Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: m-tom »

Van Helicoil,és würt is pesten lehet megtalálni ha érdekel[/quote]

Köszi Bambi, meg foglak keresni!

üdv,
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bambi »

m-tom írta:Sziasztok,

nincs valakinek Bp-n vagy a dunántúli vonzáskörzetben M10-es Helicoil vagy hasonló menetjavító szerszáma?
A jobb tükröt tartó menetet kellene megjavítanom vele, csak ezért nem szívesen cserélném le az egész cuccot...

Lassan összeáll a motorom, jövő héten tervezem vizsgára vinni, utána menetképes vagyok, szívesen elgurulnék egy ismerkedős közös szerelésre valakihez... :)

Ezúton felajánlom, ha valakinek ugyanilyen szerszámra 6-os menettel lenne szüksége, akkor azzal tudok segíteni, még a simson hengertőcsavarját azzal javítottam, csak hát sajnos csak egy méretben vettem a készletet, mert sajnos nem olcsó....
Van Helicoil,és würt is pesten lehet megtalálni ha érdekel
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: m-tom »

Sziasztok,

nincs valakinek Bp-n vagy a dunántúli vonzáskörzetben M10-es Helicoil vagy hasonló menetjavító szerszáma?
A jobb tükröt tartó menetet kellene megjavítanom vele, csak ezért nem szívesen cserélném le az egész cuccot...

Lassan összeáll a motorom, jövő héten tervezem vizsgára vinni, utána menetképes vagyok, szívesen elgurulnék egy ismerkedős közös szerelésre valakihez... :)

Ezúton felajánlom, ha valakinek ugyanilyen szerszámra 6-os menettel lenne szüksége, akkor azzal tudok segíteni, még a simson hengertőcsavarját azzal javítottam, csak hát sajnos csak egy méretben vettem a készletet, mert sajnos nem olcsó....
Avatar
frensis
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.06.22. 21:11
MZ-d típusa: MZ TS 125
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: frensis »

dkari írta:
festékes írta:Ez is jó,én csak azért törlöm át,mert az enyhe nedves ruha a a friss fényezésből még kihozza az esetleges szemcséket!
Nade ne osszam itt az észt,adom itt a tanácsokat közbe tavaly az enyémet meg jól elkúrtam ](*,)

Mikor kész lettem gyönyörű volt aztán egy hét múlva a tankon elkezdett hajszálakban repedezni,mikor rásütött melegen a napocska,nem győztem agyonmatricázni :oops:
Valszeg a szórókittet vastagon fújtam és hamar is az egyes rétegeket egymásra,de lehet a keréktárcsalakk nem tetszett neki,mert nem akartam venni lakkot mikor ez kéznél volt #-o

Még szerencse,hogy eddig másnak tökéletesen megcsináltam,csak a magamét b****am el! :-({|=

Nade megismételjük hamarosan,remélem mostmár jó lesz! \:D/
Köszönöm a tanácsokat! Az igazság hogy egyszer már fújtam metáll színt, Ráadásul pont a saját autómon egy sárvédőt. Ott mivel nem tudtam a menetet a szín után pár órával ráfújtam a lakkot. Ez két éve volt de még nincs baja, azon kívül hogy "narancsos" lett nem sima. Az mz-t mivel már kész nem lakkozom át, de készül egy 350-es jawa és azt átszeretném lakkozni miután a matricázás meglesz rajt. Így már magabiztosabban tudom csinálni :roll:
Ha metált fúj valaki, akkor azt jó minőségű anyaggal kell csinálni.
Nem kell órát várni, napon kell fújni, hogy felmelegedjen a lemez, így hamarabb meghúz a szín.
10 perc után pedig rögtön kell fújni a lakkot, mivel, ha nem rögtön van fújva nem épül össze és egy bizonyos idő elteltével elkezd felpattogni.
Üdv.: Feri

Feel My MZ Power !!
erdos95
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.01.08. 23:21
MZ-d típusa: MZ TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: erdos95 »

még az szeretném kérdezni hogy odahegesztek egy ojan darabot és mögötte a nyil irányábol mindenhonna nyitott lessz az nagybaj??
Kép
erdos95
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.01.08. 23:21
MZ-d típusa: MZ TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: erdos95 »

bela700 írta:Vagy szerzel egy jó vázat és átheggeszted azt a darabot amin az alvázszám van.
Ez a leggyorsabb,és ha ügyesen lefested nem veszi észre senki,hogy nem a gyárban készült.
paprok nélkül van az egész válaszolva az előbbire és szerintem lemezből hegesztek oda valamit mert az uj vázra most egyenlőre nem telik :S:S
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bela700 »

Vagy szerzel egy jó vázat és átheggeszted azt a darabot amin az alvázszám van.
Ez a leggyorsabb,és ha ügyesen lefested nem veszi észre senki,hogy nem a gyárban készült.
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csikin »

erdos95 írta:sziasztok ide is felrakom mert inkább ide tartozik de nemtudom hogy tudnám megoldani hogy viszarakjama légszűrőházat mert igy találtam meg a vázat hogy szét volt flexelve és tanácstalan vagyok :S :S
Kép
Ha nincs papírja szerzel egy vázat amin megvan. Ha van papírja akkor szerzel egy vázat és átszerkeszted ezt a részt a tiédre:) Vagy minta alapján próbálsz alakítani valamit lemezből.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
erdos95
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.01.08. 23:21
MZ-d típusa: MZ TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: erdos95 »

sziasztok ide is felrakom mert inkább ide tartozik de nemtudom hogy tudnám megoldani hogy viszarakjama légszűrőházat mert igy találtam meg a vázat hogy szét volt flexelve és tanácstalan vagyok :S :S
Kép
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

festékes írta:Ez is jó,én csak azért törlöm át,mert az enyhe nedves ruha a a friss fényezésből még kihozza az esetleges szemcséket!
Nade ne osszam itt az észt,adom itt a tanácsokat közbe tavaly az enyémet meg jól elkúrtam ](*,)

Mikor kész lettem gyönyörű volt aztán egy hét múlva a tankon elkezdett hajszálakban repedezni,mikor rásütött melegen a napocska,nem győztem agyonmatricázni :oops:
Valszeg a szórókittet vastagon fújtam és hamar is az egyes rétegeket egymásra,de lehet a keréktárcsalakk nem tetszett neki,mert nem akartam venni lakkot mikor ez kéznél volt #-o

Még szerencse,hogy eddig másnak tökéletesen megcsináltam,csak a magamét b****am el! :-({|=

Nade megismételjük hamarosan,remélem mostmár jó lesz! \:D/
Köszönöm a tanácsokat! Az igazság hogy egyszer már fújtam metáll színt, Ráadásul pont a saját autómon egy sárvédőt. Ott mivel nem tudtam a menetet a szín után pár órával ráfújtam a lakkot. Ez két éve volt de még nincs baja, azon kívül hogy "narancsos" lett nem sima. Az mz-t mivel már kész nem lakkozom át, de készül egy 350-es jawa és azt átszeretném lakkozni miután a matricázás meglesz rajt. Így már magabiztosabban tudom csinálni :roll:
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

zoleeeee írta:Sziasztok!!
Valaki megtudja mondani h hogy hegeszem visza az etz-mre a kormányütközőt ami a tank alatt van mert borultam és letört és az ivhegesztö és az oxigénnel való hegesztés nem fogta meg ugyanugy letört.....

Elöre is köszi!!
CO-val meg lehet javítani! Én azzal csináltam. Persze hozzáértő, co-val hegeszteni tudó emberrel csináltasd! Akkor jó lesz. :wink: :smt023
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
tjacint
defektes
defektes
Hozzászólások: 887
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:34
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: tjacint »

Friggyes Mester írta:Én is azért tudok festésről mesélni mert a sajátomon kísérletezek így az mindig csúnya..
Láttam élőben a versenymotorodat. Szerintem nagyon jó lett a festése, profi a maszkolás.
Ha nem hajolsz le a hátsó villa alá, meg sem látod a hibáját. Egy szponzormatrica mindent eltüntethet. Egy 300 mm-es matrica pont eltakarja! :mrgreen:
Egy Henger mind fölött, egy Henger kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Krepp »

Én is azért tudok festésről mesélni mert a sajátomon kísérletezek így az mindig csúnya..
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Ez is jó,én csak azért törlöm át,mert az enyhe nedves ruha a a friss fényezésből még kihozza az esetleges szemcséket!
Nade ne osszam itt az észt,adom itt a tanácsokat közbe tavaly az enyémet meg jól elkúrtam ](*,)

Mikor kész lettem gyönyörű volt aztán egy hét múlva a tankon elkezdett hajszálakban repedezni,mikor rásütött melegen a napocska,nem győztem agyonmatricázni :oops:
Valszeg a szórókittet vastagon fújtam és hamar is az egyes rétegeket egymásra,de lehet a keréktárcsalakk nem tetszett neki,mert nem akartam venni lakkot mikor ez kéznél volt #-o

Még szerencse,hogy eddig másnak tökéletesen megcsináltam,csak a magamét b****am el! :-({|=

Nade megismételjük hamarosan,remélem mostmár jó lesz! \:D/
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bela700 »

Én még törölni sem szoktam csak tiszta levegővel átfujatom lakkozás előtt.
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Csak töröld át enyhe nedves ruhával,10 perc múlva egy csontszárazzal ami nem szöszöl,ezzel megvan a teljes portalanítás,aztán egyenletesen szórd rá a lakkot.
Nehogy megcsiszolld előtte,mert meglátszik később, [-X ha van időd a lakkozás előtt várhatsz 2-3 napot is
Jó munkát :D
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dkari »

Sziasztok! Láttam a Mami-s részben a festésről is szó van. Az lenne a kérdésem hogy ha festésnél a szín után lakkozni akarom a felületet azt hogyan kell? Ráfujom a szint majd 24óra után a lakkot? A szint kel előtte mondjuk 2000-es vizpapirral csiszolni vagy csak zsirtalanitani kell a felületet? Előre is kösz!
zoleeeee
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.01.30. 15:47
MZ-d típusa: Etz-125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zoleeeee »

Köszi mindenkinek akkor megprobálom mégegyszer a heggesztést. De már elviszem akkor szakemberhez.
Avatar
Devil
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2007.07.16. 20:36
Tartózkodási hely: Kecskemet

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Devil »

zoleeeee írta:Sziasztok!!
Valaki megtudja mondani h hogy hegeszem visza az etz-mre a kormányütközőt ami a tank alatt van mert borultam és letört és az ivhegesztö és az oxigénnel való hegesztés nem fogta meg ugyanugy letört.....

Elöre is köszi!!
hát, ha rendesen meg van hegesztve akkor nem törik le, amúgy meg a csavar sem fog ott maradni, ha rosszul van hegesztve, sőt nem is valami igényes. Inkább kellene egy lakatost vagy valami olyan embert keresni, aki tapasztalt hegesztő.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Hát akkor marad a csiríz. Csak el ne ázz. :lol:
Ívvel simán vissza lehet, ha másnem hegessz oda egy jobb minőségű csavart. (Ne 5.6 ost... :D )
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
zoleeeee
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.01.30. 15:47
MZ-d típusa: Etz-125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zoleeeee »

Sziasztok!!
Valaki megtudja mondani h hogy hegeszem visza az etz-mre a kormányütközőt ami a tank alatt van mert borultam és letört és az ivhegesztö és az oxigénnel való hegesztés nem fogta meg ugyanugy letört.....

Elöre is köszi!!
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

"Én is ilyesmire gondoltam. A menetet hogy csináltad? Hányas fúrószárral és menetfúróval?"


Hát,...előkotortam két egyforma pofás csavart a Mindent-tartalmazó Asztalfiából :wink: ,
talán 6-osakat, ehhez 5-ös furat, aztán menetfúró, s győztem.
:idea: Érdemes minél nagyobb, durvább menettel dolgozni, mert igen puha anyagba vannak fúrva!

"belehajtottam 2 önfúró lemezcsavart és annyi"
=D> =D> =D>

(Ez csak azért nem jó ötlet, mert nem nekem jutott eszembe... :wink:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Atilla »

bela700 írta:
Szerintem átmenőcsavarral is megoldható,belül elfér az anya.
Nekem ott van a szivargyújtó ugyanígy rögzítve. Én lustább voltam, belehajtottam 2 önfúró lemezcsavart és annyi. Még lyukat sem fúrtam nekik! :-D
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bela700 »

feri220 írta:
petrvs írta: Fúrhatsz 2 menetet az óratartó konzolra, hajlítasz egy tartókengyelt, két csavar, és kész! :smt023
Legalábbis én ezt tettem :-"

Kép
Én is ilyesmire gondoltam. A menetet hogy csináltad? Hányas fúrószárral és menetfúróval?
Szerintem átmenőcsavarral is megoldható,belül elfér az anya.
feri220
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010.04.03. 11:50
MZ-d típusa: ETZ125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: feri220 »

petrvs írta:
feri220 írta:Sziasztok, az óratartó konzolra szeretnék egy harmadik órát felrakni.
Hogy lehet ezt megoldani?
Fúrhatsz 2 menetet az óratartó konzolra, hajlítasz egy tartókengyelt, két csavar, és kész! :smt023
Legalábbis én ezt tettem :-"

Kép
Én is ilyesmire gondoltam. A menetet hogy csináltad? Hányas fúrószárral és menetfúróval?
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Hogy ez mennyivel szebben sikerült mint az enyém... arra kifejezés nincs :mrgreen:
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

feri220 írta:Sziasztok, az óratartó konzolra szeretnék egy harmadik órát felrakni.
Hogy lehet ezt megoldani?
Fúrhatsz 2 menetet az óratartó konzolra, hajlítasz egy tartókengyelt, két csavar, és kész! :smt023
Legalábbis én ezt tettem :-"

Kép
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
Forrest
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2008.05.21. 11:27
MZ-d típusa: RD 350
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Forrest »

Kipróbáltam a trisót alu tisztításhoz. Egy baj van vele szerintem, hogy porózussá teszi az alut.
feri220
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010.04.03. 11:50
MZ-d típusa: ETZ125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: feri220 »

Sziasztok, az óratartó konzolra szeretnék egy harmadik órát felrakni.
Hogy lehet ezt megoldani?
Avatar
Forrest
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2008.05.21. 11:27
MZ-d típusa: RD 350
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Forrest »

Kromofág nekem bevált festék és korom lerakódás eltávolításhoz is. Nem egy környezetbarát anyag, szóval csak okosan. Egy vizes yamaha hengere kívül-belül elég volt kb 1dl.
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csoka »

Én is az alu tisztítással bírkózok.Néhány éve volt valamilyen Würth-ös alufelnitisztítóm,ez szinte újjá varázsolta az alut.Akkoriban alusav néven ismerték,most(kb.2 hónap óta)égen-földön nem tudok ilyet venni.Többen javasolták az aktív mosószereket,ha mást nem találok ez marad.De már mondtak bádoglemezzel beoltott háztartási sósavat is,ez nem tetszik.A jó öreg 1kg trisó 1 vödör forróvíz,sajnos nem szedte le azt,amit kellene.
Avatar
Forrest
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2008.05.21. 11:27
MZ-d típusa: RD 350
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Forrest »

Köszi
Beszerzek némi trisót, kromofágot, brigéciolt, és meglátom mire jutok. Elméletileg kólával is lehet alumíniumot pucolni (másra úgyse jó), valószínűleg a citromsav és a foszforsav miatt.
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Krepp »

Forrest írta:Érdemes kromofágot használni festett alumínium henger tisztításához? Az alun nem hagy nyomot? Fémtiszta felület a cél.
Utána esetleg 50-60C-os trisó fürdő?

Használt gyári dugót kéne megszabadítani valahogy oldószerrel a koromtól, de a brigéciol nem az igazi. Erre jó a trisó?

Bármin van ha az festék, a kromofág oldja!!!
Lehet nem rögtön de....

Trisó zsír oldó, nem fog kokszot oldani..próbálj motorblokk tisztító, féktisztító(vagy valami hasonlóval)

Vagy járj egy kicsit etanollal :D :-"
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csikin »

Super 100. Nagyon drága, de csodákra képes.

http://kornyezetdoktor.hu/super-100-ipari-tisztitoszer/

szerk:

Jaj bocs nem olvastam el elég jól, hogy kromofágról volt szó :)
De ez a cucc blokk, henger, kerékmosásra mindenre jó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csikin 2011.03.02. 22:58-kor.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
Forrest
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2008.05.21. 11:27
MZ-d típusa: RD 350
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Forrest »

Érdemes kromofágot használni festett alumínium henger tisztításához? Az alun nem hagy nyomot? Fémtiszta felület a cél.
Utána esetleg 50-60C-os trisó fürdő?

Használt gyári dugót kéne megszabadítani valahogy oldószerrel a koromtól, de a brigéciol nem az igazi. Erre jó a trisó?
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

Dénes írta:Lehet kapni tisztító sprayt. Befújod, felhabzik, vársz, és tiszta ronggyal kitörlöd a dzsuvát. Szükség szerint megismétled.
Köszönöm; tudnál esetleg ajánlani bevált márkát/beszerzési helyet?
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Lehet kapni tisztító sprayt. Befújod, felhabzik, vársz, és tiszta ronggyal kitörlöd a dzsuvát. Szükség szerint megismétled.
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

Sziasztok, nem kivehető belsejű a sisakom. Ti hogyan tisztítjátok a Tieteket?
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy a Ts és ES 250 esek közül a hátsó lengővilla mindegyiknek egyforma? Szóval teljesen azonosak e ? A másik kérdés a Ts 125 ösnek ahátsó teleszkóp megegyizik a 250 es hátsó teleszkópjával?
Előre is köszi!
fores
Alapító tag
Alapító tag
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2007.10.11. 11:33
MZ-d típusa: ETZ,Honda
Tartózkodási hely: Alsózsolca

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: fores »

Sikerált,köszönöm mindenkinek a segtitséget..legfőbb gondom az volt,hogy próbáljam ki.Van egy bontatlan ,jó óra az volt az etalon.Fogtam egy régi spirált,lecsiptem a végét,fúrógéptokmánvba befog,és kiderült,a fúrógépem 40 el pörög :lol: ..innen már sima ügy volt ...
fores
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

fores írta:Na,help..késik a km órám 8kmperhát a digitálishoz képest..mit tehetek az ügyben,hogy ne késsen ilyen sokat?(a késés helyett: kevesebbet mutat )
NA! Szia! Help: Miután szétszedted az órát a mutatót óvatosan átemeled az ütközőpöcök felett, meglesed hova áll be. Normál esetben 3-5mm-el a pöcök alatt áll. Ha nem ez a helyzet akkor állíthatsz rajta: megpróbálhatod a helyére forgatni (a számlap alatt megfogod fogóval a tengelyt, és kézzel állítod a mutatót), ha ezt nem lehet, akkor lehúzod a mutatót, és a helyes pozícióba teszed vissza.
Ha már úgyis az órában matatsz, érdemes a tengelyperselyéhez 1 csepp híg olajat tenni, a "lengéscsillapítóba" meg egy csepp sűrűt!
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Máté »

fores írta:Na,help..késik a km órám 8kmperhát a digitálishoz képest..mit tehetek az ügyben,hogy ne késsen ilyen sokat?(a késés helyett: kevesebbet mutat )
A km órában van egy rugó azzal lehet beállítani. De nagyon nehéz, mert próbálgatni kell és lehet h sokkal rosszabb lesz. Szerintem hagyd úgy ha nagyon nem zavar. Az enyém is csal kb 5km/h-át és már megszoktam.
fores
Alapító tag
Alapító tag
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2007.10.11. 11:33
MZ-d típusa: ETZ,Honda
Tartózkodási hely: Alsózsolca

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: fores »

Na,help..késik a km órám 8kmperhát a digitálishoz képest..mit tehetek az ügyben,hogy ne késsen ilyen sokat?(a késés helyett: kevesebbet mutat )
fores
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Oké! Holnap felhívlak remélem jó számot sikerült kinyomozni! :P
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára!
Avatar
yofo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2008.01.29. 20:54
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: yofo »

bluerider írta:Jóféle az alátámasztás is! :P Hát nekem pont egy ilyen lemezke kellene! Nincs véletlen egy plusz eladó darab?? [-o< 8)
Szia Blue.

Mertmivelhogy nekem nincsen sajnos zár a dobozaimon :( , úgyis valami alternatív megoldást kell kitalálnom a a rögzítéshez . Ezen okból kifolyólag a lemezeket megbótolhattttyuk. :lol:
Powered by Bambi MZ ts 250/1
Urobert
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.03.19. 09:46
MZ-d típusa: ETZ-150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Urobert »

Yofo! :smt045

1000 köszönet! Ezt kerestem!
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

MrDok írta:Nem találtam alkalmasabb topicot, ezért ide teszem.
A képen eldugtam egy MZ-t:
KépSzerintem mindenki megtalálja.... :mrgreen:

A polc mögötti fal takarja, ugye? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Amúgy ott a "Játék MZ-mentes időkre" rovat is... :mrgreen:
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

bluerider írta:Mire így szétszedted lassan rakhatod is össze jön a tavasz! :P 8)
Már rég szétkaptam, csak most volt időm a polcra rendezéshez. Polírozáson túl vagyok, most a festéket koptatom a vázról és egyéb festendő cuccokról. Halad a téma.....
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Mire így szétszedted lassan rakhatod is össze jön a tavasz! :P 8)
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára!
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Nem találtam alkalmasabb topicot, ezért ide teszem.
A képen eldugtam egy MZ-t:
KépSzerintem mindenki megtalálja.... :mrgreen:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég