Motort keresek

Eladó alkatrészek és motorok, ruházat
Válasz küldése
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: MrDok »

mrlax írta:Üdv!

Új vagyok még itt, szeretnék beszerezni egy Etz 250-t :D Érdemes lepusztultat venni, majd fellakni :D
Vagy akkor inkább áldozzam rá a pénz.
Árban szerintem ott lennék vagy nem? :?

egy ilyenre gondoltam:http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemp ... 399547.htm
+ megvannak a papírjai
Üdv! Ha nem idegenkedsz a saját kezű szereléstől, és értesz is hozzá, mindenképpen az olcsó, szétesettet érdemes megvenni. Veszel mellé még egyet papírok nélkül donornak (ha kell), néhány új alkatrészt, összerakod, és akkor tudod mivel motorozol.
Ha egy drágábbat veszel, műszakival, az még nem biztos hogy jó is! Van rá néhány példa itt a fórumon is.
Azért a szakszerű szerelést mindenképpen ajánlom, egészen jó tapasztalatok gyűltek össze már itt a fórumon. Csak kérdezni kell ha valami nem megy.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: pempelli »

mrlax írta:Üdv!

Új vagyok még itt, szeretnék beszerezni egy Etz 250-t :D Érdemes lepusztultat venni, majd fellakni :D
Vagy akkor inkább áldozzam rá a pénz.
Árban szerintem ott lennék vagy nem? :?

egy ilyenre gondoltam:http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemp ... 399547.htm
+ megvannak a papírjai
Én megvenném és szétborítanám,akkor tuti ha te látod mindenét:)
Szerintem megéri,én is olyat kerestem ami full szét volt csak papírja legyen.
Aztán kezdődhet a felújítás.
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: dkari »

mrlax írta:Üdv!

Új vagyok még itt, szeretnék beszerezni egy Etz 250-t :D Érdemes lepusztultat venni, majd fellakni :D
Vagy akkor inkább áldozzam rá a pénz.
Árban szerintem ott lennék vagy nem? :?

egy ilyenre gondoltam:http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemp ... 399547.htm
+ megvannak a papírjai
Így első ránézésre ez még nincs is annyira lelakva. Az ülés a festés egész jónak tűnik....
mrlax
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.04.23. 13:10
MZ-d típusa: Jawa must. Apr.Af-1
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: mrlax »

Dénes írta:Mindenképpen a jó motort ajánlom, nehogy elmenjen a kedved az elején tőle. Nagyjából 140e Ft egy ilyen ára.
Ha sikerülne eladni az Apriliát simán rááldoznék annyit. De eddig hiába bizniszeltem jó gépet mindegyiknek volt valami baja, hiába néztem át 100x... pénz is ráment meg javítani való is volt. Kis etz röviddel megvétele után a kuplung esett szét. Apriliát meg nem emlegetem, anyagi csőd... A jawa családi örökség, szétrohadt, stb de benzin+takarítás két rugásból már pöfögött..

A mostani mz árakon csodálkozom 140??, kis etz 65 volt anno. Simót meg 85 ért passzoltam el.

Számolok, ha 65-70-ért veszek egyet+átírom, az rögtön egy százas. Ha 140 meg már rögtön 170. És semmi garancia hogy jobb is.
Simson Nem emlékszem-2004 :smt007
KIS etz 2004-2006 :smt010
Aprilia AF-1 2006-jelenleg :smt097
Mz etz 250 (?2012?)
+Elfekvőben egy Jawa csusztáng :D
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Mindenképpen a jó motort ajánlom, nehogy elmenjen a kedved az elején tőle. Nagyjából 140e Ft egy ilyen ára.
mrlax
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.04.23. 13:10
MZ-d típusa: Jawa must. Apr.Af-1
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: mrlax »

Üdv!

Új vagyok még itt, szeretnék beszerezni egy Etz 250-t :D Érdemes lepusztultat venni, majd fellakni :D
Vagy akkor inkább áldozzam rá a pénz.
Árban szerintem ott lennék vagy nem? :?

egy ilyenre gondoltam:http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemp ... 399547.htm
+ megvannak a papírjai
Simson Nem emlékszem-2004 :smt007
KIS etz 2004-2006 :smt010
Aprilia AF-1 2006-jelenleg :smt097
Mz etz 250 (?2012?)
+Elfekvőben egy Jawa csusztáng :D
sinnyo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2012.04.10. 18:43

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: sinnyo »

Értem,köszi az infót mindenkinek! =D>
behan
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.10.27. 18:21
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: behan »

Sinyo!
Bocsi! Nálunk a müszaki állomáson van az eredetiségvizsga is,igy nekem ezért természetes volt,és nem részleteztem !
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: HaPi »

sinnyo írta:És a műszaki?
Műszaki az változó. Én már vizsgáztattam 7.400-ért, 9.000-ért, valahol meg 12.000.
sinnyo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2012.04.10. 18:43

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: sinnyo »

És a műszaki?
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: HaPi »

behan írta:Szia Sinnyo!
Megveszed a motort,kapodd a forgalmit és az adásvételi szerződést.
Ezek birtokában elmész valamelyik biztosítóhoz és megkötödd a biztosítást a motorra.
Bejelentedd müszakira,és majd adott időben lemüszakiztatodd.
Az összes meglévő okmánnyal elmész az okmány irodába.
Ott kapsz csekket,melyen befizetedd az x összeget,majd megkapodd az új forgalmit és majd póstán kb.1 hét mulva a törzskönyvet is.
-törzskönyv 6000Ft.
-forg.engedély 6000Ft.
-átírás 18 Ft/ccm
-frsz.hiányában + kb.5500 Ft.
:D
Ehhez még hozzá tenném, hogy kell eredetiség vizsga, ami 15.500 forint 500 ccm alatt. Ennélkül nem fogják átírni a motort :!:
A vagyonszerzési illeték tavaly még tényleg így volt, hogy 18*ccm, de lehet, hogy ezt idénre megváltoztatták, de ebben nem vagyok teljesen biztos :!:
sinnyo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2012.04.10. 18:43

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: sinnyo »

Nagyon szépen köszönöm a segítséget,így már úgy néz ki hogy eggyel több MZ-s fogja harapni a kilométereket.Üdv
behan
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.10.27. 18:21
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: behan »

Szia Sinnyo!
Megveszed a motort,kapodd a forgalmit és az adásvételi szerződést.
Ezek birtokában elmész valamelyik biztosítóhoz és megkötödd a biztosítást a motorra.
Bejelentedd müszakira,és majd adott időben lemüszakiztatodd.
Az összes meglévő okmánnyal elmész az okmány irodába.
Ott kapsz csekket,melyen befizetedd az x összeget,majd megkapodd az új forgalmit és majd póstán kb.1 hét mulva a törzskönyvet is.
-törzskönyv 6000Ft.
-forg.engedély 6000Ft.
-átírás 18 Ft/ccm
-frsz.hiányában + kb.5500 Ft.
:D
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Krepp »

Jogi ügyek, átírás topicba olvasgass
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
sinnyo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2012.04.10. 18:43

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: sinnyo »

Na annyit már tudok hogy az eladó nevén van a forgalmija,és hogy 18ft köbcentinként az átírás,ezt hol tehetem meg,és azt mondja hogy akkoriban mikor vette még nem volt törzskönyv,azt mibe fáj beszerezni és hol?Legyetek szívesek segíteni még ma mert holnap mennék a mociért.
sinnyo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2012.04.10. 18:43

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: sinnyo »

Üdv,most venném meg életem első és remélem utolsó MZ-jét!Ami egy Ts 125ös lenne,kérdésem a következő papírokkal veszem mit nézzek meg pontosan?Illetve van rajta némi vakrozsda de nem vészes,mivel tudom szépen letakarítani?RO-55? vagy van valami spéci csodaszer van amitől letisztul ? :)
asd4
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.04.05. 19:55

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: asd4 »

Sziasztok! 1 hónapon belül szeretnék egy motort venni. Mz ETZ 125-öst néztem ki magamnak.
Somogy megyében lakom így itt is szeretnék motort venni. Lehetőleg Kaposvártól ne legyen nagyon messze. Ha az eladónak belefér a 2 hónapos részletfizetés akár ebben a hónapban is elvinném! Papírok nem fontosak, de ha van az még jobb. Az ár max 70.000 Ft + - 5000-10000-ezer.

Ha valaki tud ilyen motorról legyen szíves keressen fel a következő email címen:

atila@hotmail.hu
Logray
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.03.26. 16:54

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Logray »

Sziasztok!
Most készülök életem első motorját megvenni , és egy 125-ös 85 utáni MZ-t keresek , leginkább Baranya, esetleg Tolna, Somogy, vagy Bács-Kiskun Baranya felöli részén. Olyan 75-80e. lenne max a motorra, mivel szállitás(tréler+benzin), átiratás elviszi a többit.
Tudtok-e esetleg ilyenről?
Köszönettel
István
szerk.: nem baj ha nincs vizsga de lehetőleg vizsgáztatható legyen , és papírok legyenek.
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: HaPi »

Iványi Balázs írta:Nagyon szép kis motor! Viszont találtam egy szép kis 250-es és 2 hét múlva megyünk érte mert megtetszett és megvettük. Azért köszönöm szépen!!
Hello!
Lehet engem érdekelne :!: Kérnék valami elérhetőséget, pl. telefonszámot vagy e-mail címet és érdekelne, hogy helyileg hol található.
Köszi!

Köszönöm, már nem aktuális :!:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HaPi 2012.04.05. 19:22-kor.
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: HaPi »

Hello!
Keresnék jó állapotú, papírral rendelkező ETZ 250-st észak Dunántúlon.
Köszi előre is :!:
mmihaly
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.03.13. 12:12

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: mmihaly »

Sziasztok.

Keresek ETZ 250-es motorkerékpárt rendezett papirokkal,motorikusan jó állapotban,lejárt műszakival.Adnék érte egy HP Compaq Business 6720s laptopot,1.8ghz processzor core 2 duo T5670,2gb ram,160gb sata hdd 2 órás akkumlátor,töltőjével telepítő cd-vel,windows 7 operációs rendszerrel.Ajánlatokat emailbe,vagy telefonon.

Email:mmihaly01@gmail.com
Telefon:06209295985
fero
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.12.10. 10:48
MZ-d típusa: MZ lesz
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: fero »

helló!
vennék egy jó állapotban lévő forgalmival rendelkező ETZ 125-öst!
Avatar
Devil
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2007.07.16. 20:36
Tartózkodási hely: Kecskemet

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Devil »

TZrider250 írta:Egykerekű utánfutót keresek megvételre (Troll, Pille, Motorkuli, PAV...). Kizárólag magyar papírokkal, lehetőleg MZ motorhoz való vonószerkezettel együtt.
Rendes méretű oldaldobozok is érdekelnek korrekt áron. Lehetőleg ETZ motorhoz tervezett eredeti, vagy felfelé nyíló fedelű vízmentes egyedi kivitelt összes kulcsaival.
motorosdoktor@gmail.com
Utánfutóra mennyit szánnál?
Avatar
TZrider250
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2007.10.11. 10:57
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: TZrider250 »

Egykerekű utánfutót keresek megvételre (Troll, Pille, Motorkuli, PAV...). Kizárólag magyar papírokkal, lehetőleg MZ motorhoz való vonószerkezettel együtt.
Rendes méretű oldaldobozok is érdekelnek korrekt áron. Lehetőleg ETZ motorhoz tervezett eredeti, vagy felfelé nyíló fedelű vízmentes egyedi kivitelt összes kulcsaival.
motorosdoktor@gmail.com
Miért nincs rendes gumi a motorodon? Elvitte a cica?
svarci
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.11.21. 13:27

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: svarci »

Szia engem lehet érdekelne ez az ETZ 251-es.
Megírnád, hogy hol laksz? Esetleg tudnál róla még képeket küldeni?
Email címem : javiktor@citromail.hu
köszi
Iványi Balázs
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.11.08. 18:16
MZ-d típusa: Etz 250

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Iványi Balázs »

Nagyon szép kis motor! Viszont találtam egy szép kis 250-es és 2 hét múlva megyünk érte mert megtetszett és megvettük. Azért köszönöm szépen!!
nemes1001
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.10.27. 08:37
MZ-d típusa: ETZ 251

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: nemes1001 »

Szia!Nekem van egy etz 251-esem.Most volt műszakin,törzskönyvel,forgalmival.Jó állapotban.Még főfuvókát kell benn cserélnem mert 120-as van benn a 135-ös helyet.(nem tudom miért ekkora került bele.valaki hozzá nemértő rakhatta bele.)Én 125Eft-ot kérek érte.Ha érdekel,várom üzeneted.

Kép
Iványi Balázs
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.11.08. 18:16
MZ-d típusa: Etz 250

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Iványi Balázs »

ÜDV!
Mz etz 251-es motort keresek! Volt meg van is fenn a neten egy pár darab de nekem olyan 150-200 ezer-forint-ig keresnék elsősorban Békés és a környező megyékben.
Aki tud valami műszakival és okmányokkal rendelkező motort az kérem írjon.
Köszönöm!!!
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: pempelli »

csoka írta:Én 87-es kiadású ETZ125-öt vettem bontatlant,tavaly decemberben.Na azóta csinálom,de már megvan hozzá minden.Sajna az enyém pihent 6 évet,egy nyitott oldalú mellék épületben.Így a külseje is igényel munkát.A bontatlan 24 éves blokkban a gyújtás oldali főtengely csapágy annyiszor megforgott az aluban,hogy az újat csapágy rögzítővel kellett bele ragasztani.Jobb lett volna egy rendszeresen karban tartott.Jelentősen többért állítom helyre,mint ha vettem volna egy ilyen állapotút,de vigasztal,hogy egyet a halál torkából hoztam vissza.
Én is egy hasonlót vettem ,8 évet ált egy fészerben beált blokk és rossz váltó tiszta rozsda szakadt minden.
Felújítás végére csak a blokk számos oldala és a váz maradt eredeti.
Ő az most:
http://kepfeltoltes.hu/110729/F_nyk_p00 ... es.hu_.jpg
Ma volt műszakin,átment:)
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Troster »

[
Én is a bontatlan blokkra vadásztam mikor megvettem a 251-est. Találtam is, csak annyi volt változtatva, hogy 300-asra felfúrták, de még bejáratós volt.
Örültem is a bontatlan, gányolásmentes blokkomnak, egészen tátra túráig, ahol tüzifával, meg terméskővel szétvertük - de Nyakasnak hála még ezt is szakszerűen, károkozás nélkül. Azóta már én is tudom hogy a szakszerű tulaj többet ér mint a bontatlanság.[/quote]

Azokat a képeket néztem nagyon tetszett, állat ahogy szétkaptátok... =D>
Utánfutót soha nem hívunk, megoldunk mindent :mrgreen:
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Hujber »

csoka írta:Én 87-es kiadású ETZ125-öt vettem bontatlant,tavaly decemberben.Na azóta csinálom,de már megvan hozzá minden.Sajna az enyém pihent 6 évet,egy nyitott oldalú mellék épületben.Így a külseje is igényel munkát.A bontatlan 24 éves blokkban a gyújtás oldali főtengely csapágy annyiszor megforgott az aluban,hogy az újat csapágy rögzítővel kellett bele ragasztani.Jobb lett volna egy rendszeresen karban tartott.Jelentősen többért állítom helyre,mint ha vettem volna egy ilyen állapotút,de vigasztal,hogy egyet a halál torkából hoztam vissza.
Tetszik a hozzáállásod, sok ilyen motoros kellene, és szerencsére úgy vettem észre, hogy az MZClubban van is.
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: csoka »

Én 87-es kiadású ETZ125-öt vettem bontatlant,tavaly decemberben.Na azóta csinálom,de már megvan hozzá minden.Sajna az enyém pihent 6 évet,egy nyitott oldalú mellék épületben.Így a külseje is igényel munkát.A bontatlan 24 éves blokkban a gyújtás oldali főtengely csapágy annyiszor megforgott az aluban,hogy az újat csapágy rögzítővel kellett bele ragasztani.Jobb lett volna egy rendszeresen karban tartott.Jelentősen többért állítom helyre,mint ha vettem volna egy ilyen állapotút,de vigasztal,hogy egyet a halál torkából hoztam vissza.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Troster írta:Birom az ilyen bontatlan blokkokat...Sok ilyen van a neten és azt hiszi ez az érték...
Még mindíg azt mondom, hogy legyen a motor már kétszer felújítva,de látszódjon rajta, hogy volt gazdája a gépnek és egy kis minimális hozzáértés.Óckodtam Mz-t venni fiataltól, mert első motor azon tanul szerelni, stb., azzal tanul egykerekezni...
Legutóbbi Etz-m vásárlásnál ez megdőlt.Annyira jól össze van rakva a gép, hogy nem érdemes csinálni rajta semmit.Bár házi fényezés, de a szivét beleadta a motorba...Nahát ezután döntse el az ember melyik véglet a jobb. :-k
Én is a bontatlan blokkra vadásztam mikor megvettem a 251-est. Találtam is, csak annyi volt változtatva, hogy 300-asra felfúrták, de még bejáratós volt.
Örültem is a bontatlan, gányolásmentes blokkomnak, egészen tátra túráig, ahol tüzifával, meg terméskővel szétvertük - de Nyakasnak hála még ezt is szakszerűen, károkozás nélkül. Azóta már én is tudom hogy a szakszerű tulaj többet ér mint a bontatlanság.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2011.09.15. 03:33
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Troster »

Birom az ilyen bontatlan blokkokat...Sok ilyen van a neten és azt hiszi ez az érték...
Még mindíg azt mondom, hogy legyen a motor már kétszer felújítva,de látszódjon rajta, hogy volt gazdája a gépnek és egy kis minimális hozzáértés.Óckodtam Mz-t venni fiataltól, mert első motor azon tanul szerelni, stb., azzal tanul egykerekezni...
Legutóbbi Etz-m vásárlásnál ez megdőlt.Annyira jól össze van rakva a gép, hogy nem érdemes csinálni rajta semmit.Bár házi fényezés, de a szivét beleadta a motorba...Nahát ezután döntse el az ember melyik véglet a jobb. :-k
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Biker »

Biker írta:Holnap megyek megnézni egy első tulajos 250-es ETZ-t, 37000 km-rel. Állítólag mindene gyári, bontatlan a blokk is, de még nem láttam. Mindenesetre biztató az, hogy első tulajtól tudom esetleg megvenni. Mire figyeljek, mik a legfontosabb/legdrágábban javítható dolgok vele kapcsolatban?
Borzalom volt a gép. :( Valóban első tulaj, bár 48k volt a motorban, nem 37, ahogy mondta. Valamikor túrázgatott vele, de ahogy elnéztem legalább 6-8 éve véget ért a szerelem, azóta egy buznyákot nem költött a mocira, de lehet azelőtt sem. NEm volt olyan része, ami hibátlan lett volna. Telefonban azt mondta, nem kell rajta csinélni semmit, erre tiszta nyál a két első teló, a villa görbe, a kormányhatároló letörve, visszapillantó menetei félberepedve, fékkar 6x heggesztve + gányolva, kapcsoló egy darab rozsda, kábel nélkül, alapjárat nuku, felnik felütve, ecsettel átfestve az egész, a krómos első csárvédő csupa rozsda, mindkét műszer össze-vissza nyomorgatva (nem néztem, működtek-e), ülés ferde, két okádék doboz rácsavarozva, index és első hátsó lámpabúra kettőberepedve, foncsoron nyomokban csak a tükröződő felület, láncvédő gumi szétfoszlott, indexszárak heggesztve, majd nem lefestve = rozsdásak, markolatok szétkopva, szikszallagozva, kipuff csupa rozsda, hengerfejnél vastagon izzad, tiszta dzsuva, had ne folytassam. :smt068
Viszont a blokk valóban bontatlan, szép a hangja és ahol áll évek óta, egy árva csepp olaj nem volt. Teljesen hideg volt a motor, de elsőre indult, szépen vette a túrát, váltott, kuplungolt rendben. A kerekek egy nyomon futottak, a blokk sem állt ferdén.
250 eurot kért érte, viccnek is rossz az egész motor sajnos. Bár ami teljesen eldöntötte a sorsát az a deformálódott eleje volt, azt már tényleg nem éri meg rendbe tenni szerintem...
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

Dénes írta:Kupára felkészített, építés alatt álló Mz-t vennék, érdeklődnék.
Dinosz!
Kiindulási alapnak jó lehet:
http://www.vatera.hu/item/view/index.ph ... Findex.php" onclick="window.open(this.href);return false;
POD RACER
Szinter, pipa!!!
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára matt1989 2011.10.20. 13:44-kor.
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Biker »

:) Az szép. Szerbiában van a motor, mint ahogyan én is, itt benne vannak a motorkönyvben a legelső bejegyzés adatai. Onnan látni fogom, mi a stájsz. :)
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára matt1989 2011.10.20. 13:44-kor.
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Biker »

Holnap megyek megnézni egy első tulajos 250-es ETZ-t, 37000 km-rel. Állítólag mindene gyári, bontatlan a blokk is, de még nem láttam. Mindenesetre biztató az, hogy első tulajtól tudom esetleg megvenni. Mire figyeljek, mik a legfontosabb/legdrágábban javítható dolgok vele kapcsolatban?
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Kupára felkészített, építés alatt álló Mz-t vennék, érdeklődnék.
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Biker »

Köszi szépen az infókat, majd megnézem hamarosan saját szemmel is.
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Samu »

Mást én sem látok, tankot vedd le róla ha ott vagy, nehogy sérült legyen.
Biker írta:Sziasztok!
Nem messze tőlem van egy eladó 251-es, aminek megvételén gondolkodom. Élőben még nem láttam, de tegnap kaptam két képet a tulajtól. Tapasztalt tulajok véleményét kérdezném, mi az amit a képek alapján kiszúrnak a mocin? (pros/cons) A kipuff, meg a fényezett váz az gáz, a csomitartó meg jó, de azon felül?
Avatar
wetzla
Tanár Úr
Tanár Úr
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2007.07.17. 22:17
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Bátaszék, Petőfi u. 7.

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: wetzla »

Szia!
A féktárcsa csupa olaj, a motor alatt bőven vannak olajcseppek, egyik elég jelentősnek tűnik. Kinézetre jó, de ez az új fényezésnek köszönhető. Kérdezd meg, hogy a forgalmiban is ez a szín szerepel-e?

Üdv:

Attila
Attila
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Biker »

Sziasztok!
Nem messze tőlem van egy eladó 251-es, aminek megvételén gondolkodom. Élőben még nem láttam, de tegnap kaptam két képet a tulajtól. Tapasztalt tulajok véleményét kérdezném, mi az amit a képek alapján kiszúrnak a mocin? (pros/cons) A kipuff, meg a fényezett váz az gáz, a csomitartó meg jó, de azon felül?
Kép

Kép
Avatar
neme.th
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.08.08. 15:40
MZ-d típusa: ETZ125

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: neme.th »

KERESEK MZ ETZ 150ccm-es komplett bontásra ítélt, sérült vagy hobbicélra gányolt motort tokkal vonóval papírok nélkül.
Lehetőleg az ország keleti térségében legyen. Köszönöm.
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Igen pont amilyet akartam 150-es TS most csak várnom kell 14.-ig hogy kinyison a motoros bolt és tudjak a karbihoz, alkatrészt meg egy-két apróságot
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Hujber »

Andrá$ írta:Helló,
Keresek 125,150,250, vagy 250/1-s TS-t rendszám papírok nélkül lehetőleg gyári legyen (ne legyen durván átalakítva) 20-25 ezer FT körül .Olyan helyről aki tud segíteni szállításban.
Ha vki tud ilyen és szólna azt megköszönném.
Na sikerült találnod?
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Helló,
Keresek 125,150,250, vagy 250/1-s TS-t rendszám papírok nélkül lehetőleg gyári legyen (ne legyen durván átalakítva) 20-25 ezer FT körül .Olyan helyről aki tud segíteni szállításban.
Ha vki tud ilyen és szólna azt megköszönném.
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Motort keresek

Hozzászólás Szerző: festékes »

Sziasztok!
Szeretném a /1 esemet tárcsafékesre és 12 voltra alakítani,természetesen gyári,jó állapotú cuccokkal és arra gondoltam,hogy ha nem találok,vennék egy viszonylag jó állapotban levő forgalomból kivont etz-t,olyanra gondoltam,amit pl most láttam a piactéren.
Na szóval a helyzet az,hogy ugye nekem kell az első felni,jobb teló ház tárcsafék kompletten+generátor,diódahíd,trafó stb ami a tizenkét volthoz kell,a többire nincs szükségem,ezért ha valaki beszállna egy ilyenbe, a többi cucc az övé pótalkatrésznek én 40 százalékát fizetném a vételárnak sztem ez elég korrekt így!
Ha valakit érdekel egy ilyen közösködés priviben megbeszélhetjük!
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég