Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Target
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2013.05.01. 17:11
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Tata

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Target »

Segítség alatt arra gondoltam, hogy hátha van valami tipikus hibája ezeknek...
De akkor majd valószínűleg elviszem egy szerelőhöz felújítani.
Egyébként tudja valaki hogy hogyan lehet leszedni egy ETZ 250-es kuplung felőli deknijét?
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Target írta:
Nem tudom... Kicsit fura. Mintha fel-le mozgatva kicsit lötyögne a főtengely.
Hogy lehet ezt szervizelni?
Csapágy+szimering csere?
Vagy komplett főtengely?

Tud valaki segíteni?
Segíteni? Persze, az első szerelő a közeledben...........
Ha kotyog szét kell szedni és megnézni mi kopott el, ennek függvényében alkalmazni a megfelelő gyógymódot.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Target
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2013.05.01. 17:11
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Tata

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Target »

Target írta:
KILL3R etz írta:Üt a főtengely...

Ha lassan forgatod át, nem kóvályog a bütyök?
Nem tudom... Kicsit fura. Mintha fel-le mozgatva kicsit lötyögne a főtengely.
Hogy lehet ezt szervizelni?
Csapágy+szimering csere?
Vagy komplett főtengely?
Tud valaki segíteni?
Avatar
kudlaty2007
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2012.12.25. 01:33
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 83'
Tartózkodási hely: Poland - Kraków - Rymanów Zdrój

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kudlaty2007 »

Saját szerviz eszközök MZ. 1. rész. Homemade.
-Jobb, mint a kuplung lehúzó értékesítik az üzletekben
-bordás rotor
-Bat-csapágyak: 6306 és 6304

Mindezt az eredeti méret.
http://youtu.be/z8ZVGiPRddQ
Kép
http://www.bikepics.com/pictures/2441505/
http://www.bikepics.com/pictures/2448787/
https://www.youtube.com/user/kudlaty2007

I use google translator: Polish - Hungarian

Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát. Polak, Węgier, dwa bratanki i do szabli i do szklanki
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: nyakas »

uli írta:Köszönöm! Még egy gyors kérdésem lenne. Ha a kuplunk dekli jobb fölső sarkában lévő csavar menetje beleszakadt a blokkba, akkor azt fel lehet fúrni m8asra? Még az előző tulaj szaggatta bele, be volt ragasztva valami brutál cuccal, ami a menetet is kihozta...
Helicoil menetjavitó .
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Perec »

8-ast semmiképp sem ajánlom, M7x1 esetleg jó lehet. Nekem több menet arra lett felfúrva, de egyik sem a blokkban.
uli írta:Köszönöm! Még egy gyors kérdésem lenne. Ha a kuplunk dekli jobb fölső sarkában lévő csavar menetje beleszakadt a blokkba, akkor azt fel lehet fúrni m8asra? Még az előző tulaj szaggatta bele, be volt ragasztva valami brutál cuccal, ami a menetet is kihozta...
Kép
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

uli írta:Köszönöm! Még egy gyors kérdésem lenne. Ha a kuplunk dekli jobb fölső sarkában lévő csavar menetje beleszakadt a blokkba, akkor azt fel lehet fúrni m8asra? Még az előző tulaj szaggatta bele, be volt ragasztva valami brutál cuccal, ami a menetet is kihozta...
Szerintem inkább valami menetjavítót próbálj,http://nagycsavar.unas.hu/spl/786804/Me ... etek_furok
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

A generátor felőli szimmering rugós része kifelé néz ](*,)
Ez okoz(hat) gondot?
A kuplungot még nem vettem le, de ezek után már nem vagyok benne biztos, hogy az jól áll-e. :-k

Nem is értem. Valaki minőségi (viszonylag drága) alkatrészekből újítja fel a motort, és arra nem eszi a fáradságot, hogy ha nem csinált még ilyet, akkor a szervíz könyvet elővegye...[/quote]
Szerintem nem kap kenést így rendesen,én megfordítanám.
Avatar
uli
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2012.07.05. 21:36
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: uli »

Köszönöm! Még egy gyors kérdésem lenne. Ha a kuplunk dekli jobb fölső sarkában lévő csavar menetje beleszakadt a blokkba, akkor azt fel lehet fúrni m8asra? Még az előző tulaj szaggatta bele, be volt ragasztva valami brutál cuccal, ami a menetet is kihozta...
-----------
Avatar
ETZmanus
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.10.15. 17:58
MZ-d típusa: ETZ 250 (volt)
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: ETZmanus »

pempelli írta:
uli írta:Sziasztok! Egy gyors és amatőr kérdés: ETZ250nél a főtengelyszimering rugós része néz a forgattyúsház felé mindkét oldalon ugye? Kicsit elbizonytalanodtam a youtubeos ETZ service film láttán.
Köszi!
Kuplungnál kifele néz ,gyújtásnál befele.
Nekem az előző tulaj lelkes volt, de nem szakszerű...
A generátor felőli szimmering rugós része kifelé néz ](*,)
Ez okoz(hat) gondot?
A kuplungot még nem vettem le, de ezek után már nem vagyok benne biztos, hogy az jól áll-e. :-k

Nem is értem. Valaki minőségi (viszonylag drága) alkatrészekből újítja fel a motort, és arra nem eszi a fáradságot, hogy ha nem csinált még ilyet, akkor a szervíz könyvet elővegye...
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

uli írta:Sziasztok! Egy gyors és amatőr kérdés: ETZ250nél a főtengelyszimering rugós része néz a forgattyúsház felé mindkét oldalon ugye? Kicsit elbizonytalanodtam a youtubeos ETZ service film láttán.
Köszi!
Kuplungnál kifele néz ,gyújtásnál befele.
Avatar
uli
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2012.07.05. 21:36
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: uli »

Sziasztok! Egy gyors és amatőr kérdés: ETZ250nél a főtengelyszimering rugós része néz a forgattyúsház felé mindkét oldalon ugye? Kicsit elbizonytalanodtam a youtubeos ETZ service film láttán.
Köszi!
-----------
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

zsakfos írta:
repepe777 írta: ha kölcsönkapnám megköszönném nagyon,rendes vagy az mz javítás alatt van bambi fogja intézni a főtengőjavítást és a fúrást fater segít szétszedni de sajna lehúzom nincsen.van egy kis yamaha robim ha valamikor jó lenne neked lerobognék érte fűzfői vagyok.szombat reggel szeretnénk szerelni holnap esetleg jó lenne neked a tali?
Holnap jó.
Hivj fel mikor már biztosan tudod mikor jössz.
062096nyolc385négy
Amióta irtam ezt,hurcolom magammal a lehúzót még a melóhelyre is, várva arra hogy felhivj és ha bármikor is jössz odaadhassam.
Mostantól viszont már nem fogom magammal vinni sehova.Megy vissza a garázsba.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: allllli »

geri922 írta:Hello! a 150-es és a 125-ös főtengely megegyezik ?
Igen, de várd meg más véleményét is. :D
geri922
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.08.21. 15:55
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: geri922 »

Hello! a 150-es és a 125-ös főtengely megegyezik ?
Avatar
Vaspali
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.03.09. 17:50
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Vaspali »

Jó estét!

Etz 250 Leszedtem az olajoldali deknit, berúgó visszahúzó rúgót cseréltem. Semmi máshoz nem nyúltam. Összerakás után a fordulatszámmérőm negatív irányban nagyon sokat csal. Hang alapján és ahogyan húz a motor a kuplung nem csúszik, de ha csúszna is, ennyire nem befolyásolná...
Ezután lementem a boltba vettem fordul. spirált és azt a fogaskereket amire a bovden vége csatlakozik, mert eléggé meg volt kopva. A fogszámok megegyeznek. Az eredmény viszont nem változott. Ugyan úgy csal, nagyon sokat. (2ik nyélgáz és mutat 4000-4200at.)
Tudtok valamit, ez mitől lehet? -köszönöm-
2 stroke force...
intelatom
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2013.01.29. 23:35
MZ-d típusa: Ts 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: intelatom »

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy miért van az hogy üresben nem forgat a berúgókar semmit csak racsnizik, viszont ha sebességbe teszem és úgy nyomom a berúgókart akkor hajt a motoron?
Szétszedtem már rengetegszer de nem lett jobb, valamint nem lehet betolni a motort mert hiába rakom sebességbe van kis ellenállás de nem forgat a főtengelyen, a kuplung nincs leforogva.
Előre is köszönöm!
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Extremeblast írta:
kisvakond írta:Üdv emberek 125cm3 Ts csapágy meg szimering mértek kellenek. ellőre is kösz :D
http://www.manualedereparatie.info/down ... -list.html
Vagy:
http://support.mz-b.info/ts150/ets150.htm
TS powa!
Kép
Avatar
Zobi90
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.05.09. 09:44
MZ-d típusa: TS 125 DE LUXE

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Zobi90 »

Üdv!

Végre sikerült beállítani szépen az MZ TS 125 motoromon a gyújtást, és úgy megy, ahogy kell neki.
Nagyon elégedett vagyok most már a teljesítményével és a fogyasztással is, de még is van 1 kis gond.
Nem lehet elsőre berúgni a motort, mert olyat visszarúg, hogy eltörné az ember lábát. Egyébként óvatosan be lehet rúgni, csak rúgni kell rajta egyet, aztán másodjára már átlehet fordítani a főtengelyt és akkor be is fog indulni. Csak elsőre nem lehet, mert van egy holtpont, ahonnan nem megy tovább, de a második rúgásra át tud fordulni. Ez mitől lehet?

Előre is köszönöm a segítséget!

Szerk.: Hihetetlen, de mára eltűnt ez a probléma. Rögtön indul egy rúgásra ! Nem értem, hogy miért, de mindegy, lényeg, hogy hibátlan :D
Avatar
Extremeblast
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2011.08.17. 14:38
MZ-d típusa: Mz ETZ 250 '86
Tartózkodási hely: Kraszna/Kolozsvár
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Extremeblast »

kisvakond írta:Üdv emberek 125cm3 Ts csapágy meg szimering mértek kellenek. ellőre is kösz :D
http://www.manualedereparatie.info/down ... -list.html
Kép
kisvakond
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.05.07. 22:19
MZ-d típusa: 250 Etz,125 Ts

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kisvakond »

Üdv emberek 125cm3 Ts csapágy meg szimering mértek kellenek. ellőre is kösz :D
Avatar
Target
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2013.05.01. 17:11
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Tata

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Target »

KILL3R etz írta:Üt a főtengely...

Ha lassan forgatod át, nem kóvályog a bütyök?
Nem tudom... Kicsit fura. Mintha fel-le mozgatva kicsit lötyögne a főtengely.
Hogy lehet ezt szervizelni?
Csapágy+szimering csere?
Vagy komplett főtengely?
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

repepe777 írta: ha kölcsönkapnám megköszönném nagyon,rendes vagy az mz javítás alatt van bambi fogja intézni a főtengőjavítást és a fúrást fater segít szétszedni de sajna lehúzom nincsen.van egy kis yamaha robim ha valamikor jó lenne neked lerobognék érte fűzfői vagyok.szombat reggel szeretnénk szerelni holnap esetleg jó lenne neked a tali?
Holnap jó.
Hivj fel mikor már biztosan tudod mikor jössz.
062096nyolc385négy
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
repepe777
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013.03.03. 12:50
MZ-d típusa: etz 250 1986
Tartózkodási hely: Veszprém-Balatonfűzfő

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: repepe777 »

zsakfos írta:
repepe777 írta:sziasztok! esetleg nem tudna nekem valaki kölcsönözni 1-2 napra 250 etz-hez kupplung agylehúzó szerszámot veszprém közeléből? nem szeretném megvenni mert csak egyszer kell utána soha többet!pár sört tuti felajánlanék érte
Siófokon nem jársz esetleg?Akkor tudok kölcsönözni egyet.
ha kölcsönkapnám megköszönném nagyon,rendes vagy az mz javítás alatt van bambi fogja intézni a főtengőjavítást és a fúrást fater segít szétszedni de sajna lehúzom nincsen.van egy kis yamaha robim ha valamikor jó lenne neked lerobognék érte fűzfői vagyok.szombat reggel szeretnénk szerelni holnap esetleg jó lenne neked a tali?
ETZ 250 since 1986
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

repepe777 írta:sziasztok! esetleg nem tudna nekem valaki kölcsönözni 1-2 napra 250 etz-hez kupplung agylehúzó szerszámot veszprém közeléből? nem szeretném megvenni mert csak egyszer kell utána soha többet!pár sört tuti felajánlanék érte
Siófokon nem jársz esetleg?Akkor tudok kölcsönözni egyet.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
repepe777
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013.03.03. 12:50
MZ-d típusa: etz 250 1986
Tartózkodási hely: Veszprém-Balatonfűzfő

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: repepe777 »

sziasztok! esetleg nem tudna nekem valaki kölcsönözni 1-2 napra 250 etz-hez kupplung agylehúzó szerszámot veszprém közeléből? nem szeretném megvenni mert csak egyszer kell utána soha többet!pár sört tuti felajánlanék érte
ETZ 250 since 1986
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

benely írta:Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani nekem, hogy milyen olajjal lesz a legnagyobb esélyem, hogy ne csússzon a kuplungom miután betették az új lamellákat?
Olvastam valahol olyat, hogy alátétet kell rakni a rugók alá, és akkor az ad neki némi előfeszítést..Ezt próbáltátok már?
Köszönöm a segítséget!
Szerintem vegyél bele váltóolajat. :)
(Motorcycle gear oil.)
TS powa!
Kép
benely
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.04.30. 19:15
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: benely »

Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani nekem, hogy milyen olajjal lesz a legnagyobb esélyem, hogy ne csússzon a kuplungom miután betették az új lamellákat?
Olvastam valahol olyat, hogy alátétet kell rakni a rugók alá, és akkor az ad neki némi előfeszítést..Ezt próbáltátok már?
Köszönöm a segítséget!
bébé
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.11.10. 00:31
MZ-d típusa: mz ts 250/1
Tartózkodási hely: Zala megye Borsfa

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: bébé »

tiger1342 írta:
bébé írta:
próbáld meg hátra felé tolni...lassan jah s vedd ki a gyertyát is

Na ez működött, hátrafelé tolva átforgott, most majd összerakom! Nem tudom mi okozhatta ezt a jelenséget?!

Köszi szépen!
Akkor sanszos, hogy valami közéakadt a fogaknak előre forgatva, és hátrafele kiesett onnan...
Forgasd át alaposan és nézd meg megfogott-e valamit a leeresztő mágnes, hátha szerencséd lesz.
Belegondolni is rossz, mi történik, ha menet közben újra beakad.[/quote]

Igen, így lesz! Alaposan át kell néznem mindent, nem szeretnék így járni!

Köszi szépen!
"az élet olyan mint a motor, ha nem megy be kell rúgni"
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

bébé írta:
próbáld meg hátra felé tolni...lassan jah s vedd ki a gyertyát is

Na ez működött, hátrafelé tolva átforgott, most majd összerakom! Nem tudom mi okozhatta ezt a jelenséget?!

Köszi szépen![/quote]
Akkor sanszos, hogy valami közéakadt a fogaknak előre forgatva, és hátrafele kiesett onnan...
Forgasd át alaposan és nézd meg megfogott-e valamit a leeresztő mágnes, hátha szerencséd lesz.
Belegondolni is rossz, mi történik, ha menet közben újra beakad.
TS powa!
Kép
bébé
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.11.10. 00:31
MZ-d típusa: mz ts 250/1
Tartózkodási hely: Zala megye Borsfa

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: bébé »

karcsi írta:
bébé írta:Sziasztok!

Segítségeteket szertném kérni! Este töltést próbóbáltam állítani a /1-esemen, de nem sok sikerrel, ezért otthagytam. Reggel mikor folytatni akartam a berúgó kar meg sem moccant, valami megszorult benne. Gondoltam lehúzom a hengert megnézem, de ahhoz a felső blokktartó csavart ki kell vennem és a blokkot előre bolintanom. Viszont a láncot nem tudom levenni, mert a patent szemhez nem férek hozzá, kerék meg sem moccan, mintha sebességbe lenn és nem tudom kivenni!
Kérdésem, hogy dugó ragadhatott meg (vadi új 0 km-es)? Illetve, ha a hátsó kereket fellazitom és előre tolom enged annyit a lánc hogy letudom húzni a hengert?
Válszokat előre is köszönöm!

bébé

próbáld meg hátra felé tolni...lassan jah s vedd ki a gyertyát is

Na ez működött, hátrafelé tolva átforgott, most majd összerakom! Nem tudom mi okozhatta ezt a jelenséget?!

Köszi szépen!
"az élet olyan mint a motor, ha nem megy be kell rúgni"
bébé
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.11.10. 00:31
MZ-d típusa: mz ts 250/1
Tartózkodási hely: Zala megye Borsfa

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: bébé »

tiger1342 írta:
bébé írta:Sziasztok!

Segítségeteket szertném kérni! Este töltést próbóbáltam állítani a /1-esemen, de nem sok sikerrel, ezért otthagytam. Reggel mikor folytatni akartam a berúgó kar meg sem moccant, valami megszorult benne. Gondoltam lehúzom a hengert megnézem, de ahhoz a felső blokktartó csavart ki kell vennem és a blokkot előre bolintanom. Viszont a láncot nem tudom levenni, mert a patent szemhez nem férek hozzá, kerék meg sem moccan, mintha sebességbe lenn és nem tudom kivenni!
Kérdésem, hogy dugó ragadhatott meg (vadi új 0 km-es)? Illetve, ha a hátsó kereket fellazitom és előre tolom enged annyit a lánc hogy letudom húzni a hengert?
Válszokat előre is köszönöm!

bébé
Dugattyút egyszerűbben is ki tudod próbálni: ha behúzod a kuplungot és úgy lemegy a berúgó kar, akkor az a gond, ha úgy is áll, akkor a berúgó mechanizmusban akadt szét valami. (Ez a sanszosabb.)
Vedd le a berúgó deknit szerintem...
Kuplungot behúzva sem mozdult meg! És levettem a kuplungdeknit a mechanizmusnak semmü baja, működik!
"az élet olyan mint a motor, ha nem megy be kell rúgni"
Avatar
karcsi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012.06.02. 18:04
MZ-d típusa: Mz TS 150 de'lux
Tartózkodási hely: Szigetújfalu

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: karcsi »

bébé írta:Sziasztok!

Segítségeteket szertném kérni! Este töltést próbóbáltam állítani a /1-esemen, de nem sok sikerrel, ezért otthagytam. Reggel mikor folytatni akartam a berúgó kar meg sem moccant, valami megszorult benne. Gondoltam lehúzom a hengert megnézem, de ahhoz a felső blokktartó csavart ki kell vennem és a blokkot előre bolintanom. Viszont a láncot nem tudom levenni, mert a patent szemhez nem férek hozzá, kerék meg sem moccan, mintha sebességbe lenn és nem tudom kivenni!
Kérdésem, hogy dugó ragadhatott meg (vadi új 0 km-es)? Illetve, ha a hátsó kereket fellazitom és előre tolom enged annyit a lánc hogy letudom húzni a hengert?
Válszokat előre is köszönöm!

bébé

próbáld meg hátra felé tolni...lassan jah s vedd ki a gyertyát is
Csak lapulok a fűben...vörös szemekkel akár 1 nyúl.
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: m-tom »

Andrá$ írta:Ma megnéztem a kuplung lamellát 3,6mm a vastagsága a fém lamellák nincsenek meggörbülve semmi vetemedés, szerintem ez nem kopott :roll: nem tudom mennyi a gyári érték
Talán túlságosan is nem kopott.... ETZ-nél ez az érték 3,4 mm +/-0,1 mm.... ha ugyanez TS-nél, akkor csiszolni kellene belőle....
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Ma megnéztem a kuplung lamellát 3,6mm a vastagsága a fém lamellák nincsenek meggörbülve semmi vetemedés, szerintem ez nem kopott :roll: nem tudom mennyi a gyári érték

Másik kérdésem hengerfúrással kapcsolatban, ha elviszem megfúratni a hengert adtak egy jó címet, akkor ott körübelül milyen illeszetésel csinálják? mert néztem hogy gyárilag 0,03 az illesztési hézag ha én odamegyek és megmondom hogy ennyire csinálja akkor az úgy jó? vagy nagyon szoros és megfog szorulni és inkább hagyjam rá ő jobban érti úgyis? :roll: (még nem furattam hengert sose)
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

bébé írta:Sziasztok!

Segítségeteket szertném kérni! Este töltést próbóbáltam állítani a /1-esemen, de nem sok sikerrel, ezért otthagytam. Reggel mikor folytatni akartam a berúgó kar meg sem moccant, valami megszorult benne. Gondoltam lehúzom a hengert megnézem, de ahhoz a felső blokktartó csavart ki kell vennem és a blokkot előre bolintanom. Viszont a láncot nem tudom levenni, mert a patent szemhez nem férek hozzá, kerék meg sem moccan, mintha sebességbe lenn és nem tudom kivenni!
Kérdésem, hogy dugó ragadhatott meg (vadi új 0 km-es)? Illetve, ha a hátsó kereket fellazitom és előre tolom enged annyit a lánc hogy letudom húzni a hengert?
Válszokat előre is köszönöm!

bébé
Dugattyút egyszerűbben is ki tudod próbálni: ha behúzod a kuplungot és úgy lemegy a berúgó kar, akkor az a gond, ha úgy is áll, akkor a berúgó mechanizmusban akadt szét valami. (Ez a sanszosabb.)
Vedd le a berúgó deknit szerintem...
TS powa!
Kép
bébé
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.11.10. 00:31
MZ-d típusa: mz ts 250/1
Tartózkodási hely: Zala megye Borsfa

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: bébé »

Sziasztok!

Segítségeteket szertném kérni! Este töltést próbóbáltam állítani a /1-esemen, de nem sok sikerrel, ezért otthagytam. Reggel mikor folytatni akartam a berúgó kar meg sem moccant, valami megszorult benne. Gondoltam lehúzom a hengert megnézem, de ahhoz a felső blokktartó csavart ki kell vennem és a blokkot előre bolintanom. Viszont a láncot nem tudom levenni, mert a patent szemhez nem férek hozzá, kerék meg sem moccan, mintha sebességbe lenn és nem tudom kivenni!
Kérdésem, hogy dugó ragadhatott meg (vadi új 0 km-es)? Illetve, ha a hátsó kereket fellazitom és előre tolom enged annyit a lánc hogy letudom húzni a hengert?
Válszokat előre is köszönöm!

bébé
"az élet olyan mint a motor, ha nem megy be kell rúgni"
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

karcsi írta:
Andrá$ írta:Sziasztok,ma szét lett húzva a blokk, és megnéztem a primer láncot mennyire van megnyúlva, nem tudtam eldönteni mi számít nagy nyúlásnak igazából nem volr hangja legalább is é nem hallottam különösebben, itt van róla 2 kép.másik kérdésem nem találtam sehol hogy mennyinek kell lennie a kuplung lamella vastagságának?mert már nem lehetett rajta állítani a durva beállítón se igazából de elég vastagnak tűnik még.
normál állapot
Kép
összenyomott állapot


Kép

az a kuplunglánc jó...viszont a lamella nem biztos hogy rosz....lehet hogy fellazult a kuplungagy rögzitő csavarja...balmenetes...

Hát nem tudom fellazulva nem hiszem hogy volt mert elég szorosan volt fent, de honlap megmérem a lamella vastagságot
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
karcsi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012.06.02. 18:04
MZ-d típusa: Mz TS 150 de'lux
Tartózkodási hely: Szigetújfalu

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: karcsi »

Andrá$ írta:Sziasztok,ma szét lett húzva a blokk, és megnéztem a primer láncot mennyire van megnyúlva, nem tudtam eldönteni mi számít nagy nyúlásnak igazából nem volr hangja legalább is é nem hallottam különösebben, itt van róla 2 kép.másik kérdésem nem találtam sehol hogy mennyinek kell lennie a kuplung lamella vastagságának?mert már nem lehetett rajta állítani a durva beállítón se igazából de elég vastagnak tűnik még.
normál állapot
Kép
összenyomott állapot


Kép

az a kuplunglánc jó...viszont a lamella nem biztos hogy rosz....lehet hogy fellazult a kuplungagy rögzitő csavarja...balmenetes...
Csak lapulok a fűben...vörös szemekkel akár 1 nyúl.
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Sziasztok,ma szét lett húzva a blokk, és megnéztem a primer láncot mennyire van megnyúlva, nem tudtam eldönteni mi számít nagy nyúlásnak igazából nem volr hangja legalább is é nem hallottam különösebben, itt van róla 2 kép.másik kérdésem nem találtam sehol hogy mennyinek kell lennie a kuplung lamella vastagságának?mert már nem lehetett rajta állítani a durva beállítón se igazából de elég vastagnak tűnik még.
normál állapot
Kép
összenyomott állapot


Kép
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
karcsi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012.06.02. 18:04
MZ-d típusa: Mz TS 150 de'lux
Tartózkodási hely: Szigetújfalu

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: karcsi »

geri922 írta:hello !!!

Mi a jelei a főtengely és a hajtókar elromlásának ?
Mármint arra gondolsz hogy mikor lenne érdemes felujitani vagy cserélni??? hát pl akkor ha a csapágy könnyen rá megy hidegen...illetve mikor a hajtókar üt...vagy nagyon lötyög oldalirányba..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karcsi 2013.05.05. 19:40-kor.
Csak lapulok a fűben...vörös szemekkel akár 1 nyúl.
geri922
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.08.21. 15:55
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: geri922 »

hello !!!

Mi a jelei a főtengely és a hajtókar elromlásának ?
Avatar
karcsi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012.06.02. 18:04
MZ-d típusa: Mz TS 150 de'lux
Tartózkodási hely: Szigetújfalu

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: karcsi »

Öszeraktam a ts blokkot...de problémába ütköztem...ugyanis nekem volt 1 76 utáni blokkom ami szétpergett de a főtengelye patent...ugy mivel beált a hajtókarom leikusan az hittem hogy jó lesz bele...de nem!!

A kis tsemben trofi blokk volt...igen ám de a főtengelye bal oldalt is ékpályás volt és gondoltem hogy nem lesz jó lehet...és nem is lett...tehát nem egyforma a két főtengely...legalább ezt is tudom már :D

Nos mivel nem találtam adatod erről igy szeretném veletek is megosztani...

MZ ES 125 csapágy és szimering

Főtengely: 3db 6303 c3

Főtengely szimering: 2db 22x47x7es és 1db 20x30x7


A bal oldalon2 darab csapágyat középen válassza el a zégergyűrű...
Csak lapulok a fűben...vörös szemekkel akár 1 nyúl.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Bentmaradni nem tud elvileg. Az öntvény felér a programtengelyig...
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
janikamz
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2013.05.04. 11:17
MZ-d típusa: etz 150

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: janikamz »

Üdv. van egy 150es etz. a làbtartóhoz legközelebbi csavart kihajtottam.előtte sem volt üres.nem esett ki sem rugó sem golyó.eleve nem is volt bent vagy csak bent rekedt? segítsetek pls...
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kupi »

karcsi írta:Helló márkatársak...

Ma beállt a hajtókarom a kis tsemben...szerencsére van 1 tartalék főtengelyem...de jobb minőségű csapágyra nincs keret...az lenne a kérdésem hogy az NKE márkájú csapágyakról mit jót/rosszat tudtok vagy tapasztaltatok...a kbs cbs kihagynám...:S Tck szimeringről is kérnék véleményt mert vitont csak pesten tudnék venni...

papirmentes a gépem ezért nem nagyon akarok költekezni rá...remélem megértitek...válaszokat megköszönöm.


http://www.mofaker.hu/termek/pix/96223.jpg

http://www.mofaker.hu/termek/pix/92031.jpg
Szia én is hasonló cipőbe"járok mind te,nekem is a hajtókar adta meg magát én is cseréltem jó állapotú használt gyárira.Nekem is ilyen szimering volt benne és működött rendesen a biztonság kedvéért meg mivel most meg is tehetem Vitont tettem bele jó drága "FAG csapágyakkal,előtte SKF volt benne de már pár ezer után lógtak a srácok rendesen pedig becsülettel meg volt csinálva.A váltoba én nem szégyenlem valami olcsó távol keleti csapágyakat tettem darabja talán 250-400Ft volt.
Én már nem hiszek a nagy nevekbe mivel sokat csalódtam láttam hallottam.. Egyébként a FAG csapágyakat is kaptam csak úgy egy havertól más különben tutira szlovák vagy cseh került volna a főtengelyre.Hobbi mociba én tutira valami olcsót raknák(fogok is mivel már félig kész a terep TS).
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
karcsi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012.06.02. 18:04
MZ-d típusa: Mz TS 150 de'lux
Tartózkodási hely: Szigetújfalu

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: karcsi »

[/quote]Akkor szerintem a TCK szimering is tökéletesen megfelel, nekem is az van venne mindkét oldalon, eddig semmi baja, igaz csak 400 km van benne. A sötétkék, dupla ajakú.[/quote]



Kösz .... csapágyról valamit??
Csak lapulok a fűben...vörös szemekkel akár 1 nyúl.
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: allllli »

karcsi írta:Helló márkatársak...

Ma beállt a hajtókarom a kis tsemben...szerencsére van 1 tartalék főtengelyem...de jobb minőségű csapágyra nincs keret...az lenne a kérdésem hogy az NKE márkájú csapágyakról mit jót/rosszat tudtok vagy tapasztaltatok...a kbs cbs kihagynám...:S Tck szimeringről is kérnék véleményt mert vitont csak pesten tudnék venni...

papirmentes a gépem ezért nem nagyon akarok költekezni rá...remélem megértitek...válaszokat megköszönöm.


http://www.mofaker.hu/termek/pix/96223.jpg

http://www.mofaker.hu/termek/pix/92031.jpg
Akkor szerintem a TCK szimering is tökéletesen megfelel, nekem is az van venne mindkét oldalon, eddig semmi baja, igaz csak 400 km van benne. A sötétkék, dupla ajakú.
Avatar
karcsi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012.06.02. 18:04
MZ-d típusa: Mz TS 150 de'lux
Tartózkodási hely: Szigetújfalu

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: karcsi »

Helló márkatársak...

Ma beállt a hajtókarom a kis tsemben...szerencsére van 1 tartalék főtengelyem...de jobb minőségű csapágyra nincs keret...az lenne a kérdésem hogy az NKE márkájú csapágyakról mit jót/rosszat tudtok vagy tapasztaltatok...a kbs cbs kihagynám...:S Tck szimeringről is kérnék véleményt mert vitont csak pesten tudnék venni...

papirmentes a gépem ezért nem nagyon akarok költekezni rá...remélem megértitek...válaszokat megköszönöm.


http://www.mofaker.hu/termek/pix/96223.jpg

http://www.mofaker.hu/termek/pix/92031.jpg
Csak lapulok a fűben...vörös szemekkel akár 1 nyúl.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Üt a főtengely...

Ha lassan forgatod át, nem kóvályog a bütyök?
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég