Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

http://szupermagnes.hu/Devcon_Titanium_ ... y_ragaszto

Én ezt használom,szuper[/quote]


Az epoxy nem hőálló!
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

Larionov írta:
pempelli írta:Én megcsiszolnám,kétkomponensű fémragasztóval behúznám amennyit kíván nem vastagon vakolnám majd méretre csiszolnám.
Én is ilyesmire gondoltam, csak nem ismerem ezeket az anyagokat, nem tudom melyik, mennyire bírja a hőt, és melyikkel nem eszik meg egymást a Viton szimeringekkel, ezért nem tudnátok ajánlani valami bevált, megbízható anyagot?
http://szupermagnes.hu/Devcon_Titanium_ ... y_ragaszto

Én ezt használom,szuper
Larionov
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.01.13. 00:17

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Larionov »

pempelli írta:Én megcsiszolnám,kétkomponensű fémragasztóval behúznám amennyit kíván nem vastagon vakolnám majd méretre csiszolnám.
Én is ilyesmire gondoltam, csak nem ismerem ezeket az anyagokat, nem tudom melyik, mennyire bírja a hőt, és melyikkel nem eszik meg egymást a Viton szimeringekkel, ezért nem tudnátok ajánlani valami bevált, megbízható anyagot?
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: allllli »

sexi22 írta:HELP!!!!!!!!!!
Miért van az hogy csak egy kuplung láncot cseréltem a mocin meg kapott új olajat és azóta nem lehet belőni a kuplungot.Folyamatosan csúszik,még ha a kuplung bovdent is ki kötöm meg kicsavarom az állító csavart fullon még akkor is csúszik,és már olaj nélkül is próbáltam, már 2x szedtem szét újra átnézni de minden a helyén van, a lamellák sincsenek elkopva.Én már komolyan nem tudok mire gondolni hogy mi lehet a baja.Egy kis segítség vagy valami tapasztalat jól jönne.
Lamellákat nem cseréltél?
Az utángyártott ETZ-hez való lamellák közül van olyan, ami vékonyabb még a kopott eredeti lamelláknál is.
Vagy próbáld meg kitekerni a kuplung durva beállító csavart a generátor oldali dekniből. Ha így is csúszik, akkor nem tudom mi lehet a probléma.
sexi22
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.04.16. 21:22
MZ-d típusa: etz125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sexi22 »

HELP!!!!!!!!!!
Miért van az hogy csak egy kuplung láncot cseréltem a mocin meg kapott új olajat és azóta nem lehet belőni a kuplungot.Folyamatosan csúszik,még ha a kuplung bovdent is ki kötöm meg kicsavarom az állító csavart fullon még akkor is csúszik,és már olaj nélkül is próbáltam, már 2x szedtem szét újra átnézni de minden a helyén van, a lamellák sincsenek elkopva.Én már komolyan nem tudok mire gondolni hogy mi lehet a baja.Egy kis segítség vagy valami tapasztalat jól jönne.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Ok hétfőn rárepülés... :D
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Múlt héten voltam a mofában, csak a polcon volt legalább 5 db Yoko...
Bambi is azzal újított most egy főtengót a komámnak.

Szerintem van. :roll:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Én is Yoko-ra akartam benevezni először, de így nem tudom mi lesz. :D
MZ ETZ 251e '89
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Na ne idegelj hogy nincs sehol! Valaki tud akkor szerezni így kell ezt kérdezni szépen??? :D
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Én próbáltam ismerős boltjában venni YOKO-t, felhívott minden nagykert még azokat is akiktől egyébként sose rendel semmit és azt mondták neki, hogy nincs sehol már kb 1 éve, kis kerekben boltokban még elő fordulhat. Ez mennyire lehet igaz?

Illetve másik kérdésem Rocket márkájú taiwani hajtókarral van valakinek tapasztalata? :)
MZ ETZ 251e '89
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Nekem most a legolcsóbb leghitványabb van benne ami létezik a föld hátán talán! Annó költséghatékonyság volt a cél de nem bántam meg. 30 ezer felett van benne de még nem volt bajom vele! Most YOKO veszek bele INA tügörgővel.... :D

Bár a mofakernél nem tudom az lenne-e vagy csak a kép, így ha valaki tud pontosabb infót jelezhetné mert azonnal megvenném!? Köszönöm :)
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Ha már a dugattyú kérdés ilyen szépen körbe lett járva, ki lett tárgyalva.... :D

Kérdésem lenne:

Ki milyen hajtókart tenne/venne/használ/szeret/utál 250-es ETZ blokkba?
Várom a tapasztalatokat hozzászólásokat :)

(Remélem lesz annyi jó hsz mint a dugattyús témához :) )
MZ ETZ 251e '89
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Hogyne tudnánk van Prox is! Évek óta, de az ára miatt inkább nem tudok róla! :twisted: :D
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

tiger1342 írta:
sub-ee írta:
Az ALMOT dugattyúk mind ugyanolyan színűek, ugyanabból az anyagból készülnek!

Üdv.:Sub-ee
Ez azért nem igaz, mivel az Almotos ember írta, hogy AK12 és AK20 anyagból is csinálnak, és ott ezért más a nyilacska.
AK20 viszont mind egyforma, csak nem mindegy, mivel fotózol. :) Egymás mellé rakva lehet egyforma lenne, csinálok én is olyan sötét képet, amilyet csak akarsz... :)

K20-as dugókra értettem. K12 a PROX is, ja, biztos tudtátok, hogy van ETZ-hez PROX dugattyú és hajtókar is, de csak 250-eshez. A Dugattyú 2-szer ennyiért, mint az ALMOT.

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

Larionov írta:A dugattyúkérdés eldőlt, meg lett rendelve, ki lett fizetve, majd beszámolok róla milyen is, amikor megjön a csomag.

Addig is a következő kérdés:
A főtengelyszimering fészke eléggé meg lett gyepálva. Az előző gondos tulajdonos belepüfölte a bal oldali házfélbe az olajterelő lemezt. Gondolom az utángyártott lemez kicsit nagy lett, ők meg valamivel "belekocogtatták". Ráadásul hiába tettek bele új szimeringeket, mivel a bal oldalit fordítva szerelték be és még be is gyűrték...
Mellékeltem képeket a bal házfél furatáról, meg az olajterelő lemezről.

A kérdésem az lenne, hogy milyen tömítőanyaggal tudnék besegíteni az új Viton szimeringnek, hogy biztos tömítsen.

KépKépKépKépKép
Én megcsiszolnám,kétkomponensű fémragasztóval behúznám amennyit kíván nem vastagon vakolnám majd méretre csiszolnám.
Larionov
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.01.13. 00:17

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Larionov »

A dugattyúkérdés eldőlt, meg lett rendelve, ki lett fizetve, majd beszámolok róla milyen is, amikor megjön a csomag.

Addig is a következő kérdés:
A főtengelyszimering fészke eléggé meg lett gyepálva. Az előző gondos tulajdonos belepüfölte a bal oldali házfélbe az olajterelő lemezt. Gondolom az utángyártott lemez kicsit nagy lett, ők meg valamivel "belekocogtatták". Ráadásul hiába tettek bele új szimeringeket, mivel a bal oldalit fordítva szerelték be és még be is gyűrték...
Mellékeltem képeket a bal házfél furatáról, meg az olajterelő lemezről.

A kérdésem az lenne, hogy milyen tömítőanyaggal tudnék besegíteni az új Viton szimeringnek, hogy biztos tömítsen.

KépKépKépKépKép
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

sub-ee írta:
Az ALMOT dugattyúk mind ugyanolyan színűek, ugyanabból az anyagból készülnek!

Üdv.:Sub-ee
Ez azért nem igaz, mivel az Almotos ember írta, hogy AK12 és AK20 anyagból is csinálnak, és ott ezért más a nyilacska.
AK20 viszont mind egyforma, csak nem mindegy, mivel fotózol. :) Egymás mellé rakva lehet egyforma lenne, csinálok én is olyan sötét képet, amilyet csak akarsz... :)
TS powa!
Kép
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Larionov írta: Megkérdeztem őket, hogy MZA kód alapján ez ugyanaz? Azt mondják hogy szar a kép, de ez ugyanaz a dugattyú. Na majd kiderül.
Szia! Emeld ki a rendeléskor, hogy pontosan ilyen méretűt szeretnél. Max ha nincs nekik, akkor jelzik, hogy nem tudnak küldeni. Minden dugattyúra rá van írva a méret, szerintem nem lesz ezzel gond.
TS powa!
Kép
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

sub-ee írta:
hell írta:Miért nem zsákbamacska az e-bay?
Mert ha egy normális cégtől vásárolsz e-bayen az nem zsákbamacska, előtte illendő lecsekkolni ki az eladó, így nem futsz bele az átbaszásba!

Üdv.:Sub-ee
Hát én rendeltem e-bay-en Hondámhoz óratartót,meg is jött törve hiányosan ,reklamáltam a válasz az volt hogy biztos a posta törte össze ,dobozon nem volt semmi sérülés,a hiányzó alkatrészt árát pedig vissza fizeti,azok nélkül pedig használhatatlan a cucc,tehát bukta 10000ft-ot.
Pedig tele volt + eladásokkal.
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

sub-ee írta:
hell írta:Miért nem zsákbamacska az e-bay?
Mert ha egy normális cégtől vásárolsz e-bayen az nem zsákbamacska, előtte illendő lecsekkolni ki az eladó, így nem futsz bele az átbaszásba!

Üdv.:Sub-ee
Erre ne vegyél mérget. Most rendeltem egy alkatrészt egy német cégtől (nem etz ügyben). Kép és leírás alapján választottam. Az ürge is nagyon sok tranzakcióval (több ezer), és szinte negatív osztályzat nélküli.

1. A csomag több mint két hét alatt érkezett meg (több kínai rendelésem is megelőzte, általában németországból egy hét max másfél volt eddig a legtöbb).

2. Nem az van benne mint amit rendeltem, de még nem is kompatibilis.

Eladó azt válaszolta, hogy Ő több 10000 darabot adott el, és jó az amit adott (persze, lehet hogy éppen beszerelhető, csak nem az van a képen...) Ha nem tetszik küldjem vissza! Ezzel csak az a baj, hogy pénzzel nem tudom az alkatrészt helyettesíteni, valamint a postán bukok majdnem 2000 Ft-ot ami sok.
Most nem is válaszol, úgyhogy kénytelen vagyok nyitni egy panaszt.

Egyébként nem jellemző, eddig általában pozitív tapasztalataim vannak. De a németekkel mindig beszívom... :(
Dreamer
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Larionov írta:
sub-ee írta:Ez pedig sajnos nem ugyanaz! Miért nem veszel te is e-bayről? Az legalább nem zsákbamacska!

Üdv.:Sub-ee
Azért akarom a Zweirad-Schubert-től venni, mert ott már összeállítottam egy csomagot, és akkor csak beledobom ezt is, és nem kell minden egyes alkatrészért külön-külön postaköltséget fizetnem a különböző webshopoknak. Meg az ebay-hez, paypalhoz (is) hülye vagyok... :D

Megkérdeztem őket, hogy MZA kód alapján ez ugyanaz? Azt mondják hogy szar a kép, de ez ugyanaz a dugattyú. Na majd kiderül.

Úgy legyen!
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Larionov
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.01.13. 00:17

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Larionov »

sub-ee írta:Ez pedig sajnos nem ugyanaz! Miért nem veszel te is e-bayről? Az legalább nem zsákbamacska!

Üdv.:Sub-ee
Azért akarom a Zweirad-Schubert-től venni, mert ott már összeállítottam egy csomagot, és akkor csak beledobom ezt is, és nem kell minden egyes alkatrészért külön-külön postaköltséget fizetnem a különböző webshopoknak. Meg az ebay-hez, paypalhoz (is) hülye vagyok... :D

Megkérdeztem őket, hogy MZA kód alapján ez ugyanaz? Azt mondják hogy szar a kép, de ez ugyanaz a dugattyú. Na majd kiderül.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

sub-ee írta:
hell írta:Miért nem zsákbamacska az e-bay?
Mert ha egy normális cégtől vásárolsz e-bayen az nem zsákbamacska, előtte illendő lecsekkolni ki az eladó, így nem futsz bele az átbaszásba!

Üdv.:Sub-ee
Ja aha értelek. Ezért jó ha valaki vágja azeket dolgokat és tudja nem fut bele a rosszba! :D
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

hell írta:Miért nem zsákbamacska az e-bay?
Mert ha egy normális cégtől vásárolsz e-bayen az nem zsákbamacska, előtte illendő lecsekkolni ki az eladó, így nem futsz bele az átbaszásba!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Miért nem zsákbamacska az e-bay?
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Larionov írta: Nekem ez az illesztés tökéletesen megfelelne megfelelne. Ismerős gépműhelyben is átmérettem a hengert, ők is azokat mérték mint én, és ők is elmondták, hogy kicsit szorosra lett illesztve a 69,96-os dugattyú, 0,02-os illesztéssel. Azért nekem a 69,95 tökéletesen megfelelne. Azért kérdeztem, hogy ha rendelek egyet MZA kód alapján, akkor ugyanúgy 69,95-öst fogok kapni, vagy külön kérni kellett.

A kép engem is zavar, de az MZA kód alapján ugyanannak kéne lennie nem? Vagy a zweirad-schubert is ilyen kókler cég lenne, hogy hasára ütve odaírja, hátha több fogy belőle?
Azért arról se feledkezzünk meg, hogy ma már az MZA sajnos nem egyenlő a hirdetett minőséggel!
Dreamer
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Larionov írta:
sub-ee írta: Alapban ezt az illesztést javasolják a dugattyúhoz, nem tudom miért!
A linken pedig egy sima öntött alu dugattyú van, talán még rosszabb minőség mint a BERTA, fénylik mint a Salamon töke, ez meg sötét grafit színű!

Üdv.:Sub-ee
Nekem ez az illesztés tökéletesen megfelelne megfelelne. Ismerős gépműhelyben is átmérettem a hengert, ők is azokat mérték mint én, és ők is elmondták, hogy kicsit szorosra lett illesztve a 69,96-os dugattyú, 0,02-os illesztéssel. Azért nekem a 69,95 tökéletesen megfelelne. Azért kérdeztem, hogy ha rendelek egyet MZA kód alapján, akkor ugyanúgy 69,95-öst fogok kapni, vagy külön kérni kellett.

A kép engem is zavar, de az MZA kód alapján ugyanannak kéne lennie nem? Vagy a zweirad-schubert is ilyen kókler cég lenne, hogy hasára ütve odaírja, hátha több fogy belőle?
Ez pedig sajnos nem ugyanaz! Miért nem veszel te is e-bayről? Az legalább nem zsákbamacska!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Larionov
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.01.13. 00:17

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Larionov »

sub-ee írta: Alapban ezt az illesztést javasolják a dugattyúhoz, nem tudom miért!
A linken pedig egy sima öntött alu dugattyú van, talán még rosszabb minőség mint a BERTA, fénylik mint a Salamon töke, ez meg sötét grafit színű!

Üdv.:Sub-ee
Nekem ez az illesztés tökéletesen megfelelne megfelelne. Ismerős gépműhelyben is átmérettem a hengert, ők is azokat mérték mint én, és ők is elmondták, hogy kicsit szorosra lett illesztve a 69,96-os dugattyú, 0,02-os illesztéssel. Azért nekem a 69,95 tökéletesen megfelelne. Azért kérdeztem, hogy ha rendelek egyet MZA kód alapján, akkor ugyanúgy 69,95-öst fogok kapni, vagy külön kérni kellett.

A kép engem is zavar, de az MZA kód alapján ugyanannak kéne lennie nem? Vagy a zweirad-schubert is ilyen kókler cég lenne, hogy hasára ütve odaírja, hátha több fogy belőle?
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

tiger1342 írta:
sub-ee írta:
TS-hez is ugyan ilyen sötét ALMOT van! Minél sötétebb, annál magasabb elvileg a szilícium tartalom!

Üdv.:Sub-ee
Ebay-en is van minden féle színű, egészen világostól egész sötétig. Mondjuk nem arra vettem, hogy nézegessem, meglátjuk mit mutat a motorban! :)

Az ALMOT dugattyúk mind ugyanolyan színűek, ugyanabból az anyagból készülnek!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Larionov írta:
sub-ee írta:Megjött, és ez biztos, hogy ALMOT, nagyon jó minőségű a dugattyú, a gyűrűk szintúgy, a zégerek kidolgozása is sokkal komolyabb,mint amit itthon a motorosboltokban kapni lehet:
Üdv.:Sub-ee
Nagyon szép! És látom 69,95-ös illesztésű. Ezt külön kérni kellett, vagy alapból ezzel az illesztéssel van a 70,00 névleges méretű?

Ha minden igaz, akkor MZA kód alapján a linken szereplőnek is ugyanilyennek kell lennie. Nem igaz?
http://shop.zweirad-schubert.de/kolben-7000-etz250
Alapban ezt az illesztést javasolják a dugattyúhoz, nem tudom miért!
A linken pedig egy sima öntött alu dugattyú van, talán még rosszabb minőség mint a BERTA, fénylik mint a Salamon töke, ez meg sötét grafit színű!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Larionov
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.01.13. 00:17

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Larionov »

sub-ee írta:Megjött, és ez biztos, hogy ALMOT, nagyon jó minőségű a dugattyú, a gyűrűk szintúgy, a zégerek kidolgozása is sokkal komolyabb,mint amit itthon a motorosboltokban kapni lehet:
Üdv.:Sub-ee
Nagyon szép! És látom 69,95-ös illesztésű. Ezt külön kérni kellett, vagy alapból ezzel az illesztéssel van a 70,00 névleges méretű?

Ha minden igaz, akkor MZA kód alapján a linken szereplőnek is ugyanilyennek kell lennie. Nem igaz?
http://shop.zweirad-schubert.de/kolben-7000-etz250
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

sub-ee írta:
TS-hez is ugyan ilyen sötét ALMOT van! Minél sötétebb, annál magasabb elvileg a szilícium tartalom!

Üdv.:Sub-ee
Ebay-en is van minden féle színű, egészen világostól egész sötétig. Mondjuk nem arra vettem, hogy nézegessem, meglátjuk mit mutat a motorban! :)
TS powa!
Kép
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

sub-ee írta:
hell írta:Hoppá hoppá ez tényleg jól néz ki tagadhatatlan. Gartula hozzá. Honnan sikerült beszerezni ezt a csodát?
E-bay, mondtam, hogy veszek! Vettem Zudori-nak is a 150-eshéhez!

Üdv.:Sub-ee
Ok majd lehet megkereslek a képek alapján le vagyok nyűgözve, atom a cucc! :D Csak a méretet nem tudom, de az majd még elválik...
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

tiger1342 írta:
sub-ee írta:Megjött, és ez biztos, hogy ALMOT, nagyon jó minőségű a dugattyú, a gyűrűk szintúgy, a zégerek kidolgozása is sokkal komolyabb,mint amit itthon a motorosboltokban kapni lehet:


Kép


Kép

Üdv.:Sub-ee
Príma cucc, valamiért az ETZ dugók már képen is sötétebbek, mint a TS-hez valók...
Sok boldog km-t hozzá! :)
TS-hez is ugyan ilyen sötét ALMOT van! Minél sötétebb, annál magasabb elvileg a szilícium tartalom!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

hell írta:Hoppá hoppá ez tényleg jól néz ki tagadhatatlan. Gartula hozzá. Honnan sikerült beszerezni ezt a csodát?
E-bay, mondtam, hogy veszek! Vettem Zudori-nak is a 150-eshéhez!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Majd elválik mennyire működik! :D
Ugyvan na ezt a hozzáállást már szeretem! :twisted: :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hell 2014.02.04. 22:39-kor.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

hell írta:"Szeretem a Made in Japan cuccokat..." Mindenre rá lehet írni és bele lehet ütni a mai világban már nem számít szinte semmi! :D
Eeegen, ez is igaz. Felőlem lehet akár Made in Uganda is, ha működik!
"Ami nem kínában készül, az hamisítvány!" :DD
TS powa!
Kép
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

sub-ee írta:Megjött, és ez biztos, hogy ALMOT, nagyon jó minőségű a dugattyú, a gyűrűk szintúgy, a zégerek kidolgozása is sokkal komolyabb,mint amit itthon a motorosboltokban kapni lehet:


Kép


Kép

Üdv.:Sub-ee
Príma cucc, valamiért az ETZ dugók már képen is sötétebbek, mint a TS-hez valók...
Sok boldog km-t hozzá! :)
TS powa!
Kép
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

sexi22 írta:
nagydivad írta:Ha szét van szedve akkor benzin + ecset és szépen kívül-belül lemoshatod.
Én a blokk középre gondoltam.
Igen, én is arra gondoltam. Vagy csak az oldalát vetted le a blokknak és nincs széthúzva? Nem értem. Ha belülről teli van fémforgáccsal, akkor érdemes széthúzni teljesen és azzal az egyszerű módszerrel amit említettem kitakarítani. Hiába önti tele az ember benzinnel/gázolajjal úgyis maradni fog benne valamennyi és ráadásul a mágnes se fogja megfogni, hiszen alu.
sexi22
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.04.16. 21:22
MZ-d típusa: etz125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sexi22 »

nagydivad írta:Ha szét van szedve akkor benzin + ecset és szépen kívül-belül lemoshatod.
Én a blokk középre gondoltam.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Hoppá hoppá ez tényleg jól néz ki tagadhatatlan. Gartula hozzá. Honnan sikerült beszerezni ezt a csodát?
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Megjött, és ez biztos, hogy ALMOT, nagyon jó minőségű a dugattyú, a gyűrűk szintúgy, a zégerek kidolgozása is sokkal komolyabb,mint amit itthon a motorosboltokban kapni lehet:


Kép


Kép

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

Ha szét van szedve akkor benzin + ecset és szépen kívül-belül lemoshatod.
sexi22
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.04.16. 21:22
MZ-d típusa: etz125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sexi22 »

Üdv.Egy olyan gondom lenne hogy olajcserénél vettem észre hogy az olajam tele volt alumínium reszelékkel.Szétszedtem meg is volt a hiba oka.Na de nem is ez a gond.
Hanem csak azt nem tudom hogy mivel mossam át a blokkot hogy a maradék fémreszelék is ki jöjjön belőle.Először gázolajjal gondoltam feltölteni hogy majd az kimossa de nem vagyok benne biztos,vagy töltsem fel valami olcsó hajtóműolajjal járassam egy kicsit és engedjem le?
Mert még látható hogy maradt benne reszelék.
Segítséget előre is köszönöm.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

"Szeretem a Made in Japan cuccokat..." Mindenre rá lehet írni és bele lehet ütni a mai világban már nem számít szinte semmi! :D
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Larionov írta:
hell írta:Szerintem meg majd ahol fúrják megmondják milyen méretű dugó kell és majd hozzá illesztik a hengert! Ha már ilyennel foglalkoznak csak tudják tán! :D
Hát ez az, hogy nem szeretném furatni. Elvileg nem sokat futott a motor a fúrás óta. Válla nincs, hordósnak sem hordós. Valószínűleg vagy a gyűrűk törtek szét benne, vagy a tűgörgő, mert a hengerfejben látszik, hogy valami csapkodott. Szerintem akkor lett megfúrva, lehet közvetlenül eladás előtt, és belelökték ezt a legolcsóbb dugattyút, még az is lehet hogy használtan, ezt már nehéz kideríteni. A szervízkönyv szerint 2-3 ezer km-ig lehet cserélni a dugattyút fúrás nélkül. Ezért próbálom tüzetesen átvizsgálni a hengert, mert csak a dugattyút szeretném kicserélni benne fúrás nélkül, de lehet elviszem egy gépműhelybe, nézzék át ők.
Nyilván az a jobb megoldás nem majd tudják ők mint a vakvilágba vásárolgatni...
Larionov
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.01.13. 00:17

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Larionov »

tiger1342 írta:NEM UGYANOLYAN A DUGATTYÚ ETZ-ben és TS-ben!!! ETZ magasabb...
Köszönöm.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Larionov írta:Időközben eldőlt a kérdés, mondom a biztonság kedvéért leellenőrzöm mégegyszer, nehogy rosszul emlékezzek, dehát persze, hogy rosszul emlékszem. A furatmérő intóval ugyebár csak különbséget lehet mérni és mikrométerrel állítjuk be a 0 értéket. Az az 1-1,5 század nem pozítívban van, hanem negatívban, tehát 69,98-ra sikerült felfúrniuk, és most jár 69,99-70,00 között a henger.
Úgyhogy ez eldőlt, ha simán dugattyút akarok cserélni, a 69,98 kizárva.

Na most jön a kérdésem: http://www.zweirad-schubert.de/kolben-6996-ts250
A TS250-be ugyanolyan dugattyú megy, mint az ETZ 250-be? (gyűrűk száma, csapszegfurat mérete, stb...)
Mert ha igen, akkor még a zweirad-schubert-nek tudok szólni, hogy dobjanak egy olyan dugattyúszettet is a csomagba. MZA-s száma alapján ugyanaz az ALMOT dugattyúszett, mint amit az ebay-en, meg mindenütt árulnak, csak valahol TS250-hez, írják, valahol TS250/1-hez, ETZ-hez.
http://web3.vps10076.alfahosting-vps.de ... er=product
NEM UGYANOLYAN A DUGATTYÚ ETZ-ben és TS-ben!!! ETZ magasabb...
TS powa!
Kép
Larionov
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.01.13. 00:17

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Larionov »

Időközben eldőlt a kérdés, mondom a biztonság kedvéért leellenőrzöm mégegyszer, nehogy rosszul emlékezzek, dehát persze, hogy rosszul emlékszem. A furatmérő intóval ugyebár csak különbséget lehet mérni és mikrométerrel állítjuk be a 0 értéket. Az az 1-1,5 század nem pozítívban van, hanem negatívban, tehát 69,98-ra sikerült felfúrniuk, és most jár 69,99-70,00 között a henger.
Úgyhogy ez eldőlt, ha simán dugattyút akarok cserélni, a 69,98 kizárva.

Na most jön a kérdésem: http://www.zweirad-schubert.de/kolben-6996-ts250
A TS250-be ugyanolyan dugattyú megy, mint az ETZ 250-be? (gyűrűk száma, csapszegfurat mérete, stb...)
Mert ha igen, akkor még a zweirad-schubert-nek tudok szólni, hogy dobjanak egy olyan dugattyúszettet is a csomagba. MZA-s száma alapján ugyanaz az ALMOT dugattyúszett, mint amit az ebay-en, meg mindenütt árulnak, csak valahol TS250-hez, írják, valahol TS250/1-hez, ETZ-hez.
http://web3.vps10076.alfahosting-vps.de ... er=product
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Nem tűnik hamisnak:

Kép Kép Kép
TS powa!
Kép
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 37 vendég