Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

Üdv 16" os mz hátsó kerékbe bele lehet fűzni saját küllőivel a kicsi Ts mz(18") hátsó dobot? Vagy kell valami átalakítás hozzá?
Vagy 16" os mz kerekét kompletten be lehet rakni a kicsi ts mz be? Lehet a hátsó lánckereket csereberélni vagy más menesztő gumi kialakítása, esetleg össze lehet rakni a hozzá való lánckerékkel mit eredményezne?
mrpocok
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2009.04.18. 10:57
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: mrpocok »

Hmm... Abban biztos vagy, hogy a felso pont ment el, es nem a vaz also resze van megcsavarodva? Ugy ertem, hogy a lengovillatengely furata sem lenne mar meroleges a vaz hossztengelyere. Ott egy kicsi hiba is komolyan jelentkezik mar elol a felso rogzitopontnal. Mondjuk egyik ilyen hiba sem okozna azt hogy a lanckerekek nem lennenek egy sikban... Igazabol nem is ertem, alul a lengovillatengelynel a szilentperselyek nem engedhetnek elcsvarodni annyira a blokkot(akkor egy gazadasra is annyira elcsvarodna a blokk, hogy ledobna a lancot). Azt probaltad, hogy lancvedogumi nelkul felrakni a lancot, beallitani mindent es akkor is rossz?[/quote]


Hát szemből nézve a felső csavar nem középen lefele áll, hanem picit oldalra. Az alja szerintem jó, de már semmiben nem vagyok biztos. A láncot meg csak láncvédő nélkül próbáltam hogy kevesebb dolgot kelljen visszaszedni. Azért érdeklődtem hátha valamelyik mz fanatikusnak van vmi tapasztalata meg eszköze vázjavításhoz, de hát a vázat már télleg csak fanatikusok bontják meg :P
Meg nem tudom a vázcsere mennyi macerával jár. Gondolok itt a mindenféle papírmunkára. Igaz ha eljutnék is odáig valamikor úgyis teljesen új forgalmi kell mer ilyet szerintem a mostani fiatal rendőrök nemigen láttak még soha
mrpocok
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2009.04.18. 10:57
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: mrpocok »

Gexxx írta:Vázcserén nem gondolkodtál még? Szerintem ez a váz már nem lesz jó...

Nos ez lenne az utolsó verzió. De ha lehet akkor nem lépném meg
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

mrpocok írta:Háát....alul összerakom, felül már bűvészkedni kell. Csak úgy megy össze hogy ami a gumit mega csészét tartja csavar teljesen laza, valahogy rájátszom a hengerfej 2 csavarjára és csak utána húzgálom meg. Lentre szereztem erősített blokktartókat, bízva benne hogy az majd segít, de sajna az nem tud annyit fogni rajta.
Hmm... Abban biztos vagy, hogy a felso pont ment el, es nem a vaz also resze van megcsavarodva? Ugy ertem, hogy a lengovillatengely furata sem lenne mar meroleges a vaz hossztengelyere. Ott egy kicsi hiba is komolyan jelentkezik mar elol a felso rogzitopontnal. Mondjuk egyik ilyen hiba sem okozna azt hogy a lanckerekek nem lennenek egy sikban... Igazabol nem is ertem, alul a lengovillatengelynel a szilentperselyek nem engedhetnek elcsvarodni annyira a blokkot(akkor egy gazadasra is annyira elcsvarodna a blokk, hogy ledobna a lancot). Azt probaltad, hogy lancvedogumi nelkul felrakni a lancot, beallitani mindent es akkor is rossz?
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Vázcserén nem gondolkodtál még? Szerintem ez a váz már nem lesz jó...
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
mrpocok
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2009.04.18. 10:57
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: mrpocok »

Háát....alul összerakom, felül már bűvészkedni kell. Csak úgy megy össze hogy ami a gumit mega csészét tartja csavar teljesen laza, valahogy rájátszom a hengerfej 2 csavarjára és csak utána húzgálom meg. Lentre szereztem erősített blokktartókat, bízva benne hogy az majd segít, de sajna az nem tud annyit fogni rajta.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

mrpocok írta:A mit hol javíttathatunk rovatba is írtam, de úgy látom itt nagyobb a forgalom

Üdvözlet!
Már egy ideje pepecselek egy 250/1-essel. Még sosem szedtem ennyire darabokra és hát mindig van vmi ami megakaszt. A fejcső megvolt picit csavarodva, nem volt egyvonalban az első és a hátsó kerék. Sikerült helyrehúzatni, de nem azon a helyen csavarodott vissza, így most a motor tartó csavar (ami a hengerfejhez csatlakozik) van picit elfordulva. Namost aza baj hogy már le van festve a váz sőt már elkezdtem összerakni, de a lánc ugrik a fogaskeréken. Szerintem azért mert nincs síkban a blokk és a hátsó kerék. Nincs valaki salgótarján környékén aki esetleg tud/mer vázat javítani? Illetve van e esély hogy ebből még motor legyen?

Köszi
Ha a hengerfejnel levo csavar huzza felre a blokkot, akkor tan legegyszerubb a rezgescsillapito gumi cseszejeben a 8as furatok furatait kireszelni olyan modon, hogy vissza tdjon menni a blokk egyenesbe. Mennyire feszul amugy a blokk felul?
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
mrpocok
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2009.04.18. 10:57
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: mrpocok »

A mit hol javíttathatunk rovatba is írtam, de úgy látom itt nagyobb a forgalom

Üdvözlet!
Már egy ideje pepecselek egy 250/1-essel. Még sosem szedtem ennyire darabokra és hát mindig van vmi ami megakaszt. A fejcső megvolt picit csavarodva, nem volt egyvonalban az első és a hátsó kerék. Sikerült helyrehúzatni, de nem azon a helyen csavarodott vissza, így most a motor tartó csavar (ami a hengerfejhez csatlakozik) van picit elfordulva. Namost aza baj hogy már le van festve a váz sőt már elkezdtem összerakni, de a lánc ugrik a fogaskeréken. Szerintem azért mert nincs síkban a blokk és a hátsó kerék. Nincs valaki salgótarján környékén aki esetleg tud/mer vázat javítani? Illetve van e esély hogy ebből még motor legyen?

Köszi
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

carcajou írta:Üdv!
Nem tudom ide tartozik-e, de azt szeretném kérdezni, hogy 125-ös etz motorra felrakható-e egy 250es-hez való tank.
Választ előre is köszönöm!
Direkt akarod, hogy ronda legyen a motorod? :twisted:
Egyébként nem, mert nem azonos a váz. De ha ügyes vagy, meg tudod sufnizni, de szerintem nem sok értelme van ám...
carcajou
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.10.09. 18:23
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: carcajou »

Üdv!
Nem tudom ide tartozik-e, de azt szeretném kérdezni, hogy 125-ös etz motorra felrakható-e egy 250es-hez való tank.
Választ előre is köszönöm!
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: feketemz »

Rendben! Nagyon köszönöm mindenkitől a segítsêget! Akkor ennek fényében nekiállok majd módosítani a dolgokon!
:) majd ha valami nem megy akkor tovább zaklatlak majd ezzel titeket :D de sztem ha jól csinálom..akkor nem lesz probléma.
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

feketemz írta:Sziasztok! Ezt a témát igazából nem tudom ,hogy hova kell,de az lenne,hogy az mz-m fel lett furatva most 300asra (bambi által) és ,hogy a dugattyú és fúvókacserén kívül kell-e még valamit változtatnom rajta,hogy maximálisan kitudjam használni ezt a megnövekedett köbcentit?
jó kipufogó. Bejáratáshoz 1:40es keverék. Egyébként a fúvókákon elég állítanod, meg max az első fogaskeréken talán, ha akarsz. ennyi elég, a karbit mindig a gyertyaképhez állítsd és úgy jó is lesz :)
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Biker »

Nem, a tüzelőanyag - levegő keverék módosítására gondoltam (dúsítás, szegényítés). Majd valaki tapasztalt megírja, merrefelé kell módosítani, ha kell.
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: feketemz »

Ööööö keverék?
:D
jaaa keverék! félreolvastam sorry :D akkor ezekszerint több olajat kell majd beleraknom? 1:50 es keverési arányt használok most..
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Biker »

feketemz írta: kerék beàllítás!? ez mit takar?
Ööööö keverék?
:D
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: feketemz »

Biker írta:Mit kell rajta állítani? Főfúvóka csere + keverékbeállítás + alapjárat?
kerék beàllítás!? ez mit takar?
nos hát sajna nem tudtam megkérdezni a bambit,hogy főfúvoka lett-e kicserélve,de azt hiszem ,hogy ez nem volt benne a tervben...van valami jelzés vagy szám a nagyobb fúvókán,hogy megnézhessem,hogy lett-e cserélve!? mert ha van akkor megnézem. sajnos én nem vagyok szaki,hogy ránézésre megállapítsam,hogy most melyik van épp benne. De jó lenne tudni ,mert ha nem akkor beszerzek egy nagyobbat. ezen ne múljon.
írtam már ba,binak,de még nem válaszólt,de nem is zaklatom most inkàbb ezzel biztos van elég baja most a bírsàggal....
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: feketemz »

Gexxx írta:A karbit biztos állította bambi... az alapjáratot meg be tudják állítani, ahogy mutattuk...
igen az alapjáratot azt belőjük csak majd hétvégén. Azt mondtátok,hogy tuti alapjárat amikor leakart mindig fulladni..
jól emlékszem 1500-ra kell majd az alapjárat fordulatot ugye? ha az alapjáratot megnövelem akkor a fogyasztás is nő vele nem? ezen kívül fog valami még változni?
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Biker »

Mit kell rajta állítani? Főfúvóka csere + keverékbeállítás + alapjárat?
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

A karbit biztos állította bambi... az alapjáratot meg be tudják állítani, ahogy mutattuk...
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Ha még jó a mostani, akkor nem kell bántani. Azért nem duplázódott meg a teljesítmény... :D Lentebb került a használható nyomaték. Gondolom a teljesítménytöbbletet meg nem fogod kihasználni.

Ha meg elkopott a lánc, akkor DID 428H szerintem. :wink:

Ami fontos, és "sürgős" az a karbi beállítás. Nemtudom lett-e rajta változtatva. Vagy eddig kapott sokat, és most lett jó.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: feketemz »

Perec írta:Kell egy jó lánc is. TZ tudna mesélni.
Levegőszűrőt sem árt megnézni, kuplungnak is győznie kell a nyomatékot. Ilyesmire gondolsz?
Ha maximálisan akarod kihasználni a sebességet is, akkor az egész motornak toppon kell lennie kezdve a futómű-gumi-fék hármassal :)
igen pont erre gondoltam :D levegőszűrő az nemrég lett kicserélve a kuplung viszont háát... amikor még nem volt felfurva akkor is rakoncátlankodott..amikor bemelegetedd jól a motor akkor elkezdett elég keményen fogni...alig bírtam váltani. Bár tegnap amikormhazahoztam akkor nem csinált ilyet ,de nem is mentem 70el többel. (Levi azt tanácsolta ,hogy amíg nem kopnak össze az alkatrészek addig ne menjek többel) . A fék sem az igazi ,de azt má megnéztük,hogy mit kell rajta javítani. Télen lesz elég időm helyrepofozni.. Lánc csere alatt mit értessz? nagyobb lánc kell hozzá,hogy bírja a terhelést?
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: z25z »

megerositett blokktarto vas, de azt bivalyra, az enyem, dupla, de ugy veszem eszre ez is kezd elmenni..
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Perec »

Kell egy jó lánc is. TZ tudna mesélni.
Levegőszűrőt sem árt megnézni, kuplungnak is győznie kell a nyomatékot. Ilyesmire gondolsz?
Ha maximálisan akarod kihasználni a sebességet is, akkor az egész motornak toppon kell lennie kezdve a futómű-gumi-fék hármassal :)
feketemz írta:Sziasztok! Ezt a témát igazából nem tudom ,hogy hova kell,de az lenne,hogy az mz-m fel lett furatva most 300asra (bambi által) és ,hogy a dugattyú és fúvókacserén kívül kell-e még valamit változtatnom rajta,hogy maximálisan kitudjam használni ezt a megnövekedett köbcentit?
Kép
Avatar
feketemz
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2010.06.23. 10:00
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: feketemz »

Sziasztok! Ezt a témát igazából nem tudom ,hogy hova kell,de az lenne,hogy az mz-m fel lett furatva most 300asra (bambi által) és ,hogy a dugattyú és fúvókacserén kívül kell-e még valamit változtatnom rajta,hogy maximálisan kitudjam használni ezt a megnövekedett köbcentit?
,,amikor dörög az ég, odafent húzzák a gázt a tesók ! "
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

http://www.dealextreme.com/p/portable-m ... 0psi-41012" onclick="window.open(this.href);return false;

+ kell egy szivargyújtó aljzat (meg egy brutál akksi :) )
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
kzolika1994
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.05.24. 19:56
MZ-d típusa: Mz etz 125, etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kzolika1994 »

Hol lehet olyan kis méretű 12V-os kompresszort venni amit az Etz-ről lehetne működtetni? Hogyan lehet az ilyet bekötni,illetve valamilyen csatlakozót csinálni?
Előre is köszönöm!
Avatar
etzzsolt
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2011.01.17. 21:58
MZ-d típusa: etz251
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: etzzsolt »

Ha nem nyúltál a számokhoz akkor 1 drótkefe s megújulnak a számok!!
A rock örök és halhatatlan!!
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

ZsoleszHC írta:sziasztok!
Ha nagyon halványan látszik a vázszámom akkor mi a teendő?
Vinném eredetvizsgára,aztán már kérdeztem hogy ők mit mondanak látatlanban úgymond csak fényképen mutattam. Jövőhéten vinném el kb hét elején vizsgára.
KPM-nél 40.000 Forintba kerül egy új számbetüés azt mondták! :S
Valakinek nincs MZ számbeütője véletlenül, és aki ügyesen és pontosan újra tudja ütni? :)
várom a tanácsokat!
köszi
MZ nem iveco hogy lerohadjon az alvázszáma. Mivel le van festve a beütött szám, nem tűnhetett el belőle (nem rozsdásodik).
Ergo ha nem mókoltál vele valamit akkor ahogy jó volt eddig 20 évig, úgy jó lesz a következő 20 évben is.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
ZsoleszHC
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.09.05. 08:09
MZ-d típusa: MZ ES250/2 Trophy

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ZsoleszHC »

Ha nagyon nem látszik nincs olyanra lehetőség hogy röntgennel megnézzék?
Mint pl: egy hegesztésnél a repedést vagy zárvány simán megtudnak nézni.
Avatar
nagyarpi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2010.05.26. 20:10
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Mátraszentistván

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: nagyarpi »

Próbáld meg a számokat krétával átdörzsölni az segit valamit. Nekem a vizsgáztató csinálta ezt. az újra ütést felejtsd el mert még meggyanúsitanak. Üdv!
Avatar
etzzsolt
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2011.01.17. 21:58
MZ-d típusa: etz251
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: etzzsolt »

ZsoleszHC írta:sziasztok!
Ha nagyon halványan látszik a vázszámom akkor mi a teendő?
Vinném eredetvizsgára,aztán már kérdeztem hogy ők mit mondanak látatlanban úgymond csak fényképen mutattam. Jövőhéten vinném el kb hét elején vizsgára.
KPM-nél 40.000 Forintba kerül egy új számbetüés azt mondták! :S
Valakinek nincs MZ számbeütője véletlenül, és aki ügyesen és pontosan újra tudja ütni? :)
várom a tanácsokat!
köszi


Vizsga biztostól függ ha letudja olvasni elnézi ha meg szivatni akar elküld KPM-re s ott ujjra ütik!! Nem biztoss hogy jó ötlett saját magadnak ujjra ütni mert ha észre veszik többel kötödd be!!
A rock örök és halhatatlan!!
ZsoleszHC
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.09.05. 08:09
MZ-d típusa: MZ ES250/2 Trophy

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ZsoleszHC »

sziasztok!
Ha nagyon halványan látszik a vázszámom akkor mi a teendő?
Vinném eredetvizsgára,aztán már kérdeztem hogy ők mit mondanak látatlanban úgymond csak fényképen mutattam. Jövőhéten vinném el kb hét elején vizsgára.
KPM-nél 40.000 Forintba kerül egy új számbetüés azt mondták! :S
Valakinek nincs MZ számbeütője véletlenül, és aki ügyesen és pontosan újra tudja ütni? :)
várom a tanácsokat!
köszi
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: smate »

köszi, az a baj hogy kifelé is van mozgása, nem tudna valaki küldi egy két mz ts 125/150 szerszámdoboz zárjáról ? a zárnyelv érdekelne engem
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

smate írta:köszi, erre gondolsz ? http://robogoalkatresz.odormotor.hu/alk ... _LEMEZ.php, ilyen tényleg nincs, most fejben nem tom összerakni hogy ez hogy javítana a helyzeten, nekem úgy esik le hogy az egyik oldala a rezgéstől felcsúszik, kiakad és leesik
Igen, erre gondolok. Látszik a képen, hogy a lemez jobb oldala ami fel van hajtva villás kiakaltású. (az árnyéka látszik). A villa két füle akad bele a szerszámosdobozon lévő lemezbe, és megakadályozza, hogy az ajtó fl-le el tudjon mozdulni.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: smate »

köszi, erre gondolsz ? http://robogoalkatresz.odormotor.hu/alk ... _LEMEZ.php, ilyen tényleg nincs, most fejben nem tom összerakni hogy ez hogy javítana a helyzeten, nekem úgy esik le hogy az egyik oldala a rezgéstől felcsúszik, kiakad és leesik
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

smate írta:Helló, ts 125-ösöm a szerszámdobozom fedele leesik a rezgéstől. mit kéne vele csinálni h ne essen le út közben ?
A fedelben a zarat rogzito anya alatt kell lennie egy U alakban meghajtott villas lemeznek, aminek a villas reszebe a dobozba ponthegesztett lemez bujik be amibe a zar nyelve is beleakad.
Ha igy nem ertheto nezz kepet szerszamdobozfedelrol gugliban vagy vateran, latni fogod a lenyeget.
Szerintem ez a lemez hianyzik neked. Nekem is gyartani kellett mert a villa egyik szara le volt torve.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: smate »

Helló, ts 125-ösöm a szerszámdobozom fedele leesik a rezgéstől. mit kéne vele csinálni h ne essen le út közben ?
MZTS150
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.09.15. 20:48
MZ-d típusa: MZ TS 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: MZTS150 »

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy lenne egy 1977-es MZ TS 150-es gépem! Na a kérdés az lenne, hogy valaki tudna segíteni a restaurálásában komolyabban? Így fórumon keresztül. Korabeli dokumentumokkal, esetleg színkódokkal.. OT vizsgára szeretném vinni. Már csak a festeni való dolgok vannak vissza..
Előre is köszi!
bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.11.22. 00:46
MZ-d típusa: Házi Készítésü
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: bomber93 »

Üdv az lenne a kérdésem, hogy az mz ts 125/150 láncvédő gumija rövidebb mint az mz ts 250 láncvédő gumija?Vagy megegyeznek?
Avatar
Forrest
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2008.05.21. 11:27
MZ-d típusa: RD 350
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Forrest »

Épített ETS-en nagyon bután néz ki a Trophy sárvédő.
Két választásom maradt, vagy megvágom, vagy TS-t teszek rá.

TS250 hátsó sárvédőt rá lehet tenni Trophy Es250/2-re?
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Endre »

ambrusviktor írta:Aksi lefogatóval. Most ezt meg tudod oldani két küllővel ha ügyes vagy.
Kicsit részletesebbre gondoltam :?
Az alkatrészkatalógusokat, üzemeltetési útmutatókat és egyéb képeket böngészve legalább két verzióval találkoztam. Vagy az általad írt küllő szerű leszorítás, vagy egy gumihevederes, feszítődiós-csavaros-mindenhol csatos, felül kistálcás megoldás. Nem tudom melyik volna a hiteles az én '85-ös 250-esemen. Úgy láttam, hogy az elektronikus gyújtásúnál már az utóbbi volt, mert a kistálcán van az elektronika doboza.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Seclusion írta:
Komplett fogaskereket? Tehát csapágyházastól, mindenestől? Érdeklődők sorába állok!
Csevegőbe leírtam. Csak a külső részt, ami az utángyártottnál hibás, és azt lehet majd feltenni.
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

ambrusviktor írta:Lehetséges, hogy tudnék gyártatni rendes hátsó fogaskereket 250 ETZ-hez (szerintem 125höz is, de azt nem kérdeztem még), de előtte körbekérdezek, hogy kit érdekelne a dolog, mert úgy kell ajánlatokat kérni.
Komplett fogaskereket? Tehát csapágyházastól, mindenestől? Érdeklődők sorába állok!
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Endre írta:Valaki valahol itt a fórumon pontosan leírta , hogy hogyan volt eredetileg rögzítve az akkumulátor az ETZ-ben. Akárhogy keresem, sehogy se találom ezt a hsz-t... Segítség [-o<
Aksi lefogatóval. Most ezt meg tudod oldani két küllővel ha ügyes vagy.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Lehetséges, hogy tudnék gyártatni rendes hátsó fogaskereket 250 ETZ-hez (szerintem 125höz is, de azt nem kérdeztem még), de előtte körbekérdezek, hogy kit érdekelne a dolog, mert úgy kell ajánlatokat kérni.
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Endre »

Valaki valahol itt a fórumon pontosan leírta , hogy hogyan volt eredetileg rögzítve az akkumulátor az ETZ-ben. Akárhogy keresem, sehogy se találom ezt a hsz-t... Segítség [-o<
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: DrV »

Gexxx írta:Egy IFA akksit meg tegyél a csomagtartóra, hogy bírja a terhelést...
Egy agymotor sem ártana és kész a hibrid 8)
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

zsakfos írta:Én meg ebből gondoltam hogy van szivargyújtó a motoron. :D :-"
Tied a pont. :oops:
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Egy IFA akksit meg tegyél a csomagtartóra, hogy bírja a terhelést...
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Persze h van szivargyújtó a motoron, ez egy attól tök különböző kütyü lenne, csak hogy megkönnyítse a tábori életet :mrgreen:

A hátsó lámpa fölött, a krauzer alatt lenne a tokja, ott most úgyis egy holttér van amibe nem fér be a szerszámos ládika. Bár az is lehet hogy az oldaldekni elejében lesz (szintén holttér) és a ládikát meg kicserélem olyanra h beférjen :mrgreen:
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég