Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

zsakfos írta:
Én meg ebből gondoltam hogy van szivargyújtó a motoron. :D :-"
Csupa ellentmondás..... :-k
Alfa mi a helyzet? ne hagyj minket kétségek közt. [-o<
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Fasza ötletek, a feszmérő pl pont ez amit kerestem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Alfa írta:Nem erre gondoltam, van nekem már mindenem a motoron :)
Én meg ebből gondoltam hogy van szivargyújtó a motoron. :D :-"
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Alfa írta: Az akksihoz csatlakozó végéhez kéne 2 krokodilcsipesz (csíptetni).
Ebből indultam ki. :wink:
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Thorwald írta:
+1 csatlakozó aljzat a motorra, amibe az elosztót bedugod:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f ... 97175.html
Az van neki a motoron szerintem :D
De egyébként jogos. :-"
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

+1 csatlakozó aljzat a motorra, amibe az elosztót bedugod:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f ... 97175.html
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

Alfa írta:Nem erre gondoltam, van nekem már mindenem a motoron :)

Ez egy olyan kis egység lenne, amit be lehet vinni a sátorba (a motor a sátor mellett áll, és kilóg belőle a zsinór), és ott bent tudsz tölteni, világítani, és közben látni a feszültséget hogy mennyire merítetted le, meg még ami az ember eszébe jut. :mrgreen:
Ja így már értem akkor átalakítom az ötletet :D van egy dobozod raksz bele 2 db szivargy. aljzatot egy a töltésre 1 a világításra szerintem az a legjobb ha ledes lámpát ellátod sziravgy. csatival feszmérőt meg beledobod fölé a dobozba akár még rakhatsz elé egy kapcsolót is ha nem kell vagy zavar a feszmérő lekapcsolod. Ezt a dobozt pedig a 3 méteres vezeték végére ugyancsak szivargy. csati és mehet a motorba szerintem az a legjobb persze ha állandóban van power a motorodon lévő csatiban. Krokicsipesszel többet szenvednél mivel dekni le cuccok ki akura csipesz filmözbe lepattan meg ilyenek nem a legjobb.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Nem erre gondoltam, van nekem már mindenem a motoron :)

Ez egy olyan kis egység lenne, amit be lehet vinni a sátorba (a motor a sátor mellett áll, és kilóg belőle a zsinór), és ott bent tudsz tölteni, világítani, és közben látni a feszültséget hogy mennyire merítetted le, meg még ami az ember eszébe jut. :mrgreen:
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

Alfa írta:Hosszabb túrákhoz, sátorozáshoz terveztem a következőt: Akksiról megoldani a dolgokat. Ehhez azt képzeltem, először is kéne 3m 2eres vezeték (ezt már megvettem). Az akksihoz csatlakozó végéhez kéne 2 krokodilcsipesz (csíptetni). A másik oldalához egy voltmérő (olyan mint zolee-g -nek van, kicsi és digitális), az egyik szálra egy 16A bizti, egy szivargyújtó aljzat, és egy + és - kimenet, pl kompresszornak, vagy lámpának.

Így pl lehet a GPSről filmezni nyugodtan, vagy a sátorban világítani ledes lámpákkal (ami nem fogyaszt túl sokat).

Persze ezeke a dolgokat össze kéne rendezni egy minél kisebb dobozszerű képződménybe :mrgreen:

valaki próbált már ilyet?
Feszültség merőnek tudom ezt ajánlani világosban jól látható és sötétben nem zavar. http://elektronika.vatera.hu/muszerek_a ... 47246.html
Steklámpának meg raksz egy szivargyújtó csatit és akkor mehet onnan nem kell vacakolni a kroki csipesszel. Szivargyujtót szerintem a motoron legjobban a kormány közepében tudod elhelyezni nincs szemelött és könnyen elérhető. Voltmérő meg dobozolható esetleg + egységként felszerelhető az enyém az tépőzáras ha olyan helyen állok meg ahol fenn áll a kopásveszély csak lekapom azt mehetünk!
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Hosszabb túrákhoz, sátorozáshoz terveztem a következőt: Akksiról megoldani a dolgokat. Ehhez azt képzeltem, először is kéne 3m 2eres vezeték (ezt már megvettem). Az akksihoz csatlakozó végéhez kéne 2 krokodilcsipesz (csíptetni). A másik oldalához egy voltmérő (olyan mint zolee-g -nek van, kicsi és digitális), az egyik szálra egy 16A bizti, egy szivargyújtó aljzat, és egy + és - kimenet, pl kompresszornak, vagy lámpának.

Így pl lehet a GPSről filmezni nyugodtan, vagy a sátorban világítani ledes lámpákkal (ami nem fogyaszt túl sokat).

Persze ezeke a dolgokat össze kéne rendezni egy minél kisebb dobozszerű képződménybe :mrgreen:

valaki próbált már ilyet?
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

bela700 írta:Én is skodáét használtam a normál izzóhoz amíg 6 voltos volt a gépem,nekem jó volt.
Igen, igazad van, ezt nem irtam h figyelni kell vasarlaskor mert letezik sima meg halogen is skodahoz.
Amugy en a TS-en is H4-es foncsort hasznaltam 6V 35/35W H4 izzoval. Eredmeny a jobb vilagitas es a jobb toltes :)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bela700 »

Én is skodáét használtam a normál izzóhoz amíg 6 voltos volt a gépem,nekem jó volt.
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: DrV »

Apám adott most egyet, egy Moto Guzzin volt... kr, h a lámpához tartozó motor nincs már meg :( Majd kipróbálom, remélem jó lesz. Ha más nem, jön a skoda. Kösz a tippeket. :)
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

DrV írta:Üdv!

A trabant foncsor helyett nincs más lehetőség erősebb izzó használatára? Ezzel a foncsorral nem szórja eléggé a fényt, kanyarokban izgalmas esténként.

Valaki tett már kamerát etzre? Az utat venném fel menetközben, ehhez kéne vmi állvány, rögzítési mód. Esetleg, h milyen kamerát érdemes használni? Vaterán nézegetem a legolcsóbb árkategóriát a vhstől kezdve... lényeg, h kibírja és olcsó legyen :)
En is hasznalok olyan MD80 kamerat amit linkeltek. Sisakkameranak is kivalo. Egyszer leesett 80 korul, de par karc lett rajta, amugy semmi baja.

Foncsornak pedig javaslom a Skoda foncsort (105/120 korlampas), elonye hogy nem log ki az uveg a keretbol mint a trabie. En kb 2 eve 1890-ert tudtam venni, szal arban is jobb a mofuckeresnel.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

DrV írta:Üdv!

A trabant foncsor helyett nincs más lehetőség erősebb izzó használatára? Ezzel a foncsorral nem szórja eléggé a fényt, kanyarokban izgalmas esténként.

Valaki tett már kamerát etzre? Az utat venném fel menetközben, ehhez kéne vmi állvány, rögzítési mód. Esetleg, h milyen kamerát érdemes használni? Vaterán nézegetem a legolcsóbb árkategóriát a vhstől kezdve... lényeg, h kibírja és olcsó legyen :)
Vegyél rendes foncsort pl mofakeres.
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Vagy forgalmi engedély nélkül viszed haza a motort és mehetsz szigorított műszakira. :)
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: DrV »

Hiába a nagyobb fényerejű izzó, attól még ugyanúgy fogja szórni a fényt... Másik lámpa kéne, ami szélesebben, egyenletesebben szórja a fényt. Legfeljebb kap két trabant foncsort :D Rend őrei nagy örömére. Már sárga csekk színeiben látom magam előtt az utat :]
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Drv!

A Tungsram megalight megnövelt fényerejű H4-es fehér izzót tehetsz bele és a rendőrök sem kötözködnek érte:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f ... 94989.html

Kamerának szerintem egy ilyen tökéletesen megfelel és nem is olyan drága:

http://www.grando.hu/product/view/?id=1471442146
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: DrV »

Üdv!

A trabant foncsor helyett nincs más lehetőség erősebb izzó használatára? Ezzel a foncsorral nem szórja eléggé a fényt, kanyarokban izgalmas esténként.

Valaki tett már kamerát etzre? Az utat venném fel menetközben, ehhez kéne vmi állvány, rögzítési mód. Esetleg, h milyen kamerát érdemes használni? Vaterán nézegetem a legolcsóbb árkategóriát a vhstől kezdve... lényeg, h kibírja és olcsó legyen :)
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
yofo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2008.01.29. 20:54
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: yofo »

Ami a motoromon látható , az nem chopper ülés , hanem valami jó kézügyességű kárpitos munkája . Az eredeti mz ülésvasra lett ráépítve a szivacs , és a kárpitozás . Sajnos a készítés részleteiről nincsenek infóim :roll: , mert így vettem a mocit , de ha kell néhány fényképet tehetek fel róla .
Powered by Bambi MZ ts 250/1
Avatar
Nandor
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2009.03.22. 16:40
MZ-d típusa: MZ ts 250/0.5
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Nandor »

Valaki próbálkozott már más motor ülését az MZ-re rakni?
Yofo motorján láttam valami chopper ülést /talán Virago/ és nagyon tetszik.
Sajnos az MZ ülésen rövid idő alatt teljesen elzsibbadok és gondoltam kicserélem valami szélesebb japánéra.
Még a katonai kétrészes ülésen is gondolkodtam az is kényelmesebbnek látszik viszont sajnos nem lehet kapni sehol. :(
Avatar
fzooltan
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010.06.29. 20:46
MZ-d típusa: ES125,TS125,ES250/2
Tartózkodási hely: Zalaszentgrót

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: fzooltan »

gabsic írta:
Hali!
Labvedo: egy U alaku alkatersz van. az U ket vegen van1-1 8-as furat ami a labvedohoz megy. az U kozepen pedig egy ful van ami a dudatartohoz van csvarozva. Eredetileg ez csobol van, nekem mikor enm volt meg a gyari akkor laposvasbol hajtottam.

Csomagtarto: a hatso labtartobol kiveszed a gyari elfejelt siftet amin fordul, es raksz bele 8as csavart. ahhoz fogaotd oda egy anyaval a csomagtartot.

Gabsic,kösz az infót! A lábvédőnél erre a megoldásra nem gondoltam,de így barkácsolom meg.
Az oldalcsomagtartót a Trophy-n ezzel a módszerrel csináltam(elég "morbid" megoldásnak tűnt),de mivel ahhoz volt még oldalanként két különböző méretű tartólemez, azt hittem máshogy volt gyárilag......bár sosem jöttem rá hogy miért is adták hozzá azt a 2 lemezt :).
Mégegyszer kösz! Sokat segítettél!
Üdv.:Z
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

fzooltan írta:Sziasztok!
TS 125 motoromra kemény 1500 magyar forintért vettem egy pár térdvédőt,de valami felfogató konzol hiányozhat róla,mert nem egészen tiszta számomra a felszerelése.Addig ok,hogy az alsó tartókarokat a mellső blokktartó csavarhoz kell fogatni (ez a Trophymon is így van), a felső része a macerásabb, itt hiányozhat valami.
Ha valaki tudna ezügyben segíteni,esetleg egy képet küldeni a felszerelt állapotról, azt nagyon megköszönném.
Amúgy ötleteim vannak,de nem igazán akarnék hozzá gyártani egy "tipusidegen" felfogatót, ha nem muszály. :)

A másik kérdésem is hasonló,csak itt az oldalcsomagtartók felfogatása nem igazán tiszta. Itt egyik felfogatási pont a lengéscsillapítónál,egy a sárvédőtoldatnál van.A harmadik ami a hátsó lábtartóhoz esik ,azt nem tudom milyen megoldással fogatták oda gyárilag.Ezügyben is kérném a segítségeteket.
Előre is kösz!

Üdv.:Z
Kép
Hali!
Labvedo: egy U alaku alkatersz van. az U ket vegen van1-1 8-as furat ami a labvedohoz megy. az U kozepen pedig egy ful van ami a dudatartohoz van csvarozva. Eredetileg ez csobol van, nekem mikor enm volt meg a gyari akkor laposvasbol hajtottam.

Csomagtarto: a hatso labtartobol kiveszed a gyari elfejelt siftet amin fordul, es raksz bele 8as csavart. ahhoz fogaotd oda egy anyaval a csomagtartot.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
fzooltan
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010.06.29. 20:46
MZ-d típusa: ES125,TS125,ES250/2
Tartózkodási hely: Zalaszentgrót

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: fzooltan »

Sziasztok!
TS 125 motoromra kemény 1500 magyar forintért vettem egy pár térdvédőt,de valami felfogató konzol hiányozhat róla,mert nem egészen tiszta számomra a felszerelése.Addig ok,hogy az alsó tartókarokat a mellső blokktartó csavarhoz kell fogatni (ez a Trophymon is így van), a felső része a macerásabb, itt hiányozhat valami.
Ha valaki tudna ezügyben segíteni,esetleg egy képet küldeni a felszerelt állapotról, azt nagyon megköszönném.
Amúgy ötleteim vannak,de nem igazán akarnék hozzá gyártani egy "tipusidegen" felfogatót, ha nem muszály. :)

A másik kérdésem is hasonló,csak itt az oldalcsomagtartók felfogatása nem igazán tiszta. Itt egyik felfogatási pont a lengéscsillapítónál,egy a sárvédőtoldatnál van.A harmadik ami a hátsó lábtartóhoz esik ,azt nem tudom milyen megoldással fogatták oda gyárilag.Ezügyben is kérném a segítségeteket.
Előre is kösz!

Üdv.:Z
Kép
Avatar
jarumasz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.27. 17:44
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Győr LÁZI

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: jarumasz »

Na annyit nem költök, akkor megy így össze szürkén. Szép szín nem? :mrgreen: :-"
Ne dudálj!!!! Küzdj!! :)
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: csoka »

A würth alufelni tisztítója egy varázsszer!Sajnos igen drága egy hónapja vettem a szegedi würth kereskedésben fél liter 8500Ft.Vannak olyan aluötvözetek,amik szürkék maradnak(nekem a karburátor,és darabjai),a hatást lehet fokozni,ha egy ecsettel az anyagot dörzsölgeted,az alu felületén.Javasolom a mázas munkavédelmi kesztyű használatát,mert savról van szó.Aki vegyészetben jártas,írhatna néhány sort a foszfát savról,mert legnagyobb százalékban ezt tartalmazza az alufelni tisztító.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

jarumasz írta:Csáó.
Mivel tudom az alumíniumot vegyi úton sötét szürkéről szép újszerűvé tenni? Tiszta, de nem világos a színe.
Kép
Wurth-nek van erre specko anyaga. Draga, de az eredmeny olyan mint ha uj lenne...Wurth-nek van erre specko anyaga. Draga, de az eredmeny olyan mint ha uj lenne...
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
jarumasz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.27. 17:44
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Győr LÁZI

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: jarumasz »

Csáó.
Mivel tudom az alumíniumot vegyi úton sötét szürkéről szép újszerűvé tenni? Tiszta, de nem világos a színe.
Kép
Ne dudálj!!!! Küzdj!! :)
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Hujber írta:Sziasztok!

Szeretnék egy kicsi átalakítást a motoromon. A lényeg, hogy a kormányt cserélném le, egyeneset szeretnék beletenni. Na nem olyat, mint a seprűnyél, ehhez hasonlót:
Kép

Nem akarok nagy gányolást, meg nagy eltéréseket a gyári állapottól, nem azért akarom. A kérdésem: Belekötnek műszakin? Jó ötlet egyáltalán?(irányíthatóság szempontjából)

Konkrétan az tetszene a legjobban, ha egy komplett ETS első villát mindenestől beleraknék, nagyon bejön az az összkép.
Nekem Yamaha DT kormányom van, az kényelmes, de műszakin azt mondták h tegyem vissza az eredetit, mert ezzel nem engedhetik át, de több helyen meg azt hallottam, hogy le*rják, tehát valószínűleg műszakiállomásfüggő.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Szerintem állati kényelmetlen lesz, és talán a rezgéseket is jobban átviszi...

Én /1 kormányt használok, azóta nem fáj a csuklóm 3-400 km után sem... :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Hujber »

Sziasztok!

Szeretnék egy kicsi átalakítást a motoromon. A lényeg, hogy a kormányt cserélném le, egyeneset szeretnék beletenni. Na nem olyat, mint a seprűnyél, ehhez hasonlót:
Kép

Nem akarok nagy gányolást, meg nagy eltéréseket a gyári állapottól, nem azért akarom. A kérdésem: Belekötnek műszakin? Jó ötlet egyáltalán?(irányíthatóság szempontjából)

Konkrétan az tetszene a legjobban, ha egy komplett ETS első villát mindenestől beleraknék, nagyon bejön az az összkép.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hujber 2011.08.10. 17:18-kor.
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
Forrest
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2008.05.21. 11:27
MZ-d típusa: RD 350
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Forrest »

Valaki tudna képet csinálni egy Trophy ES250/2 akksitartójáról. Az érdekelne pl. hogy milyen távolság van a tartó és a váz között.
Dárgo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.07.26. 07:24
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dárgo »

HELLÓ

Engem is érdekelne egy biztonságos közép-oldal sztender, de én megfizetném az árát ha valaki elkészítene számomra egy ilyen darabot. A barkácsolgatás nem az én világom :D



széles utat....
dudi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.05.29. 07:22
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: dudi »

Sziasztok. közép oldalsztendert szeretnék késziteni etz 250-re. Ha valami bevált ötlettel tudnátok segiteni nagyon megköszönném. üdv DUDI
Kép
Hapless
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.07.09. 20:52

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Hapless »

Sziasztok! Biztos volt már téma a babetta gyújtás,de nem találok megoldást a problémámra,gondoltam megkérdezem itt is,hátha valaki tud mondani valami okosat. Szóval nekem egy 125-ös TS blokkon van babetta gyújtás,és az a gondom vele,hogy csak nagy fordulaton ad szikrát,esélytelen rúgással beindítani. Tolással még nem próbáltam,mert még nem nem állt össze teljesen a gép(a blokk gokart vázban van),de úgy tudom rúgásra is indulnia kéne. Mi lehet a baja? VALAKI PLZ HELP,MERT MÁR A FALBAFEJVERÉSESHAJTÉPÉS KÜSZÖBÉN ÁLLOK! ](*,) :-k :cry:
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

festékes írta:Viszont nem tudnak beleönteni a tankba hirtelen egy kiló kristálycukrot [-X
Haverom járt így. Igaz neki az anyja rakta bele, mitán a gyereket vagy 5ödször fogták meg a rendőrök jogsi nélkül.
Hát, nem volt szép látvány ahogy a cukros szmötyi mindenhova odaégett...
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

kiszsebi írta: Sajnos tavaly velem történt egy ilyen :(
Csevegőben írd le légyszi.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2804
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

ambrusviktor írta:Bakker... ez nagyon durva... de mára drága a cukor, csak nem csinálnak ilyet :D:D:D
Sajnos tavaly velem történt egy ilyen :(
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: festékes »

ambrusviktor írta:
Bakker... ez nagyon durva... de mára drága a cukor, csak nem csinálnak ilyet :D:D:D

Remélhetőleg.... Bár akkoriban a lányok nagyon buktak a motoros srácokra,úgyhogy egy óra alatt lenyúltuk az összes csajt :twisted:
Lehet erre rágtak be :-k
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

festékes írta:Engem senki bízom benne,csak sráckoromban elmotoroztunk a haverokkal egy vidéki discoba,aztán ott történt pár haver motorjával,akién nem volt tanksapka zárható.később hallottuk,hogy itt sportot űznek az ilyesmiből,na ezt azóta sem felejtettem el,úgyhogy most beugrott :cry:
Bakker... ez nagyon durva... de mára drága a cukor, csak nem csinálnak ilyet :D:D:D
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Engem senki bízom benne,csak sráckoromban elmotoroztunk a haverokkal egy vidéki discoba,aztán ott történt pár haver motorjával,akién nem volt tanksapka zárható.később hallottuk,hogy itt sportot űznek az ilyesmiből,na ezt azóta sem felejtettem el,úgyhogy most beugrott :cry:
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Kristálycukrot? :D Ki utál ennyire? :twisted:
Komolyan csinálnak effélét? ](*,)
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Igazad van ha valaki ki akar ba..ni velünk úgyis talál rá módot,csak ez a cukros dolog valamikor nagy divat volt a normálatlan tahó suttyók között :smt070
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

És a blokkba se tudnak homokot szórni az olajbetöltőn? :-# :-" :roll:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Viszont nem tudnak beleönteni a tankba hirtelen egy kiló kristálycukrot [-X
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

festékes írta:Lefeszítettem. A hátsó fülön sikerült átakasztani, de az elsőn nem. Így leszedtem az ülést egy kalapáccsal rákoppintottam felülről a fülre, így egy picit lehajlott, hogy leemelhessem. Kihajtottam oldalra a fedelet, mert a zárat nem sikerült kiakasztani. 10-es kulcsal lecsavartam a zárról a nyelvet és kész. 4500 Ft-ért csináltak volna kulcsot, de mondtam inkább hagyjuk.

Ez nem semmi! :shock: Immobilisert akart beletenni? ](*,)

Én elvittem a tanksapkát és 500 ft-ért fabrikált hozzá kulcsot a mester 5 perc alatt.
Ez tök jó :) ha le van zárva a tanksapka akkor a benzincsövet húzzák le ;) jobb esetben meg letépik :D :twisted:
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: festékes »

[quote="gulyesz"]Lefeszítettem. A hátsó fülön sikerült átakasztani, de az elsőn nem. Így leszedtem az ülést egy kalapáccsal rákoppintottam felülről a fülre, így egy picit lehajlott, hogy leemelhessem. Kihajtottam oldalra a fedelet, mert a zárat nem sikerült kiakasztani. 10-es kulcsal lecsavartam a zárról a nyelvet és kész. 4500 Ft-ért csináltak volna kulcsot, de mondtam inkább hagyjuk.

Ez nem semmi! :shock: Immobilisert akart beletenni? ](*,)

Én elvittem a tanksapkát és 500 ft-ért fabrikált hozzá kulcsot a mester 5 perc alatt.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Dénes »

gulyesz írta: Vaterán találtam egy ilyen zárat:
1200 Ft, ugyanez az Odormotornál 3500 Ft.
Haztartasi, barkacsboltban pedig 5-800 Ft-ert kaphato postalada zarkent. Nem kell bedolni. :)
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

gulyesz írta:Lefeszítettem. A hátsó fülön sikerült átakasztani, de az elsőn nem. Így leszedtem az ülést egy kalapáccsal rákoppintottam felülről a fülre, így egy picit lehajlott, hogy leemelhessem. Kihajtottam oldalra a fedelet, mert a zárat nem sikerült kiakasztani. 10-es kulcsal lecsavartam a zárról a nyelvet és kész. 4500 Ft-ért csináltak volna kulcsot, de mondtam inkább hagyjuk.
Vaterán találtam egy ilyen zárat:
Kép

1200 Ft, ugyanez az Odormotornál 3500 Ft.

Remélem jó lesz. Közben megtaláltam az útszéli gazban a kulcsmaradványokat.

Csütörtökön viszem a motort műszakira a KPm-hez. A galériában szereplő képekhez képest kapott még egy enduro kormányt, Bambi féle kidörgőt, másik hátsó rugóstagot. Kíváncsi leszek mit szólnak majd hozzá. :P
Nekem Tatabányán az enduro kormánt leszedették, mondva h nem gyári és nem lehet fent ez (DT kormány volt). Szóval szerintem előbb kérdezz rá, hogy szabad-e.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég