Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csoka »

Oldalsó csomagtartója van valakinek az ETZ-jén?A harmadik felfogató csavart nem tudom hova kell rögzíteni,1 hátsó lábtartó,2 teleszkóp felső csavar,3 ??? a kapaszkodó bilincse lehet?
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

A Bakony túrán az első 103km en le hullott a km.órám mutatója 0 ra.Meggyógyítottam jelentem!Azt hittem hogy a meghajtó
fogaskerekek mondták be az unalmast,ami 7000.- pénzbe fájt volna.DE nem,hála isten egy 10.- genya csavar eset ki a
meghajtó tengelyt rögzítő müanyag perselyből a lánckerékvédő műanyag házból. Vissza igazítottam,és be ragasztottam a csavart,hogy véletlenül se tudjon még egyszer kiesni.És lám csodát, működik az órám megint! :D
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

z25z írta:Ok, köszi a kiigazítást, végül is nem is annyira a szakítószilárdság miatt vagyok lelkes, hanem a "gyártmány" miatt. Jól tudom, hogy ESKA csavarokat egyre nehezebb beszerezni mostanság?

ui.:8x45
Köszi!

8x45-öt nem találtam, a kormányé az ETZ-men ugyanilyen, de az 35mm hosszú a könyv szerint (amiben azért vannak elírások)
MZ-n az imbuszcsavar nagyon ritka, úgyhogy máshova nem tudom elképzelni így hírtelen. Esetleg valaki kijavít :)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Ok, köszi a kiigazítást, végül is nem is annyira a szakítószilárdság miatt vagyok lelkes, hanem a "gyártmány" miatt. Jól tudom, hogy ESKA csavarokat egyre nehezebb beszerezni mostanság?

ui.:8x45
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

z25z írta:Nahh mit találtam az elfelejtett dobozban?
Kép

Kép

jól értelmezem ezek 10.9-es keménységűek? Hova kell ilyen ba..ott kemény csavar? :-D
Szakítószilárdság, nem keménység, így már más a leány fekvése :) mérd meg, kikeresem az alkatrészjegyzékből. Első tippem a kormányleszorító, az nem túl hosszú de "jólmegtépős" fajta.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Nahh mit találtam az elfelejtett dobozban?
Kép

Kép

jól értelmezem ezek 10.9-es keménységűek? Hova kell ilyen ba..ott kemény csavar? :-D
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Én nagyon jókat láttam, pl. ez: http://elektroexpressz.hu/ET-5482-2-ara ... o-kapcsolo

Bár én kicsit túlbonyolítottam a dolgot. Volt itthon relé is, kapcsoló is és betettem pluszban. Nem bántottam a gyári kapcsolót, biztosítékot stb. Betettem egy másik relét, a szivargyújtó aljzat direktbe volt kötve, hogy gyújtás nélkül is legyen, erről kapja a tápot a relé. Ez úgyis egy 10A-es biztosítékkal védett és a 4x21W-hoz nem is elég a gyári 5. Így gyújtás nélkül is van elakadás jelző, de index csak gyújtáson. A kapcsolót meg a burkolat felfogatáshoz rögzítettem egyelőre. Majd ha beszerzek egy esztétikusabbat átfaragom, addig meg megteszi. Hüvelykujjal elérem :-)

Kép
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

KILL3R etz írta:
Az elakadásjelzőt én úgy oldottam meg, hogy vettem 2 áramkörös kapcsolót (olyan mintha 2 külön kapcsolót kapcsolnál 1 kapcsolóval, így nem kell diódázgatni), leloptam a feljövő szaggatott +12V-ot a gyári kapcsolóról, közösítve rákötöttem a kapcsoló bemenő lábaira, a kimenetet meg a két elsőre kötöttem a lámpafej csokijában. Így 3 forrasztással megúszod, és csak egy 2 eres kábelt kell bevinni a lámpafejbe. :wink:
Ez nagyon jó ötlet,viszont nem tudom mekkora választék van 2 áramkörös kapcsolóból,ami motorra is elmegy esztétikailag.
A diódázás nagyobb választékot ad :)
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

z25z írta:Ez esetben viszont csak gyújtáson működik, ugye? Nahh mindegy, úgyis megoldom :-)
Attól függ hova kötöd a relé pozitív lábát. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Sziasztok!

Vadi új láncvédő műanyagom van, de az alsó valamiért mindig kicsúszik (fenti "foga" nem elég nagy ezáltal mindig kijön)

Lehet ezzel valamit kezdeni? Bajt nem okoz pusztán esztétika miatt


Kép
Etz 150 87'
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Ez esetben viszont csak gyújtáson működik, ugye? Nahh mindegy, úgyis megoldom :-)
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Jó a 3 lábú relé hozzá, a lényeg hogy bírja a 4x21W-ot. A bekötés úgy van, ahogy írtad.

Az elakadásjelzőt én úgy oldottam meg, hogy vettem 2 áramkörös kapcsolót (olyan mintha 2 külön kapcsolót kapcsolnál 1 kapcsolóval, így nem kell diódázgatni), leloptam a feljövő szaggatott +12V-ot a gyári kapcsolóról, közösítve rákötöttem a kapcsoló bemenő lábaira, a kimenetet meg a két elsőre kötöttem a lámpafej csokijában. Így 3 forrasztással megúszod, és csak egy 2 eres kábelt kell bevinni a lámpafejbe. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Főleg azoktól érdeklődnék, aki már csinált ilyet, de azt is megköszönném ha valaki elméletben el tudná mondani, hogy hogy lehet elakadás jelzőt bekötni? Jó hozzá a motorban levő 3 lábú elektronikus relé? Jól emlékszem, hogy a 3 lábból az egyik a pozitív, másik a test, harmadik megy a kapcsolóhoz? Megoldás ha a kormánykapcsolón a jobb-bal oldalt közösítve bekötni egy külön kapcsolóba és levinni a relé villogtató lábához? Vagy hogy?
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Etz 150 87'
Avatar
kobra
Alapító tag
Alapító tag
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2007.11.27. 19:47
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Reading (UK), Dunakeszi (HUN)

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kobra »

WD-40 leszedi. Ahogy az összes ragasztós matricát is. ;)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Gyárilag kétoldalas ragasztóval van, le kell húzni a védőfóliát és már ragad is. Csak nagyon be kell lőni, mert kurvára ragad, egyszer felmegy, akkor roncsolás nélkül már nem jön le újra.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

z25z írta:
Neten rendeltem : http://autofejlesztes.hu/kereses_eredme ... FB&x=0&y=0

166 Ft volt darabja+ postaköltség
Köszi.
Mivel ragasztottad fel?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

zsakfos írta: A betűk jól mutatnak.Hol lehet venni ilyen betűket?
Neten rendeltem : http://autofejlesztes.hu/kereses_eredme ... FB&x=0&y=0

166 Ft volt darabja+ postaköltség
Avatar
BlackIce
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2015.05.09. 21:42
MZ-d típusa: MZ ETZ "250"
Tartózkodási hely: Budapest, XI.ker.

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: BlackIce »

zsakfos írta:
z25z írta:Hááát nem tudom megfütyülik-e? De nekem nagyon tetszenek ezek a króm betűk :-)
Más: Karcagon jártam és rég elfeledett kincseket találtam a padláson (háttérben) szinterezett gyári sárvédő, krauser, gyári kipuff, és ddr szemüvegek :-)
Kép
Gyári kipuff? Te mázlista.
A betűk jól mutatnak.Hol lehet venni ilyen betűket?
Láttam a Tesco-ban, meg a Homasitában is :-)
"A benzin a drogom, a Shell a dílerem..."
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

z25z írta:Hááát nem tudom megfütyülik-e? De nekem nagyon tetszenek ezek a króm betűk :-)
Más: Karcagon jártam és rég elfeledett kincseket találtam a padláson (háttérben) szinterezett gyári sárvédő, krauser, gyári kipuff, és ddr szemüvegek :-)
Kép
Gyári kipuff? Te mázlista.
A betűk jól mutatnak.Hol lehet venni ilyen betűket?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 735
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

:smt023 köszi, szeretem ezeket a régi dolgokat, nemtudom mi vonz bennük, de nagyon klassz! ;-)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Tess :-) :

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 735
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Akármit mondhatnak, a te motorod elsősorban neked kell, hogy tetszen. ;-) Húú, a szemcsik még dobozban vannak :-o , nemsemmi... A dobozt ha van hangulatod, nem fotóznád körbe? Kiváncsi lennék rá. ;-)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Hááát nem tudom megfütyülik-e? De nekem nagyon tetszenek ezek a króm betűk :-)
Más: Karcagon jártam és rég elfeledett kincseket találtam a padláson (háttérben) szinterezett gyári sárvédő, krauser, gyári kipuff, és ddr szemüvegek :-)
Kép
Avatar
moyos
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2009.02.22. 13:18
MZ-d típusa: ES 150/1 (kisTrophy)
Tartózkodási hely: Martonvásár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: moyos »

ROLCHEE írta:Üdv,márkatársak!
Itt a fórumon új vagyok de egyébként elég régóta motorozom már,Mz-m is volt több fajta is.
Most is van egy 1969-es évjáratú Mz Trophy 125-ösöm.Kedvelem a régi,veterán motorokat.A szóban forgó motor teljesen gyári állapotú,esztétikailag,műszakilag kifogástalan.Régóta szerettem volna már rátenni egy eredeti szép állapotú lábvédőt,amit most sikerűlt beszereznem.
Amiért hozzátok fordúlok segítségért az a következő:
Van-e valakinek rajza,dokumentuma arról hogyan kell ezt a lábvédőt szakszerűen felszerelni?
Annyit tudok hogy a lámpafej és a tank közé kell szerelni de vajon kell-e még valami plusz konzol oda vagy egyből odapasszol a lábvédő?A gumi ami eredetileg a lámpafej és a tank között van kicserélendő vagy maradhat az eredeti?
Tudom hogy már nem sok fut ezekből a járgányokból az utakon és azt is hogy egyre kevesebb embernek van ezzel a tipussal kapcsolatban szerelési tapasztalata de hátha valaki közületek tud segíteni nekem ebben mert nem szeretném elszúrni az eddigi(ahogy fentebb írtam)szép gyári esztétikai állapotot.(későbbi tervem hogy Veterán vizsgára viszem el,tehát van tétje a dolognak)
Aminek elsősorban nagyon örűlnék az egy "robbantott"ábra az érintett terűletről,de bármilyen segítséget szivesen fogadok!
A lábvédőn amit vettem rajta vannak a kiegészítő gumik is(motorblokknál lévő,stb)
Elnézést hogy kicsit hosszúra sikerűlt a hozzászólásom!
Minden fórumozónak sok-sok hibamentes km-t kívánok!
Szia!
A tank és lámpa között lévő kédergumit kihajtod a lábvédőre, valamint a lábvédőben (kellene lennie ott is) lévő kédergumit ráhajtod a tankra.
Felfogatás alul a blokktartóra történik a pálcájával. Itt látszik milyen a sajátja:
http://antik.vatera.hu/szerszam_munkaes ... 95929.html

fölül pedig a tankon lévő csavarokra (lámpatest mögött/alatt) ugyancsak speckó saját cuccával - erről nem találtam képet, ha a sajátomat megtalálom, akkor le tudom fotózni.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

zudori írta:A rezonancia káros hatásainak kiküszöbölésére van az a luk.

Nem szabad behegeszteni!
Köszi, nem akartam csak érdekelt a szerepe
Etz 150 87'
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zudori »

A rezonancia káros hatásainak kiküszöbölésére van az a luk.

Nem szabad behegeszteni!
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Sziasztok!

Az első sárvédőn tetején lévő kis lyuk (kupakkal) mi célt szolgálna?
Etz 150 87'
ROLCHEE
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.06.26. 18:38
MZ-d típusa: MZ TROPHY 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ROLCHEE »

Üdv,márkatársak!
Itt a fórumon új vagyok de egyébként elég régóta motorozom már,Mz-m is volt több fajta is.
Most is van egy 1969-es évjáratú Mz Trophy 125-ösöm.Kedvelem a régi,veterán motorokat.A szóban forgó motor teljesen gyári állapotú,esztétikailag,műszakilag kifogástalan.Régóta szerettem volna már rátenni egy eredeti szép állapotú lábvédőt,amit most sikerűlt beszereznem.
Amiért hozzátok fordúlok segítségért az a következő:
Van-e valakinek rajza,dokumentuma arról hogyan kell ezt a lábvédőt szakszerűen felszerelni?
Annyit tudok hogy a lámpafej és a tank közé kell szerelni de vajon kell-e még valami plusz konzol oda vagy egyből odapasszol a lábvédő?A gumi ami eredetileg a lámpafej és a tank között van kicserélendő vagy maradhat az eredeti?
Tudom hogy már nem sok fut ezekből a járgányokból az utakon és azt is hogy egyre kevesebb embernek van ezzel a tipussal kapcsolatban szerelési tapasztalata de hátha valaki közületek tud segíteni nekem ebben mert nem szeretném elszúrni az eddigi(ahogy fentebb írtam)szép gyári esztétikai állapotot.(későbbi tervem hogy Veterán vizsgára viszem el,tehát van tétje a dolognak)
Aminek elsősorban nagyon örűlnék az egy "robbantott"ábra az érintett terűletről,de bármilyen segítséget szivesen fogadok!
A lábvédőn amit vettem rajta vannak a kiegészítő gumik is(motorblokknál lévő,stb)
Elnézést hogy kicsit hosszúra sikerűlt a hozzászólásom!
Minden fórumozónak sok-sok hibamentes km-t kívánok!
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

68-69 cm
MZ ETZ 251e '89
Avatar
mummy
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015.04.18. 12:44
MZ-d típusa: MZ ETZ 125
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: mummy »

Üdv! Valaki megmérné az ETZ kormány szélességét?Előre is köszönöm :)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

z25z írta:Sziasztok!

Valaki el tudná magyarázni a fordulatszámmérő/km óra működését?
............
Itt elsősorban arra gondolok, hogy a nem ütközőst lehet kalibrálni, mert egyszerűen csak hátrébb/előrébb kell tenni a mutatót a tengelyen. Na de amelyik ütközős?
A témában amit korábban írtam itt találod: http://www.mzspecial.pe.hu/MrDok%20szam ... 20cikk.rar
Kb jól gondolod, ez az elv. Annyi kiegészítéssel, hogy némelyikben van egy kis csillapító egység is, ami a mutatóremegést szűri ki a rendszerből.
Mint ahogy írod is több változat készült. Az ütközős kalibrálása is ugyan az mint a másiké, a mutató pozíciójával (rugóerő kiinduló pontja) tudod állítani az órát. A pöcök alatt 3-4 mm az alapállás, ha ez megvan, akkor óvatosan átemeled a normál állásába a mutatót, lehúzás nélkül.
Amiben van csillapítás, az ki szokott száradni, elállítódni szétszedéskor, ezért mindenképpen be kell állítani.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 735
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Ha szétszeded az órát, és van lehetőséged " szkennelni" az eredetit bemásolva lehetne szerkeszteni PS- ban, ha a dpi nincs módosítva visszanyomtatva az eredeti méretet kellene kapni plussz a skála arányai is adottak lennének. Én legalábbis így próbálnám...
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Pár hsz-szal lentebb linkeltem be, azt próbálgattam photoshoppal kiigazítani, mert később tűnt fel, hogy kurvára el van baszva a számozás....2 ezres a vékony vonalnál stb. Végül is kiigazítottam és matt fotópapírra kinyomtattam (240 HUF) de nem lett az igazi, van kb. 1 mm elcsúszás az izzók helyén. Úgyhogy ez a project egyelőre jegelődik.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 735
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Számlappal sikerült valamit boldogulni?
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 735
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Az ütközőset is hasonlóan tudod, csak ott a rugónak van egy kis előfeszítése, ezt úgy tudod meglátni mennyi, ha még mielőtt a mutatót levennéd, ( vagy átemeled az ütközőn (ebben azért van némi kockázat), vagy fellazítod a számlapot és megbillentve átbujtatod a mutató alatt) ekkor fesztelenedik a rugó és a mutató valamennyit negatív irányba kitér. Ettől eltérően visszarakva lehet változtatni az előfeszítést. ( ha emlékeim nem csalnak)
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Sziasztok!

Valaki el tudná magyarázni a fordulatszámmérő/km óra működését?
Nem tudom jól értelmezem-e a látottakat: a spirál egy tengelyt forgat amin egy lapos, kör alakú mágnes van. A mutató tengelyén pedig egy tányér, ebbe beleilleszkedik a mágnes, de nincsenek egymással érintőleges kapcsolatban. Amikor a spirál forgatja mágneses részt az magával húzza a mutatót is. Eddig jól gondolom? A mutatót pedig a rugó húzza vissza alaphelyzetbe. Tehát a rugó ereje áll szemben a mágneses térrel? Vagy mi? Nem csalhatnak ezek a szerkezetek? Minél magasabban van mutató elvileg annál nagyobb a rugó visszahúzó ereje. Ha ez az erő nagyobb mint a mágnes forgatónyomatéka akkor csal az óra nem?
Másik: mechanikailag van különbség azok között az órák között aminek van egy ütközője?
Mondjuk a számozás is másképp kezdődik....
Kép

Kép

Itt elsősorban arra gondolok, hogy a nem ütközőst lehet kalibrálni, mert egyszerűen csak hátrébb/előrébb kell tenni a mutatót a tengelyen. Na de amelyik ütközős?
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csoka »

Venni akarok lenyithatóaljú oldalsó csomagtartót kis ETZ-re.A moped91-nél kapható 250 ETZ-re való jó lehet nekem?A hátsó lábtartó,és a teleszkóp a felfogatási pontja,ha jól gondolom.Valakinek van ilyen a motorján?
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

nahh nem tudom jól méricskélek-e.
Kép

ACDSee-vel megnyitottam és actual print size-ot beállitottam 72 mm-re es 100 dpi-re így a monitoron pont meret, le kellene tesztelni, hogy kinyomtatva megfelelo lesz-e vajon. Ez a hatter tetszene, csak a piros skalat el kellene tolni felfele, mert 5500 nal van kb. a teljesitmeny max. annak meg nem kellene piros tartomanyban lenni, meg beilleszteni egy zoldet mondjuk 3500-6000-ig :-k
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

sell írta:Mrdok oldalán mintha láttam volna, de ez nem biztos.
Szerk. : közben ránéztem, bocs mégsem. Rosszul emlékeztem. :|
Nem emlékszel rosszul.Mrdok dobott fel egyszer egy rakat ilyet.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

z25z írta:Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek "jópofa" (esetleg fehér) méretarányos (megnyit és nyomtat) számlapterve km órához és fordulatszámmérőhöz? Nézegettem itt a főoldalon, láttam van néhány, de nem tudom azok megfelelő méretűek-e. (na kiprobaltam egyet ami tetszene, de nem meret :-( )

Üdv!
Mondjuk ez sem ugyanaz a méret,de fehéresnek fehér. :D
Kép

Kép
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 735
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Mrdok oldalán mintha láttam volna, de ez nem biztos.
Szerk. : közben ránéztem, bocs mégsem. Rosszul emlékeztem. :|
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek "jópofa" (esetleg fehér) méretarányos (megnyit és nyomtat) számlapterve km órához és fordulatszámmérőhöz? Nézegettem itt a főoldalon, láttam van néhány, de nem tudom azok megfelelő méretűek-e. (na kiprobaltam egyet ami tetszene, de nem meret :-( )

Üdv!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára z25z 2015.06.12. 18:06-kor.
Avatar
snipe
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.06.08. 09:30
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: snipe »

Nagyon szépen köszönöm az infókat, a hétvégén összeállítok egy alapcsomagot.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Norbedlee írta:
pnlaci írta:Nekem elfér az aksi felet egy zippzáras kistatyóban,plusz gyertya,bizti,izzok,stb.

A felsoroltak közül nekem is sok cucc megtalálható, bár nekem semmi nincs a gyújtáshoz jó lenne hozzá érteni :oops:
Megtanulható.Nem nagy kunszt.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

pnlaci írta:Nekem elfér az aksi felet egy zippzáras kistatyóban,plusz gyertya,bizti,izzok,stb.

A felsoroltak közül nekem is sok cucc megtalálható, bár nekem semmi nincs a gyújtáshoz jó lenne hozzá érteni :oops:
Etz 150 87'
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Nekem elfér az aksi felet egy zippzáras kistatyóban,plusz gyertya,bizti,izzok,stb.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

pnlaci írta:
snipe írta:Sziasztok!

Tegnap vettem egy 250-es ETZ-t és szerszámkészlet nem járt a motorhoz. Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen szerszámokra van szükség ahhoz, hogy az utazás közben esetlegesen fellépő apró hibákat meg tudjam oldani. Szóval egy bevásárló listát szeretnék.

Milán
Szia Milán. Gyertyakulcs az tutira egy jó tüskével(gyujtás állításnál sok hasznát veszed)Egy közepes csavarhúzó,hogy a
lámpát szét tud szedni,no meg a megszakítónál lévő csavarokhoz.Villás kulcsok:10,11,12,13,17,19,22.Egy jó kombinált fogó.
És készíts egy 2w izzóból egy próbalámpát a gyújtás állításhoz.(de máshova is jó lesz.)Kerék szerelő vasat 2db. ha az isten
hátamögöt kapsz defektet. Imbusz kulcs az oldal deklihez.Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
Ennyi szerszámhoz már szerviz autó kell :D
Etz 150 87'
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

snipe írta:Sziasztok!

Tegnap vettem egy 250-es ETZ-t és szerszámkészlet nem járt a motorhoz. Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen szerszámokra van szükség ahhoz, hogy az utazás közben esetlegesen fellépő apró hibákat meg tudjam oldani. Szóval egy bevásárló listát szeretnék.

Milán
Szia Milán. Gyertyakulcs az tutira egy jó tüskével(gyujtás állításnál sok hasznát veszed)Egy közepes csavarhúzó,hogy a
lámpát szét tud szedni,no meg a megszakítónál lévő csavarokhoz.Villás kulcsok:10,11,12,13,17,19,22.Egy jó kombinált fogó.
És készíts egy 2w izzóból egy próbalámpát a gyújtás állításhoz.(de máshova is jó lesz.)Kerék szerelő vasat 2db. ha az isten
hátamögöt kapsz defektet. Imbusz kulcs az oldal deklihez.Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
Ja és ezek csak a szerszámok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pnlaci 2015.06.08. 20:37-kor.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Szia!
Gondold végig mi az amit az út széli körülmények között meg tudsz javítani,aztán nézd meg mi kell hozzá és azt rakd be.

Egy gyertyakulcs,lapos csavarhúzó,csillagvillás kulcs a nyereg levételéhez,egy szerszám a gyújtás deknihez (5-ös imbusz,ha az) meg mondjuk egy kis fogó.

Ez még egy kompakt csomag,de ha hosszú útra mégy és pótalkatrészeket is viszel (pl: kondi,trafó,megszakító,belső gumi) akkor valamivel több szerszámra lesz szükséged.

Ja,szigetelő szalag,mindig legyen nálad szigetelő szalag az mindenre jó. :D
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég