Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: kupi »

szketo írta:Én a jövőhetén letesztelem, :roll: és írok erről nektek. :smt024 Pár Ft megér nem eget rengető dolog,pláne ha tényleg jó.Már pedig miért ne lenne jó. :-" Optimista vagyok,van rá példa hogy hasznomra válik,olykor fordítva, de, minden kép hajt a kíváncsiság ezért is öregszem ilyen hamar. :^o :oops: :P ](*,)

Sziasztok!
Jó pár jövő hét el telt már és majd megfeledkeztem a 6-v irányjelző kisebb átalakításáról tapasztalt dolgokat megírni.
Nálam a 12-voltos robogó relé nem működött vagy is működött,, de, nagy fordulaton és túl szapora volt a villogások száma. Így a relé felejtős részemről.
Majd betettem egy Müller Szabi által gyártott elektronikus villogó berendezést.... DE!!!! 6-volt ,10-w izzókkal.
Az eredmény: Határozottabb ,és jól látható erősebb fényű irányjelzőt kaptam. valószínű ezt már sokan kipróbálhattátok akiknek még 6-voltos a gépezete, szóval, szükség megoldásnak egyenlőre úgy tűnik működik, elfogatható mód. :roll: :-k :-" :-"
Így van nekem is ez az összeállítás vált be és tényleg látható a fénye nappal is pedig csak 10w igaz nekem elől 15w van de lényegébe majdnem mindegy nem gyengébb.Sőt műszakin meg is dicsérte a szaki pár éve mivel a csarnokba feltűnően jól világított a gyári hoz képest" természetesen nem világosítottam fel a beavatkozásról.
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: szketo »

Én a jövőhetén letesztelem, :roll: és írok erről nektek. :smt024 Pár Ft megér nem eget rengető dolog,pláne ha tényleg jó.Már pedig miért ne lenne jó. :-" Optimista vagyok,van rá példa hogy hasznomra válik,olykor fordítva, de, minden kép hajt a kíváncsiság ezért is öregszem ilyen hamar. :^o :oops: :P ](*,)

Sziasztok!
Jó pár jövő hét el telt már és majd megfeledkeztem a 6-v irányjelző kisebb átalakításáról tapasztalt dolgokat megírni.
Nálam a 12-voltos robogó relé nem működött vagy is működött,, de, nagy fordulaton és túl szapora volt a villogások száma. Így a relé felejtős részemről.
Majd betettem egy Müller Szabi által gyártott elektronikus villogó berendezést.... DE!!!! 6-volt ,10-w izzókkal.
Az eredmény: Határozottabb ,és jól látható erősebb fényű irányjelzőt kaptam. valószínű ezt már sokan kipróbálhattátok akiknek még 6-voltos a gépezete, szóval, szükség megoldásnak egyenlőre úgy tűnik működik, elfogatható mód. :roll: :-k :-" :-"
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: sell »

sell írta:Hali, lehet van egy jó hírem a 6v rendszert használóknak, akik küszködnek az indexek használatával. Van egy szuper kis villogórelé amiből már igen sokat építettem be motorokba,( japán robogókba való utángyártott,) a jóhír az , hogy működik 6 voltos rendszerben is. 2*10 watt a névleges teljesítménye, de többet is elvisel. Plussz áramfelvétele alig van, 6 volton 2*10wattos izzóval 2.5 amperrel megelégszik, jól látható a villanás ,stabil a működése. Ha valakit érdekel írok róla bővebben.
Sziasztok, sajna mégsincs jó hír. Ajánlottam, de sajna már nem ugyanaz a felépítése a jelenleg forgalmazott villogónak, mint régebben. Szketo rápróbált, és jelezte, nem működik rendesen ,6 volton. Időközben voltam beszerzésen, vettem én is párat, megpróbáltam őket, már csak ,7 volt környékén kezdenek működni, nem stabilan, veszett gyors villogással. Szétbontottam egyet, más teljesítmény tranzisztor van benne, időközben módosítottak rajta. Sajnos ez a villogó sem használható átalakítás nélkül 6volton.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: sell »

Szia, a gyújtókábeleknek alapvetően két fajtája van (színtől, szigetelő anyagtól, átmérőtől eltekintve) a réz vezető eres és a ú.n. "szén szálas". A "rezes" szerintem több jó tulajdonsággal bír, nem érzékeny a mechanikai behatásokra ( rázkódás, hajtogatás) és nincs ellenállása valamint egyszerű igénytelen felépítésű, tetszőleges méretre vágható. A "szenes" már kevésbé ellenálló a külső behatásoknak, jelentős ellenállással bír. És nem lehet pik-pakk darabolgatni, méretre igazítani. Ez az én véleményem, és ez természetesen szubjektív. Ja és a beszerzési árról nem is szóltam.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Athem »

Autósboltba ami kapható árnyékolt is megteszi.
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Üdv Urak!

Kérdés az lenne, hogy ki milyen gyertyakábelt használ, ki mire esküszik? A tapasztalatotokra lennék kíváncsi!

Köszönöm!

Lóri
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: szketo »

Én a jövőhetén letesztelem, :roll: és írok erről nektek. :smt024 Pár Ft megér nem eget rengető dolog,pláne ha tényleg jó.Már pedig miért ne lenne jó. :-" Optimista vagyok,van rá példa hogy hasznomra válik,olykor fordítva, de, minden kép hajt a kíváncsiság ezért is öregszem ilyen hamar. :^o :oops: :P ](*,)
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: sell »

Ez egy úgymond 6 voltos rákfene.. A nagy amper ,kis feszültség okozta jelenség. Mire felizzana az izzószál, már elveszi a relé tőle a feszkót.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Athem »

Jó helyen vannak a testelések? Engem ez szívatott meg 1x... Ha minden ok, akkor vagy aku, vagy a relé, vagya generátor szvsz. Külön-külön az izzók a foglalatba szépen világítanak?
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: szketo »

sell írta:Hali, lehet van egy jó hírem a 6v rendszert használóknak, akik küszködnek az indexek használatával. Van egy szuper kis villogórelé amiből már igen sokat építettem be motorokba,( japán robogókba való utángyártott,) a jóhír az , hogy működik 6 voltos rendszerben is. 2*10 watt a névleges teljesítménye, de többet is elvisel. Plussz áramfelvétele alig van, 6 volton 2*10wattos izzóval 2.5 amperrel megelégszik, jól látható a villanás ,stabil a működése. Ha valakit érdekel írok róla bővebben.
Szia Sell!
Örömmel olvastam e hírt. Hatvoltos gépembe tettem már be Müller féle elektronikus idex automatát. Nem vagyok tőle nagyon boldog,ugyan olyan halovány alig alig látható főleg napsütésben!! Többen panaszkodtak,nem látszik az irány jelző használata. Így biztonság okáért még kézzel is keleztem haladási irányom. Az elektromos vezetéken rendben vannak vadi új minden. Jó, az hogy nem sűrűn használom a motort de, azért jó lenne ha nem lennének ilyen problémák. :roll:
Szóval, érdeklődve várom a fejleményeket. :roll:
Átalakítás 12-V-ra nem jöhet szóba, OT- motor. De egy ilyen kicsi szerkezet ,, még bele férne úgy gondolom.
Köszi szépen előre is !
Üdv:szketo :smt006
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, lehet van egy jó hírem a 6v rendszert használóknak, akik küszködnek az indexek használatával. Van egy szuper kis villogórelé amiből már igen sokat építettem be motorokba,( japán robogókba való utángyártott,) a jóhír az , hogy működik 6 voltos rendszerben is. 2*10 watt a névleges teljesítménye, de többet is elvisel. Plussz áramfelvétele alig van, 6 volton 2*10wattos izzóval 2.5 amperrel megelégszik, jól látható a villanás ,stabil a működése. Ha valakit érdekel írok róla bővebben.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

BlackIce írta: Nem, nem rá gondoltam. Kb 1-2 hónapja hirdette magát Facebookon az MZ csoportban. De most így hirtelen nem ugrik be a neve, még akkor se, haa fekete /1-edet odaadnád :D
Nem tudom kire gondolsz,én másra nem emlékszem aki kábelköteg gyártást csinálna.
Baki Máté, Müller Szabolcs és Tilinger Péter akiket tudok.
Baki Máté a külföldi munkája végett nem tudom mennyire tud bevállalni ilyet,a Müller Szabolcs állandóan el van havazva,meg most ugye az újszülött is megérkezett,szóval én mindenképp a Pétert ajánlanám.Ő ráér,szép munkát csinál megfizethető áron.
Avatar
BlackIce
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2015.05.09. 21:42
MZ-d típusa: MZ ETZ "250"
Tartózkodási hely: Budapest, XI.ker.

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: BlackIce »

zsakfos írta:
BlackIce írta: Ha jól tudom, akkor budapesti a srác
Rosszul tudod.Már ha a Tilinger Péterre gondolsz. Ő Somogy megyei
Nem, nem rá gondoltam. Kb 1-2 hónapja hirdette magát Facebookon az MZ csoportban. De most így hirtelen nem ugrik be a neve, még akkor se, haa fekete /1-edet odaadnád :D
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Athem »

Köszi srácok! :)
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

BlackIce írta: Ha jól tudom, akkor budapesti a srác
Rosszul tudod.Már ha a Tilinger Péterre gondolsz. Ő Somogy megyei
Avatar
BlackIce
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2015.05.09. 21:42
MZ-d típusa: MZ ETZ "250"
Tartózkodási hely: Budapest, XI.ker.

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: BlackIce »

aronpfabian írta:Baki Mátétól főleg. Meg van egy új srác a FB-on aki szintén vállal kábelköteg-gyártást. Szerintem 1-2 hete volt róla itt szó.
Ha jól tudom, akkor budapesti a srác
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Facebookozol?

Ha igen,keress rá:
Tilinger Péter. Őt ajánlom.
Schtuner@citromail.hu
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Athem »

Köszönöm!
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Baki Mátétól főleg. Meg van egy új srác a FB-on aki szintén vállal kábelköteg-gyártást. Szerintem 1-2 hete volt róla itt szó.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Athem »

Honnan vennétek kábeleket, ha már újra kábeleznétek?
ezeket találtam:

1
2
3
4
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

zudori írta:Csak laikusként kérdezem, vannak akik készítenek ilyen kábelkötegeket, direkt a típusokhoz. Nem lenne olcsóbb egy ilyet megvenni és kész a dolog? Akkor nem kellene számolni, boltba járogatni. Sok sok bosszúság elmaradna.
Mikor az ember hobbizik, nem mindig az a megoldás a befutó, ami papíron, mások számításai szerint a legjobb. :)
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zudori »

Csak laikusként kérdezem, vannak akik készítenek ilyen kábelkötegeket, direkt a típusokhoz. Nem lenne olcsóbb egy ilyet megvenni és kész a dolog? Akkor nem kellene számolni, boltba járogatni. Sok sok bosszúság elmaradna.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

A keresztmetszetek a javkönyvben: http://mz.info.tm/miraculis_de/mz/text/ ... 1/184g.gif
0.75-ös helyett 1.0-sat fogsz kapni a Konthánál, 2.5-ös (generátor, fesz.szab., akku) pedig nincs náluk, villanyszerelő szaküzletbe irányítottak a kéréssel.

Az aliexpressen/ebayen is körbenéznék ha nem sürgős, mert sokkal nagyobb a választék (csak ugye 1-2 hónap amíg megjön). Itt gyakran AWG szerint van megadva a keresztmetszet, érdemes átszámolni és ezzel (is) keresni.
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

zsakfos írta:Megtévesztettél az "átvezetékelés" kifejezéssel.Ha tudom hogy csak bolt cím érdekel pár vezeték miatt,a fene sem irt volna kisregényt :)
Jó volt ez így, köszönöm szépen! :)
Reménykedtem benne, hogy van valami beszerzési forrás ahol nagyobb választékban vannak vezetékek, akár többszínűek is.
Na de így, hogy nincs jobb, gyorsan meg is rendeltem az összes féle színt, amit az Elektrokonthában lehet kapni. De mindjárt utánanézek azoknak a boltoknak is, amiket írtál.
Te mekkora keresztmetszetű vezetékeket használtál?
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Megtévesztettél az "átvezetékelés" kifejezéssel.Ha tudom hogy csak bolt cím érdekel pár vezeték miatt,a fene sem irt volna kisregényt :)
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

zsakfos írta:
Stephanus írta:Átvezetékeléshez lehet valahonnan mindenféle színű vezetékeket kapni? Vagy ti mivel szomtátok ezt megoldani?
Gyári színezésűt nem kapsz sehol.Egyszínűt lehet venni,azokból van jó pár szín.
fekete/piros/kék/fehér/sárga/zöld/lila/szürke,barna. Illetve ugye kétszínűből van a zöld/sárga.Aztán ha nagyon gyári színezésűre szeretnéd,akkor lehet olyannal trükközni hogy mondjuk a fekete vezeték sarujára teszel piros zsugorcsövet azt a saru is védve van,meg lett egy feket/piros vezetéked :) Aztán így tovább.....kék vezeték-zöld zsugor a sarura stb.Van aki a sarura átlátszó csövet húz,alá becsusztat papirt megirva.A lehetőségeknek csak a képzelet szab határt
Én Bp-en vettem 2 helyen:
1089 Budapest, Bíró Lajos u. 4. Madzag bt
Budapest, Delej u. 51 Haluxvill
Nem is a vezeték beszerzése okoz gondot,hanem amibe belehúzod fekete cső.
Abból pld én Baki Mátétól vettem egy garnitúrát.

De ha megint vezetékelnék,már nem biztos hogy nekiállnék magamtól,inkább megvenném készen a köteget.
Összeadogattam a költségeimet a végén,azt kb 7000-re jött ki.És akkor abban még nincs is benne a krimpelőfogó ára!
Nem tudom mennyiért van most komplett köteg,de szerintem 10000 körül szokott lenni.

Máté nem tudom készit e még,de lett egy új srác a Tilinger Péter. Ő készít kötegeket ha érdekel.
Köszi az infókat!
Komplett kötegcserét nem tervezek. Az MZ-ben biztos nem. Az egész rendben van. Viszont azért néha előfordul, hogy cserélni/pótolni kell vezetékeket ebben-abban, most például egy XT600-at kellene egy kicsit újrahuzaloznom, és nem szeretem az épp kezembe akadó, véletlenszerű színű és minőségű vezetékkel összegányolni.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Stephanus írta:Átvezetékeléshez lehet valahonnan mindenféle színű vezetékeket kapni? Vagy ti mivel szomtátok ezt megoldani?
Gyári színezésűt nem kapsz sehol.Egyszínűt lehet venni,azokból van jó pár szín.
fekete/piros/kék/fehér/sárga/zöld/lila/szürke,barna. Illetve ugye kétszínűből van a zöld/sárga.Aztán ha nagyon gyári színezésűre szeretnéd,akkor lehet olyannal trükközni hogy mondjuk a fekete vezeték sarujára teszel piros zsugorcsövet azt a saru is védve van,meg lett egy feket/piros vezetéked :) Aztán így tovább.....kék vezeték-zöld zsugor a sarura stb.Van aki a sarura átlátszó csövet húz,alá becsusztat papirt megirva.A lehetőségeknek csak a képzelet szab határt
Én Bp-en vettem 2 helyen:
1089 Budapest, Bíró Lajos u. 4. Madzag bt
Budapest, Delej u. 51 Haluxvill
Nem is a vezeték beszerzése okoz gondot,hanem amibe belehúzod fekete cső.
Abból pld én Baki Mátétól vettem egy garnitúrát.

De ha megint vezetékelnék,már nem biztos hogy nekiállnék magamtól,inkább megvenném készen a köteget.
Összeadogattam a költségeimet a végén,azt kb 7000-re jött ki.És akkor abban még nincs is benne a krimpelőfogó ára!
Nem tudom mennyiért van most komplett köteg,de szerintem 10000 körül szokott lenni.

Máté nem tudom készit e még,de lett egy új srác a Tilinger Péter. Ő készít kötegeket ha érdekel.
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

Átvezetékeléshez lehet valahonnan mindenféle színű vezetékeket kapni? Vagy ti mivel szomtátok ezt megoldani?
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Athem »

De bizony, Jogos a 2 pont. Cserélném is, de előbb màsra kell sok-sok pénz. Pl. Lakàs, tatarozás, renovàlàs, vezetékelés... Én azt vallom, előbb tanulok meg megjavítani valamit, és utána cserélni újra. Addigra tapasztaltabban állok hozzá. Jelen esetben igen ràférne, de kell ez a tapasztalàs is. Ha így égetek el valamit, nem leszek annyira morcos, mintha újal tenném. De ha van olyan szaki aki àrul 250es ETZ hez gyári min. Kàbeleket, akkor tőle megveszem.De mivel olyan hibàkat írtam amikre màr van jó megoldás és a vezetèkek még jók nekem, vállalom ezt a kockàzatot. Nincs mese, egy-egy kàbelt megfoltoz az ember, ahogy lehet és nem budàkolva. Hidd el. Így is volt sok csere. De kérdezd MrDok-ot. Milyen volt és most milyen... A cikkből kiderül nektek is.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Athem.Nem kellene azt motort átvezetékelni?
Sorban adod be itt a hibákat,amiket csak foltozgatsz.
Vezeték hibák,kontakt hibák.
Most oké,még tudunk segiteni és megoldod otthon,de mi lesz ha menetközben szarik be valami a rossz kábelezés miatt?
A szezon előtt én tuti átvezetékelném új vezetékekkel
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Athem írta: Forrósodik a gyujtó trafóm...(nincs szikra helyzetben) jeladós bekötéssel hogy kell jól bekötni?
Egy kábel rámegy a gy. kapcsolóról, másik a 16A+ biztosítékról a trafóra ugye?. A jeladó kábele hova megy?
Így semmit nem fog csinálni, mindkét oldala pozitív.

A 15-ös a kapcsolt pozitív (azonos a megszakítós bekötésével), az 1-es csatlakozót a gyújtásvezérlő kezeli (szaggatja a megszakító helyett), sehova máshova ne kösd. A jeladó meg a gyújtásvezérlőbe van kötve, szintén sehova máshova.

Itt látszik a helyes bekötés:
http://pic.mz-forum.com/harry/MZ/Schaltplane/etz251.pdf
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Athem »

No... Testelés gondom volt,és több egérrágta kábel mellett ami a hátsó világításhoz ment...
ezeket kijavítottam most megy.A fesz. szabályzóra volt kötve a hátsó égő testelés. Ezt ki iktattam onnan és ráment a légszűrőre. (d-) -ról meg a légszűrőre ment egy kábel.

Másik kérdés:

Forrósodik a gyujtó trafóm...(nincs szikra helyzetben) jeladós bekötéssel hogy kell jól bekötni?
Egy kábel rámegy a gy. kapcsolóról, másik a 16A+ biztosítékról a trafóra ugye?. A jeladó kábele hova megy?
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Athem »

Megnézem, Köszi srácok!
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: MrDok »

zsakfos írta: Na igen az Mz-k többségénél negativ kapcsolású a duda(gondolod hogy én ezt nem tudom?),de ha megnézed a vezeték színeket Athem fotóján,akkor könnyen beláthatod hogy inkább ez a rajz érvényes rá :) Vagy a kapcsoló nem a sajátja a mocinak,akkor érthető hogy nem működött helyesen,de én erről honnan tudhatnék hogy valaki nem a motorja vezetékelésének megfelelő kapcsolót akar beépiteni?Én a kapcsoló kialakitásából indultam ki.Márpedig a fotón lévő kapcsolóhoz az általam mutatott rajz a mérvadó,nem a tied.
Ezt sasold meg:

Kép

Amit te írsz kapcsolást,azoknál ezek a vezetékszínek a kapcsolónál:

Kép

Ja és ha figyelmesen olvasod akkor láthatod hogy egész pontosan ezt írtam: a gyári bekötés ennél a kapcsolónál. :)
Ok, Kapitány!
Igazad van! [-o< :wink:
Én a saját motorom kapcsolásából indulok ki, ebben a pirosban meg más téren is voltak csodák, miért lenne kivétel az elektronika........
Gyári, nem gyári, működjön.
Ezek szerint ebben a 251 eltér a korábbitól.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Athem írta:
elvileg gyári 12v 21W izzók vannak?


Na első körben ezt ellenőrizd le,hogy tényleg a gyárilag előirt izzók vannak e mindegyikben,plusz az ellenörző izzót is.Illetve amit Zizi javasolt,azt is csináld meg.Húzd le az ellenörző izzóról a vezetéket és próbáld.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Athem írta:Elkúrtam, a C - U kapcsolást szakítottam meg nem a C - V-t... Sajnálom.
Amíg ez a C - U össze volt kötve nem volt duda.
Ergo Megszüntettem, azonnal a gyári kötéssel volt minden úgy ahogy kell.
Így már érthetőbb.Alább írtam mi volt a gond.Nem a te kapcsolásodhoz való kapcsoló volt a motorodon.Azt meg csak te tudhatod hogy te cserélted ki vagy más.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: z25z »

mert a kontroll lámpán keresztül áramot kap. Eredetileg a kontroll lámpa mindkét pontjára pozitív megy. Ha jobbra indexelsz akkor a balon keresztül testelődik és fordítva. Azt hogy nálad miért kezd el villogni is passz. De húzd le a kontroll lámpáról a sarukat és nézd meg úgy működik- e megfelelően. Ha igen, akkor diódázz.....
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Athem »

Elkúrtam, a C - U kapcsolást szakítottam meg nem a C - V-t... Sajnálom.
Amíg ez a C - U össze volt kötve nem volt duda.
Ergo Megszüntettem, azonnal a gyári kötéssel volt minden úgy ahogy kell.

Most az indexeknél járok megint, elvileg gyári 12v 21W izzók vannak, ha egy irányt kapcsolok a másik irányba is jelez de csak halványan...
Ha kikötöm az egyik nem aktuális irányt, azonnal nem villog a rossz oldal csak a jó. Másik irányba ugyan ez, ha itt is kikötöm az ellenkező oldal bármelyikét akkor jó. Az ir. jelző relét kikötve is. a kapcsolót kikerülve is csinálja. Ez mi lehet?
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Amúgy meg az egészet átgondolva,tuti az van hogy kapcsoló csere volt,csak éppen nem a megfelelő kapcsolásút sikerült beszerezni.
Athemnek 250-es Etz-je van gondolom,a kapcsoló meg 251-é.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

MrDok írta: Ezt sasold meg:
Kép
Az LVL 7-8 az kapcsolt pozitív a gyk-ról.
A kürtnél állandó kapcsolt + van, és testet adsz neki a gombbal. Ez szerint a gyári kapcsolási ábra szerint.
Na igen az Mz-k többségénél negativ kapcsolású a duda(gondolod hogy én ezt nem tudom?),de ha megnézed a vezeték színeket Athem fotóján,akkor könnyen beláthatod hogy inkább ez a rajz érvényes rá :) Vagy a kapcsoló nem a sajátja a mocinak,akkor érthető hogy nem működött helyesen,de én erről honnan tudhatnék hogy valaki nem a motorja vezetékelésének megfelelő kapcsolót akar beépiteni?Én a kapcsoló kialakitásából indultam ki.Márpedig a fotón lévő kapcsolóhoz az általam mutatott rajz a mérvadó,nem a tied.
Ezt sasold meg:

Kép

Amit te írsz kapcsolást,azoknál ezek a vezetékszínek a kapcsolónál:

Kép

Ja és ha figyelmesen olvasod akkor láthatod hogy egész pontosan ezt írtam: a gyári bekötés ennél a kapcsolónál. :)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: MrDok »

zsakfos írta: Ez csak azért érdekes mert ha v pontra testet kötsz akkor a dudád kap 2 testet és az elég fura lenne ha megszólalna :)
A c és a v meg alapból megvan szakitva,pont az a lényeg hogy amikor megnyomod a duda gombot akkor zárod össze őket és a v pozitivot kap akkor. Ha neked ez nem így működött akkor nem gyári a bekötés valahol máshol

A gyári helyes bekötés ennél a kapcsolónál:
a c és az u közösitve van és a gyújtáskapcsolótól kap pozitivot(fekete-piros vezeték) ha ráadjuk a gyújtást.
Az a az a reflektorra megy(fehér vezeték), a v pedig a dudára(fekete-sárga vezeték).
Ezt sasold meg:
Kép
Az LVL 7-8 az kapcsolt pozitív a gyk-ról.
A kürtnél állandó kapcsolt + van, és testet adsz neki a gombbal. Ez szerint a gyári kapcsolási ábra szerint.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Athem írta:
Az c és a v kapcsolást megszakítottam, a v pontra csináltam egy testelést... ettől fogva a helyes duda bekötéssel volt dudám már... amíg ezt így nem csináltam meg addig nem szólt...
A c és a v alapból megvan szakitva,pont az a lényeg hogy amikor megnyomod a duda gombot akkor zárod össze őket és a v pozitivot kap akkor. Ha neked ez nem így működött akkor nem gyári a bekötés valahol máshol

A gyári helyes bekötés ennél a kapcsolónál:
a c és az u közösitve van és a gyújtáskapcsolótól kap pozitivot(fekete-piros vezeték) ha ráadjuk a gyújtást.
Az a az a reflektorra megy(fehér vezeték), a v pedig a dudára(fekete-sárga vezeték).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsakfos 2017.02.08. 01:48-kor.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Athem »

Segítség-segítség, gyorsan segítsenek a motorom elektronikája varrás mentén reped...

Vagy: Egyszer megőszülök ééén ha nem lesz jó a kürt...

Lámpa részben megoldva.

"számomra" Gigantikus problémám a következő volt:

Újra kötöttem, nagy kábel ellenőrzés volt, minden tüzetesen át vizsgáltam.Szakadt-e vagy sem, ahol igen azt cseréltem.A kombinált kapcsolón a következő hibát mertem észre venni.

Kép

Az c és a v kapcsolást megszakítottam, a v pontra csináltam egy testelést... ettől fogva a helyes duda bekötéssel volt dudám már... amíg ezt így nem csináltam meg addig nem szólt...
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Athem »

Köszönöm, próbálkozom majd...
Avatar
amatőr
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2015.04.28. 10:34
MZ-d típusa: ETZ 250 Tour
Tartózkodási hely: Balatonszárszó

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: amatőr »

Ha viszont felül mögéd valaki,egyből nem jó a szóló beállítás. Azon túlmenően,hogy vakítani fogja a szembe jövőt,te pedig nem látsz vele rendesen. Ilyenkor hiányolom a trabant 601 megoldását. Egy pici karral a lámpafejben lejjebb lehet billenteni a foncsort.
Amatőr,... a rádióamatőr
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Athem írta:Valaki tudna egy tippet adni, miként érdemes jól beállítatni az első lámpát?
Kis segédlet is jól jönne. Bàrmilyen formában.
http://mz.info.tm/miraculis_de/mz/text/ts251r/163.gif
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Athem »

Valaki tudna egy tippet adni, miként érdemes jól beállítatni az első lámpát?
Kis segédlet is jól jönne. Bàrmilyen formában.
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: szketo »

Tri-Ton írta:Szia Szketo !

Bocs, de nagyon eltávolodtunk az elektronikától, ezért a választ áttettem az "üzemanyagellátás" - hoz.

Igen, furcsán is éreztem magam ez miatt,mikor nézem,hol is vagyunk! :oops: :oops: .Helyes semmi baj,Én kérek elnézést! :?
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

Szia Szketo !

Bocs, de nagyon eltávolodtunk az elektronikától, ezért a választ áttettem az "üzemanyagellátás" - hoz.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Elektronika topik - a pokol kapuja

Hozzászólás Szerző: szketo »

Tri-Ton írta:
aronpfabian írta:MOL vagy OMV 100-ast használsz?
Csak OMV és SHELL kutaknál tankolok, viszont a motoromat kizárólag OMV-nél. Az autókban nagy szükség esetén max 5 litert egyéb kútnál, hogy biztosan elérjek a következőig. ( még akkor is, ha emiatt esetleg csóringernek néznek ) Ja és, hogy teljes legyen a kép, téli leállás előtt tele tank és a csap marad nyitva.
100-ast használsz keverten is? Akarom mondani, üzem szerűen? :roll:
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] valamint 38 vendég