Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: feketemz »

KILL3R etz írta:feketemz!

tirisztor=tranzisztor
generátor=HALL-jeladó

Csak hogy tisztán lássunk. :) 8)

Gyári, új alkatrész pedig nincsen.... Fogadd meg a többiek tanácsát. Amit boltban veszel az egy rakás sz@r. Lehet most jó, de 100km után feladja a harcot a legtöbb.... :? Bár remélem neked nem így fog történni, de a tapasztalat ez.... :evil:
rendben :) én is remélem,hogy nem így lessz. Azt tudom,hogy nem gyártanak hozzá már új gyári alkatrészeket,de nem is vadi újonnan veszem,hanem bontott motorból. Azért megegyeztünk a bolt tulajjal,hogyha esetleg azzal a másik alkatrésszel nem működik akkor ingyen kicseréli nekem egy másikra. De eddig nem vettem tőle olyat ami nem működne jól.
Hát legalább is jobban működik mint az ami volt benne.
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: festékes »

affaire írta:
festékes írta: Már rég szeretném én is átalakitani a perest!Ugy tudom hogy kell egy közdarab is a generátor hoz,de ha valaki pontosan leirná a dolgok menetét én is megköszönném! :D
Én épp most alakítottam át a 250/1 esem :lol:
Állok mindenben a rendelkezésedre.
Szia Affaire!Ha leirnád részletesen nagyon megköszönném!Egy másik kedves hölgyklubtársunknak is perese van ő is 12voltosat szeretne a gépen!Előre is kösz! :lol:
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

Owerlord írta:
nova001155 írta:Owerlord szerintem is szép a gép gg sok munka lehetett vele meg nem kevés költség de a végeredmény az kárpótol szerintem :D
Majd lehet hogy én is beszerzek az enyémre valami nármális gyujtást. hall jeladósat szerintem

Köszike :)

Ezek az okosságok vannak rajta,benne:

-tranzisztoros gyújtás
-elektronikus fesz. szabályzó
-elektronikus index relé
-finomított szívó és felömlő járatok
-ETZ karbi (150)
-rezó kipufogó
-henger fúrás,dugó,blokk szét/össze
-mindenhol új Koyo csapágyak




630 kilométeren 4,1 -et kért a drágaság ~90 utazóval ,csomaggal sátorral.Azelött 70-nél szét akart hullni :)
Kép
Gondolom az elektronika nagyrészét Sub-ee bíztosította :D szép a kipu
Avatar
Owerlord
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.01.30. 17:49
MZ-d típusa: MZ TS 150 De Lux
Tartózkodási hely: Vác

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Owerlord »

nova001155 írta:Owerlord szerintem is szép a gép gg sok munka lehetett vele meg nem kevés költség de a végeredmény az kárpótol szerintem :D
Majd lehet hogy én is beszerzek az enyémre valami nármális gyujtást. hall jeladósat szerintem

Köszike :)

Ezek az okosságok vannak rajta,benne:

-tranzisztoros gyújtás
-elektronikus fesz. szabályzó
-elektronikus index relé
-finomított szívó és felömlő járatok
-ETZ karbi (150)
-rezó kipufogó
-henger fúrás,dugó,blokk szét/össze
-mindenhol új Koyo csapágyak




630 kilométeren 4,1 -et kért a drágaság ~90 utazóval ,csomaggal sátorral.Azelött 70-nél szét akart hullni :)
Kép
MZ TS 150 sportvarázs
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

Owerlord szerintem is szép a gép gg sok munka lehetett vele meg nem kevés költség de a végeredmény az kárpótol szerintem :D
Majd lehet hogy én is beszerzek az enyémre valami nármális gyujtást. hall jeladósat szerintem
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

affaire írta:
nova001155 írta:Üdv és mit mondtok hol lehet valami értelmes generátor forgórészt szerezni?
Nálam.

Nálad ? xd
Avatar
Owerlord
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.01.30. 17:49
MZ-d típusa: MZ TS 150 De Lux
Tartózkodási hely: Vác

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Owerlord »

MrDok írta:
Owerlord írta:Itt a tranyós gyújtásom.Valóban Sub-ee -s

Jó pár képecske :)

http://www.sportmotor.hu/motoros_kepek/ ... /?dr=26293
Megjegyzéseim:
Jó kis X7-es A4tech, én is azzal kattogok.
Jók az órák!
És a lényeg: én is motorbuzi vagyok, de a szobámban még nem tettem össze gépet =D> =D> ! Nehogy kividd onnan [-X ! Vitrinben tartás szó szerint :lol: 8). Nagyon JÓ!!!!!!
Ennyi. =D>

Köszönöm :) Az haggyán hogy szobámban, de az emeleten.Alig bírtuk levinni barátommal 1-1 centi volt a kormánynál hely a lépcsőn xD
Pedig használom a sárkányt. Már 3000 km-t tettem bele. Közte egy 630 km-es Szlovák-Szombathely túra :) Annyi melóm volt vele, muszály használni : ))))
Széles utat!!!
MZ TS 150 sportvarázs
affaire
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010.04.18. 20:05
MZ-d típusa: Mz 250/1

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: affaire »

nova001155 írta:Üdv és mit mondtok hol lehet valami értelmes generátor forgórészt szerezni?
Nálam.
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

Üdv és mit mondtok hol lehet valami értelmes generátor forgórészt szerezni?
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Remélem a szénkefe nem ennyire sz@r, a gyári még 35e. után is jó, de vettem kettőt, mert nem tudom milyen vastag lehet most már. 8)
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

feketemz!

tirisztor=tranzisztor
generátor=HALL-jeladó

Csak hogy tisztán lássunk. :) 8)

Gyári, új alkatrész pedig nincsen.... Fogadd meg a többiek tanácsát. Amit boltban veszel az egy rakás sz@r. Lehet most jó, de 100km után feladja a harcot a legtöbb.... :? Bár remélem neked nem így fog történni, de a tapasztalat ez.... :evil:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
punisher
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2009.12.30. 09:11
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Göd

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: punisher »

Nagyon szép moto!
:mrgreen:
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Owerlord írta:Itt a tranyós gyújtásom.Valóban Sub-ee -s

Jó pár képecske :)

http://www.sportmotor.hu/motoros_kepek/ ... /?dr=26293
Megjegyzéseim:
Jó kis X7-es A4tech, én is azzal kattogok.
Jók az órák!
És a lényeg: én is motorbuzi vagyok, de a szobámban még nem tettem össze gépet =D> =D> ! Nehogy kividd onnan [-X ! Vitrinben tartás szó szerint :lol: 8). Nagyon JÓ!!!!!!
Ennyi. =D>
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: feketemz »

Dénes írta:feketemz! Ez sajnos nem így működik. Inkább az látszik törvényszerűnek, hogy amit kicserélsz alkatrészt az rövid időn belül bedobja a törcsit. Pl. ki ne ismerné a karbi javítókészletet, vagy a mai megszakítókat stb. Ami eredeti és működik azt nem szabad kicserélni.
De itt épp az volt a gond,hogy nem működött jól:D
Egy tirisztor pl sztem elég hosszú ideig működik és egy jobb generátor sem éppen olyan ami hamar tönkremegy legalább is nem halottam eddig rosszat arról a fajtáról ami nekem van az elektromos. Karbi is elég jó.
De pl azzal egyet értek,hogy ami működik azt nem kell kicserélni:) De ha veszek is akkor is gyári alkatrészeket veszek hozzá.
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: feketemz »

zsakfos írta:
feketemz írta: Hát figyelj... úgy voltam vele,hogy elég régóta benne voltak már azok az alkatrészek, amúgy is cserés lett volna,most nyilván új alkatrészt amit mát megvettem bele azt egyhamar nem fogom kicserélni ,mert valószínűleg jó(nem 100% de valószínűleg). De én most olyat cseréltem,amit nem én vettem, és már nagyon régóta nem volt cserélve. Rosszat nem tettem vele, mert szépen működik. Mellesleg igen nem vagyok egy profi különben nem kérnél tőletek segítséget. Azokat cseréltem le amit ti is javasoltatok. Gyertya, és Trafó.
A generátort az én ötletem volt és úgy néz ki bevált,mert most állandóan van szikrám.
Rendben vettem a lapot.
Bocs ha ugy érzed megbántottalak.A szándékom nem ez volt.
Semmi baj nem bántónak veszem,hanem oktatónak. Szeretek olyat tanulni,amit nem tudok. Megszoktam fogadni a tanácsokat. Ez az én érdekem is és a motor érdeke is,hogy hallgassak azokra akik nálam tapasztaltabbak.
Nekem csak félreérthető volt az üzeneted.Ennyi..
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: feketemz »

KILL3R etz írta:Valószínű ott elég lett volna egyet forrasztani.... :-"
Forrasztottuk.Rendesen. De nem lett jó ezért vettem újat.
Maga a kis kábel volt szar nem a forrasztás. Valahol meglehetett törve. A generátort pedig azért nem szedem szét..
de most már úgy is mind1 mert kicseréltem:D
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

feketemz írta: Hát figyelj... úgy voltam vele,hogy elég régóta benne voltak már azok az alkatrészek, amúgy is cserés lett volna,most nyilván új alkatrészt amit mát megvettem bele azt egyhamar nem fogom kicserélni ,mert valószínűleg jó(nem 100% de valószínűleg). De én most olyat cseréltem,amit nem én vettem, és már nagyon régóta nem volt cserélve. Rosszat nem tettem vele, mert szépen működik. Mellesleg igen nem vagyok egy profi különben nem kérnél tőletek segítséget. Azokat cseréltem le amit ti is javasoltatok. Gyertya, és Trafó.
A generátort az én ötletem volt és úgy néz ki bevált,mert most állandóan van szikrám.
Rendben vettem a lapot.
Bocs ha ugy érzed megbántottalak.A szándékom nem ez volt.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dénes »

feketemz! Ez sajnos nem így működik. Inkább az látszik törvényszerűnek, hogy amit kicserélsz alkatrészt az rövid időn belül bedobja a törcsit. Pl. ki ne ismerné a karbi javítókészletet, vagy a mai megszakítókat stb. Ami eredeti és működik azt nem szabad kicserélni.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Valószínű ott elég lett volna egyet forrasztani.... :-"
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: feketemz »

zsakfos írta:
feketemz írta:
De most kicseréltem a blokkban lévő gyújtás részt és most tényleg működik.

Minden esetre ezzel ,hogy sok mindent kicseréltem rajta nem tettem rosszat.
Sőt..
Egyenlőre úgy néz ki működik.De már megtanultam,hogy" A puding próbája az evés" :)
meglátjuk.
Na ez az.Kicserélsz olyan dolgokat is ami lehet hogy teljesen jól működik,csak mivel a te szavaiddal élve nem vagy otthon az elektromosságban,feleslegesen költöd a pénzedet alkatrészekre.
Na persze te tudod.
Hát figyelj... úgy voltam vele,hogy elég régóta benne voltak már azok az alkatrészek, amúgy is cserés lett volna,most nyilván új alkatrészt amit mát megvettem bele azt egyhamar nem fogom kicserélni ,mert valószínűleg jó(nem 100% de valószínűleg). De én most olyat cseréltem,amit nem én vettem, és már nagyon régóta nem volt cserélve. Rosszat nem tettem vele, mert szépen működik. Mellesleg igen nem vagyok egy profi különben nem kérnél tőletek segítséget. Azokat cseréltem le amit ti is javasoltatok. Gyertya, és Trafó.
A generátort az én ötletem volt és úgy néz ki bevált,mert most állandóan van szikrám.
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Thomas10100
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2010.06.20. 10:35
MZ-d típusa: MZ TS 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Thomas10100 »

Sziasztok!

Vettem a dinamóhoz tekercset, be is kötöttem.
Hogy tudom ellenőrizni hogy tölti az akksit?
Multiméterem kiakadt amikor mérni próbáltam az akksit alapjáraton.
A 61-es pontra hogy tudok kötni valami jelző lámpát?
Ezen a ponton is kiakad a műszerem(digitális multiméter)
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

feketemz írta:
De most kicseréltem a blokkban lévő gyújtás részt és most tényleg működik.

Minden esetre ezzel ,hogy sok mindent kicseréltem rajta nem tettem rosszat.
Sőt..
Egyenlőre úgy néz ki működik.De már megtanultam,hogy" A puding próbája az evés" :)
meglátjuk.
Na ez az.Kicserélsz olyan dolgokat is ami lehet hogy teljesen jól működik,csak mivel a te szavaiddal élve nem vagy otthon az elektromosságban,feleslegesen költöd a pénzedet alkatrészekre.
Na persze te tudod.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Na én meg azt mondom hogy nem laksz te olyan messze a Mestertől!
Mér nem viszed el?, azt ott biztosan megoldódnának a problémáid.
Szép dolog az önállóság,hisz sokan csináljuk,de ami nem megy azt ne erőltesd mert a végén még hazavágod a gyujtóelektronikát is.
Szerintem :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: feketemz »

coco írta:De ha ennyi gaz van azzal a gyujtassal, akkor mert nem teszel egy sima megszakitosat? Azzal is elmegy a motor es nem nagy melo utana allitani sem ha gaz van vele. Ja es olcso... Vagy mondok mast, tegyel megszakitot + Sub-ee fele gyujtast es kesz. Es akkor elmondhatod h elektronikus gyujtasod van.
De nekem alapból elektronikus gyújtásom van..
Sztem sokkal jobb mint a mechanikus,mert nem kopik és beállítani sem nehéz, hosszú életű,hogyha arra használják a motort amire kell. Azért volt számomra bonyolult,mert nem vagyok egy elektronikus zseni most életemben először van a kezem alatt egy 125ös Mz(etz). De most kicseréltem a blokkban lévő gyújtás részt és most tényleg működik. Többször is járattam a motort és mindig pöcc-röff re indult szóval most már annyira nem lehet itt elrontani. Alapjáratot állítunk még rajta aztán mehetnek a próbakörök(hopp it egy koppanás #-o alapjáratnál ha elrontjuk akkor mondhatni hiába szenvedtünk ennyit,szóval még lehet mit elrontani :mrgreen: ) . Minden esetre ezzel ,hogy sok mindent kicseréltem rajta nem tettem rosszat.
Sőt.... :wink:
Szóval..maradjon csak így:) Egyenlőre úgy néz ki működik.De már megtanultam,hogy" A puding próbája az evés" :)
meglátjuk.
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: coco »

De ha ennyi gaz van azzal a gyujtassal, akkor mert nem teszel egy sima megszakitosat? Azzal is elmegy a motor es nem nagy melo utana allitani sem ha gaz van vele. Ja es olcso... Vagy mondok mast, tegyel megszakitot + Sub-ee fele gyujtast es kesz. Es akkor elmondhatod h elektronikus gyujtasod van.
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: feketemz »

MrDok írta:
feketemz írta:Úgy látszik előre ittam a medve bőrére...megint nem ok...
Megint hol ad szikrát hol nem. De most hozzáérintettem a tirisztornak a piros kábelét a forgó részhez a generátoron belül és akkor megint folyamatosan adott szikrát. Letisztítottuk az érintkezőket akkor sem működött.. Újraforrasztottuk azt a kis kábelt ami becsatlakozik a műanyag házba (ami össze van kötve a piros kábel érintkező sarujával arról a kis kábelről beszélek) és akkor sem adott rendesen szikrát...
Mit kell akkor most kicserélnem rajta? Itt teljesen megvagyok lőve sajnos..foggalmam sincs erről a részéről, mi hibázhat. :( :| :cry:
Ezért írtam hogy több új gyertyát vegyél, vagy egy régit tegyél be.
Nekem még nem sikerült új gyertyával sokat mennem.
Már igazán tehetnél egy közeli képet arról a csodagyújtásról.......
Nah rakok már fel egy pár képet,hogy is néz ki most. Az ülést még nem raktam fel ,mert még matatni fogunk arrafelé,de sztem nem néz ki olyan rosszúl:)
Több új gyertyát vettem,de nem a gyertya hibázik hanem a generátorban a gyújtás rész. A gyertya szépen ad szikrát Brisk N15C-t vettem. A generátorhoz kapcsolódó elektronikából vettem egy újabb szerűt,minden esetre jobb állapotban van mint az enyém :) Azzal már mennie kell már minden kilett cserélve ami a gyújtásért felelős még csak ez nem..
http://kepfeltoltes.hu/100630/DSC06384_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100630/125099987 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100630/DSC06391_ ... es.hu_.jpg

Azt még megjegyzem,hogy még nincs kész a motor tudom,hogy egy két helyen még összekell rakni csak ameddig nem állítjuk be rendesen az alapjáratot addig úgy is csak a garázsban fog állni addig nem rakjuk össze.
Az a sárga vic-vacak is lekerül róla ami lóg:D ma vettem új gumikart. Láncvédőt is , szóval egész pofás lessz ,meg újrakell fújni sajnos a tankot,mert a fékfolyadék kicsit leszedte a teljes képen látszik,hogy leszedte a festést..
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
Owerlord
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.01.30. 17:49
MZ-d típusa: MZ TS 150 De Lux
Tartózkodási hely: Vác

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Owerlord »

Itt a tranyós gyújtásom.Valóban Sub-ee -s

Jó pár képecske :)

http://www.sportmotor.hu/motoros_kepek/ ... /?dr=26293
MZ TS 150 sportvarázs
Thomas10100
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2010.06.20. 10:35
MZ-d típusa: MZ TS 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Thomas10100 »

Rájöttem mi a gond. A megszakító el van kopva.
Ezért van hogy csak nagyobb hézaggal megy. De így be is tudtam állítani az előgyújtást.
Mamámnál van másik megszakító, kipróbálom azzal majd.

Írok a fejleményekről.

Köszönöm a segítséget!
affaire
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010.04.18. 20:05
MZ-d típusa: Mz 250/1

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: affaire »

Amugy ha van minden ezt dolgod álló forgórész,fesszab,egyenirányító én cseréltem gyujtáskapcsolót is.
Plusz zsinórok.
A blokkból kikell vágni jó nagy darabokat.
Mondjuk nem tudom hogy szeretnéd közbetéttel vagy anélkül!
Én anélkül csináltam.
Meg érdemes új zsinórokkal összerakni énis ezt tettem miután nem akart töltés lenni de utána hál Istennek 2hét tömény szopás után jó lett.
Szólj ha kell segítség online vagyok :D
affaire
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010.04.18. 20:05
MZ-d típusa: Mz 250/1

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: affaire »

festékes írta:
KantulyJani írta:Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítségeket, most újabb kérdésem lenne.
6V-os az ES 250/2-m, viszont hallottam, hogy át lehet alakítani 12V-ra.

Nos, kaptam ETZ 250 bontásból minden elektromos alkatrészt, a kérdésem az, hogy kell-e még valami az ETZ cuccain kívül az átalakításhoz?

Előre is köszönöm!

Üdv,
Jani
Már rég szeretném én is átalakitani a perest!Ugy tudom hogy kell egy közdarab is a generátor hoz,de ha valaki pontosan leirná a dolgok menetét én is megköszönném! :D
Én épp most alakítottam át a 250/1 esem :lol:
Állok mindenben a rendelkezésedre.
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: festékes »

KantulyJani írta:Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítségeket, most újabb kérdésem lenne.
6V-os az ES 250/2-m, viszont hallottam, hogy át lehet alakítani 12V-ra.

Nos, kaptam ETZ 250 bontásból minden elektromos alkatrészt, a kérdésem az, hogy kell-e még valami az ETZ cuccain kívül az átalakításhoz?

Előre is köszönöm!

Üdv,
Jani
Már rég szeretném én is átalakitani a perest!Ugy tudom hogy kell egy közdarab is a generátor hoz,de ha valaki pontosan leirná a dolgok menetét én is megköszönném! :D
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: coco »

Feketemz milyen gyertyat vettel bele?
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: coco »

Thomas10100 az amirol Owerlord beszel az Sub-ee fele gyujtas. A fooldalon megtalalod a cikkek kozott... Le van irva ott minden h mit hogy kell...
Avatar
KantulyJani
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009.10.14. 15:46
MZ-d típusa: Nincs már MZ-m!
Tartózkodási hely: Vásárosnamény

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: KantulyJani »

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítségeket, most újabb kérdésem lenne.
6V-os az ES 250/2-m, viszont hallottam, hogy át lehet alakítani 12V-ra.

Nos, kaptam ETZ 250 bontásból minden elektromos alkatrészt, a kérdésem az, hogy kell-e még valami az ETZ cuccain kívül az átalakításhoz?

Előre is köszönöm!

Üdv,
Jani
Vigyázz a motoromra Viktor!
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

feketemz írta:Úgy látszik előre ittam a medve bőrére...megint nem ok...
Megint hol ad szikrát hol nem. De most hozzáérintettem a tirisztornak a piros kábelét a forgó részhez a generátoron belül és akkor megint folyamatosan adott szikrát. Letisztítottuk az érintkezőket akkor sem működött.. Újraforrasztottuk azt a kis kábelt ami becsatlakozik a műanyag házba (ami össze van kötve a piros kábel érintkező sarujával arról a kis kábelről beszélek) és akkor sem adott rendesen szikrát...
Mit kell akkor most kicserélnem rajta? Itt teljesen megvagyok lőve sajnos..foggalmam sincs erről a részéről, mi hibázhat. :( :| :cry:
Ezért írtam hogy több új gyertyát vegyél, vagy egy régit tegyél be.
Nekem még nem sikerült új gyertyával sokat mennem.
Már igazán tehetnél egy közeli képet arról a csodagyújtásról.......
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Thomas10100 írta: Az jó, nincs kitörve.
Van egy másik bütyköm, azzal sehogy sem tudtam eindítani, csak durrogott. Aztán szemmel észrevettem hogy teljesen máshol van a kiemelés pontja a kettő között. De ez sem az igazi.
Pedig az a bütyök elvileg 125-ös TS-ben volt. Az enyém meg 150-es. Nem értem
Üdv!
Ha rendesen a helyén van a pöcök, és a vájat, de nem jó helyen szakít meg, akkor állítsd be a főtengelyt gyújtási időpontra, nézd meg hol kell álljon a bevágás, és csináld meg oda.
Kisflex vékony koronggal csodákra képes 8) .
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
MP1
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.02.02. 23:39
MZ-d típusa: TS 250/1 oldalkocsis
Tartózkodási hely: Szekszárd, Bátaszék

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MP1 »

Thomas10100!

A bütyköt a TS-nél fél fordulattal elforgatva is be lehet tenni!! Ha a fölső holtpont körül nyit, akkor jó. Ha az alsónál nyit, akkor meg kell fordítani.

Üdv: P.
Thomas10100
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2010.06.20. 10:35
MZ-d típusa: MZ TS 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Thomas10100 »

Matthej01 írta:Én etz-nél jártam úgy hogy ami a bütyköt rögzíti a helyén kis kiszögelés letört és a bütyök elforgot körbe körbe. A generátor forgórészén van egy kis darab anyag kihajtva és a bütyök furatába meg horony, nekem onnan kapitulált a kis aranyos.
Az jó, nincs kitörve.
Van egy másik bütyköm, azzal sehogy sem tudtam eindítani, csak durrogott. Aztán szemmel észrevettem hogy teljesen máshol van a kiemelés pontja a kettő között. De ez sem az igazi.
Pedig az a bütyök elvileg 125-ös TS-ben volt. Az enyém meg 150-es. Nem értem
Thomas10100
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2010.06.20. 10:35
MZ-d típusa: MZ TS 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Thomas10100 »

Hasonló volt a szitu nálam is, bár lehetett állítani, csak atom nagy volt a hézag ahhoz hogy jó legyen.Én átépítettem tranzisztoros gyújtásúra, így a megszakítóhézag már nem korlátozó tényező.Mivel a megszakító csak jelet ad a tranyónak.

üdv
Helló!

Így ahogy mondod, csak nagyobb hézaggal megy jól. Tudsz mutatni elektronikát amit megépítettél?

Köszi!
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Én etz-nél jártam úgy hogy ami a bütyköt rögzíti a helyén kis kiszögelés letört és a bütyök elforgot körbe körbe. A generátor forgórészén van egy kis darab anyag kihajtva és a bütyök furatába meg horony, nekem onnan kapitulált a kis aranyos.
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: horhaus »

Thomas10100 írta:Sziasztok!

Megint itt vagyok. A gyújtásról kérdeznék, létezett esetleg több féle megszakító bütyök, állórész és forgórész a TS 150-hez? Én állítottam már be gyújtást más motorokon, de ezen csak utógyújtást tudok beállítani. Szélső helyzetben is csak akkor szakít a megszakító amikor már lefelé megy a dugattyú.

Csináltam egy képet, hátha valakinek feltűnik valami nem odavaló.

Kép

Megszakító bütyökkel találkoztam olyannal aminek máshol volt a kiemelő pontja.

Köszönöm a segítséget!

Az etz-é más szerintem. Rá próbáltam a ts-re de nem lehetett be állítani. Én vettem egy új bütyköt, az sokat használt.
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: feketemz »

Úgy látszik előre ittam a medve bőrére...megint nem ok...
Megint hol ad szikrát hol nem. De most hozzáérintettem a tirisztornak a piros kábelét a forgó részhez a generátoron belül és akkor megint folyamatosan adott szikrát. Letisztítottuk az érintkezőket akkor sem működött.. Újraforrasztottuk azt a kis kábelt ami becsatlakozik a műanyag házba (ami össze van kötve a piros kábel érintkező sarujával arról a kis kábelről beszélek) és akkor sem adott rendesen szikrát...
Mit kell akkor most kicserélnem rajta? Itt teljesen megvagyok lőve sajnos..foggalmam sincs erről a részéről, mi hibázhat. :( :| :cry:
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
Owerlord
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.01.30. 17:49
MZ-d típusa: MZ TS 150 De Lux
Tartózkodási hely: Vác

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Owerlord »

Thomas10100 írta:
csdani írta:

Lehet az kopott főtengócsapágy is!
Nem kotyog a főtengely?
Azt most cseréltem ki újra, nincsen semmi kotyogása.

Hasonló volt a szitu nálam is, bár lehetett állítani, csak atom nagy volt a hézag ahhoz hogy jó legyen.Én átépítettem tranzisztoros gyújtásúra, így a megszakítóhézag már nem korlátozó tényező.Mivel a megszakító csak jelet ad a tranyónak.

üdv
MZ TS 150 sportvarázs
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: feketemz »

Köszönöm mindenkinek aki segített!!! Működik a motorom! :D Tényleg gyertya baja volt,de azért kicseréltem a tirisztort és a trafót is:D
Rendesen pöcc-röff re indul:D Már csak az alapjáratot kell beállítani,de ahhoz már találtam leírást!
húúú utoljára a sikeres vizsgáimnak örültem ennyire:D \:D/ \:D/ szóval tényleg hálás vagyok a segítségekért. :wink:
Most már csinálni fogok képeket is róla :wink:
Köszönöm még1x!
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: csikin »

conus írta:
csikin írta:Nekem is ilyen szép kínai xenonom van 300%os fényerejű ;)
amíg jól meg nem b.sz a rendőr miatta :-" :mrgreen:
Conus, ha nem esett volna le akkor valójában nem világít jobban, csak ilyesmi van a dobozára írva ;)
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Thomas10100
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2010.06.20. 10:35
MZ-d típusa: MZ TS 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Thomas10100 »

csdani írta:
Thomas10100 írta:Sziasztok!

Megint itt vagyok. A gyújtásról kérdeznék, létezett esetleg több féle megszakító bütyök, állórész és forgórész a TS 150-hez? Én állítottam már be gyújtást más motorokon, de ezen csak utógyújtást tudok beállítani. Szélső helyzetben is csak akkor szakít a megszakító amikor már lefelé megy a dugattyú.

Csináltam egy képet, hátha valakinek feltűnik valami nem odavaló.

Kép

Megszakító bütyökkel találkoztam olyannal aminek máshol volt a kiemelő pontja.

Köszönöm a segítséget!


Lehet az kopott főtengócsapágy is!
Nem kotyog a főtengely?
Azt most cseréltem ki újra, nincsen semmi kotyogása.
Avatar
csdani
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2009.07.19. 13:08
MZ-d típusa: ETZ-251
Tartózkodási hely: Lábatlan/Veszprém

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: csdani »

Thomas10100 írta:Sziasztok!

Megint itt vagyok. A gyújtásról kérdeznék, létezett esetleg több féle megszakító bütyök, állórész és forgórész a TS 150-hez? Én állítottam már be gyújtást más motorokon, de ezen csak utógyújtást tudok beállítani. Szélső helyzetben is csak akkor szakít a megszakító amikor már lefelé megy a dugattyú.

Csináltam egy képet, hátha valakinek feltűnik valami nem odavaló.

Kép

Megszakító bütyökkel találkoztam olyannal aminek máshol volt a kiemelő pontja.

Köszönöm a segítséget!


Lehet az kopott főtengócsapágy is!
Nem kotyog a főtengely?
Thomas10100
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2010.06.20. 10:35
MZ-d típusa: MZ TS 150

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Thomas10100 »

Sziasztok!

Megint itt vagyok. A gyújtásról kérdeznék, létezett esetleg több féle megszakító bütyök, állórész és forgórész a TS 150-hez? Én állítottam már be gyújtást más motorokon, de ezen csak utógyújtást tudok beállítani. Szélső helyzetben is csak akkor szakít a megszakító amikor már lefelé megy a dugattyú.

Csináltam egy képet, hátha valakinek feltűnik valami nem odavaló.

Kép

Megszakító bütyökkel találkoztam olyannal aminek máshol volt a kiemelő pontja.

Köszönöm a segítséget!
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: conus »

csikin írta:Nekem is ilyen szép kínai xenonom van 300%os fényerejű ;)
amíg jól meg nem b.sz a rendőr miatta :-" :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: coco »

Feketemz sztem is gyerta hiba lessz. A regi gyertyad sztem a rossz, es amint mar mondtam az N15YC tol ne varj megvaltast mivel az 4 utemu motrokhoz van. Vegyel egy uj Brisk N14C vagy N15C es sztem az ujjal siman fog menni. Es most h igy mondod nekem is ez volt a baj miutan osszeraktak a blokkot, beindul kicsit ragazolsz lehorog es kampec. Volt szikra nincs szikra. Gyertya! :D
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 26 vendég