Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Igen!
SRicsi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014.04.07. 19:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: SRicsi »

Az elektronikája is jó vagy az más? Bocs a sok kérdésért most vettem meg az első Mz-met egy pajtából 15 éve áll van rajta tennivaló :D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

SRicsi írta:Hello!


Van egy 125ös ezt-m és akarok rá venni hall jeladót jó rá a 250esé is?
Igen
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
SRicsi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014.04.07. 19:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: SRicsi »

Hello!


Van egy 125ös ezt-m és akarok rá venni hall jeladót jó rá a 250esé is?
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Valaki esetleg lőne nekem egy fotót a vfr trafójáról aki használ olyat? Nagyon megköszönném. Vagy ha van egy képe róla valahonnan az is nagyon jó lenne!
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

hell írta:Hujjuj ismét szemtségtörés történt. Itt üldözetés lesz az ilyen csúnya fogalmazásért! :D Vagy felnégyelés! :D
Ajjaj, én is leírtam előtte... :D
TS powa!
Kép
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Hujjuj ismét szemtségtörés történt. Itt üldözetés lesz az ilyen csúnya fogalmazásért! :D Vagy felnégyelés! :D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

allllli írta:
zsakfos írta: Ott keresgess delejt...
OFF

Mi az a delej? :-k Csak viccelek. :D
:D :smt043 :smt044


Remélem Gyula bá elnézi nekem [-o<

Zárójelbe tettem így utólag hogy mire utaltam vele,talán így érthetőbb :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: allllli »

zsakfos írta: Ott keresgess delejt...
OFF

Mi az a delej? :-k Csak viccelek. :D
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

pampo89 írta:1km után kb lefulladt lehörgött! Már elég régóta késes biztosítékaim vannak és egyik sem beteg. Nem mutat semmit nálam azt jelenti hogy sem a töltés jelző sem az üresjelző sem világít :)
Akkor nem csoda ha nincs töltésed.
A töltésjelző izzónak szerepe van a töltésben.Ha az nem világit gyújtás ráaádáskor az baj.
Mivel mindkettő izzó ugyanazon szálról kapja delejt(pozitiv),érdemes lenne azzal kezdeni hogy az a szál rendesen érintkezik-e a lámpafejben levő összekötőben.
A bal oldali összekötő legszélső vezetéke.
Ott keresgess delejt(pozitivot).

Na persze ha minden a gyári bekötés szerint van a motorodon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsakfos 2014.04.06. 11:32-kor.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

pampo89 írta:1km után kb lefulladt lehörgött! Már elég régóta késes biztosítékaim vannak és egyik sem beteg. Nem mutat semmit nálam azt jelenti hogy sem a töltés jelző sem az üresjelző sem világít :)
Indulj el az akkutól és keresd meg hol veszik el a delej.
TS powa!
Kép
pampo89
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.08.19. 21:08
MZ-d típusa: Etz 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: pampo89 »

1km után kb lefulladt lehörgött! Már elég régóta késes biztosítékaim vannak és egyik sem beteg. Nem mutat semmit nálam azt jelenti hogy sem a töltés jelző sem az üresjelző sem világít :)
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: bambi »

Gyula-bá írta:
bambi írta: Nekem vannak ismerőseim akiknek nincs internetjük és cukrászok de szeretnek motorozni,és kicsit bügykölni.Én a egy grillást még képes vagyok elkészíteni de egy dobostortát már nem de szeretem,és ha rosszul mondom el az összetételét nem szurnak le:-)
Akinek nincs internetje az hogyan ír ide :?:
Viszont ha a dobos tortát krémesnek nevezed akkor körbe fognak röhögni :!: :D
Mi még a személyes párbeszéden nőttünk fel úgy kommunikálunk akiknek nincs internetjük.Egy pár mzkupásnak sem rendelkezik internettel,velük telefonon értekezünk. :)
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

bambi írta: Nekem vannak ismerőseim akiknek nincs internetjük és cukrászok de szeretnek motorozni,és kicsit bügykölni.Én a egy grillást még képes vagyok elkészíteni de egy dobostortát már nem de szeretem,és ha rosszul mondom el az összetételét nem szurnak le:-)
Akinek nincs internetje az hogyan ír ide :?:
Viszont ha a dobos tortát krémesnek nevezed akkor körbe fognak röhögni :!: :D
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3067
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Kedves pampo89 !

Légyszíves adj nekünk egy hiba leírást, mert hogy nem történt semmi ebből nem nagyon tudok segíteni.
Hogy kezdődtek a töltésproblémáid? Beindítottad a motort és mi történt ezután? Töltéslámpa mit csinált? Rákapcsolod a tompítottat is , mit csinál ? ... stb

Nézd meg a biztosíték házadban a 2A-os üvegbiztosítékot, lehet csak az kontakthibás.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
pampo89
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2011.08.19. 21:08
MZ-d típusa: Etz 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: pampo89 »

Sziasztok! Lenne egy kis problémám! Valahogy gajra ment a gyári fesszabályzóm, elhívtam egy szakit kicsit méregetett aztán mondta hogy vegyek egy elektronikusat mert ez egy kalap kakit nem ér! Én elvetemültként nekimentem és kicseréltem egy másikra ami szemre jobban nézett ki és most már semmi érdeklődést nem mutat :( nincs szétcsúszva semmi nem lett zárlatos semmi. Kipróbáltam egy harmadikkal is (két donor ETZ-m is van) azzal sem történt semmi! mit rontottam el??? Segítsetek!!! S.O.S. előre is köszi
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Gyula-bá írta:
sunbim írta:...Nem is tudom milyen őstermelőtől indult ennek az elterjesztése. :-k ...
Lehet, hogy tévedek, szerintem onnan származik, hogy az első forgalomba került, elektronikus gyújtású gépek, a valóban tirisztoros, Sinsonok voltak, utána már minden "Flex" volt. :)
OFF
Szerintem meg Babettákon volt először tirsztoros gyújtás. '81-es gépemen már ilyen van gyárilag, bár a megszakító nélküliséget előtte már tranzimóval is tudták. :)
ON
TS powa!
Kép
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

bambi írta: Nekem vannak ismerőseim akiknek nincs internetjük és cukrászok de szeretnek motorozni,és kicsit bügykölni.Én a egy grillást még képes vagyok elkészíteni de egy dobostortát már nem de szeretem,és ha rosszul mondom el az összetételét nem szurnak le:-)
Ott a pont! :)

Én meg azt mondom, hogy ha nevén nevezik a cuccot, abban nincs semmi kihívás. :)
Egy ismerősöm apjától tudom: "Jó szerszámmal a hülye is tud dolgozni. De sz@rból várat építeni csak az igazán nagyoknak sikerül."
TS powa!
Kép
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Nagyon jól látjátok a helyzetet. Nem a világ dölt össze így annyira nem is szolgált rá a kérdező erre a viselkedésre. De lehet roszul látom helyzetet. :D

Más tészta valaki esetleg lőne nekem egy fotót a vfr trafójáról akik használnak olyat?
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

bambi írta: Nekem vannak ismerőseim akiknek nincs internetjük és cukrászok de szeretnek motorozni,és kicsit bügykölni.Én a egy grillást még képes vagyok elkészíteni de egy dobostortát már nem de szeretem,és ha rosszul mondom el az összetételét nem szurnak le:-)
:smt023
Stephanus írta: Nem értem, hogy miért kell ezért egymás torkának esni! Tudod mit akar mondani nem???? Miért nem a kérdésre próbálsz válaszolni ahelyett, hogy már a mondat felénél feleslegesen belekötnél az emberbe???
Komolyan mondom, már útálom az elektronika témát olvasi, mert értelmes, baráti kommunikáció helyett azzal van tele, hogy Gyula-bá minden másnap feleslegesen beleköt valakibe.
Mi lenne, ha próbálnánk a tudásunkat jó célra felhasználni, a kötekedést meg mondjuk egy kocsmában elintézni? Már akinek erre szüksége van...
Stihl-nek az összes láncfűrészt, és fllex-nek az összes sarokcsiszolót...........
Gyula bá valószínűleg belehalna a felgyülemlő utálatba, és lenézésbe ha csak olvashatná a fórum ezen témáját, és nem tolhatná le azonnal a hozzá nem értőket.
A segíteni akarást én is szívesebben olvasom mint a kötekedést. A viccelődést, csipkelődést szeretem, de ez már nem az a kategória.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

Az első elektronikus gyújtások, amik nem akkumulátoros rendszerben működtek, jellemzen tirisztorosak voltak. Lásd pl Babetta. Ekkor szépen beleégett a köztudatba az elnevezés, és azóta sokan minden elektronikus gyújtásra ezt használják.
Olyan ez mint a Crovának hívni minden dugókulcsot, Xeroxnak minden fénymásolót, és még sorolhatnám.
A motoros boltok árlistájában is hibásan szokott szerepelni!!!!
Nem értem, hogy miért kell ezért egymás torkának esni! Tudod mit akar mondani nem???? Miért nem a kérdésre próbálsz válaszolni ahelyett, hogy már a mondat felénél feleslegesen belekötnél az emberbe???
Komolyan mondom, már útálom az elektronika témát olvasi, mert értelmes, baráti kommunikáció helyett azzal van tele, hogy Gyula-bá minden másnap feleslegesen beleköt valakibe.
Mi lenne, ha próbálnánk a tudásunkat jó célra felhasználni, a kötekedést meg mondjuk egy kocsmában elintézni? Már akinek erre szüksége van...
KépKép
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: bambi »

Gyula-bá írta:
sub-ee írta:Nem mindenki tudja, hogy ez nem tirisztoros, hanem tranzisztoros gyújtás, ...
Ez sajnos igaz, de nekem kinyílik a bicska a zsebemben mikor azt tapasztalom, hogy valaki olyan "nőbe szerelmes" akinek a nevét sem tudja. :evil:
Az internet korban 5 percbe telik utána nézni annak amiről beszél az illető. :!:
Nekem vannak ismerőseim akiknek nincs internetjük és cukrászok de szeretnek motorozni,és kicsit bügykölni.Én a egy grillást még képes vagyok elkészíteni de egy dobostortát már nem de szeretem,és ha rosszul mondom el az összetételét nem szurnak le:-)
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3067
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sunbim »

hollermz írta:Sziasztok,hozzaertok segitsege kellene nekem Mz Etz 125-hez,az lenne a problemam,hogy mikor huzom neki,akkor olyan 5 ezres fordulat utan ledadog a motor es rangat.Atneztem a toltest,karburatort,benzincsovet,legszurot kitakaritottam-3 féle gyertyával probáltam,kipufogo is tokeletes.Nincs dugulas semmi sem.Ez gyujtas problema lehet ? Tirisztoros gyujtas van rajta.Egyik naprol a masikra kijott ez a problemam.Kerem aki tud valamit mondani vagy volt hasonlo helyzetbe,az irjon mar.Elore is koszonom ! :)
Nézd àt a gyertyakàbel csatlakozàsait. A gyújtàs kàbel csatlakozàsait,nem lazàk e. Blokban is vizsgàld meg.
Pipa, gyertya trafò hiba úgyszintén. Ebben a sorrendben nézném meg.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Ugyan már.Nem kell ezt annyira komolyan venni. [-X :-"
Pontosan azért kér segitséget mert nem ért hozzá.Ha értene nem kérne segitséget.

Én meg azt nem értettem soha,hogy ilyenen miért húzzák fel magukat egyesek.
Ugyis tudja aki ért hozzá hogy miről van szó nem?
Ha akar segit ha nem akar nem segit.

Viszont ha nem segit csak kioktat,annak megint csak mi értelme?
Csak rossz szájizzel távozik a kérdező és csodálkozunk ha máshol,más fórumon lebunkózzák,lenagyképűsködőnek állitják be a klubot.
Segitsen aki tud és igen javitsa ki a kérdezőt,de nem kellene gúnyosan lenézően kezelni azt aki nem tudja pontosan hogy miből áll a gyújtása.
Nekem ez a véleményem.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

sunbim írta:...Nem is tudom milyen őstermelőtől indult ennek az elterjesztése. :-k ...
Lehet, hogy tévedek, szerintem onnan származik, hogy az első forgalomba került, elektronikus gyújtású gépek, a valóban tirisztoros, Sinsonok voltak, utána már minden "Flex" volt. :)
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

Dreamer írta:... sajnos ilyen korban már vagy tudja miről beszél, ha nem tudja, akkor sem veszi az erőt, hogy vigyázzon, hogy hogyan mit nevez. ...
Én pedig úgy gondolom, hogy ha valaki segítséget(emet) kér(i) akkor "tiszteljen" már meg, legalább, annyival, hogy tudja, hogy mihez kéri :!:
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

"De ezért nem kell ezen felkapni a vizet, hiszen emberek vagyunk!"

Ez így teljesen rendben van! Egyetértek. Nem mindenki van otthon a témában.
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3067
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Igen.
Mikor már a kicsit is hozzá értő emberek, tehát azokra gondolok akik tudják mi van a motorjuk gyújtás áramköreiben, pl ők , elektronikai szakemberek, sokadik alkalommal hallják ezt a tirisztoros kifejezést akkor néha persze hogy "felkapódik a víz,, egy picit. Nem kis ideje
próbálják/juk néha-néha kijavítani azt hogy az nem is az hanem ez, újra találkoznak ezzel a tirisztoros kifejezéssel.
Nem is tudom milyen őstermelőtől indult ennek az elterjesztése. :-k
Akkor tudunk egymásnak segíteni így interneten keresztül ha a dolgokat a nevükön nevezzük, nem valami más megnevezést adunk helyette.
Jó persze ,most tudjuk miről van szó, de mikor a kérdés megfejtésére megy az agyi energia (mit is kérdez a kérdező), nem a megválaszolásra, akkor hamarabb elfogy a türelem ...
"...vagy tudja miről beszél, ha nem tudja, akkor sem veszi az erőt, hogy vigyázzon, hogy hogyan mit nevez....,,
Sajnos amíg a fórum létezik, addig ez sajnos már csak így lesz. ... Vagy ne adjam fel? 8-[
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Gyula-bá írta:
sub-ee írta:Nem mindenki tudja, hogy ez nem tirisztoros, hanem tranzisztoros gyújtás, ...
Ez sajnos igaz, de nekem kinyílik a bicska a zsebemben mikor azt tapasztalom, hogy valaki olyan "nőbe szerelmes" akinek a nevét sem tudja. :evil:
Az internet korban 5 percbe telik utána nézni annak amiről beszél az illető. :!:
Manapság kicsit érzéketlenebbé kell tenni a bicskának a "ravaszát", mert sajnos ilyen korban már vagy tudja miről beszél, ha nem tudja, akkor sem veszi az erőt, hogy vigyázzon, hogy hogyan mit nevez.

De ezért nem kell ezen felkapni a vizet, hiszen emberek vagyunk!
Dreamer
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

sub-ee írta:Nem mindenki tudja, hogy ez nem tirisztoros, hanem tranzisztoros gyújtás, ...
Ez sajnos igaz, de nekem kinyílik a bicska a zsebemben mikor azt tapasztalom, hogy valaki olyan "nőbe szerelmes" akinek a nevét sem tudja. :evil:
Az internet korban 5 percbe telik utána nézni annak amiről beszél az illető. :!:
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

nagydivad írta:Nekem most valami 1,2 W-os van a gyárilag ajánlott 2W-os helyett. Vajon 2W-ossal milyen lesz? Csak mert néha úgy felejtem az indexet mert egyszerűen semmit nem látni belőle nappal. Éjszaka is csak kicsit. :(

Upsz, nem ide.
Ha éjszaka is alig látod, a 2W kevés lesz! Rakj bele magas fényű 5mm-es ledet, azt látni fogod!
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Gyula-bá írta:
hollermz írta:... Tirisztoros gyujtas van rajta.Egyik naprol a masikra kijott ez a problemam.Kerem aki tud valamit mondani ...
Igen tudok, az Mz-hez nem készített senki, [-X legkevésbé a gyár, tirisztoros gyújtást!
Legalább azt érdemes volna tudnod, hogy mit használsz :!:
Még szerencse,hogy tudod, hogy Mz-n ülsz. :D
Nem mindenki tudja, hogy ez nem tirisztoros, hanem tranzisztoros gyújtás, mindenhol elhíresült tirisztoros gyújtás néven, de köze nincs hozzá, legalábbis nem sok tirisztort látott :)
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

nagydivad írta:Nekem most valami 1,2 W-os van a gyárilag ajánlott 2W-os helyett. Vajon 2W-ossal milyen lesz? Csak mert néha úgy felejtem az indexet mert egyszerűen semmit nem látni belőle nappal. Éjszaka is csak kicsit. :(
Javasolnám neked a barkácsolás topicot! :)
Dreamer
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

zudori írta:Egy régebben tárgyalt dolog:
Jutott már valaki valamire a nappali fény dologban?
Addig nem teszek bele pénzt, amíg nem használhatom legálisan!
Dreamer
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

hollermz írta:... Tirisztoros gyujtas van rajta.Egyik naprol a masikra kijott ez a problemam.Kerem aki tud valamit mondani ...
Igen tudok, az Mz-hez nem készített senki, [-X legkevésbé a gyár, tirisztoros gyújtást!
Legalább azt érdemes volna tudnod, hogy mit használsz :!:
Még szerencse,hogy tudod, hogy Mz-n ülsz. :D
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

Nekem most valami 1,2 W-os van a gyárilag ajánlott 2W-os helyett. Vajon 2W-ossal milyen lesz? Csak mert néha úgy felejtem az indexet mert egyszerűen semmit nem látni belőle nappal. Éjszaka is csak kicsit. :(

Upsz, nem ide.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nagydivad 2014.04.01. 23:44-kor.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zudori »

Egy régebben tárgyalt dolog:
Jutott már valaki valamire a nappali fény dologban?
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zudori »

Pontosan írd meg a gyújtás tipusát!
Ezt a dadogást csak ötödikben csinálja, vagy az alacsonyabb fokozatokban is?
hollermz
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.09.24. 20:46
MZ-d típusa: Mz Etz 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hollermz »

Sziasztok,hozzaertok segitsege kellene nekem Mz Etz 125-hez,az lenne a problemam,hogy mikor huzom neki,akkor olyan 5 ezres fordulat utan ledadog a motor es rangat.Atneztem a toltest,karburatort,benzincsovet,legszurot kitakaritottam-3 féle gyertyával probáltam,kipufogo is tokeletes.Nincs dugulas semmi sem.Ez gyujtas problema lehet ? Tirisztoros gyujtas van rajta.Egyik naprol a masikra kijott ez a problemam.Kerem aki tud valamit mondani vagy volt hasonlo helyzetbe,az irjon mar.Elore is koszonom ! :)
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

Dreamer írta:... A lényeg, hogy számomra nem zavaró ...
Az a fontos, no meg, hogy van egy hasznos kiegészítőd. \:D/
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Gyula-bá írta:
Dreamer írta:... egész jól sikerült eltalálni a frissítési frekvenciát. ...
Nem tudtam, hogy ilyen szuper szerkentyű, a panel voltmérők esetében nem szokás frissíteni hanem folyamatosan kijelzik az éppen aktuális feszültséget, akkor viszont ugrál a kijelzés.
Nos, most vagy mutatja a változást vagy nem. Ha nem mutatja akkor nem ugrál, vagy mutatja és ugrál. A lényeg, hogy számomra nem zavaró, hiszen elsősorban nem figyelem, csak néha-néha rápillantok.
Dreamer
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

Dreamer írta:... egész jól sikerült eltalálni a frissítési frekvenciát. ...
Nem tudtam, hogy ilyen szuper szerkentyű, a panel voltmérők esetében nem szokás frissíteni hanem folyamatosan kijelzik az éppen aktuális feszültséget, akkor viszont ugrál a kijelzés.
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Gyula-bá írta: Szerintem ezek az értékek a "Jó" alsó határán vannak.
Azért építem a saját szabályozóimat állítható kivitelben, hogy hozzá lehessen igazítani a dinamóhoz, generátorhoz. Még azt is szoktam javasolni, hogy ha a tulaj mindig bekapcsolt világítással közlekedik akkor a max. feszültséget ebben az állapotban állítsa be.
A fedélzeti fesz. mérő nagyon hasznos dolog. Nem zavaró, hogy a kijelzés "ugrál"?
Nem ugrál, egész jól sikerült eltalálni a frissítési frekvenciát. Egyébként ahogy a barkácsban írtam, verő fényes nappal nem látszik csak ha árnyékolsz. Szűrt fényben, vagy ha kissé borús már jól látható, de este sem zavaró.
Dreamer
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Gyula-bá írta:Régi "jó szokásod" szerint te csak várjál. ](*,)
A messiás és a halál is eljön, a halál előbb, csak idő kérdésese, nem érdemes várni rá :D
Ez csodálatos volt! Mindjárt sírok. Én maradok a trabi feszabnál 14V töltésnél. Köszöni szépen a Banner aksim 7 éve szolgál. Nekem ez elég bizonyíték, nyugodtan megyek mindenfele amerre dolgom van... :) Soha többet otthoni és egyéb dolog nem kell... :D
Bár az MTZ-be jó lenne egy jó feszab mert annak bizony nem tölt 14,4V és oda az kellene annak a nagy aksinak. 5-k kisipari feszab van benne és nem az igazi. Abba jó gyárit találni na az sem egyszerű... :)
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

Régi "jó szokásod" szerint te csak várjál. ](*,)
A messiás és a halál is eljön, a halál előbb, csak idő kérdésese, nem érdemes várni rá :D
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: hell »

Gyula-bá írta:
allllli írta:A töltőfeszültségem 14,3-14,4 V. Azóta kb. 4000 km-t mentem vele. Most is napi szinten 30-40 km-t. A kapacitása is rendben van, tarja a feszültséget, szóval minden rendben vele,...
:!: Ajánlom a figyelmébe azoknak az okosoknak akik nem rég azt állították, hogy az így beállított szabályozó "megfőzi" az akkut, vagy még sem :?:
Nyugtával a napot... :D
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

Dreamer írta:... feszültségszabályzóm a következő értékeket tudja (jellemzően városban közlekedve, pontosabban az utóbbi egy hétben csak városban közlekedtem):
- világítás nélkül alapjárat: 13,6V
- világítással alapjárat: 11.4V
- 2500 fordulattól világítás nélkül: 14,1V
- 2500 fordulattól világítással 13,7V
Szerintem ezek az értékek a "Jó" alsó határán vannak.
Azért építem a saját szabályozóimat állítható kivitelben, hogy hozzá lehessen igazítani a dinamóhoz, generátorhoz. Még azt is szoktam javasolni, hogy ha a tulaj mindig bekapcsolt világítással közlekedik akkor a max. feszültséget ebben az állapotban állítsa be.
A fedélzeti fesz. mérő nagyon hasznos dolog. Nem zavaró, hogy a kijelzés "ugrál"?
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Gyula-bá írta:
allllli írta:A töltőfeszültségem 14,3-14,4 V. Azóta kb. 4000 km-t mentem vele. Most is napi szinten 30-40 km-t. A kapacitása is rendben van, tarja a feszültséget, szóval minden rendben vele,...
:!: Ajánlom a figyelmébe azoknak az okosoknak akik nem rég azt állították, hogy az így beállított szabályozó "megfőzi" az akkut, vagy még sem :?:
Nem meg cáfolandó, de mióta van fedélzeti feszültségmérőm, folyamatosan nyomon tudom követni a rendszerfeszültség alakulását.

A "kisipari fekete dobozos" feszültségszabályzóm a következő értékeket tudja (jellemzően városban közlekedve, pontosabban az utóbbi egy hétben csak városban közlekedtem):
- világítás nélkül alapjárat: 13,6V
- világítással alapjárat: 11.4V
- 2500 fordulattól világítás nélkül: 14,1V
- 2500 fordulattól világítással 13,7V
Dreamer
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

allllli írta:A töltőfeszültségem 14,3-14,4 V. Azóta kb. 4000 km-t mentem vele. Most is napi szinten 30-40 km-t. A kapacitása is rendben van, tarja a feszültséget, szóval minden rendben vele,...
:!: Ajánlom a figyelmébe azoknak az okosoknak akik nem rég azt állították, hogy az így beállított szabályozó "megfőzi" az akkut, vagy még sem :?:
Gyula-bá
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2012.06.09. 12:50
MZ-d típusa: jawa634

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Gyula-bá »

allllli írta:Az teljesen normális dolog, hogy amióta megvettem a savas akksimat, nem kellett bele desztillált vizet utántölteni? ...
Mivel a töltésed rendben van, tejesen normális. Még az is elképzelhető, hogy soha nem fog kelleni bele a víz. :)
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég