Egyéb túrák, meghívások

Túratervek, jelentkezés a túrákra
Válasz küldése
Avatar
fuvaros
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:34
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Salgótarján, Växjö

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: fuvaros »

Dania is szep hely, jot turazhattatok. En szeretem Skandinaviat. Az iden mar ott is voltam motorral, de csak ismerosoket latogattam meg, nem maradtam sokaig.
Avatar
mladi
Magkakas
Magkakas
Hozzászólások: 722
Csatlakozott: 2008.05.18. 17:37
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, Suzuki
Tartózkodási hely: Mogyoród

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: mladi »

kisbocsi írta:Gyerekek....

Eddig viccesen szoktam egy egy beszélgetésen elmondani, hogy amikor én Forestől jöttem haza az mekora út volt és hogy el voltam fáradva...
Vagy amikor a Tátrából szakadó esőben Nyakasékkal.....
Vagy mittudomén.

De....

Kezdem magam nagyon kellemetlenül érezni.... el se megyek többet túrára ilyen teljesítmények mellett.

Nem értem, hogy lehet ezt véghezvinni, le a kalappal Fuvaros, örülök, hogy ismerhetlek.
Kitartást
Eddig én is büszke voltam a Dán teljesítményemre. Fuvaroshoz (no meg Dénesékhez) képest csak egy kiscsoportos óvodás lettem! :oops:
Gratula további szerencsés utat. =D>
Avatar
fuvaros
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:34
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Salgótarján, Växjö

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: fuvaros »

Lehet, hogy most meg az internet tul lassu. E-mailhez is nagyon lassan akarja feltolteni. Majd kesobb meg probalkozok.

A motor meg birja, de a Mesternek majd lesz munkaja vele, ha hazaerek. Ketszer csereltem kerekcsapagyakat, egyszer lanckerekcsapagyakat. Ez nem olyan, mint amikor Norvegiaban gurultam a tukorsima aszfalton. Pakisztanban is voltak nagyon rossz szakaszok, Iran pedig tele volt fekvorendorokkel, amit nem jeleztek elore. Kepesek autopalyara 20-30 cm-es fekvorendort tenni. Normalisak? Ha ment elottem valaki, akkor legalabb lattam, hogy lassit, de amikor egyedul voltam, sokszor csak az utolso pillanatban vettem eszre. El lehet kepzelni, mit kapott szegeny tulterhelt motor, amikor foldet ert egy-egy ugras utan. Itt Azerbajdzsanban is eleg rossz utak voltak eddig. A valtonak is van mar hangja, valoszinuleg hezagolasi problemaja lehet. Most, hogy huvosebb az ido, nem annyira veszes, de amikor a kulso homerseklet volt 50 fok korul, a valtoolaj meg ki tudja, hany fokos volt, akkor jobban lehetett hallani. A Mester tanacsara kicsereltem az olajat, ez egy kicsit javitott rajta. Fotengelyszimmeringet is csereltem, mert ha nagyon erolkodott, elszegenyedett a keverek. Egy-ket kullo kicsit laza, de mar hazaig kibirja. Mar csak kb. 3000 km, es otthon vagyok.
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Talán az, hogy az Isten háta mögött vagy. Ha küldesz képet az mzclubhungary@gmail.com címre, kitesszük ide.
A motor bírja?
Avatar
fuvaros
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:34
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Salgótarján, Växjö

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: fuvaros »

Azert nem olyan konnyu eltenni engem lab alol. Kosse fel a gatyat az a talib, amelyik velem kezd ki!

Azota motoroztam kiszaradt sos to medreben, jartam a Kaszpi-tenger partjan, es atjottem Azerbajdzsanba, tehat mar Europaban vagyok. Holnap szetnezek az azerieknel, aztan holnaputan megyek tovabb Gruziaba. Pentek este hajozok tovabb Ukrajnaba.

Kepet most sem tudok feltolteni. Most mar legalabb megnyitja az oldalt, el is kezdi tolteni, de 20% korul megszakad a feltoltes. Mi lehet a baj?
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Örülünk hogy nem történt :smt067 ilyesmi. :-) Jò utat tovàbbra is! ... Àhh,nagyon messze van az a Pòt V.G. :-)
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

fuvaros,

örülünk hogy egyben vagy és nem az ISIS TV-n láttuk a "beszámolódat"!
Avatar
kisbocsi
matekzokni
matekzokni
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2008.03.13. 12:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: kisbocsi »

Gyerekek....

Eddig viccesen szoktam egy egy beszélgetésen elmondani, hogy amikor én Forestől jöttem haza az mekora út volt és hogy el voltam fáradva...
Vagy amikor a Tátrából szakadó esőben Nyakasékkal.....
Vagy mittudomén.

De....

Kezdem magam nagyon kellemetlenül érezni.... el se megyek többet túrára ilyen teljesítmények mellett.

Nem értem, hogy lehet ezt véghezvinni, le a kalappal Fuvaros, örülök, hogy ismerhetlek.
Kitartást
Avatar
fuvaros
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:34
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Salgótarján, Växjö

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: fuvaros »

Sziasztok!

Minden rendben van, csak nem voltam netkozelben, meg a telefon sem talalt napokig halozatot. Pont a legveszelyesebb szakaszrol nem tudtam bejelentkezni.

Egyebkent kertem az ut elott konzuli vedelmet. Ezt azok kerhetik, akik veszelyes helyre utaznak.

Azota annyi tortent, hogy osszebaratkoztam egy francia lakokocsis csaladdal, napokig egyutt jottunk. Ok Malaysiabol tartanak hazafele. Orosz motorosokkal is egyutt jottem egy rovid ideig, ok Indiaban jartak. Kozben elkezdtek szivatni az irani rendorok, de fakepnel hagytuk oket, erre szirenazo rendorautokkal uldoztek minket. Mivel tobben voltunk, siman leorditottuk oket. A szimpatia mar ket hete kialakult, amikor elvettek az utlevelem es a fenykepezom.

Kozben atvagtunk ujra a sivatagon, megneztuk Bam ovarosat, amit kb. 15 eve tonkretett a foldrenges, es most epitik ujja, jartam Persepolisban, ma eljottem egesz eszak Iranig, most pedig Qazvinbol irom az uzenetet. Ha minden jol megy, holnap mar Azerbajdzsanban leszek.
Avatar
Jimy
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016.06.08. 17:12
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tata

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: Jimy »

Ennek örülök! :) =D> [-o<
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

Én is ugyanezt az üzenetet kaptam a megírt SMS-emre. Tehát minden rendben. Ő kért meg, hogy írjam föl ide, hogy ne aggódjon senki!
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: bambi »

Most kaptam sms-ben.Szia bambi!Minden ok,csak napokig se net se telefon nem működött.Közeledek az Azeri határhoz.üdv
Avatar
amatőr
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2015.04.28. 10:34
MZ-d típusa: ETZ 250 Tour
Tartózkodási hely: Balatonszárszó

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: amatőr »

A telefonja utolsó pozícióját a szolgáltató meg tudja határozni. Nincs itt egy bennfentes véletlenűl? :-k
Aggasztó.... 6 napja nem jelentkezett.
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: szketo »

Hát?:..ha továbbra se ad hírt magáról,talán értesíteni kellene a katasztrófa védelmet?! :-k :^o .Jó, tudom ezzel nem érdemes viccelődni, :oops: Nagyon veszélyes területre gurult. :roll: Nem sokan vállalnánk be.Én,biztos nem! =;
Minden esetre,csak a leg jobbakat kívánok neki. :smt023
Avatar
BlackIce
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2015.05.09. 21:42
MZ-d típusa: MZ ETZ "250"
Tartózkodási hely: Budapest, XI.ker.

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: BlackIce »

Bízzunk benne, hogy csupán net nincs arra fele. Bár már nekem is furcsa, hogy jó ideje nem jelentkezik :/
Avatar
Jimy
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016.06.08. 17:12
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tata

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: Jimy »

Nagyon remélem, hogy nincs baj! :-k
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Mostanra már rég Iránban kéne lennie és onnan is mindig jelentkezett.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: z25z »

most már én is kezdek aggódni 8-[
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Sajna nem! Pedig mindig nézem írt-e már! :-k
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Hova lett fuvaros megint nagy csend van felőle. Legalábbis itt fórumon. Vki tud róla valamit?
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Dénes írta:
Matthej01 írta:Csak így tovább! Vigyázz magadra!
Napi 3 defektje legyen szerencsétlennek. Jó fej vagy Máté! :twisted:
Na most a helyzet a következő. Én csak építő jelleggel kívántam neki. :twisted: Ugyanis ha ilyen jól beletanul akár extra gyors kerékjavítást is vállalhat idehaza! Ugye most erre is van rohadt nagy igény. Így lehet több lóvét keres mint a kamionozással és így többet lehet majd az itthoni túráinkon. Tehát tulajdonképpen ez neki lenne jó!
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: hell »

Ez igen nem semmi túra csak gratulálni tudok. :) Tiszta biztonságos nyugis környék. :D
Avatar
fuvaros
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:34
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Salgótarján, Växjö

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: fuvaros »

Koszonom mindenkinek a biztatast.

Visszaertem Quettaba, most mar hazafele all a motor orra. Elmentem megnezni Mohenjo Daro-t es Kot Diji-t. Ez egy osi romvaros, es egy erod az Indus volgyi civilizacio korabol. Ha jol olvastam, ez parhuzamosan letezett az egyiptomi es mezopotamiai kulturakkal. Utkozben lattunk egy rablotamadast, egy autot rohantak meg vagy 30-an, de a katonak szetkergettek oket. Velem annyi incidens tortent, hogy Larkanaban mellem jott 3 kolyok egy motorral, mutogattak, hogy elvagjak a torkom. A katonak ugy loktek fel oket a terepjaroval, hogy az egyiknek szerintem a laban is atmentek, mert nagyon uvoltott. Most mar nem banom, hogy vegig kisernek. Nem csak Beludzsisztanban, hanem Szindh-ben is. Ez az orszag tenyleg nem a nyugalom szigete. Annyi hatranya van, hogy igy joforman soha nem kerulok kapcsolatba az atlagemberekkel. De fo a biztonsag. Meg ok legalabb tudjak, hogy merre kell menni, mert utjelzo tablat a 3 nap alatt csak egyet lattam, az is szindi vagy urdu nyelven volt. Akikkel par szot valthattam, nehany boltos, benzinkutas, azok nagyon rendesek, erdeklodoek voltak. De a varosokban oriasi tomeg van, es nem tudni, kiben milyen rossz szandek van. Ejszakankent rendororsokon aludtam, mert sehol nem volt olyan szalloda, ami biztonsagos.
Egyebkent modositom az allaspontomat. Nem olyan, mintha 1-2 evszadot mennenk vissza az idoben, hanem mintha a kozepkor kellos kozepen lennenk. Bivalycsorda a varos kozepen, a szamarat az uttesten szelen mossak slaggal, emberek fekszenek a porban, kecsket nyuznak a belvarosban, elkepeszto buz, tehenszar megformazva kis pogacsaknak, es feltapasztva a haz falara. Higienia? Ugyan mar.
Viszont gyonyoru szolot vettem egy oreg afgantol. Mondta, hogy ez Afganisztanban termett, en pedig nem gondoltam, hogy abban az orszagban ilyen kituno szolo terem. Azokban a hirekben, ami eljut hozzank Afganisztanrol, nem nagyon tesznek errol emlitest. Az oreg szerintem eloszor nem tudta mire velni, hogy megall elotte az a sok rendor, meg egy motoros, de aztan latszott rajta, hogy oriasi megtiszteltetesnek veszi, hogy egy kulfoldi nala vasarol.
Holnap elintezzuk a hazafelere ervenyes NOC-t, kipihenem magam, holnaputan meg ujra nekivagunk a sivatagnak.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: z25z »

Fuvaros kollega merre vagy elveszve? 3 napja nem olvasunk tőled, ugye nincs semmi baj?
böri
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2010.04.08. 22:35
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: böri »

Hát szóval tényleg. Egyszerűen nem lehet szelavakkal leírni mennyire tisztellek azért amit beválaltál megszerveztél és meg is valósítasz. Eddig gondolkodtam a pót VG n . De ezt muszály látni és hallani. Vigyázzanak rád továbra is az őrangyalok. Hajrá Fuvaros!!!
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Matthej01 írta:Csak így tovább! Vigyázz magadra!
Napi 3 defektje legyen szerencsétlennek. Jó fej vagy Máté! :twisted:
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

De azért hozz egy kis homokot emlékbe :twisted: . Szerintem mindenhonnan az fog kijönni még hetekig a motorból a cuccaidból is. Kár, hogy nem tudsz elmenni a hegyekig pedig kinéztem neked egy tök jó fennsíkot csak 5200 méter magasan van és van egy kisebb hegy rajta még 2100 méteres kiemelkedés. Milyen kellemes lenne a csúcstámadás emzével!
Avatar
Prenyugger
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2012.09.04. 21:43
MZ-d típusa: Etz-125 RT-125
Tartózkodási hely: Környe

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: Prenyugger »

Fuvaros, gratulálok és drukkolok!
Hajrá!
Várunk a pót VG szombatjára egy részletes beszámolóra.
Köszönjük előre is.
Széles, homokmentes utakat!
Prenyugger
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Ámulok,bámulok.Csodállak.Irigykedem.Féltelek.
Már várom a turabeszamolót,akár itt vagy a pót VG-n.
Hajrá Fuvaros
Avatar
fuvaros
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:34
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Salgótarján, Växjö

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: fuvaros »

Megvan a NOC engedely, persze nem ugy, ahogy en szerettem volna. Vajon hanyszor kell meg valtoztatni az utitervemen? Fel akartam menni a kinai hatarig, de csak ugy kaptam engedelyt, hogy eloszor le kell mennem Sukkurig, es onnan fel Lahore fele. Ez tobb szaz km-es kerulo. 14 napos a vizumom, igy szerintem elmegyek az indiai hatarig, onnan meg visszafordulok. Pedig jo lett volna felmenni a Himalajaba. Ezek a mocsok talibok keresztulhuzzak a szamitasaim. Csak egyet lassak meg. Rogton felpofozom.
Itt a hotelben beszelgettem helyiekkel, ok is mondtak, hogy Dera Ismail Khan fele nagyon veszelyes, ok sem mernek arra menni. Ott meg a katonak sem tudnanak megvedeni.
Az egesz nap elment az engedely beszerzesevel, igy ma mar nem tudjuk elhagyni a varost. Beludzsisztan hataraig lesz kiseret, onnan mar szabad vagyok.
Egy lesotetitett rendorautoval vittek a varosba, mogottunk ket motoros rendor jott. Visszafele mondtam, hogy alljunk mar meg egy arusnal, mert szep szoloket arultak az ut szelen. Szegeny arus odalepett az autohoz, erre lehuztak az ablakot, es kidugtak a puskacsovet. Gondolom mondtak neki, hogy menjen vissza. Itt sem szallhattam ki, az egyik rendornek adtam oda a penzt, o hozta oda a szolot.
Ugyhogy ma pihenonap van, irogatom az utinaplot, meg kipucoltam a homokot a porlasztobol.
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Reméljük most már békésebb vidékek következnek! :P
Avatar
fuvaros
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:34
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Salgótarján, Växjö

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: fuvaros »

De hogy vidamabb dolgokrol is szo essen.
Lattam, hogy hogyan kell motor oldaltaskajaban kecskeket szallitani, sot mar azt is tudom, hogy egy 125 ccm-es motor kivaloan alkalmas egy kisebb nyaj elszallitasara, de a legszebb az volt, amikor egy csalad ult a motoron, 2 gyerek a tankon, apuka vezet, anyuka hatul, kecske az oleben. Igazi csaladi idill. Sisakot, vagy barmi vedofelszerelest senkin nem lattam, apuka megiscsak ferfi, anyukat megvedi a csador, a gyerekek meg tudjak meg minel elobb, hogy kemeny az elet. Meg a beton.
Avatar
fuvaros
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:34
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Salgótarján, Växjö

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: fuvaros »

Megerkeztem Quettaba.

Tegnap meg Dalbandinba odarendeltek nehany katonat a szallodaba, a legfolso emelet csak az enyem volt, oda mast nem engedtek fel. Kerdeztem toluk, hogy ki vedi most az orszagot, ha az egesz pakisztani hadsereg az en ajtom elott ul. Mondtak, hogy ha nekem bajom esne, az egesz vilagon az ujsagok azzal lennenek tele, itt meg fejek hullananak. Szerintem ezt szo szerint ertette. Reggel aztan jottunk tovabb. Hogy nekem mar mennyire elegem van a sivatagbol. Szemem, fulem, szam, mindenem tele homokkal, az uton allandoan a homokdombokat kell kerulgetni, mert a szel visszafujja a homokot az utra. Unom, hogy minden sargasbarna, a homok, a sarbol tapasztott epuletek, a tevek, minden. Szineket akarok latni, novenyeket, vizet, valami valtozatossagot. Quetta elott valtozott meg a taj, itt mar hegyek is vannak. Quettaig a katonak kisertek, innen atvett a rendorseg. Europaban a miniszterelnokokot nem vedik ugy, mint engem. Szirenazo rendorauto csinalta az utat, majd en, mogottem pancelauto, ablakon kidugott puskacsovekkel. igy robogtunk vegig a varoson. Itt is egy olyan hotelben vagyok, mint egy eroditmeny. Ha ki akarok menni, szolni kell a recepcion, ok meg hivjak a rendoroket. Holnap elvisznek egy NOC nevu engedelyert a varosba, aztan kikisernek innen. Talan utana mar szabadabban tudok mozogni. Quetta olyan, mintha 1-2 evszazadot visszamennenk az idoben. Europainak ez felfoghatatlan, hogy hogyan elnek itt az emberek. Leirni nem tudom, de csinaltam videot, azon latszik majd, hogy mi van itt.
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Nekem nem csak egy tucat alsógatya kéne, hanem még liberó is úgy hiszem! :wink:
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: szketo »

De még mennyire!.Én a határig se jutottam volna. Nagy bátorságra val tetted,elhivatottságod, kitartásod, szóval, le a kalappal. :smt006 :smt023
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: hell »

Ez igen le a kalappal! Igazi kalandos túra.
Avatar
fuvaros
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:34
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Salgótarján, Växjö

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: fuvaros »

Kozben zajlanak az esemenyek.

Zahedanbol masnap reggel lementem a hatarra, ahol az utolso ellenorzo pontnal letartoztattak. Elvettek a fenykepezomet, az utlevelemet. Kerdezgettek, hogy mit keresek itt. Mondtam, hogy turista vagyok. Eloszor meg kedelyesen figyeltem az esemenyeket, de amikor mar a 3. rendorsegre vittek, es kb. a 30. ember foglalkozott az ugyemmel, akkor mar kezdtem unni. Az iszlam vilagban a vendeg amugy is szent, es eddig ezt is tapasztaltam. Felalltam, odamentem az asztalhoz, felvettem a telefont, hogy MOST hivom Teheranban a nagykovetseget, mert amit itt a vendeggel tesznek, az felhaborito. Azert jottem ide, hogy Europaban nepszerusitsem Irant, de garantalom, hogy ebbol akkora botrany lesz, hogy senki nem fog ide jonni. Rogton fordult a kocka. Esetleg egy teat, hideg vizet innek-e? Talan faradjak oda az asztalhoz, rogton szervirozzak az ebedet. Jollaktam, majd mondtam, most akkor terjunk vissza a fenykepezohoz, es az utlevelhez. Ne haragudjak, ez haborus ovezet, nemreg megoltek 10 hatarort, kisse feszult itt mindenki, de rogton alairatjak az ugyesszel a papirt, es szabad vagyok. Szep lassan hagytam magam kiengesztelni. Egyebkent tenyleg oriasi keszultseg van, minden 2. auto katonai auto, a platon 3-4 gepfegyveressel.
Mire vegeztunk bezart a hatar, igy elvittek egy rendkivul lepusztult szallodaba. Akkora csotanyt lattam, hogy ha az nekem ugrik, atharapja a torkom.
Masnap levittek a hatarra, elol a Toyota Hilux negy geppisztolyossal, mogottem motor, 2 katonaval, ahol meg a vezetonel is geppisztoly volt. A hataron az irani turisztikai hivatal vezetoje fogadott, leultetett egy legkondis irodaba, elintezte minden papirom, csak annyit kert, hogy nyilatkozzak az irani TV-nek. Nem emlitettem a tegnapi incidenst, de remelem, annak a mogorva titkosszolgalati tisztnek tele lett a gatyaja, amikor meglatott a TV-ben.
Pakisztanban mar vartak a kiseroim, elinteztek a papirjaim, de mar nem mehettunk tovabb, mert sotetedesig nem ertuk volna el a kovetkezo biztonsagos helyet. Ott aludtam a laktanyaban, mert azt tudtak vedeni. Ma eljottunk Dalbandinba, itt van egy olyan szalloda-eroditmeny, ami biztonsagos, csak az a baj, hogy minden 2. oraban van aram. A szalloda alatti boltba is csak kiserettel mehettem. Most is itt ul az ajtom elott egy geppisztolyos katona, meg a recepcion is van egy. Az ebed ugy tortent, hogy letettuk a motort egy laktanyaban, a ket katona elorement a szemkozti vendeglobe, majd intettek, hogy mehetek. Minden vendeg keze az asztalon volt, nekem megmutattak a valasztekot, majd visszamentunk a laktanyaba, ahova athoztak a kajat.
Sajnos itt sok a talib, de ram ugy vigyaznak, mint a himes tojasra. Lattam dolgokat, amiket nem akarok leirni, majd a pot-VG-n szemelyesen elmodom. Holnap elerjuk Quettat, onnan mar biztonsagosabb lesz.
Avatar
amatőr
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2015.04.28. 10:34
MZ-d típusa: ETZ 250 Tour
Tartózkodási hely: Balatonszárszó

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: amatőr »

Ez guinnes rekord gyanús. Sokan túráznak nagy távokat,de nem egyedűl ,főleg nem egy veterán korú géppel....háborús övezetben,ennyi országon keresztűl.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Hajrá :)
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Nem semmi amit fuvaros csinál. Erre csak ő képes!
Kitartást és egy nagy kalappal. :D
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Hihetetlen... Pakisztán. :shock:
Elfáradok mire elolvasom a szót olyan messze van. :D
Avatar
kisbocsi
matekzokni
matekzokni
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2008.03.13. 12:28
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: kisbocsi »

Fuvaros, le a kalappal előtted, örülök, hogy olvashatom néha hogy merre jársz és mi történik veled.
Kitartást!
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: z25z »

Nagyon örülök, hogy eddig nem volt semmilyen nagyobb gond, remélem ez így is marad. És annak is, hogy küldöd az élményeidet, tök jó olvasni :D csak így tovább.
Avatar
fuvaros
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:34
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Salgótarján, Växjö

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: fuvaros »

Megerkeztem Zahedanba. Ez az utolso varos a hatar elott. Na itt mar meleg a pite. Eredetileg ma le akartam menni a hatarra, de a sivatag minden eromet kivette. Homokviharba kerultem. Az utat sem lehetett latni, majd fel boritott a szel, az ut szelen meg doglott tevek voltak, nem is egy. Minden homokszemet tuszurasnak ereztem. A vizem olyan forro volt, hogy egette a torkomat. Szerencsere ahogy megalltam, mindig megallt mellettem egy kamion. Szemelyautok nem nagyon jartak arra. Mindig adtak hideg vizet, kerdeztek , hogy van-e valami gond, kajam van-e. Az utolso faluban a sivatag elott bekajaztam, de a viz nagyon jol esett. Mondtak, hogy itt mar ne alljak meg, amilyen gyorsan tudok menjek, mert atjarnak Afganisztanbol a terroristak. Itt mar egymast erik az ellenorzo pontok, velem nagyon baratsagosak, csak az adataimat irjak be egy konyvbe, de az egyik ellenorzo pontnal ket afgan ult mellettem egymashoz bilincselve. Engem hideg vizzel kinaltak a rendorok, az afganokat meg gumibottal utottek. Hogy talibok voltak-e, vagy valami rosszat csinaltak, azt nem tudom. De ugy tunik, nem veletlenul adnak majd kiseretet. Ha minden jol megy, ket nap alatt elerjuk Quettat, onnantol mar nincs gond.
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: bluerider »

=D> :smt023
Avatar
fuvaros
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:34
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Salgótarján, Växjö

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: fuvaros »

Haladok szépen. Holnap már
Pakisztánban leszek, ha minden jól megy.
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Kemény vagy, mint a kád széle! Csak így tovább!
Avatar
fuvaros
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:34
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Salgótarján, Växjö

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: fuvaros »

Udvozlet Iranbol!

Mar Teherannal jarok. Az iraniak is nagyon jo fejek, barhol megallok, korbeallnak, kerdezgetik honnan jottem, merre tartok. Az autok is lelassitanak mellettem az autopalyan, integetnek, fenykepeznek. Mindenki velem akar fotozkodni, mert ok nem talalkoznak kulfoldiekkel. Ide nem jonnek turistak, ok meg nem kapnak utlevelet. A kozlekedes viszont nem europaiaknak valo. Az a szabaly, hogy nincs szabaly. Hatalmas a kontraszt, vannak gyonyoru uvegepuletek a varosokban, es sarkunyhokbol allo falvak. Latni szep uj autokat, es olyan kamionokat, amiket nagyapam is mar csak fenykeprol ismerhetett. Mindenesetre nagy elmeny Iran.

Sajnos valami miatt most sem tudok kepet feltenni, a kep beillesztesekor egy irani oldal jon be. Majd legkozelebb.
Avatar
fuvaros
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:34
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Salgótarján, Växjö

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: fuvaros »

Már az iráni határ előtt vagyok 120 km-rel. Holnap határátlépés. Ha valahol lesz gyors net, próbálok képet feltenni.
Matthej01
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.02.26. 20:51
MZ-d típusa: ETZ 250,150
Tartózkodási hely: Székesfehérvár-Börgöndpuszta

Re: Egyéb túrák, meghívások

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Csak így tovább! Vigyázz magadra!
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég