Fékek

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

4mm-ig biztonsággal el lehet menni sztem. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok, elkopott féktárcsával mit lehet csinálni? MÉH telep? 4,5 alatt van és esztergálni kéne üdv. juragy
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: szketo »

KILL3R etz írta:
szketo írta:Akkor ezek szerint,ha jól értelmezem, a Vas Gereben utcai mester kilőve?!
Ne vigyem oda a kerekeket fék generálra?.Pedig ép tervezgettem... :-k
Nem tudom, nem láttam még a munkáját. De a telefonos beszélgetés, és értetlenkedés nem ébresztett bizalmat bennem... :-k

Értem. Köszi szépen. Benézek hozzá,és meggyőződöm személyesen. Írok a fejleményekről.
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

ma jelentettem be műszakira május 5-re vagyok előrejegyezve , meg kérdeztem hogy kifurkált féktárcsával kapok-e műszakit ? hát celldömölki autóklubnál nem üdv. juragy
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

szketo írta:Akkor ezek szerint,ha jól értelmezem, a Vas Gereben utcai mester kilőve?!
Ne vigyem oda a kerekeket fék generálra?.Pedig ép tervezgettem... :-k
Nem tudom, nem láttam még a munkáját. De a telefonos beszélgetés, és értetlenkedés nem ébresztett bizalmat bennem... :-k
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok tárcsa és fékbetétek ha méreten aluliak okozhatnak ilyen mert eben az esetben nagyon kijönnek a dugattyúk és befeszülhetnek és én nem kínlódok a régi dugattyúkkal ép a napokban vettem ujjat nem tudom milyen gyártmány de jó első összerakásból sikerült jól fog és nem ereszt sehol sem igaz darabja meg haladja a 2000 forintot dugattyú behelyezésnél szilikon sprayt használtam persze karmantyú és porvédő csere is volt a főfék hengernél is igaz ott a nagy karmantyú helyett 10x20x7 szimering üdv. juragy
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: szketo »

Akkor ezek szerint,ha jól értelmezem, a Vas Gereben utcai mester kilőve?!
Ne vigyem oda a kerekeket fék generálra?.Pedig ép tervezgettem... :-k
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Athem »

Megoldódott a fékem, hálás köszönetem :)
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

KILL3R etz írta:Nekem Sunesz csinálta a racing fékjeit, tökéletes munkát végzett, szó szerint. Viszont messze van Gödöllő előtt nem sokkal...

A Vas-Gereben utcai szakit lehet kipróbálom a linkelt listából, remélem tárcsát is vállal. :)
A héten beszéltem az említett mesterrel, hát nem ébresztett bizalmat bennem... Azt is nehéz volt elmagyarázni, hogy nincs még centírozva a kerék, és nincs rajta gumi... Kiöregedett a dologból sajnos... :cry:

Viszont Sunesz elérhetőségét sikerült elhagynom, szóval ha valakinek megvan, ossza meg velem legyen szíves. [-o<
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali. Annyit esetleg nézz meg, ha befogott a légtelenítőt megnyitva buggyan-e ki folyadék, és megengednek-e a dugattyúk. Ha igen, valóban nem tud visszaáramlani a nyomás, ez esetben lehet fékcső ( lehet bedagadt a belső furat, vagy valami egyéb dugulás.)
Dragovich
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.07.30. 09:19
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dragovich »

Sziasztok a segítségetek kéne a 125 etz-en valami gond van az első tárcsafékkel szétszedtem csontra kipucoltam összeraktam és most sokszor a két dugattyú úgy befog mint a satu és nem enged vissza a dugattyúk nem szorulnak mer könnyen kijön és ha nem fog be a fék akkor könnyen vissza is tudom nyomni a helyére valaki azt mondta hogy lehet az olaj nem tud vissza menni a tartályba szerintetek mi lehet a gond vagy hogy tudom orvosolni?
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Athem írta:Fél éve, és a szétszerelés után.
Lehet hogy megfeszült,nálam is volt már ilyen.Le kéne vegyed a nyerget,betét ki.Ha van egy pillanatszorítód két méretes fadarabbal akaszd meg azt a dugattyút amelyik müködik (egyik fa féknyereg külsőfele,másik fa dugattú és pillanatszorítóval
fogd össze.Aztán pumpáld ki a rossz oldalt.Ha ki jött ne WD-40 el pucold,hanem fékolajjal az rozsda oldó is.Ha van még egy szorítód ugyan úgy visszatudod nyomni 0 ra.Aztán 3x-4x járasd meg, utána mind a kettőt.Ha nincs nagyobb gond akkor működni kell neki.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Athem »

Fél éve, és a szétszerelés után.
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Athem írta:....Egyik napról a másikra lett ilyen, lehet hogy egy korábbi vészfékezés idézte elő? Nem tudom. De azóta csak fog, és nem enged a nyereg. Próbáltam vissza nyomogatni, de rá feszülnek a betétek a tárcsára nagyon. Vajon mi lehet a gond?
Mikor cseréltél féklevet?
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Vízpapírral finoman takarítsd meg a dugattyúkat.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Athem »

Olyan érdekes dologgal állok mostanában szemben a motorral kapcsolatban, hogy a fék folyamatosan fog. A Féknyereg bal oldali részén a dugattyú alig mozog, a jobb oldalon viszont jobban mozog mint azt várná az ember. Meg mozgattam a dugattyúkat wd40-ben fürdettem picit hátha megjavul anélkül, hogy meg bontanám a fék rendszert. De sajnos nem. Megbontottam átnéztem a csőt, kitisztítottam, a fékmunkahengert is, és a féknyerget is. Semmi. Ugyan úgy beragad ha fékezek. Egyik napról a másikra lett ilyen, lehet hogy egy korábbi vészfékezés idézte elő? Nem tudom. De azóta csak fog, és nem enged a nyereg. Próbáltam vissza nyomogatni, de rá feszülnek a betétek a tárcsára nagyon. Vajon mi lehet a gond?
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
Boge
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2010.03.20. 21:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Tartózkodási hely: Becsehely

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Boge »

Köszönöm
"nem letudni akarom az utat, hanem gyönyörködni benne"
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Nekem Sunesz csinálta a racing fékjeit, tökéletes munkát végzett, szó szerint. Viszont messze van Gödöllő előtt nem sokkal...

A Vas-Gereben utcai szakit lehet kipróbálom a linkelt listából, remélem tárcsát is vállal. :)
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
ötvöscsöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.05.25. 19:38
MZ-d típusa: TS125 Standard

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: ötvöscsöpi »

Boge írta:Dobfék és fékbetét gépi szabályozását vállalja valaki? Ismerünk ilyen személyt?
http://veteran.forum.hu/szakemberek-es- ... lcson-525/

én innen merítettem
Avatar
Boge
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2010.03.20. 21:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Tartózkodási hely: Becsehely

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Boge »

Dobfék és fékbetét gépi szabályozását vállalja valaki? Ismerünk ilyen személyt?
"nem letudni akarom az utat, hanem gyönyörködni benne"
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

Köszönöm a válaszokat, majd átellenőrzöm a tömítő részt, hogy nem sérült-e.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: sell »

Gondolom, ha szétszedi úgyis alaposan át lessz nézve, ha valamiben nem vagy biztos ( hogy megfelelő-e) lehetőség szerint teszel esetleg képet róla, biztos lessz aki rámondja a frankót.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: sell »

Dgergely írta:Az a baj, hogy alap helyzetben is folyik. Meg tudnátok mondani milyen méretű szimering kell oda?
A mérete, 10*20*7 , esetleg említsd meg a boltban, fékfolyadékhoz kell, nem mindegyik anyaga bírja hosszútávon, ha esetleg feldagad nagyon rossz kiműteni a házból, főleg úgy hogy az alu házat és a dugattyút se sértsd meg.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Dgergely írta:Az a baj, hogy alap helyzetben is folyik. Meg tudnátok mondani milyen méretű szimering kell oda?
Ha alapban is folyik,akkor ahogy sell írta valószínűleg nem egyenletes a felülete a munkahengernek.Ha rosszul veszed ki,(mármint a dugatyút mikor megfogod a végénél)teszem azt fogóval megsérted a felületét,a büdös életben nem fog rendesen tömíteni.Sajna akkor cserés lesz+szimering,mert ugye az is szarrá megy.De még mindig olcsóbb mint egy új komplett fékkar.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
kocsisgab
furik
furik
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2011.09.13. 12:41
MZ-d típusa: MZ ETZ125
Tartózkodási hely: Abaújszántó

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: kocsisgab »

Utángyártottból is van jó. Én 4 éve vettem az enyémbe, hallottam sok rosszat az utángyáriról, de nem volt más választásom... Láss csodát, azóta is fog, nem ereszti át az olajat. Lehet, hogy csak véletlenül, de kifogtam. :)
"Ha egy cápa a tenyeredből eszik.... A lábadból is fog!" ;)
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

Az a baj, hogy alap helyzetben is folyik. Meg tudnátok mondani milyen méretű szimering kell oda?
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Ha véletlenül fordítva rakod be,akkor is folyhat.Alap helyzetben nem csak ha behúzod a kart és nyomást kap.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: sell »

Akkor, valószínűleg te is beleszaladtál az utángyártott csodába. Sajna nekem is ebből lett elég, a vége az lett, gyátratva lett hozzá fékfolyadék álló gumiból. Azóta ( ez már több mint egy éve) semmi szivárgás. Egyszerűbb, és olcsóbb megoldás, ha teszel oda szimeringet. Én nem ezt a megoldást választottam, mert volt lehetőségem legyártatni a gyári megoldással egyezőt, de sokan használják szimeringel is , probléma mentesen.
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

A fék felkeményedik. Viszont a külső és belső gumitömítés is cserélve volt, előtte még jobban folyott.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: sell »

Akkor valószínűleg a rúdtömítés keményedett , vagy kopott ki . A féked felkeményedik rendesen, nem ereszti el a nyomást? A rúdtömítés utángyártottban nem egyszerű eset, sok szinte használhatatlan van amit általában lehet kapni. Pótolni szokták szimeringel. De előfordulhat a munkahenger korróziója miatt ( kipattogott, rozsdás, vagy külső behatás miatt sérült). A munkahenger csúszó felületének ( ami a gumin kívül látszik, ezt nyomja a fékkar) szép egészségesnek , szinte tükrösnek kellene lenni.. Ez az alapfeltétele, hogy ott tömítsen rendesen.
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

A munkahengernél.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, a tartály és a ház között szivárog, vagy a munkahengernél?
Dgergely
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.02. 22:00
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Dgergely »

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, mivel folyik a fékolaj az olajtartályból. Tudnátok valamit ajánlani, mert mindenhol lemarja a festéket a kifolyó olaj.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: sell »

Szőke Roland írta:Sziasztok!

Ti hányas fékolajat használtok a motorhoz? A tartály tetejére DOT 3 van írva de ismerek olyat is aki DOT 4-et használ. Szerintetek melyik a jobb hozzá?
Hali, 2015 02 27. -én bemásoltam ide egy cikket a fékfolyadékok szintjeiről és tulajdonságairól, ha érdekel kukkants rá.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Patrik »

A dot3- is tökéletes bele,15 év körüli autókba is gyakori a dot3 ,tárcsa-dobfék kombó,a mi 30éves egyszerű fékünkbe meg tökéletes.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

Forgalmazzák még, 1 hete voltam fékolajat venni. Volt 3, 4, 5, 5.1 A DOT 5 egy külön kategória, arról bőven lehet olvasni a neten a lényeg, hogy nekünk nem jó. Marad a 3, 4, 5.1 A legfontosabb különbség, hogy minél magasabb a szám annál magasabb a forráspontja is. 3-at csak dobfékeshez javasolta az eladó. Tárcsához már 4 vagy attól felfelé.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Szőke Roland írta:Sziasztok!

Ti hányas fékolajat használtok a motorhoz? A tartály tetejére DOT 3 van írva de ismerek olyat is aki DOT 4-et használ. Szerintetek melyik a jobb hozzá?
Ahova lehet DOT3-at tenni oda DOT4-et is. Tudtommal DOT3-at már nem forgalmaznak.
Avatar
Szőke Roland
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013.09.07. 20:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2
Tartózkodási hely: Maroslele

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Szőke Roland »

Sziasztok!

Ti hányas fékolajat használtok a motorhoz? A tartály tetejére DOT 3 van írva de ismerek olyat is aki DOT 4-et használ. Szerintetek melyik a jobb hozzá?
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

A legszebb az egészben ,hogy régen kaptál kétféle csavart ha már szétnyaltad az eredetit és beraktuk.Most meg túlspirázuk az egészet mintha egy többszáz lovas fenevaddal foglalkoznánk. :) Hát nem szürreális?
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali. A betűkód után van még egy szám ( pl. 40, 70) az jelöli a szakítószilárdságot. Hasonlóan mint az acélcsavarnál, minnél nagyobb annál "keményebb".
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

Köszi a válasz! Beszerezve :-)
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

z25z írta:Üdv!

Épp féknyereg felújításban vagyok. Az a bajom, hogy a nyerget összefogató csavarok (eska) eléggé el vannak már rohadva, csupa rozsda és a menet is eléggé megrágott: ebből gondolom, hogy acélcsavar. Kérdés az, hogy lehet-e ezt savállóra cserélni? Múltkor a boltban mondtam az eladónak, hogy kellene xy méretű és rozsdamentes legyen meg acél. Erre azt mondta, hogy vagy egyik vagy másik. :shock: Magyarán rozsdamentes acélt nemigen fogok kapni, de savállóban igen. Megfelelő lesz ez oda? Vagy mindenképp acél csavar kell? Azon azért csodálkozom, hogy miért tettek anno a "spiáterbe" acélt.
A saválló (A4) a rozsdamentesnél (A2) is ellenállóbb. Nyugodtan használhatod helyette
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: z25z »

Üdv!

Épp féknyereg felújításban vagyok. Az a bajom, hogy a nyerget összefogató csavarok (eska) eléggé el vannak már rohadva, csupa rozsda és a menet is eléggé megrágott: ebből gondolom, hogy acélcsavar. Kérdés az, hogy lehet-e ezt savállóra cserélni? Múltkor a boltban mondtam az eladónak, hogy kellene xy méretű és rozsdamentes legyen meg acél. Erre azt mondta, hogy vagy egyik vagy másik. :shock: Magyarán rozsdamentes acélt nemigen fogok kapni, de savállóban igen. Megfelelő lesz ez oda? Vagy mindenképp acél csavar kell? Azon azért csodálkozom, hogy miért tettek anno a "spiáterbe" acélt.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Athem »

"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Korábban Nyakas hirdetett itt az oldalon, felszabályzott tárcsákat. Régen volt, és ugye Nyakas is ritkán elérhető......
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Athem »

aronpfabian írta:
jura györgy írta:sziasztok ho lehet féktárcsához jutni? üdv. juragy
Ez engem is érdekelne
Nemrég vettem jó fogáson egyet 14.000-ért alig használtan (5.1mm). 1 éve hirdette az ipse most azt fogom rárakni az első kerékre ha elkészül a centírozás, mert az előző kicsit nagyot ütöt.
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

jura györgy írta:sziasztok ho lehet féktárcsához jutni? üdv. juragy
Ez engem is érdekelne
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok ho lehet féktárcsához jutni? üdv. juragy
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Miért kell elhasználni 3órán belül?Amiket eddig használtam elvolt hetekig,van az így bekevert és töltött festékek közt eltarthatóságban különbség?
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Fékek

Hozzászólás Szerző: csoka »

Bár talán nem a fék topikban kellene kérdeznem, de milyen spray kiszerelésű selyemfényű fekete festéket ajánlanátok a féktárcsa és a kerékagy festéséhez?
Kompresszor nincs, ilyen kis felületet nem akarok festőhöz vinni, ezért gondoltam spray-re.
Sajna a webshoppokban is előszeretettel keverik a selyemfényű és a matt jelzőket, pedig nagyon nem egy a kettő...[/quote]

Ahol kevernek színt,ott be tudják tölteni spray flakonba.A betöltés után 3 órán belül el kell használni.Használj alapozót is!És mond meg,hogy fékolajjal érintkezhet.Létezik olyan festék,amit a fékolaj nem szed le.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 44 vendég