Elektronika topik - a pokol kapuja

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
UEVMZ
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2011.05.18. 00:09
MZ-d típusa: ETZ MZ 150
Tartózkodási hely: Budapest,XV.ker

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: UEVMZ »

takzol írta:Üdvözlök Mindenkit!
Az akkumulátor téli karbantartásával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Most -a kiszereléskor-12,5 volt feszültséget mértem a sarukon. Mikor kell tölteni, hány volt alá nem szabad mennie a feszültségnek, hogy minél jobb állapotban tudjam a téli leállás alatt tartani?
A véleményeket, segítséget előre köszönöm. takzol
Nem tudom működik e,de boltokban lehet kapni téli karbantartó töltőt,800mA-rel tölti az akksit,és a lassú folyamat miatt a töltés folyamatos,így mozog az akksi,persze nem a lakásban :mrgreen: :lol:
Szemeztem vele én is 3-4000 körüli összeg.MO-FA-nál áttam,amikor rendes akksit néztem,de elég volt a fesszabot kicserélni a motorban :D
Avatar
UEVMZ
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2011.05.18. 00:09
MZ-d típusa: ETZ MZ 150
Tartózkodási hely: Budapest,XV.ker

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: UEVMZ »

Ismerősömnek 100,000 Ft-ba került a xenon az autójába-ból :DForgalmi el,szigorított vizsga,és bírság...
3 hónapig nem volt autója emiatt.


[quote="nova001155"][quote="sub-ee"]
Tudom! Aki belefut egy olyanba, az rosszul jár!
Avatar
UEVMZ
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2011.05.18. 00:09
MZ-d típusa: ETZ MZ 150
Tartózkodási hely: Budapest,XV.ker

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: UEVMZ »

H4-ből akár bármelyiket,a fényerőt és a színhőmérsékletet tudod varriálni.Mielőtt választasz érdemes neten utána nézni milyen fénye van.Régebben nagyon szerettem a kékes színt,de most a nagyon fehérért vagyok oda,minden szépen visszaverődik,és jól látnak.

Milyen izzót nem szabad motorba tenni? Egyszer olvastam sportmotoron, de nem tudom pontosan, és azóta nem merek jobbat venni...[/quote]
Avatar
UEVMZ
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2011.05.18. 00:09
MZ-d típusa: ETZ MZ 150
Tartózkodási hely: Budapest,XV.ker

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: UEVMZ »

Ilyennel én is találkoztam,elvileg attól van,hogy a mex rugója is beleér a bütyökbe,ezért kétszer nyit.Ezt nem tudom,hogy kétszer is sül e el,de ha eddig nem volt vele gondod,akkor örülni kell :) Nekem FHP előtt,és az előtt is nyitott,azzal nem volt jó,mert az elsőnél történt a robbanás,és a motor emiatt durrogott,nem ment :(
Slarin írta:Sziasztok!
Vettem a motoromba(250/1) egy új megszakítót, de sajnáltam kivenni a régit mert még az eredeti volt benne!
Gondolom az eredeti jobb, de nem vagyok jártas ebben a témában. Segítenétek, hogy hogyan lehetne megjavítani? Erre szolgál az univerzális megszakítóbütyök?:D Bocsi a hülye kérdésért! De jobb kérdezni, mint egyből neki ugrani!
És még annyit szeretnék, hogy a megszakítóm kétszer nyit! Nem tudom miért! Egyszer a holtpont előtt és egyszer pedig
a dugattyú leérkezése előtt!
Köszi
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

z25z írta:ilyesmi volt nekem is a motoron anno, kis rezlappal hezagoltam, teljesen jol mukodott
Oké köszi akkor asszem beújítok egyet :D
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Zsolti_1983
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.11.08. 12:40
MZ-d típusa: MZ TS 250/1

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Zsolti_1983 »

zbogyo
Hozzászólás témája: Re: Elektronika
Elküldve: 2011.10.26. 21:39

Túl nagy a feszültségszabályozó rezgőnyelv rugólapjának az előfeszítése. Csökkentsd (ehhez a lemezrugóval ellentétes irányba kell hajlítani a kitámasztó alumíniumnyelvet), így az elektromágnes hamarabb fogja magához húzni a rezgőnyelv fegyverzetét, ebből következően nem fog tudni olyan magasra emelkedni a gerjesztőfeszültség. Csoda, hogy még nem égett le a dinamó.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: z25z »

ilyesmi volt nekem is a motoron anno, kis rezlappal hezagoltam, teljesen jol mukodott
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

festékes írta:A jó öreg orosz hőfoksacolló :mrgreen:
A Nyíregyházi nagypiacon tonnaszámra árulják az ukránok párszáz forintért :-({|=
Eggyel több ok arra,hogy ott legyen mikulás túra :twisted: Na jó befogtam..... :D
A /1-es hűtőbordáihoz tuti jó 8)
párszázért? :D arra kéne laknom :)
Oké köszi akkor vmi ilyesmit próbálok majd venni
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: festékes »

A jó öreg orosz hőfoksacolló :mrgreen:
A Nyíregyházi nagypiacon tonnaszámra árulják az ukránok párszáz forintért :-({|=
Eggyel több ok arra,hogy ott legyen mikulás túra :twisted: Na jó befogtam..... :D
A /1-es hűtőbordáihoz tuti jó 8)
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Sziasztok
Találtam hőfokmérőt vagyis vízhőfokmérőnek van írva nemtudom valakinek van ilyen a motorjában?vagy szerintetek ez beférne a hűtőbordák közé úgy hogy ne essen ki? :roll:
http://www.szerszambirodalom.hu/528-vil ... -mech.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
nemes1001
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.10.27. 08:37
MZ-d típusa: ETZ 251

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nemes1001 »

Köszönöm a gyors segítséget. :D =D>
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Dénes »

A fekete négyszögletes, elektronikus feszszabályozó teljesen megfelelő a régi helyett. Valószínűleg azonban nem gyári a gyújtás, ha megszakítós...de azzal sincs baj. :) 251-re már elektronikusat szereltek ahogy tudom.
nemes1001
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.10.27. 08:37
MZ-d típusa: ETZ 251

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nemes1001 »

Sziasztok!Lenne egy olyan problémám hogy bedöglött a fesz.szabályzóm.Venni szeretnék egyet csak az a baj hogy a neten csak elektronikusat találtam (fekete négyszögletes).Az lenne a kérdésem,hogy ez jó lehet a motoromba?Az úgymond "régi" aluházas helyett?A motor egy etz251-es(12V).Az elektronika,az gyári.Tehát megszakítókalapácsos.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: gabsic »

zbogyo írta:Hali!

Van egy 6voltos Ts 250/1em.
A helyzet az hogy sokat tölt( 3000körül 10volt körül,felette 14volt is megvan).Töltéslámpa rendesen elalszik,gerjesztőtekercs rendben van,szénkefék szintén.
Be lehet állítani a feszszabályzót vagy nem érdemes vele kinlódni? Van egy elektronikus és azzal is sokat tölt és azt már a jelek szerint ki is nyírta mert azzal villog a töltéslámpa!
Valakinek velemi javaslata? Köszönöm:)
Ez alapján (feltételezve, hogy a szabályzó jó) szerintem folyamatosan gerjesztést kap a dinamó: felcserélt vezeték, összeégett/összeolvadt/sérült szigetelésű és összeérő vezeték okozhat talán ilyet. Vagyis szerintem a DF-re folyamatosan megy a gerjesztő áram, nem szaggatja a szabályzó.
Ha ez esetleg mégis jó, akkor a testet ellenőrizném le a dinamónál és főleg a szabályzónál.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

zbogyo írta:Hali!

Van egy 6voltos Ts 250/1em.
A helyzet az hogy sokat tölt( 3000körül 10volt körül,felette 14volt is megvan).Töltéslámpa rendesen elalszik,gerjesztőtekercs rendben van,szénkefék szintén.
Be lehet állítani a feszszabályzót vagy nem érdemes vele kinlódni? Van egy elektronikus és azzal is sokat tölt és azt már a jelek szerint ki is nyírta mert azzal villog a töltéslámpa!
Valakinek velemi javaslata? Köszönöm:)
Sima ügy: kicseréled az égőket, 12V-os cuccokat pakolsz bele (aksi, index automata........) és már meg is vagy avval az átalakítással amivel mások sok időt töltenek........ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
zbogyo
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.09.29. 21:42
MZ-d típusa: ts 250/1+oldalkocsi
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zbogyo »

Hali!

Van egy 6voltos Ts 250/1em.
A helyzet az hogy sokat tölt( 3000körül 10volt körül,felette 14volt is megvan).Töltéslámpa rendesen elalszik,gerjesztőtekercs rendben van,szénkefék szintén.
Be lehet állítani a feszszabályzót vagy nem érdemes vele kinlódni? Van egy elektronikus és azzal is sokat tölt és azt már a jelek szerint ki is nyírta mert azzal villog a töltéslámpa!
Valakinek velemi javaslata? Köszönöm:)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

frensis írta:Sziasztok !



Dolgozok folyamatosan a közdarabon, illetve a kúp problémával is foglalkoztam.

Mellékelek 1 képet, hogy képzeltem el.

Felül látható amivel eredetileg lett megoldva a kúp, de így valószínűleg nem fér el TS dekniben.

Erre az alsó rajzot találtam ki.

Még semmi nem végleges, ezek csak tervek.

http://img.index.hu/imgfrm/5/2/4/7/IMG_0009475247.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ez csak akkor jó, ha hézagoló szerepet lát el, ha nem teljesen csúszik rá a generátor forgórész, akkor kevés lesz az az anyagvastagság.......
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Vettem a shox-ból fűthető markolatot most le is van akciózva, aki szokott hidegben motorozni annak nagyon ajánlom!
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: festékes »

Íme Balatonszabadiban vele anno

Kép
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: festékes »

Nekem anno az új etz-m amit a keravillnál vettem 87-es,annak is világított gyújtás nélkül :D de én úgy gondoltam ez így természetes,mert a barátomé is ilyen volt,bár azt kéz alól vette :-k
Másfél éves volt a szépség 9000 km volt benne mikor ellopták,még most is kinyílik a bicska a zsebemben,ha eszembe jut! :cry:
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

kiszsebi írta: Baráti körömben anno jó néhány "kistézé" jött ki a Keravill Áruházakból. És azoknak mindnek ment a féklápája gyújtás nélkül is. Enyém is ilyen volt, de átkötöttem. Csak egy sarut kellett áttolni a biztosíték táblán.

Hát ezt nehezen tudom elképzelni hogy a Keravillban azzal szórakoztak volna hogy átdugdossák a vezetéket egyik biztositékról a másikra?
Merthogy a gyári bekötési rajzokon mindegyiken csak a gyujtás ráadása után van kötve a féklámpa.Legyen az "kistézé" vagy "nagytézé".
Aztán persze az hogy én nehezn képzelem el a dolgot,az természetesen nem jelenti azt hogy nem volt olyan :D

Akkor kijelethetjük hogy kona2 motorja gyári bekötésű!
kona2 ne vedd figyelembe amit irtam az előzőekben!
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2804
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

zsakfos írta:Hát lehet hogy az nem sokat árul el,mert a leirásból úgy tűnik hogy nem gyári már a vezetékelése.Legalábbis a féklámpáé biztosan nem az.
Baráti körömben anno jó néhány "kistézé" jött ki a Keravill Áruházakból. És azoknak mindnek ment a féklápája gyújtás nélkül is. Enyém is ilyen volt, de átkötöttem. Csak egy sarut kellett áttolni a biztosíték táblán.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Hujber írta:A másik hozzászólást nem is láttam. Így már szinte biztos, hogy valahol zárlatos. Milyen színű vezetékek mennek a biztosítékhoz?
Hát lehet hogy az nem sokat árul el,mert a leirásból úgy tűnik hogy nem gyári már a vezetékelése.Legalábbis a féklámpáé biztosan nem az.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Hujber »

A másik hozzászólást nem is láttam. Így már szinte biztos, hogy valahol zárlatos. Milyen színű vezetékek mennek a biztosítékhoz?
Piros MZ ETZ 250
UDX
kona2
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.10.08. 21:05
MZ-d típusa: etz 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kona2 »

tegnap leállt a motor. ma kicseréltem az összes biztosítékot és után világított a fordulatszámmérő és be is indult a gép, 2szer 1más után kiégett az 1ik ma délután az 1-ik fehér vékonyabb fajta biztosíték, ami ugyan azt okozta mint tegnap. féklámpám gyújtás nélkül is megy. holnap megnézem azt a világítás dolgott amit tanácsoltatok. lehet hogy nekidől az aksi az oldalsó dekninek, de az aksinak nincs semmilyen rögzítése se benne
rájöttem, hogy miért tévedtem el... nem azért, mert nem volt nálam térkép... azért mert nem volt úticélom...
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

kona2 írta:sziasztok

azt szeretném megkérdezni hogy szerintetek mért van az hogy megált a motor és kialudt a fordalatszámmérő összes ledje? lehet hogy csak beázott valami? hiába fordítom el a kulcsot nem égnek, egyedűl a féklámpám működik



nost a problémám hogy van 1 olyan vékony fajta aszem 8 amperos biztosítékom, ami mindig tönkremegy. csak az 1ik oldalán van kábel nem tudom hova mehet, de ha tudnám akkor se tudnám a nevét, van vmi ötletek mi lehet a probléma, és hogy lehetne kiküszöbölni
üdv:kona2
Komolyan modom ezen 2 hozzászólásból ember legyen a talpán aki kitudja találni mi is lehet a gond.
Nem tudnád kicsit konkrétabban leirni?
Biztositék akkor ég ki ha valahol zárlat van.
Viszont mi az hogy csak 1-ik oldalán van kábel? :-k Az nem lehet.Nézd meg jobban.
A másik dolog hogy részletesebben is leirhatnád hogy hogyan is van az a fordulatszámmérő meg féklámpa dolog?
Mert amit irtál elég nehéz kitalálni.
Elforditod a gyujtáskapcsolót és nem világit semmi visszajelző,a motor nem inditható,de a féklámpa meg világit?
Vagy hogyan van?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Hujber »

kona2 írta:sziasztok
nost a problémám hogy van 1 olyan vékony fajta aszem 8 amperos biztosítékom, ami mindig tönkremegy. csak az 1ik oldalán van kábel nem tudom hova mehet, de ha tudnám akkor se tudnám a nevét, van vmi ötletek mi lehet a probléma, és hogy lehetne kiküszöbölni
üdv:kona2

Ugyan ilyen problémánk volt nemrég. Az indexlámpában összeértek a pólusok, így rövidre zárták az áramkört. Nézd meg, hogy működik e minden elektromos berendezésed, beleértve a visszajelző lámpákat is.
Piros MZ ETZ 250
UDX
kona2
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.10.08. 21:05
MZ-d típusa: etz 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kona2 »

sziasztok
nost a problémám hogy van 1 olyan vékony fajta aszem 8 amperos biztosítékom, ami mindig tönkremegy. csak az 1ik oldalán van kábel nem tudom hova mehet, de ha tudnám akkor se tudnám a nevét, van vmi ötletek mi lehet a probléma, és hogy lehetne kiküszöbölni
üdv:kona2
rájöttem, hogy miért tévedtem el... nem azért, mert nem volt nálam térkép... azért mert nem volt úticélom...
kona2
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.10.08. 21:05
MZ-d típusa: etz 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kona2 »

helo
köszi holnap majd megpróbálom, márha nem lopják el este :-)
rájöttem, hogy miért tévedtem el... nem azért, mert nem volt nálam térkép... azért mert nem volt úticélom...
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Biztosíték csere esetleg?
kona2
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.10.08. 21:05
MZ-d típusa: etz 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: kona2 »

sziasztok

azt szeretném megkérdezni hogy szerintetek mért van az hogy megált a motor és kialudt a fordalatszámmérő összes ledje? lehet hogy csak beázott valami? hiába fordítom el a kulcsot nem égnek, egyedűl a féklámpám működik, előre is kösz a segítséget
üdv:kona2
rájöttem, hogy miért tévedtem el... nem azért, mert nem volt nálam térkép... azért mert nem volt úticélom...
Avatar
frensis
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.06.22. 21:11
MZ-d típusa: MZ TS 125
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: frensis »

Sziasztok !



Dolgozok folyamatosan a közdarabon, illetve a kúp problémával is foglalkoztam.

Mellékelek 1 képet, hogy képzeltem el.

Felül látható amivel eredetileg lett megoldva a kúp, de így valószínűleg nem fér el TS dekniben.

Erre az alsó rajzot találtam ki.

Még semmi nem végleges, ezek csak tervek.

http://img.index.hu/imgfrm/5/2/4/7/IMG_0009475247.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Üdv.: Feri

Feel My MZ Power !!
Avatar
takzol
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.10.03. 08:43
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: takzol »

Üdvözlök Mindenkit!
Az akkumulátor téli karbantartásával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Most -a kiszereléskor-12,5 volt feszültséget mértem a sarukon. Mikor kell tölteni, hány volt alá nem szabad mennie a feszültségnek, hogy minél jobb állapotban tudjam a téli leállás alatt tartani?
A véleményeket, segítséget előre köszönöm. takzol
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

60/55-ösnél nagyobb úgynevezett rali izzót sem szabad használni, nem csak xenont, vagy LED-et.
Felvilágosítana valaki, hogy mi ez a menetfény?
Már meg is van: http://www.autonavigator.hu/tippek_tana ... gosan-4347
Ilyen flexibilis led menetfényeim nekem is vannak itthon! :)
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Perec írta:Kár, hogy MZ-re nem szabad menetfényt szerelni :(
Jobban bírná a sok várost az akku, szinte soha nem égne ki a tompított. Fogyasztásból is faragna bő 0,1 litert 8)

55/A. § (1) A gépkocsit fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.(2) A nappali menetjelző lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.
55/B. § (1) A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.

60/55-ösnél nagyobb úgynevezett rali izzót sem szabad használni, nem csak xenont, vagy LED-et.
Felvilágosítana valaki, hogy mi ez a menetfény?
Már meg is van: http://www.autonavigator.hu/tippek_tana ... gosan-4347
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

De meleg fehéret, hogy ne látsszon, hogy nem izzó! vagy egy 21W-os halogént, az is világít, de az már 21W, szóval sok!

Üdv.: Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Perec írta:Kár, hogy MZ-re nem szabad menetfényt szerelni :(
Jobban bírná a sok várost az akku, szinte soha nem égne ki a tompított. Fogyasztásból is faragna bő 0,1 litert 8)

55/A. § (1) A gépkocsit fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.(2) A nappali menetjelző lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.
55/B. § (1) A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.

60/55-ösnél nagyobb úgynevezett rali izzót sem szabad használni, nem csak xenont, vagy LED-et.
Rakj be helyzetjelzőnek egy POWER ledet és meg van oldva a nappali menetjelző fényed! Ezzel csak nem problémáznak!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Perec »

Kár, hogy MZ-re nem szabad menetfényt szerelni :(
Jobban bírná a sok várost az akku, szinte soha nem égne ki a tompított. Fogyasztásból is faragna bő 0,1 litert 8)

55/A. § (1) A gépkocsit fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.(2) A nappali menetjelző lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.
55/B. § (1) A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.

60/55-ösnél nagyobb úgynevezett rali izzót sem szabad használni, nem csak xenont, vagy LED-et.
Kép
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Hujber írta: És a rendőr belé köt e? :) Mondjuk nem hinném, hogy mindenkinek van szeme az ilyesmihez-
De bele ám!
Mifelénk most a ledes nappali fényekre, meg a xenonokra ugranak.
A xenonokra már régóta ugranak. El is fgoytak az utólagosan berakott gagyixenonos autók a környéken. Pár hónapja még minden héten jött hozzánk olyan autó aminek elvették a forgalmiját, mos már csak elvétve 1-2 havonta. Mondjuk ezt jogosnak is tartom, rohadtul tud vakítani a xenon egy hagyományos foncsorban.
A másik meg a ledes menetfények (DRL). ugye gyakorlatilag a megfelelő olyan ritka mint a fehér holló. Pl a multikban nem is láttam még megfelelőt. ugye kell neki "E" jele legyen, meg RL-nek (running light) kell minősítve legyen. Na a multikban amiket láttam az vagy semmi minősítése nincs, vagy ha van is, akkor mind "A"-nak (kiegészítő helyzetjelző lámpa) van minősítve, ergo ha valaki menetfénynek rakja fel akkor az szabálytalan. A másik meg a nem szabályos bekötések, felszerelési helyek... Tán el kéne olvasni a köhém vonatkozó részeit mielőtt elkezd a jóember kókányolni.
Mondjuk ahogy tudom, DRL miatt még nem vettek itt el forgalmit, megelégednek azzal ha a jóember kiköti / letépdesi a vezetékeket ott a helyszínen. Bár gondolom, ez a rendőr hozzáállásán múlik csak.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

sub-ee írta: Tudom! Aki belefut egy olyanba, az rosszul jár!

Üdv.:Sub-ee
Nem feltétlen neked szólt tájékoztató jellegű dolog mert sokan nincsenek ezzel tisztában.
Aki felteszi a xeont és a rendőr bal lábbal kell az a forgalmival fizet!
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

De nem mind ilyen. Egyébként sokan azt hiszik az a xenom ami úgy néz ki mint a sima h4 es és fehéren világít ne ez nagy tévedés ugyanis a hivatalosan a xenon az a gázkisüléses ami olyan elven működik mint a neoncső!
íme egy példa ez nem xenon max azzal töltött! http://www.ioffer.com/i/99-plymouth-neo ... -119640395" onclick="window.open(this.href);return false;
de itt van egy xenon izzó: http://images01.olx.hu/ui/11/42/65/1308 ... pa-35W.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;[/quote]

Tudom! Aki belefut egy olyanba, az rosszul jár!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

sub-ee írta: Egyszer belém kötöttek és azt mondtam, hogy xenon hatású izzó! Elhitték! Ennyi!
Üdv.:Sub-ee
De nem mind ilyen. Egyébként sokan azt hiszik az a xenom ami úgy néz ki mint a sima h4 es és fehéren világít ne ez nagy tévedés ugyanis a hivatalosan a xenon az a gázkisüléses ami olyan elven működik mint a neoncső!
íme egy példa ez nem xenon max azzal töltött! http://www.ioffer.com/i/99-plymouth-neo ... -119640395" onclick="window.open(this.href);return false;
de itt van egy xenon izzó: http://images01.olx.hu/ui/11/42/65/1308 ... pa-35W.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

beleferi írta:Hali.egy 250es etz-be mekkora akksit lehet beletenni? Most 5ah-s van benne.a gyári paraméterek meg azthiszem 9ah-t írnak.de jó lenne minnél erősebb:-)
12Ah-ásban van olyan méret ami belefér a tálcába, azt még nyugodtan beteheted!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

pampo89 írta:Sziasztok!

kéne egy kis segítség, át szeretném húzni húzni a motoromon az összes vezetéket! a rajzom megvan de azt nem tudom melyik vezeték milyen hosszú, nem nagyon szeretném ha sok maradna a nyakamon utána! Előre is kösz a segítséget!

Üdv.:pampo
Ajánlom Bakimáté kész vezetékkötegeit! Olcsó és jó!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

És a rendőr belé köt e? :) Mondjuk nem hinném, hogy mindenkinek van szeme az ilyesmihez-
Egyszer belém kötöttek és azt mondtam, hogy xenon hatású izzó! Elhitték! Ennyi!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

Hujber írta: És a rendőr belé köt e? :) Mondjuk nem hinném, hogy mindenkinek van szeme az ilyesmihez-
Sajnos ha rossz napja van akkor beleköt! Még a forgalmit is elkobozhatja. Utólagos xenonra meg a ledekre mostanában figyelnek nagyon.
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Dargo írta:Üdv.

Egy kérdésem lenne elektronikával kapcsolatban. A műszerfal világítást szeretném egy kicsit feldobni színes led-ekkel. A kérdésem az lenne, hogy ha 4-5 vagy annál több led-et szeretnék sorosan kötni, akkor milyen ellenállást kell használnom. Elég jó táblázatokat találtam, de ezekből az derül ki, hogy sok lednél 3.4V-nál már nem kell ellenállás. De 12V-nál 4-5 lednél???


Előre is köszönöm a segítséget....

Szia

A ledek nyitófeszültsége soros kapcsolás estén összeadódik!
Párhuzamos kapcsolás esetén az üzemáramuk adódik össze!

Ez azt jelenti, hogy mondjuk 5db 2,5V nyitófeszű led sorba kapcsolása 12,5V-ot jelent, így nem kell elé ellenállat!

Párhuzamosan kapcsolva összeadódik az áramuk, ez azt jelenti, hogy 20mA-es ledek esetén az 100mA.

Azaz R=U/I -> ellenállás=üzemfesz/áram

12V esetén 5db 20mA-es led (100mA) 12V/0,1A=120 ohm!!!

És legalább 1W-os legyen az ellenállás!

P=U*I -> Teljesítmény=fesz*áram

Azaz 12V*0,1A=1,2W, azaz 1,2W-os kell legyen az ellenállás!

Remélem tudtam segíteni!

Üdv.:Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Hujber »

sub-ee írta: Xenon szettet.
Az elektromos rendszer szempontjából működik, csak műszakin nem fogadják el!

Üdv.: Sub-ee

És a rendőr belé köt e? :) Mondjuk nem hinném, hogy mindenkinek van szeme az ilyesmihez-
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
sub-ee
Elektrokirály
Elektrokirály
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2008.01.28. 20:33
MZ-d típusa: ETZ 250 1984
Tartózkodási hely: Bonyhád
Kapcsolat:

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: sub-ee »

Milyen izzót nem szabad motorba tenni? Egyszer olvastam sportmotoron, de nem tudom pontosan, és azóta nem merek jobbat venni...
Xenon szettet.
Az elektromos rendszer szempontjából működik, csak műszakin nem fogadják el!

Üdv.: Sub-ee
Sub kötőjel ee "Az örök szikra örzője"
Avatar
Slarin
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2011.08.18. 19:27
MZ-d típusa: MZ TS 250/1

Re: Elektronika

Hozzászólás Szerző: Slarin »

Sziasztok!
Vettem a motoromba(250/1) egy új megszakítót, de sajnáltam kivenni a régit mert még az eredeti volt benne!
Gondolom az eredeti jobb, de nem vagyok jártas ebben a témában. Segítenétek, hogy hogyan lehetne megjavítani? Erre szolgál az univerzális megszakítóbütyök?:D Bocsi a hülye kérdésért! De jobb kérdezni, mint egyből neki ugrani!
És még annyit szeretnék, hogy a megszakítóm kétszer nyit! Nem tudom miért! Egyszer a holtpont előtt és egyszer pedig
a dugattyú leérkezése előtt!
Köszi
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 46 vendég