Optikai tuning, fényezés, polírozás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Endre »

MZTS150 írta:Nos az oldal még sem jó, mert a narancsos árnyalatú vöröset írja csak, a sötétebb vöröset már nem. :(
Frau Lehrerin óráján mindig rendetlenkedtem, ezért sokat felejtettem németből, de nekem úgy tűnik, mintha az oldal tetején lévő színek megvásárolhatóak lennének valahol. Van is ott egy email cím. Szerintem egy kapcsolatfelvételt megér. Természetesen ehhez németül is kellene tudni... Ebben én már tehetetlen vagyok :smt010
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Endre »

MZTS150 írta:Képeket meg majd nemsokára teszek be, Sportmotoron itt megtaláljátok a képeket!
Te hogyan készítetted elő a csavarokat galvanizálás előtt? Nálam is napirenden van. Kadmiumoztatni fogom, ahogy eredetileg volt. Az picit fakóbb, mint a sárga horgany.
MZTS150
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.09.15. 20:48
MZ-d típusa: MZ TS 150

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MZTS150 »

Nos az oldal még sem jó, mert a narancsos árnyalatú vöröset írja csak, a sötétebb vöröset már nem. :(
MZTS150
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.09.15. 20:48
MZ-d típusa: MZ TS 150

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MZTS150 »

Képeket meg majd nemsokára teszek be, Sportmotoron itt megtaláljátok a képeket!


http://www.sportmotor.hu/motoros_kepek/ ... /?dr=61280
MZTS150
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.09.15. 20:48
MZ-d típusa: MZ TS 150

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MZTS150 »

Lehet, hogy jobban jársz, ha viszel színmintát! Tegnapelőtt kevertettem ki a narancspirosat az ETZ-hez, ami ugyebár kb. RAL2002. A festékes fickó vagy hatszor fújta ki, majd nézte az eredeti darabon az egyezést. Korrigálni kellett, mert világosabb is volt, nem csak más árnyalatú. Ezt egyébként nézted már? Eredeti MZ színek[/quote]


Szia! Az a problémám, hogy az én alkatrészeim egy 83as TS-ről való ami a narancsos árnyalatot kapta, de a motor eredetileg 77-es, tehát a sötétvörös színt kell hozzá megtalálnom! De a link amit linkeltél ez jó lesz szerintem! Köszi szépen!
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Hujber »

MZTS150 írta:Sziasztok!

TS MZ restaurálása alatt vagyok, már a fényezőbe mennének a cuccok! Valaki tudna segíteni a gyári még az 1977 körüli vörös szín színkódjában? Nem a későbbi fajta narancsosat keresem! Válaszokat előre is köszi!
A kérdésedre nem tudok válaszolni, de sok sikert kívánok a felújításhoz, remélem képeket is teszel majd fel!
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Hujber »

A boltban alapozó sprayt kértem, kezembe adtak egy ilyet: rozsdaálló szürke (a képen egy fémkerítés van).
Az jó alapozásra?
Piros MZ ETZ 250
UDX
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Endre »

MZTS150 írta:Sziasztok!

TS MZ restaurálása alatt vagyok, már a fényezőbe mennének a cuccok! Valaki tudna segíteni a gyári még az 1977 körüli vörös szín színkódjában? Nem a későbbi fajta narancsosat keresem! Válaszokat előre is köszi!
Lehet, hogy jobban jársz, ha viszel színmintát! Tegnapelőtt kevertettem ki a narancspirosat az ETZ-hez, ami ugyebár kb. RAL2002. A festékes fickó vagy hatszor fújta ki, majd nézte az eredeti darabon az egyezést. Korrigálni kellett, mert világosabb is volt, nem csak más árnyalatú. Ezt egyébként nézted már? Eredeti MZ színek
MZTS150
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.09.15. 20:48
MZ-d típusa: MZ TS 150

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MZTS150 »

Sziasztok!

TS MZ restaurálása alatt vagyok, már a fényezőbe mennének a cuccok! Valaki tudna segíteni a gyári még az 1977 körüli vörös szín színkódjában? Nem a későbbi fajta narancsosat keresem! Válaszokat előre is köszi!
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Endre »

sub-ee írta:Ugyanaz!
:smt026 :smt023 Köszönöm, aranyat érő infó!!!!!!!
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Endre írta:Segítséééééég :x :x [-o<

Meg tudná valaki mondani nekem, hogy az ETZ első sárvédőjének a gyári ezüst színe az ugyanaz, mint az ezüstszürke példányok tankja, akksi deklije??? Az lenne a legjobb, ha egy ezüst ETZ-vel bíró tulaj megnézné nekem. Fontos, hogy a gyári, originál festést szeretném reprodukálni. Nagyon kellene színminta az első sárvédőhöz, és örülnék, ha az árnyalata megegyezne az ilyen motorkerékpárok "alapszínével". Akkor holnap a börzén így nézegetnék a lomok között... De feleslegesen nem akarok beszerezni egy ezüst légszűrőházat :?
Ugyanaz!
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Alfa írta:Nos, ez úgy működik, hogy elvileg a LED elé ellenállást kell rakni. Nade ezek olyan, előre preparált cuccok, ahol a LED, az ellenállás, és a foglalat egybe van építve. Így aztán 12V-ra belemegy a foglalatba, minden probléma nélkül. Épp ma próbáltam ki, eléggé fasza.
Így van, ez tulajdonképpen egy hagyományos, égőhöz gyártott foglalat, amibe belerakták a ledet, és előtte az ellenállást.
Egyébként tökéletesen működnek, nekem hasonlóból van a skodában a műszerfalvilágítás, helyzetjelző, féklámpa...
Olcsóbban ebayen, vagy akár vaterán is ki lehet fogni.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Nos, ez úgy működik, hogy elvileg a LED elé ellenállást kell rakni. Nade ezek olyan, előre preparált cuccok, ahol a LED, az ellenállás, és a foglalat egybe van építve. Így aztán 12V-ra belemegy a foglalatba, minden probléma nélkül. Épp ma próbáltam ki, eléggé fasza.
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Biker »

Ezt simán be lehet tenni a gyári helyére? Mert a LED-es fényekhez mintha valamiféle ellenállást kellene beépíteni, vagy mit. :oops:
Nem vagyok egy szakértő
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

http://www.nteam.hu/?t=productoverview&kod=N00001460" onclick="window.open(this.href);return false;

Minden színben lehet kapni. És lőn megoldva a műszerfalvilágítás és a visszajelzők ledesítése :mrgreen: Ölég faszán világítanak ám :lol:
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Endre írta: Jaaaaaaa, nem úgy értettem! (Egyébként Budapest.) Arra volnék kíváncsi, hogy a sárvédőnek és a gyárilag ezüstre fújt tanknak/fedélnek ugyanaz-e a színe. Az lenne a legpontosabb, ha ezt olyan valaki tudná megválaszolni, akinek mindkét elem eredeti fényezésű. Esetleg neked van első svédőd gyári festéssel? Annak nagyon örülnék \:D/ Kéne valami minta, mert az alapján kevertetném a színt. Egy gyári deklit nagyobb eséllyel találok bárhol, mint egy sárvédőt, amit még nem mázgáztak át. Ráadásul a dekliről rögtön látszik, h tényleg eredeti-e a festése. (Nálam a sárvédőről le van kromofágozva a házi festés)
Sárvédőm nincs gyári színű, az enyém amúgy fekete.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Endre »

MrDok írta:Könnyebb lenne ha megadnád a tartózkodási helyed, így a közeledben élők tudnának reagálni.....
Nálam pl. van egy gyári festésű szürke tank.
Jaaaaaaa, nem úgy értettem! (Egyébként Budapest.) Arra volnék kíváncsi, hogy a sárvédőnek és a gyárilag ezüstre fújt tanknak/fedélnek ugyanaz-e a színe. Az lenne a legpontosabb, ha ezt olyan valaki tudná megválaszolni, akinek mindkét elem eredeti fényezésű. Esetleg neked van első svédőd gyári festéssel? Annak nagyon örülnék \:D/ Kéne valami minta, mert az alapján kevertetném a színt. Egy gyári deklit nagyobb eséllyel találok bárhol, mint egy sárvédőt, amit még nem mázgáztak át. Ráadásul a dekliről rögtön látszik, h tényleg eredeti-e a festése. (Nálam a sárvédőről le van kromofágozva a házi festés)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Endre írta:Segítséééééég :x :x [-o<

Meg tudná valaki mondani nekem, hogy az ETZ első sárvédőjének a gyári ezüst színe az ugyanaz, mint az ezüstszürke példányok tankja, akksi deklije??? Az lenne a legjobb, ha egy ezüst ETZ-vel bíró tulaj megnézné nekem. Fontos, hogy a gyári, originál festést szeretném reprodukálni. Nagyon kellene színminta az első sárvédőhöz, és örülnék, ha az árnyalata megegyezne az ilyen motorkerékpárok "alapszínével". Akkor holnap a börzén így nézegetnék a lomok között... De feleslegesen nem akarok beszerezni egy ezüst légszűrőházat :?
Könnyebb lenne ha megadnád a tartózkodási helyed, így a közeledben élők tudnának reagálni.....
Nálam pl. van egy gyári festésű szürke tank.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Endre »

Segítséééééég :x :x [-o<

Meg tudná valaki mondani nekem, hogy az ETZ első sárvédőjének a gyári ezüst színe az ugyanaz, mint az ezüstszürke példányok tankja, akksi deklije??? Az lenne a legjobb, ha egy ezüst ETZ-vel bíró tulaj megnézné nekem. Fontos, hogy a gyári, originál festést szeretném reprodukálni. Nagyon kellene színminta az első sárvédőhöz, és örülnék, ha az árnyalata megegyezne az ilyen motorkerékpárok "alapszínével". Akkor holnap a börzén így nézegetnék a lomok között... De feleslegesen nem akarok beszerezni egy ezüst légszűrőházat :?
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Biker »

Szerintem igen. :) Én olyanon gondolkodtam, hogy fekete agy, fekete küllők, fényesre polírozott króm ráf. Matt fekete motorhoz.
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Hujber »

Szerintetek ha a felniket lefújom fehérre (piros-fekete motor) az hülyén fog kinézni?
Piros MZ ETZ 250
UDX
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Már nem emlékszem Endre,nincs meg a doboza,de nem centari 500 volt az biztos.
Avatar
Forrest
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2008.05.21. 11:27
MZ-d típusa: RD 350
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Forrest »

Esetleg valakinek van bevált módszere üres ráf polírozás előtti csiszolására?

Kerékagy csiszolást már gépesítettem. A ráf pereme is sima ügy, de a középső része nehéz eset.
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Endre »

festékes írta:a benzinnel vigyázz jártam úgy,hogy ugyanaz a márkájú dupont termék benzinálló volt a másik viszont nem,gőzöm nincs miért
Esetleg tudod a típusát a Du Pont festéknek, amivel így jártál? Vagy akármi közelebbi infót róla? Én Du Pont Centari 500 festéket akarok fújni, ez még hagyományos oldószeres és két komponensű. Az adatlapja szerint benzinálló.
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Endre!

Igen ezek a termékek jók nyugodtan használd őket,viszont a benzinnel vigyázz jártam úgy,hogy ugyanaz a márkájú dupont termék benzinálló volt a másik viszont nem,gőzöm nincs miért,de már egyszer így jártam vele,úgyhogy a biztos módszer a végén a kétkomponensű benzinálló lakk,van spray-ba is,igaz kicsit húzós az ára,de ha már ennyit áldoztál rá,akkor ezt már ne hagyd ki sztem :wink:
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Endre írta:Inkább úgy kérdezem, hogy valaki Budapesten fel tudna ajánlani egy ETZ első sárvédőt kölcsönbe, amit elvihetek a festékkeverőhöz? Olyat, ami tuti gyári festésű, tehát 1000% az árnyalat eredetisége.
Még egy kérdés:
HB Body termékekkel van valakinek tapasztalata? TERMÉKEK
Az alapozót, fillert, kittet ilyen anyagokkal oldanám meg, maga a 2K festék az Du Pont lenne. Mindez homokszórt felületre. Vélemény?
Ezt használom mindig ha kell, szerintem fasza, nem repedezik, nem jön le.
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Endre »

Inkább úgy kérdezem, hogy valaki Budapesten fel tudna ajánlani egy ETZ első sárvédőt kölcsönbe, amit elvihetek a festékkeverőhöz? Olyat, ami tuti gyári festésű, tehát 1000% az árnyalat eredetisége.
Még egy kérdés:
HB Body termékekkel van valakinek tapasztalata? TERMÉKEK
Az alapozót, fillert, kittet ilyen anyagokkal oldanám meg, maga a 2K festék az Du Pont lenne. Mindez homokszórt felületre. Vélemény?
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Endre »

Tudtok esetleg valami színkódot az ETZ első sárvédő ezüst árnyalatára, illetve a blokk deklijének ezüstszürkéjére?
totti0614
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.05.20. 14:08
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Cegléd

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: totti0614 »

Üdv. Érdeklődnék, hogy nincs-e valaki köztetek aki homokszórással és porfestéssel foglalkozik? Csak mert most kerül oda a sor, hogy kapjon egy gyári színű festést a motorom.
Avatar
etzzsolt
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2011.01.17. 21:58
MZ-d típusa: etz251
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: etzzsolt »

Nincs mit a lakkréteg 1-2 réteggel több legyen mint a festék!
A rock örök és halhatatlan!!
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Hujber »

etzzsolt írta:
A VeryWell festék jó csak kötelező az alapozó használata mint minden festéknél meg ha lakozzod ne használj metál festékett mert abban már benne a lakk s ha + lelakozodd visszamarja a festést!!Utolsó lakkozásnál vigyázz a köd foltokra mert száradás után úgy marad meg a saját alapozóját,lakkjátt használd!!Az adatlapomon látsz bukó festést VeryWell festékkel még kezdők is szép munkátt csinálnak vele úgy mint én!!

Köszi
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
etzzsolt
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2011.01.17. 21:58
MZ-d típusa: etz251
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: etzzsolt »

Hujber írta:Sziasztok!

Ha lefestek egy felületet több színnel verivell flakonos festékkel, és ráviszek egy lakk réteget, az (színektől eltekintve) jól fog kinézni? Vagy több lakk kell, vagy eleve bukott a dolog? Tehét a lényeg, hogy legyen több szín alul, aztán arra egy pár réteg színtelen lakk szép fényessé teszi?

A VeryWell festék jó csak kötelező az alapozó használata mint minden festéknél meg ha lakozzod ne használj metál festékett mert abban már benne a lakk s ha + lelakozodd visszamarja a festést!!Utolsó lakkozásnál vigyázz a köd foltokra mert száradás után úgy marad meg a saját alapozóját,lakkjátt használd!!Az adatlapomon látsz bukó festést VeryWell festékkel még kezdők is szép munkátt csinálnak vele úgy mint én!!
A rock örök és halhatatlan!!
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Hujber »

Sziasztok!

Ha lefestek egy felületet több színnel verivell flakonos festékkel, és ráviszek egy lakk réteget, az (színektől eltekintve) jól fog kinézni? Vagy több lakk kell, vagy eleve bukott a dolog? Tehét a lényeg, hogy legyen több szín alul, aztán arra egy pár réteg színtelen lakk szép fényessé teszi?
Piros MZ ETZ 250
UDX
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Endre »

Lóri írta:Acélok festéséhez én ezt szoktam használni: Buda Primer. Legjobb alapozó.
Megnéztem az adatlapját. Ez tkp egy egykomponensű wash primer. Köszi az ötletet!
Lóri
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.08.02. 19:32
MZ-d típusa: MZ ES 125/1 ; MZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Lóri »

Acélok festéséhez én ezt szoktam használni: Buda Primer. Legjobb alapozó. Rengeteg autót átfényeztem már, ezzel az alapozóval dolgoztam alá.
Két kerék, két ütem, két betű: MZ
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Endre írta:Mi a különbség a korróziógátló alapozó és a wash primer között? Alkalmazhatóságra gondolok. Arra gondoltam, hogy mindent lehomokolok, kivéve a tank, akkufedél, légszűrőház, sárvédők , amik csiszolva lennének. Tehát minden fémtiszta. Ezt követően az alu elemek mindenképpen wash primert kapnak, de a váz és egyéb acél dolgokon mi a jobb? A wp vagy a korr.gátló alapozó? Ennél, illetve az ezt követő füllernél számít valamit, hogy 1K vagy 2K?
A sima acél dolgoknál szerintem maradj a hagyományos alapozónál. A wash primer is használható erre, de igazán a felületkezelt anyagokra és alumíniumra ajánlják, enyhén savas, maró hatású.
1K savas alapú, kromátmentes VOC megfelelő wash primer füller. Elsősorban acélon, cinken, cink-galvanizált acélon és alumínium felületeken történő alkalmazáshoz.
......
elsősorban alumínium, galvanizált, rozsdamentes acél és cink felületek kezelésére alkalmas.
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Endre »

Mi a különbség a korróziógátló alapozó és a wash primer között? Alkalmazhatóságra gondolok. Arra gondoltam, hogy mindent lehomokolok, kivéve a tank, akkufedél, légszűrőház, sárvédők , amik csiszolva lennének. Tehát minden fémtiszta. Ezt követően az alu elemek mindenképpen wash primert kapnak, de a váz és egyéb acél dolgokon mi a jobb? A wp vagy a korr.gátló alapozó? Ennél, illetve az ezt követő füllernél számít valamit, hogy 1K vagy 2K?
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

csoka írta:Én szuper kromofággal szoktam eltávolítani a nem kívánt festéket,de van néhány arany szabály az egészséged,és a teljes hatás érdekében.
-csak gumi kesztyűben csinálni(marólúg,bőrön keresztül felszívódik,borzalmas fájdalmat okoz,nem lemosható),hagyományos háztartási gumikesztyű nem jó,feloldja.
-sok műanyagot,gumit is felold.
-használat közben,időnként vízzel lemosni a kezelt tárgyat(a víz hígitja,de nem semlegesíti).
-ragasztó kenő ecsettel kell kenni(ezt is feloldja,de a kemény sörtékkel le lehet dúrni a feloldódott festéket-bevonatot),az OBI-ban szoktam ilyet venni.
-fél literes nagyszájú befőttes üvegbe szoktam önteni,ebből mártogatom az ecsetet.
-ha vége a kromofágozásnak folyó vízzel(slag a kerticsapon)alaposan lemosni(alunál tapasztaltam,hogy oxidálta a felületét,mert nem mostam le jól)
-a szermaradványok megakadályozzák a festékek száradását.
-ne hagyd rászáradni a kromofágot,mert csak kromofág oldja fel újra,és sokkal lassabban,mint elsőre.
szóval elég macerás,de ez olyan,mint Balogh Tibi az argó-ban MINDENT VISZ.
Az MZ oldaldekni festést nem! Teszteltem. :mrgreen:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: csoka »

Én szuper kromofággal szoktam eltávolítani a nem kívánt festéket,de van néhány arany szabály az egészséged,és a teljes hatás érdekében.
-csak gumi kesztyűben csinálni(marólúg,bőrön keresztül felszívódik,borzalmas fájdalmat okoz,nem lemosható),hagyományos háztartási gumikesztyű nem jó,feloldja.
-sok műanyagot,gumit is felold.
-használat közben,időnként vízzel lemosni a kezelt tárgyat(a víz hígitja,de nem semlegesíti).
-ragasztó kenő ecsettel kell kenni(ezt is feloldja,de a kemény sörtékkel le lehet dúrni a feloldódott festéket-bevonatot),az OBI-ban szoktam ilyet venni.
-fél literes nagyszájú befőttes üvegbe szoktam önteni,ebből mártogatom az ecsetet.
-ha vége a kromofágozásnak folyó vízzel(slag a kerticsapon)alaposan lemosni(alunál tapasztaltam,hogy oxidálta a felületét,mert nem mostam le jól)
-a szermaradványok megakadályozzák a festékek száradását.
-ne hagyd rászáradni a kromofágot,mert csak kromofág oldja fel újra,és sokkal lassabban,mint elsőre.
szóval elég macerás,de ez olyan,mint Balogh Tibi az argó-ban MINDENT VISZ.
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

bg írta: nincs olyan lötty, vagy maróanyag, ami levinné.
hiába, tudtak a Német demokratikus köztársaságban felületkezelni!
Talán szinterezték. Az elég ellenálló bevonat, a kuplung és fékkarron is évek után kopott meg a festés a használattól.
Avatar
bg
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2008.10.29. 11:03
MZ-d típusa: ES 125/1,150/1, ETZ
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: bg »

Szürkés festés? Nem nyersen volt az alu dekni? Mindenféle bevonat nélkül? :roll: Vagy tényleg festett szürke?



ha el szeretnéd távolítani, akkor finom csiszolópapír! 300 tól felfelé.
nincs olyan lötty, vagy maróanyag, ami levinné.
hiába, tudtak a Német demokratikus köztársaságban felületkezelni!
bg



Ki önmagából bújt elõ... ki múltba zárt jövõ idõ... ki védtelent nem büntetõ... ki templomokba nem menõ... ki nem teremtõ, nem szülõ... s kinek része vagy, mert részed õ...

Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Az off motorom festése kész lett.

Azért írom ide, hátha valaki Pest megyében keres fényezőt.

Szerintem nagyon jó munkát végzett.

Íme az eredmény:


Kép
Avatar
Thorwald
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2011.06.24. 17:12

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Thorwald »

Endre írta: Szürkés festés? Nem nyersen volt az alu dekni? Mindenféle bevonat nélkül? :roll: Vagy tényleg festett szürke?
Nekem is DeLuxe ETZ-m volt, a deklik szürkére, míg a kuplung és a fékkar feketére voltak festve.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Endre írta: Igen, én is ezen hümmögtem a legnagyobbat, mielőtt belevágtam volna.
Eszembe jutott még két alkatrész, aminek azt eredeti felülete érdekelne:
-hátsó motortartó
-vonóhuzal felvevő (kuplung)
Horganyzott kivitelűek.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Endre »

Pötyee írta:remélem anyagilag birni fogod! :)
Igen, én is ezen hümmögtem a legnagyobbat, mielőtt belevágtam volna.
Eszembe jutott még két alkatrész, aminek azt eredeti felülete érdekelne:
-hátsó motortartó
-vonóhuzal felvevő (kuplung)
Avatar
Pötyee
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2011.08.15. 18:59
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Hollandia
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Pötyee »

remélem anyagilag birni fogod! :)
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Endre »

Köszönöm a segítséget. Most kezdtem bele a darabokra szedésbe, gyári állapotúra szeretném felújítani. Biztos lesz még egy-két kérdésem a felületkezelésekkel kapcsolatban.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Endre írta: Szürkés festés? Nem nyersen volt az alu dekni? Mindenféle bevonat nélkül? :roll: Vagy tényleg festett szürke?
Kalapácslakk szerű szürke festék van rajta mindkét oldali deknin.....
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

yofo írta:Én amikor az első etz-met vettem , feketére volt festve a kuplungkarja és a fékkarja is . Ez 1985-ös tárcsfékes delux etz volt . Sajnos a képen nem látszik túl jól , de ilyen volt aznap , mikor meghoztam a boltból .
Kép

Kép
Szép új MZ-t egyből a hóba :D
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég