Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Jeami »

zsakfos írta:Ts 250/1!!
Vettem hozzá utángyártott bakelitot.Átpakoltam a kilométeróra meghajtást és még beszereletlen állapotban tekertem egyet rajt hogy forog-e a kihajtás.Hát olyan kerregést nyomott le hogy az nem igaz.Visszaraktam a gyáriba s hangtalan lett.Visszakerült a gyári a motorra.Mondjuk csak esztétikailag csúnya a gyári és azért akartam újra cserélni,de maradt a csúnya a motoron a szép utángyártott meg a polcra került.Pedig komolyan annyira egyformának tűnt és mégis van benne bibi.Nem volt kedvem belemélyedni,méricskélni hogy hol van a bajság.

:( Nos ez szerintem ETZ-nél is ilyen gyenge minőség...azért egyszer érdemes összehasonlítani a kettőt, hátha valami okossággal (alátét, távtartó, reszelés stb.) meg lehet oldani.. :roll:
Én ezért tettem az után gyártott bakelitbe után gyártott fogaskereket, tengelyt (csak a régi persellyel) mert így az után gyártott gagyik kioltották egymást és jó lett! \:D/
Motor, őrület
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Ts 250/1!!
Vettem hozzá utángyártott bakelitot.Átpakoltam a kilométeróra meghajtást és még beszereletlen állapotban tekertem egyet rajt hogy forog-e a kihajtás.Hát olyan kerregést nyomott le hogy az nem igaz.Visszaraktam a gyáriba s hangtalan lett.Visszakerült a gyári a motorra.Mondjuk csak esztétikailag csúnya a gyári és azért akartam újra cserélni,de maradt a csúnya a motoron a szép utángyártott meg a polcra került.Pedig komolyan annyira egyformának tűnt és mégis van benne bibi.Nem volt kedvem belemélyedni,méricskélni hogy hol van a bajság.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Jeami »

tomeeeee írta:
Jeami írta: Én tegnap fejeztem be éppen ezt a láncvédő bakelit mizériát.. #-o Nekem a sebességmérő-hajtásom volt rossz azért kellet szétszedni....jó móka volt. Nem tudom egyébként milyen lehet a gyári mert az előző is után gyártott volt és szépen ki is koptatta a benne lévő meghajtó-tengely persely oldalát a lánckerék. 8) Vettem után gyártottat mindenből de az a persely fekete volt (ami benne volt az fehér) és mivel abban jobban mozgott és már szépen ki is volt koptatva abba tettem az új tengelyt. :D Érdekes mód még ebbe is beleért egy kicsit úgyhogy ezt úgy oldottam meg hogy tettem a tengely alá egy kb. 2 mm-es alátétet és így pörög is meg csendes is.... =D>
Igazándiból nekem nem csak h beleér, de amikor lehúzom az egészet akkor a lánckerék nem forog el, csak egy "x" cm-es szakaszon. Én is tettem bele max 2mm-es alátétet távtartónak, de az túl sok lett mert így nem működött a km-óra hajtása...
Ilyen nálam is volt...épp összeraktam mikor szedhettem megint szét .. ](*,) akadt az egész....nekem pont ezért kellet bele a távtartó..túlságosan ráfeküdt a lánckerék a bakelitre meg a fogaskerekek is valahogy akasztották egymást.. :? Szerintem ide még bele lehet venni az után gyártásból (tengely + tányérkerék) eredő szórást is...lehet hogy nem a legprecízebb egyik se ezért is "játszani" kell velük hogy adják ki "egymást" #-o
Amúgy tegnap mentem vele vagy 25 km-t, szépen, halkan és jól szuperált az egész.. \:D/
Motor, őrület
Avatar
tomeeeee
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.07.24. 20:46
MZ-d típusa: ETZ150
Tartózkodási hely: Várgesztes

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: tomeeeee »

Jeami írta:
tomeeeee írta:ma sikerült kis etz-hez hátsó láncvédő bakelitot vennem, és nem hiába tartottam a kisiparitól: NEM LETT JÓ :evil:
Mindent áttettem a gyáriból, de vmiért beleér a lánckerék a bakelitba.
1ik nap még próbálkozom vele, de nem reszelgetek a bakelitből stb inkább vissza viszem azt megszegecselem a gyárit, am csak azzal a kikötéssel hoztam el h ha netalántán vmi nem stimmelne akkor vissza viszem, és vissza kapom az árát....ismét tanulhattam h utángyártottat kerülni kell
Én tegnap fejeztem be éppen ezt a láncvédő bakelit mizériát.. #-o Nekem a sebességmérő-hajtásom volt rossz azért kellet szétszedni....jó móka volt. Nem tudom egyébként milyen lehet a gyári mert az előző is után gyártott volt és szépen ki is koptatta a benne lévő meghajtó-tengely persely oldalát a lánckerék. 8) Vettem után gyártottat mindenből de az a persely fekete volt (ami benne volt az fehér) és mivel abban jobban mozgott és már szépen ki is volt koptatva abba tettem az új tengelyt. :D Érdekes mód még ebbe is beleért egy kicsit úgyhogy ezt úgy oldottam meg hogy tettem a tengely alá egy kb. 2 mm-es alátétet és így pörög is meg csendes is.... =D>
Igazándiból nekem nem csak h beleér, de amikor lehúzom az egészet akkor a lánckerék nem forog el, csak egy "x" cm-es szakaszon. Én is tettem bele max 2mm-es alátétet távtartónak, de az túl sok lett mert így nem működött a km-óra hajtása...
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Jeami »

tomeeeee írta:ma sikerült kis etz-hez hátsó láncvédő bakelitot vennem, és nem hiába tartottam a kisiparitól: NEM LETT JÓ :evil:
Mindent áttettem a gyáriból, de vmiért beleér a lánckerék a bakelitba.
1ik nap még próbálkozom vele, de nem reszelgetek a bakelitből stb inkább vissza viszem azt megszegecselem a gyárit, am csak azzal a kikötéssel hoztam el h ha netalántán vmi nem stimmelne akkor vissza viszem, és vissza kapom az árát....ismét tanulhattam h utángyártottat kerülni kell
Én tegnap fejeztem be éppen ezt a láncvédő bakelit mizériát.. #-o Nekem a sebességmérő-hajtásom volt rossz azért kellet szétszedni....jó móka volt. Nem tudom egyébként milyen lehet a gyári mert az előző is után gyártott volt és szépen ki is koptatta a benne lévő meghajtó-tengely persely oldalát a lánckerék. 8) Vettem után gyártottat mindenből de az a persely fekete volt (ami benne volt az fehér) és mivel abban jobban mozgott és már szépen ki is volt koptatva abba tettem az új tengelyt. :D Érdekes mód még ebbe is beleért egy kicsit úgyhogy ezt úgy oldottam meg hogy tettem a tengely alá egy kb. 2 mm-es alátétet és így pörög is meg csendes is.... =D>
Motor, őrület
Avatar
tomeeeee
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.07.24. 20:46
MZ-d típusa: ETZ150
Tartózkodási hely: Várgesztes

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: tomeeeee »

ma sikerült kis etz-hez hátsó láncvédő bakelitot vennem, és nem hiába tartottam a kisiparitól: NEM LETT JÓ :evil:
Mindent áttettem a gyáriból, de vmiért beleér a lánckerék a bakelitba.
1ik nap még próbálkozom vele, de nem reszelgetek a bakelitből stb inkább vissza viszem azt megszegecselem a gyárit, am csak azzal a kikötéssel hoztam el h ha netalántán vmi nem stimmelne akkor vissza viszem, és vissza kapom az árát....ismét tanulhattam h utángyártottat kerülni kell
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Jeami »

Köszi az ötleteket, felhívtam a lenti boltokat meg még párat, elég nehézkes a beszerzése úgyhogy megoldottuk a szomszéddal tegnap "okosba".. :D
Motor, őrület
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Mivel ők a Moped kft viszonteladója,ezért nézd meg itt a hozzád legközelebb levőt aztán rendelj náluk:http://www.moped91.com/portal/katalogus/viszonteladoink
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Jeami írta:És ez még semmi... :( rájöttem hogy a sebességmérőt hajtó hajtó tányérkeréken lévő fém gyűrű is le van darálva...ilyet viszont állítólag már nem gyártanak, nincs is...(mofaker szerint)....van valakinek ilyenje vagy tudja hol lehet szerezni? :roll:
A honlapjuk szerint nekik van:http://www.viktormotor.hu/portal/websho ... 05&lang=hu
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Jeami »

És ez még semmi... :( rájöttem hogy a sebességmérőt hajtó hajtó tányérkeréken lévő fém gyűrű is le van darálva...ilyet viszont állítólag már nem gyártanak, nincs is...(mofaker szerint)....van valakinek ilyenje vagy tudja hol lehet szerezni? :roll:
Motor, őrület
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Jeami »

Egy kérdés: Tegnap szétszedtem a hátsó kereket és környékét a láncvédő bakelit miatt (csere) ám nem elég hogy kiderült a meghajtás fogaskerekei vannak szétmenve (nem csak a bakelit törve) :( de mikor baloldalt kivettem a cuccokat (a fékpofák + fedőlemez felöl) kiesett valahonnan egy vékony, kis rugó is...ez hol lehetett? #-o holnap veszek alkatrészt és ha lesz időm össze is rakom csak jó lenne ugyanannyi darabot visszarakni mint ami benne volt... :D
Motor, őrület
Avatar
kuti
Aki nem csak motorral tud elesni
Aki nem csak motorral tud elesni
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2008.02.26. 15:12
MZ-d típusa: Etz125, Ts250/1
Tartózkodási hely: Pápa, s Bakony kanyarjai...

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: kuti »

Köv. tulaj? Eladod? :roll:
Aki sokat esik..... // A kevés lóerőt sok bátorsággal pótolom! :) Adatlapom Galériám
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: conus »

igen ezek a gyári lánckerekek előre. tudtommal létezik 14-es lánckerék is ide.
én gondolkoztam h felteszek a 150-esemre 15-ös lánckereket előre, de ezt majd a köv tulajra bízom a hátsó lánckerékkel + lánccal egyetemben :twisted: :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
kuti
Aki nem csak motorral tud elesni
Aki nem csak motorral tud elesni
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2008.02.26. 15:12
MZ-d típusa: Etz125, Ts250/1
Tartózkodási hely: Pápa, s Bakony kanyarjai...

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: kuti »

150es etzbe, 16os, a 125ösbe meg 15ös az első lánckerék? 14es létezik? Azzal nem pörgi mér szét magát a 125ös? :roll:
Aki sokat esik..... // A kevés lóerőt sok bátorsággal pótolom! :) Adatlapom Galériám
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Jeami »

z25z írta:
Jeami írta: Ezt gondoltam! :D
A hátsó kerék kivétele nélkül amúgy hogy lehetne kicserélni? :shock:
Sehogy, mindenkepp ki kell venned. Sot, a lancot is oldani kell. Aztan letekered a lanckerek csavarjat es ki tudod huzni a villabol kompletten lanckerekestol bakelitestol. Innentol mar siman ki tudod cserelni,. Egy dolog keresztbe tehet, az utangyartott lancvedo bakelit sok esetben egy nagy rakas szar, elkepzelheto hogy kessel faragni, esetleg papirral csiszolni kell rajta itt-ott, hogy klappoljon. (a kihajtasnal pl., nekem nem akart anelkul belemenni a meghajto tengelyt tarto muanyag tok)

Köszi, én is erre gondoltam, az utángyártot siralmas minőségét meg én is épp tegnap néztem... :(
Na sebaj holnap lesz időm, kicserélem! :D
Motor, őrület
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: z25z »

Jeami írta: Ezt gondoltam! :D
A hátsó kerék kivétele nélkül amúgy hogy lehetne kicserélni? :shock:
Sehogy, mindenkepp ki kell venned. Sot, a lancot is oldani kell. Aztan letekered a lanckerek csavarjat es ki tudod huzni a villabol kompletten lanckerekestol bakelitestol. Innentol mar siman ki tudod cserelni,. Egy dolog keresztbe tehet, az utangyartott lancvedo bakelit sok esetben egy nagy rakas szar, elkepzelheto hogy kessel faragni, esetleg papirral csiszolni kell rajta itt-ott, hogy klappoljon. (a kihajtasnal pl., nekem nem akart anelkul belemenni a meghajto tengelyt tarto muanyag tok)
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Jeami »

Tamás írta:Hy! Csak arra, hogy ne b. el.
Igen, akkor egyszerübb, ha kiveszed.
Ezt gondoltam! :D
A hátsó kerék kivétele nélkül amúgy hogy lehetne kicserélni? :shock:
Motor, őrület
Tamás
Velorex-es
Velorex-es
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2007.07.21. 23:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyõr

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Tamás »

Hy! Csak arra, hogy ne b. el.
Igen, akkor egyszerübb, ha kiveszed.
Avatar
Jeami
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.09.25. 11:46
MZ-d típusa: MZ-ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest és környéke

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Jeami »

Sziasztok!

Nemrég tettem szert egy szuper 250-es ETZ-re :D aminek hibája hogy a láncvédő bakelit hátul törött tehát, nem megy a kilométerórám. Vettem tegnap új műanyagot, a hétvégén kicserélem.
Nagy macera? Ki kell venni gondolom a hátsó kereket...figyeljek valamire a cserénél?
Motor, őrület
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Köszi Bambi, tehát akkor jó lesz a "gagyi" utángyártott is. ;)
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: bambi »

Papszi írta:Megedzeni? Az alu tömböt? vagy a lánckereket? Meg a hátsó lánckereket nem szokás edzeni, mert az sokkal kevésbé kopik mint a kislánckerék. Ja és ha keményíteni szeretnétek a fogakon, akkor vagy indukciós edzést kell alkalmazni vagy cementálást. :mrgreen:
Ha a lánc időben van cserélve,hátul akár a fogak is lehetnek aluból
Kovi888171
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.06.03. 11:27
MZ-d típusa: TS125

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Kovi888171 »

Sziasztok!

Minap vettem egy fordulatszámmérőt MZ TS125-ömre. Vettem új spirált, rácsavar, de semmi életjelet nem mutat. A fordulatszámmérő működőképes.
Szétszedtük, a fordulat meghajtótengelynek semmi baja, nincs ledarálva, de amit az meghajtana, az honnan jön pontosan és, hogy lehet-e hozzá kapni olyan cuccot.
Gondolom blokkszéthúzás nélkül nem úszom meg a dolgot.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Persze, hogy az alut! :D
Az oké, hogy kevésbé kopik, de nem tudom mit bír ez a kisipari sz@r...
Ha elég kemény anyagból van, vagyis nem kopik el hamar, nem foglalkozom a sorják eltüntetésén kívül vele. Kösz!
Papszi írta:Megedzeni? Az alu tömböt? vagy a lánckereket? Meg a hátsó lánckereket nem szokás edzeni, mert az sokkal kevésbé kopik mint a kislánckerék. Ja és ha keményíteni szeretnétek a fogakon, akkor vagy indukciós edzést kell alkalmazni vagy cementálást. :mrgreen:
Avatar
Papszi
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.03.02. 12:12
MZ-d típusa: Honda CBR600F
Tartózkodási hely: Kecskemét, Tiszaföldvár

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Papszi »

Gyurmooo írta:Az rendben, főleg olyat szeretnék. :mrgreen:
Hátsó lánckerékről valaki? Ránézésre elég silány, tiszta sorja az egész. Után kell kicsit munkálni majd, ha ezt rakom föl. Le kéne esztergányolni az alu tömbről, majd megedzeni. :-k
Megedzeni? Az alu tömböt? vagy a lánckereket? Meg a hátsó lánckereket nem szokás edzeni, mert az sokkal kevésbé kopik mint a kislánckerék. Ja és ha keményíteni szeretnétek a fogakon, akkor vagy indukciós edzést kell alkalmazni vagy cementálást. :mrgreen:
Üdv.: Papszi :smt079 :smt063
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Az rendben, főleg olyat szeretnék. :mrgreen:
Hátsó lánckerékről valaki? Ránézésre elég silány, tiszta sorja az egész. Után kell kicsit munkálni majd, ha ezt rakom föl. Le kéne esztergányolni az alu tömbről, majd megedzeni. :-k
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

Gyurmooo írta:Kinek milyen tapasztalata van (a valószínűleg magyar) utángyártott hátsó lánckerékkel? Közeleg a lánccsere, és azon gondolkodom, beletegyem-e amit kaptam anno a géppel, vagy kezdjek fölhajtani valahol egy jobb állapotú gyárit. Bár nehéz lenne, lévén 251-es... Első lánckerék mindenképp kell valami, mert 19-est kaptam vele, amivel túl pörgős lenne. 20 v. 21-es kéne.

20-asat tudom ajánlani!
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Kinek milyen tapasztalata van (a valószínűleg magyar) utángyártott hátsó lánckerékkel? Közeleg a lánccsere, és azon gondolkodom, beletegyem-e amit kaptam anno a géppel, vagy kezdjek fölhajtani valahol egy jobb állapotú gyárit. Bár nehéz lenne, lévén 251-es... Első lánckerék mindenképp kell valami, mert 19-est kaptam vele, amivel túl pörgős lenne. 20 v. 21-es kéne.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Ilyenkor a spirál nem egyenletesen közvetíti a forgó mozgást. Cserélj spirált és csepegtess egy kicsi olajat bele, szerintem.
Avatar
redocstomi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.06.12. 13:46
Tartózkodási hely: Körmend

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: redocstomi »

üdv
ha kileng a kilométer óra mutatója akkor mit kell cserélni hogy ne lengjen ki? Spirált vagy az órát?
kösz
Avatar
csdani
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2009.07.19. 13:08
MZ-d típusa: ETZ-251
Tartózkodási hely: Lábatlan/Veszprém

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: csdani »

Igen 1-el kisebb a biztos, így nem erőlködik annyira, kevésbé kopik a blokk, meg az egyre több rendőr miatt( nagyon sok mobil, amit észre sem veszel) 104-nél nem érdemes sebesebben haladni!
bonalaco
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2009.07.16. 16:50
MZ-d típusa: etz 251

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: bonalaco »

Hello!
Olvasgattam itt kinek hany fogu fogaskerek van elol (etz251),es mivel nemreg vettem a mocit megnezem hanyas van nekem...Meglepodve tapasztaltam h 20as!
Mondjuk Nekem jo,4essel kiporog 110fole egy picivel (112),5 os pedig 130fole.
Igaz,mikor vittem tesomat multkor es kozepes ellenszel volt bizony teli gazzal tartotta csak a 120at,amint levetem a gazt picit mindjart lelassult 110re.Viszont ha magam vagyok tokeletes,es ha jon kis lejto lefele meg a 140et is elhagyja a mutato egy milimeterre :D
Tehat a 20asat csak ajanlani tudom
Avatar
bakimate
A kábelkirály
A kábelkirály
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:32
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Ráckeresztúr

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: bakimate »

25X35X7
"Egy reggel arra ébredtem, hogy inkább leszek a feltámasztás eszköze, így most felújítunk, javítgatunk ... Nézz csak körül, mostanában itt minden a második esélyrõl szól!"
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: coco »

Sziasztok... Hulyen hangzik de 3x vegig neztem a kezelesi konyvet es nem kaptam meg, szoval legyszi valaki irja meg hogy kisTZ be elol a lanckerekhez milyen meretu es milyen szimmering jar... mert ki kene csereljem. Elore is koszi.
Avatar
RR_ZOZY
4 kéz, 4 láb
4 kéz, 4 láb
Hozzászólások: 1445
Csatlakozott: 2007.07.18. 11:05
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe '84
Tartózkodási hely: Kaposvár, Somogy vármegye ;-)

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: RR_ZOZY »

Én is ilyesformán tapasztalom mint molcsaba. Bambi szavaival élve: "Nincs semmi különleges, mert rendben van a motor"
Üdv:
Zozy
http://www.youtube.com/watch?v=ERrhMn3IWDc

"Rossz az, aki rosszra gondol......de hülye aki nem." ;-)
Avatar
molcsaba
Paparazzi
Paparazzi
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2007.07.17. 16:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 delux
Tartózkodási hely: Pécel

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: molcsaba »

Nekem 19-es lánckerék van elől, és tudja a 125-öt végsebességnek, bár ehhez már előre kell hajolnom a légellenállás miatt. Viszont 100-110-et bármikor könnyedén megy. Az utast sem veszi észre, ugyanúgy megy. :roll:

Egyébként pedig nagyon jól gyorsul, ami hegyi kanyargós utakon jól jön. A Heidenau gumi remekül úton tartja! :roll:

Ja! Sima 250-es ETZ. :roll:
Idegeskedni annyi, mint mások hibája miatt magunkon bosszút állni.
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

borutalp06!

Én 19-essel kezdtem, pörgött mint egy vaddisznó, a vége 120-125 között.
Feltettem egy 21-est nem ment jobban 100 nál.
Most 20-as van fent azzal nem pörög annyira, szépen megy, van erő, a vége 120-125 környéke. Felcuccolva, utassal szépen tudok vele jönni.

Általában azt javasolják aki túrázik, viszi a motyót esetleg utast, az gyárinál 1 el kisebbet szokott feltenni hogy az jó! Ez nálam is így vált be.

Ja azt hozzá teszem ETZ 251 és 16"-os hátsókerékről van szó.

Üdv.
borutalp06
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.06.24. 17:16
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: borutalp06 »

Hát most már tényleg annyiféle véleményt olvastam itt,hogy muszály megennem a pudingot... :D kiváncsi vagyok arra a fránya 19 fogúnál nagyobb(most már mindegy mekkora,csak nagyobb legyen :D )lánckerékre.......
Avatar
Papszi
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.03.02. 12:12
MZ-d típusa: Honda CBR600F
Tartózkodási hely: Kecskemét, Tiszaföldvár

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: Papszi »

borutalp06 írta:Asszem megpróbálok szerezni 20 fogú(vagy nagyobb) lánckereket,felrakom,kipróbálom és leírom a tapasztalatokat!
Haveromnak volt fent 20-as lánckerék, szerinte nem ment jobban, mint a 19-esel. Azt mondta, hogy úgy érezte, hogy nem pörög ki rendesen a 20-as lánckerékkel.
Üdv.: Papszi :smt079 :smt063
borutalp06
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.06.24. 17:16
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: borutalp06 »

Asszem megpróbálok szerezni 20 fogú(vagy nagyobb) lánckereket,felrakom,kipróbálom és leírom a tapasztalatokat!
Avatar
RR_ZOZY
4 kéz, 4 láb
4 kéz, 4 láb
Hozzászólások: 1445
Csatlakozott: 2007.07.18. 11:05
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe '84
Tartózkodási hely: Kaposvár, Somogy vármegye ;-)

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: RR_ZOZY »

Ja hát így már értem persze :-)
Üdv:
Zozy
http://www.youtube.com/watch?v=ERrhMn3IWDc

"Rossz az, aki rosszra gondol......de hülye aki nem." ;-)
Avatar
htq
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2009.06.11. 19:05
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Szakály
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: htq »

Az igazság az, hogy én 350-es Jawa-ról ültem át ETZ-re. Elöször furcsa volt az, hogy nincs olyan erőtartaléka, mint a Jawa-nak. Az emelkedőket izomból akartam (oda húztam a gázt) legyűrni és nem lendületből. Felénk elég sok az emelkedő és kevés a sík út, ezért tettem fel 18-as lánckereket. Most már nem igazán kell a lendület.
Avatar
RR_ZOZY
4 kéz, 4 láb
4 kéz, 4 láb
Hozzászólások: 1445
Csatlakozott: 2007.07.18. 11:05
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe '84
Tartózkodási hely: Kaposvár, Somogy vármegye ;-)

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: RR_ZOZY »

Részemről annyi hogy az enyémen is 19 fogú van fenn elöl. Soha nem éreztem kevésnek 2 személlyel és pakolva sem, pedig full alap 250-es. Vége 125-127.........de nem gyakran próbálgatom és kophatott is már a technika kicsit azóta. 100-at bármikor könnyeden és erőlködés nélkül viszi...és még van egy kis tartalék ekkor...nekem ez bőven megteszi.
Üdv:
Zozy
http://www.youtube.com/watch?v=ERrhMn3IWDc

"Rossz az, aki rosszra gondol......de hülye aki nem." ;-)
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: hell »

Nekem most 20 fogas lánckerék van fent nekem bejön. Végét nem tudom de nem is érdekel kivan már a motorja rendesen 90-100 közt hasnálom. 100km/h- nál 4000 1-2 százat forog. 110 kis hátszélben tudja. :)
Avatar
htq
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2009.06.11. 19:05
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Szakály
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: htq »

Az ETZ-nek a négy felömlő miatt szüksége van a pörgésre, hogy legyen benne erő, főleg ha 5-ik(lassító) fokozatban van. 125-nél mennyit forgott? 6500-7000 között? nem csoda ha megszorult, főleg ha nem volt vastagon az olaj keverve.
borutalp06
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.06.24. 17:16
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: borutalp06 »

Én igazából azt szeretném,hogy 110 km/h-s sebességnél ne pörögjön a moci.....(kb 5000-t pörög akkor)
Már próbáltam kihuzatni,(igaz fáj a szívem)125-nél váltottam az 5.-et,aztán meg is szorult.....
Avatar
htq
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2009.06.11. 19:05
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Szakály
Kapcsolat:

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: htq »

borutalp06 írta:Hali htq!
Akkor a 17 fogútól mit várhatok szerinted?
Vagy te mekkorát javasolsz?
A 17-es lánckerék krosszozáshoz való, na meg oldalashoz. Szerintem az MZ-k nem ara vannak kitalálva, hogy 130-cal vagy az fölött menjenek vele, a váz és futómű konstrukció túl gyenge hozzá. A 20-as, 21-es lánckerék 16"-os hátsó kerékhez való ami a 251-é. Saját tapasztalatom az, hogy a 250 ETZ-re a 18-as a legjobb. A végsebesség max. 10 km/h-val kevesebb, de sokkal használhatóbb a motor, főleg ha van egy kis okosítás rajta mint az enyémen 8)
Thunder-rel egyetértek abban, hogy valami nem passzol a motorod körül, mert 130-at vinnie kellene.
Avatar
ThUnDeR
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:25
Tartózkodási hely: Tura

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: ThUnDeR »

borutalp06 írta:Hali ThUnDeR!
Minden vélemény érdekel,azért írtam a forumba! :D
Amit nem tudok,az a fúvoka mérete.Viszont ami biztos,hogy a síbertű majdnem legalul van,Motorgenerált(fúrás,stb) télen kapott,a gyujtás OK,gyertyakép OK,fogyasztását nem mértem de nem jelentős,nem kellet még feltűnően gyakran tankolnom.....
Értem:)

Hát ha nem "jelentős" a fogyid, akkor talán kisebb főfúvesz van a karbiban mint kéne, vagy atom jó a géped :) Nekem a 115-ös fúvesszel 4.2 körül kajált vegyesben, és egész jól ment. Most vettem rá 30N2-5 -ös karbit, ebben gyári van, kíváncsi leszek mennyire nő a fogyim:)

ThUnDeR
borutalp06
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.06.24. 17:16
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: borutalp06 »

Hali ThUnDeR!
Minden vélemény érdekel,azért írtam a forumba! :D
Amit nem tudok,az a fúvoka mérete.Viszont ami biztos,hogy a síbertű majdnem legalul van,Motorgenerált(fúrás,stb) télen kapott,a gyujtás OK,gyertyakép OK,fogyasztását nem mértem de nem jelentős,nem kellet még feltűnően gyakran tankolnom.....
Avatar
ThUnDeR
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2007.07.17. 18:25
Tartózkodási hely: Tura

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: ThUnDeR »

borutalp06 írta:Hali htq!
Akkor a 17 fogútól mit várhatok szerinted?
Vagy te mekkorát javasolsz?
Bocsi hogy beleszólok, mert nem nekem írtál.. :)
Én úgy gondolom, meg azt tapasztaltam, hogy kisebb lánckerékkel persze nyomatékosabb lesz a géped, de a végsebességet azt jóval lerontja, sztem max 100 lesz a vége tőle.
Ami viszont furcsa, hogy 19-es gyári lánckerékkel elég kevésnek tűnik nekem az a 120 körüli végsebesség, egy 250-es gépnek simán ki kell menni 130-ig, ha egészséges. Nekem még 115-ös főfúvókával is tudta a gép a 130-at, úgyhogy sztem ne a lánckerekekkel próbálkozz, hanem nézz utána miért nem megy az a gép többet.

ThUndeR
borutalp06
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.06.24. 17:16
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Hajtásrendszer (lánc, lánckerék)

Hozzászólás Szerző: borutalp06 »

Hali htq!
Akkor a 17 fogútól mit várhatok szerinted?
Vagy te mekkorát javasolsz?
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég