30-as keverék.
A 150-est is így járattam be, és jó volt.

Más: tipikus fejfogós kérdés lesz, de szerelés közben kimaradt az alátét az üresrögzítő csavar alól (ne kérdezzétek, miért azt vettem ki :oops: ) Ez okozhat bármi nemű problémát? 100 métert mentem így a motorral, csak tesztelés végett, de a bal deknit újra le kell vennem, mert tapasztalatlanságból nem a legjobban raktam össze :)
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

A legjobb megoldás ahogy Csikin mondja!

Én A Simsont 2x és a 150-es hengert is így járattam be. Az a lényeg hogy ne erőlködjön a motor. Elforoghat 4000 ig is akár pár száz km után... A lényeg, hogy ne húzz több gázt mint ami éppen szükséges. Szóval ne akarj 2000-es fordulatról, 5. ben, 50-ről elgyorsulni. Mert az a rengeteg nafta, amit benyel, az igen nagy hőt csinál még pluszban.

Kicsit vastagabb keverékkel, felső tűállásban, ésszel használva nem lesz gondod vele. :wink:

Ami még fontos, hogy kb 600 km után kezd el néha kihúzatni, mert különben ellustul a motor. Na persze ezt sem ész nélkül....


Ha azt hallod, hogy magasabb hangon kezd el "nyüszíteni", akkor gyújtás le, szivató ráhúz, szépen kigurulsz, addig is jobban hűl. És negyed óra után folytathatod az utadat a frissen megszorított dugóddal. :lol:
De ha az előzőeket betartod, a többiek tanácsával összeadva, akkor nem lesz ilyenre példa.... :wink: :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: HaPi »

csikin írta:Ja és ha elkerülhető, akkor ne kánikulában kezdjünk bele, hanem ilyenkor tavasszal.
Most márciusban tervezem ill áprilisban. Az egész pénztől és időjárástól függ!
nfefe
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.09. 14:30
MZ-d típusa: MZ ES 250/2
Tartózkodási hely: Bakonybél, Veszprém

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: nfefe »

csikin írta:Ja és ha elkerülhető, akkor ne kánikulában kezdjünk bele, hanem ilyenkor tavasszal.
Legfontosabbakat kihagyom :oops:
Valamikor régebben ismerősökkel ezt tárgyaltuk, hogy ősszel és tavasszal a legjobb a járatás. Téi járatás a hideg miatt magában jó lenne, de nyáron nem fog úgy működni ahogy kellene.
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: csikin »

Ja és ha elkerülhető, akkor ne kánikulában kezdjünk bele, hanem ilyenkor tavasszal.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: HaPi »

nfefe írta:
HaPi írta: Ezt úgy értsem, hogy eleinte ne menjek vele 1xre túl sokat, nehogy túlságosan felmelegedjen?
Nem csak erről van szó. Amit Csikin írt az talán a legfontosabbakat leírja.
Nem nyelezzük az elején és figyelünk a hőre, a motor viselkedésére. Az eleje az tuti, hogy nagy macera. De ez a hónolás minőségétől, a dugótól, gyűrűktől, illesztéstől változhat.
Amit tudok ajánlani, az esetleg egy nagyobb főfuvi és folyamatos odafigyelés.

Annyira nem vészes, mint amennyire fél tőle az ember :)
OK! Köszi! Amúgy az általam ismert helyek közül a legjobbra viszem, és az alkatrészt is onnan szerzem be! :)
nfefe
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.09. 14:30
MZ-d típusa: MZ ES 250/2
Tartózkodási hely: Bakonybél, Veszprém

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: nfefe »

HaPi írta: Ezt úgy értsem, hogy eleinte ne menjek vele 1xre túl sokat, nehogy túlságosan felmelegedjen?
Nem csak erről van szó. Amit Csikin írt az talán a legfontosabbakat leírja.
Nem nyelezzük az elején és figyelünk a hőre, a motor viselkedésére. Az eleje az tuti, hogy nagy macera. De ez a hónolás minőségétől, a dugótól, gyűrűktől, illesztéstől változhat.
Amit tudok ajánlani, az esetleg egy nagyobb főfuvi és folyamatos odafigyelés.

Annyira nem vészes, mint amennyire fél tőle az ember :)
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: csikin »

Én így szoktam: Az első 100km-t óvatosan több rövidebb távon megtenni (hogy többször melegedjen/hűljön a motor), aztán 500km-ig finoman közlekedni változó fordulatszámtartományokban. Ekkor már van ereje is a motornak, mert kezd tükrösödni a henger felülete. Aztán meg csak ésszel motorozni a következő felújításig:)
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: HaPi »

nfefe írta:Bejáratást nem km-ben kellene mérni.
Túl sok dologtól függ, hogy csak így rámondjuk, hogy 1243 km :)
Elvileg különböző fokokban járatódik be a motorod. Ajánlott hozzá egy hőfokmérő, akkor kisebb az esély, hogy megfőzöd és megragad. De odafigyeléssel is sikeres lesz.
Ezt úgy értsem, hogy eleinte ne menjek vele 1xre túl sokat, nehogy túlságosan felmelegedjen?
nfefe
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.09. 14:30
MZ-d típusa: MZ ES 250/2
Tartózkodási hely: Bakonybél, Veszprém

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: nfefe »

Bejáratást nem km-ben kellene mérni.
Túl sok dologtól függ, hogy csak így rámondjuk, hogy 1243 km :)
Elvileg különböző fokokban járatódik be a motorod. Ajánlott hozzá egy hőfokmérő, akkor kisebb az esély, hogy megfőzöd és megragad. De odafigyeléssel is sikeres lesz.
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: HaPi »

Nemsokára meg lesz fúratva a 125-ös ETZ-m. A bejáratásnak elég 2.000-2.500 km?
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Nekem a kisTS-en ugyen nem volt más lehetőség mint hogy a kormányon lévő hernyócsavaros cuccal szorossá tenni a gázkart. Hozzászokni kb egy nap alatt sikerült. És nagy királyság szerintem ha beállítod a gázt és nem kell hozzányúlni utána a kormányhoz, csak megy a motor. Így akár 5 km-n keresztül is lehet elengedett kormánnyal menni :D
Hátránya egyszer volt, mikor besokalltam éspróbáltam elslisszolni egy autó előtt a pirosnál. Ráhúzott teljes gáznál fellökött az autó, és jó 10-15 másodpercig pörgött a motor teljes gázzal, körbefordult a kmóra és a fordmérő is... Na szerintem annak nem örült a motor... :twisted:
De ettől eltekintve szerintem praktikus megoldás.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Esetleg az üzemanyagelllátás vagy a csevegő topicban kéne folytatnunk,mert kikapunk!
Bocs az off-ért. :oops: [-o<
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Alfa írta:Nekem is rángat motorféken, pontosabban olyan "hullámzó" a járása, amit utálok. Van két módszer rá h elkerüljük: motorfék helyett csak épp annyira visszaengedni, hogy guruljon, valaki már említette "se nem húz se nem fékez", a másik meg a jó öreg kuplung :D

Vegyesen használom mindkettőt, sőt van hogy motorféket is ráengedek, mert jó a hangja :twisted: És ha nagy gázról hirtelen elzárod, nem is rángat.

Próbáltam az alapjáratmentességet, nem jött be, párszor leállt lámpánál, és az ugye stresszes :roll: . Biztos meg lehetne tanulni.

Próbáltam azt is h ne menjen vissza ha elengedem a gázt, egészen addig amíg egyszer 90 ről nem lassítottam, és váltottam volna vissza, és sikerült körbeforgatnom a mutatót a fordulatmérőn :evil: Na az aztán a horror netovábbja, nem véletlenül jön vissza a gázkar szinte minden motortípuson. Nem ajánlom senkinek h így használja...

Szóval volt itt már minden, de most is bebizonyosodott hogy a gyári ajánlás az igazi, legalábbis annak aki nem akar folyton koncentrálni a dolgokra hónapokig, csak szereti h "magától" működik :roll:
Na mik ki nem derülnek! [-X
Akkor ezek szerint ismered a szitut,sőt próbálkoztál te is ezzel. :D
Megszokni én könnyen megszoktam,mondjuk itt vidéken talán könnyebb is a helyzet,hisz nincs annyi lámpás megállás.
Amugy nem is igazán akkor idegesitő a rángatás,hullámzás amikor egyedül motorozik az ember,mert akkor ugy megyek ahogy nekem meg a motornak a legjobb,hanem a túrákon.
Lényegében tavaly a Gyurma túrán(az első csoportban haladós túrám) szembesültem ezzel a problémával mint nagyon idegesitő tényező.Na utána tértem át erre az üzemmódra és magam is meglepődtem milyen gyorsan megszoktam.Esküszöm sosem állt le kereszteződésben,pedig azért elég sok kilométert mentem vele tavaly(tanusithatja Zozy is hisz vele mentem alegtöbbet együtt)városban is,Pesten is(igaz csak áthaladtunk a Sástó túrára,meg vissza)
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Nekem is rángat motorféken, pontosabban olyan "hullámzó" a járása, amit utálok. Van két módszer rá h elkerüljük: motorfék helyett csak épp annyira visszaengedni, hogy guruljon, valaki már említette "se nem húz se nem fékez", a másik meg a jó öreg kuplung :D

Vegyesen használom mindkettőt, sőt van hogy motorféket is ráengedek, mert jó a hangja :twisted: És ha nagy gázról hirtelen elzárod, nem is rángat.

Próbáltam az alapjáratmentességet, nem jött be, párszor leállt lámpánál, és az ugye stresszes :roll: . Biztos meg lehetne tanulni.

Próbáltam azt is h ne menjen vissza ha elengedem a gázt, egészen addig amíg egyszer 90 ről nem lassítottam, és váltottam volna vissza, és sikerült körbeforgatnom a mutatót a fordulatmérőn :evil: Na az aztán a horror netovábbja, nem véletlenül jön vissza a gázkar szinte minden motortípuson. Nem ajánlom senkinek h így használja...

Szóval volt itt már minden, de most is bebizonyosodott hogy a gyári ajánlás az igazi, legalábbis annak aki nem akar folyton koncentrálni a dolgokra hónapokig, csak szereti h "magától" működik :roll:
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Dénes írta:Mindent be lehet állítani, a gázkaron is ott a dörzscucc. Egyébként meg az MZ-t -mint tudniillik- "hajtással kell bemelegíteni". Na gyertek ki a hóra, megverekszünk! :D Zsakfos velem ki ellenem? :)
Jaj csak hóra ne!Már elegem van a hóból.
Legyen inkább sör virsli a következő túrán. :D :D :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

horhaus írta:Sziasztok

Ha jól emlékszem van egy olyan variáció is, hogy a gázkaron van egy bütyök ami nem engedi hogy a rugó teljesen vissza húzza,így nem áll le ha el engeded a kormányt, de kézzel nullára lehet fordítani. Létezik ilyen? Esetleg nem minden típusnál?
Hát hogy bütyök van-e azt most igy nem tudom,pedig már szedtem szét :-k
A gázkarnál alul van egy hernyócsavar,kontraanyával.Na azzal lehet szorosabbá tenni a gázkart ugy,hogy a karburátorban levő rugó ne tudja visszahuzni ha elengeded a gázt.
Erről irnak a Dénes által emlitett Hogyan Tovább Mz cimű könyvben is az alapjárat beállitásnál.
Magyarul a mindenkori helyzetnek megfelelő suberállást tudod produkálni úgy.Legyen hideg,meleg,lejtő,emelkedő meg még mittudomén mi befolyásolja az alapjárat nem egyformaságát különféle helyzetekben.Viszont a legtöbb ember nem szereti ha magától nem megy vissza a gázkar ha elengedi.Szóval vagy ez vagy az. :-k
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Mindent be lehet állítani, a gázkaron is ott a dörzscucc. Egyébként meg az MZ-t -mint tudniillik- "hajtással kell bemelegíteni". Na gyertek ki a hóra, megverekszünk! :D Zsakfos velem ki ellenem? :)
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Alfa írta:Kill3r jól mondja.

Ezen felül meg a szép alapjárat nálam mindig a jól karbantartott géppel volt egyenértékű :D Ha ingadozik, kihagy, leáll, akkor ott valami baj van, amit még indulás előtt észre lehet venni, amíg az ember a cuccait veszi fel és a motor ketyeg (melegítés céljából).

Persze mindenki úgy használja ahogy tetszik neki :)
Szép kritika azok felé akiknek nincs alapjáratuk. =D>
Csakhogy sántit.
Hidd el a karbantartással semmi gond.Olyan alapjáratot állitok a gépemen neked hogy órákig elpöfög ingadozás,kihagyás,leállás nélkül.A gond ott van ahogy előttem is már irták,meg nálam is ez volt hogy menetközben motorféknél erőteljesen rángatott a motor.Nem tudom ez mitől van,hogy másnál nincs ilyen,de nálam volt és én ezt untam meg.
Nem mondom hogy esetleg nem lehetne beállitani hogy ne legyen ez a jelenség,majd ha összfutunk túrán belőheted nekem hogy jó legyen. :-"
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: horhaus »

Sziasztok

Ha jól emlékszem van egy olyan variáció is, hogy a gázkaron van egy bütyök ami nem engedi hogy a rugó teljesen vissza húzza,így nem áll le ha el engeded a kormányt, de kézzel nullára lehet fordítani. Létezik ilyen? Esetleg nem minden típusnál?
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Kill3r jól mondja.

Ezen felül meg a szép alapjárat nálam mindig a jól karbantartott géppel volt egyenértékű :D Ha ingadozik, kihagy, leáll, akkor ott valami baj van, amit még indulás előtt észre lehet venni, amíg az ember a cuccait veszi fel és a motor ketyeg (melegítés céljából).

Persze mindenki úgy használja ahogy tetszik neki :)
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Kedves alapjáratlanok! :lol:

Váltásnál teljesen visszaengeditek a gázt? Már csak azért mert én csak annyit szoktam, hogy tehermentesítsem a váltót. Általában egy negyed fordulat kb. Lehet érezni, hogy még se nem motorfék, se nem húz. Visszaváltásnál meg úgyis gázfröccsel váltok. Szóval nálam ez a lehetőség kiesett.

A súber zárva van, ez mindenképp jó. Kevésbé verődik ki szerintem így. Én ezért vettem csatos karbit. Ott ugye külön furaton kapja a levegőt és a benzint. Súber állástól függetlenül.

Fordulatot mondjuk biztosan szebben ejti. De én akkor se tudnám megszokni, hogy folyamatosan tartani kell a gázt.. :?

Szerintem aki már megszokta, és vigyáz a motorfékezéssel annál nem lehet probléma.

A kenéssel kapcsolatban: a hengerfal barázdált, meg tud benne ülni az olaj. Persze egy idő utána kidolgozza onnan a gyűrű, de azért nem fog a 2. fordulatra szárazon forogni. A csapágyházaknál pedig még ennél is jobban megül az olaj szerintem.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Dénes »

De korábban is volt róla szó és akkor is megjegyezte valaki, hogy a Hogyan tovább című műben is le van írva a technológia, hogy mekkora király dolog az alapjáratlanság. :D Próbáld ki conus, hátha bejön. Tényleg gyorsabban, pontosabban, kényelmesebben lehet váltani is vele így.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

conus írta:dénes, zsaky!

aha... és akkor ha motorfékezel koppig visszaengedett súberrel akkor mi keni a forgattyúsházban a csapágyakat + a dugattyút? az előző ütemekben még lerakódott olajamaradványok? ezt valaki elmagyarázná? :-({|= :mrgreen:
A motorfékezés nem kilométereken keresztül történik.Ha ugy itélem meg hogy "sokat" ment motorféken akkor adok neki 1 gázfröccsöt pont ezért.Ezt a sokat sem ugy kell elképzelni hogy több száz méteren keresztül.Szóval akinek igy van a motorja az tudja hogy kell ezt kezelni.
Halkan súgom hogy nálamnál "nagyobb" embernek is igy van a motorja ha jól tudom.Ő meg már csak tudja. :D
Ja egyébiránt nálam a kényszer szülte ezt a megoldást.Annyira rángatott motorféken hogy egyszerűen kiidegelt.Lehet hogy betudná valaki lőni hogy ne igy viselkedjen,de nekem nem sikerült akármit csináltam(ez a karburálás sosem volt az erősségem).Aztán hallottam hogy sokan használják alapjárat nélkül a gépet és kipróbáltam.Először rettentő furcsa volt,de mára nagyon megszoktam.
Amugy meg gyorsabban visszaesik a fordulat ami a váltást megkönnyiti.Szóval van még előnye a sima motorfék üzemen kivül is.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Én úgy gondolom (nem biztos a tudásom), hogy a henger falán és egyéb kenendő helyeken létrejön egy olajfilm, ami nem "jön le" minden egyes fordulatnál azért. Tehát ezzel a réteggel egy darabig "elvan". Városban meg ugyis felvan dúsúlva a keverék és talán a forgattyús házban is marad elég anyag, amikor egy 20 métert motorfékez az ember. Természetesen ésszel kell bánni a motorfékkel, mert valóban megszűnik a kenés egy idő után.
Én ebben a szellemben használom így a motort, ha hülyeség majd vki jön és megmondja. :D
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: conus »

dénes, zsaky!

aha... és akkor ha motorfékezel koppig visszaengedett súberrel akkor mi keni a forgattyúsházban a csapágyakat + a dugattyút? az előző ütemekben még lerakódott olajamaradványok? ezt valaki elmagyarázná? :-({|= :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Dénes írta:Vagy csak úgy van beállítva a karburátor, hogy nincs alapjárat. Emiatt nem pöförészik vissza ha motorfékezel. Sokkal kényelmesebb így motorozni szerintem, nálam sincs alapjárat. :)
Nálam sincs pont ezért alapjárat. :smt023
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Vagy csak úgy van beállítva a karburátor, hogy nincs alapjárat. Emiatt nem pöförészik vissza ha motorfékezel. Sokkal kényelmesebb így motorozni szerintem, nálam sincs alapjárat. :)
ZeerOcooL
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.08.05. 21:35
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: ZeerOcooL »

sziasztok,

http://www.youtube.com/watch?v=xtQDNjCgFUw
ezen a videón miért van olyan hangja a motornak, mintha motorféknél le lenne véve a gyújtás? Illetve külön olajzása lehet, hogy így használja a motorféket?
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

h0o2a7j6 írta:Így képről mennyire tűnik nektek kopottnak ez a kuplungkosár?

Kép
Szerintem ez még messze van a kopott fogalmától :)
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 62 vendég