Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
janness
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.07.25. 21:46
MZ-d típusa: TS 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: janness »

kupi írta: 2019.01.13. 22:05
janness írta: 2019.01.12. 23:23 Sziasztok!

Mz ts 125-ben cserélném a csapágyakat. A típusokat már beazonosítottam és ahogy olvasgattam érdemes SKF csapágyakkal dolgozni. Viszont még azt nem tudom pontosan, hogy elegendő a C3-as vagy inkább C4-eset ajánljátok?
Válaszokat előre is köszönöm!
C3 elég bele viszont a csapágy márkája szerintem annyira megosztó mind kb az olaj téma,mindenki másra esküszik a lényeg eredeti jó"nevű legyen bár én raktam már össze noném kínaival is és az a motor is megy kb 10 éve már.Fag,Skf,Koyo,ZVL bármi jó ízlés és zseb szerint.Nekem a Szlovák ZVL vált be de van motorom ami FAG csapágyas,nálam a koyo bebukott már igaz nem MZ be hanem Babettába .
Köszönöm a választ! Így megint haladok előre, ha lassan is, de minőségi lesz ha elkészül és még okosodok is :)!
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kupi »

janness írta: 2019.01.12. 23:23 Sziasztok!

Mz ts 125-ben cserélném a csapágyakat. A típusokat már beazonosítottam és ahogy olvasgattam érdemes SKF csapágyakkal dolgozni. Viszont még azt nem tudom pontosan, hogy elegendő a C3-as vagy inkább C4-eset ajánljátok?
Válaszokat előre is köszönöm!
C3 elég bele viszont a csapágy márkája szerintem annyira megosztó mind kb az olaj téma,mindenki másra esküszik a lényeg eredeti jó"nevű legyen bár én raktam már össze noném kínaival is és az a motor is megy kb 10 éve már.Fag,Skf,Koyo,ZVL bármi jó ízlés és zseb szerint.Nekem a Szlovák ZVL vált be de van motorom ami FAG csapágyas,nálam a koyo bebukott már igaz nem MZ be hanem Babettába .
janness
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.07.25. 21:46
MZ-d típusa: TS 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: janness »

Sziasztok!

Mz ts 125-ben cserélném a csapágyakat. A típusokat már beazonosítottam és ahogy olvasgattam érdemes SKF csapágyakkal dolgozni. Viszont még azt nem tudom pontosan, hogy elegendő a C3-as vagy inkább C4-eset ajánljátok?
Válaszokat előre is köszönöm!
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

Keyo022 írta: 2019.01.08. 14:12 Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, az olajleeresztő csavaron ezt találtam. Ez mi lehet?

20190108_091012.jpg

Előre is köszönöm.
Vagy íme robbantottban:
(itt a 7-es)
41.gif
41.gif (11.36 KiB) Megtekintve 19437 alkalommal
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

Keyo022 írta: 2019.01.08. 14:12 Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, az olajleeresztő csavaron ezt találtam. Ez mi lehet?

20190108_091012.jpg

Előre is köszönöm.
Szia!
Az bizony baj.
Nyilván az alsó fogaskeréktengely lánc felőli végén levő tűgörgőscsapágy. (2-es számú alkatrész)
22.gif
22.gif (37.28 KiB) Megtekintve 19219 alkalommal
Keyo022
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.01.08. 14:07
MZ-d típusa: ETZ 150

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Keyo022 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, az olajleeresztő csavaron ezt találtam. Ez mi lehet?
20190108_091012.jpg
Előre is köszönöm.
janness
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.07.25. 21:46
MZ-d típusa: TS 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: janness »

Zorka írta: 2019.01.02. 21:44
janness írta: 2019.01.02. 21:24 Üdv!
Boldog új évet kívánok mindenkinek!
Előre is elnézést ha nem megfelelő szakkifejezéseket használok!
A képen látni fogtok egy blokkfelet, ahol a csapágy van kívülről, mögötte a szimering és aztán már a sonka. Emiatt nevezzük ezeket belsőszimeringesnek, mert nem a szimering van a csapágy előtt hanem fordítva? A másik, mivel bizonytalan helyről jött, maga a szimering úgy áll, hogy a teli része nézzen befelé és a másik oldala ahonnan a rugó is látszódik a belsejében az nézzem a csapágy felé?
Előre is köszönöm a segítséget!

43F316D0-0D4E-4266-9398-841B22E255A1.jpeg
Szia!
Igen.
Az oldal alján találsz egy ábrát, meg erről egy beszélgetést. (2018.10.15. 17:57) /az ábra nagyítható/
:wink:
Köszi!
Nem is figyeltem ezt az előbb.
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

janness írta: 2019.01.02. 21:24 Üdv!
Boldog új évet kívánok mindenkinek!
Előre is elnézést ha nem megfelelő szakkifejezéseket használok!
A képen látni fogtok egy blokkfelet, ahol a csapágy van kívülről, mögötte a szimering és aztán már a sonka. Emiatt nevezzük ezeket belsőszimeringesnek, mert nem a szimering van a csapágy előtt hanem fordítva? A másik, mivel bizonytalan helyről jött, maga a szimering úgy áll, hogy a teli része nézzen befelé és a másik oldala ahonnan a rugó is látszódik a belsejében az nézzem a csapágy felé?
Előre is köszönöm a segítséget!

43F316D0-0D4E-4266-9398-841B22E255A1.jpeg
Szia!
Igen.
Az oldal alján találsz egy ábrát, meg erről egy beszélgetést. (2018.10.15. 17:57) /az ábra nagyítható/
:wink:
janness
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.07.25. 21:46
MZ-d típusa: TS 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: janness »

Üdv!
Boldog új évet kívánok mindenkinek!
Előre is elnézést ha nem megfelelő szakkifejezéseket használok!
A képen látni fogtok egy blokkfelet, ahol a csapágy van kívülről, mögötte a szimering és aztán már a sonka. Emiatt nevezzük ezeket belsőszimeringesnek, mert nem a szimering van a csapágy előtt hanem fordítva? A másik, mivel bizonytalan helyről jött, maga a szimering úgy áll, hogy a teli része nézzen befelé és a másik oldala ahonnan a rugó is látszódik a belsejében az nézzem a csapágy felé?
Előre is köszönöm a segítséget!
43F316D0-0D4E-4266-9398-841B22E255A1.jpeg
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

Zorka írta: 2018.11.24. 08:59
pempelli írta: 2018.11.24. 08:37

teljesen szét lett borítva,teljes motorgenerál volt,berúgó racsni nem lett szétszedve
Mivel úgy is szét kell szedned, én azt javasolom, hogy szedd le a kuplungdeklit. Ha kiveszed a gyertyát, a kuplungnál fogva könnyen tudod forgatni a főtengelyt. Így sokkal könnyebben megtalálhatod a hibát.
rendben kösz
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

pempelli írta: 2018.11.24. 08:37

teljesen szét lett borítva,teljes motorgenerál volt,berúgó racsni nem lett szétszedve
Mivel úgy is szét kell szedned, én azt javasolom, hogy szedd le a kuplungdeklit. Ha kiveszed a gyertyát, a kuplungnál fogva könnyen tudod forgatni a főtengelyt. Így sokkal könnyebben megtalálhatod a hibát.
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

pempelli írta: 2018.11.24. 08:36
Zorka írta: 2018.11.23. 21:44

Úgy értem, hogy nincs a motor beindítva.
Jelenleg annyit tudok, hogy a kuplunglamellák után, de a lánckerék előtt van a hiba.
Nem tudom mennyire lett szétszedve a váltó, nem tudom le lett-e szedve a tányérfogaskerék, szét lett-e szedve a berúgóracsni.
Ezért próbálom a kört szűkíteni.
teljesen szét lett borítva,teljes motorgenerál volt,berúgó racsni nem lett szétszedve
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

Zorka írta: 2018.11.23. 21:44
pempelli írta: 2018.11.23. 21:06

Leállított motornál úgy érted hogy nem pöfög?olyan mintha fordulat függő lenne,mire gyanakszol?berakom sebességbe elhallgat de ahogy elindulok elkezdi
Úgy értem, hogy nincs a motor beindítva.
Jelenleg annyit tudok, hogy a kuplunglamellák után, de a lánckerék előtt van a hiba.
Nem tudom mennyire lett szétszedve a váltó, nem tudom le lett-e szedve a tányérfogaskerék, szét lett-e szedve a berúgóracsni.
Ezért próbálom a kört szűkíteni.
teljesen szét lett borítva,teljes motorgenerál volt
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

pempelli írta: 2018.11.23. 21:06
Zorka írta: 2018.11.22. 22:06
Szia!
Sebesség, fokozat, vagy fordulatfüggő? Van olyan fokozat ahol erősebb? Álló motornál a kereket visszahajtva csinálja-e?
:-k
Leállított motornál úgy érted hogy nem pöfög?olyan mintha fordulat függő lenne,mire gyanakszol?berakom sebességbe elhallgat de ahogy elindulok elkezdi
Úgy értem, hogy nincs a motor beindítva.
Jelenleg annyit tudok, hogy a kuplunglamellák után, de a lánckerék előtt van a hiba.
Nem tudom mennyire lett szétszedve a váltó, nem tudom le lett-e szedve a tányérfogaskerék, szét lett-e szedve a berúgóracsni.
Ezért próbálom a kört szűkíteni.
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

Zorka írta: 2018.11.22. 22:06
pempelli írta: 2018.11.22. 21:01 srácok most csináltam motorgenerált,250 etz,valami klaffogó hang jön a blokkból ha sebességbe rakom elhallgat és menet közben is hallom,esetleg ötlet?
Szia!
Sebesség, fokozat, vagy fordulatfüggő? Van olyan fokozat ahol erősebb? Álló motornál a kereket visszahajtva csinálja-e?
:-k
Leállított motornál úgy érted hogy nem pöfög?olyan mintha fordulat függő lenne,mire gyanakszol?berakom sebességbe elhallgat de ahogy elindulok elkezdi
Avatar
Chris1979
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2018.08.01. 23:07
MZ-d típusa: Mz ES 125/1
Tartózkodási hely: Bucsa

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Chris1979 »

motrosmano írta: 2018.11.23. 13:19
Zorka írta: 2018.11.21. 12:48
Semmi gond. :)
Ez egy nagyon szép hobbi. Csak nem szabad túl komolyan venni. Régen bementél a boltba és vettél egy újat. Már ha volt. Vagy gyári alkatrészt. Nem kellett szenvedni vele. És még úgy sem mindig volt jó, esetleg még használható sem. Manapság a gagyik birodalmában még nehezebb a helyzet, ráadásul egyre kevesebben vannak azok, akik közvetlenül is meg tudják mutatni mit, hogyan, miért. Ami a legfontosabb, mit ne!
Ezért a te lelkesedésed és hozzáállásod nagyon tiszteletre méltó.
Úgyhogy hagyd a bringát annak, akinek nincsen jogosítványa. :smt023
Köszi! Jól esnek a szavaid, de már elfogyott a lelkesedésem, kitartásom és a türelmem is. Az autó szerelő " barátaimtól" is mióta meg vettem a kis TS-emet folyamatosan csak azt hallgathatom, hogy minek vetted, miért nem újabbat vettél... stb stb stb... Szerintem mindenki tudja miről írok!
Csak akkor kezdtem ide írni amikor már végleg nem boldogultam, de bár hamarabb tettem volna!
Az utóbbi időben nagyon sokszor megszívtam akár a "szakműlyekkel", akár az innen-onnan vásárolt használt vagy új alkatrészekkel, csak az elmúlt évben sikerült egy közepes méretű utánfutónyi hulladék fémet összevásárolni, "működő motorról bontva" persze mind...
Hálás vagyok a segítségetekért, köszönök szépen mindenkinek mindent! Széles utat meg olcsó benzint!
Hello.
Nekem ugyan ez volt mikor 2001-ben elkezdtem Ladázni csak annyi különbséggel, hogy azt is mondták ott fogok meghalni az úton mikor keresztbe állok a havon egy kamion előtt. Azóta is van Ladám és élek sőt keresztbe is csak akkor állok amikor akarok :D (persze normális téli gumival). Az alkatrészek között itt is van rossz minőség, a szerelőkről ne is beszéljek. Lényegtelen ki mit mond az a lényeg, hogy az ember szeresse amit csinál.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Zorka írta: 2018.11.21. 12:48
motrosmano írta: 2018.11.21. 10:22

Szóval bárki hibázhat ...
Nálam meg már az elkeseredettség érezhető, nem kicsit! Nem akartalak megsérteni, megharagítani, ha még is úgy lenne, kérlek, bocsáss meg!
Azt hiszem, jobb lesz ha leporolom biciklit! (Minenkinek!)
Semmi gond. :)
Ez egy nagyon szép hobbi. Csak nem szabad túl komolyan venni. Régen bementél a boltba és vettél egy újat. Már ha volt. Vagy gyári alkatrészt. Nem kellett szenvedni vele. És még úgy sem mindig volt jó, esetleg még használható sem. Manapság a gagyik birodalmában még nehezebb a helyzet, ráadásul egyre kevesebben vannak azok, akik közvetlenül is meg tudják mutatni mit, hogyan, miért. Ami a legfontosabb, mit ne!
Ezért a te lelkesedésed és hozzáállásod nagyon tiszteletre méltó.
Úgyhogy hagyd a bringát annak, akinek nincsen jogosítványa. :smt023
Köszi! Jól esnek a szavaid, de már elfogyott a lelkesedésem, kitartásom és a türelmem is. Az autó szerelő " barátaimtól" is mióta meg vettem a kis TS-emet folyamatosan csak azt hallgathatom, hogy minek vetted, miért nem újabbat vettél... stb stb stb... Szerintem mindenki tudja miről írok!
Csak akkor kezdtem ide írni amikor már végleg nem boldogultam, de bár hamarabb tettem volna!
Az utóbbi időben nagyon sokszor megszívtam akár a "szakműlyekkel", akár az innen-onnan vásárolt használt vagy új alkatrészekkel, csak az elmúlt évben sikerült egy közepes méretű utánfutónyi hulladék fémet összevásárolni, "működő motorról bontva" persze mind...
Hálás vagyok a segítségetekért, köszönök szépen mindenkinek mindent! Széles utat meg olcsó benzint!
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

pempelli írta: 2018.11.22. 21:01 srácok most csináltam motorgenerált,250 etz,valami klaffogó hang jön a blokkból ha sebességbe rakom elhallgat és menet közben is hallom,esetleg ötlet?
Szia!
Sebesség, fokozat, vagy fordulatfüggő? Van olyan fokozat ahol erősebb? Álló motornál a kereket visszahajtva csinálja-e?
:-k
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

srácok most csináltam motorgenerált,250 etz,valami klaffogó hang jön a blokkból ha sebességbe rakom elhallgat és menet közben is hallom,esetleg ötlet?
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.11.21. 10:22
Zorka írta: 2018.11.20. 23:43

Ahogyan már írták, a sűrítési végnyomást kellene először is pontosan megmérni.
Aztán mondjuk a présmérettel folytatnám.
De had mondjak el egy történetet.
Egyszer az egyik haverom szólt, hogy nem húzatnám-e be a Trabiját, mert nem indul.
Meghúztuk. Pöffent egyet és amikor szétnyílt a hátsó dob, marékszám köpte a papírcafatokat. Kérdezem, hogy ezzel meg mit csináltál? Kipufogósort, meg megszakítóbütyköt cserélt. Csakhogy a kipufogóban benne hagyta a papírdugókat, a megszakítóbütyköt meg fordítva rakta fel. Pedig azt nem egyszerű. Neki meg autószerelő a végzettsége. Hát ezért mondom, nem mindegy, milyen infót kap az ember.
Szóval bárki hibázhat ...
Nálam meg már az elkeseredettség érezhető, nem kicsit! Nem akartalak megsérteni, megharagítani, ha még is úgy lenne, kérlek, bocsáss meg!
Azt hiszem, jobb lesz ha leporolom biciklit! (Minenkinek!)
Semmi gond. :)
Ez egy nagyon szép hobbi. Csak nem szabad túl komolyan venni. Régen bementél a boltba és vettél egy újat. Már ha volt. Vagy gyári alkatrészt. Nem kellett szenvedni vele. És még úgy sem mindig volt jó, esetleg még használható sem. Manapság a gagyik birodalmában még nehezebb a helyzet, ráadásul egyre kevesebben vannak azok, akik közvetlenül is meg tudják mutatni mit, hogyan, miért. Ami a legfontosabb, mit ne!
Ezért a te lelkesedésed és hozzáállásod nagyon tiszteletre méltó.
Úgyhogy hagyd a bringát annak, akinek nincsen jogosítványa. :smt023
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Zorka írta: 2018.11.20. 23:43
motrosmano írta: 2018.11.20. 22:55

Megosztanád velem milyen méréseken pontosítsak, illetve milyen adatokat adjak még meg, hogy könnyebb legyen (legalább) találgatni?
Ahogyan már írták, a sűrítési végnyomást kellene először is pontosan megmérni.
Aztán mondjuk a présmérettel folytatnám.
De had mondjak el egy történetet.
Egyszer az egyik haverom szólt, hogy nem húzatnám-e be a Trabiját, mert nem indul.
Meghúztuk. Pöffent egyet és amikor szétnyílt a hátsó dob, marékszám köpte a papírcafatokat. Kérdezem, hogy ezzel meg mit csináltál? Kipufogósort, meg megszakítóbütyköt cserélt. Csakhogy a kipufogóban benne hagyta a papírdugókat, a megszakítóbütyköt meg fordítva rakta fel. Pedig azt nem egyszerű. Neki meg autószerelő a végzettsége. Hát ezért mondom, nem mindegy, milyen infót kap az ember.
Szóval bárki hibázhat ...
Nálam meg már az elkeseredettség érezhető, nem kicsit! Nem akartalak megsérteni, megharagítani, ha még is úgy lenne, kérlek, bocsáss meg!
Azt hiszem, jobb lesz ha leporolom biciklit! (Minenkinek!)
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.11.20. 22:55
Zorka írta: 2018.11.20. 21:47

-Valóban jó áramlástanilag a cápa bőre. Mert a keletkező mikroörvények nem adnak akkora homlokfelület növekedést, mint amennyi áramlási veszteség csökkenést.
-Ámde itt az örvénysor kialakulásával három negatív hatás is együtt jár. Csökken az áramlási keresztmetszet. A benzincseppek a csatorna falához áramlanak, így szegényítve a keveréket. Üzemanyag filmréteg folyik a forgattyúsház felé, ami hígítja az olajat, valamint elégetlenül kerül a kipufogóba. Mindez jelentős energiaveszteséggel jár. Vagyis jelentősen csökken a hatásfok.
-Ezzel együtt az üvegszemcsék valóban okozhatnak jelentős kárt.
-Mivel a figyelembe vehető adatok hiányosak és a rendelkezésre állók fele pontatlan mérési eljárásból származik, ezért még találgatni is nehéz.
Egy azonban biztos. A jelenlegi teljesítmény nem egy felújított motortól elvárható.
Az eredményről pedig további vizsgálat nélkül nem tudható, hogy minek a következménye.
Ezért én inkább kisszebivel értek egyet.
:-#
Megosztanád velem milyen méréseken pontosítsak, illetve milyen adatokat adjak még meg, hogy könnyebb legyen (legalább) találgatni?
Ahogyan már írták, a sűrítési végnyomást kellene először is pontosan megmérni.
Aztán mondjuk a présmérettel folytatnám.
De had mondjak el egy történetet.
Egyszer az egyik haverom szólt, hogy nem húzatnám-e be a Trabiját, mert nem indul.
Meghúztuk. Pöffent egyet és amikor szétnyílt a hátsó dob, marékszám köpte a papírcafatokat. Kérdezem, hogy ezzel meg mit csináltál? Kipufogósort, meg megszakítóbütyköt cserélt. Csakhogy a kipufogóban benne hagyta a papírdugókat, a megszakítóbütyköt meg fordítva rakta fel. Pedig azt nem egyszerű. Neki meg autószerelő a végzettsége. Hát ezért mondom, nem mindegy, milyen infót kap az ember.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Zorka írta: 2018.11.20. 21:47
csoka írta: 2018.11.20. 18:48 A szórt felület áramlástanilag jó.A cápa bőre is hasonlóan érdes,ezen az elven működik.A probléma a szóróanyaggal lehet,ha élesek a részecskék,akkor bele állnak az aluminium felületébe,és később használatkor,a hőtágulás hatására kiesnek,így koptatják a hengert.
-Valóban jó áramlástanilag a cápa bőre. Mert a keletkező mikroörvények nem adnak akkora homlokfelület növekedést, mint amennyi áramlási veszteség csökkenést.
-Ámde itt az örvénysor kialakulásával három negatív hatás is együtt jár. Csökken az áramlási keresztmetszet. A benzincseppek a csatorna falához áramlanak, így szegényítve a keveréket. Üzemanyag filmréteg folyik a forgattyúsház felé, ami hígítja az olajat, valamint elégetlenül kerül a kipufogóba. Mindez jelentős energiaveszteséggel jár. Vagyis jelentősen csökken a hatásfok.
-Ezzel együtt az üvegszemcsék valóban okozhatnak jelentős kárt.
-Mivel a figyelembe vehető adatok hiányosak és a rendelkezésre állók fele pontatlan mérési eljárásból származik, ezért még találgatni is nehéz.
Egy azonban biztos. A jelenlegi teljesítmény nem egy felújított motortól elvárható.
Az eredményről pedig további vizsgálat nélkül nem tudható, hogy minek a következménye.
Ezért én inkább kisszebivel értek egyet.
:-#
Megosztanád velem milyen méréseken pontosítsak, illetve milyen adatokat adjak még meg, hogy könnyebb legyen (legalább) találgatni?
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

csoka írta: 2018.11.20. 18:48 A szórt felület áramlástanilag jó.A cápa bőre is hasonlóan érdes,ezen az elven működik.A probléma a szóróanyaggal lehet,ha élesek a részecskék,akkor bele állnak az aluminium felületébe,és később használatkor,a hőtágulás hatására kiesnek,így koptatják a hengert.
-Valóban jó áramlástanilag a cápa bőre. Mert a keletkező mikroörvények nem adnak akkora homlokfelület növekedést, mint amennyi áramlási veszteség csökkenést.
-Ámde itt az örvénysor kialakulásával három negatív hatás is együtt jár. Csökken az áramlási keresztmetszet. A benzincseppek a csatorna falához áramlanak, így szegényítve a keveréket. Üzemanyag filmréteg folyik a forgattyúsház felé, ami hígítja az olajat, valamint elégetlenül kerül a kipufogóba. Mindez jelentős energiaveszteséggel jár. Vagyis jelentősen csökken a hatásfok.
-Ezzel együtt az üvegszemcsék valóban okozhatnak jelentős kárt.
-Mivel a figyelembe vehető adatok hiányosak és a rendelkezésre állók fele pontatlan mérési eljárásból származik, ezért még találgatni is nehéz.
Egy azonban biztos. A jelenlegi teljesítmény nem egy felújított motortól elvárható.
Az eredményről pedig további vizsgálat nélkül nem tudható, hogy minek a következménye.
Ezért én inkább kiszsebivel értek egyet.
:-#
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zorka 2018.11.22. 09:00-kor.
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: csoka »

A szórt felület áramlástanilag jó.A cápa bőre is hasonlóan érdes,ezen az elven működik.A probléma a szóróanyaggal lehet,ha élesek a részecskék,akkor bele állnak az aluminium felületébe,és később használatkor,a hőtágulás hatására kiesnek,így koptatják a hengert.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

csoka írta: 2018.11.20. 12:47 Kompressziót hideg motoron,és maximális gáz állással kell mérni.Nagyon kevés a mérésed eredménye!Még nyers motornak is kevés.7-10bárnak kellene lenni.Nem fúj ki valahol,vagy nincs eltörve gyűrűd?
Akkor raktam össze, szépen össze ment, nem hallottam, hogy a gyűrű tört volna, igaz gázt nem húztam amikor mértem.
Mentem vele már egy keveset, de nem láttam hogy kifújna se a henger fej alatt, se máshol. Majd még átnézem alaposabban mégegyszer.
Ami még zavar, bár nem tud az probléma-e, hogy a felömlők, kipufogó és a karburátor nyílás is úgy nézett ki, hogy ott is gyöngyszórták. (Magyarán kivül-belül szórták, majd megfurták.)
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: csoka »

Kompressziót hideg motoron,és maximális gáz állással kell mérni.Nagyon kevés a mérésed eredménye!Még nyers motornak is kevés.7-10bárnak kellene lenni.Nem fúj ki valahol,vagy nincs eltörve gyűrűd?
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Csodát nem is várok, de eddig ilyet egy frissen fúrt hengernél sem tapasztaltam.
Nem rég kaptam egy olyan nyomásmérő órát amit be tudok tekerni a gyertya helyére, kíváncsiságból be is tekertem, számomra elég furcsa dolgokat láttam... gondolom meleg motornál kellene kompressziót mérni? Egy 150 TS hengerről van szó, 56,5mm az átmérője. Mekkora nyomást kellene produkálnia össze sűrítéskor? Ha jól emlékszem hidegen 1-2 bar közötti értéket mutatott.
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Troster »

motrosmano írta: 2018.11.19. 21:43 Helló!

Velem mindid csak a baj van... ](*,)
Sikerült megszakítanom a hengerben az egyik karburátor szívócsonk felfogató csavarjának a menetét, gondoltam semmi gond itt van a frissen felfúrt, gyöngyszórt, csodálatos hengerem majd felrakom azt, így is tettem, ámde ezzel valami gixer van, mert 4dikbe semmi ereje nincs, hátszéllel is csak épphogy gyorsult, vagyis inkább csak tudta tartani a tempót (cirka 70km/h).
Ötletek a menet pótlására és kompresszió hiányára?

Másik: valaki tud Szolnok megyében egy épkézláb műhelyt ahonnét úgy kapom vissza a főtengelyt hogy az használható is lesz? Sajnos mostanában két különböző helyről is úgy kaptam vissza hogy 1-2 tizedet ütött, lehet eleve olyan volt amikor már oda vittem, de akkor meg minek cserélték ki a hajtókart... Mindegy ez már ide tartozik.
Szóval akkor műhely? Mondjuk Kisújszálláson vagy Karcagon?
Debrecenben Béke László. fúrás, főtengely egyensúlyozásban nincs jobb.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

motrosmano írta: 2018.11.19. 21:43 Helló!

Velem mindid csak a baj van... ](*,)
Sikerült megszakítanom a hengerben az egyik karburátor szívócsonk felfogató csavarjának a menetét, gondoltam semmi gond itt van a frissen felfúrt, gyöngyszórt, csodálatos hengerem majd felrakom azt, így is tettem, ámde ezzel valami gixer van, mert 4dikbe semmi ereje nincs, hátszéllel is csak épphogy gyorsult, vagyis inkább csak tudta tartani a tempót (cirka 70km/h).
Ötletek a menet pótlására és kompresszió hiányára?

Másik: valaki tud Szolnok megyében egy épkézláb műhelyt ahonnét úgy kapom vissza a főtengelyt hogy az használható is lesz? Sajnos mostanában két különböző helyről is úgy kaptam vissza hogy 1-2 tizedet ütött, lehet eleve olyan volt amikor már oda vittem, de akkor meg minek cserélték ki a hajtókart... Mindegy ez már ide tartozik.
Szóval akkor műhely? Mondjuk Kisújszálláson vagy Karcagon?
Törökszentmiklós, "Nyakas" Farkas István,ha már Jász-Nagykun-Szolnok megye... Ő mindenre IS tud megoldást (megszakadt menet - helicoil, centírozás...)
A frissen fúrt hengertől meg ne várj csodát! Ne erőltesd, inkább forgasd, de adj neki több benzint!!!
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Helló!

Velem mindid csak a baj van... ](*,)
Sikerült megszakítanom a hengerben az egyik karburátor szívócsonk felfogató csavarjának a menetét, gondoltam semmi gond itt van a frissen felfúrt, gyöngyszórt, csodálatos hengerem majd felrakom azt, így is tettem, ámde ezzel valami gixer van, mert 4dikbe semmi ereje nincs, hátszéllel is csak épphogy gyorsult, vagyis inkább csak tudta tartani a tempót (cirka 70km/h).
Ötletek a menet pótlására és kompresszió hiányára?

Másik: valaki tud Szolnok megyében egy épkézláb műhelyt ahonnét úgy kapom vissza a főtengelyt hogy az használható is lesz? Sajnos mostanában két különböző helyről is úgy kaptam vissza hogy 1-2 tizedet ütött, lehet eleve olyan volt amikor már oda vittem, de akkor meg minek cserélték ki a hajtókart... Mindegy ez már ide tartozik.
Szóval akkor műhely? Mondjuk Kisújszálláson vagy Karcagon?
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.11.04. 21:38 hali!

valaki tudja, hogy ez milyen gyártmány lenne?
talán berta?

https://mz-b.hu/mz-ts-125-dugattyu-52-00-2100000104970

tudom, legjobb az lenne, ha őket kérdezném meg, de már legutóbb se válaszoltak!
Hívd fel őket. Nekem eddig mindig sikerült.
Egyébként a futármotorosnál ez a kép Berta.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

hali!

valaki tudja, hogy ez milyen gyártmány lenne?
talán berta?

https://mz-b.hu/mz-ts-125-dugattyu-52-00-2100000104970

tudom, legjobb az lenne, ha őket kérdezném meg, de már legutóbb se válaszoltak!
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.10.18. 08:49 Á, szóval azok az "U" betűk besraffozva a szimeringek lennének metszettben ábrázolva! Szuper, köszi!
:smt023
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Á, szóval azok az "U" betűk besraffozva a szimeringek lennének metszettben ábrázolva! Szuper, köszi!
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.10.17. 22:09 Jól van na! :oops:
Sajnos, hajlamos vagyok feleslegesen túl bonyolítani a dolgokat! #-o
Még az érdekelne, hogy kell lennie a szimeringnek, a hátoldala a csapágyak felöl vagy pont fordítva? Amiket ki vettem azok kicsit szélesebbek is és fémházban voltak, de egyébként hátoldalal a csapágyak felé voltak elhelyezve.
A sima része a sonka felől, a hornyolt a csapágy felől. (A nemrég mellékelt ábrát kinagyítva jól látható.)
Amiket kivettél, azokat már cserélték.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Jól van na! :oops:
Sajnos, hajlamos vagyok feleslegesen túl bonyolítani a dolgokat! #-o
Még az érdekelne, hogy kell lennie a szimeringnek, a hátoldala a csapágyak felöl vagy pont fordítva? Amiket ki vettem azok kicsit szélesebbek is és fémházban voltak, de egyébként hátoldalal a csapágyak felé voltak elhelyezve.
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.10.17. 20:14 Akkor a blokk félbe berakok mindent és aztán a főtengely, ez lenne a jó sorrend? Akkor tényleg hülyén csináltam, na mindegy a tanuló pénzt meg kell fizetni. ](*,)
Azért kíváncsi lennék az egyszerűbb módszerre is! Nem vagyok a saját magam ellensége!
Igen, az a jó sorrend.
Most a szimering és a sonka közötti hézag az a csapágy és a szimering között van. Ja és feszíti egymást a két csapágy.
Szerinted '70 akárhányban hogyan szerelte volna az egyszerű közember? :-k
Na az az egyszerű. :D
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Akkor a blokk félbe berakok mindent és aztán a főtengely, ez lenne a jó sorrend? Akkor tényleg hülyén csináltam, na mindegy a tanuló pénzt meg kell fizetni. ](*,)
Azért kíváncsi lennék az egyszerűbb módszerre is! Nem vagyok a saját magam ellensége!
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.10.17. 18:22
Zorka írta: 2018.10.17. 10:05
A ... kerülnek.
Olyan déjà vu érzésem volt mikor olvastam a hozzászólásodat, esküszöm mintha megint a Petőfiben ülnék szakrajz órán és hallgatnám a tanáromat aki kapcsolt gerébtokos ablakról beszél! :lol:
Ez így most nekem teljes homály amit leírtál, nehézkes a most felfogásom :roll: , szerencsére ma ér véget az éjszakás műszakom [-o< , pénteken frissen kipihenten újra neki fogok végig olvasni.
A belső csapágy nem fogja tudni a szimeringet kitolni szerintem, mert a tengely ø17mm a csapágy alatt és ø22mm a szimering alatt. Az ø22mm-s rész szélesebb mint a szimering 7mm-s vastagsága.
Az a helyzet hogy amikor beraktam a baloldali blokk félbe a főtengelyt (mondjuk csak tartani kellett, hogy egyenesen bemenjen a helyére), középen bent volt a seeger gyűrű, mikor beraktam hallottam egy fémes koppanást, úgy gondoltam a csapágy felütközött és azt hallottam, az utolsó pár mm-en kellett csak egy kicsit rásegítenem kézzel, gondolom a szimering miatt. Jelzem hogy közben kb 120°C-ra fel volt melegítve a blokk.
A belső csapágy és a szimering a főtengelyen volt, a külső csapágy pedig a blokk félben. Ez így hülyeség volt?
Ha nem muszáj nem húzatok semmit ilyen helyeken, főleg hidegen nem.
Jó lenne valami értelmes sorrendet tudni az összerakáshoz, mert van még 4 másik ilyen blokk és nem akarok ennyit szívni még négyszer!
Akkor rosszabb a helyzet, mint gondoltam. Rossz helyen van még a szimering is.
Először is.
Üsd ki a főtengelyt. A belső csapágy elvileg kiviszi a szimeringet. Ha így van, akkor húzd le a csapágyat és végy egy szimeringet. mert az nyilván szétmegy a műveletben. Ha nem így van, akkor szerencséd van. Megmelegíted a blokkot. Belsőcsapágy, külső csapágy a helyére. Összemelegszenek. Szimering be. Ha tudod hűtsd le a főtengelyt a fagyiban. Azzal is könnyebb lesz betenni. Sutty, be a helyére. Koppig. Ha húzatni kell, csakis a külső gyűrűnek támasztva.
Ez nem űrtechnika. Lehet egyszerűbben is, de azt mondod, úgy nem szeretnéd.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Ja igen nem akarok akadékoskodni, én ilyen vagyok...
De tudd, hogy nagyon hálás vagyok a segítségért!!! =D> =D> =D>
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Zorka írta: 2018.10.17. 10:05
motrosmano írta: 2018.10.17. 08:26

most már végleg elvesztettem a fonalat... :oops:
azt odáig értem, hogy rosszul csináltam valamit.
ha jól értem akkor azt mondod, hogy egy picit kocogtassam visszább az egész főtengelyt?
de ráadásul nem is volt teljesen a helyén/középen a főtengely, szemmel láthatóan bal oldalt nagyobb volt a hézag, mint jobbról, de nem ért hozzá a forgattyúsház falához.
igaz ezt nem is írtam le eddig, és ez is csak azután tűnt fel sajnos , amikor már összeraktam a blokkot.
A belső csapágy külseje felfekszik a zégerre. A belső gyűrűje megtámaszt a főtengelyre. Ha a külső csapágyat úgy húzatod fel, hogy a belső gyűrűjét nyomod befelé, miközben húzod a tengelyt, akkor a csapágyakat feszíted össze a belső gyűrűknél fogva.
Ha húzod a tengelyt, akkor külső csapágy külső gyűrűjét kell megtámasztanod, mert a két külső csapágy között van távtartó. (zéger) A belsők között nincsen.
Ezért, ha így húzod, akkor a csapágyak lógása kiegyenlítődik, vagy egy két kisebb koppintással a belső gyűrűn, beáll a helyes értékre.
A te módszereddel összehúztad a csapágyak külső gyűrűit fixre, a külső csapágy két gyűrűje egy síkba került. De a belső csapágy belső gyűrűje főtengelyestől kijjebb jött a csapágyhézagnak megfelelően. Mivel ezek új csapágyak, össze is feszültek.
Jó kérdés! Ha visszább ütöd a főtengelyt, akkor a belső csapágy kitolhatja a szimeringet. Ezért mondtam a bronzos kocogtatást. Mert ezzel csak a feszülést szünteted meg. Ugyanis a belső gyűrűk hézagai most ellentétesen állnak. Ha kocogtatod, akkor az csak a külső csapágy gyűrűjére hat mindaddig, amíg a hézagok a csapágyközépvonalakhoz képest ugyan oda nem kerülnek.
Olyan déjà vu érzésem volt mikor olvastam a hozzászólásodat, esküszöm mintha megint a Petőfiben ülnék szakrajz órán és hallgatnám a tanáromat aki kapcsolt gerébtokos ablakról beszél! :lol:
Ez így most nekem teljes homály amit leírtál, nehézkes a most felfogásom :roll: , szerencsére ma ér véget az éjszakás műszakom [-o< , pénteken frissen kipihenten újra neki fogok végig olvasni.
A belső csapágy nem fogja tudni a szimeringet kitolni szerintem, mert a tengely ø17mm a csapágy alatt és ø22mm a szimering alatt. Az ø22mm-s rész szélesebb mint a szimering 7mm-s vastagsága.
Az a helyzet hogy amikor beraktam a baloldali blokk félbe a főtengelyt (mondjuk csak tartani kellett, hogy egyenesen bemenjen a helyére), középen bent volt a seeger gyűrű, mikor beraktam hallottam egy fémes koppanást, úgy gondoltam a csapágy felütközött és azt hallottam, az utolsó pár mm-en kellett csak egy kicsit rásegítenem kézzel, gondolom a szimering miatt. Jelzem hogy közben kb 120°C-ra fel volt melegítve a blokk.
A belső csapágy és a szimering a főtengelyen volt, a külső csapágy pedig a blokk félben. Ez így hülyeség volt?
Ha nem muszáj nem húzatok semmit ilyen helyeken, főleg hidegen nem.
Jó lenne valami értelmes sorrendet tudni az összerakáshoz, mert van még 4 másik ilyen blokk és nem akarok ennyit szívni még négyszer!
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.10.17. 08:26
Zorka írta: 2018.10.16. 07:45
Csakhogy így ráhúztad a belső csapágy belső gyűrűjét a külsőére.
Finom kocogtatás bronzzal...
most már végleg elvesztettem a fonalat... :oops:
azt odáig értem, hogy rosszul csináltam valamit.
ha jól értem akkor azt mondod, hogy egy picit kocogtassam visszább az egész főtengelyt?
de ráadásul nem is volt teljesen a helyén/középen a főtengely, szemmel láthatóan bal oldalt nagyobb volt a hézag, mint jobbról, de nem ért hozzá a forgattyúsház falához.
igaz ezt nem is írtam le eddig, és ez is csak azután tűnt fel sajnos , amikor már összeraktam a blokkot.
A belső csapágy külseje felfekszik a zégerre. A belső gyűrűje megtámaszt a főtengelyre. Ha a külső csapágyat úgy húzatod fel, hogy a belső gyűrűjét nyomod befelé, miközben húzod a tengelyt, akkor a csapágyakat feszíted össze a belső gyűrűknél fogva.
Ha húzod a tengelyt, akkor külső csapágy külső gyűrűjét kell megtámasztanod, mert a két külső csapágy között van távtartó. (zéger) A belsők között nincsen.
Ezért, ha így húzod, akkor a csapágyak lógása kiegyenlítődik, vagy egy két kisebb koppintással a belső gyűrűn, beáll a helyes értékre.
A te módszereddel összehúztad a csapágyak külső gyűrűit fixre, a külső csapágy két gyűrűje egy síkba került. De a belső csapágy belső gyűrűje főtengelyestől kijjebb jött a csapágyhézagnak megfelelően. Mivel ezek új csapágyak, össze is feszültek.
Jó kérdés! Ha visszább ütöd a főtengelyt, akkor a belső csapágy kitolhatja a szimeringet. Ezért mondtam a bronzos kocogtatást. Mert ezzel csak a feszülést szünteted meg. Ugyanis a belső gyűrűk hézagai most ellentétesen állnak. Ha kocogtatod, akkor az csak a külső csapágy gyűrűjére hat mindaddig, amíg a hézagok a csapágyközépvonalakhoz képest ugyan oda nem kerülnek.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Zorka írta: 2018.10.16. 07:45
motrosmano írta: 2018.10.16. 01:46 Majdnem, egy megfelelő méretű közdarab segítségével a teljes felületén megtámasztva toltam befelé a külső csapágyat a főtengely végén lévő anyával.
Csakhogy így ráhúztad a belső csapágy belső gyűrűjét a külsőére.
Finom kocogtatás bronzzal...
most már végleg elvesztettem a fonalat... :oops:
azt odáig értem, hogy rosszul csináltam valamit.
ha jól értem akkor azt mondod, hogy egy picit kocogtassam visszább az egész főtengelyt?
de ráadásul nem is volt teljesen a helyén/középen a főtengely, szemmel láthatóan bal oldalt nagyobb volt a hézag, mint jobbról, de nem ért hozzá a forgattyúsház falához.
igaz ezt nem is írtam le eddig, és ez is csak azután tűnt fel sajnos , amikor már összeraktam a blokkot.
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.10.16. 01:46 Majdnem, egy megfelelő méretű közdarab segítségével a teljes felületén megtámasztva toltam befelé a külső csapágyat a főtengely végén lévő anyával.
Csakhogy így ráhúztad a belső csapágy belső gyűrűjét a külsőére.
Finom kocogtatás bronzzal...
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Majdnem, egy megfelelő méretű közdarab segítségével a teljes felületén megtámasztva toltam befelé a külső csapágyat a főtengely végén lévő anyával.
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.10.15. 20:30
Zorka írta: 2018.10.15. 18:57

A balos csapágyak belső gyűrűi között nincsen hézagolás viszont van hézag, mert a külső gyűrűknél ott a zéger.
Ezt a dilemmát összeszerelésnél úgy lehet orvosolni, hogy a külső csapágy külső gyűrűjénél megtámasztva húzatod be a főtengelyt.
Most, amíg nincsen rajta a jobb blokkfél, vagy el van távolítva, csavard fel szintbe az anyát, és egy darab bronz közbeiktatásával kocogtasd meg. Na nem kell kiütni, csak annyit kell, hogy ne feszüljön.
2g.gif
Összeszerelésnél nem húzzatam be, megmelegítettem a blokkot kb 120 fokra és simán kézzel betoltam a helyére a főtengelyt, csak a külső csapágyat húzzattam kicsit vissza, mert egy pár mm-t kintebb jött. Lehet jobb lenne újra szétszedni és újrakezdeni az egészet!
Ha jól értem, akkor a belső gyűrűvel toltad befelé a külső csapágyat?
Mert ha igen, akkor pont erre jó a finom kocogtatás. Ugyan azt éred el, mint ha szétszeded, csak kevesebb hercehurcával.
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Zorka írta: 2018.10.15. 18:57
motrosmano írta: 2018.10.15. 17:29 Igen, 3db 6303 C3 csapágyat vettem.
A balos csapágyak belső gyűrűi között nincsen hézagolás viszont van hézag, mert a külső gyűrűknél ott a zéger.
Ezt a dilemmát összeszerelésnél úgy lehet orvosolni, hogy a külső csapágy külső gyűrűjénél megtámasztva húzatod be a főtengelyt.
Most, amíg nincsen rajta a jobb blokkfél, vagy el van távolítva, csavard fel szintbe az anyát, és egy darab bronz közbeiktatásával kocogtasd meg. Na nem kell kiütni, csak annyit kell, hogy ne feszüljön.
2g.gif
Összeszerelésnél nem húzzatam be, megmelegítettem a blokkot kb 120 fokra és simán kézzel betoltam a helyére a főtengelyt, csak a külső csapágyat húzzattam kicsit vissza, mert egy pár mm-t kintebb jött. Lehet jobb lenne újra szétszedni és újrakezdeni az egészet!
Zorka

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2018.10.15. 17:29 Igen, 3db 6303 C3 csapágyat vettem.
A balos csapágyak belső gyűrűi között nincsen hézagolás viszont van hézag, mert a külső gyűrűknél ott a zéger.
Ezt a dilemmát összeszerelésnél úgy lehet orvosolni, hogy a külső csapágy külső gyűrűjénél megtámasztva húzatod be a főtengelyt.
Most, amíg nincsen rajta a jobb blokkfél, vagy el van távolítva, csavard fel szintbe az anyát, és egy darab bronz közbeiktatásával kocogtasd meg. Na nem kell kiütni, csak annyit kell, hogy ne feszüljön.
2g.gif
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Igen, 3db 6303 C3 csapágyat vettem.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 45 vendég