Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Vaspali
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.03.09. 17:50
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Vaspali »

:-({|=

Köszönöm!

Igazság szerint én is erre gondoltam, de bíztam benne, hogy van valamilyen célszerszám. :mrgreen:
2 stroke force...
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Thomas_Hun írta:Hogyan lehet kiszedni a kormánycsapágyakat a vázból?


Kép
Fogsz egy megfelelő hosszú köracélt és felülről ütve kiutod az alsó csapagyat a belső gyűrűjénél fogva.Utána meg alulról a felsőt. A köztük lévő tavtarto csövet odébb lehet hessegetni és akkor már hozzáférsz a csapagy belső gyűrűjéhez. Mondanom sem kell ugye hogy korkorosen utogetjuk :)
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Vaspali
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.03.09. 17:50
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Vaspali »

Hogyan lehet kiszedni a kormánycsapágyakat a vázból?


Kép
2 stroke force...
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

Persze, hogy van! Ha jössz, hozzad, és utána nézünk. Befogja az esztergába, a tüskével megtámasztja, és egy görgővel szép lassan rányomja a peremet!! 100 % Nem fog beázni!! A kézzel visszanyomkodott, biztos, hogy be fog ázni!!!
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Sass Pál írta:Az igaz, hogy semmi nem látszik kívülről, de nagy valószínűséggel az óra be fog ázni!!! Én biztos, hogy vennék egy új keretet kb 1200 ft és egy esztergályos görgővel ráperemezné.
Pali ez az esztergályos dolog engem érdekelne.
Van erről tapasztalatod vagy infód hogy pontosan hogyan is csinálja?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

Az igaz, hogy semmi nem látszik kívülről, de nagy valószínűséggel az óra be fog ázni!!! Én biztos, hogy vennék egy új keretet kb 1200 ft és egy esztergályos görgővel ráperemezné.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, amikor szétszedéshez peremezed ki, már akkor gondokni kell az összereakásra, ezért egy viszonylag tompa oldalú csavarhúzóval csináld, ne legyenek éles törések vagy beszakadások a peremen, és én nem szoktam az oldalához képest párhuzamosra kihajtani( túl sok a deformitás úgy és nagyon nyúlik az anyag, hogy szépen vissza lehessen hajtogatni). Kb 1/5 részét pedig nem is hajtom ki, ez segít majd az összerakásnál. Visszaperemezésnél fordított sorrendben összerakod majd egy leterített rongyra pofával lefordítva az óraházat kézzel leszorítva felülről érkező nyomásokkal a levételhez hasonló apró fogássokkal visszanyomkodod a peremet. Ha ügyes voltál a gumiharangba visszarakva a műveletből semmi nem látszódik majd.
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

pnlaci írta:A krómkarika nagyon sérülékeny.Kezdő koromba naivan gondoltam majd fogóval óvatosan össze nyomkodom.Hát ha túl óvatos voltam nem szorult meg,ha meg jobban nyomtam vagy berepedt vagy megnyomta az ívet. Nekem valahogy nem igazán jött össze.
Hát akkor úgy tűnik ragasztva lesz az üveg :D
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

A krómkarika nagyon sérülékeny.Kezdő koromba naivan gondoltam majd fogóval óvatosan össze nyomkodom.Hát ha túl óvatos voltam nem szorult meg,ha meg jobban nyomtam vagy berepedt vagy megnyomta az ívet. Nekem valahogy nem igazán jött össze.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

pnlaci írta:
Dgergely írta:Sziasztok, mivel jobb témát nem találtam, itt kérdezem meg, hogy hogyan lehet a kilométeróráról a krómgyűrűt- felújítás céljából- leszerelni?
Úgy hogy kiveszed az órát és egy vékony csavarhúzóval kivülről alányúlsz és óvatosan a körbeperemezett résznél apránként
kinyitod miliméterről miliméterre. Csak vigyázz mikor lejön a karika az üveg ki ne essen.Nehogy össze törd.
Köszönöm, és visszarakását hogyan lehet megoldani?
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Dgergely írta:Sziasztok, mivel jobb témát nem találtam, itt kérdezem meg, hogy hogyan lehet a kilométeróráról a krómgyűrűt- felújítás céljából- leszerelni?
Úgy hogy kiveszed az órát és egy vékony csavarhúzóval kivülről alányúlsz és óvatosan a körbeperemezett résznél apránként
kinyitod miliméterről miliméterre. Csak vigyázz mikor lejön a karika az üveg ki ne essen.Nehogy össze törd.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

Sziasztok, mivel jobb témát nem találtam, itt kérdezem meg, hogy hogyan lehet a kilométeróráról a krómgyűrűt- felújítás céljából- leszerelni?
Avatar
ETZmanus
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.10.15. 17:58
MZ-d típusa: ETZ 250 (volt)
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ETZmanus »

zsakfos írta:
Palmatex

Huzattal kapcsolatban igazad van.
Nem tudom melyik fajtát vetted,de mindegyiknél visszakell hajtani a szélét és úgy a fülecske alá.
Amit EUR gyártási hellyel adnak az relative szépen feltehető viszont gyengén látszik a mintázata.
A Magyar az jobban mintázott,viszont méretpontatlanabb és nehéz szépen feltenni szerintem
Köszi :D
Sajna a HUN-t vettem. Támogatni akartam a honi gyártót...
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Tudjátok mi szépíti meg ezeknek az üléshuzatoknak a csúnyaságát, méretpontatlansát, ? ... Ha a csajodtól kapod.
(Mert úgyse kapsz sokkal jobb minőségűt a boltokban, csak ha varratsz húszezerért)
Látja szereted az MZ-det, csinosítgatod, emberi áron, és nem féltékenységgel tekint rá, hanem részt vesz,segít .

Így már nem is érdekel hogy méretpontatlan, bárhogy nyújtod ,szarul áll. :D Nem félreérteni! [-X :lol:

Jó ez a Rozetta, kösz Boge! :mrgreen:
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

ETZmanus írta:Sziasztok!

Milyen ragasztót ajánlotok a ETZ250 gyári ülésszivacs üléslemezre visszaragasztására? Nem akarom a teljes felületet visszaragasztani, csak néhány pontban-csíkban kívánom rögzíteni.

Másodsorban: a jó....nénikéjét a kisipari gyártóknak, akik nem képesek méretpontos üléshuzatot készíteni. ](*,)
Palmatex


Huzattal kapcsolatban igazad van.
Nem tudom melyik fajtát vetted,de mindegyiknél visszakell hajtani a szélét és úgy a fülecske alá.
Amit EUR gyártási hellyel adnak az relative szépen feltehető viszont gyengén látszik a mintázata.
A Magyar az jobban mintázott,viszont méretpontatlanabb és nehéz szépen feltenni szerintem
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
ETZmanus
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.10.15. 17:58
MZ-d típusa: ETZ 250 (volt)
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ETZmanus »

Sziasztok!

Milyen ragasztót ajánlotok a ETZ250 gyári ülésszivacs üléslemezre visszaragasztására? Nem akarom a teljes felületet visszaragasztani, csak néhány pontban-csíkban kívánom rögzíteni.

Másodsorban: a jó....nénikéjét a kisipari gyártóknak, akik nem képesek méretpontos üléshuzatot készíteni. ](*,)
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Akkor megvan az a lényeg! :)
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bambi »

hell írta:
Lóri írta:Üdv!

Lehet nem ide kell írni, de érdeklődnék Conus él még közöttünk?
Ez jó kérdés 1000 éve nem láttam erre. :) A szellem haverját... :)
Él egy hete hívott telefonon.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Lóri írta:Üdv!

Lehet nem ide kell írni, de érdeklődnék Conus él még közöttünk?
Ez jó kérdés 1000 éve nem láttam erre. :) A szellem haverját... :)
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Üdv!

Lehet nem ide kell írni, de érdeklődnék Conus él még közöttünk?
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Abszolut nem ez volt. GPZ 550 volt. Annak 2x ekkora a km órája! Ez fordulat csak és digitális nyilván az a lényeg. Szabi meg beépítette meg másfajta kapcsolóval láttam el. De a kereső csodákra képes annó nem egyszer ki lett tárgyalva!! Vagy vissza is lehet nézni sok okosság van még viszább... :D
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xl2 »

eredetileg ez a fordulat számérö volt ugye? csak te bele teted egy etz vagy mz fordulatsszámérö tarto jába az orát meg 2 db led et is tetél bele ha jol látom
Kép
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xl2 »

és az ora bele fér a mz fordulat számérötartóba? meg a gpz km óráját is rá akarod teni az mz re ha igen hogyan ? a spirál kivezetés meg egyezik az mz jével ? vagy ez már digitális?
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

GPZ
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xl2 »

tetszik az ora milyen kawasaki bol származik pontosan? mi a tipusa ?
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Stephanus írta:
hell írta:Ez is egyfajta kis okosítás fordulatszám mérő... :) Kíváncsi leszek rá mit muzsikál majd...

Kép
Elvetted egy szegény Kawa fordulatszámmérőjét? :(
;)
Még szép! :) Annak már mindegy volt törött volt nem kicsit. Ez meg a km órája megmaradt a műszerfalból...
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: xl2 »

korában irtam hogy a honda nsr 125 villa is bele megy a mz villa kifli jébe és ugy tünik valaki meg is valositota egy etz 250 es gépen és igy néz ki az eredménye
http://www.jofogas.hu/magyarorszag/MZ_E ... 953780.htm
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

hell írta:Ez is egyfajta kis okosítás fordulatszám mérő... :) Kíváncsi leszek rá mit muzsikál majd...

Kép
Elvetted egy szegény Kawa fordulatszámmérőjét? :(
;)
KépKép
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Ez is egyfajta kis okosítás fordulatszám mérő... :) Kíváncsi leszek rá mit muzsikál majd...

Kép
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Az oldalon TILOS bárminemű szerzői joggal védett tartalom megosztása. Kérem, hogy ilyet ne is kérjetek!
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csoka »

Üdv!Valamikor régen volt fent az oldalon,a letöltések rovatban ETZ 250 szerelési útmutató,és műszaki leírás.Valaki meg tudná osztani,vagy linket adni,ahonnan letölthetem?Előre is köszönöm!(Magyar nyelvű)
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Az jó ha nincs benne úgy más! :D Hála a jó égnek nekem a 10+ év alatt ilyen gondom nem volt. Bár nem tökéletes a belseje az enyémnek sem, de eddig bajom nem volt belőle. Remélem nem is lesz kopp kopp... :)
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

hell írta:Leengedted a rozsdát az ülepítőn keresztül az aljából jól olvasom!? Neked nincs a tankban szűrő ami megfogja a sok piszkot?

A piszkot megfogná, de az nincs benne, csak rozsdaiszap. Az viszont simán átmegy a szűrőn, és leülepszik az aljára. Kő keményre össze tud állni, hogy a tartalék rendszerből még dróttal sem lehet kipiszkálni, nem engedte át a benzint. Ez után fúróval kellett kifúrni a rozsdaiszapot, utána már dróttal ki lehetett piszkálni a még benne lévőt. Utána jött a két hetente leengedés az aljáról, mire megszűnt a rozsdaiszap. Most már van tartalék állás is.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

hell írta:Leengedted a rozsdát az ülepítőn keresztül az aljából jól olvasom!? Neked nincs a tankban szűrő ami megfogja a sok piszkot?
Az enyémbe nem hogy szűrő,de még a tartalékot biztosító cső sem volt! :D Akkor vettem észre mikor egyszer kifogyott a benzinem véletlenül :lol:
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Leengedted a rozsdát az ülepítőn keresztül az aljából jól olvasom!? Neked nincs a tankban szűrő ami megfogja a sok piszkot?
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

z25z írta:RO55 után ilyen lett. Azt a kis fekete lepedéket nem tudom hogy kellene eltávolítani, vagy kell azzal foglalkozni egyáltalán?
Kép
Azt a fekete foltot próbáld meg mechanikusan megpiszkálni. Én nem szoktam ilyen nagy feneket keríteni a rozsdásodó tanknak. Használat közben letisztult nekem a felületi rozsda. Arra vigyáztam mindég, hogy ne fogyjon el a benzin annyira, hogy tartalékra kelljen kapcsolni, mivel a rozsdapor az aljára ül le. Két hetente viszont lehúztam a benzincsövet, és leszedtem az ülepítő edényt a csapról. és leengedtem a tank aljára leült rozsdaport. Kb a harmadik leengedés után már tiszta maradt a tank alja, így már használható tartalék állásban is. Üdvözöllek: Pali
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

RO55 után ilyen lett. Azt a kis fekete lepedéket nem tudom hogy kellene eltávolítani, vagy kell azzal foglalkozni egyáltalán?
Kép
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zudori »

z25z írta:Ázott egy napig a citromsavas vízben, kiöntöttem belőle, majd nagynyomású vízzel kicsapattam belőle a maradék retket, elég sok lepedék távozott így. Forgattam levett benzincsap és tanksapka mellett és annyi vizet ráztam/csurgattam ki amennyit csak tudtam. Majd kompresszorral levegővel szárítgattam amíg már nem tűnt nedvesnek, azután felakasztottam a kályha mellé. Ma reggelre meg faszán berozsdált.....hát nagyjából ennyi a sztori. Valószínűleg nem sikerült minden nedvességet eltüntetni belőle és 24 óra alatt elég ideális volt a környezet hogy megjelenjen a felületi oxidáció. Nyilván elkerülhető lett volna, ha a mutatvány után azonnal feltölti az ember üzemanyaggal. Tulajdonképp újra akarom fújni ezért lemarattam a régi festést le van csiszolva, előkészítve az alapozáshoz, de a belső rendberakást még a fényezés előtt akartam megejteni ezért maradt "szárazon". Na mindegy buta ember a saját kárán tanul...

Nem csináltál ostobaságot! Kisavazás után, az RO tökéletes, megszárad, fújd ki kompresszorral, majd öntsd ki műgyanta alapú, erre a célra készített anyaggal. Örök tisztaság az eredmény. Ha visszaolvastál volna, akkor megtalálod, ezt, részletesen átbeszéltük.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Ázott egy napig a citromsavas vízben, kiöntöttem belőle, majd nagynyomású vízzel kicsapattam belőle a maradék retket, elég sok lepedék távozott így. Forgattam levett benzincsap és tanksapka mellett és annyi vizet ráztam/csurgattam ki amennyit csak tudtam. Majd kompresszorral levegővel szárítgattam amíg már nem tűnt nedvesnek, azután felakasztottam a kályha mellé. Ma reggelre meg faszán berozsdált.....hát nagyjából ennyi a sztori. Valószínűleg nem sikerült minden nedvességet eltüntetni belőle és 24 óra alatt elég ideális volt a környezet hogy megjelenjen a felületi oxidáció. Nyilván elkerülhető lett volna, ha a mutatvány után azonnal feltölti az ember üzemanyaggal. Tulajdonképp újra akarom fújni ezért lemarattam a régi festést le van csiszolva, előkészítve az alapozáshoz, de a belső rendberakást még a fényezés előtt akartam megejteni ezért maradt "szárazon". Na mindegy buta ember a saját kárán tanul...
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

z25z írta:Na megcsináltam a citromsavas tisztítást. Sikerült jól kib@szni a tankkal. Előtte csak kicsi foltos felületi rozsda volt helyenként, most meg egybefüggő egész lett :evil: A módszer egyébként működhet úgy látom, mert amikor kiöntöttem és kimostam jó sok törmelék és lepedék kijött, és jól is nézett ki. Kompresszorral kifújtam, meg felakasztottam a szobában a kályha mellé, hogy kipárologjon a nedvesség. Ez valószínű nem jött össze, mert ma reggelre egybefüggő barna rozsda lepte el. Úgyhogy öntöttem bele a már jól bizonyított RO-55-ből fél litert és forgatom. 2 óra telt el úgy veszem észre lehozta. Ez viszont valami foszfátréteget képez rajta, mivel kellene vajon átöblögetni mielőtt megy majd bele a benzin? - gondolom nem vízzel - :evil:
A citromsav se rozsdaréteget kéne rajtahagyjon. Hogyan csináltad pontosan?
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

Na megcsináltam a citromsavas tisztítást. Sikerült jól kib@szni a tankkal. Előtte csak kicsi foltos felületi rozsda volt helyenként, most meg egybefüggő egész lett :evil: A módszer egyébként működhet úgy látom, mert amikor kiöntöttem és kimostam jó sok törmelék és lepedék kijött, és jól is nézett ki. Kompresszorral kifújtam, meg felakasztottam a szobában a kályha mellé, hogy kipárologjon a nedvesség. Ez valószínű nem jött össze, mert ma reggelre egybefüggő barna rozsda lepte el. Úgyhogy öntöttem bele a már jól bizonyított RO-55-ből fél litert és forgatom. 2 óra telt el úgy veszem észre lehozta. Ez viszont valami foszfátréteget képez rajta, mivel kellene vajon átöblögetni mielőtt megy majd bele a benzin? - gondolom nem vízzel - :evil:
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zudori »

pempelli írta:Valaki foglalkozik itt óra felújítással?(km/h és fordulatszám mérő)


Müller Szabolcs itt Subee néven van, de a facén is metalálhatod. Szépen és jól megcsinálja
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pempelli »

Valaki foglalkozik itt óra felújítással?(km/h és fordulatszám mérő)
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

zsakfos írta:
pnlaci írta: Köszönöm ,remélem össze jön. :)
Aztán majd ne habozzál megosztani a végeredményt. :)
Nem habozok! (mint a csapd le csacsiban.) :mrgreen: aki nem ismerné,az egy film!
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

zudori írta:Palikám! Csak habot készít, vagy komplett ülést is?
Ha megvan vas lapod, akkor kompletten ráépíti a kárpitot!
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

pnlaci írta: Köszönöm ,remélem össze jön. :)
Aztán majd ne habozzál megosztani a végeredményt. :)
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Sass Pál írta:
pnlaci írta:Srácok! Ülés habot hol érdemes csináltatni? Egyedire gondoltam! Van egy steppelt huzatom,ahoz kéne egy kényelmes habülés. :?:
Fekete Rezsőt hívd fel a 30-9328619 számon. Nyugodtan hivatkozzál rám, elvégre klub tagok vagyunk, és olyat csinál, hogy szinte megszólal. Üdv: Sass Pali
Köszönöm ,remélem össze jön. :)
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zudori »

Palikám! Csak habot készít, vagy komplett ülést is?
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

pnlaci írta:Srácok! Ülés habot hol érdemes csináltatni? Egyedire gondoltam! Van egy steppelt huzatom,ahoz kéne egy kényelmes habülés. :?:
Fekete Rezsőt hívd fel a 30-9328619 számon. Nyugodtan hivatkozzál rám, elvégre klub tagok vagyunk, és olyat csinál, hogy szinte megszólal. Üdv: Sass Pali
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Srácok! Ülés habot hol érdemes csináltatni? Egyedire gondoltam! Van egy steppelt huzatom,ahoz kéne egy kényelmes habülés. :?:
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot], Google [Bot] valamint 50 vendég